Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Råbockalången

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Råbockalången
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 4 november 2018

D21

7 450 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica EngIFK Göteborg Orientering10:51
Karin KarlssonHalmstad OK10:55
Elinor LindelöwHärlövs IF10:59
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad11:15
Maria LönnHalmstad OK11:19
Hanna ModinLunds OK11:23
Maja TenghagenHärlövs IF11:27
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK11:31
Pia OlssonSkåneslättens OL11:35
Siri WahlströmMalmö OK11:39
Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK11:43
Marie OlssonÖrkelljunga FK11:47
Ingela AlvmyrenHalmstad OK11:51
Anna BondesonLunds OK11:55
Carin StenbergHelsingborgs SOK11:59
Lovisa LagerHalmstad OK12:03
Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK12:07

H21

10 540 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas HörströmEslövs FK11:03
David SundströmSöderhamns OK11:06
André BjärbyFrosta OK11:09
Albin PerssonHalmstad OK11:12
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:15
Magnus LarssonKarlskrona SOK11:18
Mikael NilssonLunds OK11:21
Per AspegrenOK Kontinent11:24
Sebastian WahlströmMalmö OK11:27
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:30
Loke AgmarkenHalmstad OK11:33
Martin WendtLunds OK11:36
Adam SegerslättSkåneslättens OL11:39
Mats RanbroHelsingborgs SOK11:42
Hugo LarssonKarlskrona SOK11:45
Ulrik MagnussonHalmstad OK11:48
John OskarssonHelsingborgs SOK11:51
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad11:54
Rasmus AnderbergMalmö OK11:57
Henrik AnderssonHässleholms OK12:00
Jonas FagerholmHalmstad OK12:03
Jonas HjertFalköpings AIK OK12:06
Emanuel StridMalmö OK12:09
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK12:12
Joel KristianssonSkåneslättens OL12:15

D16

4 540 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma HolmströmHärlövs IF11:02
Alva NystedtSkåneslättens OL11:05
Hanna LarssonYstads OK11:08
Thea BökmanHelsingborgs SOK11:11
Nellie RydlundHässleholms OK11:14
Klara PerssonHalmstad OK11:17

H16

5 530 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak BengtssonOK Lindéna11:20
Pontus ThuressonSkåneslättens OL11:23
Gabriel SteffertOK Tyringe11:26
Erik JohanssonFK Boken11:29
Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:32

H16 Kort

4 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin VensrydEslövs FK11:22

D14

4 110 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fanny HanssonFalkenbergs OK10:58
Alice JohanssonFK Boken11:25
Sophia BengtssonLaholms IF OK11:28
Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:31
Anna BenattiSkåneslättens OL11:34
Viola HolmströmHärlövs IF11:37
Elsa WibergHelsingborgs SOK11:40
Sara LjungqvistLunds OK11:43
Alice PerssonOK Tyringe11:46
Emelia CarlströmFK Boken11:49
Ebba RanbroHelsingborgs SOK11:52

H14

4 110 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David PerssonHelsingborgs SOK10:55
Love PerssonMalmö OK11:55
Elias NilssonHässleholms OK11:58
Villyam JohanssonOK Tyringe12:01
Caspar PegardOK Gynge12:04
Axel TenghagenHärlövs IF12:07
Edwin FalkstrandTormestorps IF12:10
Alfred KjellénHelsingborgs SOK12:13
William SteffertOK Tyringe12:16

D12

3 040 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina PeterssonNyköpings OK10:57
Julia LönnHalmstad OK11:00
Saga PalmertzHelsingborgs SOK11:03
Moa NilssonEslövs FK11:06
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg11:09
Tove RosbergÖrkelljunga FK11:12
Linnéa BjärbyFrosta OK11:15
Selma VensrydEslövs FK11:18
Emma PerssonHalmstad OK11:21
Saga ChristensenSkåneslättens OL11:24

H12

3 040 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred OlssonLunds OK10:54
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK11:27
Milton GunnarssonÖrkelljunga FK11:30
Edvin SanderSkåneslättens OL11:33
Arvid FalkstrandTormestorps IF11:36
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:39
Carl JohanssonOK Tyringe11:42
Atle KulstadSkåneslättens OL11:45
Otto NybergÖrkelljunga FK11:48
Nils PerssonOK Tyringe11:51
Elias PerssonHelsingborgs SOK11:54

H12 Kort

2 610 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip PerssonMalmö OK11:04
Melvin BillingOK Kompassen11:07

D10

2 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes PerssonHelsingborgs SOK11:01
Karla BengtssonLaholms IF OK11:10
Fifi PegardOK Gynge11:13
Tuva ChristensenSkåneslättens OL11:16
Sara LönnHalmstad OK11:19

H10

2 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teodor EdmanHelsingborgs SOK10:58
Alexander BjärbyFrosta OK11:22
Axel FalkstrandTormestorps IF11:28
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK11:31
Elias PalmertzHelsingborgs SOK11:34

D35

6 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maureen Olsson LoLunds OK10:57
Liane GunnarssonÖrkelljunga FK11:00
Marie SvenssonFK Åsen11:03

D40

5 280 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:01
Jenny LindblomMalmö OK11:05
Lotta EkbergÖrkelljunga FK11:09

H40

7 450 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per LenanderVäxjö OK10:52
Stefan GunnarssonHalmstad OK11:32
Jonas NorénHelsingborgs SOK11:36
Martin RidderstedtSkåneslättens OL11:40
Mikael PerssonFK Göingarna11:44
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK11:48
Johan AxelssonOK Älme11:52
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK11:56
Niklas NilssonHärlövs IF12:00
Måns FaxénVäxjö OK12:04
Mattias JägstedtHalmstad OK12:08
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK12:12
Martin GummessonFK Finn12:16
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK12:20
Fredrik PerssonHalmstad OK12:24
Mathias PerssonHelsingborgs SOK12:28

D45

4 490 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna LjungqvistLunds OK10:51
Angelica BrandqvistTibro OK10:54
Josefina BerglundFK Boken11:06
Carina ThynellHärlövs IF11:09
Ewa PerssonTormestorps IF11:12
Maria PeterssonHalmstad OK11:15
Camilla CarlssonHärlövs IF11:18
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg11:21
Carina RydlundHässleholms OK11:24
Marie WibergHelsingborgs SOK11:27
Mona RosbergÖrkelljunga FK11:30
Berit BengtssonOK Lindéna11:33
Maria TuressonHärlövs IF11:36
Anneli WihlborgOK Gynge11:39

H45

7 020 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats EriksonLunds OK10:58
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad11:01
Fredrik NystedtSkåneslättens OL11:04
Magnus RydlundHässleholms OK11:07
Torgny HolmströmHärlövs IF11:10
Bo-Arne OlssonEslövs FK11:13
Emil BendrothHelsingborgs SOK11:16
Tomas VensrydEslövs FK11:19
Magnus ThuressonSkåneslättens OL11:22
Anders ArfwedsonFrölunda OL11:25
Jens SörvikLunds OK11:28
Dan JohanssonFK Boken11:31
Stefan AdolfssonEslövs FK11:34
Martin JohanssonHalmstad OK11:37
Filip SjöforsOK Älme11:40
Fabian LjungqvistLunds OK11:43
Thomas NilssonEslövs FK11:46
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK11:49

D50

4 270 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christin OlssonOK Gynge11:03
Karin JägrydSkåneslättens OL11:07
Carina GustafssonOK Gynge11:11

H50

6 040 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens LindströmTibro OK10:53
Håkan CaesarHärlövs IF10:57
Mikael GustafssonOK Gynge11:13
Arne ThellEslövs FK11:17
Per GerdleHalmstad OK11:21
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad11:25
Niklas EdvardssonFK Göingarna11:29
Mårten WikströmHalmstad OK11:33
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg11:37
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad11:41
Johan BökmanHelsingborgs SOK11:45
Peter AnderssonOK Gynge11:49
Kennet HorvathHalmstad OK11:53
Anders JägrydSkåneslättens OL11:57
Magnus TenghagenHärlövs IF12:01
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK12:05
Stefan PålssonSkåneslättens OL12:09
Ola AndertoftMarkaryds FK12:13
Olle SjöforsOK Älme12:17
Håkan ErikssonHästveda OK12:21

D55

4 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin FränkelFK Snapphanarna10:56
Lena OlssonSkåneslättens OL11:00
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK11:04
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro11:08
Ewa RoosHelsingborgs SOK11:12
Christina SegerslättSkåneslättens OL11:16
Tina HagårdRävetofta OK11:20
Anne UddEslövs FK11:24
Christina OlssonSkåneslättens OL11:28

H55

5 690 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn FränkelFK Snapphanarna10:59
Per-Erik BengtssonLunds OK11:05
Thomas AttforsSävedalens AIK11:08
Benjamin ViebkeMalmö OK11:11
Ingemar MånssonRonneby OK11:14
Sverker ErikssonOK Gynge11:17
Stefan OlofssonOK Gisle11:20
Bengt OlssonEslövs FK11:23
Jörgen AnderssonMalmö OK11:26

D60

3 580 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena NielsenHelsingborgs SOK11:16
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad11:19
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK11:22
Anne-Marie RöllikeOK Lindéna11:25
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK11:28
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared11:31
Lena KarlssonHalmstad OK11:34

H60

5 130 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne AnderssonOK Torfinn11:00
Jan WahlströmSnättringe SK11:03
Stig NilssonOskarströms OK11:06
Dan SjöholmHalmstad OK11:09
Anders HellrupFrosta OK11:12
Sten SegerslättSkåneslättens OL11:15
Björn KarlssonHalmstad OK11:18
Lars ErikssonKalmar OK11:21
Tor UddEslövs FK11:24
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK11:27
Patrick AdlercreutzLunds OK11:30
Ulf KristenssonHalmstad OK11:33
Håkan ForsmanRonneby OK11:36
Torbjörn HalvarssonFjärås AIK11:39

D65

3 580 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel GillenäsKristinehamns OK10:58
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK11:01
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL11:04
Karin LarssonOK Kompassen11:07
Eva TykessonRävetofta OK11:10
Sonja HammarOK Kompassen11:13

H65

4 720 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK10:53
Anders YngveOK Kontinent10:56
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:59
Jörgen NilssonRonneby OK11:02
Kent KardellLjungskile FK11:05
Krister NilssonVäxjö OK11:08
Hans LarssonHässleholms OK11:11
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad11:14
Kaare HanssonMalmö OK11:17
Stig JohanssonHelsingborgs SOK11:20
Göran JohnssonSkåneslättens OL11:23
Per Arne EvaldssonOK Gynge11:26
Bo JohanssonOK Vilse 8711:29
Håkan AnderssonMarkbygdens OK11:32
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:35
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe11:38
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad11:41
Tommy WesterbergIF Hagen11:44
Kenth SundgrenSkåneslättens OL11:47
Roland DahlmanMalmö OK11:50
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK11:53

D70

3 150 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:56
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:35
Maj-Britt ByströmRävetofta OK11:38
Maja-Lisa HanssonOK Lindéna11:41
Bodil RuterOK Älme11:44
Gull SvenssonÖrkelljunga FK11:47
Rosa JohanssonIK Uven11:50
Torill SvendsenFrosta OK11:53
Karin BengtssonOK Kompassen11:56
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK11:59
Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK12:02
Lena JönssonLaholms IF OK12:05
Gullevi SvenssonRonneby OK12:08
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad12:11
Barbro BengtssonOskarströms OK12:14
Berit SchannongMalmö OK12:17
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL12:20
Karin PerssonOK Tyringe12:23

H70

4 340 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy HeldFK Åsen10:58
Nils-Erik BondessonFrosta OK11:02
Kent JohanssonÖrkelljunga FK11:06
Christer GrönbladHärlövs IF11:10
Lars PerssonOK Kompassen11:14
Gert OlssonSkåneslättens OL11:18
Sune AnderssonHalmstad OK11:22
Lars HenrikssonOK Älme11:26
Per-Olof FernbergIS Skanne11:30
Håkan NilssonMalmö OK11:34
Bert LuvöFK Herkules11:38
Bill SchölinTockarps IK11:42
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:46
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:50
Sven RuterOK Älme11:54
Agne BengtssonOK Kompassen11:58
Claus PetersenOK Motala12:02
Jan HanssonLunds OK12:06
Jan PerssonYstads OK12:10
Bo SenjeHalmstad OK12:14
Ulf JönssonLaholms IF OK12:18

D75

3 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria Foster SchadSkåneslättens OL11:11
Gunilla GrönbladHärlövs IF11:14
Gunnel WesterÖrkelljunga FK11:17
Siv EkelöfVärend GN OL11:20
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK11:23
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:26
Berit NilssonOK Älme11:29
Marianne CarlssonSkåneslättens OL11:32

H75

3 570 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paul SchannongMalmö OK11:12
Kjell MånssonRonneby OK11:15
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:18
Sven FalkmanÖrkelljunga FK11:21
Ingemar SvenssonLunds OK11:24
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:27
Sten Åke KvistIS Kullen11:30
Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:33
Roland KarlssonRonneby OK11:36
Allan HammarOK Kompassen11:39
Anders CarlssonSkåneslättens OL11:42
Verner LönnquistHärlövs IF11:45
Håkan BrostMalmö OK11:48
Karl-Axel JohanssonIK Uven11:51
Kenneth LindborgHässleholms OK11:54
Ingemar ErlandssonVäxjö OK11:57
Ingvar BengtssonOskarströms OK12:00
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL12:03
Nils-Åke NilssonHärlövs IF12:06
Arne GustafssonMalmö OK12:09
Christer SjöforsOK Älme12:12
Tom LindbergLunds OK12:15
Erling EkelöfVärend GN OL12:18

D80

2 460 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunvor GöranssonLaholms IF OK10:59
Karin LexellOK Torfinn11:02
Clarie EkOK Pan-Kristianstad11:05
Mary OttossonLaholms IF OK11:08

H80

3 010 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas TykessonSkåneslättens OL11:01
Ingemar TuressonMalmö OK11:04
Johan JanssonVäxjö OK11:07
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:10
Sven-Erik LundAnderstorps OK11:13
Jan-Eric NelkingFK Åsen11:16
Ernie BroströmHalmstad OK11:19

H85

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingvar LennerstedtLunds OK10:57
Bengt EdvardssonOK Torfinn11:00
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF11:03
Nils RågstedtIS Kullen11:06
Carl-Henrik HallbergIK Uven11:09

H90

2 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL11:02

Inskolning

1 770 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cornelis VartanianHjärnarps OL10:44:51
Miranda VartanianHjärnarps OL10:44:54
Robin LönnHalmstad OK10:46:01
Sixte LenanderVäxjo OK10:52:18
Maja EngIFK Göteborg10:54:40
Viktoria Hannes TryggSvenljunga OK11:04:25
Ester WidénFK Boken11:05:11
Sixten WidenFK Boken11:05:13
Robin SemeniucFK Finn11:28:59
Wilton AspegrenOK Kontinent11:38:02
Agnes LejonLaholms IF OK11:38:04
Dominyk PrakapasBigfoot11:40:06
Agnes BengtssonKlubblös11:50:25

U1

2 000 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Herman EngIFK Göteborg Orientering10:54:24
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK10:54:24
Noah AlnervikHelsingborgs SOK10:55:03
Lukas AlnervikHelsingborgs SOK10:55:06
Bill SalomonssonSkåneslättens OL11:08:14
Melker JanssonFrämmestads IK11:11:34
Minna RoswallOK Lindéna11:20:46
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK11:28:02
Liv PalmertzHelsingborgs SOK11:28:31
Vincent SteffertOJK Tyringe11:46:26
Einar BengtssonKlubblös11:48:08
Alma FaxénVäxjö OK11:48:12
Karla FagerKlubblös11:49:34
Rasmus MårtenssonEslövs FK11:57:50
Arvid PalmKlubblös12:26:35

U2

2 610 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK10:44:47
Jack SalomonssonSkåneslättens OL10:45:04
Mio HammöBredaryds SOK10:45:11
Folke HammöBredaryds SOK10:45:13
Johan SvenssonSkåneslättens OL10:50:00
Viktor WallinLunds OK10:51:53
Hannes LindströmHelsingborgs SOK10:54:19
Emilia MattssonOK Tyringe10:57:39
Leo JohanssonHjärnarps OL11:07:15
Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK11:11:12
Elin AnzeliusHästveda OK11:19:46
Erik AnzeliusHästveda OK11:20:24
Gösta NilssonHästveda OK11:20:27
Bertil RongbyHästveda OK11:20:29
Ebba LohavKlubblös11:20:59
Axel MagnussonHalmstads OK11:30:12
Anton FaxénVäxjö OK11:48:28
Simon JohanssonOK Gynge11:55:10
Signe JohanssonOK Gynge11:55:16
Harry JohanssonHelsingborgs SOK11:59:24

Öppen motion 1

2 610 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan PeterssonNyköpings OK10:45:49
Alma GieseÖrkelljunga FK11:11:22
Sandra EkmanHagaby GoIF Örebro11:16:25
Arvid BrännströmHästveda OK11:19:54
Annika EdhOK Skogshjortarna11:24:41
Viktor RongbyHästveda OK11:25:40
Oscar SöderbergHästveda OK11:25:45
Patrik SöderbergHästveda OK11:25:48
Ingrid ElgebrandtHjärnarps OL

Öppen motion 3

3 040 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Asta NilssonHärlövs IF10:45:26
Hellevi AlnervikIS Kullen10:46:04
Leif GunnarssonKlubblös10:47:58
Elin WulffOK Kompassen10:49:06
Roger LindénOK Kompassen10:50:51
Ulla KarlssonOK Tyringe10:53:08
Johan HedinIS Skanne10:55:20
Caroline LindströmHelsingborgs SOK10:55:27
Lars MattssonOK Tyringe10:57:40
Margareta HeldFK Åsen10:59:01
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK11:00:18
Mona LindelöfKlubblös11:00:33
Ella FranzonHelsingborgs SOK11:00:43
Conny FranzonHelsingborgs SOK11:00:44
Malte FranzonHelsingborgs SOK11:01:22
Ulrika FranzonHelsingborgs SOK11:01:25
Anders PeterssonNyköpings OK11:02:03
Ingrid NilssonVäxjö OK11:02:37
Karin LindénIS Kullen11:03:48
Tora LarssonYstads OK11:03:53
Katja HedinIS Skanne11:04:14
Torun HedinIS Skanne11:04:16
Wilde HedinIS Skanne11:04:18
Åsa StricklandKlubblös11:04:35
Hedda ÅbergLunds OK11:04:57
Marie JohanssonOK Gynge11:05:46
August MagnussonLaholms IF OK11:06:08
Gunilla MårtenssonSimrishamns OK11:06:41
Annika NilssonEslövs FK11:07:11
Anna-Stina ArnessonIK Dran11:09:28
Emil MårtenssonÖrkelljunga FK11:23:39
Jurgita PrakapieneBigfoot11:31:52
Sofia EdmanHelsingborgs SOK11:39:27
Alma KjellénHelsingborgs SOK11:39:29
Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK11:51:22
Anette NilssonTormestorps IF11:53:31
Lisa KjellénHelsingborgs SOK11:57:01
Lena JohanssonHelsingborgs SOK11:58:34
Arvid JohanssonHelsingborgs SOK11:58:35

Öppen motion 5

3 620 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina PerssonHalmstad OK10:45:10
Lena TebringOK Kompassen10:45:20
Rickard DahlOK Torfinn10:45:46
Karin KarlssonHalmstad OK10:50:38
Lars JohanssonKlubblös10:50:40
Anders PerssonHelsingborgs SOK10:56:10
Katarina FränkelIFK Göteborg10:57:46
Cornelia MöllerOK Kontinent11:00:12
Niklas GustafsonLunds OK11:00:24
Ross PedersenKlubblös11:00:26
Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna11:01:27
Thomas PeterssonNyköpings OK11:03:55
Heidi HedinIS Skanne11:04:19
Jeanette HenningssonLunds OK11:04:21
Lennart MagnussonLaholms IF OK11:04:54
Kerstin DahlHärlövs IF11:05:23
Ida BenattiSkåneslättens OL11:05:49
Kerstin StrömbergKlubblös11:06:51
Lotta HanssonOK Kontinent11:08:47
Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg11:10:04
Magnus EliassonFK Friskus-Varberg11:10:05
Erik PålssonOK Kontinent11:11:05
Anders ElvlandHalmstad OK11:11:15
Ola SvenssonFK Åsen11:13:13
Filip GrimsholmHalmstad OK11:14:01
Thomas NilssonFK Snapphanarna11:15:31
Lea PalmEslövs FK11:15:40
Fredrik NilssonFK Snapphanarna11:16:29
Sven-Otto JönssonEslövs FK11:18:29
Desirée SegerslättSkåneslättens OL11:19:11
Karin VidarssonOK Nackhe11:20:50
Anders RongbyHästveda OK11:22:29
Emma LundgrenFalköpings AIK OK11:24:04
Anna NilssonHästveda OK11:24:45
Hans BirganderHelsingborgs SOK11:25:32
Marie SvennerudKarlskrona SOK11:27:55
Eva KarlssonOK Nackhe11:28:05
Jesper PerssonMalmö OK11:34:52
Håkan LejonLaholms IF OK11:35:15
Jerker NilssonOK Älme11:36:42
Henrik BengtssonFK Snapphanarna11:37:54
Ann-Louise JohanssonMalmö OK11:39:12
Kajsa AspegrenOK Kontinent11:41:10
Mikael AnderssonHelsingborgs SOK11:43:28
Hans KulstadSkåneslättens OL11:45:47

Öppen motion 7

3 010 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena StrandMarkaryds FK10:45:22
Ingrid OlofssonFK Snapphanarna10:48:13
Eric TönsgårdKlubblös10:50:46
Ruben EdvardssonHästveda OK10:52:27
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:53:34
Stellan MartinssonOK Tyringe10:56:16
Olle RingRonneby OK10:56:37
Barbro MartinssonOK Tyringe10:57:42
Joel OlssonSimrishamns OK10:58:34
Margareta RingRonneby OK11:01:10
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:01:14
Siw NilssonOK Kompassen11:01:52
Lennart MartinssonOK Tyringe11:02:40
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK11:04:46
Ingvar OlofssonFK Snapphanarna11:05:19
Laila PerssonIS Skanne11:06:16
Nils PerssonIS Skanne11:06:20
Håkan NordahlSimrishamns OK11:06:25
Ulf BengtssonOK Kompassen11:06:36
Iréne BengtssonOK Kompassen11:06:39
Torsten LindénIS Kullen11:06:46
Vera UhrbergBrattås CK11:07:14
Anna-Lena SöderbergOK Gynge11:07:54
Linnea GustafssonOK Gynge11:07:56
Elin NordahlSimrishamns OK11:09:10
Berit SchannongMalmö OK11:09:11
Ingemar ArnessonIK Dran11:09:26
Lars Göran KillanderHästveda OK11:11:26
Bengt IvarssonOK Tyringe11:12:26
Ronny FhermHästveda OK11:12:31
Charlie FhermHästveda OK11:12:32
Jan UhrbergBrattås CK11:13:20
Per GunnarssonOK Tyringe11:14:06
Sofia KillanderHästveda OK11:15:22
Helén ÅkessonSkåneslättens OL11:17:06
Gustav ÅkessonSkåneslättens OL11:17:08
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad11:18:08
Lars AdolfssonEslövs FK11:18:22
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna11:22:05
Katarina NavratilovaKlubblös11:24:48
Morgan BjelkHästveda OK11:25:35
Kerstin OlssonEslövs FK11:26:32
Thomas FalkstrandTormestorps IF11:26:37
Bodil HermanssonOK Orion11:26:55
Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK11:27:58
Lotta MagnussonMalmö OK11:28:34
Roland HermanssonOK Orion11:30:11
Anette BjelkHästveda OK11:30:20
Henrik EnforsTockarps IK11:33:47
Mona EnforsTockarps IK11:35:29
Anna WikströmHästveda OK11:36:24
Tommy BengtssonHässleholms OK11:37:03
Kristin LindbergLunds OK11:41:19
Göran JohanssonOK Tyringe11:42:00
Karl JanssonFrämmestads IK11:47:13
Katarina LenanderVäxjö OK11:48:23
Cecilia ÖdénLunds OK11:57:21
Erik BergstedtKlubblös12:02:40
Margret HellborgKlubblös12:02:42
Anders LohavKlubblös12:13:26
Linda GunnarssonHästveda OK12:17:44
Kristofer BrännströmHästveda OK

Öppen motion 8

4 720 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:43:41
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:45:52
Sylvia KarlssonHalmstad OK10:50:30
Johan AdetorpKlubblös10:50:43
Julia DahlHelsingborgs SOK10:51:36
Patrik GunnarssonBigfoot10:51:49
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:52:06
Holger SigboOK Kompassen10:56:07
Lars DahlHärlövs IF11:00:21
Martin TryggSvenljunga OK11:03:01
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK11:03:44
Cecilia WidénFK Boken11:04:43
Frida PalmFK Boken11:05:08
Maria HalvarssonFjärås AIK11:08:16
Carina AnderssonFK Friskus-Varberg11:09:16
Simon LarssonOK Kontinent11:09:34
Sebastian GieseÖrkelljunga FK11:11:24
Leif KarlssonFrosta OK11:11:44
Leif KarlssonOK Kontinent11:14:14
Gert OlssonTockarps IK11:15:29
Anders GustafssonFK Friskus-Varberg11:15:47
David AronssonLunds OK11:16:22
Maria NilssonOK Kompassen11:16:31
Björn ÅkessonSkåneslättens OL11:16:55
Anders ÅbergSkåneslättens OL11:17:44
Kerstin SegerLaholms IF OK11:20:52
Mattias EngströmSkåneslättens OL11:21:05
Anna BjärbyFrosta OK11:22:04
Ralf VidarssonOK Nackhe11:23:13
Anna LarssonÖrkelljunga FK11:23:20
Henrik BengtssonFalkenbergs OK11:23:37
David AnderssonIFK Lidingö SOK11:23:58
Jonas NielsenOK Skogshjortarna11:25:14
Lena NorrmanIS Kullen11:25:19
Olle NyströmIS Kullen11:27:20
Linnea BengtssonFalkenbergs OK11:29:24
Jacob EnbergHalmstad OK11:29:38
Veronika NesverovaLunds OK11:33:09
Fredrik EnbergHalmstad OK11:40:04
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK11:40:34
Lovisa RingHalmstad OK11:43:21
Hannah PetersonMalmö OK11:49:57
Henrik AnderssonOK Gynge11:52:35
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:54:05
Nils Wallentin TärkHalmstad OK11:54:25
Mattias WallinLunds OK11:57:12
Fredrik MagnussonLaholms IF OK12:11:18
Johan SanderSkåneslättens OL12:24:59

Öppen motion 9

7 660 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL10:46:57
Tobias PerssonOK Kompassen10:50:48
Anders LundborgKlubblös10:51:15
Felix AlnervikHelsingborgs SOK10:51:20
Marcus HenningssonLunds OK10:52:12
Per-Olof AnderssonOK Tyringe10:53:04
Tobias NilssonOK Kompassen10:54:01
Björn MöllerOK Kontinent11:00:10
Emil PetterssonKlubblös11:03:38
Christian TörnqvistOK Kompassen11:03:52
Mattias ÅbergLunds OK11:04:59
Johan AnderssonKlubblös11:05:27
Mattias KillanderHästveda OK11:07:45
Jenny BjörkÖrkelljunga FK11:09:07
Mark ObersHästveda OK11:18:39
Mikael KristenssonSkåneslättens OL11:19:14
Per-Ola OlssonOK Vilse 8711:23:09
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK11:26:13
Lotta EnbergHalmstad OK11:31:45
Mikael HelinHalmstad Garnison11:33:21
Pär RingströmMalmö OK11:34:01
Jakob EngIFK Göteborg Orientering11:42:36
Martin SjöbergPan Kristianstad11:45:11
Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL11:45:31
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL11:51:36
Jakob SegerslättSkåneslättens OL11:59:14
Raul HindovLunds OK12:00:44
Lucian SemeniucFK Finn12:03:51

Annonser