Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång, jaktstart

H21 Lång

10 880 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7Halvor Eid NielsenÄrla IF09:36
1Vojtech KettnerIFK Mora OK09:39
3Per AspegrenOK Kontinent09:42
4Petter ErikssonÄrla IF09:45
5Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb09:48
6Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK09:51
2Viktor SilvemarkÄrla IF09:54
8Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK09:57
27Tor Andreas AndersenOppsal Orientering10:00
33Pontus KarlssonMarkbygdens OK10:03
40Anton KarlssonOK Kullingshof10:06
41Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering10:09
31Oskar CervinHelsingborgs SOK10:12
39Christoffer JohanssonTrollhättans SOK10:15
37Per LindmanFinspångs SOK10:18
35Johan TörnrothHestra IF10:21
28Ola AnderssonOK Orion10:24
30John KumlinIK Ymer10:27
26Lukas KettnerTJ Hostivice and friends10:30
36Johan EngströmOK Orion10:33
32Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:36
38Andreas HöyeFredrikstad SK10:39
34Joel Käll KarlssonLinköpings OK10:42
29Benjamin EdlundHestra IF10:45
18Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna10:48
15Oliwer LundbergOK Bävern10:51
24Filip KarlssonIF Hagen10:54
12Tomas RusyTJ Hostivice and friends10:57
25Friedrich ArnoldUSV Jena11:00
22Arvid VågIFK Göteborg Orientering11:03
9Marko Birk NielsenAalborg OK11:06
14Martin VisterFrol IL11:09
10Oscar GustafssonIdefjordens SK11:12
13Ola MartnerOK Pan-Kristianstad11:15
23Adam GeorgssonKarlskrona SOK11:18
11Paul PasdaUSV Jena11:21
16Niclas TjernlundSkåneslättens OL11:24
19Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna11:27
21Felix AxelssonMarkbygdens OK11:30
17Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK11:33
20Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering11:36

D21 Lång

8 420 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
60Karin HåkanssonOK Gränsen10:31
61Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb10:34
62Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:37
63Anna WallinGöteborg-Majorna OK10:40
81Sofie JohanssonLøten o-lag10:43
82Jennie RunessonOK Vivill10:46
75Marie ProchazkovaTJ Hostivice and friends10:49
74Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering10:52
77Linnea GustafssonUddevalla OK10:55
80Amanda LeoBredaryds SOK10:58
78Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK11:01
76Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK11:04
79Karin ThernOK Skogshjortarna11:07
66Pernilla OlssonSkåneslättens OL11:10
65Matilda AnderssonOK Kåre11:13
73Emma BergmanOK Pan-Kristianstad11:16
72Klara AxelssonEksjö SOK11:19
67Resi RathmannSchmalkalden11:22
70Karolina TeplaTJ Hostivice and friends11:25
68Louise BorgTrollhättans SOK11:28
64Mathilde RundhaugFrol IL11:31
69Jenny BjörkÖrkelljunga FK11:34
71Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK11:37

D21

6 660 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma KindbomIF Hagen09:57
Moa SvenssonNässjö OK10:00
Amalie Snedker MosbækHolbæk OK10:03
Klara PålssonSävedalens AIK10:06
Cecilia BerganderEksjö SOK10:09
Dana KettnerovaTJ Hostivice and friends10:12

H21

8 720 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel HåkanssonOK Gränsen10:54:00
Joakim AntonssonOK Löftan10:57:00
Jesper NilssonUlricehamns OK11:00:00
Olle WinrothOK Löftan11:03:00
Oscar TörnrothHjobygdens OK11:06:00
Erik WallinMarkbygdens OK11:09:00
Moltas ViebkeMalmö OK11:12:00
Viktor HenmyrOK Vilse 8711:15:00
Erik SchultzLunds OK11:18:00
Johannes ItenOLC Winterthur11:21:00
Niklas HelmertzFrölunda OL11:24:00
Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad11:27:00
Jonas HemlinIK Uven11:30:00
Patrik OttossonGävle OK11:33:00
Erik HanssonBredareds IF11:36:00
Thomas AspIFK Göteborg Orientering11:42:00
Johan LevinSävedalens AIK11:45:00
Adam HajekTJ Hostivice and friends11:48:00
Mattias NilssonÄrla IF11:51:00
Mikael HelinHalmstad Garnisons IF11:54:00
Viktor TorstenssonÄtrans IF11:54:39
Anders Winther MortensenOdense OK11:57:00
Peter LauritzenHolbæk OK12:03:00
Anton HemlinIK Uven12:06:00
Anders HederskogIFK Göteborg Orientering12:09:00
Simon NilssonEksjö SOK12:12:00
Carl AlvelidKalmar OK12:15:00
Emil AlexanderssonStora Tuna OK12:18:00
Oskar AhlstrandVäxjö OK12:21:00
Johan WikströmSävedalens AIK12:24:00
Pavel KlaskaTJ Hostivice and friends12:27:00

D21 Kort

5 430 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa WallinMarkbygdens OK10:53
Marlene BjärehedMalmö OK10:56
Erika NahlikovaTJ Hostivice and friends10:59
Therese AlfredssonSävedalens AIK11:02
Josefine AhlbäckOK Milan11:05
Sara FjärrnäsOK Bävern11:08
Stina AlbinssonBredaryds SOK11:11
Evelina JohanssonGävle OK11:14
Anna AlgotsonMotala AIF OL11:17
Anna RunessonOK Vivill11:20
Ellen AlbinssonBredaryds SOK11:23
Linda ErikssonOK Skärmen11:26
Therese FribergOK Vivill11:29
Hanna Kryh ÖbergMalmö OK11:32
Elin TörnrothHjobygdens OK11:35
Sofie PetterssonUlricehamns OK11:38
Emilia HenryssonTibro OK11:41
Charlotte JosefssonOK Vivill11:44
Sofia HelmertzFrölunda OL11:47
Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering11:50
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK11:53

H21 Kort

6 590 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik LidhageIK Ymer09:58
Martin GummessonFK Finn10:01
Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:04
Emil EricssonBredaryds SOK10:07
Matyas CermakTJ Hostivice and friends10:10
David GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:13
Andreas KarlssonSävedalens AIK10:16
Jiri RydelTJ Hostivice and friends10:19
Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:22
Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb10:25
Gabriel AnderssonUlricehamns OK10:28
Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK10:31
Johan LeijgårdGudhems IF10:34
Nicolai KrabekOdense OK10:37
Anton BacklundSäterbygdens OK10:40
Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:43
Peter M. SigvardtOdense OK10:46
Martin RidderstedtSkåneslättens OL10:49
Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL10:52

D20

5 770 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna RundqvistOK Nackhe10:24
Maria ErikssonEds SK10:27
Emelie KarlssonSävedalens AIK10:30
Moa HenningssonIK Trenne Ullared10:33
Agnes AspMölndal Outdoor IF10:36
Aurora MoholthKongsberg OL10:39
Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad10:42
Elin WihlborgOK Gynge10:45
Franziska HochstetterUSV Jena10:48
Alice HultinOK Löftan10:51
Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad10:54

H20

7 700 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas LauriFK Herkules12:01
Sebastian HansenHerlufsholm OK12:04
Rasmus LundbergOK Bävern12:07
Olle SörqvistMarkbygdens OK12:10
Benjamin SturekSOK Viljan12:13
Albin AlsiöIF Hagen12:16
Jannis KochBielefelder TG12:19
Rasmus Møller JessOK Linné12:22
Olle JosarpOK Tisaren12:25

D18

5 190 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen BlennowFalköpings AIK OK11:24
Lotten KindlundhFK Finn11:27
Linn LindblomMalmö OK11:30
Paulina StrobelUSV Jena11:33
Elvira WildheimFK Friskus-Varberg11:36
Johanna NilssonKungälvs OK11:39
Stina JohanssonOK Bävern11:42
Moa AlsiöIF Hagen11:45
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK11:48
Maja PorleVäxjö OK11:51
Lisa BörnstedtKungälvs OK11:54
Kaatje FantintTUS Lübbecke11:57
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:00
Emelie RönnborgIK Uven12:03
Clara KilperUSV Jena12:06
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK12:09
Elin SvenssonOK Älme12:12
Marie Lindløv JensenSarpsborg OL12:15
Elin CarlssonIK Trenne Ullared12:18
Johanna StrobelUSV Jena12:21
Vendela LönkvistOK Vivill12:24

H18

6 630 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per NordholmSävedalens AIK09:51
Jacob MobergHelsingborgs SOK09:54
Marcus CarlssonIF Hagen09:57
Gustav OlssonOK Orion10:00
Martin DittmannSV Handwerk Erfurt10:03
Eric BerlinTrollhättans SOK10:06
Linus LundbergOK Bävern10:09
Hugo JohanssonOK Reftele10:12
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg10:15
Albin TollOK Njudung10:18
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad10:21
Jonathan JylltorpLinköpings OK10:24
Adrian VartiaOK Löftan10:27
Arvid UmegårdLånghundra IF10:30
Till GeilerUSV Jena10:33
Filip BengtssonOK Orion10:36
Simon OlssonHjärnarps OL10:39
Finn WittiberSkiclub Bonn10:42
Vegard KittilsenFreidig10:45
David NeroNässjö OK10:48

D17-20 Kort

4 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martina SundelinOK Orion10:29

H17-20 Kort

5 440 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav ClassonOK Stigen10:55

D16

4 820 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
646Therese NilssonOK Österåker09:49
601Malin KindbomIF Hagen09:52
602Elin NilssonAndrarums IF09:55
603Matilda NilssonHalmstad OK09:58
629Emma EliassonFK Friskus-Varberg10:01
625Märta LjungbergSjövalla FK10:04
628Lisa OlssonTorsås OK10:07
630Konstanse MoholthKongsberg OL10:10
634Julia ArvidssonIF Rigor10:13
622Linn RistoOK Linné10:16
627Emma IvarssonOK Kullingshof10:19
632Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering10:22
638Elsa AspMölndal Outdoor IF10:25
636Nicolina MobergOK Tyr10:28
633Emely WeihartHestra IF10:31
623Emmy WallinFalkenbergs OK10:34
635Agnes LindblomMalmö OK10:37
626Ebba LindOK Skärmen10:40
631Emma IsidorssonOK Vivill10:43
624Julia LindbladSävedalens AIK10:46
637Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:49
611Hedda Kärner GroossAllerød OK10:52
619Emma LingIK Hakarpspojkarna10:55
610Lene NotniUSV Jena10:58
607Maja BergqvistKorsnäs IF OK11:01
621Hanna OlssonIFK Sävsjö11:04
615Anna SvarfvarSjövalla FK11:07
617Klara PerssonHalmstad OK11:10
609Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteers11:13
605Thea BökmanHelsingborgs SOK11:16
608Thilda SeldénIF Rigor11:19
604Daria KolmychekSever11:22
613Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL11:25
612Clara SamuelssonOK Vivill11:28
614Embla CinthioSkåneslättens OL11:31
620Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød11:34
616Alma HjertbergHestra IF11:37
618Antonia BräuerUSV Jena11:40
606Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:43

H16

5 820 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Emil BoströmOK Linné09:28
101David JosefssonOK Roxen09:31
102Zebastian ArfwedsonFrölunda OL09:34
103Grunde IsaksætreGrue IL09:37
104Albin GezeliusIFK Mora OK09:40
105Arvid KronmarKarlskrona SOK09:43
106Rasmus PetterssonOK Djerf09:46
107Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna09:49
108Erik ÅkessonVäxjö OK09:52
109Anton CarlssonIF Hagen09:55
110Erik IngemarssonHestra IF09:58
112Jakob GunnarssonLerums SOK10:04
113Felix DrejmoOK Landehof10:07
114Jacob ÖstermanVänersborgs SK10:10
156Adam SkoglundUlricehamns OK10:13
146Jacob GrahnIK Uven10:16
144Hans Grønborg NielsenAllerød OK10:19
150Alex JohanssonFK Friskus-Varberg10:22
145Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK10:25
122Johan VinbladLunds OK10:28
153Erik PerssonBrattås CK10:31
147Asger HolmbergFIF Hillerød10:34
148Hugo JohanssonHalmstad OK10:37
137Lukas LarssonOK Skogshjortarna10:40
154Erik LingIK Hakarpspojkarna10:43
138Lukas GustafssonIK Ymer10:46
159Albin PerssonHalmstad OK10:49
142Axel ElmbladBredaryds SOK10:52
149Isak OlssonStigsökarna10:55
140Arvid EkströmStenungsunds OK10:58
143Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:01
151Benno RaupachOLV Steinberg11:04
155Aron ÖstangårdGamleby OK11:07
157Rasmus JohanssonOK Stigen11:10
158Elias PerssonFjärås AIK11:13
139Nico PöhlmannUSV Jena11:16
141Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:19
117Olle ElfströmOK Orinto11:22
126Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK11:25
119Arvid LundqvistHalmstad OK11:28
131David AlménTrollhättans SOK11:31
123Simon FogelströmTorsås OK11:34
118Simon NordbergGöteborg-Majorna OK11:37
124Anton GunnarssonBredaryds SOK11:40
134Malte KristianssonHalmstad OK11:43
135Albin GenbergUlricehamns OK11:46
132Akseli KonttilaTampereen Pyrintö11:49
133Casper SkeppSävedalens AIK11:52
115David JohanssonFK Friskus-Varberg11:55
116Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad11:58
121Theis MunktvedAllerød OK12:01
136Anton BlomqvistMarkbygdens OK12:04
152Adam LindblomMalmö OK12:07
128Fabian OdénFjärås AIK12:10
125Emil JägstedtHalmstad OK12:13
127Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb12:16
129Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna12:19
130Pelle NilssonOK Linné12:22
120Gabriel SteffertOK Tyringe12:25

D16 Kort

3 890 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb12:02
Malin BorgLinköpings OK12:05

H16 Kort

4 020 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik SundelinOK Orion11:25
Gustav KarlsrydOK Löftan11:28
Anton HeldFK Åsen11:31

D14

4 110 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK09:44
301Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna09:47
302Emma EmanuelssonOK Tranan09:50
303Ella NilssonHalmstad OK09:53
304Elsie GerhardtBrattås CK09:56
305Elsa MoqvistLerums SOK09:59
342Hilda PeterssonVäxjö OK10:02
334Olivia Fjordside PaghOK Snab10:05
347Tuva ÖstangårdGamleby OK10:08
338Smilla LennartssonNässjö OK10:11
336Emilia SandinOK Skärmen10:14
345Tora KittilsenFreidig10:17
329Agnes ThulinKungälvs OK10:20
332Clara AdolfssonAnderstorps OK10:23
344Lovisa DufvaSundsvalls OK10:26
341Emma ZettervallKarlskrona SOK10:29
343Lovis BergstrandBrattås CK10:32
328Marta TörnströmFK Friskus-Varberg10:35
330Martina NiklassonVäxjö OK10:38
348Linna NybergIFK Göteborg Orientering10:41
333Ingvild GustafssonKongsberg OL10:44
340Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK10:47
335Ellen TollOK Njudung10:50
346Linda SahlinNässjö OK10:53
339Elin HochstetterUSV Jena10:56
337Asta TörnkvistAnderstorps OK10:59
331Felicia SandinOK Skärmen11:02
313Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:05
316Jennifer StigssonTrollhättans SOK11:08
307Lisa ÖstenssonOK Tranan11:11
326Elina ReinholdssonOK Alehof11:14
321Elin AxelssonMullsjö SOK11:17
319Sandra LingIK Hakarpspojkarna11:20
318Lilly ChristieSnättringe SK11:23
349Vera ElfströmOK Orinto11:26
311Hanna AlsiöIF Hagen11:29
317Maja LindénVäxjö OK11:32
323Luise KöcherUSV Jena11:35
315Maja KarmstigFK Friskus-Varberg11:38
306Lisa SwartzOK Orion11:41
325Ebba ThernOK Skogshjortarna11:44
314Stina AnderssonAnderstorps OK11:47
308Matilda AspIFK Göteborg Orientering11:50
327Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna11:53
312Ida AnderssonOK Löftan11:56
309Liv-Greete LichterUSV Jena11:59
324Una KittilsenFreidig12:02
322Moa BirkebækStora Tuna OK12:05
320Maja GraadIF Rigor12:08

H14

3 940 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Linus NilssonOK Österåker09:48
201Viktor BoströmOK Linné09:50
202Mattias JosefssonOK Roxen09:52
203Filip IngemarssonHestra IF09:54
204Filip BrolingBredaryds SOK09:56
205Linus VernströmRonneby OK09:58
253Milo KonttilaTampereen Pyrintö10:00
263Gustav AnderssonOK Löftan10:02
257Petter RybergMariestads FK10:04
249Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna10:06
250Jonathan Birk NielsenAalborg OK10:08
261Edvin AlexanderssonIF Rigor10:10
248Melker ÅkessonOK Landehof10:12
258Olle DalinOK Kåre10:14
256Emil LindbladSävedalens AIK10:16
244Alfred HallqvistUlricehamns OK10:18
238Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:20
241Mathias NyhaugAsker SK10:22
262Benjamin ReulOK Orinto10:24
240David MorénHjärnarps OL10:26
239Gustav LundqvistHalmstad OK10:28
260Erik SüdhoffBrattås CK10:30
264Linus ZederinOK Nackhe10:32
255William SteffertOK Tyringe10:34
246Edvin TolestamIF Rigor10:36
245Gustav L. HolmbergFIF Hillerød10:38
247Alwin EinarssonKungälvs OK10:40
252Albin SundströmHestra IF10:42
236Love UmegårdLånghundra IF10:44
237Elias NordbergGöteborg-Majorna OK10:46
254Noah KrikströmHjärnarps OL10:48
242Erik OlssonFK Åsen10:50
251Tim MartnerFrölunda OL10:52
243Gunnar FovaeusSävedalens AIK10:54
259Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:56
210Victor EricssonHelsingborgs SOK10:58
235Albin PaulssonOK Löftan11:00
227Otto LarssonOK Tranan11:02
209Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:04
233Ludvig HedströmOK Skogshjortarna11:06
218Victor HörnquistAnderstorps OK11:08
213Isak SkoglundUlricehamns OK11:10
225Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg11:12
223Adam SjööarvOK Nackhe11:14
216Melwin ArvidssonIF Rigor11:16
230Axel BrönnestamOK Gipen11:18
217William RönnborgIK Uven11:20
212Jonathan RundqvistOK Nackhe11:22
220Liam JohanssonIF Hagen11:24
228Valle LarssonIF Thor11:26
222Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna11:28
211Joel HolmbergUlricehamns OK11:30
208Anton KnollBielefelder TG11:32
232Alexander PerssonHalmstad OK11:34
214Simon CorneliussonOK Löftan11:36
215Hans BräuerUSV Jena11:38
219Arvid SkeppSävedalens AIK11:40
207Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:42
226Nils HeinertOLV Weimar11:44
206Tom WeihartHestra IF11:46
221Victor BeischerIK Uven11:48
229Oskar BlomOK Löftan11:50
234Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb11:52
224Emil SeldénIF Rigor11:54
231Isak BengtssonOK Lindéna11:56

D14 Kort

3 010 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna GenbergUlricehamns OK11:16
Tuva JohanssonNässjö OK11:19
Frida OlofssonSjövalla FK11:22
Ella PellméStenungsunds OK11:25
Lea FribergOK Vivill11:28

H14 Kort

2 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Valter DrejmoOK Landehof11:07:00
Theo SjöbergIF Thor11:13:00
Adam BromsFK Friskus-Varberg11:16:00
Malcolm SvenssonAnderstorps OK11:19:00
Martin G. DybvikStokke IL11:35:52

D12

2 900 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500Elin NobornIFK Göteborg Orientering09:49
501Saga PalmertzHelsingborgs SOK09:52
502Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna09:55
503Kamma Aglund AndersenOK Øst Birkerød09:58
504Linnéa BjärbyFrosta OK10:01
552Stina ThernOK Skogshjortarna10:04
529Emy HjertströmFK Friskus-Varberg10:07
549Malva ArvidssonBrattås CK10:10
545Mira WallinFalkenbergs OK10:13
532Frida Kärner GroossAllerød OK10:16
548Hilda LindénVäxjö OK10:19
546Elin BlomqvistMarkbygdens OK10:22
551Jenny SeverinssonHylte OK10:25
537Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:28
539Wilma PalmqvistOK Tranan10:31
541Molly BergstrandBrattås CK10:34
544Ebba StenhagNässjö OK10:37
534Sanna SigvardsonBredaryds SOK10:40
535Hanna MorénHjärnarps OL10:43
547Signe JohanssonFK Friskus-Varberg10:46
540Hana MullerovaTJ Hostivice and friends10:49
538Agnes JohanssonIF Hagen10:52
536Kajsa ElfströmOK Orinto10:55
533Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL10:58
530Kerstin ChristieSnättringe SK11:01
550Annkathrin KnollBielefelder TG11:04
543Emma LindénVäxjö OK11:07
542Tilde LennartssonNässjö OK11:10
531Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:13
512Ebba SkullmanLinköpings OK11:16
524Edit TreptowAnderstorps OK11:19
508Hilma EkströmStenungsunds OK11:22
519Wilma ReinholdssonOK Alehof11:25
507Linn EnbomVänersborgs SK11:28
509Julia LönnHalmstad OK11:31
511Evanna JohanssonOK Njudung11:34
506Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:37
518Frida SkoglundUlricehamns OK11:40
528Andrea EnbomVänersborgs SK11:43
515Frida LindénVäxjö OK11:46
522Frida OdénFjärås AIK11:49
514Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:52
520Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering11:55
526Lisa Hafstad WallanderBrattås CK11:58
523Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg12:01
527Emilia ElverlindOK Tranan12:04
510Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg12:07
513Miranda NiklassonVäxjö OK12:10
505Linnéa EdvardssonEksjö SOK12:13
525Emma PerssonHalmstad OK12:16
516Elin AnderssonOK Löftan12:19
517Lilly AxelssonJönköpings OK12:22
521Ida AnderssonVänersborgs SK12:25

H12

2 930 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
400Philip SjödinOK Tisaren09:38
405Matteo MobergOK Tyr09:41
401Miles GerhardtBrattås CK09:44
403Edvin ÅttingLinköpings OK09:47
404Åke EngmanIFK Lidingö SOK09:50
402Alfred OlssonLunds OK09:53
406Floyd GerhardtBrattås CK09:56
407Wille VernströmRonneby OK09:59
434Filip HanssonOK Löftan10:02
455Eric OlofssonSjövalla FK10:05
452Erik Grønborg NielsenAllerød OK10:08
456Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:11
441Elliott RehnGränna-Bygdens OK10:14
457Hjalmar FolkestadAnderstorps OK10:17
453Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg10:20
444Gustaf GusedFalkenbergs OK10:23
454Theo RistoOK Linné10:26
448Elliot JägstedtHalmstad OK10:29
443Arvid JosefssonOK Vivill10:32
436Emil LingIK Hakarpspojkarna10:35
437Jonathan KöcherUSV Jena10:38
446Danilo MobergOK Tyr10:41
445Noah KorallMotala AIF OL10:44
442Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:47
440Simon GrahnIK Uven10:50
439Isak NilssonOK Landehof10:53
451Gustav AspIFK Göteborg Orientering10:56
447Frederik HolmbergFIF Hillerød10:59
449Harald MartnerFrölunda OL11:02
433Viktor HedströmOK Skogshjortarna11:05
435Isak TörnströmFK Friskus-Varberg11:08
438Elias LauriFK Herkules11:11
450Emil SkeppSävedalens AIK11:14
420Max OlssonIFK Sävsjö11:17
430Matti JohanssonOK Njudung11:20
412Jacob HolmbergUlricehamns OK11:23
431Adam NeroNässjö OK11:26
419Zebastian ArdforsOK Löftan11:29
422Erik WihlborgOK Gynge11:32
418Alvar AlexanderssonIF Rigor11:35
429Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød11:38
427Lukas GudmundssonOK Landehof11:41
428Olle RunevadOK Nackhe11:44
414Vilmer RybergMariestads FK11:47
432Alexander NilssonKungälvs OK11:50
409Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:53
410Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:56
416Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK11:59
425Simon TolestamIF Rigor12:02
423Gabriel EkströmHalmstad OK12:05
408Alexander LännhultEds SK12:08
417Samuel DahlbergIK Trenne Ullared12:11
426Axel Ström EckerlidSävedalens AIK12:14
421Jarand GustafssonKongsberg OL12:17
424Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb12:20
415Calle WärnOK Skogshjortarna12:23
411Viggo HolmbergOK Tylöskog12:26
413Edvin SonedahlOK Landehof12:29

D12 Kort

2 370 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nanna SundelinOK Orion10:56
Loviza KarlssonOK Bävern10:59
Amanda PerssonHalmstad OK11:02
Elma FribergOK Vivill11:05

H12 Kort

2 350 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jalmar OtterströmLinköpings OK10:42
Melker JohanssonOK Löftan10:44
Jens G DybvikStokke IL10:46

D10

2 350 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Molly GraadIF Rigor10:00
Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:03
Vera FolkestadAnderstorps OK10:06
Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg10:09
Vera HöglundSjövalla FK10:12
Rebecca ErikssonOK Skärmen10:15
Elly EinarssonKungälvs OK10:18
Siri RehnGränna-Bygdens OK10:21
Elsa KorallMotala AIF OL10:24
Zmilla ArdforsOK Löftan10:27
Sara LönnHalmstad OK10:30
Hilma DalinOK Kåre10:33
Linnea NilssonOK Landehof10:36
Marika NitzscheUSV Jena10:39
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:42
Evelina BjörkmanKungälvs OK10:45
Agnes PaulssonOK Löftan10:48
Jessica ErikssonOK Skärmen10:54
Hilma TrofastJönköpings OK10:57
Ebba LindIF Thor11:00
Nikki WeihartHestra IF11:03
Amanda WennbergSjövalla FK11:06

H10

2 370 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak LarssonOK Tisaren09:57
Elias PalmertzHelsingborgs SOK09:59
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:01
Gustav LindqvistOK Gisle10:03
Melker MalmEds SK10:05
Gustav RexOK Landehof10:07
Alfred NikolaisenOppsal Orientering10:09
Felix SvenssonJönköpings OK10:11
Noah OlssonStigsökarna10:13
Isak GustafssonHalmstad OK10:15
Anton KarlssonUlricehamns OK10:17
Hugo CorneliussonOK Löftan10:19
Malte ZijpVänersborgs SK10:21
Ludvig LindenauOK Alehof10:23
Theo LarssonOK Tranan10:25
Love OtterströmLinköpings OK10:27
William BjörnbeckerSjövalla FK10:29
Elis OlssonHelsingborgs SOK10:31
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:33
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:35
William RönnFK Friskus-Varberg10:37
Johan GusedFalkenbergs OK10:39
Hjalmar IngelsboOK Tranan10:41
Linus LindénVäxjö OK10:43
Gustav KarlssonUlricehamns OK10:45
Melker SundströmHestra IF10:47
Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:49
Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg10:51
Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb10:53
Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg10:55
Johannes AnderssonVänersborgs SK10:57
Alexander DufvaSundsvalls OK10:59
Hampus KarlssonOK Bävern11:01
Bruno FovaeusSävedalens AIK11:03
Anton ArvidssonBrattås CK11:05
Johannes HolmbergUlricehamns OK11:07
William LännhultEds SK11:09
Hugo TolestamIF Rigor11:11
Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg11:13
Herman PetterssonSävedalens AIK11:15
Oscar WärnOK Skogshjortarna11:17

D35

6 020 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna MartnerFrölunda OL11:30
Jenny EkströmStenungsunds OK11:33
Emma AhlstrandVäxjö OK11:36

H35

8 210 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Urban RingströmRydboholms SK12:01
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK12:04
Martin AnderssonSjövalla FK12:07
Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF12:10
Anders SjööarvOK Nackhe12:16
Linus LännhultEds SK12:19
Marcus KvarndalUlricehamns OK12:22
Ove Antvord HaugereidLøten o-lag12:30

D40

5 160 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK09:59
Camilla StengrenFalkenbergs OK10:02
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:05
Pernilla AlexanderssonIF Rigor10:08
Anna KorallMotala AIF OL10:11
Anne Mølgaard NielsenOdense OK10:17
Linnéa BäckströmHestra IF10:20
Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb10:23
Karin AlthoffKungälvs OK10:26
Anna WikströmHästveda OK10:29
Mona LindénVäxjö OK10:32
Jenny LindblomMalmö OK10:35
Berit HerstadBækkelagets SK10:38
Therese BergqvistKorsnäs IF OK10:41
Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:44
Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg10:47
Johanna SundströmHestra IF10:50
Katrin SkeppSävedalens AIK10:53
Ellen GustafssonKongsberg OL10:56
Marie GrönlundLunds OK10:59
Eva PerssonVäxjö OK11:02
Helene NilssonOK Linné11:05
Anna BerlinKungälvs OK11:08
Anna LennartssonNässjö OK11:11
Jenny JohanssonOK Gisle11:14
Åsa HedströmOK Skogshjortarna11:17
Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering11:20
Agnes PetterssonSävedalens AIK11:23
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:26
Karolina WildheimMölndal Outdoor IF11:29
Sofia LundbergOK Renen11:32
Susanne BiörsOK Tranan11:35
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:38

H40

7 530 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders StorbråtenBækkelagets SK09:51
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK09:53
Peter FredricsonIFK Mora OK09:55
Olof IngemarssonKarlskrona SOK09:57
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK09:59
Jesper GroossAllerød OK10:01
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:03
Jonas LundbergOK Renen10:05
Johan PerssonUlricehamns OK10:07
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:09
Andréas ThernOK Skogshjortarna10:11
Janne KonttilaTampereen Pyrintö10:13
Jonas NorénHelsingborgs SOK10:15
Niclas HörnquistAnderstorps OK10:17
Mattias KarlssonIK Trenne Ullared10:19
Björn PerssonVäxjö OK10:21
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK10:23
Patrik CorneliussonOK Löftan10:25
Henrik TryggesonOK Norrvirdarna10:27
Per JunforsOK Skogshjortarna10:29
Tuomas PuontiVehkalahden Veikot10:31
Daniel EvaldssonVäxjö OK10:33
Thies KnollBielefelder TG10:35
Robert EnbomVänersborgs SK10:37
Mattias RehnGränna-Bygdens OK10:39
Henrik LindblomMalmö OK10:41
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK10:43
Max LarssonOK Tranan10:45
Daniel RobertssonIFK Göteborg Orientering10:47
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:49
Pål JanssonOK Roslagen10:51
Bo Birk NielsenAalborg OK10:53
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna10:55
Jonas MartnerFrölunda OL10:57
Peter AugustssonGöteborgs SK10:59
Odd WallanderBrattås CK11:01
Daniel HägerstrandKungälvs OK11:03
David HellerströmFK Friskus-Varberg11:05
Magnus WallinIK Trenne Ullared11:07
Martin PetterssonSävedalens AIK11:09
Rasmus GrönlundLunds OK11:11
Mikael TrofastJönköpings OK11:13
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering11:15
Mathias WärnOK Skogshjortarna11:17

D45

4 510 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin LövgrenAvesta OK09:58
Maureen Olsson LoLunds OK10:01
Linda GunnarssonLerums SOK10:04
Charlotte DrejmoOK Landehof10:07
Johanna AspIFK Göteborg Orientering10:10
Malin BrorsonOK Nackhe10:13
Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK10:16
Petra OlssonIFK Sävsjö10:19
Pia HjertströmFK Friskus-Varberg10:22
Anna EricsonAvesta OK10:25
Anette CarlssonGällstadbygdens SOK10:28
Louise GötforsGöteborg-Majorna OK10:31
Erika AspMölndal Outdoor IF10:34
Jeanette BlomOK Löftan10:37
Jenny VinbladLunds OK10:40
Jessica ElmerssonOK Bävern10:43
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK10:46
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:49
Malin ClassonOK Stigen10:52
Camilla TinglöfOK Gränsen10:55
Weronica ZederinOK Nackhe10:58
Maria HarrieLunds OK11:01
Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers11:04
Maria FolkestadAnderstorps OK11:07
Christina SüdhoffBrattås CK11:10
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna11:13
Anna RönnborgIK Uven11:16
Dorthe MunktvedAllerød OK11:19
Eva OlssonFK Åsen11:22
Marina AxelssonMarkbygdens OK11:25
Camilla HolmqvistOK Stigen11:28
Lotta MorénHjärnarps OL11:31
Camilla SjöstrandFK Snapphanarna11:34
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad11:37
Eva EngmanOK Denseln11:40
Helena TryggesonOK Norrvirdarna11:43
Camilla WeihartOK Orinto11:46
Anna BeischerIK Uven11:49
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared11:52
Jenny JohanssonIK Ymer11:55
Maria ModigOK Pan-Kristianstad11:58
Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared12:01
Anna GrahnIK Uven12:04
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK12:07
Caroline KnollBielefelder TG12:10
Veronica AdolfssonAnderstorps OK12:13
Marina JohanssonOK Njudung12:16
Heidi HolmbergFIF Hillerød12:19
Katarina SundelinOK Orion12:25
Kersti KärnerOK Kobras12:28

H45

6 470 m, 75 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BoströmOK Linné10:00
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK10:02
Magnus HedmanKungälvs OK10:04
Magnus KronmarKarlskrona SOK10:06
Anders KindbomIF Hagen10:08
Dan LarssonOK Tisaren10:10
Per CarlssonIF Hagen10:12
Tom BerganFet OL10:14
Anders BøgevigOK Ravinen10:16
Mats RönnborgIK Uven10:18
Torgny LundHästveda OK10:20
Anders AspMölndal Outdoor IF10:22
Thomas BergstrandBrattås CK10:24
Johs HjelmstadBækkelagets SK10:26
Robert SvenssonAnderstorps OK10:28
Magnus CinthioSkåneslättens OL10:30
Tobias Den BraverOK Gränsen10:32
Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:34
Mattias GunnarssonBredaryds SOK10:36
Thomas AnderssonOK Tranan10:38
Magnus OlssonTorsås OK10:40
Magnus WihlborgOK Gynge10:42
Håkan RundqvistOK Nackhe10:44
Anders ThulinKungälvs OK10:46
Tommy AnderssonVänersborgs SK10:48
Anders ArfwedsonFrölunda OL10:50
Pål KittilsenFreidig10:52
Anders le DousMölndal Outdoor IF10:54
Joakim ÅkessonOK Landehof10:56
Ulf JohanssonOK Gisle10:58
Sven OlssonKorsnäs IF OK11:00
Lars PaghOK Snab11:02
Filip SjöforsOK Älme11:04
Fredrik SvenssonJönköpings OK11:06
Niels MogensenOdense OK11:08
Fredrik BrorsonOK Nackhe11:10
Magnus JonssonSundsvalls OK11:12
Erik AderstedtKungälvs OK11:14
Brett WeihartHestra IF11:16
Pär SvenssonStenungsunds OK11:18
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna11:20
Staffan OlofssonSjövalla FK11:22
Magnus HomannOK Orinto11:24
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL11:26
Erik LauriFK Herkules11:28
Anders SundelinOK Orion11:30
Martin JohanssonOK Orinto11:32
Anders GenbergUlricehamns OK11:34
James ChristieSnättringe SK11:36
Martin WildheimMölndal Outdoor IF11:38
Per HolmbergUlricehamns OK11:40
Lennart MorénHjärnarps OL11:42
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb11:44
Daniel GudmundssonOK Landehof11:46
Mikael SöderströmOK Stigen11:48
Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteers11:50
Anders LingIK Hakarpspojkarna11:52
Lars MunktvedAllerød OK11:54
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK11:56
Anders EdvardssonEksjö SOK11:58
Christian ErikssonLinköpings OK12:00
Morten Mølgaard NielsenOdense OK12:02
Magnus HanssonOK Löftan12:04
Henrik PellméStenungsunds OK12:06
Jonny LindénVäxjö OK12:08
Fredrik PlumppuHestra IF12:10
Patrik AnderssonAnderstorps OK12:12
Robert HjelmVimmerby OK12:14
Nikolay SytovMosmeridian12:16
Magnus ArvidssonBrattås CK12:18
Jesper HedbergIF Thor12:20
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna12:22
Tomas PetterssonOK Reftele12:24
Frank K. HolmbergFIF Hillerød12:26
Henrik KlassonOK Gisle12:28

D50

4 190 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger GuståsLinköpings OK10:21
Anna SundbergOK Södertörn10:24
Maria BogrenIF Hagen10:27
Pia Käck FritzellGudhems IF10:30
Carina AnderssonFK Friskus-Varberg10:33
Lotta BorgLinköpings OK10:36
Lenka KettnerovaTJ Hostivice and friends10:39
Agneta BerlinTrollhättans SOK10:42
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:45
Charlotte BergmannAllerød OK10:48
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF10:51
Helena KarlssonNässjö OK10:54
Carina NilssonTäby OK10:57
Iryna KolmychekSever11:00
Ulrika BacklundDalaportens OL11:03
Åsa Flink-SvenssonNässjö OK11:06
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna11:09
Sara HektorJärla Orientering11:12
Lena StrömbäckLinköpings OK11:15
Karin TorstenssonFalköpings AIK OK11:18
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK11:21
Karin JägrydSkåneslättens OL11:24
Martina MudrovaTJ Hostivice and friends11:27
Agneta ErikssonUddevalla OK11:30
Gunilla GustafssonOK Orion11:33
Kirsten TofteredIF Rigor11:36
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK11:39
Anna Nero NordmarkNässjö OK11:42
Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn11:45
Wenche LindløvSarpsborg OL11:48
Anna KullbergLinköpings OK11:51
Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK11:54
Åsa AlsiöIF Hagen11:57
Hanne FoghFSK Orientering12:00
Caroline LiljebjörnNybro OK12:03
Kristina LindOK Skärmen12:06
Katarina AnderssonÄtrans IF12:09
Annika JosefssonKarlskrona SOK12:12
Heli MarjomaaStigsökarna12:15
Helena ErikssonEds SK12:18
Louise NilssonJärfälla OK12:21
Masja van de VenKOVZ12:24

H50

6 170 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK09:52
Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering09:54
Johan ÅttingLinköpings OK09:56
Harri ViinamäkiIF Hagen09:58
Björn AnderssonBredaryds SOK10:00
Anders JägrydSkåneslättens OL10:02
Graham KempGöteborg-Majorna OK10:04
Øystein JensenSarpsborg OL10:06
Magnus LarsenFK Boken10:08
Steven JochemsKOVZ10:10
Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering10:12
Jonas PerssonTorsås OK10:14
Håkan ErikssonHästveda OK10:16
Lasse BjörfjällBredareds IF10:18
Magnus JohanssonLånghundra IF10:20
Karl ErikssonUddevalla OK10:22
Dennis TollOK Njudung10:24
Jan BörjessonFK Friskus-Varberg10:26
Mats LiljaOK Älgen10:28
Magnus BacklundSäterbygdens OK10:30
Magnus HektorJärla Orientering10:32
Stefan MusslinderFalköpings AIK OK10:34
Anders GustafssonFK Friskus-Varberg10:36
Mikael JungbjerGöteborgs SK10:38
Per-Olof AnderssonOK Tyringe10:40
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna10:42
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:44
Björn LindbladSävedalens AIK10:46
Kjell RistoOK Linné10:48
Oleksii KolmychekSever10:50
Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK10:52
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK10:54
Hans NilssonKungälvs OK10:56
Johan OtterströmLinköpings OK10:58
Johan BökmanHelsingborgs SOK11:00
Sören RantzowIK Ymer11:02
Kjell JohanssonIF Hagen11:04
Johan MarsMarkbygdens OK11:06
Mikael MartinssonFalkenbergs OK11:08
Stefan L JohanssonKungälvs OK11:10
Conny GunnarssonOK Älgen11:12
Magnus SvenssonNässjö OK11:14
Gert WildheimFK Friskus-Varberg11:16
Geir Inge FolkestadAnderstorps OK11:18
Bo HallbergFalköpings AIK OK11:20
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL11:22
Torbjörn GrahnIK Uven11:24
Magnus NiklassonFalköpings AIK OK11:26
Fredrik BistedtLerums SOK11:28
Per WintherVästerbergslagens OL11:30
Stefan SpetzUlricehamns OK11:32
Ulrik OlssonBrattås CK11:34
Tomas StigssonTrollhättans SOK11:36
Johan LilljeqvistStigsökarna11:38
Per JohanssonOK Reftele11:40
Magnus OlssonHjärnarps OL11:42
Magnus ForsbergOK Norrvirdarna11:44
Jonas HultinOK Löftan11:46
Jonas JohanssonOK Nackhe11:48
Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL11:50
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg11:52
Per GustafssonKongsberg OL11:54
Magnus PorleVäxjö OK11:56

D55

4 050 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annette Falck LarssonVänersborgs SK09:57
Eva CarlssonJönköpings OK10:00
Marie HögstrandMarkbygdens OK10:03
Lena RunessonOK Vivill10:06
Karin GreilertHaninge SOK10:09
Lisa AnderssonUlricehamns OK10:12
Helena PepaHagaby GoIF Örebro10:15
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr10:18
Karin HelmertzFrölunda OL10:21
Heidi BørstadSarpsborg OL10:24
Kerstin OlssonFK Snapphanarna10:27
Christina MalmqvistFalkenbergs OK10:30
Helena JohanssonOK Gisle10:33
Maritha HenrikssonJönköpings OK10:36
Mona OlssonBrattås CK10:39
Pia LundbergOK Bävern10:42
Gunilla MartinssonFalkenbergs OK10:45
Lena SwartzOK Orion10:48
Maria SkogsbergMariestads FK10:51
Britta SahlinVänersborgs SK10:54
Carin GustafssonJönköpings OK10:57
Agneta JohanssonRydboholms SK11:00
Christina SegerslättSkåneslättens OL11:03
Claudia GreinerOC-DK Muenchen11:06
Berit DanielsenIL Tyrving11:09
Annika SundvallJärla Orientering11:12
Carina SvärdOK Orion11:15

H55

5 580 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK09:53
Peter LarssonFK Boken09:56
Torsten BacktemanLerums SOK09:59
Göran SvenssonAlfta-Ösa OK10:02
Hans WahlströmFjärås AIK10:05
Hans WedbergSjövalla FK10:08
Sven NilssonIK Vista10:11
Mats KarestrandLerums SOK10:14
Arne SääfGudhems IF10:17
Ingvar IvarssonOK Kullingshof10:20
Pavel KettnerTJ Hostivice and friends10:23
Magnus WideFrölunda OL10:26
Rolf WikströmOK Tyr10:29
Peter CederbergVänersborgs SK10:32
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:35
Mikael BacklundDalaportens OL10:38
Michael Leth JessOK Roskilde10:41
Phil ConwayGuildford Orienteers10:44
Alan HoneyBOK10:47
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK10:50
Lars-johan VågLerums SOK10:53
Glen HåkanssonVäxjö OK10:56
Jarda PavluTJ Hostivice and friends10:59
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK11:02
Sven EdvardssonSundbybergs IK11:05
Leif MarkfjärdAvesta OK11:08
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK11:11
Janne NilssonCentrum OK11:14
Lars AnderssonOK Tyr11:17
Sören BremerBoxholm-Mjölby OL11:20
Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:23
Per AnderssonUlricehamns OK11:26
Jan KarlssonVäxjö OK11:29
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK11:32
Niclas MobergOK Tyr11:35
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK11:38
Per-Martin JohanssonIF Rigor11:41
Martin GreinerOC-DK Muenchen11:44
Benjamin ViebkeMalmö OK11:47
Roy JohanssonOK Skogsvargarna11:50
Robert BengtssonOK Nackhe11:53
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared11:56
Leif HelgmanOK Tyr11:59
Jan ThiesenHolbæk OK12:02
Eric TofteredIF Rigor12:05
Klaes AxelssonMullsjö SOK12:08
Lars GreilertHaninge SOK12:11
Rikard BorgLinköpings OK12:14
Johan FalkUlricehamns OK12:17
Anders LarssonOK Nackhe12:20
Leif HagmanIK Uven12:23
Thomas BäckströmIF Rigor12:26
Stefan ThellsénOK Roxen12:29

D60

3 460 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina ErikssonNyköpings OK11:17
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:20
Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL11:23
Sigbritt AndreassonOK Landehof11:26
Eva KarlssonUddevalla OK11:29
Karin RabeUlriksbergs IK11:32
Lena FromIK Stern11:35
Ingrid LarssonFK Göingarna11:38
Helena EkbrinkIF Thor11:41
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared11:44
Mette Seir HansenHSOK.dk11:47
Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK11:50
Maria AnderssonBredaryds SOK11:53
Monika NilssonOK Alehof11:56
Tanja-Birgit SöderströmSala OK11:59
Ingela EkelövSkåneslättens OL12:02
Bente KällVäxjö OK12:05
Katarina SjöholmMullsjö SOK12:08
Lene HansenHerlufsholm OK12:11

H60

5 110 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn NyströmTrollhättans SOK10:26
Stefan JohanssonTrollhättans SOK10:29
Karl-Gunnar OlssonLunds OK10:32
Lennart VamlingFrölunda OL10:35
Mikael ByströmJärfälla OK10:38
Stefan AdolfssonOK Bävern10:41
Ingemar CarlssonSävedalens AIK10:44
Tommy JohnssonOK Nackhe10:47
Bengt SvenssonOK Gisle10:50
Kennet SandströmOK Stigen10:53
Leif-Åke AnderssonFK Boken10:56
Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:59
Frede ScheyeHerlufsholm OK11:02
Pär JanssonIF Thor11:05
Troels Bent HansenAllerød OK11:08
Laus Seir HansenHSOK.dk11:11
Torbjörn HalvarssonFjärås AIK11:14
Bengt LarssonFK Göingarna11:17
Per Kristian EkebergIL Tyrving11:20
Thomas DagsbergOK Orion11:23
Leif SöderlindBredaryds SOK11:26
Sten SegerslättSkåneslättens OL11:29
Karl SchneiderMölndal Outdoor IF11:32
Jörgen KarlssonAttunda OK11:35
Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK11:38
Kjell NeroNässjö OK11:41
Mikael JohanssonOK Gisle11:44
Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK11:47
Tommy BergerGävle OK11:50
Anders NissarJärfälla OK11:53
Roy GjerdingOK Moss11:56

D65

3 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel GillenäsKristinehamns OK10:01
Karin LarssonOK Kompassen10:04
Monica GustavssonIK Jarl Rättvik10:07
Carol SandsBOK10:10
Titti BergendahlOK Måsen10:13
Marit NilssonKils OK10:16
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:19
Catherine DawsonGafanhori10:22
Solveig HedenblomSjövalla FK10:25
Marianne RosénIK Ymer10:28
Eva ArvidssonAlvesta SOK10:31
Kerstin GustafssonOK Gränsen10:34
Monica KnutssonSävedalens AIK10:37
Birgitta KarlsonRyda SK10:40
Gudrun NilssonLunds OK10:43
Gunilla HogedalVänersborgs SK10:46
Lisa KumlinVäxjö OK10:49
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK10:52
Kerstin SvenskOK Hällen10:55

H65

4 590 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt-Ove KarlssonFK Finn09:57
Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering09:59
Kenneth WalterssonBredaryds SOK10:01
Hans GottfridssonTorsås OK10:03
Lars-Inge AnderssonOK Räven10:05
Ulf SvenssonOK Njudung10:07
Bent GalborgenIndre Østfold OK10:09
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL10:11
Stefan HägelmarkFjärås AIK10:13
Gert OlssonTockarps IK10:15
Bo W LarssonVäxjö OK10:17
Sten HelmertzFrölunda OL10:19
Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:21
Björn NilssonOK Nackhe10:23
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:25
Arne AlfredssonUddevalla OK10:27
Oke PeltolaTurun Suunnistajat10:29
Jon FlordalLjusdals OK10:31
Tim SandsBOK10:33
Kent KardellLjungskile FK10:35
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna10:37
Lars GustafssonOK Gränsen10:39
Bertil KarlssonHjobygdens OK10:41
Hans TrofastTenhults SOK10:43
Peter FoppenMinor10:45
Bo Anders NilssonLunds OK10:47
Björn PetterssonUlricehamns OK10:49
Erik FynboeOdense OK10:51
Mats EricssonOK Skogshjortarna10:53
Anders KumlinIK Ymer10:55
Paul NorénOK Södertörn10:57
Tomas OlaussonAskersunds OK10:59
Kaare HanssonMalmö OK11:01
Christer FolkessonEksjö SOK11:03
Kent ErikssonLerums SOK11:05
Göran AnderssonOK Tylöskog11:07
Bengt ArnessonIK Dran11:09
Bernhard GrenaboHjobygdens OK11:11
Pelle SkullmanLinköpings OK11:13
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby11:15
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe11:17
Björn JägerströmIK Uven11:19
Arne BogrenOK Vivill11:21
Lars HogedalVänersborgs SK11:23
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb11:25

D70

2 910 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siw SvenssonSvenljunga OK11:10
Marianne SellgrenSigtuna OK11:13
Vega SlottnerJönköpings OK11:16
Carola AnderssonOK Löftan11:19
Karin PerssonOK Tyringe11:25
Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK11:28
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna11:31
Göta SeverinssonHylte OK11:34
Christina FlordalLjusdals OK11:37
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK11:40
Eva AlsinIK Ymer11:43
Birgit EkmanUlricehamns OK11:49
Inga GustavssonIK Uven11:52
Lillemor GunnarssonOK Gipen11:55
Märtha LundhSvenljunga OK11:58
Ingrid Rex WallströmOK Landehof12:01
Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK12:04
Ann-Mari PerssonVäxjö OK12:07
Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK12:10
Birgitta JohanssonOK Tranan12:13
Gull SvenssonÖrkelljunga FK12:16

H70

4 220 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Börje ÅkessonFrosta OK10:02
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK10:05
Kjell JeppsonIF Rigor10:08
Lennart LundhOK Tisaren10:11
Per-Olof FernbergIS Skanne10:14
Bengt SörensenJönköpings OK10:17
Christer SamuelssonOK Löftan10:20
Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:23
Karsten RichardtKøge OK10:26
Bert LuvöFK Herkules10:29
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:32
Anders JohanssonAvesta OK10:35
Lennart GustavssonIK Uven10:38
Göran LarssonOK Kompassen10:41
Benkt AnderssonFrosta OK10:44
Ingvar HalldinOK Tylöskog10:47
Roy DawsonGafanhori10:50
Benny IvarssonFjärås AIK10:53
Knud Erik ThomsenSvendborg OK10:56
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:59
Leif SamorTjällmo-Godegårds OK11:02
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb11:05
Rune EliassonFalkenbergs OK11:08
Leif SandgrenFrosta OK11:11
Jan FlansbjerKinnaströms SK11:14
Bengt BörjessonOK Alehof11:17
Göran SvenssonFK Finn11:20
Jan HanssonLunds OK11:23
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:26
Ove ThorssonIK Trenne Ullared11:29
Sören SvenssonSjövalla FK11:32
Dan JohanssonFjärås AIK11:35
Tommy HeldFK Åsen11:38
Tom WahlgrenSarpsborg OL11:41
Dag LorénOK Frisene11:44
Christer GillenäsKristinehamns OK11:47
Johnny KarlssonUddevalla OK11:50
Lennart BohmanKarlskrona SOK11:53
Sören AnderssonIK Dran11:56
Frank MensinkMinor11:59
Weine FredrikssonKFUM Örebro OK12:02
Stig LandstorpOK Tor12:05
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK12:08
Rolf LindIK Standard12:11
Håkan NilssonMalmö OK12:14
Nils-Erik BondessonFrosta OK12:17
Carl-Eric AnderssonFjärås AIK12:20
Bo JohanssonOK Stigen12:23
Anders SellgrenSigtuna OK12:26
Åke GustavssonOK Älgen12:29

D75

2 790 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena WaernTrollhättans SOK10:13
Lillemor LorénOK Frisene10:16
Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro10:19
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK10:22
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK10:25
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb10:28
Inger BylanderSvenljunga OK10:31
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK10:34
Ingrid HermanssonIK Ymer10:37

H75

3 350 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göte NatanaelssonLjungskile FK10:00
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:03
Kjell LindauOK Kompassen10:06
Kenneth ArvidssonAlvesta SOK10:09
Gunnar JohanssonOK Nackhe10:12
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:15
Kjell MånssonRonneby OK10:18
Gösta LindqvistOK Löftan10:21
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:24
Verner LönnquistHärlövs IF10:27
Kay SvenssonOK P410:30
Holger MikkelsenOdense OK10:33
Hagbert PerssonVäxjö OK10:36
Leif CarlssonGällstadbygdens SOK10:39
Jan SöderbergIFK Lidingö SOK10:42
Roland ErikssonHästveda OK10:45
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:48
Lennart KarlssonRyda SK10:51
Lars FinbomOK Landehof10:54
Torsten ClaessonOK Älme10:57
Mogens JensenHolbæk OK11:00
Ingmar ErikssonFalkenbergs OK11:03
Stig KarlssonTorsås OK11:06
Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:09

D80

1 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunni EkbergÄtrans IF10:34
Birgitta BergGarda OK10:37
Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg10:40

H80

2 880 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar WaernTrollhättans SOK11:02
Otto HolmdahlLinköpings OK11:05
Sigvard RudolfssonOK Gisle11:08
Håkan SkogumMarkbygdens OK11:11
Rune BengtssonRonneby OK11:14
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb11:17
Andre AlexanderssonKungälvs OK11:20
Jan-Eric NelkingFK Åsen11:23
Göran OlofssonFjärås AIK11:26
JB LarssonOK Löftan11:29
Anders AdlerLinköpings AIK11:32
Kurt LarssonOK Nackhe11:35
Bernt PeterssonAlvesta SOK11:38
Roland BrandshageSävedalens AIK11:41
Åke AxelssonIK Uven11:44
Nils-Eric TofteredIF Rigor11:47
Karl-Eric WannbergIK Omega11:50
John VallinOK Hedströmmen11:53

H85

2 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:00
Ingvar LennerstedtLunds OK10:03
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:06

D21 Motion

3 560 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia JunforsOK Skogshjortarna10:41:02
Frida EnglundOK Stigen11:25:26
Johanna KarlssonUlricehamns OK11:36:36

H21 Motion

6 370 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders FjärrnäsOK Bävern09:29:03
Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin09:31:01
Andreas JohanssonOK Vivill09:59:08
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:06:02
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK10:53:33
Martin SahlinJärla Orientering10:55:02
Klas BogsjöHelsingborgs SOK11:00:25

D40 Motion

3 470 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria HörnquistAnderstorps OK09:32:02
Anne-Li AugustssonOK Tyringe10:01:09
Madelene HanssonOK Löftan10:09:09
Liselott SvenssonJönköpings OK10:17:47
Lisa KjellénHelsingborgs SOK10:21:17
Petra RosénVäxjö OK10:23:40
Karin NorlanderOK Nackhe10:26:37
Mia ThulinKungälvs OK10:30:25
Ulla EinarssonKungälvs OK10:32:23
Jeanette PerssonOK Löftan10:45:13
Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK10:50:11
Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna10:52:24
Terese LarssonOK Tranan10:54:07
Anna DufvaSundsvalls OK10:59:39
Anikken G. DybvikStokke IL11:10:32
Malin AnderssonUlricehamns OK11:18:04
Lena ElfströmOK Orinto11:20:19
Anna LindqvistOK Stigen11:21:30
Ulrika OdénFjärås AIK11:28:12
Marika ElverlindOK Tranan11:34:27
Karin HemmingsVimmerby OK11:56:50
Susanne AxelssonJönköpings OK12:22:00

H40 Motion

5 510 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik BöregårdOK Gläntan Vessigebro09:29:29
Lars EdbergOK Nackhe09:32:50
Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro09:36:41
Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro09:47:32
Tony HolmbergOK Tylöskog10:03:36
Arild NyhaugAsker SK10:23:59
Peter JohanssonVäxjö OK10:27:05
Erik KöllerströmFjärås AIK10:37:36
Anders RylinOK Gläntan Vessigebro10:40:05
Jesper IngelsboOK Tranan10:42:42
Tommy ErikssonNässjö OK10:52:08
Magnus ClassonOK Stigen10:55:08
Christer NordbergGöteborg-Majorna OK11:11:33
Erik JohanssonOK Skogshjortarna11:14:01
Mattias KarlssonOK Tranan11:26:46
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK11:33:15
Kenneth DybvikStokke IL11:42:57
Magnus ElverlindOK Tranan11:44:33
Oskar SvarfvarSjövalla FK11:50:40
Jonas NilssonBredaryds SOK11:55:08

D50 Motion

2 770 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid AdolfssonOK Bävern09:29:04
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK09:34:05
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF09:48:03
Hilde MoholthKongsberg OL09:52:03
Bibbi GustafssonOK Gipen09:56:11
Annette OlofssonOK Skogshjortarna10:03:26
Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared10:29:54
Annika WessmarkOK Flundrehof10:42:17
Monica BrönnestamOK Gipen10:51:11
Eva NilssonKungälvs OK10:57:14
Katarina AnderssonÄtrans IF11:08:04
Susanne DombyOK Stigen11:28:10
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK11:31:14
Sofia PorleVäxjö OK11:56:15
Anna HagmanFjärås AIK12:01:33

H50 Motion

3 890 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats JohanssonOK Tisaren09:45:01
Pelle OlofssonOK Skogshjortarna10:03:22
Jon MoholthKongsberg OL10:19:21
Jan MullerTJ Hostivice and friends10:52:04
Göran TörnbergOK Skogsvargarna11:04:45
Fredrik EngmanOK Denseln11:13:01
Tomas AnderssonTrollhättans SOK11:15:18
Peter DombyOK Stigen11:25:20
Magnus HagmanFjärås AIK12:01:31

D60 Motion

2 760 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro LiljequistHeleneholms IF09:58:24
Gunilla SandströmOK Stigen10:39:37
Kerstin AnderssonFK Boken10:43:41
Marita JohanssonMarkbygdens OK11:12:08
Kristina TellqvistIK Dran11:34:08
Marita JohanssonOK Stigen11:45:28

H60 Motion

3 450 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran LiljequistOK Älme10:06:40
Tomas MårtenssonOK Vivill10:24:11
Johnny ErixonFellingsbro GOIF10:34:56
Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF10:36:19
Kjell RehnströmOK Reftele10:44:04
Hans SöderströmOK Stigen11:22:21

Inskolning

1 650 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liam FjärrnäsOK Bävern09:30:21
Evelina BergagårdTolered-Utby Ol-klubb09:30:26
Elsa AhlstrandVäxjö OK09:30:47
Mikkel Mølgaard NielsenOdense OK09:34:16
Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OK09:35:33
Astrid NilssonBredaryds SOK09:41:36
Veronica AnderssonFjärås AIK09:48:46
Alma FaxénVäxjö OK09:49:23
Erik FrisagårdKlubblös09:51:34
Märta DuellHestra IF09:54:57
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb09:56:01
Alice MarmanderFK Friskus-Varberg10:02:26
Nils NikolaisenOppsal Orientering10:12:44
Adam NorlanderOK Nackhe10:22:36
Melker JansonFrämmestads IK10:28:21
Robin LönnHalmstad OK10:30:31
Lillie HartvigssonKlubblös10:31:20
Linn JunforsOK Skogshjortarna10:34:12
Ella ArvidssonIF Rigor10:35:06
Viktor SunessonOK Alehof10:38:15
Karel MullerTJ Hostivice and friends10:40:33
John RobertssonIFK Göteborg10:41:47
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna10:46:00
Theo LindgrenHelsingborgs SOK10:48:53
Viktor ZachrissonOK Alehof10:53:27
Frode SylvanVäxjö OK10:54:51
Love SylvanVäxjö OK10:54:55
Märta JohanssonFK Friskus-Varberg10:55:12
Johanna HörnquistAnderstorps OK10:57:37
Hjalmar HörnquistAnderstorps OK10:58:09
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL10:58:52
Agnes LövhammerBottnaryds IF10:58:53
Isak GrönlundLunds OK11:01:20
Tilda HarrieLunds OK11:01:21
Alvar OdbroKlubblös11:06:06
Selma BrundinKinnaströms SK11:06:09
Tyra OdbroKlubblös11:06:11
Nova BrundinKinnaströms SK11:06:13
Simon ÅttingLinköpings OK11:06:22
Liv PalmertzHelsingborgs SOK11:07:02
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK11:08:21
Elvin TenggrenOK Stigen11:14:21
Evelina AnderssonOK Gipen11:14:31
Benjamin KrabekOdense OK11:22:32
Elina LindénVäxjö OK11:24:43
Leonard HasselströmKlubblös11:34:54
Vincent HasselströmKlubblös11:34:57
Alinda RundqvistOK Nackhe11:41:58
Elsa BergGarda OK11:44:28
Elin BergHalmstad OK11:44:30
Freja HarryssonKlubbblös11:44:38
Signe HarryssonHalmstad OK11:44:39
Julia BergHalmstad OK11:44:42
Mio KvarndalUlricehamns OK11:46:23
Isabelle SeverinssonTjällmo-Godegårds OK11:47:51
Emma SeverinssonTjällmo-Godegårds OK11:48:01
Olivia KarlssonIK Uven11:51:21
Tuva DahlgrenIK Ymer12:07:20
Ane HjelmstadBækkelagets SK
Marie HjelmstadBækkelagets SK

U1

2 330 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Benjamin Birk NielsenAalborg OK09:31:45
Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro09:33:45
Charlie RylinOK Gläntan Vessigebro09:33:48
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK09:35:12
Cajsa LindqvistOK Gisle09:36:45
Moa JohanssonOK Gisle09:46:59
Ester OhlssonBrattås CK09:56:08
Erik HägerstrandKungälvs OK09:57:15
Linnea DufvaSundsvalls OK09:57:46
Vera WildheimMölndal Outdoor IF09:58:32
Elis MarmanderFK Friskus-Varberg10:02:14
Oskar LindqvistOK Gisle10:03:46
Oskar WallinFalkenbergs OK10:06:09
paju PountiVehkalanden10:09:12
Klara RosenkvistOK Löftan10:09:17
Nils TryggesonOK Norrvirdarna10:09:23
Arvid TreptowAnderstorps OK10:10:10
Astrid TreptowAnderstorps OK10:10:11
Valter GustavssonOK Löftan10:11:23
Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering10:13:18
Otto AnderssonHalmstad OK10:13:53
Elof TreptowAnderstorps OK10:14:14
Stina GustafssonHalmstad OK10:15:17
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL10:16:04
Siri LindIF Thor10:18:50
Alvin KorallMotala AIF OL10:22:28
Zamuel ArdforsOK Löftan10:28:30
Ztella ArdforsOK Löftan10:28:31
Emma OlssonHelsingborgs SOK10:30:58
Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg10:31:40
Nora EngqvistOK Flundrehof10:37:34
Maja KylmäHelsingborgs SOK10:39:19
Miri BogevidKlubbblös10:39:45
Elise JohanssonNässjö OK10:40:31
Alexander  DybvikStokke IL10:47:53
Karl SvenssonVingåkers OK10:48:57
Jonathan RexOK Landehof10:49:13
Olle NilssonOK Stigen10:54:44
Patricia ErikssonOK Skärmen10:58:12
Alma SvenssonAnderstorps OK10:59:14
Ella AnderssonAnderstorps OK10:59:16
Casper RylinOK Gläntan Vessigebro11:03:31
Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebro11:03:33
Alma TrofastJönköpings OK11:05:20
Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers11:06:02
Henrik GroossKlubblös11:11:10
Svea PellméStenungsunds OK11:14:35
Wilmer TenggrenOK Stigen11:23:53
Linus LindgrenHelsingborgs SOK11:24:22
Love AlexanderssonKlubbblös11:25:19
Signe MobergKlubblös11:30:09
Melker  MobergOK Tyr11:30:13
Annie MagnussonLaholms IF11:36:02
Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OK11:40:29
Stina CarlssonKungälvs OK11:40:32
Knut ErikssonBrattås CK11:58:54

U2

2 430 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustaf IngelsboOK Tranan09:32:12
Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro09:33:25
Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro09:33:26
Anders SigvardtOdense OK09:33:36
Kerstin SvenssonOK Kullingshof09:35:59
Hannes EmanuelssonOK Tranan09:36:14
Noah EmanuelssonOK Tranan09:36:15
Viola RönnFK Friskus-Varberg09:40:26
Elsa PeterssonVäxjö OK09:40:52
Anton FaxénVäxjö OK09:49:25
Filip HåkanssonUddevalla OK09:51:00
Malte StenhagNässjö OK09:53:43
Saga WildheimMölndal Outdoor IF09:55:24
Elias OhlssonBrattås CK09:56:11
Majken RosenkvistOK Löftan10:06:16
Agnes MalmEds SK10:08:34
Magnus Mølgaard NielsenOdense OK10:09:09
Ralf GustavssonOK Löftan10:11:00
Linnéa RexOK Landehof10:12:08
Ellen KringstadSäffle OK10:14:56
Jonathan HagmanOK Orinto10:15:03
Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg10:15:45
Maja EliassonFK Friskus-Varberg10:16:51
Arvid HägerstrandKungälvs OK10:17:21
Noel AnderssonOK Tranan10:18:44
Johannes DahlbergIK Trenne Ullared10:19:01
Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OL10:19:39
Maja CarlssonKungälvs OK10:23:35
Vidar LarssonIF Thor10:26:08
Elin PerssonBrattås CK10:28:47
Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb10:32:40
Albert KylmäHelsingborgs SOK10:38:13
Olle BlomqvistMarkbygdens OK10:39:16
Elsa PalmqvistOK Tranan10:40:44
Joel BjörkmanKungälvs OK10:50:27
Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb10:51:05
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb10:51:07
Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK10:53:43
Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg10:55:08
Jesper NilssonKungälvs OK11:02:50
Jakob GudmundssonOK Landehof11:05:09
Nils EkströmStenungsunds OK11:08:46
Folke FranssonFK Friskus-Varberg11:08:56
Einar AamotOK Skogshjortarna11:11:22
Jason SchoughÄtrans IF11:18:00
Loke JagetegFalkenbergs OK11:18:39
Jonathan RingströmRydboholms SK11:31:37
Vincent SteffertOK Tyringe11:38:06
Noah Nilsson-DagEds SK11:39:01
Pelle RunevadOK Nackhe11:41:14
Minna KvarndalUlricehamns OK11:46:26
Nils ErikssonBrattås CK11:58:56
Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg12:01:47
Alexander BjärbyFrosta OK12:18:04
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK
Melvin SjöbergIF Thor

Öppen motion 1

2 290 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin LundHästveda OK09:34:07
Marie KempffHässleholms OK09:40:13
Jan BogsjöKlubblös Varberg09:59:30
Marie BerlinNässjö OK10:02:45
Danica TasevaIFK Göteborg Orientering10:03:37
Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OK10:12:11
William WestbomSäterbygdens OK10:12:38
Tuva WestbomSäterbygdens OK10:12:57
Malte HagfjärdSöders-Tyresö10:26:36
Anita NatanaelssonLjungskile FK10:31:18
Paula WichmannUSU Jenu10:38:29
Jana MullerovaTJ Hostivice and friends10:40:47
Oskar FermRöyken olag10:49:19
Stina GrönkvistKlubblös10:49:21
Jens  AnderssonIF Rigor10:57:26
Tova AnderssonKlubblös10:58:32
Susanne BäckströmIF Rigor11:00:59
Albert BuzassyKlubblös11:03:05
Jakob ÅkessonSkåneslättens OL11:03:18
Ing-Mari LarssonOK Löftan11:08:28
Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg11:13:53
Lovisa EricssonKlubblös11:14:09
Martin LauriGammelstads IF11:18:10
Caroline LinnerosOK Löftan11:28:11
Vera TofteredIF Rigor11:33:34
Neda EkbergSundbybergs IK11:36:13
Jenny RybergMariestads FK11:49:38

Öppen motion 2

3 970 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tova DuellHestra IF09:54:48
Klara HåkanssonUddevalla OK10:12:18
Arvid MagnissonBredaryds SOK10:24:14
Lone BorgOdense OK10:29:11
Lone BorgOdense OK10:29:11
Bo AnderssonOK Löftan10:37:10
Kristin GrimsdotterKlubblös10:37:26
Jennie SomssichUlricehamns OK10:41:51
Monika AnderssonUlricehamns OK10:45:21
Ludvig SvenssonVingåkers OK10:52:32
Maria SvenssonVingåkers OK10:59:47
Lise-Lotte AndersenOdense OK11:02:22
Alfred BuzassyKlubblös11:02:59
Lotta EliassonFK Friskus-Varberg11:15:23
Edvin WesterlindSC Cham11:41:55

Öppen motion 3

3 140 m, 130 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida EmanuelssonOK Tranan09:36:33
Johanne KrabekOdense OK09:36:36
Martina BengtssonFK Friskus-Varberg09:36:42
Alice SigvardtOdense OK09:37:38
Reni ItenWinterhur Olc09:39:45
Mary LarnerGöteborg-Majorna OK09:42:19
Cecilia OlofssonSjövalla FK09:44:52
Gunnel BörjessonBredaryds SOK09:51:03
Lennart LindbergIK Vista09:51:18
Sonja HammarOK Kompassen09:56:05
Sandra HanssonÄrla IF09:56:24
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro09:57:55
Margareta HeldFK Åsen09:58:25
Emma WikströmHästveda OK09:58:27
Anna-Stina WennbergVäxjö OK09:58:46
Alma KjellénHelsingborgs SOK09:59:11
Karolina  OlofssonKlubblös10:01:06
Sofia LüningKlubblös10:02:22
Britt-Marie EkbergOK Orinto10:04:35
Monika WikströmOK Tyr10:05:18
Isabell IsidorssonOK Vivill10:07:26
Ellen HeymanIF Rigor10:09:25
Ann Helen JohanssonREftele OK10:09:41
Allan HammarOK Kompassen10:09:49
Ann-Sofie JohanssonKungälvs OK10:12:29
Anne SvendsenKlubblös10:12:50
Jonas MusslinderFalköpings AIK OK10:13:13
Olof MusslinderFalköpings AIK OK10:13:15
Lil AlfredssonUddevalla OK10:13:25
Johanna TöppnerOK Landehof10:14:09
Emmelie GeorgssonOK Nackhe10:14:25
Emelie HagmanOK Orinto10:15:04
Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg10:16:08
Pyttan AsplundOK Södertörn10:17:16
Eva KarlssonOK Nackhe10:18:11
Inger ErnstsonOK Skogshjortarna10:18:15
Annika GustafssonOK Nackhe10:20:14
Olle OlssonHelsingborgs SOK10:20:39
Kjell JohanssonMarkbygdens OK10:21:00
Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:21:08
Clara KilperUSV Jena10:21:42
Kirsten RöhrichUSV Jena10:21:57
Anna LindenauOK Alehof10:22:06
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna10:22:12
Eva SvenssonUlricehamns OK10:22:34
Tilda NyrellAlvesta SOK10:24:08
Gunnel LitzellOK Kullingshof10:25:03
Ture AugustssonFK Boken10:25:23
Helen InfeltKlubblös10:25:25
Simom LarssonIK Ymer10:26:13
Chatarina LarssonIF Thor10:26:56
Ulla KarlssonOK Tyringe10:27:05
Asger HaahrOdense OK10:27:16
Monique Van LoonOLV Minor10:28:25
Peter JosefssonKlubblös10:31:30
Helena KarlssonHjobygdens OK10:32:14
Ewa ArnessonIK Dran10:32:53
Susanne NyrellAlvesta SOK10:34:10
Joar AnderssonVäxjö OK10:34:24
Bernt JohanssonOK Gisle10:34:27
Magnus NyrellAlvesta SOK10:35:02
Eskil JönssonHalmstad OK10:35:15
Ann NybergIFK Göteborg Orientering10:36:15
Veronica SahlinNässjö OK10:36:59
Krister WessmarkOK Flundrehof10:37:18
Truls BengtssonWinnepeg Gets10:37:54
Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg10:38:34
Ulrike NitzscheUSV Jena10:40:04
Marianne HaglundOK Djerf10:40:15
Johanna TruschGöteborg-Majorna OK10:40:53
Sidonie WintherVästerbergslagens OL10:41:28
Johan ForsbergKlublös10:41:39
Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro10:41:45
Gudrun PetterssonCenterpartiet10:42:01
Sofia DahlgrenIK Ymer10:42:46
Mats OhlssonBrattås CK10:43:47
Madeleine JohanssonKlubblös10:44:03
Carina BersenSKIF Sumy10:45:01
Linnea NäxenKlubblös10:45:12
Anna HögbergOK Tranan10:46:55
Jenny PalmqvistOK Tranan10:46:57
Monica NilssonÄtrans IF10:47:21
Axel GrimbeckSävedalens AIK10:47:48
Tilda ThulinKungälvs OK10:48:13
Helena LöfKFUM Örebro OK10:49:35
Manuela GerbethMarkaryds FK10:50:14
Niklas PaulssonOK Löftan10:51:25
Karin StattinSOK Träff10:51:32
Ann GrimbeckSävedalens AIK10:51:43
Erling SvenssonIK Trenne Ullared10:52:37
Håkan FärnlöfIF Rigor10:54:48
Ida HjorthTockarps IK10:55:17
Marie NybergFjärås AIK10:55:36
Stefan NybergFjärås AIK10:55:51
Marika TörnkvistAnderstorps OK11:00:18
Jenny AnderssonAnderstorps OK11:00:21
Ulrika RylinOK Gläntan Vessigebro11:00:43
Marina JohanssonFK Friskus-Varberg11:00:45
Caroline OhlssonBrattås CK11:02:41
Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg11:02:43
Gustav ÅkessonSkåneslättens OL11:03:54
Klara TrofastBredaryds SOK11:04:56
CARINA SVENSSONMarkaryds FK11:05:43
Erland OlssonDalsjöfors GoIF11:06:44
Agneta WallinMarkbygdens OK11:09:35
Sara AnderssonVänersborgs SK11:09:59
Linda TenggrenOK Stigen11:14:25
Annika CarlssonKungälvs OK11:14:51
Liv LindOK Skärmen11:21:16
Anneli WihlborgOK Gynge11:22:09
Albin TagessonFK Finn11:22:48
Ellen Winther MortensenOK Pan Århus11:23:16
Oskar WardOK Vivill11:23:25
Annelie WardOK Vivill11:23:27
Frida DombyOK Stigen11:23:55
Estelle ÖgrenBromma Välling11:24:46
Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg11:30:32
Björn NilssonOK Stigen11:31:14
Nathalie RingströmRydboholms SK11:31:46
Villemo RönnblomOK Tyringe11:38:10
August MagnussonLaholms IF OK11:39:22
Fredrik MagnussonLaholms IF OK11:39:24
Charlotte RennuitOdense OK11:40:37
Melvin EkbergSundbybergs IK11:41:06
Mathias BerganFet OL11:44:24
Vilma RingHalmstad OK11:44:48
Jonas EkbergSundbybergs IK11:48:45
Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb11:52:15
Johanna LindénVäxjö OK
Ia NyrellAlvesta SOK

Öppen motion 4

4 640 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK09:36:56
Sofia SkördeBredaryds SOK09:38:22
Amalia AnderssonFrosta OK09:55:49
Svante LennerstedtLunds OK10:26:26
Sofie ÖhrmanKlubblös10:36:22
Robin SöderholmOK Stigen10:37:57
Erik BromsFK Friskus-Varberg10:43:51
Mikael NilssonFK Friskus-Varberg10:54:17
Elsa NilssonOK Stigen11:01:13
Charlotte ÖstermanVänersborgs SK11:05:15
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö11:06:55
Markus WennbergSjövalla FK11:07:20
Annika KarlssonFK Snapphanarna11:23:35
Johanna RisanHeming Orientering11:35:52
Maria JohnssonOK Nackhe11:36:31
Lars WesterlindGMOK OL Skytte11:42:55
Eugen EnqvistSaltsjöbadens IF

Öppen motion 5

3 350 m, 130 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg09:31:29
Bo FranssonOK Njudung09:31:31
John-Erik ErikssonJönköpings OK09:32:08
Helen ÅkessonVäxjö AIS09:32:25
Ronny FhermHästveda OK09:34:46
Charlie FhermHästveda OK09:34:47
Peter AlexanderssonIF Rigor09:37:17
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK09:37:23
Anders ReimertzGällstadbygdens SOK09:39:02
Kerstin BobergOK Roxen09:44:17
Chalott GustafssonBS OK09:47:47
Lena EliassonFK Friskus-Varberg09:49:12
Bengt BörjessonBredaryds SOK09:50:58
Ellen BörjessonBredaryds SOK09:51:10
Thor Kofod09:51:24
Eva SchönquistOK Linné09:52:13
Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan09:53:23
Claes EmanuelssonOK Tranan09:55:30
Olof ThorssellOK Måsen09:56:46
Peter RingbergBredaryds SOK09:56:54
Ann PogemaaOK Skogsstjärnan09:57:29
Ture ErikssonEds SK09:58:41
Kerstin LindbladSävedalens AIK10:03:08
Catharina WinbergStenungsunds OK10:03:22
Sandra WallinFalkenbergs OK10:06:11
Linnéa TöppnerOK Landehof10:07:45
Nina KastrupFK Herkules10:09:29
Henrik RosenkvistKlubblös10:12:23
Minna KonttilaTampereen Pyrintö10:14:06
Göran GustafssonOK Nackhe10:14:46
Madeleine HellqvistOK Kontinent10:15:22
Jesper RundbäckVaggeryds SOK10:16:20
Sofia HagmanOK Orinto10:18:07
Jan SkoglundOK Vivill10:19:08
Oskar Andrén SkoglundOK Vivill10:19:10
Monica StrandlyckeKlubblös10:19:21
Helle HansenHerlufsholm OK10:19:25
Erik TörnsgårdKlubblös10:22:17
Johan PipuraKlubbblös10:22:19
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:22:24
Charlotte StenhagNässjö OK10:25:27
Hannah FovaeusSävedalens AIK10:26:51
Kajsa AspegrenOK Kontinent10:27:11
Niclas SjögrenOK Stigen10:27:57
Måns FritzellGudhems IF10:28:54
Linda JakobssonIK Uven10:29:00
Kristina BohmanOK Orinto10:29:42
Katarina VartiaOK Löftan10:30:51
Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK10:31:05
Sophie Hedlund StridhOK Gipen10:31:38
Nina BergmanGöteborg Majorna10:32:01
Lena Carlsson TellIF Hagen10:32:48
Maria AnderssonOK Kullingshof10:33:00
Jörgen  AnderssonnOK Kullingshof10:33:02
Ingela OscarssonKlubblös10:35:09
Marie HallbergIF Marin Väst10:36:07
Anders GusedFalkenbergs OK10:36:47
Margareta PeterssonIF Marin Väst10:37:21
Niclas PetterssonOK Reftele10:37:43
Lisa SöderholmOK Stigen10:37:49
Björn OscarssonHylte OK10:38:37
Arne BerlinTrollhättans SOK10:39:25
Johan  AdetorpKlubblös10:42:49
Maria HaglundOK Djerf10:43:59
Jörgen StenhagNässjö OK10:45:09
Ragnar HåkanssonUddevalla OK10:45:34
Jeanette RingbergBredaryds SOK10:46:18
Sven OpitzUSV Jena10:47:45
Anders AdetorpSundsvalls OK10:48:41
Renita PåsseIF Hagen10:48:47
Håkan HåkanssonKungälvs OK10:48:55
Ingrid AnderssonIF Rigor10:48:59
Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna10:50:30
Lars G AnderssonOK Hällen10:50:35
Eva TollsternVäxjö AIS10:51:50
Torben GustavssonSOK Träff10:53:12
Stina MartinssonKlubblös10:53:40
Erik BergqvistSäffle OK10:53:50
Lea TaraldsvikSarpsborg OL10:55:26
Petter KarlssonIK Uven10:55:41
Rikard FlinkFjärås AIK10:55:47
Christina LindqvistOK Gisle10:56:11
Per LennartssonNässjö OK10:56:54
Gunilla le DousMölndal Outdoor IF10:58:19
Filip GrimsholmHalmstad OK10:58:35
Elisabeth JonassonOK Orinto10:59:07
Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb10:59:20
Frida JohanssonOK Bävern10:59:32
Alma NilssonOK Stigen11:01:11
Anna NilssonOK Stigen11:01:14
Annette SeldénIF Rigor11:02:48
Helene JohanssonOK Nackhe11:03:22
Per BrundinKinnaströms SK11:03:26
Sebastian JohanssonKlubblös11:03:28
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg11:04:20
Niklas AndreassonKlubblös11:04:32
Li-Min SvenssonOK Älme11:05:23
Ella PetterssonSävedalens AIK11:05:27
Ulf CarlssonVäxjö OK11:07:40
Åse NilssonOK Landehof11:09:29
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL11:10:32
Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL11:12:04
Tomas ZrnikGigant Orienteering11:13:14
Charlotta TreptowAnderstorps OK11:13:17
Susanne AndreassonGöteborgs SK11:13:59
Anita KarlssonKlubblös11:14:01
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK11:19:34
Katrin PellméStenungsunds OK11:20:27
Mari SchoughÄtrans IF11:20:39
Lars PerssonBrattås CK11:21:03
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK11:22:44
Reinhold ReulOK Orinto11:22:46
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK11:24:05
Malin LjunggrenMarkbygdens OK11:24:10
Lizette KaverenKlubbblös11:29:05
Henrik ErikssonOK Gränsen11:29:24
Helena WallMarkbyggden OK11:29:41
Jonas NygrenIF Thor11:30:36
Anna BenattiSkåneslättens OL11:39:41
Ida BenattiSkåneslättens OL11:39:44
Anna GerhardtBrattås CK11:43:00
BO  EKKlubblös11:48:17
Robin NyqvistKungälvs OK11:48:28
Sven TolestamIF Rigor11:48:50
Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb11:52:16
Emma SylvanVäxjö OK11:53:21
Carl EmmeKlubblös11:54:49
Sylvia ÅgrenOK Linné11:55:08
Arthur BrunborgNittedal OL12:00:52
Arthur BrunborgNittledal12:00:52

Öppen motion 6

6 100 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK09:42:14
Anki BlennowFalköpings AIK OK10:04:12
Anders IvarssonFK Friskus-Varberg10:04:26
Amanda BlennowFalköpings AIK OK10:08:28
Annika LännhultEds SK10:10:04
Martin TöppnerOK Landehof10:13:27
Gustav  StrandlyckeKlubblös10:14:49
Robert LindqvistOK Gisle10:20:52
Matilda RundqvistOK Nackhe10:23:11
Magnus WallinMarkbygdens OK10:23:51
Anders HolmbergOK Vivill10:30:49
Johan SjödinIK Hakarpspojkarna10:31:07
Robin ÖhrnOK Bävern10:31:47
fredrik BERGMANGöteborg Majorna10:34:35
Curt NorgrenGällstadbygdens SOK10:34:40
Johan  BerglundKlubblös10:37:59
Ian McKenzieUringa Orienteers10:47:10
Håkan GrubbMalmö OK10:48:05
Anders GustafssonKlubblös10:53:38
Daniel  GerbethMarkaryds FK10:53:55
Patrik BrorssonTockarps IK10:56:01
Carolina LandinMalmö OK10:58:27
Kjell SvenssonOK Älme11:05:25
Linus HolmqvistOK Österåker11:10:24
Sabine BräuerUSV Jena11:10:38
Philip StensbyTibro OK11:11:34
Jonas NielsenOK Skogshjortarna11:17:13
Patrik NilssonVänersborgs SK11:17:31
Kristian SiverboMarkbygdens OK11:31:18
David OlssonIF Hagen11:31:53
Per Mellberg11:32:24
Johanna WachtmeisterKlubblös11:39:59
Hanna ErixonFK Friskus-Varberg11:45:02
Charlie JohanssonKlubblös11:53:19

Öppen motion 7

3 160 m, 180 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf CarlssonVäxjö AIS09:32:23
Alf JohanssonVäxjö OK09:36:54
Lena StrandMarkaryds FK09:37:03
Ole PedersenLinköpings OK09:38:12
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan09:39:05
Ulla KjellLinköpings OK09:40:55
Annika IsidorssonOK Vivill09:41:10
Johan RobertssonRydboholms SK09:43:41
Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK09:43:50
Wolfgang FabianOJE Wappler09:47:08
Anders KjellLinköpings OK09:47:41
Bertil IngemarssonHestra IF09:48:01
Martin EnströmTrollhättans SOK09:48:12
Pia ÖstangårdGamleby OK09:50:22
Enid IngemarssonHestra IF09:50:27
Irmgard FabianOJE Wappler09:51:21
Mathias DuellHestra IF09:51:55
Diana HallqvistUlricehamns OK09:52:45
Jan RosénIK Ymer09:53:06
Per RogneIK Hakarpspojkarna09:53:13
Anette SundqvistOK Tranan09:53:48
Dan JosefssonOK Roxen09:53:52
Anna BjärbyFrosta OK09:55:56
Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele09:57:18
Robert HallbergIK Uven10:00:18
Hanna FredheimLillomarka OL10:01:40
Susann BerntssonOK Reftele10:02:31
Lars-Åke LarssonOK Tranan10:04:31
Claus MikkelsenHerlufsholm OK10:05:41
Kurt EkbergOK Orinto10:05:49
Gösta MalmerIF Marin Väst10:06:49
Håkan JohanssonMariestads FK10:08:26
Roland HulanderUlricehamns OK10:09:04
Erik ÖjeboKFUM Örebro OK10:09:14
Malin FritzellMullsjö SOK10:09:27
Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK10:10:00
Sten Åke KvistIS Kullen10:10:54
Kajsa IsidorssonOK Vivill10:11:06
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg10:11:15
Bernt JohanssonOLC Stubai10:11:19
Lena OlssonSkåneslättens OL10:11:38
Niels ToniniosOK Eskil10:11:54
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna10:13:08
Daniel WestbomSäterbyggden OK10:13:10
Johan NiklassonVäxjö OK10:13:32
Johanes SüdhoffBrattås CK10:13:36
Kurt JohanssonOK Gisle10:14:20
Isak JohanssonOK Gisle10:14:22
Camilla NygrenIF Thor10:14:29
Anne JohanssonKarlskrona SOK10:14:39
Lovisa JohanssonKarlskrona SOK10:15:49
Jenny OlssonStigsökarna10:16:11
Monica LarssonOK Tranan10:17:26
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared10:17:39
Håkan HagmanOK Orinto10:19:14
Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:20:25
Peter HagströmFalkenbergs OK10:20:54
Karin RundqvistOK Nackhe10:23:12
Kekko ConwayGuilfordOK10:23:28
Hannes RosendahlIF Marin Väst10:23:30
Sandra AnderssonFalkenbergs OK10:23:38
Gun RosendahlIF Marin Väst10:23:53
Hugo MartinssonFK Finn10:24:01
Thomas VinbladLunds OK10:24:06
Maria VamlingFrölunda OL10:24:10
Petty CartemoIK Uven10:24:59
Anna HagströmFalkenbergs OK10:25:02
Ann BrenanderSOK Viljan10:25:07
Helle Möller JensenOK Roskilde10:25:30
Lotta BerntssonSkåneslättens OL10:25:34
Gustav BohmanOK Orinto10:26:47
Carl-Johan LagervallKlubblös10:28:15
Göran LitzellOK Kullingshof10:28:35
Åsa GrenaboHjobygdens OK10:30:20
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen10:30:22
Karin LaurellOK Flundrehof10:30:56
Pär NorgrenGällstadbygdens SOK10:31:01
Clas NorgrenGällstadbygdens SOK10:31:04
Tomas AxelssonOK Linné10:32:26
Marie AhlménJönköpings OK10:33:11
Lena KollénIF Marin Väst10:33:36
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK10:34:07
Ulrika MeyersonOK Linné10:35:19
Lars Åke SvenskOK Hällen10:36:36
Stig GustafssonIK Ymer10:36:38
Gunilla GlimténOK Löftan10:37:38
Samuel ErikssonEds SK10:37:52
Hans SvenssonOK Kullingshof10:38:22
Greger IngemanssonYstads OK10:38:24
Reino WichmannOLV Weimar10:38:27
Sture JohanssonOK Kullingshof10:38:32
Åsa LindqvistHestra IF10:39:01
Lars LorénOK Frisene10:40:13
Pertti HeedOK Orinto10:41:20
Malin KihlbergHalmstad OK10:41:43
Marie KarlssonVäxjö OK10:42:04
Elisabet KarlssonKlubblös10:42:06
Sandra HornKlubblös10:42:07
Peter SahlinNässjö OK10:42:25
Anders NilssonTäby OK10:42:58
Oskar LydingHylte OK10:43:14
Klas SkogOK Gipen10:43:21
Marie EckerlidSävedalens AIK10:43:25
Jan-Olof SvenssonBurseryds IF10:43:30
Anders SwedinLidköpings VSK10:43:33
Cecilia HolmbergOK Tylöskog10:43:49
Erik MarmanderFK Friskus-Varberg10:44:49
Susanne IngemanssonYstads OK10:44:53
Jonas BrånaltFrölunda OL10:45:29
Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OK10:45:51
Annette ReulOK Orinto10:47:00
Annika MartinssonHylte OK10:47:03
Maria HåkanssonVäxjö OK10:47:08
Amanda MullinsSjövalla FK10:47:09
Karin WahlgrenSjövalla FK10:48:33
Helen AhlstrandOK Vivill10:48:37
Elisabeth Meun JohansenOK Moss10:48:45
Monika AlgotssonOK Tylöskog10:49:17
Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg10:49:49
Jan AnderssonFjärås AIK10:51:09
Ingrid ÅhlundSvenljunga OK10:51:11
Kurt JohanssonSvenljunga OK10:51:35
Madeleine AttforsSävedalens AIK10:52:24
Gun-Britt MolinMarkbygdens OK10:53:52
Olof AnderssonIF Rigor10:54:20
Björn Ketil HansenSarpsborg OL10:55:44
Helén ErikssonOK Tor10:55:49
Lars-Göran MolinMarkbygdens OK10:56:44
Peter RavnellGudhems IF10:58:15
Bengt KlassonOK Orinto11:00:54
Kristina JohanssonBredaryds SOK11:01:18
Helén ÅkessonSkåneslättens OL11:01:24
Peter HeldFK Åsen11:01:26
Roland JanssonVäxjö OK11:02:36
Cecilia KarlssonGöteborgs SK11:03:57
Emma BrundinKinnaströms SK11:04:05
Monika LydinOK Kontinent11:04:22
Mikael WardOK Vivill11:07:42
Erik KindlundhFK Finn11:08:04
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK11:08:07
Barbro NilssonAlvesta SOK11:08:09
Michael FranssonFK Friskus-Varberg11:08:57
Elisabeth FredrikssonGudhems IF11:09:32
Thomas HenryssonTibro OK11:11:49
Niclas SylvanVäxjö OK11:12:50
Mona HoltePorsgrunn OL11:15:34
Elsa JanssonJärla Orientering11:16:44
Karl JanssonFrämmestads IK11:16:45
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK11:21:28
Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK11:23:20
Ingemar PeterssonMarkaryds FK11:23:29
Kajsa WardOK Vivill11:23:57
Sofia ElverlindOK Tranan11:24:25
Kristin FranssonFK Friskus-Varberg11:27:10
Daniel SundhFjärås AIK11:27:45
Kim FolanderFSK Orientering11:28:07
Bengt-Rune WallströmIK Uven11:29:21
Thomas SjöholmMullsjö SOK11:30:58
Anneli ChristieSnättringe SK11:32:22
Truls FjeldstadPorsgrunn OL11:32:44
Maria GustafssonSävedalens AIK11:35:01
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK11:35:34
Henrik CarlssonIK Uven11:39:32
Elisabet HemlinIK Uven11:39:34
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:39:46
Anders LarssonOK Landehof11:40:13
Bo SenjeHalmstad OK11:41:10
Helena BlomqvistMarkbygdens OK11:43:30
Jessica NilssonOK Milan11:43:52
Lisa NilssonOK Torfinn11:45:12
Martin JohanssonFK Friskus-Varberg11:46:32
Jan SonedahlOK Landehof11:47:18
Olof BjörkmanKungälvs OK11:48:26
Jenny AnderssonÄtrans IF11:55:27
Pär SvenssonVärend GN OL12:02:35
Rebecca SvenssonVärend GN OL12:03:44
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK12:11:55
Catarina BengtssonOK Nackhe
Hanne Fredheim
Viktor TorstenssonÄtrans IF

Öppen motion 8

4 550 m, 137 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria HöglundSjövalla FK09:29:58
Daniel KempffHässleholms OK09:32:03
Lars HarrieLunds OK09:32:05
Pär MoqvistLerums SOK09:33:22
Torbjörn JohanssonBredaryds SOK09:35:10
Lars LorénOK Frisene09:36:41
Maria  Høyer StaugaardFIF Hillerød09:37:57
Patrik BlombergIK Standard09:38:16
Lovisa MoqvistLerums SOK09:38:18
Anders NilssonHässleholms OK09:39:17
Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og Omegn09:40:01
Magnus EliassonFK Friskus-Varberg09:48:57
Anna-Karin BondessonFrosta OK09:50:16
Mats AnderssonOK Löftan09:51:59
Per SundqvistOK Tranan09:52:08
Claes EkbergLidköpings VSK09:54:05
Håkan BoströmOK Linné09:54:13
Elin SundqvistOK Tranan09:55:59
Henrik NordholmSävedalens AIK09:57:08
Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK09:58:54
Johan HjertströmFK Friskus-Varberg10:00:45
Johan OlofssonOK Skogshjortarna10:01:08
Katarina EnbomVänersborgs SK10:02:07
Benny JohanssonOK Reftele10:04:39
Johan JylltorpLinköpings OK10:05:08
Stefan GraadIF Rigor10:05:43
Pontus KastrupFK Herkules10:07:38
Ulf JohanssonKarlskrona SOK10:07:42
Benny WallinFalkenbergs OK10:08:24
Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg10:10:21
Emma BacklundSävedalens AIK10:11:04
Henric JohnssonBredaryds SOK10:11:05
David DjupsjöOskarströms OK10:11:08
Simon EngelHässleholms OK10:11:10
Martin HjertbergHestra IF10:11:28
Tobias HöglundSjövalla FK10:13:21
Roger DjupsjöHalmstad OK10:13:48
Anna PrellnerSkåneslättens OL10:15:09
Mark UbbinkSävedalens AIK10:16:41
Sara SöderblomÄtrans IF10:18:33
Eva GustafssonVäxjö OK10:18:34
Arvid PerssonMölndal Outdoor IF10:19:06
Ebba HjertbergHestra IF10:19:12
August AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:20:01
Martin SykGöteborgs SK10:20:09
Martin AxelssonOK Skogshjortarna10:21:17
Kristina PetersonIFK Umeå10:21:36
Mattias KarlssonOK Alehof10:22:00
Fredrik LorénOK Frisene10:22:14
Sofia AnderssonCentrum OK10:22:33
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:23:13
Ronnie BohmanOK Orinto10:26:19
Erik ÖsterbergOK Eken10:26:54
Monika EdstamLinköpings OK10:27:46
Elisabet MöllerOK Nackhe10:27:50
Anders JonssonIF Marin Väst10:28:28
Malte LennerstedtLunds OK10:28:58
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK10:29:01
Björn CarlssonKungälvs OK10:29:31
Ola SöderblomFalkenbergs OK10:29:47
Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering10:31:15
Tommy BäckOK Kullingshof10:32:51
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK10:33:25
Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering10:33:34
Kristina ÅhlundVänersborgs SK10:33:42
Joel BengtssonKlubblös10:34:30
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK10:34:32
Susanne BerghMölndal Outdoor IF10:35:11
Lukas BrodinHylte OK10:36:00
Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:36:09
Per-Anders KumlinOK Blobacka 10:36:52
Linnéa JohnssonOK Nackhe10:37:24
Daniel GlimténOK Löftan10:38:03
Greger LorénOK Frisene10:42:39
Mikael BromsFK Friskus-Varberg10:43:57
Sven-Åke AnderssonIF Rigor10:44:41
Per FlakbergIFK Göteborg Orientering10:44:59
Phil MullinsSjövalla FK10:46:59
Bengt MartinssonHylte OK10:47:12
Staffan OlssonStigsökarna10:47:25
Karin ClarinIF Rigor10:47:50
Åke AlgotssonOK Tylöskog10:48:43
Johanna ClarinIF Rigor10:51:19
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL10:52:54
Per SigvardsonBredaryds SOK10:54:11
Daniel BornefalkFK Friskus-Varberg10:55:33
Johan ÅhlundVänersborgs SK10:56:49
Karin NobornIFK Göteborg Orientering10:57:32
Christina SöderblomÄtrans IF10:58:46
Anki GustafssonSäterbygdens OK11:01:07
Stefan JohanssonBredaryds SOK11:02:09
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK11:02:19
Lena FlinkFjärås AIK11:04:28
Peter WesterbergVänersborgs SK11:04:42
Luba NilssonKungälvs OK11:05:52
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad11:09:27
Anna LarssonÖrkelljunga FK11:09:43
Tobias AnderssonGöteborgs SK11:10:12
Mia DammvikStora Tuna OK11:12:09
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:16:12
Linda CorneliussonOK Löftan11:16:34
Stefan LauriGammelstads IF11:18:27
Pia BirkebækStora Tuna OK11:19:03
Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna11:19:38
Oskar NilssonOK Stigen11:21:13
Sofia NilssonUmeå OK11:21:51
Jan JohanssonSkåneslättens OL11:22:50
Tobias SvenssonFK Finn11:23:14
Preben MortensenHvalsø OK11:24:00
Marianne BredesenNTNUI11:24:36
Sondre RuudbråtenNydalens SK11:27:41
Jesper Skovsborg MortensenHvalsø OK11:28:38
Gunvor HöydalFossum IF11:29:49
Andreas SamuelssonOK Vivill11:30:17
John-Patrik TreptowAnderstorps OK11:32:11
Simon PreutzOK Torfinn11:32:19
Marie AlbinssonHjärnarps OL11:32:26
Desiré RexOK Landehof11:41:37
Mattias LauriFK Herkules11:41:51
Jonny AxelssonJönköpings OK11:42:32
Rickard BengtssonLivgardets IK11:42:48
Camilla NilssonOK Torfinn11:44:21
Erik OlssonHelsingborgs SOK11:44:36
Henrik AnderssonOK Löftan11:46:05
Daniel JohanssonNässjö OK11:46:29
Jesper EkKlubbblös11:49:55
Viktor TorstenssonÄtrans IF11:54:39
Rasmus SvenssonVärend GN OL12:00:40
Lauritz BrunborgNittledal12:00:55
Rune BrunborgNittedal OL12:00:55
Brynjar FredheimLillomarka OL12:02:25
Herman BrunborgNittedal OL12:03:14
Herman BrunborgNittledal12:03:14
Adam OdénFjärås AIK12:03:33
Erik AamotOK Skogshjortarna12:04:26
Jonatan LarssonUddevalla OK12:41:42
Brynjar Fredheim

Öppen motion 9

7 180 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niclas NilssonOK Österåker09:30:41
Jimmy HäggFK Friskus-Varberg09:31:15
Olle WindeliusFrosta OK09:31:40
Jan FranssonJönköpings OK09:33:08
Niklas KarlssonVäxjö OK09:35:37
Frida AnderssonFalkenbergs OK09:39:49
Dan WinnbergIK Trenne Ullared10:00:38
Tore MårtenssonOK Vivill10:05:31
André BjärbyFrosta OK10:08:01
Tobias NobornIFK Göteborg Orientering10:09:59
Nils GrimbeckSävedalens AIK10:10:43
Oscar JohanssonKarlskrona SOK10:11:33
Johan LidströmIFK Göteborg Orientering10:11:41
Erik ClassonOK Orinto10:12:26
Claes AnderssonFalkenbergs OK10:20:20
Joel JohnssonOK Nackhe10:20:32
Johan HagströmFalkenbergs OK10:24:03
Frida HedinHjärnarps OL10:24:12
Marcia MürnerGöteborg-Majorna OK10:25:32
Jonas PetersonIFK Umeå10:29:05
Hanna AxelssonOK Linné10:32:04
Mats HaglundOK Djerf10:33:09
Gustav  PetersonKlubblös10:36:05
Elias HaglundOK Djerf10:37:15
Rickard HallgrenKlubblös10:40:01
Markus JohanssonFK Snapphanarna10:40:57
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK10:41:36
Joakim FermRöyke Olag10:45:32
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK10:46:24
Edo DrenthHelsingborgs SOK10:47:27
Amanda ClaessonSävedalens AIK10:50:10
Filippa SpånérSävedalens AIK10:54:34
Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OF11:00:13
Magnus TrofastBredaryds SOK11:01:16
Björn ÅkessonSkåneslättens OL11:02:01
Gustav le DousMölndal Outdoor IF11:03:41
Filip TrofastBredaryds SOK11:10:52
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF11:12:44
Robert UrbanikSlavia Liberec Orienteering11:13:12
Måns FaxénVäxjö OK11:14:44
Jacob EnbergHalmstad OK11:15:16
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK11:21:38
Tomas ZrnikGigant Orienteering11:21:42
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK11:22:38
Johan AlfredssonStora Tuna OK11:30:52
Kristoffer EdshageCentrum OK11:32:16
Johan AspegrenOK Kontinent11:35:30
Andrea WesterlindKlubbblös11:37:03
Axel OlssonIF Hagen11:39:04
Johan SanderSkåneslättens OL11:39:51
Andreas KaverenKlubblös11:40:25
Lennart BengtssonFalkenbergs OK11:53:00
Ulrik StaugaardFIF Hillerød11:56:00
Anders PerssonVäxjö OK11:56:37

Annonser