Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för VOL 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 2
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: torsdag 18 maj 2017

Damer lång

3 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
362377Ulla HellmanSundsvalls OK10:04:03
36730Christina WestmanHudiksvalls OK10:06:03
30982Margareta NobornSundsvalls OK10:08:03
449500Elisabet LundgrenSundsvalls OK10:10:04
362533Inger LorentzsonSundsvalls OK10:15:16
42000Laila NäslundSelånger SOK10:16:02
15433Marianne BogestedtSundsvalls OK10:52:02

Herrar lång

3 300 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353013Evert BergströmHudiksvalls OK10:00:00
8460916Winn BjörklundSundsvalls OK10:00:00
452982Roland SalomonssonVittjärvs IK10:00:00
39575Anders SundbergSelånger SOK10:00:00
450679Bernt JohanssonSelånger SOK10:12:59
431051Sten-Olov HellbergSundsvalls OK10:14:01
15419Tore LundgrenSundsvalls OK10:18:01
426809Gunnar MellinTimrå SOK10:20:02
234570Ingmar SöderströmSundsvalls OK10:21:59
403923Lars PalinSundsvalls OK10:24:02
228096Sören JanssonSundsvalls OK10:26:02
306091Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:28:01
15448Björn AbelssonSundsvalls OK10:30:03
9510428Mats AnderssonSelånger SOK10:32:03
2050775Karl-Erik NorlingSundsvalls OK10:34:03
7500429Sven Erik SundinSelånger SOK10:36:03
15459Peter LorentzsonSundsvalls OK10:38:02
226366Inge HultmanKovlands IF10:42:04
827400Jon FlordalLjusdals OK10:44:04
585081Jan HammarbergSundsvalls OK10:46:04
506022Sten Åke VedinSelånger SOK10:48:02
38758Rune LindSelånger SOK10:56:03
443219Ove JanssonSundsvalls OK11:00:03

Damer kort

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15467Barbro LindholmSundsvalls OK10:03:12
36723Gun KrohnHudiksvalls OK10:05:03
22624Berith LindvallSundsvalls OK10:07:07
2063808Kerstin BrunnSundsvalls OK10:11:04
2078278Kristina NorlingSundsvalls OK10:17:04
263933Ingrid PeterssonSundsvalls OK10:21:01
15486Elvy PeterssonSundsvalls OK10:27:01
7203732Maja-Lisa BergströmSelånger SOK10:35:03
501030Christina FlordalLjusdals OK10:38:04
36911Inga-Lill AnderssonSelånger SOK10:39:03
431052Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK10:54:37

Herrar kort

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449499Gunnar HellmanSundsvalls OK09:58:05
15485Ove PeterssonSundsvalls OK10:01:01
209855Jan Erik LindvallSundsvalls OK10:09:00
36721Rolf KrohnHudiksvalls OK10:13:11
15472Kjell AnderssonSundsvalls OK10:15:01
448676Bernt NordinVK Uvarna10:19:03
15405Lennart ÖsterbergSundsvalls OK10:23:08
259156Åke HöglundTimrå SOK10:25:00
452663Age JonssonKovlands IF10:29:02
259497Roland LundqvistTimrå SOK10:31:01
449576Olle NäslundSelånger SOK10:33:02
443490Håkan EnerudTimrå SOK10:37:03
227101Bernt KårbergTimrå SOK10:41:03
259257Jim PerssonVK Uvarna10:43:03
351889Gunnar NorénNjurunda OK10:47:02
443458Lars-Göran ForsTimrå SOK10:49:02
452669Göte BengtssonIF Strategen10:51:03

Promenad

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
889206Yngve LarssonKovlands IF09:38:45
15449Sanne AbelssonSundsvalls OK09:58:25
1408111Ingrid AlinSundsvalls OK10:02:08
350524Bengt LindholmSundsvalls OK10:02:20
402928Lennart JohanssonVK Uvarna10:06:20
10076Hjördis FridlundKovlands IF10:08:17
452696Gunilla EnerudTimrå SOK10:08:20
436036Viola PerssonVK Uvarna10:11:29
402976Yvonne JohanssonVK Uvarna10:11:34
256643Jan RydfjällSundsvalls OK10:16:45
409669Gunnar JonssonKovlands IF10:27:33
15423Åke JohanssonSundsvalls OK10:31:55
15424Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK10:31:58
243793Olle GustavssonNjurunda OK10:35:20

Annonser