Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vikingträffen

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingträffen
Arrangörsorganisation: IK Vikings OK
Datum: söndag 20 maj 2018

Arboga OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
259078Barbro MöllbergD70 (3)2 040 m11:27
9431011Per-Ivar MöllbergH75 (3)2 510 m12:19

Bredareds IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
36465Mariann KjellbergD75 (3)2 040 m11:45

Centrum OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
537853Karin FägerlindD21 (11)3 600 m11:05
9900609Adam NymanH21 (17)4 800 m12:11
441705Henrik HellborgH21 (17)4 800 m12:23

Degerfors OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
231356Lars JacobssonH50 (10)3 560 m11:24
341224Anna-Lena JacobssonD50 (2)2 860 m11:58

Filipstads OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
445568Joel WilhelmssonU2 (1)2 210 m10:57:30
38372Gunnar JohanssonH80 (4)2 040 m11:03
445557Hjalmar WIlhelmssonH14 (11)3 120 m11:11
262286Mats WilhelmssonH50 (10)3 560 m11:12

Fossum IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
870906Maria BrodinD21 (11)3 600 m11:20
431152Erik RåbergH21 (17)4 800 m12:05

Göteborg-Majorna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
14065Lars-Erik GaddeH70 (9)2 510 m11:10

Hagaby GoIF Örebro

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9001117Arvid ErikssonH18 (5)3 560 m10:54
9630511Helena PepaD55 (9)2 510 m11:57

Hammarby IF OF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
260751Åke SvenssonH55 (17)3 560 m12:12

Hylte OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
891609Oskar LydingH21 (17)4 800 m11:56

IF Rigor

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2058862Bernt AnderssonH60 (4)3 330 m11:03

IF Thor

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2083975Vidar LarssonU1 (13)1 650 m11:01:56
2065283Valle LarssonH14 (11)3 120 m11:29

IFK Brattfors

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
247815Sören SvenssonÖppen motion 7 (24)2 970 m10:53:05
247801Leif KarlssonÖppen motion 5 (7)3 680 m10:55:05

IK Vikings OK

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
448860Kajsa MatssonÖppen motion 3 (13)2 930 m10:34:47
700325Elsa FischerD16 Kort (1)2 980 m11:01
2058108Elsa HöglundD10 (5)1 970 m11:07
8133708Benjamin LarssonH16 (5)3 100 m11:18
2058138Emil HöglundH12 Kort (3)2 070 m11:24
2063810Elton AnttonenU1 (13)1 650 m11:24:39
16800Rasmus AnttonenInskolning (8)1 650 m11:24:47
9201634Hugo BergenfurH14 (11)3 120 m11:26
8208018Elias LarssonH16 (5)3 100 m11:27
42786 Lucas C. / Julia H.H12 Kort (3)2 070 m11:30
438113Kristina KlingnéusD16 (7)3 100 m11:43
438127Thea SvenssonD16 (7)3 100 m11:52
8091227Adrian LundbergÖppen motion 8 (9)4 800 m12:15:14

Kils OK

25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417683Ingrid NordströmInskolning (8)1 650 m10:35:39
2060895Tina WestlundÖppen motion 5 (7)3 680 m10:35:46
8000602Jonathan UllerH18 (5)3 560 m10:57
8091123Henry NordströmH10 (5)2 070 m11:00
8050515Fredrik WestlundH14 (11)3 120 m11:05
407224Cornelia RebaneU1 (13)1 650 m11:05:13
8060927Lina UllerD12 (6)2 400 m11:06
690321Magnus NordströmH45 (10)3 910 m11:16
602303Anton UllerH16 (5)3 100 m11:21
1040102William RebaneH14 (11)3 120 m11:23
9000304Ella NordströmD18 (3)3 330 m11:24
407205Ylva OlmD45 (6)2 860 m11:31
970423Elis NordströmÖppen motion 8 (9)4 800 m11:32:12
8281272Anna UllerD45 (6)2 860 m11:34
407203Karin BörjarsÖppen motion 5 (7)3 680 m11:36:20
407204Alf BörjarsÖppen motion 7 (24)2 970 m11:36:36
711022Anna NordströmD45 (6)2 860 m11:40
8030718Rebecka WestlundÖppen motion 7 (24)2 970 m11:43:54
874122Lukas OlmH21 (17)4 800 m11:50
741125Bengt HansskeH21 (17)4 800 m11:59
8003524Ulf SkoglundH55 (17)3 560 m12:00
258542Charlotte SkoglundD50 (2)2 860 m12:01
8121016Maria NordströmÖppen motion 7 (24)2 970 m12:06:00
681019Jan OlmH21 (17)4 800 m12:20
511800Lars NordströmH55 (17)3 560 m12:24

Kristinehamns OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1541223Stefan GunnarssonH60 (4)3 330 m11:00
1541217Britt GunnarssonD60 (7)2 360 m11:14
408192Lars MagnussonH85 (4)2 040 m11:15
7640113Lars NymanH50 (10)3 560 m11:18
262627Börje MüllerH65 (7)2 860 m11:19
1973921Jonas LarssonH45 (10)3 910 m11:25
354375Emelie ForslundD14 (6)2 980 m11:40
402606Michael ForslundH21 (17)4 800 m11:44

Kroppa IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42766Kjell-Åke RyenH70 (9)2 510 m11:01
42772Britt FredrikssonD60 (7)2 360 m11:08

Lesjöfors SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
971022Olle WidmanÖppen motion 1 (5)2 210 m11:05:23
661022Matz AnderssonH50 (10)3 560 m11:30

Lillomarka OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
887862Svein NygårdH21 (17)4 800 m12:29

Lustens OK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
302778Majbritt MonsénÖppen motion 1 (5)2 210 m10:27:29
528085Göran ErikssonH65 (7)2 860 m11:01
44426Melvin NilssonH80 (4)2 040 m11:06
44439Jonas SamuelssonH45 (10)3 910 m11:10
36651Bertil LundbergH85 (4)2 040 m11:18
44429Nova GynnemoD10 (5)1 970 m11:22
343867Pelle LandforsH50 (10)3 560 m11:36
302792Birgitta DahlströmD55 (9)2 510 m11:42
44433Mariann NilssonD75 (3)2 040 m11:42
228761David ÅkerlindÖppen motion 5 (7)3 680 m11:42:08
342516Niklas KarlssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:42:10
610407Björn EngströmH55 (17)3 560 m11:48
444204Henrik GynnemoH55 (17)3 560 m11:54
714643Lennart MattssonH75 (3)2 510 m12:16

OK Djerf

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
16908Matilda Henriksson RibeiroU1 (13)1 650 m10:48:02
436047Lin PelanderU1 (13)1 650 m10:48:03
550803Arvid JohanssonH14 (11)3 120 m10:59
902984Björn SvenssonH50 (10)3 560 m11:09
7509146Lena WesterlundD21 (11)3 600 m11:11
9436047Edvard PelanderH12 (8)2 400 m11:13
2106194Johan PetriH45 (10)3 910 m11:13
1213712Christer NälemarkH65 (7)2 860 m11:13
746803Alexander JanssonH16 (5)3 100 m11:15
2106178Joline PetriD12 (6)2 400 m11:15
600218Frida JohanssonD18 (3)3 330 m11:18
1060321Marcelo Henriksson RibeiroH12 (8)2 400 m11:19
727106Amanda JanssonD18 (3)3 330 m11:21
436046Ellen PelanderD21 (11)3 600 m11:29
229973Anders PelanderÖppen motion 8 (9)4 800 m11:36:48

OK Fryksdalen

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
46901Paavo YlikiiskiläH60 (4)3 330 m11:06
304855Leif SkogsbergH65 (7)2 860 m11:10
46903Karin JanssonD60 (7)2 360 m11:17
46909Göran BarremyrH85 (4)2 040 m11:24
304865Björn NilssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:24:42
304857Ingvor EkholmD70 (3)2 040 m11:30

OK Grane

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42794Sander CoenradiU1 (13)1 650 m11:02:20
17020Måns GrevilliusÖppen motion 7 (24)2 970 m11:02:22
42893Nils CoenradiU1 (13)1 650 m11:03:08
17016Eva LindebergÖppen motion 7 (24)2 970 m11:11:35
17014Lars HyllandÖppen motion 7 (24)2 970 m11:11:39
204946Marjo CoenradiÖppen motion 1 (5)2 210 m11:36:25
42787Marco CoenradiÖppen motion 3 (13)2 930 m11:37:01

OK Hedströmmen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
236930John VallinH80 (4)2 040 m11:09

OK Hierne

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417787Oddvar GravingenÖppen motion 3 (13)2 930 m11:02:02

OK Klyftamo

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
19286Lars-Olof GustafssonH70 (9)2 510 m11:16
248521Anita NordbergD75 (3)2 040 m11:39
204693Åke NordbergH75 (3)2 510 m12:22

OK Södertörn

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7006280Lars-Gunnar LarssonH65 (7)2 860 m11:07
511210Elisabeth LarssonD14 (6)2 980 m11:34

OK Tyr

86 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7081118Olle GranefeltU1 (13)1 650 m10:28:51
30166Lisa GjeinÖppen motion 7 (24)2 970 m10:39:15
2106288Linda CarlssonÖppen motion 3 (13)2 930 m10:50:18
231300Anders OlssonÖppen motion 7 (24)2 970 m10:55:52
8010615Gustav PermanH18 (5)3 560 m11:00
9201633Anton JonssonH12 (8)2 400 m11:01
1415337Wilma JonssonD10 (5)1 970 m11:01
402852Emil BengtssonInskolning (8)1 650 m11:01:19
213739Viktor BengtssonÖppen motion 1 (5)2 210 m11:01:26
441290Johan HenricssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:01:32
1771123Malin JonssonD21 (11)3 600 m11:02
362582Håkan AhlqvistÖppen motion 8 (9)4 800 m11:02:09
260606Monica DjurbergÖppen motion 7 (24)2 970 m11:02:52
2107579Izabella LjungbergD12 (6)2 400 m11:03
7726426Birger KarlströmH10 (5)2 070 m11:03
7924893Mira KarlströmD10 (5)1 970 m11:04
9200686Mikael LindH45 (10)3 910 m11:04
260736Leif SalinH70 (9)2 510 m11:04
7010715Mikael TakeÖppen motion 3 (13)2 930 m11:04:13
963369Mattias HaneH18 (5)3 560 m11:06
2109263Vincent LjungbergU1 (13)1 650 m11:06:11
8060905Felix LindH12 (8)2 400 m11:07
1485800Stina GranefeltD21 (11)3 600 m11:08
8051012Albert BrohedeH14 (11)3 120 m11:08
8070301Tilda KindlundD12 (6)2 400 m11:09
9061012Oscar AnderssonH12 (8)2 400 m11:10
208897Eva TrangiusD60 (7)2 360 m11:11
7492054Gilbert KarlströmH10 (5)2 070 m11:12
260667Börje RåbergH70 (9)2 510 m11:13
9050815Arvid ErikssonH14 (11)3 120 m11:14
2065324Mikael AlfredssonÖppen motion 8 (9)4 800 m11:14:50
8081118Malte GranefeltH12 (8)2 400 m11:16
1401317Irma ErikssonD10 (5)1 970 m11:16
730914Linda TakeD21 (11)3 600 m11:17
1411390Tuva HenricssonD12 (6)2 400 m11:18
7087052Johannes IsakssonH10 (5)2 070 m11:18
8373530Mats VesterbergH45 (10)3 910 m11:19
8060520Danilo MobergH14 (11)3 120 m11:20
661024Emil ForsgrenU1 (13)1 650 m11:20:38
260635Isak ForsgrenInskolning (8)1 650 m11:21:00
7064934Albin IsakssonH12 (8)2 400 m11:22
36026Lars GranefeltH70 (9)2 510 m11:22
9030802Fredrik HaneH16 (5)3 100 m11:24
8070466Marie AlfredssonD21 (11)3 600 m11:26
9631369Anna HaneÖppen motion 7 (24)2 970 m11:26:53
741204Milla ForkéusD14 (6)2 980 m11:28
9720424Magnus KällmingH45 (10)3 910 m11:28
7050331Julia ForsgrenD14 (6)2 980 m11:31
8050125Johanna KindlundD21 (11)3 600 m11:32
260611Karin Creutzer BlomgrenD70 (3)2 040 m11:33
452715Johanna AlfredssonÖppen motion 8 (9)4 800 m11:33:14
610926Anna Weckner WestlundD55 (9)2 510 m11:36
8020605Nicolina MobergD16 (7)3 100 m11:37
8150051Emma AlfredssonD14 (6)2 980 m11:37
611126Tone HollowellD55 (9)2 510 m11:39
431416Göran KarlströmH55 (17)3 560 m11:39
700419Henric BrohedeH21 (17)4 800 m11:41
260697Pär NymanÖppen motion 8 (9)4 800 m11:41:04
9040809Linn AnderssonD14 (6)2 980 m11:43
711108Anna Isaksson ForsgrenD45 (6)2 860 m11:43
9600221Ingrid KensbyD55 (9)2 510 m11:45
260632Per HögkvistH55 (17)3 560 m11:45
8048007Cornelia KindlundD16 (7)3 100 m11:46
1995123Johan SöderlundH21 (17)4 800 m11:47
352239Eilliot GjeinInskolning (8)1 650 m11:47:51
260660Karin MoodhD55 (9)2 510 m11:48
8441291Amanda AlfredssonD16 (7)3 100 m11:49
9600207Mats KensbyH55 (17)3 560 m11:51
970302Marcus BeckiusH21 (17)4 800 m11:53
260629Catarina HögkvistD55 (9)2 510 m11:54
8030424Lova PermanD16 (7)3 100 m11:55
9610324Bengt JohanssonH55 (17)3 560 m11:57
260626Ann-Sofie HultsvedD55 (9)2 510 m12:00
37947Martin LjungbergH40 (3)3 910 m12:01
8050731Sören KindlundH21 (17)4 800 m12:02
9600322Leif SandahlH55 (17)3 560 m12:03
9741114Mattias PerssonH40 (3)3 910 m12:04
8303030Daniel BrohedeH40 (3)3 910 m12:07
1974107Jörgen GranefeltH21 (17)4 800 m12:08
260628Lars AnderssonH55 (17)3 560 m12:09
9740226Maria ErikssonÖppen motion 5 (7)3 680 m12:09:03
7807130Lottis BrohedeD40 (3)3 330 m12:13
560312Sixten WestlundH55 (17)3 560 m12:15
9020605Niclas MobergH55 (17)3 560 m12:21
8000924Oskar NymanH21 (17)4 800 m12:26
611121Thomas HollowellH55 (17)3 560 m12:27

OK Älgen

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
747284Anna ErikssonÖppen motion 7 (24)2 970 m10:56:04
747272Erik ErikssonH18 (5)3 560 m11:03
512547Fredrik NordströmÖppen motion 8 (9)4 800 m11:04:54
47293Kjell BrinkmanÖppen motion 7 (24)2 970 m11:14:33
230571Mats LiljaH50 (10)3 560 m11:15
423447Torbjörn JohanssonÖppen motion 5 (7)3 680 m11:15:54
540323Hans PerssonH70 (9)2 510 m11:19
445345Åke GustavssonH70 (9)2 510 m11:25
47294Gunilla Olausson BrinkmanÖppen motion 7 (24)2 970 m11:25:43
970088Stefan ErikssonH50 (10)3 560 m11:27

Raumar Orientering

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7208294Inger DöhlenÖppen motion 3 (13)2 930 m10:29:22
234631Tina BjörnstadÖppen motion 1 (5)2 210 m10:55:01
2801212Emil Bjørnstad StrandH20 (1)3 600 m11:00
9115578Linda EngenD21 (11)3 600 m11:14
9402901Knut EngenH55 (17)3 560 m11:42
9560074Ida EngenD55 (9)2 510 m11:51
253861Tor StrandH55 (17)3 560 m12:18

SK Örnen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
226768Sören JohanssonÖppen motion 7 (24)2 970 m10:54:41

Skattkärrs SOK

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
761125Lilly BergenfurU1 (13)1 650 m10:26:09
860636Arvo HyvönenH80 (4)2 040 m11:00
701016Mikael RööhsH45 (10)3 910 m11:01
8140565Charlotte JohanssonÖppen motion 3 (13)2 930 m11:02:40
1060224Alfred NybergH12 (8)2 400 m11:04
2060900Thomas BomanÖppen motion 5 (7)3 680 m11:05:13
2060893Agneta BomanÖppen motion 7 (24)2 970 m11:05:45
8053056Stefan WennbergH45 (10)3 910 m11:07
262838Felicia RööhsD12 (6)2 400 m11:12
8081262Kjell JohanssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:13:05
229303Mikael JohanssonÖppen motion 3 (13)2 930 m11:21:37
710209Jonas BergenfurH45 (10)3 910 m11:22
711005Anna-Karin MattssonD21 (11)3 600 m11:23
37855Carina JohanssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:27:54
1830402Jenny NybergD35 (1)3 330 m11:38
8652930Ann HyvönenD40 (3)3 330 m12:07
780211Lina RööhsD40 (3)3 330 m12:10

Stora Tuna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
14916Kenneth OlssonÖppen motion 3 (13)2 930 m11:53:15

Sundbybergs IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
600830Pär LundkvistH55 (17)3 560 m12:06

Sunnemo Sportis

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42899Elsa EdvardssonInskolning (8)1 650 m11:15:17

Sunnemo Sportis

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42896Meja FlorellInskolning (8)1 650 m11:15:20

Sunnemo Sportis

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
204931Arvid NorbäckInskolning (8)1 650 m11:15:50

Sunnemo Sportis

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
204937Astrid IgelströmU1 (13)1 650 m11:01:01

Sunnemo Sportis

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42894Elias EdvardssonU1 (13)1 650 m11:01:02

Säterbygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
47088Åsa PetterssonÖppen motion 3 (13)2 930 m10:56:27
9003300Bengt HanssonH65 (7)2 860 m11:04

TOTEN-TROLL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
334010Marit AasÖppen motion 3 (13)2 930 m10:30:51

Ulriksbergs IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
302545Lissi VilhelmssonÖppen motion 3 (13)2 930 m11:01:34

Västerås SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9970522Erik NallgårdH21 (17)4 800 m12:14

Västvärmlands OK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
207569Åke DahlÖppen motion 3 (13)2 930 m11:03:23
263948Marit AxelssonD60 (7)2 360 m11:05
43996Jan FogelbergH70 (9)2 510 m11:07
204941Elias Brefält CajdellH10 (5)2 070 m11:09
9521011Lars OlssonH65 (7)2 860 m11:16
44024Mary OlssonD60 (7)2 360 m11:20
999977John LarssonH85 (4)2 040 m11:21
204945Anton Brefält CajdellH12 Kort (3)2 070 m11:27
8628700Anders JohanssonH50 (10)3 560 m11:33
19459Anna-Märta JohanssonD45 (6)2 860 m11:37
8001661Klara JohanssonD16 (7)3 100 m11:40
8037839Kristin JohanssonD45 (6)2 860 m11:46
46719Jonas FogelbergÖppen motion 7 (24)2 970 m12:10:12
8245892Oskar JohanssonH21 (17)4 800 m12:17

Åmåls OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
47464Petter ErikssonÖppen motion 8 (9)4 800 m10:59:03
47471Markus JanssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:00:47
2089405Linus NilssonH14 (11)3 120 m11:02
47461Maria ErikssonD60 (7)2 360 m11:02
47463Johanna ErikssonÖppen motion 7 (24)2 970 m11:08:42
25690Christer ErikssonH60 (4)3 330 m11:09
9040518David HermanssonH14 (11)3 120 m11:17
417593Tomas HermanssonH50 (10)3 560 m11:21

Annonser