Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, lång, final, publiktävling medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång, final, publiktävling medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Skillingaryds FK / Vaggeryds SOK
Datum: söndag 9 september 2018

D21

3 720 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7841211Katarina ÖstbergBredaryds SOK09:25
9417797Elsa LindeblomHestra IF09:27
950530Moa SvenssonNässjö OK09:29
9509216Erika BlixtOK Hammaren09:31
7208194Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot09:33
870317Maria ArvidssonKalmar OK09:35
890403Rebecka NylinOK Tisaren09:37
870303Cecilia BerganderEksjö SOK09:39
957344Filippa JohanssonJönköpings OK09:41
930129Elin SvenssonNässjö OK09:43
27715Lina SandströmOK Stigen09:45

H21

4 750 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9992415Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna08:57
8021021Isak HagbergKalmar OK08:59
2131979Viktor ParkOK Stigen09:01
1940216Måns FritzellGudhems IF09:03
15534Viktor HermanssonOK Stigen09:05
940226Erik LindgrenOK Tisaren09:07
515444Boris NavratilJönköpings OK09:09
2053499Francesco MagenesVäxjö OK09:11
681019Jan OlmKils OK09:13
442324Jari HuttunenSOK Aneby09:15
780622Mattias MårtsStora Tuna OK09:17
850515Johan PerssonHagaby GoIF Örebro09:19
344223Rasmus SvenssonVärend GN OL09:21
920674Michal BestaJönköpings OK09:23
2077543Daniel HåkanssonOK Gränsen09:25
860303Simon NilssonEksjö SOK09:27
9701223Tomas HallménOK Tisaren09:29

D18

3 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075388Alma HaagOK Gränsen09:35
8261101Nora AeglerEksjö SOK09:37
2031980Martina BraunVäxjö OK09:39
8110701Sarina ZülligEksjö SOK09:41

H18

3 720 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7010606David NeroNässjö OK09:10

D16

3 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
418017Fanny CarlssonFK Finn09:34
1020927Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna09:36
7203843Tuva NylundBredaryds SOK09:38
1030329Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna09:40
8237648Hanna AlsiöIF Hagen09:42
8021228Emma ErikssonEksjö SOK09:44
9193710Emma LingIK Hakarpspojkarna09:46
8120102Martina RizziEksjö SOK09:48
600927Tilda PalmIK Hakarpspojkarna09:50

H16

3 510 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107428Hugo UnossonKalmar OK09:25
9123025Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna09:27
8423070Oscar HultgrenOK Njudung09:29
9101918Oscar OlinIK Hakarpspojkarna09:31
9538774Rasmus JohanssonOK Stigen09:33
1396453Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna09:35
433964Philip MartinssonFK Finn09:37
9116257Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna09:39

H16 Kort

3 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106053Gustaf JohanssonOK Njudung09:18
2093525Isak HenningssonOK Gisle09:20

D14

3 080 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2122075Moa SälebyNässjö OK09:22
2075322Smilla LennartssonNässjö OK09:24
423213Telina TiareNässjö OK09:26
7960602Linda SahlinNässjö OK09:28
7783709Tova RangertIK Hakarpspojkarna09:30
8040331Tilda HagelbergEksjö SOK09:32
9050730Sandra LingIK Hakarpspojkarna09:34
2095352Stina AnderssonAnderstorps OK09:36
2107116Elva KarlssonOK Stigen09:38
7171224Asta TörnkvistAnderstorps OK09:40
9050814Emma OlinIK Hakarpspojkarna09:42
2095452Tuva JohanssonNässjö OK09:44
9040321Felicia FyhrSOK Aneby09:46
451856Clara AdolfssonAnderstorps OK09:48
8050326Tuva ÖstangårdGamleby OK09:50

H14

3 010 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660555Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna08:56
8051738Filip BrolingBredaryds SOK08:58
7760520Wilhelm KarmetunOK Njudung09:00
9451854Victor HörnquistAnderstorps OK09:02
9415729Alexander GustafssonOK Njudung09:04
9926040Johan BjörckOK Älme09:06
9050517Olle PetersénOK Njudung09:08
8297890Viggo WulffOK Gränsen09:10
7050627Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna09:12
9443922Hugo MartinssonFK Finn09:14
1050708Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna09:16
8170517Matti JohanssonOK Njudung09:18

H14 Kort

2 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106075Alvin JohanssonOK Njudung09:33
1200505Olle KullmanOK Alehof09:35

D12

2 320 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451852Edit TreptowAnderstorps OK08:59
7149473Lovis de VilliersOK Södertörn09:01
9454776Linnéa EdvardssonEksjö SOK09:03
9060606Minna PalmIK Hakarpspojkarna09:05
7060517Evanna JohanssonOK Njudung09:07
1060223Filippa BraunVäxjö OK09:09
8060208Alva HagelbergEksjö SOK09:11
7060313Ebba AnderssonAlvesta SOK09:15
345050Felicia GustafssonOK Njudung09:17
9070921Agnes ErlandssonVimmerby OK09:19
441627Tilda SundkvistOK Gränsen09:21
18654Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna09:23

H12

2 520 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9071009Axel ErikssonKexholms SK08:59
660902Adam NeroNässjö OK09:01
2089048Alvin LönkvistOK Vivill09:03
9201713Emil LingIK Hakarpspojkarna09:05

D12 Kort

1 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1070206Signe KullmanOK Alehof09:13
451945Lilly AxelssonJönköpings OK09:18

D10

1 860 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451855Vera FolkestadAnderstorps OK09:07
1080419Lisa JohnssonFK Finn09:09
7080706Klara JohanssonSOK Aneby09:11
341631Isabella StenbergSOK Aneby09:13
8078010Alma TrofastJönköpings OK09:15
8200811Vera DahlbergJönköpings OK09:17
8201008Lovisa DahlbergJönköpings OK09:19
1081214Frida AhlOK Norrvirdarna09:21
8078008Hilma TrofastJönköpings OK09:23
2104147Emmy EllbringFK Finn09:25
420007Edith PalmérJönköpings OK09:27

H10

1 860 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106058Daniel KarlssonOK Njudung08:56
9090307Olof HertinIK Hakarpspojkarna08:58
8090728Vilmer HagelbergEksjö SOK09:00
9080419Hjalmar IngelsboOK Tranan09:02
2104174Pelle JakobssonEksjö SOK09:04
510616Alvin LundgrenVäxjö OK09:06
409702Mio HammöBredaryds SOK09:08

D35

3 720 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7202809Therese BarjeJönköpings OK09:38
8304271Lina LudvigssonEksjö SOK09:40

D40

3 590 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077916Anna LennartssonNässjö OK09:25
7602060Jenny JohanssonOK Gisle09:27
7776913Jenny MartinssonJönköpings OK09:29
527278Linda NordinEksjö SOK09:31
431347Karin KullmanOK Alehof09:33
28659Susanne AxelssonJönköpings OK09:35
7750915Cecilia KarmetunOK Njudung09:37
1075121Maria BraunVäxjö OK09:39
8070912Elisabeth HagelbergEksjö SOK09:41

H40

4 250 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
770310Per LenanderVäxjö OK09:37
244699Carl SvenssonFK Finn09:39
204708Christian EricssonEksjö Garnisons IF09:41
451858Niclas HörnquistAnderstorps OK09:43
7939598Magnus SvenssonNässjö OK09:45
450686Jonas HåkanssonEksjö SOK09:47

D45

3 210 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
716091Camilla EngelOK Ravinen09:29
421782Malin ClassonOK Stigen09:31
302604Maria FolkestadAnderstorps OK09:33
7012262Kerstin JensenSkåneslättens OL09:35
2050979Veronica AdolfssonAnderstorps OK09:37
404056Camilla HolmqvistOK Stigen09:39
720224Jessica BjörckOK Älme09:41
2059172Ulrika RibbholmOK Njudung09:43
1700601Anna MattssonOK Norrvirdarna09:45
345270Maria SundbergOK Njudung09:47
7730227Maria PeterssonHalmstad OK09:49

H45

4 040 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29332Michael AdamssonNybro OK09:20
2089038Torbjörn LönkvistOK Vivill09:22
256636Stefan ClaessonOK Stigen09:24
7131111Martin JohanssonHalmstad OK09:26
1700416Peter BraunVäxjö OK09:28
438134Johan JensenSkåneslättens OL09:30
9700328Jan LagerHalmstad OK09:32
7210176Björn KarlssonKexholms SK09:34
439456Rickard JakobssonEksjö SOK09:36
452579Pär SvenssonVärend GN OL09:38
9700702Per ErlandssonVimmerby OK09:40
1700509Anders PeterssonOK Njudung09:42
9730526Erik AderstedtKungälvs OK09:44
421781Magnus ClassonOK Stigen09:46
2075283Patrik AnderssonAnderstorps OK09:48
7730821Joakim KarmetunOK Njudung09:50
8160269Magnus TrofastBredaryds SOK09:52

D50

3 290 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9671212Karin OlofssonLinköpings OK09:10
680720Anna Nero NordmarkNässjö OK09:12
950524Annette WigertzLånghundra IF09:14
343828Annelie JohanssonOK Skärmen09:16
17893Sari HåkanssonOK Gränsen09:18
343129Åsa AlsiöIF Hagen09:20
28643Susann BerntssonOK Reftele09:22
8006006Judith HoferOLG Thun09:24
7650308Ina SkalbergBredaryds SOK09:26
661215Eva PetterssonKarlskrona SOK09:28
15696Maria BogrenIF Hagen09:30
217458Agneta BerlinTrollhättans SOK09:32
1178107Kristina JohanssonBredaryds SOK09:34
642421Pia Käck FritzellGudhems IF09:36
343186Anneli KarlssonFK Finn09:38
9650706Anna JohanssonJönköpings OK09:40

H50

3 630 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7670531Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering09:00:00
7661124Jonny JohanssonOK Njudung09:04:00
202571Peter SahlinNässjö OK09:06:00
661229Anders L OlssonGävle OK09:08:00
641204Mats SöderbergKalmar OK09:10:00
17247Bo HultgrenOK Njudung09:12:00
28639Per JohanssonOK Reftele09:14:00
7640302Bengt AnderssonAlvesta SOK09:16:00
7651216Stefan AronengHestra IF09:18:00
7671026Tomas KarlssonKexholms SK09:20:00
342078Sven LundgrenVäxjö OK09:22:00
1178104Stefan JohanssonBredaryds SOK09:24:00
7670129Thomas JohannessonRonneby OK09:26:00
225165Jimmy NicklassonKexholms SK09:28:00
450659Magnus JohanssonLånghundra IF09:30:00
441649Thomas PerssonOK Gränsen09:32:00
8060800Lars HagelbergEksjö SOK09:34:00
777929Magnus PorleVäxjö OK09:36:00
10318Jonas AnderssonOK Norrvirdarna09:38:00
2058173Magnus AbrahamssonHalmstad OK09:40:00
600524Ove LernåKalmar OK09:42:00
7201321Joachim FribergIF Hagen09:44:00
728627Per JanssonOK Djerf09:46:00
9650818Anders SjöbergOK Reftele09:48:00
24999Mats NylundBredaryds SOK09:50:00
9102157Håkan KarlssonFK Finn09:52:00
701200Henrik PetterssonOK Roxen09:54:00
2048652Hans NilssonKungälvs OK09:56:00
640520Thomas CallebergSnättringe SK11:07:22

D55

3 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41618Monica HenrikssonEksjö SOK09:12
15535Maria StrömOK Stigen09:14
41697Maritha HenrikssonJönköpings OK09:16
9600831Kerstin TjernlundOK Vilse 8709:18
8141041Lena ArnoldssonMullsjö SOK09:20
8230563Helena JohanssonOK Gisle09:22
25585Eva TollsternVäxjö AIS09:24
27736Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF09:26
204440Pia LundbergOK Bävern09:28
1178109Anne TuressonBredaryds SOK09:30
27747Camilla RosénAnnebergs GIF09:32

H55

3 580 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7630921Stefan SvenssonBredaryds SOK09:01
17892Håkan HåkanssonOK Gränsen09:03
9600225Per BacklundOK Södertörn09:05
620419Elis BengtssonOK Norrvirdarna09:07
801121Rikard ImarkTullinge SK09:09
10341John KarlssonOK Norrvirdarna09:11
403472Conny SimonssonGränna-Bygdens OK09:13
951116Jörgen HectorSnättringe SK09:15
8007514Bo BörjessonStorviks IF09:17
8131012Ronny NordgrenSundbybergs IK09:19
721000Pär ClaessonSävedalens AIK09:21
620321Bengt AnderssonTenhults SOK09:23
25417Håkan SvenssonBredaryds SOK09:25
9610604Lars HolmbergIF Hagen09:27
9010302Sven WigertzLånghundra IF09:29
15540Lars ThorstenssonOK Stigen09:31
9631106Göran StuhlhoferOK Landehof09:33

D60

2 760 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44390Eva-Lena FalkVärend GN OL08:59
249613Katarina SjöholmMullsjö SOK09:01
13738Anne JohanssonOK Tranan09:03
409705Maria AnderssonBredaryds SOK09:05
540504Monica MartinssonOK Tranan09:07
1571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK09:09
17547Mona PalmLessebo OK09:11
1550124Inger EnglundIFK Sävsjö09:13
1568790Vivianne LindstamSol Tranås09:15
551226My RönnolsTäby OK09:17
9560113Bente KällVäxjö OK09:19
7080657Ann SvärmOK Gisle09:21
1954011Anna-Karin ArgusSol Tranås09:23

H60

3 060 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8023045Jan-Ola KarlssonOK Njudung09:18
17654Rune TuressonOK Bävern09:20
7560703Ulf PalmérUlricehamns OK09:22
560619Håkan ForsmanRonneby OK09:24
7570520Ingemar PeterssonMarkaryds FK09:26
2052786Lennart KalénSOK Viljan09:28
1551209Karl MollénOK Denseln09:30
249615Thomas SjöholmMullsjö SOK09:32
205249Håkan LindbergOK Vilse 8709:34
448629Stefan ArbinAnnebergs GIF09:36
7570619Stefan GustafssonOK Hällen09:38
580512Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping09:40
9090958Tore TjernlundOK Vilse 8709:42
8111257Mikael JohanssonOK Gisle09:44
541106Kjell NeroNässjö OK09:46

D65

2 570 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448640Gunvor ArbinAnnebergs GIF09:00
213780Eva ArvidssonAlvesta SOK09:02
7530718Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK09:04
858890Majvie AnnegårdSOK Viljan09:06
9521016Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK09:08

H65

3 100 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048741Tommy OlaussonSOK Aneby09:00
451942Lennart GustafssonJönköpings OK09:02
661414Tommy WesterbergIF Hagen09:04
8630899Lennart HävrénTullinge SK09:06
8460264Leif CarlssonSOK Viljan09:08
2088436Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering09:10
16938Jan KarlssonOK Virdarna09:12
36298Peter EnglundIFK Sävsjö09:14
890406Kjell MartinssonOK Tranan09:16
520101Göran SvensonSOK Viljan09:18
536679Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro09:20
520922Thomas AlbinssonBredaryds SOK09:22
9609007Sören KarlssonMullsjö SOK09:24
441045Ulf SvenssonOK Njudung09:26
439790Sven KäckSol Tranås09:28
8420823Lars GrehnMullsjö SOK09:30
37605Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna09:32
19720Christer FolkessonEksjö SOK09:34

D70

2 450 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088984Barbro NilssonAlvesta SOK09:00
521030Helen AndertoftMarkaryds FK09:02
1213148Gullevi SvenssonRonneby OK09:04
30802Kristina JohanssonMullsjö SOK09:06
7470816Eva AlsinIK Ymer09:08
29382Kerstin GunnarssonNässjö OK09:10
350747Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK09:12
7430315Berit ByströmOK Virdarna09:14
29816May-Sofie OlssonForserums SOK09:16
11535Ingrid KullmanOK Alehof09:18
727645Margareta LarssonOK Njudung09:20
27159Britt-Mari KarlssonVäxjö OK09:22
28051Vega SlottnerJönköpings OK09:24

H70

3 080 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421587Lars WürsigJönköpings OK09:01
887106Nils-Birger JohanssonSol Tranås09:03
9460113Roland NilssonSOK Viljan09:05
9440831Jan-Ulf KarlssonMålilla OK09:07
15515Bo JohanssonOK Stigen09:09
30674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK09:11
947815Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK09:13
33625Roland BomanUlricehamns OK09:15
426900Nils KarlssonVäxjö AIS09:17
29814Stellan AhnströmForserums SOK09:19
9471101Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK09:21
1441104Åke EckerbomIFK Sävsjö09:23
38050Åke BrodénHalmstad OK09:25
9450325Stefan G LarssonOK Njudung09:27
7471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan09:29
27739Roland SandahlAnnebergs GIF09:31
28038Bengt SörensenJönköpings OK09:33
9470105Bo TuressonIFK Sävsjö09:35

D75

1 970 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10313Siv EkelöfVärend GN OL09:09
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg09:11
426277Ulla NilssonSOK Viljan09:13

H75

2 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1420201Krister SandbladVäxjö OK09:01
17565Stig KarlssonLessebo OK09:03
29815Alf OlssonForserums SOK09:05
345319Arne SvenssonOK Njudung09:07
30539Kenneth ArvidssonAlvesta SOK09:09
2083995Sven Erik SjöholmMullsjö SOK09:11
10312Erling EkelöfVärend GN OL09:13
17587Kurt BergstrandLessebo OK09:15
2126005Roland KarlssonRonneby OK09:17
44394Hans FalkVärend GN OL09:19
448423Ingemar ErlandssonVäxjö OK09:21
263097Göran ThourVärend GN OL09:23
245832Rune GunnarssonNässjö OK09:25

D80

2 160 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15950Laila MalmqvistVäxjö OK09:05

H80

2 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409289Per LarssonJönköpings OK09:00
15927Gillis AlmVäxjö OK09:02
37647Rune AhlanderJönköpings OK09:04
28670Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad09:06
7061028Bernt PeterssonAlvesta SOK09:08
16314Stig JohanssonHalmstad OK09:10
2058133Werner TörnblomVäxjö OK09:12
437495Ernie BroströmHalmstad OK09:14
27167Johan JanssonVäxjö OK09:16

H85

2 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15960Lars-erik MalmqvistVäxjö OK09:03

Inskolning

1 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119660Eldrin IsebornFrämmestads IK09:00:48
433445Isac GunnarssonBredaryds SOK09:05:43
442305Isak LönngrenVaggeryds SOK09:45:32
2119650Elias LönngrenVaggeryds SOK09:45:34
17804Stella BeijerJönköpings OK09:49:15

U1

1 900 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12413Alfred MartinssonJönköpings OK08:47:56
1130227Alma FaxénVäxjö OK08:50:23
9100712Agnes ErikssonKexholms SK08:56:43
1120206Oliver MarkusOK Norrvirdarna08:57:01
2075120Elof TreptowAnderstorps OK08:59:31
2075157Arvid TreptowAnderstorps OK08:59:32
7210171Ella AnderssonAnderstorps OK09:01:52
330856Mollie BerglundJönköpings OK09:03:34
858500Anton FaxénVäxjö OK09:05:13
1100309Leon SjöholmOK Norrvirdarna09:06:10
2083819Stella SjöholmOK Norrvirdarna09:07:50
33700Hubert CarlssonFK Finn09:07:56
17851Agnes OlsonJönköpings OK09:10:06
442398Kevin RoosJönköpings OK09:25:30
2119823Axel RoosJönköpings OK09:25:31
1101102Alva KullmanOK Alehof09:30:20
253860Hanna PalmérJönköpings OK09:30:33
423205Elise JohanssonNässjö OK09:35:00
1110520Sofia JuelTenhults SOK09:53:15

U2

2 420 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2050906Astrid TreptowAnderstorps OK08:49:44
2119821Carl PalmVaggeryds SOK08:49:55
2083754Imbre IsebornFrämmestads IK09:04:08
248538Jack AnderssonVaggeryds SOK09:07:01
422490Folke HammöBredaryds SOK09:08:08
244725Stina SummersonOK Norrvirdarna09:38:53
202514Agnes LundgrenJönköpings OK09:38:58
1050526Oskar JuelTenhults SOK09:53:07
451944Lova BeijerJönköpings OK09:53:17

Öppen motion 1

2 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1081114Erik MarkusOK Norrvirdarna08:49:40
2088443Danica TasevaIFK Göteborg Orientering09:09:36
21351Tove JakobssonEksjö SOK09:09:48
351065David WeimerKlubblös09:09:54
2077947Ella JohanssonJönköpings OK09:30:28
9710424Jenny LiljegrenOK Norrvirdarna09:36:16
7071605Frans SummersonOK Norrvirdarna09:36:31
2112343Jesper RandåkerSjövalla FK09:39:30
1848484Sara SjöholmOK Norrvirdarna09:52:47

Öppen motion 3

3 060 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344905Maria PetterssonOK Njudung08:54:13
409766Margareta WikströmVäxjö AIS09:09:12
1396116Kati NemethStigmännen Karlshamns OK09:12:29
29462Rosita KarlssonVäxjö AIS09:13:16
451950Colin AxelssonJönköpings OK09:18:12
441133Jonny AxelssonJönköpings OK09:18:14
17081Göran RundgrenLessebo OK09:25:35
2104466Åsa EllbringFK Finn09:25:58
400086Karolina NygrenGrycksbo IF OK09:26:16
259531Lena LindströmBredaryds SOK09:27:24
37648Ann-Christin KarlssonOK Norrvirdarna09:31:59
2135677Calle Randåker BokedalSjövalla FK09:41:29
2112350Ulf JonssonSjövalla FK09:41:30
442317Annika JohanssonOK Stigen09:43:52
2075102Kimberlie LeAnderstorps OK09:44:02
28323Ida BjörkVaggeryds SOK09:54:36

Öppen motion 5

3 540 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1908745Patrik MarkusOK Norrvirdarna08:44:32
9770417Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK08:47:08
550314Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro08:49:47
7900410karin TideliusKlubblös08:50:19
1258812Anton LevinssonGränna-Bygdens OK08:53:21
2104226Stefan UnossonKalmar OK09:00:27
245887Veronica SahlinNässjö OK09:01:40
452992Mattias JonssonKlubblös09:03:33
1991082Linus AnderssonKlubblös09:04:37
7505180Åsa ElmerssonIFK Sävsjö09:09:51
2119819Jesper SandbergKlubblös09:09:58
2048625Patrik ReiverBodafors OK09:10:00
1820909Mikaela JohnssonFK Finn09:11:09
2078071Charlotte StenhagNässjö OK09:12:43
451769Jenny JakobssonEksjö SOK09:13:44
9810110Anna GöranssonIFK Sävsjö09:14:06
226495Helena AnderssonSOK Aneby09:15:56
19736Anette OlssonEksjö SOK09:25:55
2077941Elisabet JohanssonJönköpings OK09:30:30
1727087Ella PerssonEksjö SOK09:32:23
204701Petra SvenssonKlubblös09:34:29
2088581Åsa PerssonEksjö SOK09:36:06
7989593Åsa Flink-SvenssonNässjö OK09:36:15
2119795Linda RandåkerSjövalla FK09:36:33
1811121Pontus SjöholmOK Norrvirdarna09:38:56
442321Cecilia OlssonKlubblös09:39:14
9650327Karin ÖhlinSOK Aneby09:41:25
364907Annika GranqvistVärend GN OL09:43:14
256700Glenn HenningssonOK Stigen09:43:49
2075275Jonas NilssonBredaryds SOK09:44:55
17672Mårten NilssonOK Bävern09:53:24
2075259Charlotta TreptowAnderstorps OK09:56:51
2095395Jenny AnderssonAnderstorps OK09:56:53
204605John-Patrik TreptowAnderstorps OK09:57:15
443213Jens FastBoxholm-Mjölby OL09:59:18
28073Sofia BeijerJönköpings OK10:22:01

Öppen motion 7

3 220 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25428Stina AlbinssonBredaryds SOK08:30:22
27988Ulrika WahlströmTenhults SOK08:35:47
9000888Ingela AnderssonLunds OK08:38:29
17694Mikael ÖrnOK Bävern08:44:15
9101405Marina JohanssonOK Njudung08:45:18
970088Stefan ErikssonOK Älgen08:50:17
202574Rolf HallbergFK Finn08:52:32
990900Victoria AsketunOK Roxen08:53:07
2025053Åsa SpikLeksands OK08:53:16
433442Sofia SkördeBredaryds SOK08:54:46
9201593Sune JohanssonIFK Stockaryd08:56:55
449216Dennis GustafssonOK Njudung09:02:13
1902420Tomas RahmOK Norrvirdarna09:02:50
246016Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK09:03:02
203947Mats HolmVäxjö OK09:04:23
29819Peter ClaessonForserums SOK09:06:08
8225714Olivia LönkvistOK Vivill09:06:11
7950523Ellinor ErikssonOK Tisaren09:07:09
438795Torgny JonssonVäxjö AIS09:09:26
1460330Kjell LindholmSol Tranås09:10:05
1471122Gerd LindholmSol Tranås09:10:49
216598Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF09:12:56
355950Arne AnderssonOK Torfinn09:14:27
2062764Henrik StjernmanIK Hakarpspojkarna09:14:45
9201590Roland BernhardssonIFK Stockaryd09:16:16
2057237Per-Olof NilssonJönköpings OK09:17:13
711003Marie NordSol Tranås09:17:18
450335Peter NordströmTäby OK09:17:21
15943Berit RuneforsVäxjö OK09:18:16
7000126Olle RingRonneby OK09:19:14
27175Roland JanssonVäxjö OK09:20:01
8010316Vendela LönkvistOK Vivill09:22:09
353538Gunnar AnderssonIK Vista09:23:04
526837Hans TrofastTenhults SOK09:24:08
961220Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK09:24:34
17546Björn PalmLessebo OK09:25:08
2123869Liselott SigbyIK Vista09:25:51
29417Åsa Tiare CarlssonNässjö OK09:26:13
259532Stefan LindströmBredaryds SOK09:26:26
1504099Gunilla AxelssonSävedalens AIK09:28:30
442302Åke PerssonOK Bävern09:28:42
501126Lovisa NordSol Tranås09:31:08
344231Madelen KarlssonOK Norrvirdarna09:31:57
17259Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung09:33:13
9990605Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL09:33:34
2119899Caroline PerssonFK Finn09:34:20
2106059Magnus JohanssonOK Njudung09:34:24
988150Jessica ElmerssonOK Bävern09:34:26
33683Jan-Ove HedstigVäxjö OK09:35:05
409704Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK09:35:14
16000Ann-Mari PerssonVäxjö OK09:36:24
9021008Alma GustafssonSOK Aneby09:37:20
671400Ulf HamreforsVästerås SOK09:39:17
15998Hagbert PerssonVäxjö OK09:41:20
17451Sara RosengrenOK Gränsen09:41:54
28372Karin EmanuelssonBredaryds SOK09:42:50
353640Lars SönsterödSOK 6809:43:38
2059938Pia ÖstangårdGamleby OK09:44:27
2119877Christian JonssonFK Finn09:45:01
982000Bengt BergmanLunds OK09:45:42
7621222Marie HögstrandMarkbygdens OK09:50:34
2089487Rohnny AnderssonForserums SOK09:57:12
9009693Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK10:01:36
800224Emma FaxénVäxjö OK10:03:28
435368Niklas BlixtJärbo OK10:08:13

Öppen motion 8

4 610 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
911203Beatrice NilssonOK Bävern08:37:47
306484Anders MalmerUmeå OK08:38:33
9650110Jan AsketunOK Roxen08:42:07
9660925Per GuståsLinköpings OK08:43:08
9600219Magnus JosefssonSävedalens AIK08:43:44
417331Robin ÖhrnOK Bävern08:49:42
7661106Karin FreylandSOK Aneby08:51:37
47094Carina SandbergSäterbygdens OK08:52:26
2048773Johan HåkanssonGöteborgs SK08:54:03
442392Jan FranssonJönköpings OK08:54:29
954104Ulf HylanderNyköpings OK08:55:17
244333Kerstin SjökvistOK Österåker08:58:58
27633Ulf KarlssonStorviks IF09:00:42
431094Björn HannrupIF Thor09:01:41
710909Anders EdvardssonEksjö SOK09:03:09
519094Anton GunnarssonBredaryds SOK09:03:14
43795Anders HolmbergOK Vivill09:03:29
671203Göran NordSol Tranås09:03:43
362362Peter BlomqvistKlubblös09:04:14
244372Tomas SjökvistOK Österåker09:05:37
36341Johan BlomgrenSOK Aneby09:07:26
7412301Martin GummessonFK Finn09:08:57
9101429Dennis TollOK Njudung09:10:09
980729Elsa AnderssonBredaryds SOK09:13:52
8022411Marcus GustafssonIF Hallby SOK09:14:01
342716Erik KindlundhFK Finn09:14:59
9040421Hugo JohanssonOK Reftele09:17:09
560215Anders LöfgrenJärfälla OK09:24:16
8010583Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna09:25:49
9690724Susanna DjurstedtEksjö SOK09:27:05
980715Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna09:27:54
620504Per SandlundOK Njudung09:29:52
9740727Magnus ErikssonKexholms SK09:31:34
9030425Agnes DjurstedtEksjö SOK09:32:10
1718055Gustaf EricsonJärla Orientering09:32:28
9197008Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL09:33:50
555657Måns FaxénVäxjö OK09:34:36
9590321Jan KarlssonVäxjö OK09:35:57
7630502Christina SternerTockarps IK09:36:04
900513Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF09:42:11
205374Anders GranqvistVärend GN OL09:43:10
2119880Linus IsebornFrämmestads IK09:44:06
341748Lucian SemeniucFK Finn09:45:38
8200206Axel ElmbladBredaryds SOK09:46:06
902984Björn SvenssonOK Djerf09:48:35
502558Olha PanchenkoIFK Mora OK09:48:57
27485Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK09:49:51
9690320Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL09:51:49
347393Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK09:52:00
8094052Josephine RegnellVäxjö OK09:52:41
247530Martin JohanssonOK Orion09:53:20
9402243Kent OlssonOK Orion09:53:57
616851Annika JohanssonOK Tranan09:58:25
895116Pavlo UshkvarokOK Denseln09:58:40
9731011Mattias GunnarssonBredaryds SOK09:59:03
19919Mats JohanssonSol Tranås09:59:38
591016Ingemar MånssonRonneby OK10:07:51

Annonser