Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vikingträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingträffen
Arrangörsorganisation: IK Vikings OK
Datum: söndag 20 maj 2018

D21

3 600 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1771123Malin JonssonOK Tyr11:02
537853Karin FägerlindCentrum OK11:05
1485800Stina GranefeltOK Tyr11:08
7509146Lena WesterlundOK Djerf11:11
9115578Linda EngenRaumar Orientering11:14
730914Linda TakeOK Tyr11:17
870906Maria BrodinFossum IF11:20
711005Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK11:23
8070466Marie AlfredssonOK Tyr11:26
436046Ellen PelanderOK Djerf11:29
8050125Johanna KindlundOK Tyr11:32

H21

4 800 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700419Henric BrohedeOK Tyr11:41
402606Michael ForslundKristinehamns OK11:44
1995123Johan SöderlundOK Tyr11:47
874122Lukas OlmKils OK11:50
970302Marcus BeckiusOK Tyr11:53
891609Oskar LydingHylte OK11:56
741125Bengt HansskeKils OK11:59
8050731Sören KindlundOK Tyr12:02
431152Erik RåbergFossum IF12:05
1974107Jörgen GranefeltOK Tyr12:08
9900609Adam NymanCentrum OK12:11
9970522Erik NallgårdVästerås SOK12:14
8245892Oskar JohanssonVästvärmlands OK12:17
681019Jan OlmKils OK12:20
441705Henrik HellborgCentrum OK12:23
8000924Oskar NymanOK Tyr12:26
887862Svein NygårdLillomarka OL12:29

H20

3 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2801212Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering11:00

D18

3 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600218Frida JohanssonOK Djerf11:18
727106Amanda JanssonOK Djerf11:21
9000304Ella NordströmKils OK11:24

H18

3 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9001117Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro10:54
8000602Jonathan UllerKils OK10:57
8010615Gustav PermanOK Tyr11:00
747272Erik ErikssonOK Älgen11:03
963369Mattias HaneOK Tyr11:06

D16

3 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8020605Nicolina MobergOK Tyr11:37
8001661Klara JohanssonVästvärmlands OK11:40
438113Kristina KlingnéusIK Vikings OK11:43
8048007Cornelia KindlundOK Tyr11:46
8441291Amanda AlfredssonOK Tyr11:49
438127Thea SvenssonIK Vikings OK11:52
8030424Lova PermanOK Tyr11:55

H16

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
746803Alexander JanssonOK Djerf11:15
8133708Benjamin LarssonIK Vikings OK11:18
602303Anton UllerKils OK11:21
9030802Fredrik HaneOK Tyr11:24
8208018Elias LarssonIK Vikings OK11:27

D16 Kort

2 980 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700325Elsa FischerIK Vikings OK11:01

D14

2 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
741204Milla ForkéusOK Tyr11:28
7050331Julia ForsgrenOK Tyr11:31
511210Elisabeth LarssonOK Södertörn11:34
8150051Emma AlfredssonOK Tyr11:37
354375Emelie ForslundKristinehamns OK11:40
9040809Linn AnderssonOK Tyr11:43

H14

3 120 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
550803Arvid JohanssonOK Djerf10:59
2089405Linus NilssonÅmåls OK11:02
8050515Fredrik WestlundKils OK11:05
8051012Albert BrohedeOK Tyr11:08
445557Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK11:11
9050815Arvid ErikssonOK Tyr11:14
9040518David HermanssonÅmåls OK11:17
8060520Danilo MobergOK Tyr11:20
1040102William RebaneKils OK11:23
9201634Hugo BergenfurIK Vikings OK11:26
2065283Valle LarssonIF Thor11:29

D12

2 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107579Izabella LjungbergOK Tyr11:03
8060927Lina UllerKils OK11:06
8070301Tilda KindlundOK Tyr11:09
262838Felicia RööhsSkattkärrs SOK11:12
2106178Joline PetriOK Djerf11:15
1411390Tuva HenricssonOK Tyr11:18

H12

2 400 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9201633Anton JonssonOK Tyr11:01
1060224Alfred NybergSkattkärrs SOK11:04
8060905Felix LindOK Tyr11:07
9061012Oscar AnderssonOK Tyr11:10
9436047Edvard PelanderOK Djerf11:13
8081118Malte GranefeltOK Tyr11:16
1060321Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf11:19
7064934Albin IsakssonOK Tyr11:22

H12 Kort

2 070 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058138Emil HöglundIK Vikings OK11:24
204945Anton Brefält CajdellVästvärmlands OK11:27
42786 Lucas C. / Julia H.IK Vikings OK11:30

D10

1 970 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1415337Wilma JonssonOK Tyr11:01
7924893Mira KarlströmOK Tyr11:04
2058108Elsa HöglundIK Vikings OK11:07
1401317Irma ErikssonOK Tyr11:16
44429Nova GynnemoLustens OK11:22

H10

2 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8091123Henry NordströmKils OK11:00
7726426Birger KarlströmOK Tyr11:03
204941Elias Brefält CajdellVästvärmlands OK11:09
7492054Gilbert KarlströmOK Tyr11:12
7087052Johannes IsakssonOK Tyr11:18

D35

3 330 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1830402Jenny NybergSkattkärrs SOK11:38

D40

3 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK12:07
780211Lina RööhsSkattkärrs SOK12:10
7807130Lottis BrohedeOK Tyr12:13

H40

3 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37947Martin LjungbergOK Tyr12:01
9741114Mattias PerssonOK Tyr12:04
8303030Daniel BrohedeOK Tyr12:07

D45

2 860 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
407205Ylva OlmKils OK11:31
8281272Anna UllerKils OK11:34
19459Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK11:37
711022Anna NordströmKils OK11:40
711108Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr11:43
8037839Kristin JohanssonVästvärmlands OK11:46

H45

3 910 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701016Mikael RööhsSkattkärrs SOK11:01
9200686Mikael LindOK Tyr11:04
8053056Stefan WennbergSkattkärrs SOK11:07
44439Jonas SamuelssonLustens OK11:10
2106194Johan PetriOK Djerf11:13
690321Magnus NordströmKils OK11:16
8373530Mats VesterbergOK Tyr11:19
710209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK11:22
1973921Jonas LarssonKristinehamns OK11:25
9720424Magnus KällmingOK Tyr11:28

D50

2 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341224Anna-Lena JacobssonDegerfors OK11:58
258542Charlotte SkoglundKils OK12:01

H50

3 560 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
902984Björn SvenssonOK Djerf11:09
262286Mats WilhelmssonFilipstads OK11:12
230571Mats LiljaOK Älgen11:15
7640113Lars NymanKristinehamns OK11:18
417593Tomas HermanssonÅmåls OK11:21
231356Lars JacobssonDegerfors OK11:24
970088Stefan ErikssonOK Älgen11:27
661022Matz AnderssonLesjöfors SK11:30
8628700Anders JohanssonVästvärmlands OK11:33
343867Pelle LandforsLustens OK11:36

D55

2 510 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
610926Anna Weckner WestlundOK Tyr11:36
611126Tone HollowellOK Tyr11:39
302792Birgitta DahlströmLustens OK11:42
9600221Ingrid KensbyOK Tyr11:45
260660Karin MoodhOK Tyr11:48
9560074Ida EngenRaumar Orientering11:51
260629Catarina HögkvistOK Tyr11:54
9630511Helena PepaHagaby GoIF Örebro11:57
260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr12:00

H55

3 560 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431416Göran KarlströmOK Tyr11:39
9402901Knut EngenRaumar Orientering11:42
260632Per HögkvistOK Tyr11:45
610407Björn EngströmLustens OK11:48
9600207Mats KensbyOK Tyr11:51
444204Henrik GynnemoLustens OK11:54
9610324Bengt JohanssonOK Tyr11:57
8003524Ulf SkoglundKils OK12:00
9600322Leif SandahlOK Tyr12:03
600830Pär LundkvistSundbybergs IK12:06
260628Lars AnderssonOK Tyr12:09
260751Åke SvenssonHammarby IF OF12:12
560312Sixten WestlundOK Tyr12:15
253861Tor StrandRaumar Orientering12:18
9020605Niclas MobergOK Tyr12:21
511800Lars NordströmKils OK12:24
611121Thomas HollowellOK Tyr12:27

D60

2 360 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47461Maria ErikssonÅmåls OK11:02
263948Marit AxelssonVästvärmlands OK11:05
42772Britt FredrikssonKroppa IF11:08
208897Eva TrangiusOK Tyr11:11
1541217Britt GunnarssonKristinehamns OK11:14
46903Karin JanssonOK Fryksdalen11:17
44024Mary OlssonVästvärmlands OK11:20

H60

3 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK11:00
2058862Bernt AnderssonIF Rigor11:03
46901Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen11:06
25690Christer ErikssonÅmåls OK11:09

H65

2 860 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
528085Göran ErikssonLustens OK11:01
9003300Bengt HanssonSäterbygdens OK11:04
7006280Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn11:07
304855Leif SkogsbergOK Fryksdalen11:10
1213712Christer NälemarkOK Djerf11:13
9521011Lars OlssonVästvärmlands OK11:16
262627Börje MüllerKristinehamns OK11:19

D70

2 040 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259078Barbro MöllbergArboga OK11:27
304857Ingvor EkholmOK Fryksdalen11:30
260611Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr11:33

H70

2 510 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42766Kjell-Åke RyenKroppa IF11:01
260736Leif SalinOK Tyr11:04
43996Jan FogelbergVästvärmlands OK11:07
14065Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK11:10
260667Börje RåbergOK Tyr11:13
19286Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo11:16
540323Hans PerssonOK Älgen11:19
36026Lars GranefeltOK Tyr11:22
445345Åke GustavssonOK Älgen11:25

D75

2 040 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
248521Anita NordbergOK Klyftamo11:39
44433Mariann NilssonLustens OK11:42
36465Mariann KjellbergBredareds IF11:45

H75

2 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
714643Lennart MattssonLustens OK12:16
9431011Per-Ivar MöllbergArboga OK12:19
204693Åke NordbergOK Klyftamo12:22

H80

2 040 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
860636Arvo HyvönenSkattkärrs SOK11:00
38372Gunnar JohanssonFilipstads OK11:03
44426Melvin NilssonLustens OK11:06
236930John VallinOK Hedströmmen11:09

H85

2 040 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
408192Lars MagnussonKristinehamns OK11:15
36651Bertil LundbergLustens OK11:18
999977John LarssonVästvärmlands OK11:21
46909Göran BarremyrOK Fryksdalen11:24

Inskolning

1 650 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417683Ingrid NordströmKils OK10:35:39
402852Emil BengtssonOK Tyr11:01:19
42899Elsa EdvardssonSunnemo Sportis11:15:17
42896Meja FlorellSunnemo Sportis11:15:20
204931Arvid NorbäckSunnemo Sportis11:15:50
260635Isak ForsgrenOK Tyr11:21:00
16800Rasmus AnttonenIK Vikings OK11:24:47
352239Eilliot GjeinOK Tyr11:47:51

U1

1 650 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
761125Lilly BergenfurSkattkärrs SOK10:26:09
7081118Olle GranefeltOK Tyr10:28:51
16908Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf10:48:02
436047Lin PelanderOK Djerf10:48:03
204937Astrid IgelströmSunnemo Sportis11:01:01
42894Elias EdvardssonSunnemo Sportis11:01:02
2083975Vidar LarssonIF Thor11:01:56
42794Sander CoenradiOK Grane11:02:20
42893Nils CoenradiOK Grane11:03:08
407224Cornelia RebaneKils OK11:05:13
2109263Vincent LjungbergOK Tyr11:06:11
661024Emil ForsgrenOK Tyr11:20:38
2063810Elton AnttonenIK Vikings OK11:24:39

U2

2 210 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445568Joel WilhelmssonFilipstads OK10:57:30

Öppen motion 1

2 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302778Majbritt MonsénLustens OK10:27:29
234631Tina BjörnstadRaumar Orientering10:55:01
213739Viktor BengtssonOK Tyr11:01:26
971022Olle WidmanLesjöfors SK11:05:23
204946Marjo CoenradiOK Grane11:36:25

Öppen motion 3

2 930 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7208294Inger DöhlenRaumar Orientering10:29:22
334010Marit AasTOTEN-TROLL10:30:51
448860Kajsa MatssonIK Vikings OK10:34:47
2106288Linda CarlssonOK Tyr10:50:18
47088Åsa PetterssonSäterbygdens OK10:56:27
302545Lissi VilhelmssonUlriksbergs IK11:01:34
417787Oddvar GravingenOK Hierne11:02:02
8140565Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK11:02:40
207569Åke DahlVästvärmlands OK11:03:23
7010715Mikael TakeOK Tyr11:04:13
229303Mikael JohanssonSkattkärrs SOK11:21:37
42787Marco CoenradiOK Grane11:37:01
14916Kenneth OlssonStora Tuna OK11:53:15

Öppen motion 5

3 680 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2060895Tina WestlundKils OK10:35:46
247801Leif KarlssonIFK Brattfors10:55:05
2060900Thomas BomanSkattkärrs SOK11:05:13
423447Torbjörn JohanssonOK Älgen11:15:54
407203Karin BörjarsKils OK11:36:20
228761David ÅkerlindLustens OK11:42:08
9740226Maria ErikssonOK Tyr12:09:03

Öppen motion 7

2 970 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30166Lisa GjeinOK Tyr10:39:15
247815Sören SvenssonIFK Brattfors10:53:05
226768Sören JohanssonSK Örnen10:54:41
231300Anders OlssonOK Tyr10:55:52
747284Anna ErikssonOK Älgen10:56:04
47471Markus JanssonÅmåls OK11:00:47
441290Johan HenricssonOK Tyr11:01:32
17020Måns GrevilliusOK Grane11:02:22
260606Monica DjurbergOK Tyr11:02:52
2060893Agneta BomanSkattkärrs SOK11:05:45
47463Johanna ErikssonÅmåls OK11:08:42
17016Eva LindebergOK Grane11:11:35
17014Lars HyllandOK Grane11:11:39
8081262Kjell JohanssonSkattkärrs SOK11:13:05
47293Kjell BrinkmanOK Älgen11:14:33
304865Björn NilssonOK Fryksdalen11:24:42
47294Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen11:25:43
9631369Anna HaneOK Tyr11:26:53
37855Carina JohanssonSkattkärrs SOK11:27:54
407204Alf BörjarsKils OK11:36:36
342516Niklas KarlssonLustens OK11:42:10
8030718Rebecka WestlundKils OK11:43:54
8121016Maria NordströmKils OK12:06:00
46719Jonas FogelbergVästvärmlands OK12:10:12

Öppen motion 8

4 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47464Petter ErikssonÅmåls OK10:59:03
362582Håkan AhlqvistOK Tyr11:02:09
512547Fredrik NordströmOK Älgen11:04:54
2065324Mikael AlfredssonOK Tyr11:14:50
970423Elis NordströmKils OK11:32:12
452715Johanna AlfredssonOK Tyr11:33:14
229973Anders PelanderOK Djerf11:36:48
260697Pär NymanOK Tyr11:41:04
8091227Adrian LundbergIK Vikings OK12:15:14

Annonser