Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Julserien, Etapp 3

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien, Etapp 3
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 16 december 2018

Almby IK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7510903Mona HullBana 4 (26)3 120 m10:11:01
1960503Gunilla SandströmBana 4 (26)3 120 m10:11:39
9590419Håkan SvenssonBana 3 (40)4 070 m10:19:14
519155Per-Åke HullBana 3 (40)4 070 m10:20:58
19145Malin WiklundBana 2 (17)5 190 m10:21:21
570907Bengt RobertssonBana 4 (26)3 120 m10:21:48
9731223Per HåstlundBana 2 (17)5 190 m10:26:37
640200Anne BodinBana 3 (40)4 070 m10:28:41
9031009Sofie BodinBana 3 (40)4 070 m10:33:06
540216Nils-Olof BodinBana 3 (40)4 070 m10:33:48
502905Joakim DahlbergBana 2 (17)5 190 m10:39:10

Arboga OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
264569Lena JansonBana 4 (26)3 120 m10:15:38
353683Kenneth JakobssonBana 2 (17)5 190 m10:37:21
207273Anders GöranssonBana 4 (26)3 120 m10:56:58
7020712Gustav GöranssonBana 2 (17)5 190 m10:57:08
443756Roland NotstamBana 2 (17)5 190 m11:02:35
811705Henrik WickströmBana 2 (17)5 190 m11:06:12
443750Ann-Louise Notstam HjorthBana 4 (26)3 120 m11:11:35

Centrum OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
537853Karin FägerlindBana 1 (12)7 080 m10:36:12
441705Henrik HellborgBana 2 (17)5 190 m10:45:53

Eskilstuna OL

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
304935Leif MathisenBana 3 (40)4 070 m10:18:43
442287Rolf MathisenBana 3 (40)4 070 m10:22:59
304916Kenneth JohanssonBana 3 (40)4 070 m10:33:56

Fellingsbro GOIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
530729Mats HastadBana 3 (40)4 070 m10:56:47

Hagaby GoIF Örebro

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2095109Fia AnderssonBana 6 (6)2 370 m10:21:17
982008Marit ÄngBana 3 (40)4 070 m10:40:03
444681Hans EgefalkBana 1 (12)7 080 m10:40:55
700814Gabriella WennblomBana 3 (40)4 070 m10:43:42
931495Vilgot WennblomBana 4 (26)3 120 m10:43:43
710609Michael WennblomBana 1 (12)7 080 m10:45:25
2095482Mikael AnderssonBana 2 (17)5 190 m10:46:50
536679Anders DahlgrenBana 3 (40)4 070 m11:18:50

Hallstahammars OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
25314Annika NorströmBana 4 (26)3 120 m10:28:57
25308Gudrun PerssonBana 4 (26)3 120 m10:30:32
2075200Axel OlssonBana 4 (26)3 120 m11:16:36
2078208Ida OlssonBana 6 (6)2 370 m11:19:39
2078213Henrik OlssonBana 2 (17)5 190 m11:22:47

Hällefors OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417380Bosse EngborgBana 3 (40)4 070 m10:39:26

IF Rune

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
209547Rolf JanssonBana 4 (26)3 120 m10:01:10

IF Start

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1181174Mattias GustafssonBana 2 (17)5 190 m10:13:28

KFUM Örebro OK

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
16118Birgitta ArleboBana 4 (26)3 120 m10:04:14
16107Lars ArleboBana 4 (26)3 120 m10:15:20
16116Eleonor GrönvallBana 4 (26)3 120 m10:17:42
7010922William SeguraBana 1 (12)7 080 m10:21:43
1947081Weine FredrikssonBana 3 (40)4 070 m10:22:58
7933820Anton KruseBana 1 (12)7 080 m11:07:59
7675057Ella KruseBana 3 (40)4 070 m11:12:14
9412075Camilla KruseBana 3 (40)4 070 m11:12:15
343921Björn LindgrenBana 3 (40)4 070 m11:19:17
428901Eva LindgrenBana 4 (26)3 120 m11:21:32
8030425Karin LindgrenBana 2 (17)5 190 m11:22:12
2101743Alva NilssonBana 6 (6)2 370 m11:27:15
2072746Ted NilssonBana 5 (1)3 000 m11:28:22
2125992Olof NilssonBana 3 (40)4 070 m11:29:17
449540Johanna NordströmBana 3 (40)4 070 m11:29:18

Köping-Kolsva OK

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9530525Leif WadmanBana 3 (40)4 070 m10:01:08
7890325Johan CelanderBana 1 (12)7 080 m10:07:00
530508Anders WaldemarssonBana 3 (40)4 070 m10:07:24
7003126Thomas TörnkvistBana 3 (40)4 070 m10:15:23
2800377Alf LindbergBana 3 (40)4 070 m10:18:00
1430619Karl-Gustav KlemetsBana 4 (26)3 120 m10:31:46
244073Benneth SundqvistBana 4 (26)3 120 m10:36:48
671012Pernilla KlemetsBana 4 (26)3 120 m10:37:51
700219Henrik HolmbergBana 1 (12)7 080 m11:14:40
9651031Helena HolmbergBana 3 (40)4 070 m11:14:41

Lindebygdens OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
25025Klas ThybeckBana 3 (40)4 070 m10:14:31
2077378Lage JonssonBana 3 (40)4 070 m10:15:46
2065304Bengt WisénBana 3 (40)4 070 m10:20:32
352078Klara ThybeckBana 6 (6)2 370 m10:21:03
8080805Lovisa ThybeckBana 6 (6)2 370 m10:23:44
2065364Axel ThybeckBana 3 (40)4 070 m10:38:53

OK Hedströmmen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
670212Ulf KjellinBana 4 (26)3 120 m10:50:11

OK Letstigen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
17012Samuel ErikssonBana 6 (6)2 370 m09:54:51
2112233Kenneth HagströmBana 3 (40)4 070 m10:48:00

OK Milan

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1196009Jan-Åke Stolt KarlssonBana 3 (40)4 070 m10:25:12
9102012Per EklöfBana 1 (12)7 080 m10:26:58
2075335Andreas MogrenBana 1 (12)7 080 m10:34:27

OK Nalle

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
520822Lennart LundquistBana 4 (26)3 120 m10:31:24

OK Tisaren

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9101410Johanna SärnbrinkBana 2 (17)5 190 m10:17:18
430073Urban SärnbrinkBana 1 (12)7 080 m10:17:23
443223Lars-Åke WallBana 3 (40)4 070 m10:32:15
9441213Lennart LundhBana 3 (40)4 070 m11:21:18

OK Tor

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
302275Kurt Håkan AnderssonBana 3 (40)4 070 m10:01:55
7460126Stig LandstorpBana 3 (40)4 070 m10:06:44

Sala OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9550304Tanja-Birgit SöderströmBana 4 (26)3 120 m10:10:35
9571015Lena LarssonBana 3 (40)4 070 m10:51:21
8636984Göran LarssonBana 3 (40)4 070 m10:56:08

Strängnäs-Malmby OL

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
219463Carina SundbüeBana 4 (26)3 120 m10:32:26
1242109Christer ÖstlundBana 3 (40)4 070 m10:40:28
8191060sören maarupBana 3 (40)4 070 m11:28:55
2078004Susanne SöderholmBana 3 (40)4 070 m11:30:58

Sundsvalls OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2054994Tommy FröjdBana 2 (17)5 190 m11:17:07

Surahammars SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
449289Loui GrankvistBana 4 (26)3 120 m10:28:18
244270Stefan BjurstedtBana 1 (12)7 080 m10:30:14
8652905Gunnar MunkteliusBana 2 (17)5 190 m10:50:27

Vandrarringen

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
439897Anna-Karin JohanssonBana 4 (26)3 120 m09:59:56
439898Leo JohanssonBana 3 (40)4 070 m10:05:30
9500821Kurt ErikssonBana 2 (17)5 190 m10:08:54
9101544Tomas JonssonBana 2 (17)5 190 m10:41:47

Västerås SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9420423Lars-Erik RaskBana 4 (26)3 120 m10:16:27
751005Kurt ZanderBana 4 (26)3 120 m10:20:43

Ärla IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7529082Simon HedlundBana 1 (12)7 080 m11:16:52

Annonser

World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars