Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Österlens 3-kvällars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Österlens 3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 16 juli 2018 - onsdag 18 juli 2018

Kväll 1Kväll 2Kväll 3

D21

4 540 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
103Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering17:48
101Kristina TedhamreSnättringe SK17:50
104Maria BrodinFossum IF17:52
106Sandra SällbergFK Åsen17:54
122Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad17:56
125Lina LandergrenHestra IF17:58
124Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK18:00
126Karin HagwallLunds OK18:02
119Martina NyrénBurseryds IF18:04
131Pia OlssonSkåneslättens OL18:06
128Rebecka HeinrupTullinge SK18:08
134Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK18:10
133Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad18:12
129Janni AxelssonSävedalens AIK18:14
132Pernilla PeterssonBurseryds IF18:16
135Jennifer GullFK Friskus-Varberg18:18
137Sara EngOK Pan-Kristianstad18:20
118Elinor LindelöwHärlövs IF18:22
115Anna BondesonLunds OK18:24
138Tove LagerbergOK Södertörn18:26
140Christine SisellGävle OK18:28
113Hanna ModinLunds OK18:30
110Elin TuressonBurseryds IF18:32
112Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad18:34
139Anna IsgrenMalmö OK18:36
116Anna LööfOK Pan-Kristianstad18:38
136Hanna LagerbergOK Södertörn18:40
141Sara Snogerup LinseLunds OK18:42
111Anna GranathTjällmo-Godegårds OK18:44
114Josephine RegnellVäxjö OK18:46

H21

5 330 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
198Johan WennermarkOK Orion17:43
199Fredrik WennermarkSävedalens AIK17:45
202Petter JönssonGöteborg-Majorna OK17:47
200Fritjof AxelssonFK Göingarna17:49
205David SällbergFK Åsen17:51
208Rasmus AnderbergMalmö OK17:53
206Hampus LarssonFK Göingarna17:55
221Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK17:57
228Emil TengvallGöteborgs SK17:59
224Jens UddénLjungskile FK18:01
227Anton BacklundSäterbygdens OK18:03
229Erik SisellGävle OK18:05
223Gernot Ymsén-KerschbaumerOK Pan-Kristianstad18:07
225Erik SchultzLunds OK18:09
237Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering18:11
240Gunnar FiskumIL Tyrving18:13
238Viktor TovessonOK Orion18:15
234Niklas NilssonHärlövs IF18:17
239Göran von RosenMalmö OK18:19
236Per HolmbergRonneby OK18:21
235Johan GullFK Friskus-Varberg18:23
233Ola AnderssonOK Orion18:25
213Gustav Henrik FiskumNTNUI18:27
245Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:29
244Magnus LarssonFK Göingarna18:31
247John OskarssonHelsingborgs SOK18:33
215Aleksandr ManoilovJärfälla OK18:35
219Jonathan GunnarssonMalmö OK18:37
212Johan GustafsonLunds OK18:39
218Jesper LagerbergOK Södertörn18:41
214Henrik EngOK Pan-Kristianstad18:43
220Joel Käll KarlssonLinköpings OK18:45
217Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb18:47
210Yuri OmelchenkoOK Orion18:49
246Johan GranathTjällmo-Godegårds OK18:51
248Martin WendtLunds OK18:53

D18

3 850 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja TenghagenHärlövs IF17:59
Clara DahlHärlövs IF18:01
Hilda AxelssonFK Göingarna18:03
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK18:05
Alma LeijonHärlövs IF18:07
Ellen WahlbomOK Orion18:09
Elin CarlssonIK Trenne Ullared18:11
Tina LjungqvistLunds OK18:13
Lovisa LagerHalmstad OK18:15
Irmalinn NilssonHärlövs IF18:17
Lovisa WeidenSkåneslättens OL18:19
Linn LindblomMalmö OK18:21

H18

3 850 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel HellbergLunds OK17:36
Jacob MobergHelsingborgs SOK17:38
Felix FalkGöteborg-Majorna OK17:40
Axel ErikssonOK Löftan17:42
Philip EkbergTrollhättans SOK17:44
Ludvig ZaarVäxjö OK17:46
Ludvig HallabroHässleholms OK17:48
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK17:50
Carl ÅsLunds OK17:52

D16

3 670 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes EdgrenSkarpnäcks OL17:58
Tove SvedellSkarpnäcks OL18:00
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK18:02
Hilma HolmströmHärlövs IF18:04
Lisa FalkGöteborg-Majorna OK18:06
Ella SöderbergOK Skogsfalken18:08
Hanna RingRonneby OK18:10
Agnes LindblomMalmö OK18:12
Kajsa HeydenLunds OK18:14
Hanna LarssonYstads OK18:16

H16

3 670 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob TedhamreSnättringe SK17:26
Lucas TreldalLunds OK17:28
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK17:30
Klas LjungqvistLunds OK17:32
Ivar HelmerssonHässleholms OK17:34
Loke HedbergLunds OK17:36
Adam LindblomMalmö OK17:38
Anton WällstedtJärfälla OK17:40
Albin WeidenSkåneslättens OL17:42
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna17:44
Mārcis ZariņšMona OK17:46
Johan VinbladLunds OK17:48

D16 Kort

3 290 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia HagrotTäby OK17:43

D14

3 290 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
313Viola HolmströmHärlövs IF17:51
312Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK17:53
315Lovisa LindqvistIFK Enskede17:55
310Annie ErikssonOK Löftan17:57
317Ida BenattiSkåneslättens OL17:59
316Ida AnderssonOK Löftan18:01

H14

3 170 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409Alfred KjellénHelsingborgs SOK17:33
418Gustav AnderssonOK Löftan17:35
415Isak AnderssonLunds OK17:37
417Lucas BoströmOK Alehof17:39
422Isak LevinFK Åsen17:41
419Erik WällstedtJärfälla OK17:43
420Liam JohanssonIF Hagen17:45
424Albert BrohedeOK Tyr17:47
413Hannes SvenssonRonneby OK17:49
410Hannes LindqvistIFK Enskede17:51
414Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK17:53
423David HermanssonÅmåls OK17:55
411Erik OlssonFK Åsen17:57

D14 Kort

2 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa NordinYstads OK17:32

H14 Kort

2 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aksel SjögärdSkåneslättens OL17:47

D12

2 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilie HellströmÅmåls OK17:54
Matilda SöderbergOK Skogsfalken17:56
Hannah LandergrenHestra IF17:58
Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:00
Anna BenattiSkåneslättens OL18:02
Elvina BergdahlOK Orinto18:04
Elin AnderssonOK Löftan18:06
Hanna SchälinOK Alehof18:08
Agnes JohanssonIF Hagen18:10
Sara LjungqvistLunds OK18:12
Olivia TillanderYstads OK18:14
Jennifer NyströmOK Roxen18:16
Ingrid LestebergKongsberg OL18:18
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:20
Lina ÅsLunds OK18:22
Linnéa BjärbyFrosta OK18:24
Molly WirefeldtNybro OK18:26
Emilia HedmanKungälvs OK18:28
Saga ChristensenSkåneslättens OL18:30

H12

2 610 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte AnderssonSjövalla FK18:09
Alfred LeijonHärlövs IF18:11
Tage SjögärdSkåneslättens OL18:13
Philip HöglindOK Pan-Kristianstad18:15
Wilmer HagrotTäby OK18:17
Felix LindOK Tyr18:19
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:21
Walter BlomqvistJönköpings OK18:25
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:39
Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:41
Emil RingRonneby OK18:42

D12 Kort

2 000 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba RosénLunds OK17:45

D10

2 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma TrofastJönköpings OK17:33
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering17:35
Elin AlmgrenSöders-Tyresö17:37
Emma HellströmÅmåls OK17:39
Tuva ChristensenSkåneslättens OL17:41

H10

2 060 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton BäckLerums SOK17:49
Fabian TillanderYstads OK17:51
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb17:53
Felix SvenssonJönköpings OK17:55
Olle OldaeusVästerås SOK17:57
Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering17:59
Oskar SöderbergOK Skogsfalken18:01

D35

3 830 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina OlssonSkåneslättens OL18:58
Anette NilssonOK Gynge19:00
Susanna CaleklintKarlskrona SOK19:02

H35

5 160 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik RåbergFossum IF18:26
John D SöderbergOK Skogsfalken18:28
Kåre SørensenOK Sorø18:30
Jesper HåkanssonFK Göingarna18:32
Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø18:34
Johan HasselströmMotala AIF OL18:36
Daniel HasselströmMotala AIF OL18:38

D40

3 830 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helene AnderssonSöders-Tyresö18:16
Jenny LindblomMalmö OK18:18
Karin AlmgrenSöders-Tyresö18:20
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb18:22
Maria HelmerssonHässleholms OK18:24
Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK18:26
Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:28
Lottie LindOK Tyr18:30
Lotte HenrikssonSimrishamns OK18:32
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK18:34
Helena WestlingHäverödals SK18:36
Lottis BrohedeOK Tyr18:38
Linda NyströmOK Roxen18:40
Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering18:42

H40

4 340 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian NielsenIFK Göteborg Orientering18:57
Jon MobergFK Göingarna18:59
Mikael TrofastJönköpings OK19:01
Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering19:03
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb19:05
Stefan CaleklintKarlskrona SOK19:07
Daniel BrohedeOK Tyr19:09
Anders BlomqvistJönköpings OK19:11
Henrik LindblomMalmö OK19:13
Martin OldaeusVästerås SOK19:15
Christian RotvikerCentrum OK19:17
Pontus EnhagerOK Landehof19:19

D45

3 390 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla CarlssonHärlövs IF18:49
Åsa EdgrenSkarpnäcks OL18:51
Angelica BrandqvistTibro OK18:53
Teresia WällstedtJärfälla OK18:55
Maria TuressonHärlövs IF18:57
Anna BjörkmanOK Orinto18:59
Anna LjungqvistLunds OK19:01
Jeanette SigenstamMarkbygdens OK19:03
Malin WeidenSkåneslättens OL19:05
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK19:07
Carina ThynellHärlövs IF19:09
Jenny VinbladLunds OK19:11
Katarina SundelinOK Orion19:13
Malin LeijonHärlövs IF19:15
Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK19:17
Anna BjärbyFrosta OK19:19

H45

4 140 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus GustavssonLunds OK17:31
Anders LundellGöteborg-Majorna OK17:33
Tomas VensrydEslövs FK17:35
Jan LagerHalmstad OK17:37
Henrik WeidenSkåneslättens OL17:39
Nils HelmerssonHässleholms OK17:41
Henrik AnderssonOK Löftan17:43
Mikael LindOK Tyr17:45
Peter LiljedahlOK Skogsfalken17:47
Henrik PeterssonNybro OK17:49
Johan HanssonOK Löftan17:51
Pär FridsellOK Pan-Kristianstad17:53
Jens SörvikLunds OK17:55
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK17:57
Anders ArfwedsonFrölunda OL17:59
Tobias BorgerKalmar OK18:01
Fredrik FredboYstads OK18:03
Anders JägrydSkåneslättens OL18:05
Christophe HerlyOK Södertörn18:07
Jonas OlssonStora Tuna OK18:09
Thomas BergstrandBrattås CK18:11
Fabian LjungqvistLunds OK18:13
Fredrik PlumppuHestra IF18:15
Anders SundelinOK Orion18:17
Ola OlssonOK Skogsfalken18:19
Magnus HedmanKungälvs OK18:21
Anders NilssonMalmö OK18:23
Nikolay SytovMosmeridian18:25
Fredrik SvenssonJönköpings OK18:27
Ola SöderbergOK Skogsfalken18:29
Stefan NyströmOK Roxen18:31
Erik ÅsLunds OK18:33
Torgny HolmströmHärlövs IF18:35
Thomas NilssonEslövs FK18:37
Fredrik AskMarkbygdens OK18:39

D50

3 040 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena PeterssonOK Alehof18:05
Ingrid JohanssonLaholms IF OK18:07
Kristina JohanssonBredaryds SOK18:09
Marianne NjåsteinIL Tyrving18:11
Anna SundbergOK Södertörn18:13
Lotta FalkGöteborg-Majorna OK18:15
Karin JägrydSkåneslättens OL18:17
Leila EkmanYstads OK18:19
Lena TuressonBurseryds IF18:21
Anna NyqvistKalmar OK18:23
Kristina KlangHaninge SOK18:25
Ulrika BacklundDalaportens OL18:27
Christel OlssonFK Åsen18:29

H50

3 840 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:40
Henric HöglindOK Pan-Kristianstad18:42
Ola JönssonOK Vilse 8718:44
Ola AndertoftMarkaryds FK18:46
Mikael WahlbomOK Orion18:48
Håkan AxelssonFK Göingarna18:50
Anders BlomqvistOK Skogsfalken18:52
Stefan JohanssonBredaryds SOK18:54
Jens StöwhaasOLG Siegerland18:56
Kennet HorvathHalmstad OK18:58
Mats GunnemyrSöders-Tyresö19:00
Patrik FalkGöteborg-Majorna OK19:02
Bo HallbergFalköpings AIK OK19:04
Magnus BacklundSäterbygdens OK19:06
Jens LindströmTibro OK19:08
Håkan CaesarHärlövs IF19:10
Atis ZariņšMona OK19:12
Kjell JohanssonIF Hagen19:14
Jan TuressonBurseryds IF19:16
Tomas HermanssonÅmåls OK19:18
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad19:20

D55

3 040 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita FilipssonMarkaryds FK18:37
Annika PeterssonBurseryds IF18:39
Britta SahlinVänersborgs SK18:41
Kristina JohanssonKalmar OK18:43
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr18:45
Annette Falck LarssonVänersborgs SK18:47
Lena SöderlundFK Göingarna18:49
Annette BondeBallerup OK18:51
Nina BejbomUddevalla OK18:53
Anne TuressonBredaryds SOK18:55
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK18:57
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro18:59
Ann NilssonMarkaryds FK19:01
Carina GöranssonYstads OK19:03

H55

3 710 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK17:34
Are NjåsteinIL Tyrving17:36
Peter LindebringOK Denseln17:38
Ulf WidemarkYstads OK17:40
Leif SandahlOK Tyr17:42
Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:44
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK17:46
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF17:48
Roy JohanssonOK Skogsvargarna17:50
Claes-Göran PeterssonBurseryds IF17:52
Mats LindströmOK Skärmen17:54
Bengt OlssonEslövs FK17:56
Pesho HedbergLunds OK17:58
Mikael BacklundDalaportens OL18:00
Lars SöderlundFK Göingarna18:02
Bo JohanssonOK Älme18:04
Lars HallabroHässleholms OK18:06
Lars AnderssonOK Tyr18:08
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK18:10
Stefan SvenssonBredaryds SOK18:12
Magnus JoelssonSOK 6818:14
Roger DjupsjöHalmstad OK18:16
Reino ÖrnMarkaryds FK18:18

D60

2 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad17:33
Ina LindebergSkåneslättens OL17:35
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK17:37
Monica RoelingKOVZ17:39
Margareta NetzTrollhättans SOK17:41
Ingela EkelövSkåneslättens OL17:43
Monica AbrahamssonGudhems IF17:45
Marie SvernestamLinköpings OK17:47
Kerstin BurmanKvillebyns SK17:49
Gunilla AxelssonSävedalens AIK17:51
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad17:53

H60

3 710 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingmar OlssonOK Vilse 8718:32
Ingemar PeterssonMarkaryds FK18:34
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK18:36
Ulf PalmérUlricehamns OK18:38
Ulf BjörkdahlHerrestads AIF18:40
Anders ErikssonOK Gipen18:42
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK18:44
Thomas DagsbergOK Orion18:46
Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL18:48
Jan-Ola KarlssonOK Njudung18:50
Lars HagrotTäby OK18:52
Karl-Gunnar OlssonLunds OK18:54
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:56
Reinhold LenneboIF Thor18:58
Gregers JørgensenBallerup OK19:00
Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro19:02
Jörgen IvarssonHestra IF19:04
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK19:06
Ingmar EkelövSkåneslättens OL19:08
Anders GrundbergLunds OK19:10
Adrian JüniOLG Hondrich19:12
Håkan ForsmanRonneby OK19:14
Kyrre ThalbergLunds OK19:16
Pierre KarlssonOK Alehof19:18
Jerker NetzTrollhättans SOK19:20

D65

2 650 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK17:56
Gun HenrikssonEksjö SOK17:58
Lena GranefeltOK Tyr18:00
Karin LarssonOK Kompassen18:02
Inger AnderssonSöders-Tyresö18:04
Mona PetersenOK Motala18:06
Inger LindblomOK Orinto18:08
Inger GustafssonLunds OK18:10
Marion HallstenUddevalla OK18:12
Lena SöderbergOK Skogsfalken18:14
Kristin JohanssonKarlskrona SOK18:16
Gunnel MånssonOK Vilse 8718:18
Majvie AnnegårdSOK Viljan18:20
Gudrun NilssonLunds OK18:22

H65

3 220 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adrian KellerOLG Davos17:28
Magnus BerghHeleneholms IF17:30
Bertil KarlssonHjobygdens OK17:32
Jörgen NilssonRonneby OK17:34
Bo JohanssonOK Vilse 8717:36
Thomas AlbinssonBredaryds SOK17:38
Anders PerssonOK Vilse 8717:40
Bernhard GrenaboHjobygdens OK17:42
Bo Anders NilssonLunds OK17:44
Lars EkbergTrollhättans SOK17:46
Christer FolkessonEksjö SOK17:48
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby17:50
Gunnar BejbomUddevalla OK17:52
Dan KlangHaninge SOK17:54
Roland DahlmanMalmö OK17:56
Leif HasselströmMotala AIF OL17:58
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK18:00
Olle BohmanHjärnarps OL18:02
Ken RagnarssonOK Kompassen18:04
Kent JogelandIK Ymer18:06
Håkan AnderssonMarkbygdens OK18:08
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK18:10
Dan WidercrantzOK Skärmen18:12
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad18:14
Roalh KlevelandKvillebyns SK18:16
Börje GustavssonTrollhättans SOK18:18
Christer NälemarkOK Djerf18:20
Stig GustafssonLunds OK18:22
Lennart GustafssonJönköpings OK18:24
Lars JohanssonMalmö OK18:26
Jan-Åke EmilssonGudhems IF18:28
Lennart SvernestamLinköpings OK18:30
Tommy WesterbergIF Hagen18:32
Lennart HävrénTullinge SK18:34
Lennart ErforsOK Torfinn18:36
Göran JohnssonSkåneslättens OL18:38
Jan ÅsbergHäverödals SK18:42
Hans EkbergTrollhättans SOK18:44
Peter FoppenMinor18:46
Clyde PerssonLjungskile FK18:48
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad18:50
Kjell KaminskyIF Hagen18:52
Kurt EkbergOK Orinto18:54
Kent GranqvistVästerviks OK18:56
Peter EkströmMalmö OK18:58
Krister NilssonVäxjö OK19:00

D70

2 630 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bodil RuterOK Älme17:34
Gunnel NilssonMalmö OK17:36
Gull SvenssonÖrkelljunga FK17:38
Margareta LarssonOK Njudung17:40
Ingalill SvenssonSävedalens AIK17:42
Linnea ClaessonRydboholms SK17:44
Linnéa HallOK Amne17:46
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:48
Ulla HåkanssonOK Gynge17:50
Hjördis ErlandssonOK Lindéna17:52
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL17:54
Torill SvendsenFrosta OK17:56
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK17:58
Gullevi SvenssonRonneby OK18:00
Marita JohanssonMarkbygdens OK18:02
Lillemor GunnarssonOK Gipen18:04
Rosa BjörkmanOK Orinto18:06

H70

3 170 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering17:33
Per EngqvistRonneby OK17:35
Sven RuterOK Älme17:37
Östen ErikssonAvesta OK17:39
Frank MensinkMinor17:41
Christer JönssonLunds OK17:43
Mike IntgroenKOVZ17:45
Bengtåke AnderssonOK Amne17:47
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK17:49
Ingemar ArnessonIK Dran17:51
Janne LindholmFrosta OK17:53
Stefan G LarssonOK Njudung17:55
Gösta ClaessonRydboholms SK17:57
Krister LindebergMalmö OK17:59
Ingemar LindblomOK Orinto18:01
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK18:03
Karsten RichardtKøge OK18:05
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:07
Lars GranefeltOK Tyr18:09
Kent OlaussonOK Orinto18:11
Kjell ErlandssonOK Lindéna18:13
Ingemar AnderssonOK Orion18:15
Jan PerssonYstads OK18:17
Christer GrönbladHärlövs IF18:19
Gert OlssonSkåneslättens OL18:21
Bo WestlingHäverödals SK18:23
Leif KarlssonFrosta OK18:25
Fritz SiegenthalerOLG Bern18:27
Göran LarssonOK Kompassen18:29
Rune SandbergUddevalla OK18:31
Nils-Erik BondessonFrosta OK18:33
Leif CliffordsonSävedalens AIK18:35
Leif MalmHärlövs IF18:37
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK18:39
Conny BerggrenVäxjö AIS18:41
Claus PetersenOK Motala18:43
Benkt AnderssonFrosta OK18:45
Anders GärderudIFK Lidingö SOK18:47
Åke BorgerAnkarsrums OK18:49
Hans Chr. StribOK Gorm18:51
Reits HallOK Amne18:53
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan18:55
Anders AxelssonSävedalens AIK18:57
Ingvar PerssonFK Åsen18:59
Ingvar BergmanOK Tranan19:01
Leif SandgrenFrosta OK19:03
Tommy OlssonKarlskrona SOK19:05
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK19:07
Erland MartinssonOK Tyringe19:09
Nils KarlssonVäxjö AIS19:11

D75

2 210 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria Foster SchadSkåneslättens OL18:02
Karin HelmerssonLunds OK18:04
Lilian BengtssonOK Amne18:06
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK18:08
Lisbeth LindebergMalmö OK18:10
Birgitta OlssonRonneby OK18:12
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK18:14
Birgitta StenströmVänersborgs SK18:16
Gun LarssonOK Lindéna18:18
MariAnn SvenssonVäxjö AIS18:20
Berit ByströmOK Virdarna18:22
Gunilla GrönbladHärlövs IF18:24
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK18:26
Eva BergstrandVärend GN OL18:28
Anna-Stina ArnessonIK Dran18:30
Helen AndertoftMarkaryds FK18:32
Brita DahlbergHässleholms OK18:34
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK18:36

H75

3 020 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenneth LindborgHässleholms OK18:03
Lennart NilssonMalmö OK18:05
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:07
Bertil OttossonFK Göingarna18:09
Bo SvenssonÖrkelljunga FK18:11
Holger MikkelsenOdense OK18:13
Nils-Åke NilssonHärlövs IF18:15
Gunnar BrystHjobygdens OK18:17
Roland OffrellFrosta OK18:19
Arne GustafssonMalmö OK18:21
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen18:23
Håkan BrostMalmö OK18:25
Arne SvenssonOK Njudung18:27
Åke EkstrandHärlövs IF18:29
Torgny GrönlundLidköpings VSK18:31
Roland EdvinssonFK Göingarna18:33
Bengt HanssonOK Löftan18:35
Waste ByströmOK Virdarna18:37
Kjell LindauOK Kompassen18:39
Palle Møller NielsenOdense OK18:41
Verner LönnquistHärlövs IF18:43
Inge PerssonFK Boken18:45
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad18:47
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK18:49
Stig BengtssonOK Amne18:51
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK18:53
Lennart MattssonLustens OK18:55

D80

2 210 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margit GlansMalmö OK17:29
Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:35
Gun HanssonYstads OK17:41
Karin LexellOK Torfinn17:47
Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:53
Barbro HugossonLunds OK17:59

H80

2 510 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar TuressonMalmö OK17:52
Klas TykessonSkåneslättens OL17:56
Jan-Eric NelkingFK Åsen18:00
Bengt I NilssonFrosta OK18:04
Gunnar BylundRydboholms SK18:08
Per LarssonJönköpings OK18:12
Ernie BroströmHalmstad OK18:16
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad18:20
Bernt LarssonOK Lindéna18:24

H85

2 210 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF17:44
Bengt EdvardssonOK Torfinn17:50
Kjell BjörupLunds OK17:56

H90

1 660 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL17:39

Inskolning

1 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noomi LankerOK Roxen17:37:59
Emma NelvingKlubblös17:45:59
Fritiof HärwellAndrarums IF17:49:24
Hjalmar HärwellAndrarums IF17:50:28
Irma LiedmanTolered-Utby Ol-klubb17:53:18
Carl IsgrenMalmö OK17:56:39
Oliver GullOK Pan-Kristianstad18:26:30
Linnea EngOK Pan-Kristianstad18:26:31

U1

2 010 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma TrofastJönköpings OK17:25:29
Hanna PalmérJönköpings OK17:33:59
Edith PalmérJönköpings OK17:34:02
Elvira LankerRoxen ok17:37:18
Viktor RongbyHästveda OK17:40:08
Norah BlomqvistJönköpings OK17:45:57
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:47:35
August HärwellAndrarums IF17:49:20
Tilda BäckLerums SOK17:50:20
Maja EdénVäxjö AIS17:50:54
Felicia  SvenssonJönköpings OK17:53:25
Sofie EggenkampKlubblös17:57:16
Ebba EdénVäxjö AIS17:57:18
Frida OlssonOK Kåre17:57:45
Olle ErsborgKlubblös17:58:28
Matilda ErsborgKlubblös17:58:56
Elsa HasselströmAlmby IK17:59:42
Viktor OlssonOK Kåre18:04:13
Lova BergdahlOK Orinto18:04:17
Edvin StjernlöfIFK Göteborg18:09:27
Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad18:13:44
Siri HåstadBromma-Vällingby SOK18:33:12
Sven SjögärdSkåneslättens OL18:46:08
Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg19:26:08

U2

2 630 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina AnderssonOK Löftan17:26:45
Mio HammöBredaryds SOK17:26:50
Ella AnderssonOK Löftan17:27:21
Fabian TillanderYstads OK17:30:19
Gösta NilssonHästveda OK17:37:09
Sixten PerssonYstads OK17:48:54
Rasmus NilssonOK Gynge17:50:00
Ebba NilssonOK Gynge17:50:05
Olle ErsborgKlubblös17:58:56
Love AnderssonSjövalla FK18:01:38
Tuva BohlinOK Skogsfalken18:23:00
Elina HåstadBromma-Vällingby SOK18:32:23
Signe HåstadBromma-Vällingby SOK18:33:10
Beatrice AskKlubblös18:39:28

Öppen motion 1

2 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna MobergFK Göingarna17:34:53
Marie VipforsKlubblös17:46:00
Nanna SundelinOK Orion17:48:04
Martin NilssonYstads OK17:55:30
Oskar NilssonKlubblös18:18:47
Ella NilssonKlubblös18:19:48
Mimmi AlinKlubblös18:34:23
Julia EdvinssonFK Åsen18:40:21
Helén ÅkessonSkåneslättens OL19:01:37

Öppen motion 3

3 080 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan MeurlingLunds OK17:24:34
David OlanderLunds OK17:25:09
Felix SörvikLunds OK17:26:37
Mårten SvenssonOK Gipen17:30:01
Birgit LjungOK Gipen17:30:02
Sonja HammarOK Kompassen17:31:02
Olle RingRonneby OK17:31:57
Ingela NordinYstads OK17:31:59
Jakob HåkanssonYstads OK17:32:01
Alexander SörvikLunds OK17:32:03
Thomas PerssonOK Pan-Kristianstad17:36:10
Stina KjellenKlubblös17:44:17
Lisa KjellénHelsingborgs SOK17:44:19
Gunnel GillenäsKristinehamns OK17:44:36
Christer GillenäsKristinehamns OK17:44:38
Allan HammarOK Kompassen17:46:48
Cecilia PerssonYstads OK17:48:06
Emma AnderbergKlubblös17:48:59
Asta NilssonHärlövs IF17:51:14
Alma KjellénHelsingborgs SOK17:52:00
Moa NilssonEslövs FK17:53:40
Åsa GunnarssonTolered-Utby Ol-klubb17:55:05
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK17:57:41
Ebbe RosenvingeOK Snab18:04:58
Sejer RosenvingeOK Snab18:06:30
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad18:06:57
Elinor DelinFK Åsen18:07:21
Maria DelinFK Åsen18:07:24
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK18:09:53
Jan DahlbergHässleholms OK18:10:15
Marinda Jönsson NorinSkåneslättens OL18:12:45
Amalia AnderssonFrosta OK18:13:16
Svante BohlinOK Skogsfalken18:23:06
Diana ArvidssonVäxjö OK18:25:22
Monique van LoonMinor18:28:30
Anna NilssonHästveda OK18:35:34
Ingrid StåhlLunds OK18:35:58
Elin EdvinssonFK Åsen18:39:09
Ingrid NilssonVäxjö OK18:40:08
Cecilia BäckKlubblös18:43:51
Ronnie PerssonYstads OK18:43:51
Johanna BrockmanKlubblös18:46:20
Emma HultgrenOK Njudung18:48:20
Axel TenghagenHärlövs IF18:49:00
Kerstin MartinssonOK Tyringe18:57:26
Carina  Svensson Markaryds FK19:10:04
Micke KristianssonMölnlycke19:14:05

Öppen motion 5

3 080 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK17:26:19
Martina SöderlindLessebo OK17:30:07
Ann Karolina KarlssonLessebo OK17:32:10
Elisabeth HåkanssonYstads OK17:32:18
Klas BogsjöHelsingborgs SOK17:33:05
Ronny FhermHästveda OK17:33:55
Charlie FhermHästveda OK17:33:57
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK17:34:17
Anna TrofastJönköpings OK17:35:07
Rolf  Postema Tetra Pak IF17:35:23
John-Erik ErikssonJönköpings OK17:35:54
Johan NorinSkåneslättens OL17:36:20
Karin LindholmFrosta OK17:36:57
Mia HallabroHässleholms OK17:38:59
Katrin RongbyHästveda OK17:40:43
Andreas BjörnvikOK Skogsfalken17:40:46
Martina SundelinOK Orion17:49:50
Erik SundelinOK Orion17:49:52
Christine SvendsenKlubblös17:50:08
Kerstin DahlHärlövs IF17:52:14
Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb17:55:03
Elise HessKlubblös17:56:47
Roger NilssonFK Åsen18:02:52
Dorthe RosenvingeOK Snab18:06:04
Oscar OlssonOK Skogsfalken18:07:28
Johan KarlssonKlubblös18:08:25
Ebba SöderlundFK Göingarna18:08:59
André NilssonFK Åsen18:09:37
Stefan LindbergYstads OK18:14:05
Hjalmar FredboKlubblös18:17:57
Erik NilssonKlubblös18:18:00
Pernilla   FredboKlubblös18:18:40
Lovisa WahlbomLunds OK18:21:43
Mikael BohlinOK Skogsfalken18:23:17
Cecilia BohlinOK Skogsfalken18:24:38
Elin LankerOK Roxen18:31:10
Anders NelvingTetra Pak IF18:31:22
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK18:32:24
Josefin PerssonHärlövs IF18:33:46
Håkan PerssonHärlövs IF18:35:15
Björn EdénVäxjö AIS18:36:04

Öppen motion 7

3 660 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina LindmanFinspångs SOK17:24:27
Gösta LindmanFinspångs SOK17:24:31
Kenneth FagerKarlskrona SOK17:26:59
Henrik SvenssonLessebo OK17:29:35
Åsa GrenaboHjobygdens OK17:30:52
Paul SchannongMalmö OK17:30:53
Tor HellbergLunds OK17:31:00
Bengt LinussonFK Åsen17:36:12
Bengt IvarssonOK Tyringe17:36:40
Peter HagströmFalkenbergs OK17:36:52
Claes Göran GreenMalmö OK17:38:44
Lars ErikssonMarkbygdens OK17:39:05
Anna HagströmFalkenbergs OK17:40:34
Kajsa BenattiSkåneslättens OL17:41:24
Elna RosénLunds OK17:43:18
Anna TedhamreSnättringe SK17:44:14
Eva OlssonFK Åsen17:49:56
Helena LindbergIFK Göteborg17:50:33
Ingemar FedhamreSnättringe SK17:53:16
Bengt BergmanLunds OK17:56:40
Magnus HuttuKlubblös17:59:05
Göran OldaeusJönköpings OK18:00:47
Richard BengtssonLunds OK18:01:14
Hanna MellbyMalmö OK18:03:07
Inger SörlenTäby OK18:04:09
Niclas DelinFK Åsen18:07:25
Christina GöranssonOK Pan-Kristianstad18:10:20
Daniel EhmannOK Pan-Kristianstad18:11:48
Eva RolanderOK Pan-Kristianstad18:15:17
Louise RolanderOK Pan-Kristianstad18:17:36
Jakob SvenssonKlubblös18:17:50
Jenny GustafssonLunds OK18:19:38
Peter AnderssonOK Gynge18:21:04
Fredrik WahlbomLunds OK18:21:28
Andreas MånssonSimrishamns OK18:24:10
Anneli WihlborgOK Gynge18:25:05
Lisel ArvidssonVäxjö OK18:25:21
Mikael GustafssonOK Gynge18:31:24
Mathilda NilssonFK Göingarna18:32:30
Christin OlssonOK Gynge18:33:05
Olof StåhlLunds OK18:34:30
Bente KällVäxjö OK18:38:19
Veronika NesverovaLunds OK18:39:49
Anna-Karin BondessonFrosta OK18:42:49
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad18:44:43
Johan RosénSkåneslättens OL18:51:05
Linnea LeijonHärlövs IF18:52:31
Maja RosénKlubblös18:54:01
Björn ÅkessonSkåneslättens OL18:56:11
Helena WallMarkbygdens OK19:06:53
Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad19:08:45
Karin WikforssLunds OK19:20:00

Öppen motion 8

4 800 m, 68 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats AnderssonOK Löftan17:32:15
Anna ReimerTormestorps IF17:33:08
Urban SchmidtOK Kontinent17:33:52
Stefan ReimerTormestorps IF17:34:38
Nellie HenrikssonTormestorps IF17:35:10
Andreas JentschKlubblös17:36:28
Mantas ZalagaSkåneslättens OL17:37:11
Niklas HenrikssonTormestorps IF17:37:13
Peter AnderssonSöders-Tyresö17:37:29
Carl LundinKlubblös17:37:48
Sara HenrikssonTormestorps IF17:39:48
Johan HagströmFalkenbergs OK17:40:31
Anna ÅsLunds OK17:40:39
Kristina HellströmÅmåls OK17:40:49
Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL17:41:31
Fredrik NygrenKlubblös17:41:51
Johan SanderSkåneslättens OL17:42:37
Olle WindeliusFrosta OK17:43:13
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK17:44:28
Josef AnderssonJärfälla OK17:45:22
Jonas BergdahlOK Orinto17:48:00
Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering17:48:41
Ian McKenzieUringa Orienteers17:50:15
Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad17:51:18
Gert PetterssonLunds OK17:53:48
Christer GustavssonKlubblös17:53:59
Jonas FrantzKungälvs OK17:56:43
Olof BergvallMalmö OK17:57:24
Emma JägrydKlubblös17:58:43
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK17:59:16
Bo-Arne OlssonEslövs FK17:59:22
Felix GustafssonLunds OK18:02:48
Anna FrantzKungälvs OK18:03:19
Johan NöjdFK Göingarna18:05:34
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad18:07:01
Niklas Sjöberg Klubblös18:07:03
Mattias SvedellSkarpnäcks OL18:07:32
Sofia DahlHärlövs IF18:08:05
Christer NilssonLunds OK18:09:14
Niklas JohanssonLunds OK18:10:02
Ola LestebergKongsberg OL18:12:23
Per-Arne HöögOK Vilse 8718:13:46
Hans-Inge HanssonFrosta OK18:14:31
Åsa Holgersson JentschKlubblös18:14:37
Mikael PerssonFK Göingarna18:15:15
Robert BertilssonLunds OK18:16:21
Marika ArvidssonVäxjö OK18:17:22
Anders KarlssonBodafors OK18:17:24
Martin WennerholmBredaryds SOK18:17:43
Johan IdbergOK Pan-Kristianstad18:22:01
Emma HolgerssonKlubblös18:22:12
Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad18:22:20
Mattias KovacicFrosta OK18:25:29
Peter PukeYstads OK18:32:18
Carina GustafssonOK Gynge18:32:40
Linnea GustafssonOK Gynge18:33:20
Erik PerssonHärlövs IF18:34:25
Lukas WittenbecherLunds OK18:39:50
Jan KarlssonVäxjö OK18:46:28
Erika ErikssonSkattkärrs SOK18:48:09
Magnus TenghagenHärlövs IF18:49:18
Henrik ErikssonSkattkärrs SOK18:50:01
Algot NajvikOK Pan-Kristianstad18:58:32
Magnus HellströmÅmåls OK19:00:42
Anders BäckKlubblös19:05:24
Kristian SiverboMarkbygdens OK19:07:12
Mårten MellbyMalmö OK19:16:52
Ola LestebergKongberg OL

Annonser