Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-event, dag 2, Downhill Sprint

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-event, dag 2, Downhill Sprint
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: lördag 10 november 2018

H16

2 200 m, 174 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Lucas TreldalLunds OK09:59:00
402Filip HåkanssonOK Orion09:59:30
403Sven SjöqvistOK Måsen10:00:00
404Emil JägstedtHalmstad OK10:00:30
405Jacob JohanssonLidköpings VSK10:01:00
406Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK10:01:30
407Vide EneljungIFK Göteborg Orientering10:02:00
408Anders RosenvoldPorsgrunn OL10:02:30
409Edvin BorneFrölunda OL10:03:00
410Hampus PerssonOK Enen10:03:30
411David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:04:00
412Tim BergbomSöders-Tyresö10:04:30
413Erik BrandtDomnarvets GOIF10:05:00
414Olle ElfströmOK Orinto10:05:30
415Lukas KlausenIF Sturla10:06:00
416Philip VibergRyda SK10:06:30
417Vetle DrageKongsberg OL10:07:00
418Olaf Halsaa DolvenAsker SK10:07:30
419Edvin HenryssonTibro OK10:08:00
420Lucas ChavdaSöders-Tyresö10:08:30
421Kristian Fredriksen AasAsker SK10:09:00
422Gustav HarrysonOK Skogshjortarna10:09:30
423Hugo EricssonVäxjö OK10:10:00
424Gaute LindaasElverum OK10:10:30
425Arvid BylundIF Thor10:11:00
426Melker LundinOK Hällen10:11:30
427Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK10:12:00
428Joachim KnudsenIF Sturla10:12:30
429Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK10:13:00
430Anton UllerKils OK10:13:30
431Erik JohanssonOK Alehof10:14:00
432Arvid KronmarKarlskrona SOK10:14:30
433Fabian AnderssonRonneby OK10:15:00
434Johan LundStenungsunds OK10:15:30
435Karl GranathOK Kåre10:16:00
436Henrik NorgrenStora Tuna OK10:16:30
437Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:17:00
438Edvin SahlinOK Löftan10:17:30
439Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:18:00
440Martin BirkelundAsker SK10:18:30
441Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK10:19:00
442Gabriel HåkanssonRonneby OK10:19:30
443Jonas EikåsSandefjord OK10:20:00
444Jonathan EylertsenHalden SK10:20:30
445Albin PerssonHalmstad OK10:21:00
446William SturessonLerums SOK10:21:30
447Arvid EkströmStenungsunds OK10:22:00
448Ludvig CarlbomUlricehamns OK10:22:30
449Johan EgerKongsberg OL10:23:00
450Folke SvangrenGotlands Bro OK10:23:30
451Oscar HultgrenOK Njudung10:24:00
452Kasper LagerströmNyköpings OK10:24:30
453Anton BlomqvistMarkbygdens OK10:25:00
454Even Amundsen BjørkliRingerike OL10:25:30
455Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK10:26:00
456Erik IngemarssonHestra IF10:26:30
457Albin NyqvistOK Landehof10:27:00
458Samuel BökeOK Kullingshof10:27:30
459Simen VågeAsker SK10:28:00
460Axel LindgrenNyköpings OK10:28:30
461Jonas CarlssonStora Tuna OK10:29:00
462Simen KolbergsrudRøyken O-lag10:29:30
463Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö10:30:00
464Jakob MobergOK Löftan10:30:30
465Albin GezeliusIFK Mora OK10:31:00
466Johan BergiusVisborgs OK10:31:30
467Jesper CarlssonIK Uven10:32:00
468Anton TörnqvistKarlskrona SOK10:32:30
469Christoffer LindgrenOK Kåre10:33:00
470Wilmer HolmqvistSjövalla FK10:33:30
471Olav MelheimIF Sturla10:34:00
472Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:34:30
473Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb10:35:00
474Casper SkeppSävedalens AIK10:35:30
475Martin AusenPorsgrunn OL10:36:00
476Hugo BremerMariestads FK10:36:30
477Sixten EkbladhSol Tranås10:37:00
478Gustav LidmanTibro OK10:37:30
479Hugo EtemadFrölunda OL10:38:00
480Erik FredrikssonStora Tuna OK10:38:30
481Elias PerssonFjärås AIK10:39:00
482Isak OlssonStigsökarna10:39:30
483Sander Tonjer FingarsenElverum OK10:40:00
484Andreas HolmqvistNyköpings OK10:40:30
485Felix FinsrudAsker SK10:41:00
486Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering10:41:30
487David AlménTrollhättans SOK10:42:00
488Ossian KihlströmDalaportens OL10:42:30
489Linus BjørkeHalden SK10:43:00
490Erik ThoressonAndrarums IF10:43:30
491Atle Nikolai WølloKongsberg OL10:44:00
492Albin EronnLinköpings OK10:44:30
493Edvin HellstenNyköpings OK10:45:00
494Jakob Gadefors NauHaninge SOK10:45:30
495Daniel NystuenRøyken O-lag10:46:00
496Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK10:46:30
497Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:47:00
498Rasmus LindbergAvesta OK10:47:30
499Emrik LindFK Herkules10:48:00
500Alexander WestlingFK Friskus-Varberg10:48:30
501Frikk Alvaro EmbergsrudAsker SK10:49:00
502Gustav NorbergOK Hällen10:49:30
503Elias ThörnbladTrollhättans SOK10:50:00
504Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:50:30
505Felix DrejmoOK Landehof10:51:00
506Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:51:30
507Arvid LundqvistHalmstad OK10:52:00
508Loke HedbergLunds OK10:52:30
509Alex JohanssonFK Friskus-Varberg10:53:00
510Hugo LarssonKarlskrona SOK10:53:30
511Gustav BohmanOK Orinto10:54:00
512Melvin NilssonHärlövs IF10:54:30
513Egil LissmyrIFK Mora OK10:55:00
514Linus NorénOK Njudung10:55:30
515Mikkel BerglundRingerike OL10:56:00
516Stellan GradinAndrarums IF10:56:30
517Sondre YtterbøAsker SK10:57:00
518Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL10:57:30
519Felix BäckstädeVisborgs OK10:58:00
520Isak AnängenNyköpings OK10:58:30
521Markus HalvarssonLeksands OK10:59:00
522Halvard KornmoPorsgrunn OL10:59:30
523Lukas AndrénTibro OK11:00:00
524Rolf HaugKongsberg OL11:00:30
525Simon NordbergGöteborg-Majorna OK11:01:00
526Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK11:01:30
527Tobias MathisenPorsgrunn OL11:02:00
528Fabian OdénFjärås AIK11:02:30
529Simen Aure SkogedalAsker SK11:03:00
530Adam ÖsterdahlVisborgs OK11:03:30
531Sindre Grøv SvensenLillehammer OK11:04:00
532Sigurd Saxe SandvikHalden SK11:04:30
533Henry SvensVästerbergslagens OL11:05:00
534Lukas LarssonOK Skogshjortarna11:05:30
535Alfred ÖstergrenAlvesta SOK11:06:00
536Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:06:30
537Jakob WidelundOK Kåre11:07:00
538Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK11:07:30
539Gustav WallmanMatteus SI11:08:00
540Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:08:30
541Hugo UnossonKalmar OK11:09:00
542Sigurd SmemoIF Sturla11:09:30
543Axel BechtelFK Friskus-Varberg11:10:00
544Hugo KindbornOK Hällen11:10:30
545Tage KinellIFK Göteborg Orientering11:11:00
546Linus BenjaminssonLidköpings VSK11:11:30
547Filip StorellHaninge SOK11:12:00
548Thobias BrodinIFK Mora OK11:12:30
549Jesper JohanssonOK Löftan11:13:00
550Eilev KvaaleAsker SK11:13:30
551Rasmus PetterssonOK Djerf11:14:00
552Emil AxelssonLerums SOK11:14:30
553Gustav OhlinOK Tranan11:15:00
554Axel NalbinMullsjö SOK11:15:30
555Olle KallerbäckVäxjö OK11:16:00
556Jakob TorgersenHalden SK11:16:30
557Hugo MandingerTrollhättans SOK11:17:00
558Oscar OlinIK Hakarpspojkarna11:17:30
559Anton KastrupSävedalens AIK11:18:00
560Jakob GunnarssonLerums SOK11:18:30
561Mats LindaasElverum OK11:19:00
562Alf Kristian HelleHalden SK11:19:30
563Mathias Skourup RognebakkeIF Sturla11:20:00
564Karl PetersénOK Njudung11:20:30
565Klockar-Eskil NääsLeksands OK11:21:00
566Isak HenningssonOK Gisle11:21:30
567Sander Solheim OttesenIF Sturla11:22:00
568Ole Henrik WoxholthAsker SK11:22:30
569Aron HellgrenIF Thor11:23:00
570Erik NilssonDalaportens OL11:23:30
571Karl LundinOK Hällen11:24:00
572Jacob GrahnIK Uven11:24:30
573Hugo AuseliusBredaryds SOK11:25:00
574Arvid BlomsterRonneby OK11:25:30

Annonser