Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hjo 2-dagars, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hjo 2-dagars, lång
Arrangörsorganisation: Hjobygdens OK
Datum: söndag 12 augusti 2018

D21

7 040 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8189102Moa AlsiöIF Hagen09:51
36229Kristin SkaarRyda SK09:54
9920917Emilia HenryssonTibro OK09:57
990211Maja WelanderOK Djerf10:00
2077555Karin HåkanssonOK Gränsen10:03
25796Emma KindbomIF Hagen10:06
940616Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering10:09
1485800Stina GranefeltOK Tyr10:12
960708Elin LindbergOK Djerf10:15
940718Irma FridolfssonOK Gränsen10:18
9880918Pernilla OlssonSkåneslättens OL10:21
9505100Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering10:24

H21

10 160 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9970420Gustaf SundbüeOK Hällen10:15
728627Per JanssonOK Djerf10:18
910956Niclas TjernlundSkåneslättens OL10:21
2077543Daniel HåkanssonOK Gränsen10:24
9800322Martin HogedalOK Alehof10:27
730514Tobias NobornIFK Göteborg Orientering10:30
9931204Anton SundgrenLånghundra IF10:33
16088Emil SvenssonHjärnarps OL10:36
2060878Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK10:39
1860729Daniel HärströmFalköpings AIK OK10:42
1974107Jörgen GranefeltOK Tyr10:45
801623Peter ArnessonUlricehamns OK10:48
951012Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:51

H20

7 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9993770Olle HedmanIF Hagen10:46
9991212Carl HolmbergIF Hagen10:49
9991209Hampus NyströmIF Hagen10:52

D18

5 030 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9010810Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:51
551414Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:54
8000511Johanna NilssonKungälvs OK10:57

H18

6 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9011120Johan HolmbergIF Hagen10:20

H16

5 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
746803Alexander JanssonOK Djerf10:31
433708Anton LundOK Skogshjortarna10:34

D14

4 040 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8237648Hanna AlsiöIF Hagen10:16
436046Ellen PelanderOK Djerf10:19
445436Josephine LinderothIF Hagen10:22
2101696Wiola MagnussonGöteborgs SK10:25

H14

4 180 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448538Jonas OlssonOK Amne10:00
9060405Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:03
1061008Liam HogedalVänersborgs SK10:06
2122100Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:09
402775Albin TagessonFK Finn10:12
2059114Albin BoellIFK Göteborg Orientering10:15
8205790Erik GullbrandIF Hagen10:18
2088973Anton ElmerfjordLunds OK10:21

D14 Kort

3 070 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050328Moa KleistBoxholm-Mjölby OL10:01

H14 Kort

3 060 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33569Oscar NymanOK Gipen10:01
2077566Ida KarlssonOK Gränsen10:04
8040903Rasmus KarlssonOK Denseln10:07
26616Max NymanOK Gipen10:10
452716Simon PerssonOK Gränsen10:13
436044Oscar NystrandOK Klyftamo10:16

D12

3 060 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9070512Ida AnderssonVänersborgs SK10:18
1175971Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:20
2089332Klara EberlénOK Skogshjortarna10:22
600410Elsa GustafssonOK Tylöskog10:24
7070412Irma WesthMullsjö SOK10:26
2107498Ellen RubendahlFrölunda OL10:28
9060218Agnes JohanssonIF Hagen10:30
449751Clara LövgärdOK Alehof10:32
8061220Stina ThernOK Skogshjortarna10:34
1221107Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL10:36
9071229Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering10:40
701016Felicia RööhsSkattkärrs SOK10:42
2112327Moa BengtssonOK Skogshjortarna10:44
1071123Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL10:46
2059155Elin NobornIFK Göteborg Orientering10:48

H12

3 070 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2122085Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:25
7060211Arvid HermanssonKungälvs OK10:27
2075370Rasmus SternerOK Gränsen10:29
2088958Oskar ElmerfjordLunds OK10:31
502834Hugo TofténSOK Träff10:33
9436047Edvard PelanderOK Djerf10:35
2078136Adam SamuelssonFalköpings AIK OK10:37
8081118Malte GranefeltOK Tyr10:39
8297890Viggo WulffOK Gränsen10:41
1071222Calle WärnOK Skogshjortarna10:43
1555011Elliott RehnGränna-Bygdens OK10:45
2104485Cristian LinderothIF Hagen10:47
1060131William HärströmFalköpings AIK OK10:49
9070315Axel EkdalaKungälvs OK10:51
441627Tilda SundkvistOK Gränsen10:53
433701Melvin LundOK Skogshjortarna10:55

D12 Kort

2 750 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
331278Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK10:15

D10

2 750 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500600Minna KvarndalUlricehamns OK10:01
2122063Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:03
502832Ida TofténSOK Träff10:05
47295Edith BergenfurSkattkärrs SOK10:07
2054962Ebba LövgärdOK Alehof10:09
11506Evelina BjörkmanKungälvs OK10:11
1496586Siri RehnGränna-Bygdens OK10:13
11363Elin KarlssonOK Landehof10:15
2089338Ebba EberlénOK Skogshjortarna10:17

H10

2 750 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1100510Assar Rosén ThelinJönköpings OK09:58
9080121William BjörnbeckerSjövalla FK10:00
2072800Linus HolmbergOK Gränsen10:02
1080722Gabriel HogedalVänersborgs SK10:04
2095275Jonatan SahlénIF Hagen10:06
1100120Oscar WärnOK Skogshjortarna10:08
9081205Vidar EkdalaKungälvs OK10:10
2072727Hannes HolmbergOK Gränsen10:12
9090312Johannes AnderssonVänersborgs SK10:14
9091209Gustav KarlssonUlricehamns OK10:16
616469Axel GustafssonOK Tylöskog10:18
2077580Emil SternerOK Gränsen10:20
2072788Hampus SahlénIF Hagen10:22
2089318Olof TholénOK Skogshjortarna10:24

D35

6 040 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
790707Malin SörstrandIstrums SK10:01
306156Elin LeijgårdGudhems IF10:04
800707Emelie SvalinVänersborgs SK10:07
8000424Maria SahlénIF Hagen10:10

H35

7 910 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8480110Martin BeijerJönköpings OK10:28
830711Rikard GustavssonGudhems IF10:31
9790201Martin AnderssonSjövalla FK10:34
9800117Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK10:34
8100300Marcus KvarndalUlricehamns OK10:37
9600605Jan HanssonStenungsunds OK10:40
28210Per SternerOK Gränsen10:43

D40

5 100 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437573Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL09:59
450489Christine LundOK Skogshjortarna10:02
227210Anna JanssonOK Djerf10:05
7750604Annika WesthMullsjö SOK10:08
8040104Maria Rosén ThelinJönköpings OK10:11
1450943Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK10:14
7770201Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL10:17
941976Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering10:20
780211Lina RööhsSkattkärrs SOK10:23
2089317Jenny EberlénOK Skogshjortarna10:26
2122089Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:29
7776913Jenny MartinssonJönköpings OK10:32
428925Sofia HjortFalköpings AIK OK10:35
1950623Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL10:38
760428Liselott EricsonLinköpings OK10:41
8652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK10:44

H40

7 600 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095203Anders LövgärdOK Alehof10:44
2122072Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:47
1697827Mattias RehnGränna-Bygdens OK10:50
9620325Hans MelinGöteborg-Majorna OK10:53
2083774Magnus BertilssonOK Skogshjortarna10:56
9771215Henrik AnderssonHässleholms OK10:59
9561116Björn RosendahlÄrla IF11:02
7622001Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad11:05
8007409Niklas SahlénIF Hagen11:08
451927Tobias SvenssonFK Finn11:11
37462Anders LarssonOK Skogshjortarna11:14
750422Jan HjortFalköpings AIK OK11:17
760408Anders PåhlmanIstrums SK11:20

D45

4 610 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449580Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering10:00
711005Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK10:03
11519Anna LövgärdOK Alehof10:06
9710509Viktoria LindbergOK Djerf10:09
9730702Nina AhlanderOK Denseln10:12
341059Angelica BrandqvistTibro OK10:18
37976Lisa ElmerfjordLunds OK10:21
720413Karin NobornIFK Göteborg Orientering10:24
9005076Kristin EkdalaKungälvs OK10:27
7711124Pia JohanssonOK Landehof10:30
209738Åse SundinSjövalla FK10:33
700213Annika IvarssonLinköpings OK10:36
19264Karin AnderssonIF Hagen10:39
19291Anna-Karin RybergOK Klyftamo10:42
711003Marie NordSol Tranås10:45

H45

6 530 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25795Anders KindbomIF Hagen10:21
9710316Fredrik BergIF Rigor10:24
9069226Jonas NiklassonFalköpings AIK OK10:27
2077554Lars KarlssonOK Gränsen10:30
445417Per CarlssonIF Hagen10:33
2083795Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna10:36
2059125Tobias HaagOK Gränsen10:39
29885Pär-Magnus BjurekTibro OK10:42
1020824Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL10:45
9700217Thomas KarlssonOK Landehof10:48
534916Mattias HedfjärdGudhems IF10:51
421468Mats HolmbergOK Gränsen10:54
1126121Jan SamuelssonFalköpings AIK OK10:57
9730526Erik AderstedtKungälvs OK11:00
730227Tommy AnderssonVänersborgs SK11:03
7004140Mats RanbroHelsingborgs SOK11:06
441649Thomas PerssonOK Gränsen11:09
1408709Johan PetterssonOK Motala11:12
9710608Björn GrothKungälvs OK11:15
8245245Mikael RööhsSkattkärrs SOK11:18
7142856Magnus HedmanKungälvs OK11:21

D50

3 980 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343129Åsa AlsiöIF Hagen09:55
262667Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK09:58
2078176Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK10:01
16484Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:04
660628Suzy LarssonOK Skogshjortarna10:07
17893Sari HåkanssonOK Gränsen10:10
9680622Lotta BorgLinköpings OK10:13
1680831Anna ErikssonOK Landehof10:16
1967083Lena TuressonBurseryds IF10:19
449292Lena PeterssonOK Alehof10:22
641125Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK10:25
1671023Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL10:28
29874Catrin SternerIF Hagen10:31
245899Helena LindmanOK Gränsen10:34
2059109Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering10:37
260854Caroline HagströmFalköpings AIK OK10:40
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog10:43
8070466Marie AlfredssonOK Tyr10:46
43714Ann-Sofi WelanderOK Djerf10:49
1670411Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK10:52

H50

6 190 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
641124Peter BrämerssonTibro OK09:55
52584Thomas BogrenIF Hagen09:58
7670531Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering10:01
11061Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK10:04
262666Stefan SpetzUlricehamns OK10:07
8130264Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering10:10
650723Jan TuressonBurseryds IF10:13
7043327Thomas LjungqvistTibro OK10:16
9101409Martin EkdalaKungälvs OK10:19
9670713Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu10:22
640124Kjell EinarssonOK Skogshjortarna10:25
260681Fredrik BarrulfOK Tyr10:28
651103Håkan LindbergOK Djerf10:31
651105Lars KarlssonValbo AIF10:34
9196802Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK10:37
341026Jens LindströmTibro OK10:40
9670415Stefan L JohanssonKungälvs OK10:43
2072796Kjell JohanssonIF Hagen10:46
2104374Tony GustavsenIstrums SK10:49
2066521Stefan MusslinderFalköpings AIK OK10:52
18603Ola AllvinIK Hakarpspojkarna10:55
13960Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering10:58
11875JOACIM AhnheimTibro OK11:01
2048652Hans NilssonKungälvs OK11:04
15603Mats HedmanIF Hagen11:07
25781Lasse Karlsson-LodIstrums SK11:10
8365100Jonas HagströmFalköpings AIK OK11:13

D55

3 970 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
436008Karin B. AnderssonIF Hagen09:59
9591007Susanne PerssonÄrla IF10:02
2107343Eva CarlssonJönköpings OK10:05
610926Anna Weckner WestlundOK Tyr10:08
409320Maria SkogsbergMariestads FK10:11
47313Susanne OlssonGudhems IF10:14
341878Marianne RosgrenOK Njudung10:17
7630326Marita FilipssonMarkaryds FK10:20
427811Lena ErikssonElfsborg SOK10:23
636086Kerstin LarssonIF Hagen10:26
610126Britta SahlinVänersborgs SK10:29
9590412Lena RunessonOK Vivill10:32
611126Tone HollowellOK Tyr10:35
258584Christina BirathStenungsunds OK10:38
43027Lisa AnderssonUlricehamns OK10:41
8230563Helena JohanssonOK Gisle10:44
27979Ann-Marie AnderssonTenhults SOK10:47
7205403Ingrid RoosMotala AIF OL10:50
610331Ann NyströmIF Hagen10:53
611026Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:56
41697Maritha HenrikssonJönköpings OK10:59
9600221Ingrid KensbyOK Tyr11:02
41879Monica LaageGudhems IF11:05
1470555Caroline JohanssonGustavsbergs OK11:08
7205415Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL11:11

H55

5 370 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970420Jan SundbüeOK Hällen09:59
9610324Bengt JohanssonOK Tyr10:02
9610604Lars HolmbergIF Hagen10:05
1963071Jan HansenGöteborg-Majorna OK10:08
2106206Anders AxelssonOK Skogsvargarna10:11
9590321Jan KarlssonVäxjö OK10:14
17892Håkan HåkanssonOK Gränsen10:17
8337777Clas BörjessonIK Uven10:20
590927Rolf WikströmOK Tyr10:23
260856Kent NeroMullsjö SOK10:26
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog10:29
620305Per-Arne WahlgrenSjövalla FK10:32
600708Christer MannfolkUlricehamns OK10:35
433660Anders KjellbergOK Flundrehof10:38
38305Arne SääfGudhems IF10:41
9600322Leif SandahlOK Tyr10:44
600328Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:47
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:50
1341008Roy JohanssonOK Skogsvargarna10:53
205380Johan FalkUlricehamns OK10:56
306490Jörgen HallénTrollhättans SOK10:59
450877Rikard BorgLinköpings OK11:02
9600207Mats KensbyOK Tyr11:05
590609Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK11:08
620706Per FlakbergIFK Göteborg Orientering11:11
631031Per AnderssonUlricehamns OK11:14

D60

3 580 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260956Kerstin AnderssonRyda SK09:57
540201Monica AbrahamssonGudhems IF10:00
560809Kerstin BurmanKvillebyns SK10:03
7570307Marianne ThorssonIK Trenne Ullared10:06
1541217Britt GunnarssonKristinehamns OK10:09
1954067Marie SvernestamLinköpings OK10:12
1561220Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:15
9560518Elisabeth ÖströmOK Tyr10:18
1581107Monika NilssonOK Alehof10:21
15628Eva Rabe MagnussonIF Hagen10:24
1580612Mona ÅkermanValbo AIF10:27
246052Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK10:30
1570415Gunilla LarssonBredareds IF10:33
9560113Bente KällVäxjö OK10:36
581203Ingela EkelövSkåneslättens OL10:39
28487Birgitta AnderssonFrämmestads IK10:42
1571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:45
9551116Inger WesterbergIF Hagen10:48

H60

5 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7570427Lars HagrotTäby OK09:57
18416Mikael BodénMarkbygdens OK10:00
1550816Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:03
560312Sixten WestlundOK Tyr10:06
42790Anders AlamaaIK Vikings OK10:09
405553Håkan SvedhemUlricehamns OK10:12
8056052Thomas HjertFalköpings AIK OK10:15
7205405Christer FranssonMotala AIF OL10:18
8111257Mikael JohanssonOK Gisle10:21
2058862Bernt AnderssonIF Rigor10:24
30653Alf AnderssonIF Hagen10:27
9541217Olov ÖströmOK Tyr10:30
43713Mats WelanderOK Djerf10:33
25720Lennart NilssonUlricehamns OK10:36
1541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:39
7205412Thomas SvenssonMotala AIF OL10:42
9500500Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:45
561106Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:48

D65

3 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen09:55
9500417Karin LarssonOK Kompassen09:58
7010526Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu10:01
9510605Lena SöderbergOK Skogsfalken10:04
7530718Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK10:07
247525Catharina JohanssonOK Kolmården10:10
15812Monica IvarssonOK Skogshjortarna10:13
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK10:16
1950061Britt-Marie LarssonSOK 6810:19
36010Lena GranefeltOK Tyr10:22
520616Monica KnutssonSävedalens AIK10:25
7300207Gunnel MånssonOK Vilse 8710:28
11892Berit KlamfeltTibro OK10:31
9501028Eva BlomströmIK Stern10:34
442312Britt-Marie AldénOK Kolmården10:37
28937Gunnel GillenäsKristinehamns OK10:40
16919Gun JanssonSala OK10:43
9520326Monica SvärdOK Klemmingen10:46
17888Marianne SjöbergOK Gränsen10:49

H65

4 730 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17897Lars GustafssonOK Gränsen09:58
42495Arne JohanssonOK Ravinen10:01
245239Hans TuvessonIF Hagen10:04
451942Lennart GustafssonJönköpings OK10:07
520210Arne AlfredssonUddevalla OK10:10
1213712Christer NälemarkOK Djerf10:13
9609007Sören KarlssonMullsjö SOK10:16
24903Bill AnderssonHestra IF10:19
205295Rainer ScholzIK Vista10:22
536679Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:25
7195129Roalh KlevelandKvillebyns SK10:28
520922Thomas AlbinssonBredaryds SOK10:31
530604Jan LenhammarOK Gränsen10:34
2801213Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:37
9490730Göran SvärdOK Klemmingen10:40
661414Tommy WesterbergIF Hagen10:43
682420Jens TörnmarckAskersunds OK10:46
530316Jan-Åke EmilssonGudhems IF10:49
9511113Sten BlomströmIK Stern10:52
520907Olle BohmanHjärnarps OL10:55
9510225Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:58
2048743Lennart AnderssonGöteborgs SK11:01
9500514Lars HogedalVänersborgs SK11:04
520531Lennart JakobssonTibro OK11:07
25444Kenneth WalterssonBredaryds SOK11:10
1402373Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:13
247544Bengt JohanssonOK Skogshjortarna11:16
9490910Ove JohanssonOK Kolmården11:19

D70

3 280 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29816May-Sofie OlssonForserums SOK09:59
2078062Ulla LingJönköpings OK10:02
25754Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK10:05
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna10:08
44556Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL10:11
30368Annie GunnarstorpOK Motala10:14
7206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK10:17
1213148Gullevi SvenssonRonneby OK10:20
1572001Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:23
444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:26
30333Bibbi AppelgrenMariestads FK10:29
26621Lillemor GunnarssonOK Gipen10:32
403171Viveca JernstedtKristinehamns OK10:35
421443Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering10:38
7470424Ingrid TengelandIK Gandvik10:41
444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:44

H70

3 890 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600109Göran LarssonOK Kompassen09:59
25613Lars WahlströmIstrums SK10:01
425069Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL10:03
9441213Lennart LundhOK Tisaren10:05
501513Dag LorénOK Frisene10:07
16905Kenneth JanssonSala OK10:09
445369Christer GrönbladHärlövs IF10:11
15261Bengtåke AnderssonOK Amne10:13
1545545Jan LarssonSävedalens AIK10:15
15019Hans-Gösta BernhardMariestads FK10:17
17887Åke SjöbergOK Gränsen10:19
7441027Ingemar LindblomOK Orinto10:21
9898533Christer SandhOK Roxen10:23
9461001Roger DanielssonLinköpings OK10:25
28439Göran RubendahlOK Skogshjortarna10:27
2800695Johnny GustafssonGamleby OK10:29
9474747Claus PetersenOK Motala10:31
11885Vidar LöfvingTibro OK10:33
243897Rolf GjølbergLarvik OK10:35
36026Lars GranefeltOK Tyr10:37
2048646Runar AldénOK Kolmården10:39
445454Karl Evert SvenssonIF Hagen10:41
28809Henry DjurbäckMarkbygdens OK10:43
19286Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo10:45
9913579Kent OlaussonOK Orinto10:47
42318Lennart KorénOK Branten10:49
448660Sture GrytheimElfsborg SOK10:51
28936Christer GillenäsKristinehamns OK10:53
9900752Jerry MartinssonOK Motala10:55
9470221Bo KlamfeltTibro OK10:57
28888Göran SvenssonFK Finn10:59
555448Leif MalmHärlövs IF11:01
17869Per GranevikJönköpings OK11:03
38104Rolf EinarssonIF Hagen11:05
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL11:07
8470220Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:09
9470130Torbjörn WikströmOK Orinto11:11
9191326Roland AlsénOK Roxen11:13
441288Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna11:15

D75

3 190 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19267Ulla HöökOK Klyftamo09:57
2083903Birgitta StenströmVänersborgs SK10:00
15037Anne-Catrine PerssonMariestads FK10:03
30143Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb10:06
28463Gunnel SvenssonIK Ymer10:09
2106156Barbro CedérusSnättringe SK10:12
28059Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK10:15
36465Mariann KjellbergBredareds IF10:18
611004Birgitta OlssonRonneby OK10:21
445397Gunilla GrönbladHärlövs IF10:24
2093599Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:27
521030Helen AndertoftMarkaryds FK10:30
9434343Britt RangertIK Ymer10:33
7430315Berit ByströmOK Virdarna10:36
7201252Ulla LindheIK Stern10:39
27894Britt ErikssonHammarby IF OF10:42

H75

3 440 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29815Alf OlssonForserums SOK09:56
15248Stig BengtssonOK Amne09:59
15624Carl-Otto WijkmarkIF Hagen10:02
25749Leif CarlssonGällstadbygdens SOK10:05
440933Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:08
1430317Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna10:11
440285Folke DahlénLidköpings VSK10:14
1940128Ivan ErnvidUlricehamns OK10:17
28228Lars FranssonBottnaryds IF10:20
234760Gunnar PerssonSvanesunds GIF10:23
2083995Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:26
17975Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu10:29
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:32
7201243Henrik HvoslefIK Stern10:35
2057367Erland LingJönköpings OK10:38
14594Lars FinbomOK Landehof10:41
448394Uno BergOK Motala10:44
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK10:47
26326Matts MattssonOK Gipen10:50
7019555Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:53
994000Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering10:56
27256Björn LinnersjöOK Orion10:59
7209134Thor EdvardsenLarvik OK11:02
7206820Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK11:05
258531Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:08
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:11
27696Bo GustafssonOK Gränsen11:14
2106176Lars CedérusSnättringe SK11:17

D80

2 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15602Margareta HolmbergIF Hagen10:01
417450Karin LexellOK Torfinn10:04
8652919Gunnel BörjessonIK Uven10:07
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg10:10
1446024Barbro VallinKungälvs OK10:13
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:16

H80

3 180 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37647Rune AhlanderJönköpings OK10:00
2126005Roland KarlssonRonneby OK10:03
12446Kurt RydinOK Tranan10:06
570303Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb10:09
14582Alban KarlbomLerums SOK10:12
409289Per LarssonJönköpings OK10:15
30690Ingemar HolmbergIF Hagen10:18
702005Kjell PerssonMariestads FK10:21
40900Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:24

H85

3 180 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404321Bengt EdvardssonOK Torfinn10:01
17019Valter AlamaaIK Vikings OK10:04

Inskolning

1 680 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1011109Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL09:33:14
15353Victor WesterbergIF Hagen10:00:35
344929Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL10:00:40
263624Mio KvarndalUlricehamns OK10:01:03
557799Elsa HolstHjobygdens OK10:24:09
229686Olle HolstHjobygdens OK10:24:09
14792Andre BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:24:40
1130528Sjödin ArturOK Klyftamo10:36:58

U1

2 010 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19543Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna09:30:15
7120325Vera WesthMullsjö SOK09:31:00
1111225Theodor LauriKamrat och IF KIF09:38:33
12413Alfred MartinssonJönköpings OK09:47:30
1130227Alma FaxénVäxjö OK09:49:28
435905Emil JuvénOK Gränsen10:00:11
12391Tilda JuvénOK Gränsen10:07:35
262838Alva RööhsSkattkärrs SOK10:14:19
761125Lilly BergenfurSkattkärrs SOK10:14:25
435902Ahlrik FannyFalköpings AIK OK10:22:29
2119703Edward SjödinOK Klyftamo10:36:49
885577Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering11:23:18

U2

2 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089259Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK09:37:10
7081118Olle GranefeltOK Tyr09:39:47
2041827Emma SaleskogOK Tyr09:46:27
858500Anton FaxénVäxjö OK09:55:07
2062139Joel BjörkmanKungälvs OK10:10:36
1239558Oskar RanbroHelsingborgs SOK10:11:02
1784737Signe RanbroHelsingborgs SOK10:11:03
1470421Louise SköldOK Klyftamo10:15:15
364881Sofia NystrandOK Klyftamo10:15:23
7081113Karl HedmanKungälvs OK10:19:46
2112231Alvin HogedalOK Alehof10:32:51

Öppen motion 1

2 730 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25949Catarina MalmMarkaryds FK09:42:11
15217Siv OlaussonOK Orinto09:58:11
2135410Alma GullbrandIF Hagen10:00:06
15355Anette BohmanHjärnarps OL10:01:13
30508Christina VernerssonOK Orinto10:07:28
1781226Kaisa RehnGränna-Bygdens OK10:12:10
18843Timmy De Groot BoersmaRydboholms SK10:17:37

Öppen motion 3

3 130 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47167Kjell RosgrenOK Njudung09:37:27
419721Annika WessmarkOK Flundrehof09:40:35
7972258Krister WessmarkOK Flundrehof09:40:37
890821Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK09:47:12
2107486Håkan MagnussonGöteborgs SK09:54:18
19102Britt-Marie EkbergOK Orinto09:59:16
10315John-Erik BergstrandVärend GN OL10:03:34
10316Eva BergstrandVärend GN OL10:03:36
7490413Inger LindblomOK Orinto10:05:05
445427Theresa LinderothIF Hagen10:45:15
28430Bengtsson SaraOK Skogshjortarna10:50:19
429805Bornlid SofieKlubblös10:52:38
247967Bornlid AntonKlubblös10:52:41
429828Finn MckayKlubblös10:52:41
1230531Sveide IrinaIF Hagen11:03:48
217414Linn NedergårdKlubblös11:23:00
435909Magnus WalfridssonKlubblös11:23:00

Öppen motion 5

3 640 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9040903Niclas AhlanderOK Denseln09:31:56
30197Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK09:34:52
28058John-Erik ErikssonJönköpings OK09:35:37
26622Jörgen NymanOK Gipen09:39:00
344307Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL09:49:05
436100Larsson EmmaIF Hagen09:50:22
570523Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro09:57:15
30654Ulla AnderssonIF Hagen09:57:39
2050924Malin BorgLinköpings OK10:00:45
15708Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:02:02
28434Per RubendahlOK Skogshjortarna10:17:18
2078246Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK10:17:36
2078247Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK10:22:12
9000303Annsofie JohanssonKungälvs OK10:23:28
419688Jesper RundbäckVaggeryds SOK10:28:06
2106008Johan ElmerfjordLunds OK10:31:05
14471In-Anna KnutsdotterKlubblös10:46:15
2063741Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan10:46:31
2063768Ann PogemaaOK Skogsstjärnan10:49:28
229238Torben GustavssonSOK Träff11:19:11
229267Karin StattinSOK Träff11:19:15

Öppen motion 7

3 370 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123821Bo CederlöfKFUM Örebro OK09:27:27
7430119Waste ByströmOK Virdarna09:27:29
36335Åke IvanssonDegerfors OK09:27:52
421701Lars BroströmDegerfors OK09:29:32
1991683Lars JohanssonOK Motala09:30:05
342709Karin CederlöfKFUM Örebro OK09:30:10
15886Conny SahlinVänersborgs SK09:30:47
244044Sofia SamuelssonOK Gipen09:31:12
560619Håkan ForsmanRonneby OK09:31:48
7922001Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad09:32:01
408917Rolf LarssonDegerfors OK09:32:10
341100Torbjörn LöfvingMullsjö SOK09:33:02
9711017Ella JohanssonTibro OK09:34:36
30195Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK09:35:52
30389Arne AnderssonOK Motala09:37:21
881023Andreas NordforsStora Tuna OK09:39:43
1980207Catarina KarlssonSOK Träff09:42:07
1570425Roland KarlssonSOK Träff09:47:25
42499Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL09:51:54
2075452Sara WulffOK Gränsen09:53:02
700388Marie AnebreidMullsjö SOK09:53:33
15607Ewa HolmbergIF Hagen09:54:06
445422Sollenberg Anne-MarieKjula IF10:00:03
203870Johan LaageGudhems IF10:00:29
25270Torill SvendsenFrosta OK10:01:25
342443Marie AhlménJönköpings OK10:02:44
260998Per GustafssonRyda SK10:04:28
19101Kurt EkbergOK Orinto10:06:08
16239Hans AnderssonIK Gandvik10:06:30
402978Stig VahlbergKristinehamns OK10:06:41
2077905Per-Inge JohanssonKlubblös10:08:23
19119Conny VernerssonOK Orinto10:08:48
42102Tommy PedersenIFK Hindås10:10:30
960800Clara MannfolkUlricehamns OK10:10:46
239578Frida MannfolkUlricehamns OK10:10:49
1985031Sofia LauriKamrat och IF KIF10:15:36
451049Håkan HåkanssonKungälvs OK10:16:06
239837Karin WahlgrenSjövalla FK10:22:09
229276Johanna KjellbergOK Flundrehof10:22:13
887105Anna AdolfssonSol Tranås10:22:54
28486Bengt AnderssonFrämmestads IK10:23:26
362551Pertti HeedOK Orinto10:24:20
15690Jenny HarderIF Hagen10:26:03
9710208Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL10:31:51
405774Julia WallströmTidaholm SOK Sisu10:32:09
439514Görel SvedestamEskilstuna OL10:32:54
800224Emma FaxénVäxjö OK10:36:23
725000Hans CarlstedtSävedalens AIK10:39:03
2041843Jane JohanssonIstrums SK10:41:12
404399Magnus JuvénOK Gränsen10:48:57
9808170Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK10:52:44
831204Emma KarlssonOK Denseln10:52:50
450481Anders LundOK Skogshjortarna10:55:20
330547Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK11:04:53
229277Tord StrandbySOK Träff11:07:15
1230705Håkan EggertIF Hagen11:08:51
38920Tommy KarlssonGudhems IF11:09:05
229283Marie StrandbySOK Träff11:14:36
918273Andreas LeijgårdGudhems IF11:17:01

Öppen motion 8

4 590 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433608Stefan Karlsson AhlsiöIF Hagen09:30:18
2106282Mikael PetterssonIK Gandvik09:40:40
578285Ove ThorssonIK Trenne Ullared09:43:12
8141041Lena ArnoldssonMullsjö SOK09:50:37
245051Ola HoltbringOK Amne09:51:45
405556Edvard SvedhemUlricehamns OK10:03:12
710805Stefan KarlssonOK Denseln10:03:24
7660501Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo10:04:41
17451Sara RosengrenKlubblös10:06:14
245263Stefan LinderothIF Hagen10:11:16
14783Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:12:42
44630Helena SandbergIK Hakarpspojkarna10:22:26
810603Veronica SjödinOK Klyftamo10:36:51
263608Henrik LinderothIstrums SK10:44:05
227825Carlsson Hans-OlofKlubblös10:47:46
1522522Martin EnströmTrollhättans SOK10:49:10
15694Urban BarkIF Hagen11:02:34
2085399Olof BjörkmanKungälvs OK11:07:17
234858Roger LundinFK Herkules11:15:58
Tobias KjellströmIF Hagen

Annonser