Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, stafett, Dalarna + Västmanland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Dalarna + Västmanland
Arrangörsorganisationer: Avesta OK / Västmanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 26 augusti 2018

Dalarna-D12

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Dalaportens OL 110:10
110706271. ElsaNilsson
13558492. Ella Nykvist
120892252. Meja Kihlström
120653793. Signe Folkjern
2Domnarvets GOIF 110:10
221042251. Tilde Sveder
24512452. Signe Eriksson Björling
221042322. Maja Sveder
24512433. Tyra Elgesjö
3OK Kåre 110:10
33529761. Lina Widelund
391026102. Ylva Hansson
380802272. Hilma Dalin
312111452. Kerstin Lövgren
3296963. Nora Nordlund
4Stora Tuna OK 110:10
421154301. Ester Simonen
410803262. Maja Maxén
4338222. Hennie Löfgren
4149052. Märta Eriksson
42273063. Maja Mases
5Västerbergslagens OL 110:10
53440931. Agnes Gustafsson
54526472. Ellen Forsgren
54526142. Clara Vogt
520772723. Nelly Rindeskog

Dalarna-H12

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
59Karlsbyhedens OK 110:20
5918032831. Pontus Hedberg
5910969402. Greta Bladlund
5916686813. Simon Berglund
60Dalaportens OL 110:20
6010803221. Isak Stinessen
6020951362. Kasper Amnéus
603558512. Vilgot Engström
603558323. Oskar Engström
61Domnarvets GOIF 110:20
617301301. Maja Eliasson
614512292. Ville Elgesjö
6120620123. Elias Hörnell
62IFK Mora OK 110:20
6220932901. Filip Åkerbjär
6221220152. Sebastian Alin
6221041782. Edvin Eriksson
6210605313. Alfred Danielsson
63OK Kåre 110:20
634314331. Walter Söderkvist
6320886522. Albin Pernefalk
6311411082. Noah Tysk
6370803262. Elvin Lundberg
6370002733. William Oksvold
64OK Kåre 210:20
6480709221. Frode Montelius Risberg
6410806162. Oskar Kaipe
6470031242. Walter Oksvold
6421018503. Melvin Lövgren
65Stora Tuna OK 110:20
6590809161. Gustav Norberg
6510807092. Viktor Kullman
6518440372. Emil Li Eklund
6510808162. Erik Lundback
6520751113. Alma Jöhnemark
66Västerbergslagens OL 110:20
6677897551. Olle Wallman
663439432. Ella Sand
664500092. Per Wedman
6620772343. André Bergkvist

Dalarna-D16

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
10Västerbergslagens OL 110:00
1072083771. Alma Wallman
1020893502. Karin Wedman
1020607982. Olga Rindeskog
1072083783. Kajsa Ivarsson
11Korsnäs IF OK 210:00
1199906261. Agnes Wallin
1110511172. Mira Nordin
1119840573. Malin Wilhelmsson
12Dalaportens OL / Grycksbo IF OK 110:00
1211404141. Karolina Andersson
124386692. Saga Mattsson
1295466073. Elin Bryggar
13Domnarvets GOIF 110:00
1370308011. Emma Eliasson
1310259212. Elsa Nilsson
1320620202. Sanna Hörnell
1384457952. Anja Berger
1371006023. Klara Andersson
14Domnarvets GOIF 210:00
1480509201. Elsa Brandt
144420702. Alice Eriksson Björling
144420432. Irma Berg
144492322. Julia Nordvall
1490401093. Anja Nilsson
15IFK Mora OK 110:00
155505301. Sofie Karlsson Holmer
1572055032. Alva Ersson
154506573. Elsa Hermansson
16Leksands OK 110:00
1692016051. Elsa Göras
162.
1620418313. Isabella Jonns
17OK Kåre 110:00
1794314321. Vendela Söderqvist
176205232. Tove Ringi
1710510033. Elsa Kaipe
18OK Kåre 210:00
187475761. Emilia Johansson
1820653732. Enni Lundberg
182621632. Julia Hagelberg
1890407313. Klara Ersson
19Stora Tuna OK 110:00
1970403141. Lovisa Mases
1911211202. Hanna Östberg
1920892683. Lina Hällsten
20Korsnäs IF OK 110:00
2010381471. Thea Nordin
2012405052. Moa Bergqvist
2011276153. Maja Bergqvist
21Västerbergslagens OL 210:00
2172097601. Elsa Forsgren
2120607712. Alicia Bergkvist
2172083763. Alma Sand
22Avesta OK 110:00
225964061. My Blixt
2280502112. Anja Mickelson
2210408153. Liv Norberg
23HJS-Vansbro OK 110:00
2390207021. Lilian Palm
234527702. Malin Håll
234527573. Frida Pollack

Dalarna-H16

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
71Dalaportens OL 110:00
7110205021. Erik Nilsson
713558472. Daniel Lind
713049412. Albin Lundvik Barkelius
7120754243. Ossian Kihlström
72IFK Mora OK 110:00
7210306191. Albin Gezelius
7220754762. Sebastian Åkärbjär
7214081163. Thobias Brodin
73Leksands OK 110:00
734314451. Markus Halvarsson
739107092. Joel Almungs
7370406212. Isak Dalin
7392015892. August Göras
7380312303. Klockar-Eskil Nåås
74OK Kåre 110:00
7499804011. Melker Nordgren
745200302. Karl Granath
7420727582. Olle Gahnshag
7479624663. Christoffer Lindgren
75OK Kåre 210:00
7511408031. Jakob Widelund
753529522. Eric Johansson
7520872192. Alvin Edbäck
7590502192. Hugo Atterbrand
7596555723. Leo Alvolin
76OK Kåre 310:00
7691026091. Jon Hansson
7680403232. Albin Sjöblom
764314322. Bosse Lövgren
7670411103. Esbjörn Montelius Risberg
77OK Kåre 410:00
775509121. Olle Ringi
7780501242. Olle Dalin
7711409052. Rasmus Widelund
7790503093. Wille Söderqvist
78Stora Tuna OK 110:00
7894314911. Jakob Carlsson
78307872. Erik Fredriksson
7810512062. Axel Eriksson
7890105053. Mattias Östberg
79Stora Tuna OK 210:00
7971704051. Helmer Jöhnemark
7990410262. Viktor Norberg
7920890552. Elias Hällsten
7994314923. Jonas Carlsson
80Västerbergslagens OL 110:00
8020637281. Nils Arvid Wedman
8072097612. Karl Forsgren
8074028733. Isaak Gustafsson

Dalarna-D17

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
26OK Kåre 110:10
268861011. Jenny Eriksson
268861022. Wilma Von Krusenstierna
268861033. Kajsa Risby
27OK Kåre 210:10
278861041. Linda Byström
278861052. Hanna Barkegren
278861063. Elina Von Krusenstierna
28OK Kåre 310:10
288861071. Karin Johnson
288861092. Ida Johnsson
283.
29Domnarvets GOIF 110:10
298102231. Elin Dahlin
2984933462. Jessica Tullie
298110073. Emma Johansson
30Domnarvets GOIF 210:10
307103121. Karolina Höjsgaard
308282822. Eva Elfving
3098110073. Sara Johansson
31Domnarvets GOIF 310:10
3180108181. Agnes Jonsson
3180104092. Moa Hjorth
317076483. Wilma Berger
32Stora Tuna OK 110:10
3280105051. Tilda Östberg
3281990112. Magdalena Olsson
328801093. Martina Karlsson
33Stora Tuna OK 210:10
335335651. Terese Wängdahl
337112082. Pia Birkebæk
33148993. Emma Östberg

Dalarna-H17

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
84OK Kåre 110:00
848861111. Isac von Krusenstierna
848861122. Johannes Öhgren
848861133. Emil Åberg
85OK Kåre 210:00
858861141. Greger Tysk
858861152. Mathias Wilhelmsson
858861163. Anders Håkansson
86Domnarvets GOIF 110:00
869634111. Fredrik Persson
8686267612. Johan Israelsson
869111113. Peter Löfås
87Domnarvets GOIF 210:00
874512101. Tony Björling
877506172. Sven Lundbäck
8780108113. Samuel Stålnäbb
88IFK Mora OK 110:00
885602191. Linus Rapp
887927542. Ola Svahn
8883969693. Marek Minar
89IFK Mora OK 210:00
8982802961. Daniel Duhlbo
898902972. Kristian Dahlström
8972101733. Carl Magnusson
90Leksands OK 110:00
9099175531. Viktor Berg
9010107172. Clara Spik
9091015383. Maja Mörth
91Stora Tuna OK 110:00
918802131. Pelle Engstrand
9181986032. Andrey Lamov
9197836753. Emil Svensk
92Stora Tuna OK 210:00
929313021. Anton Forsberg
9298309182. Markus Lang
9280003033. Olle Kalered
93Stora Tuna OK 310:00
937412241. Staffan Eriksson
937603142. Rikard Claesson
935270193. Joakim Svensk
94Stora Tuna OK 410:00
947609041. Erik Sundberg
949903002. Viktor Barkegren
947806223. Mattias Mårts

Dalarna-D40

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
38OK Kåre 110:00
3876512121. Anna Von Krusenstierna
38256642. Marika Hagelberg
383089443. Annika Zell
39Domnarvets GOIF 110:00
3921042121. Anna Elgesjö
393520672. Jenny Wålin
394492253. Florence Berg
40IFK Mora OK 110:00
40446081. Lena Karlsson Holmer
402. Vakant
403. Vakant
41Leksands OK 110:00
41271951. Anna Haglund
4182804722. Kristin Ramsell
4110403313. Johanna Dalin

Dalarna-H40

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
99OK Kåre 210:00
9980505221. Patrik Johnsson
9920727992. Johan Lundberg
992622743. Thobias Widelund
100Västerbergslagens OL 110:00
10020891121. Andreas Dernfalk
10020772952. Dan Eriksson
1004462003. Jakob Wedman
101Domnarvets GOIF 110:00
1016709181. Thomas Höjsgaard
1014492242. Lars Nordvall
10177610223. Mats Hörnell
102Domnarvets GOIF 210:00
10280005061. Magnus Hjorth
1027906222. Johan Israelsson
10220620463. Andreas Elgesjö
103IFK Mora OK 110:00
1032050861. Peter Fredricsson
10321220542. Hans Alin
1036767883. Per Holm
104Leksands OK 110:00
1048101061. Göran Anlind
1047609162. Anders Dalin
1047203313. Magnus Göras
105Leksands OK 210:00
10590312301. Klockar Mattias Nääs
1054089022. Torbjörn Nilsson
10596801223. Tomas Norman
106OK Kåre 110:00
1062583321. Johan Karlsson
1067505052. Patrik Söderqvist
10694004003. Anders Oksvald
107Stora Tuna OK10:00
10717005181. Johan Alfredsson
1077601122. Björn Norberg
107423803. Fredrik Hällsten

Dalarna-D50

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
46Västerbergslagens OL 110:00
4676805031. Lena Petrisi
4676506012. Anna-Karin Rytther
4620752093. Ranghild Svens

Dalarna-H50

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
111Korsnäs IF OK 110:00
11119630621. Michael Wilhelmsson
1112440102. Krister Golsäter
1119808443. Erik Åberg
112OK Kåre 110:00
11295905021. Lars Mattsson
1124020262. Anders Stefan Vestlund
1127512213. Elin Dahlstedt Tysk
113Stora Tuna OK 110:00
11392014471. Per Carlsson
1133649622. Anders Mases
113148463. Ulf Eriksson
114Domnarvets GOIF 110:00
1144020081. Anders Berg
114470952. Bosse Wigge
11483374483. Stefan Jonsson

Dalarna-H60

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
118IK Jarl Rättvik 110:00
118384391. Lars Spångmyr
118124102. Hans-Åke Hilding
118379843. Roger Eklund
119Korsnäs IF OK 110:00
1195712021. Svante Lindgren
1193412762. Johan Jungell
1195512233. Ulf Henriksson
120Säterbygdens OK 110:00
1209391641. Leif Gustafsson
1205411172. Olle Rönnols
12010704603. Kjell Klar

Dalarna-H70

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
125IFK Hedemora OK 110:10
125445111. Olle Johansson
1258889852. Jan Johansson
126Stora Tuna OK 110:10
126148841. Ulf Löfgren
1269701282. Claes Nideborn
127Stora Tuna OK 210:10
127148921. Mats Mårtensson
127149592. Christer Hellström
128Västerbergslagens OL 110:10
128373351. Paul-Erik Glasberg
128374112. Bengt Stenerhag
129Västerbergslagens OL 210:10
129190321. Åke Andersson
129190292. Harry Enberg
130Västerbergslagens OL 310:10
1301. Paul Erik Glasberg
1302. Harry Enberg
131Västerbergslagens OL 410:10
1313049821. Svante Nyström
131370942. Folke Nyström

Öppen Motion Stafett

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
244Karlsbyhedens OK 110:10
24411669971. Lars Öhgren
24410496942. Signe Öhgren
24410748773. Jenny Lind Öhgren
245Korsnäs IF OK 110:10
24520779491. Joel Golsäter
24596104072. Mats Jönsson
2457703173. Therese Bergqvist
246Köping-Kolsva OK 110:10
2469101281. Sandra Burén
2462. Vakant
2463. Vakant
247Norbergs OK 110:10
2473480481. Elisabet Elmertoft
2473480492. Jan Åhs
2473480503. Hans Bergström
248Sala OK 110:10
2483648181. William Larsson
24813923972. Dennis Larsson
24814013803. Sebastian Larsson
249Sala OK 210:10
2496511151. Jörgen Dalén
24916021572. Malin Hedberg
24914013423. Jonas Larsson
250Sala OK 310:10
25096804261. Anna Norrbom
2505533902. Yosief Arkebom
25021072533. Johan Aspersand
251Dalaportens OL 110:10
25119795061. Michael Andersson
25196510702. Leif Björkman
25119740073. Anders Kihlström
252Dalaportens OL 210:10
2526708151. Thomas Andersson
25221260422. Maria Amnéus
2527204043. Per Stinessen
253Dalaportens OL 310:10
25397710301. Niklas Nilsson
253431052. Anna Ekström
2535709013. Kjell Holm
254Västerbergslagens OL 110:10
25476609221. Fredrik Petrisi
25496237112. Helena Wallman
25490005293. Alva Rytther

Västmanland-HD12

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
140Västerås SOK 310:00
14099605211. Erik Palm
1402623062. Alexander Thulin
1404461872. Gustav Juhlin
14014181182. Rasmus Viertel
1404098803. Lovisa Björnberg
141Norbergs OK 110:00
14121355101. Melwin Löwdahl
14116929242. Hjalmar Svedberg
1417383082. Jordan Malm
1417383103. Signe Winqvist
142Västerås SOK 110:00
14221043241. Alicia Hermann
1423531662. Ludvig Juhlin
14221018282. Olle Oldaeus
14275254582. Oscar Noring
142430453. Hugo Zetterberg
143Sala OK 110:00
14313923991. Jerry Larsson
14313923952. Wilma Larsson
14314013223. Malva Enlund
144Västerås SOK 210:00
14411008241. David Thapper
14470798592. Frida Herbst
14421075922. Hanna Thapper
1446812052. Irma Malmström
14410112063. Felix Slagbrand
145Arboga OK 110:00
14521158901. Albin Andersson
14514161962. Rasmus Vånsjö
1452072982. Ture Holmstrand
14520754233. Amanda Bäck
146Västerås SOK 410:00
14610602101. Nova Sahlén
14690804272. Elin Palm
1467804212. Freja Ivermark
14621357902. Rasmus Eliasson
1464039813. Filip Andersson

Västmanland-D16

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
151Arboga OK 110:10
1511. Tilda Wigforss
1512. Amanda Bäck
1513. Alva Wickström
152Surahammars SOK 110:10
15220582821. Ida Hallin
1524460872. My Velander
15220886072. Tilde Johansson
1524375683. Rebecka Hasler
153Surahammars SOK 210:10
15320753241. Ellen Thorsén
1534517222. Beatrice Österberg
15320727913. Clara Svensson
154Västerås SOK 110:10
15470409021. Maja Ahlsröm
1549403162. Elvira Björnberg.
15490310283. Klara Åkerman Sjöström
155Västerås SOK 210:10
15570302271. Amanda Hall
15521015682. Hanna Hermann
1559905023. Ida Larsson
156Västerås SOK 310:10
1561. Amanda Hall
1564051792. Fanny Andersson
15610310103. Felicia Sahlén

Västmanland-H16

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
189Västerås SOK 110:20
18990812471. Tamás Szüts
18911352552. Elis Wiklund
18914013553. Martin Sandqvist
190Surahammars SOK / Hallstahammars OK 110:20
19090511181. Arvid Jonforsen (Hallstahammars OK)
1902442712. Dennis Bjurstedt
19020582552. Arvid Gunérus
1904434372. Melker Thornell
1904460813. Ludvig Hasler
191Surahammars SOK 210:20
19120754441. Linus Hallin
19120886432. Albin Velander
19120582802. Anton Velander
19120582583. Vidar Nettelmark
192Arboga OK 110:20
19270207121. Gustav Göransson
19220753572. Eric Bäck
1922282472. Alva Wickström
1924095393. Tilda Wigforss
193Västerås SOK 210:20
19321124431. Kristoffer Klarin
19320854002. Albin Åkerström
19391026243. Tobias Dahlmark
194Västerås SOK 310:20
19410009291. Sixten Slagbrand
19414013572. Carl Sandqvist
19491021083. Kristina Lindgren

Västmanland-D21

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
161Sala OK 110:10
16179806241. Mirjam Dalén
1612262222. Malin Ekman
16195710153. Lena Larsson
162Västerås SOK 110:10
16277911221. Cecilia Einarsson
162430342. Anna Zetterberg
1628107063. Sofi Thorsell
163Västerås SOK 210:10
16384208121. Anna Lindgren
16319738172. Eva Ode
16399999783. Maria Ivermark

Västmanland-H21

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
199Köping-Kolsva OK 110:10
1997315201. Janne Selkälä
1998304252. Marcus Ek
1998222233. Jonas Vikström
200Köping-Kolsva OK 210:10
2009411011. Niclas Larsson
2009488402. Johanna Larsson
20078903253. Johan Celander
201Sala OK 110:10
20199612231. Martin Norrbom
20113923962. Christer Larsson
2012253623. Mårten Källström
202Surahammars SOK 110:10
2023560791. Magnus Thornell
2022442702. Stefan Bjurstedt
2027402053. Stefan Eriksson
203Surahammars SOK 210:10
20391025871. Henrik Hallin
20316834752. Rikard Jonfors
2033.
204Västerås SOK 110:10
20490003191. Fredrik Hamrefors
20496812052. Robert Palm
20490213333. Kalle Åkerman Sjöström
205Västerås SOK 210:10
205275831. Johan Sundén
205254562. Rickard Svensson
2055620013. Andreas Näslund
206Västerås SOK 310:10
20614156561. Martin Julin
20698848552. Noa Sjöstrand
20681337913. Christoffer Andersén
207Västerås SOK 410:10
20799804221. Henrik Hamrefors
20714162022. Martin Oldaeus
20790005223. Sixten Törnqvist
208Västerås SOK 510:10
20821017961. Johan Herbst
2086714002. Ulf Hamrefors
20891021103. Pontus Lindgren
209Västerås SOK 610:10
2091. Rickard Svensson
2092. Ulf Hamrefors
2093. Martin Oldaeus

Västmanland-D40

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
168Surahammars SOK 110:20
1683439971. Anna Lund
1684492892. Elisabeth Stödeman

Västmanland-H50

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
218Vandrarringen 110:20
21891015441. Tomas Jonsson
21876103132. Lennart Myrehed
219Västerås SOK 110:20
2196710181. Magnus Larsson
21977227222. Jan-Olov Bergman

Västmanland-D60

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
177Hallstahammars OK 110:20
177253081. Gudrun Persson
177253142. Annika Norström
178Sala OK 110:20
178169061. Inga-Britt Pettersson
17895503042. Tanja-Birgit Söderström
179Vandrarringen 110:20
1794398971. Anna-Karin Johansson
17994412112. Eva Kjellman

Västmanland-H60

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
224Norbergs OK 110:20
224469311. Jan Gottfridsson
224371442. Johan Källman
225Sala OK 110:20
22513923981. Sten-Åke Holmberg
22586369842. Göran Larsson
226Surahammars SOK 110:20
2263067031. Håkan Trollvad
2262053592. Mikael Utter
227Vandrarringen 110:20
2274218281. Nils Olsson
2274398982. Leo Johansson
228Västerås SOK 110:20
2282022771. Hans-Erik Skalberg
22875821522. Per-Olov Sjöström

Västmanland-D70

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
184Sala OK 110:20
184169021. Inger Olsson
184169012. Maud Bengtsson

Västmanland-H70

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
233Sala OK 110:20
23394310241. Sören Johansson
233169052. Kenneth Jansson
234Västerås SOK 110:20
23494110161. Hans Andersson
23492020782. Kuno Österlund
235OK Hedströmmen 110:20
23521357981. Ragnar Eriksson
2352369302. John Vallin

Annonser