Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Eskilstuna weekend

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång

D21

4 080 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anette CarlssonKFUM Örebro OK18:01
2Elin DahlinDomnarvets GOIF18:03
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK18:05
4Johanna EngströmOK Hällen18:07
5Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF18:09
7Alice HugossonIFK Lidingö SOK18:13
9Karin PerssonHagaby GoIF Örebro18:17
10Jenny WegmüllerOK Rodhen18:19
11Elsa EkelinKFUM Örebro OK18:21
12Josefine AhlbäckOK Milan18:23
13Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro18:25
14Linda ErikssonGävle OK18:27
15Sara EskilssonAlfta-Ösa OK18:29
16Elisabeth AhlgrenLinköpings OK18:31
17Johanna HenrikssonOK Tisaren18:33
18Sandra NäslundVästerås SOK18:35
19Chantelle HesselbergOK Hällen18:37
20Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF18:39
21Karin LundbergTullinge SK18:41
22Pernilla ErikssonGävle OK18:43
23Moa KjellstrandCentrum OK18:45
24Andrea SvenssonOK Tisaren18:47
25Johanna ÖbergOK Hällen18:49
26Emma JohanssonDomnarvets GOIF18:51
27Linnea TroengSkogslöparna18:53
28Emma HelmerssonOK Roxen18:55
29Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro18:57
30Emma HagrotTäby OK18:59
31Julia OhlssonOK Linné19:01
32Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF19:03
8Josefin ErlandssonOK Milan19:05

H21

5 090 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Linus RisplingCentrum OK18:00
102Janne SelkäläKöping-Kolsva OK18:01
103Fabian SteenOK Enen18:02
104Oskar CarlborgOK Hällen18:03
105Lasse JanssonGävle OK18:04
106Per CarlborgLinköpings OK18:05
107Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna18:06
108Joel HallbergIFK Hedemora OK18:07
110Stefan AltorferOLG Cordoba18:09
111Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF18:10
112Martin NorrbomSala OK18:11
113Jonas EngströmOK Hällen18:12
114Emil KaleredOK Denseln18:13
115Simon MellinSundbybergs IK18:14
116Simon AnderssonOK Rodhen18:15
117Mats RöjgårdOK Kolmården18:16
118David LingforsOK Linné18:17
119Olle KaleredStora Tuna OK18:18
120Ota ŠkvorOK Kamenice18:19
121Jonas VikströmKöping-Kolsva OK18:20
122Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro18:21
123Lukas ZwickyOLG Cordoba18:22
125David MellinSundbybergs IK18:24
126Love BerzellOK Ravinen18:25
127Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby18:26
128Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF18:27
129Carl NäslundVästerås SOK18:28
130Filip JacobssonOK Tisaren18:29
132Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF18:31
133Niclas LarssonKöping-Kolsva OK18:32
134Robert PetterssonIF Thor18:33
135Peter ÖbergOK Hällen18:34
136Erik BerzellJärla Orientering18:35
137Torbjörn JacobssonOK Rodhen18:36
139Jan TroengOK Linné18:38
140Gustaf SundbüeOK Hällen18:39
141Kristoffer EdshageCentrum OK18:40
142Joel LännevallOK Roslagen18:41
143Håkan PetterssonOK Djerf18:42
144Joakim SkärlénHaninge SOK18:43
145Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK18:44
146Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF18:45
147Simon JakobssonLånghundra IF18:46
138Erik NallgårdVästerås SOK18:47
149Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF18:48
150Daniel NilssonNyköpings OK18:49
151Johan CelanderKöping-Kolsva OK18:50
152Morgan KarlssonSundbybergs IK18:51
153Erik MartinssonLinköpings OK18:52
154Ulrik ImbergOK Linné18:53
156Martin SärnbrinkOK Tisaren18:55
157Axel WrådheAttunda OK18:56
158Joakim BergBromma-Vällingby SOK18:57
159Olof LethagenCentrum OK18:58
160Anton GumaeliusWaxholms OK18:59
161Jörgen OhlinTullinge SK19:00
109Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro19:01

D21 Kort

3 410 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Boel SundbergOK Södertörn18:00
Elin NallgårdVästerås SOK18:02
Frida ForsbergTullinge SK18:04
Sofie RedtzerAttunda OK18:06
Åsa RambergHallstahammars OK18:10
Malin SundebySkogslöparna18:12
Malin JacobsonOK Tor18:14
Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK18:16
Rachel CollinsIFK Hedemora OK18:18
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby18:20
Johanna RagvaldOK Linné18:22
Lina LångStora Tuna OK18:24
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK18:26

H21 Kort

4 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joachim WansölinOK Ravinen18:00
Emil ThalinOK Älvsjö-Örby18:02
Fredrik ForsbergTullinge SK18:06
Tobias BeckiusOK Tyr18:08
Anders GranbergOK Klemmingen18:12
Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK18:14
Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF18:16

H20

3 930 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Walter LagerhällRehns BK18:38
52Johan PerssonAttunda OK18:40
53Adam LiljaOK Enen18:42
54Simon SchusterIFK Lidingö SOK18:44
55Benjamin LangerakJärfälla OK18:46
56Niklas CarlssonSundbybergs IK18:48
57Jonas AnderssonOK Roxen18:50
59Arvid LinderOK Hällen18:54
61Alexander AlnessLånghundra IF18:58
62Hugo DalhammerOK Roxen19:00
63Edvin NordströmTäby OK19:02
64Lukas LundgrenVäxjö OK19:04
65Albin LarssonGotlands Bro OK19:06
66Johan HagströmerOK Hällen19:08
67Viktor SkoogKils OK19:10
68Henrik HamreforsVästerås SOK19:12

D18

3 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malva SteenOK Enen18:50
82Elin DahlmarkVästerås SOK18:52
83Tilda AnderssonTullinge SK18:54
84Lotta WeyhenmeyerIF Thor18:56
85Linnéa GustafssonOK Hällen18:58
86Sofie ŠafkováOK Kamenice19:00
88Tilda ÖstbergStora Tuna OK19:04
81Hedvig SundstedtRasbo IK19:06
90Tindra JernströmAvesta OK19:08
91Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK19:10
93Alicia LundgrenVäxjö OK19:14
94Elin LindbladOK Djerf19:16
95Johanna SärnbrinkOK Tisaren19:18
89Moa HjorthDomnarvets GOIF19:20

H18

3 810 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
171Jan GajdaOK Kamenice18:49
172Albert RenellOK Tor18:51
174Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK18:55
175Martin SkärlénHaninge SOK18:57
176Philip CarlssonNyköpings OK18:59
177Lukas OlmKils OK19:01
178Axel Leijon ThorellLånghundra IF19:03
179Sebastian ŠafkaOK Kamenice19:05
180Oskar NymanOK Tyr19:07
181Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF19:09
182Albin FalkNyköpings OK19:11
183Christopher AnderssonVingåkers OK19:13
184Ola EklundKatrineholms OK19:15
185Andreas NäslundVästerås SOK19:17
186Ludvig HolmqvistOK Tor19:19
187William NilssonNyköpings OK19:21
188Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF19:23
189Emil StørmerOK Kamenice19:25

D17-20 Kort

3 430 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Heidi ForsOK Grip18:00
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK18:02

H17-20 Kort

3 680 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus TäckOK Hammaren18:04

D16

3 430 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irmelie EnströmSundsvalls OK18:54
Karolína BejvlováOK Kamenice18:56
Karin WedmanVästerbergslagens OL18:58
Lovisa HambäckLånghundra IF19:00
Ema ČernáOK Kamenice19:02
Ida HallinSurahammars SOK19:04
Sofie BodinAlmby IK19:06
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro19:08
Emma EngehultNotodden OL19:10
Helena HankovcováOK Kamenice19:12
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK19:14
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL19:16
Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK19:18

H16

3 680 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK18:13
Adam ŠkvorOK Kamenice18:15
Valter PetterssonOK Tisaren18:17
Casper SkeppSävedalens AIK18:19
William VuorinenOK Tor18:21
Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF18:23
Hampus PerssonOK Enen18:25
David MårtenssonGarphyttans IF18:27
Oscar OlinIK Hakarpspojkarna18:29
Lukas WibergStora Sundby GoIF18:33
Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen18:35
Jonas CarlssonStora Tuna OK18:37
Tomáš KováříkOK Kamenice18:39
Marcus EkmanTäby OK18:41
Carl HedegårdOK Kolmården18:43
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:45
Wille LångbergHudiksvalls OK18:47
Isak OlssonStigsökarna18:49
Hugo HankovecOK Kamenice18:51
Linus MalmKFUM Örebro OK18:53
Eric HallnerOckelbo OK18:55
Sverre RöjgårdOK Kolmården18:57
Martin GajdaOK Kamenice18:59
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL19:03
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL19:05
Albin EronnLinköpings OK19:07
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb19:09

D16 Kort

3 220 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise LindellGustavsbergs OK18:41
Tilde WickströmOK Tor18:43

D14

3 220 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa DufvaSundsvalls OK18:01
Jonna LindbladOK Djerf18:03
Isabelle StåhlbrandtRasbo IK18:05
Sandra ValjusIFK Lidingö SOK18:07
Hanna ÖstbergStora Tuna OK18:09
Lena PerssonTullinge SK18:11
Nelly MårtenssonGarphyttans IF18:13
Meja AleniusNyköpings OK18:15
Kristýna JedličkováOK Kamenice18:17
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:19
Alva WickströmArboga OK18:21
Moa BirkebækStora Tuna OK18:25
Amanda SjödinOK Tisaren18:27
Olivia KarlssonKovlands IF18:29
Emma OlinIK Hakarpspojkarna18:31
Yrsa RöjgårdOK Kolmården18:33
Julia AnderssonOK Tor18:35
Elsa KaipeOK Kåre18:37

H14

3 220 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus LindblomGustavsbergs OK18:02
Linus HallinSurahammars SOK18:04
Hugo PerssonOK Denseln18:06
Arvid SkeppSävedalens AIK18:08
Bruno GöranssonAlmby IK18:10
Jonatan WickströmOK Tor18:14
Isak DalinLeksands OK18:16
Viktor NorbergStora Tuna OK18:18
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:20
Jakub JedličkaOK Kamenice18:22
Rasmus DoeringGarphyttans IF18:24
Viktor JemthIF Thor18:26
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK18:28
Hugo ÖrnKFUM Örebro OK18:30
Jakob CarlssonStora Tuna OK18:32
Zeb SvenssonOK Tjärnen18:34
Casper KarlssonOK Tor18:36
Valle LarssonIF Thor18:38
Olle LångbergHudiksvalls OK18:40
Edvin NilssonLånghundra IF18:42
Kristoffer KlarinVästerås SOK18:44
Viktor ZillingOK Södertörn18:48
Viktor FröbergOK Tor18:50
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK18:52
Samuel ResmalmOK Hedströmmen18:54
Emil LarssonOK Tisaren18:56
Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL18:58
Elis HanssonIF Thor19:00
Erik ElfÖlmstads IS19:02
Oscar LandstorpOK Tor19:04
Ludvig EronnLinköpings OK19:06
Vidar NettelmarkSurahammars SOK19:08
Wilhelm TengrothOK Måsen19:10

D14 Kort

1 920 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida GustavssonStora Sundby GoIF18:01
Lina HolmqvistOK Tor18:03
Nora RinmanStora Sundby GoIF18:07
Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF18:11

D12

1 920 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro18:13
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK18:15
Tilde TimlövStora Sundby GoIF18:17
Julia GustafssonKFUM Örebro OK18:19
Stina SöderqvistLinköpings OK18:21
Emilia MellegårdLidköpings VSK18:23
Sofie LindellGustavsbergs OK18:25
Emily KruysIF Thor18:27
Alice CarlssonIK Standard18:29
Klara BjällhageOK Tor18:31
Elin KarlssonKovlands IF18:33
Matilda PerssonOK Enen18:35
Emilia HedmanKungälvs OK18:37
Alva EliassonSundsvalls OK18:39
Nora NordlundOK Kåre18:41
Ella JacobsonOK Tor18:43
Maja SjödinOK Tisaren18:45
Wilma WikströmFellingsbro GOIF18:47
Elin DoeringGarphyttans IF18:49
Elsa TunbladMälarö SOK18:51
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF18:53

H12

1 920 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte KlassonOK Hammaren18:14
Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF18:16
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:18
Jonathan NilssonGustavsbergs OK18:20
Emil ÅbergOK Linné18:22
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:26
Viggo HolmbergOK Tylöskog18:28
Arvid FröbergOK Tor18:30
Gustav HjelmOK Måsen18:32
Rasmus EngehultNotodden OL18:34
Philip SjödinOK Tisaren18:36
Oscar KjellmanLinköpings OK18:38
Anton JonssonOK Tyr18:40
Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL18:42
Melvin StranskyStora Sundby GoIF18:44
Gustav NyströmOK Ravinen18:46
Erik NederheimTäby OK18:48
Jonathan AnderssonVingåkers OK18:50
Emil SkeppSävedalens AIK18:52
Viktor FischerOK Linné18:54
Sebastian LindblomGustavsbergs OK18:56
Axel ThybeckLindebygdens OK19:00
Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK19:02

D12 Kort

1 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julie CasselsjöOK Kolmården18:47
Nike RinaldoOK Tor18:49
Malva EnlundSala OK18:51
Hanna OlmIF Thor18:53
Elsa VernerOK Tor18:55
Ester AspersandSala OK18:57
Emilia AnderssonOK Tor18:59

H12 Kort

1 710 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor ÖstbergStora Tuna OK18:01
Castor FlordalKatrineholms OK18:03

D10

1 710 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellinor KruysIF Thor18:01
Astrid JacobsonOK Tor18:03
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb18:07
Mira VejedalSnättringe SK18:09
Armida MalmqvistOK Tor18:11
Elsa KarlssonKatrineholms OK18:13
Selma WickströmArboga OK18:15
Ester KlassonOK Hammaren18:17
Molly BomanMälarö SOK18:19
Wilma JonssonOK Tyr18:21
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF18:23
Alice FunkeLeksands OK18:27
Julia EkOK Ravinen18:29
Elma MagnellKatrineholms OK18:31
Gabriella HaslerSurahammars SOK18:33
Alma WesselLänna IF18:35
Hedda TunbladMälarö SOK18:37
Frida SöderqvistLinköpings OK18:39
Lovisa ThybeckLindebygdens OK18:41
Annalena ZinnikerOLK Wiggertal18:43

H10

1 710 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip ÅkärbjärIFK Mora OK18:04
Petter NordlundOK Kåre18:06
Petr GajdaOK Kamenice18:08
Olle LandstorpOK Tor18:10
Emil WinnerstamEskilstuna OL18:12
Oskar WennbergStorviks IF18:14
Anton ÅbergOK Linné18:16
Oskar KaipeOK Kåre18:18
David JonforsenHallstahammars OK18:20
Alfred WesselLänna IF18:22
Arvid HellbergSundbybergs IK18:24
Alvin LundgrenVäxjö OK18:28
Isak LarssonOK Tisaren18:30
Axel LindbladOK Djerf18:32
Albert JonforsenFrölunda OL18:34
Herman EliassonSundsvalls OK18:36
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:38
Melker VernerOK Tor18:40
Melker CarlssonKFUM Örebro OK18:42
Edvin WesterSkogslöparna18:44
Gustav NorbergStora Tuna OK18:46
Emil LindgrenOK Tor18:48
Alexander DufvaSundsvalls OK18:50
Isak WinnerstamEskilstuna OL18:54
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF18:56
Hilding GindemoÄrla IF18:58

D35

3 860 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin ElfvingDomnarvets GOIF18:00
Camilla AdlertegOK Enen18:02
Sofia SundströmTullinge SK18:04
Alexandra AltorferOLG Cordoba18:08
Lena NordlundOK Kåre18:10
Eva ElfvingDomnarvets GOIF18:12
Sandra EdhagerNyköpings OK18:14
Viktoria KarlssonKovlands IF18:16
Sara HelanderDomnarvets GOIF18:18

H35

4 420 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per VernerOK Tor18:56
Christian BjörkmanÅkers IF19:00
Mikael MellegårdLidköpings VSK19:02
Henrik WickströmVästerås SOK19:04
Johan HöökIK Jarl Rättvik19:06
Stefan RingOK Löftan19:08
Michael WickströmArboga OK19:12
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen19:14
Mathias NyströmNorbergs OK19:16
Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL19:18
Ingemar ÅkermanTullinge SK19:20

D40

3 470 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katrin SkeppSävedalens AIK18:00
Sara TimnerSundsvalls OK18:02
Johanna JonssonIK Gandvik18:04
Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen18:06
Angelica LindblomGustavsbergs OK18:08
Caroline CasselsjöOK Kolmården18:10
Malin WiklundAlmby IK18:14
Anna OlinIK Hakarpspojkarna18:16
Anna LöwegrenKatrineholms OK18:20
Anna EkOK Ravinen18:22
Anna WennbergOK Tor18:24
Åsa KruysIF Thor18:26
Malin JonssonOK Tyr18:28
Sofia CarlssonLindebygdens OK18:30
Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF18:32
Elisabeth FriesUmeå OK18:34
Ida WesselLänna IF18:36
Sofia HaslerSurahammars SOK18:38
Ida SundstedtRasbo IK19:13

H40

3 930 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas OlssonIF Thor18:01
Daniel AnderssonIK Gandvik18:03
Ove OksvoldCentrum OK18:05
Lars SoldaggOK Klemmingen18:07
Ulf PerssonIFK Enskede18:09
Henrik SjögrenHaninge SOK18:11
Mikael StranskyStora Sundby GoIF18:13
Daniel GustafssonKFUM Örebro OK18:17
Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL18:19
Lars NordinTullinge SK18:21
Anders FröbergOK Tor18:23
Magnus HedmanKungälvs OK18:25
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:27
Emil AnderssonLänna IF18:29
Johan StenbergIF Thor18:31
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL18:33
Gustav NäsmanHaninge SOK18:35
Lars-Olof MagnellKatrineholms OK18:37
Jacob BolinTullinge SK18:39
Urban SärnbrinkOK Tisaren18:41
Jakob WedmanVästerbergslagens OL18:43
Henrik HallinSurahammars SOK18:45
Mats ÅbergOK Linné18:47
Lars-Erik HaslerSurahammars SOK18:49
Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF18:51
Björn NorbergStora Tuna OK18:53
Adam JedličkaOK Kamenice18:57
Björn LjunggrenOK Hammaren18:59
Björn WinnerstamEskilstuna OL19:01
Pontus FunkeLeksands OK19:03
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb19:05
Magnus LindblomGustavsbergs OK19:07
Henrik FlordalKatrineholms OK19:09
Jesper HedbergIF Thor19:11

D45

3 410 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK18:30
Eva HallOK Tor18:32
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:34
Helena HudečkováOK Kamenice18:36
Helena NorbergStora Tuna OK18:38
Anna FunkeLeksands OK18:40
Åsa Rimsjö SandTullinge SK18:42
Agneta ErikssonOK Kolmården18:44
Ingela ErikssonGävle OK18:46
Susanne LundgrenVäxjö OK18:48
Anna Karin OlmIF Thor18:50
Kristin HellbergSundbybergs IK18:52
Sofie BergendahlIF Thor18:54
Jenny RöjgårdOK Kolmården18:56
Mia EronnLinköpings OK18:58
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF19:00
Monica AnderssonVingåkers OK19:02
Kerstin KahmannTUS Lübbecke19:04
Sofia PerssonTullinge SK19:06
Kristin RamsellLeksands OK19:08
Anna GustafssonKFUM Örebro OK19:10
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK19:12
Anna TimnerKatrineholms OK19:14
Zuzana ŠkvorováOK Kamenice19:16
Ann-Sofie TäckOK Hammaren19:18

H45

3 810 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer CasselsjöOK Kolmården18:00
Mats GustafssonKFUM Örebro OK18:02
Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF18:04
Per CarlssonStora Tuna OK18:06
Magnus AnderssonSundbybergs IK18:08
Nic KruysIF Thor18:10
Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK18:12
Jonas LångbergHudiksvalls OK18:14
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna18:16
Mickael GöranssonAlmby IK18:18
Fredrik NilssonLånghundra IF18:20
David WästlundOK Tyr18:22
Tomas HallménOK Tisaren18:24
Henric BrohedeOK Tyr18:26
Mikael NyströmOK Ravinen18:28
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK18:30
Krister ÅkärbjärIFK Mora OK18:32
Daniel OlmIF Thor18:34
Fredrik LandstorpOK Tor18:36
Magnus HjorthDomnarvets GOIF18:38
Magnus JonssonSundsvalls OK18:40
Markus OlinIK Hakarpspojkarna18:42
Niklas HenrikssonAttunda OK18:44
Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF18:46
Erik BengtssonFK Åsen18:48
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro18:50
Fredrik LindellIF Thor18:52
Dan LarssonOK Tisaren18:54
Rickard JonforsenHallstahammars OK18:56
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:58
Jonas StåhlbrandtRasbo IK19:00
Joakim DahlbergAlmby IK19:04
Magnus ÖhlingOK Tor19:06
Lars LindbomMälarö SOK19:08

D50

3 220 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa WikströmFellingsbro GOIF18:02
Elisabeth StödemanSurahammars SOK18:04
Ebba HedegårdOK Kolmården18:06
Kristina ForsOK Grip18:08
Barbara LeuenbergerFinspångs SOK18:10
Maria KjellmanLinköpings OK18:12
Yvonne AnderssonTullinge SK18:14
Hana TichovskaSK Praga18:16
Lotta StålVästerbergslagens OL18:18
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK18:20
Monica BomanGävle OK18:22
Carola RayOK7718:24
Marie AlfredssonOK Tyr18:26
Petra KolsvikHägersta GF18:28
Charlotta AskeljungOK Klemmingen18:30
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL18:34
Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro18:36
Pia Käck FritzellGudhems IF18:38
Kristina ZillingOK Södertörn18:40
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK18:42
Lena GumaeliusWaxholms OK18:44
Margareta BerghSkarpnäcks OL18:46
Monica FröjdSnättringe SK18:48
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro18:50
Anna NorrbomSala OK18:52
Berit WetterArboga OK18:54
Karin TorstenssonFalköpings AIK OK18:56
Ingrid JohanssonLaholms IF OK18:58
Anna LindellGustavsbergs OK19:00
Lena PetrisiVästerbergslagens OL19:02
Eva-Lena NilssonNyköpings OK19:04
Barbara ZinnikerOLK Wiggertal19:06

H50

3 860 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar MagnussonOK Måsen18:21
Tomas NormanLeksands OK18:23
Patrik SteenOK Enen18:24
Patrik ThybeckLindebygdens OK18:25
Per WintherVästerbergslagens OL18:26
Gunnar SkärlénHaninge SOK18:27
Kenneth JönssonTullinge SK18:28
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL18:29
Roger LarssonKatrineholms OK18:30
Eric HuijsersHammarby IF OF18:31
Anders DalhammerOK Roxen18:33
Martin ŠkvorOK Kamenice18:34
Mats EkmanTäby OK18:35
Anders BrinkmanVandrarringen18:36
Johan MalmOK Kolmården18:37
Christer AlmHagaby GoIF Örebro18:38
Tomas RayOK7718:39
Ola JernströmAvesta OK18:40
Peter ForsOK Grip18:41
Rune EngehultNotodden OL18:42
Gunnar KindlundhTrosabygdens OK18:43
Patric JärleskogOK Tor18:44
Kenneth HermanssonSigtuna OK18:45
Tommy FröjdSundsvalls OK18:46
Nils AronssonOK Tisaren18:47
Johan AspersandSala OK18:48
Pär StålVästerbergslagens OL18:50
Björn CarlssonOK Hällen18:51
Oskar NederheimTäby OK18:52
Tomas JonssonVandrarringen18:53
Thomas PerssonOK Denseln18:55
Tore NallgårdVästerås SOK18:56
Roland SannicoloTäby OK18:57
Sven LundgrenVäxjö OK18:58
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK18:59
Piero SannicoloTullinge SK19:00
Christer ErikssonOK Kolmården19:01
Robert ÖstlundSäterbygdens OK19:02
Jonatan LindellGustavsbergs OK19:03
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb19:04
Stefan BjurstedtSurahammars SOK19:05
Pär EricsonNyköpings OK19:06
Thomas AnderssonKatrineholms OK19:07
Jonas PetterssonOK Tisaren19:09
Peter HambäckLånghundra IF19:10
Staffan ZillingOK Södertörn19:11
Magnus HedegårdOK Kolmården19:12
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL19:13
Christer LinderborgKöping-Kolsva OK19:15
Urban RisbergEskilstuna OL19:22

D55

3 220 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika LarssonArboga OK18:43
Caroline JohanssonGustavsbergs OK18:45
Karin ForsbergTullinge SK18:47
Marianne RuppOLG Thun18:49
Inger BergLinköpings OK18:51
Marita FilipssonMarkaryds FK18:53
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik18:55
Lena HellströmOK Ravinen18:59
Carina DoyleSundbybergs IK19:01
Pia VångellLinköpings OK19:03
Annette Falck LarssonVänersborgs SK19:05
Maria JonssonTullinge SK19:07
Kerstin SjökvistOK Österåker19:09
Marit ÄngHagaby GoIF Örebro19:11
Kia NordströmTäby OK19:13
Ann-mari SilfverLånghundra IF19:15
Agneta GrönlundKatrineholms OK19:19

H55

3 540 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dan NilssonNyköpings OK18:01
Lars GerhardssonAttunda OK18:03
Peter AskeljungOK Klemmingen18:04
Leif SandahlOK Tyr18:05
Torbjörn JohanssonOK Södertörn18:06
Ronny NordgrenSundbybergs IK18:07
Håkan DahlbäckOK Österåker18:08
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF18:09
Lars LundinTierps SOK18:10
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK18:11
Marcus ErikssonVK Uvarna18:12
Thomas JanssonOK Roslagen18:13
Karri LindellOK Måsen18:15
Björn AlpbergAlmby IK18:16
Martin TichovskySK Praga18:17
Tomas SjökvistOK Österåker18:18
Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro18:19
Sverker ErikssonOK Gynge18:20
Anders BergLinköpings OK18:21
Patrik AhlgrenTäby OK18:22
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF18:24
Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:26
Per-Arne ForsbergTullinge SK18:27
Ulf HamreforsVästerås SOK18:28
Håkan SvenssonAlmby IK18:29
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK18:30
Peter LundbergJärfälla OK18:31
Jan SundbüeOK Hällen18:32
Mats HallNyköpings OK18:33
Pedro LundqvistLinköpings OK18:34
Peter YlsöbäckKjula IF18:35
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK18:36
Peter NordströmTäby OK18:37
Per CarlssonNyköpings OK18:38
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK18:40
Ingvar SvenssonAlmby IK18:41
Bo RenellOK Tor18:42
Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF18:43
Ulf LindbergSnättringe SK18:44
Stefan NybergAvesta OK18:45
Lars JonssonVK Uvarna18:46
Fredrik NilssonKFUM Örebro OK18:48
Urs ZinnikerOLK Wiggertal18:50

D60

2 830 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva ElnerudSigtuna OK18:57
Barbro IsakssonOK Tisaren18:59
Carina ErikssonNyköpings OK19:01
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL19:03
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby19:05
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby19:09
Gudrun PerssonHallstahammars OK19:11
Susanne HolmbergOK Södertörn19:13
Tanja-Birgit SöderströmSala OK19:15
Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro19:19

H60

3 540 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenneth HagströmOK Letstigen18:19
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik18:21
Krister GumaeliusWaxholms OK18:25
Nils-Olof BodinAlmby IK18:27
Tapani MattusIFK Lidingö SOK18:29
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL18:31
Stefan GustafssonOK Hällen18:33
Clas FriesUmeå OK18:35
Lennart AgénTullinge SK18:37
Ola HedinOK Hammaren18:39
Ove ErikssonNyköpings OK18:43
Stefan O JanssonLerums SOK18:45
Anders AlamaaIK Vikings OK18:47
Håkan GustafsonEskilstuna OL18:49
Harald BauerIFK Lidingö SOK18:51
Tomas VångellLinköpings OK18:53
Sten-Olof MatssonLeksands OK18:55
Thom SandvikAvesta OK18:57
Göran DoyleSundbybergs IK19:01
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF19:03
Göran JohanssonIF Åland19:05
Jörgen KarlssonAttunda OK19:07
Roger LindLeksands OK19:09
Henry VestergårdAlmby IK19:11
Tomas AnderssonOK Tor19:13
Peter SvenssonAvesta OK19:15
Ulf NordzellOK Djerf19:17

D65

2 830 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LarssonOK Kompassen18:01
Marianne LissEskilstuna OL18:03
Solvej CarlsonIFK Hedemora OK18:05
Solveig HedenblomSjövalla FK18:07
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL18:09
Annika NorströmHallstahammars OK18:11
Britta EklundTrosabygdens OK18:13
Britt-Marie AldénOK Kolmården18:15
Monica SvärdOK Klemmingen18:17
Ann-Britt GöranssonAlmby IK18:21
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL18:23
Lena JansonArboga OK18:25
Lena JakobssonVästerås SOK18:27
Titti BergendahlOK Måsen18:29
Lena HedmanHallstahammars OK18:31
Annette RagvaldVingåkers OK18:33
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK18:35
Inger OnsbringEskilstuna OL18:37

H65

3 410 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran SvärdOK Klemmingen18:01
Peder WickströmArboga OK18:05
Tor-Olof BlomsterIF Åland18:07
Rolf KarlssonOK Hällen18:09
Jan JohanssonIF Thor18:13
Ove JohanssonOK Kolmården18:15
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn18:17
Per-Åke HullAlmby IK18:19
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL18:21
Lennart LundgrenAvesta OK18:23
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK18:25
Martin ErikssonOK Södertörn18:27
Sven-Olov WiklundArboga OK18:29
Stefan ÖbergOK Milan18:31
Bo HerderssonMarkbygdens OK18:33
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna18:35
Anders KärrströmTullinge SK18:37
Arne JohanssonOK Ravinen18:39
Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL18:41
Kent ErikssonLerums SOK18:45
Hans-Erik SkalbergVästerås SOK18:47
Kent BergendahlNyköpings OK18:49
Sten ÅhlinOK Måsen18:51
Leif CarlssonSOK Viljan18:53
Karl-Göran WahlströmAlmby IK18:57
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL18:59
Leif WadmanKöping-Kolsva OK19:01
Lars-Erik HermanssonOK Linné19:03
Harry EnbergVästerbergslagens OL19:05
Christer NälemarkOK Djerf19:07
Mats HastadFellingsbro GOIF19:09
Paul NorénOK Södertörn19:11
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby19:13
Lars JakobssonVästerås SOK19:15
Hans RagvaldVingåkers OK19:17
Ingemar GardSöders-Tyresö19:19
Bo-Göran KarlssonAvesta OK19:21
Lars ÖstlinOK Milan19:23
Peter RasmussenNyköpings OK19:25

D70

2 340 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv FrodinKöping-Kolsva OK18:41
Vega SlottnerJönköpings OK18:43
Barbro MöllbergArboga OK18:45
Margareta HagstedtVäsby OK18:47
Anita JohanssonOK Tor18:51
Ewa NordlundLänna IF18:53
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna18:55
Sonja JedarÅkers IF18:57
Marianne SellgrenSigtuna OK18:59
Eva KjellmanVandrarringen19:01
Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF19:03
Annie GunnarstorpOK Motala19:05
Ingrid TengelandIK Gandvik19:07

H70

3 230 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig LandstorpOK Tor18:03
Runar AldénOK Kolmården18:05
Leif StrandbergGustavsbergs OK18:07
Ulf StridhSnättringe SK18:09
Bo SegerEskilstuna OL18:11
Inge SundströmNyköpings OK18:13
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF18:15
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL18:17
Anders SellgrenSigtuna OK18:19
Håkan AlderudNyköpings OK18:21
Bjarne BlomsterIF Åland18:23
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF18:25
Leif NordlundLänna IF18:27
Håkan SöderqvistArboga OK18:29
Hans-Urs ZwickyOLG Cordoba18:33
Bengt SörensenJönköpings OK18:35
Bertil HöökVästerbergslagens OL18:37
Göran LarssonOK Kompassen18:39
Torgny PetterssonVästerviks OK18:41
Alf LindbergKöping-Kolsva OK18:43
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK18:45
Lennart LundhOK Tisaren18:47
Per-Erik CarleniusKatrineholms OK18:49
Ingvar HalldinOK Tylöskog18:51
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF18:53
Boris HolmbergIF Åland18:57
Åke HöglundTimrå SOK19:01
Roland PerssonIFK Enskede19:03
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF19:05
Torsten PetterssonLånghundra IF19:07
Nils KarlssonVäxjö AIS19:09
André StraussOLG Thun19:11
Göran EklundTrosabygdens OK19:13
Åke GranstamOK Tor19:15
Bernt LöfkvistBjursås OK19:17

D75

2 340 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta JohanssonKristinehamns OK18:01
Eva von HeijneSigtuna OK18:05
Siv StamSäterbygdens OK18:07
Barbro JohanssonSjövalla FK18:09
Barbro CedérusSnättringe SK18:11
Lisbeth EurénAvesta OK18:13
Dagny GustavssonSigtuna OK18:17
Kerstin ElfÖlmstads IS18:19

H75

2 830 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK18:00
Lars CedérusSnättringe SK18:02
Magnus MejyrGävle OK18:04
Sverre JonssonOK Ravinen18:06
Uno BergOK Motala18:08
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna18:10
Karl JohanssonIFK Hedemora OK18:12
Karl-Robert MoqvistOK Tor18:16
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen18:18
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK18:20
Bengt JönssonÅkers IF18:22
Sune AhlinKöping-Kolsva OK18:24
Lars AlmqvistArboga OK18:26
Olle JohanssonIFK Hedemora OK18:28
Kjell MjöbergHallstahammars OK18:30
Lars KjellmanVandrarringen18:32
Leif HermundstadSnättringe SK18:36
Per-Ivar MöllbergArboga OK18:38
Göran JohanssonSnättringe SK18:40
Ulf WaldenfjordLinköpings OK18:42
Runo JohanssonKristinehamns OK18:44
Lars JohanssonOK Tor18:46
Alf MattssonOK Kolmården18:50
Jan JohanssonIFK Hedemora OK18:52
Lennart KarlssonOK Grip18:54
Lars-B LarssonOK Tyr18:56

D80

1 940 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid LundinEskilstuna OL18:02
Göta KåbergKöping-Kolsva OK18:04
Karin LexellOK Torfinn18:08
Harriet KarlssonOK Grip18:10
Dagny AnderssonOK Tjärnen18:12
Karin CarlssonNyköpings OK18:16

H80

2 340 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune SandbergHallstahammars OK18:20
Curt ThorénNyköpings OK18:22
Nils JohanssonOK Tjärnen18:24
Svante NyströmVästerbergslagens OL18:26
John VallinOK Hedströmmen18:30
Folke NyströmVästerbergslagens OL18:34
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK18:36
Tord LidströmHagaby GoIF Örebro18:38
Bo KarlssonKöping-Kolsva OK18:40
Anders AdlerLinköpings AIK18:42

H85

1 940 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo ElmgrenSundbybergs IK18:43
Bengt EdvardssonOK Torfinn18:45
Stig LundinEskilstuna OL18:47

Inskolning

1 710 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina KarlssonKovlands IF17:51:25
Solveig SoldaggOK Klemmingen18:20:53
Agaton SoldaggOK Klemmingen18:20:57
Nora BringertKatrineholms OK18:41:37
Elin HedmanKungälvs OK18:42:02
Alfred VidlundSträngnäs-Malmby OL18:52:03
Aron FalkOK Hällen19:02:04
Markus KantarpÄrla IF19:03:47
Vidar EngströmOK Hällen19:03:48
Ingalisa ÖbergOK Hällen19:10:53
Tova OlssonIF Thor

U1

1 710 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nora TunbladMälarö SOK17:48:17
Nellie WahlströmIF Thor17:49:50
Olle JacobsonOK Tor17:58:01
Frida HerbstVästerås SOK18:00:00
Linnea DufvaSundsvalls OK18:00:10
André ÖhlingOK Tor18:03:50
Harald CarlssonKFUM Örebro OK18:05:22
Emma KlarinVästerås SOK18:05:34
Felix HerbstVästerås SOK18:08:06
Liv StällbergTullinge SK18:08:39
Vera StällbergTullinge SK18:08:46
Moa WegmüllerOK Rodhen18:09:56
Malkom MalmqvistOK Tor18:12:38
Jonna DoeringGarphyttans IF18:16:20
Tilde BirkebaekStora Tuna OK18:17:23
Adam LindgrenOK Tor18:20:11
Måns TroengOK Linné18:20:29
Frida EkOK Ravinen18:22:05
Ludvig BomanMälarö SOK18:24:09
Alice NorwaldOK Tor18:28:55
Elsa NorwaldOK Tor18:28:55
Matilda JonforsenFrölunda OL18:30:16
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK18:30:20
Nike VejedalSnättringe SK18:32:03
Sigge RinaldoOK Tor18:49:49
Iris KällströmerNyköpings OK19:00:20
Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL19:05:15
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL19:05:16
Ida KjellmanLinköpings OK19:21:04
Ester FalkOK Hällen19:23:42
Ida OlssonIF Thor

U2

1 920 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak StåhlbrandtRasbo IK18:03:22
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb18:03:32
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF18:11:33
Lovisa FischerOK Linné18:12:05
Vera WennbergStorviks IF18:13:00
Måns DahlbergAlmby IK18:17:37
Vidar LarssonIF Thor18:20:07
Vendela Kettunen SvedbergOK Hammaren18:22:33
Arne LagerqvistGarphyttans IF18:33:06
Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL18:44:42
Hugo NyströmOK Ravinen18:45:02
Fabian WästlundOK Tyr18:45:04
Lovisa NederheimTäby OK18:58:25
Karl HedmanKungälvs OK19:27:39
Iris DahlbergGarphyttans IF

Öppen 1

1 710 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Veronica LarssonRasbo IK17:57:28
Sandra SärnholmSK Trim/Virsbo18:34:07
Stefan FriesUmeå OK18:47:30
Malin JohanssonOK Enen18:55:21
Ida RökenTäby OK18:57:07
Maja JohannessonKils OK19:02:40

Öppen 3

1 920 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pyttan AsplundOK Södertörn17:58:29
Fredrik Cederquist TörnbladCentrum OK18:04:17
Elin BomanOK Tyr18:04:20
Hugo ZetterbergVästerås SOK18:10:02
Lisa LynchKlubblös18:10:05
Niamh LynchKlubblös18:10:06
Ulla LindellOK Hällen18:13:17
Cecilia HolmbergOK Tylöskog18:14:08
Roland WestbergSK Trim/Virsbo18:14:11
Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo18:14:47
Klara JedarOK Tor18:17:11
Cajsa AleniusNyköpings OK18:17:17
Anna KlassonOK Hammaren18:21:40
Viktor Kettunen SvedbergOK Hammaren18:22:35
Satu KettunenOK Hammaren18:22:36
Ylva DoeringGarphyttans IF18:22:39
Berit NilssonOK Älme18:27:12
Monica GranströmVingåkers OK18:28:27
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK18:32:01
Gary JonforsenFrölunda OL18:34:10
Linda WickströmOK Tor18:37:58
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF18:41:55
Britt-Inger LindbergOK Nalle18:42:12
Rosita KarlssonVäxjö AIS18:46:21
Emelie RökenTäby OK18:50:59
Agneta HuhtaOK Måsen18:53:08
Lisa sundinKlubblös18:56:46
Catharina AnderssonOK Tor19:00:26
Mia EngehultNotodden OL19:08:11
Pernilla NorwaldOK Tor19:08:33
Kristina HöökVästerbergslagens OL19:10:59
MARIA JONFORSENFrölunda OL19:42:02
Tora LynchKlubblös

Öppen 5

3 220 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catharina JohanssonOK Kolmården17:49:04
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF17:58:04
Anne AlthausOL Zimmerberg17:58:07
Jonas ÖrnKFUM Örebro OK17:58:11
Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK18:00:16
Bengt FribergJärfälla OK18:00:52
Magdalena SjödinOK Tisaren18:01:14
Anna GruvrisIK Jarl Rättvik18:01:27
Thomas BomanOK Tyr18:02:25
Cecilia NilssonGustavsbergs OK18:03:38
Agneta BomanOK Tyr18:04:13
Ellen ThorsénSurahammars SOK18:05:00
Ludvig HaslerSurahammars SOK18:05:28
Sara BengtsonKöping-Kolsva OK18:07:11
Magnus JedarÅkers IF18:09:00
Louise DalhammerOK Roxen18:11:08
Albin JemthIF Thor18:11:41
Rasmus HedarOK Tor18:12:22
Marie HedarOK Tor18:12:24
Karin ProforsKöping-Kolsva OK18:12:50
Robert HagströmEskilstuna OL18:13:38
Robert PuustaOK Älvsjö-Örby18:13:46
Erika HolmbergOK Tylöskog18:14:07
Lena FlinkFjärås AIK18:16:53
Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF18:17:11
Anna WennbergStorviks IF18:17:29
Catrine StoltOK Milan18:18:07
Gunilla HamreforsVästerås SOK18:22:08
Berit EkmanTäby OK18:22:28
Emma IsacssonOK Linné18:22:40
Leif  HagstedtVäsby OK18:22:49
Matilda EkmanTäby OK18:23:00
Emelie GustafssonStora Sundby GoIF18:23:18
Thomas WiklundVästerås SOK18:27:11
Kaisa MårtenssonGarphyttans IF18:30:06
Lars HelmerssonVandrarringen18:37:39
Arvid LindqvistOK Måsen18:37:55
Dennis BjurstedtSurahammars SOK18:38:13
Anna-Karin MouazzenOK Letstigen18:38:41
Mari BjörklundOK Letstigen18:38:43
Joseph ByströmKlubblös18:39:04
Heléna KruskopfKorsnäs IF OK18:44:48
Karin TunbladMälarö SOK18:48:04
Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF18:48:06
Emma HerbstVästerås SOK18:48:08
Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK18:48:49
Alice RökenTäby OK18:51:02
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen18:51:27
Matilda LarssonOK Hällen18:52:08
Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL18:52:33
Frida JonforsenHallstahammars OK18:59:07
Linus JernströmAvesta OK19:05:08
Jenny LindIK Standard19:05:21
Dan BomanMälarö SOK19:05:44
Sten HellströmOK Ravinen19:10:09
Carin BauerIFK Lidingö SOK19:13:27

Öppen 7

2 960 m, 86 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingvar LarssonGustavsbergs OK17:47:51
Lars AlbertssonOK Tylöskog17:48:22
Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF17:49:10
Börje KarlssonOK Nalle17:49:41
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK17:49:50
Leif ThorssonOK Grip17:50:23
Lotta LarssonVästerbergslagens OL17:51:00
Mats KåbergKöping-Kolsva OK17:51:04
Berit GustavssonSödertälje IF17:51:29
Kurt EkbergOK Orinto17:51:37
Stig GustavssonSödertälje IF17:51:58
Bendy WallinTrosabygdens OK17:52:58
Birgitta WallinTrosabygdens OK17:53:33
Kristin KällströmerNyköpings OK17:54:10
Toni AnderssonVästerås SOK17:54:57
Margareta JönssonÅkers IF17:55:22
Bibi SilvemarkDalaportens OL17:55:44
Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF17:56:00
Hans PeterssonHallstahammars OK17:57:26
Agneta HasselkvistOK Milan17:58:26
Eva PedersenOK Skogshjortarna17:59:20
Sven JacobsonOK Milan18:01:59
Magnus PedersenOK Skogshjortarna18:02:28
Johanna DalinLeksands OK18:03:59
Gunilla PetterssonVästerviks OK18:04:43
Pelle HöökKöping-Kolsva OK18:06:06
Pirkko HammarströmOK Måsen18:06:42
Peter KraftSala OK18:10:35
Marie LarssonKöping-Kolsva OK18:11:02
Ove PetterssonArboga OK18:11:23
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF18:11:38
Åsa SundbergOK Södertörn18:13:04
Håkan PalmfjordKatrineholms OK18:14:29
Niclas BjällhageOK Tor18:15:00
Stellan TäckOK Hammaren18:17:33
Mona HullAlmby IK18:18:10
Rolf TärnfjordOK Tor18:18:24
Sune LindellOK Hällen18:19:08
Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL18:19:16
Ritva KärkkäinenAvesta OK18:22:25
Ulf IsacssonOK Linné18:22:45
Lina SöderkvistSäterbygdens OK18:24:53
Eva KindlundhTrosabygdens OK18:26:08
Jesper AnderssonVingåkers OK18:26:25
Margareta ErikssonOK Klemmingen18:26:45
Annika SundströmVästerås SOK18:27:08
Per PetterssonOK Djerf18:27:14
Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL18:27:22
Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL18:27:27
Marcus WibergStora Sundby GoIF18:28:59
Bo ErikssonKöping-Kolsva OK18:30:08
Anders S NybergSäterbygdens OK18:30:12
Bertil GranbergOK Klemmingen18:31:01
Monica AndreassonOK Tor18:31:17
Lars AndreassonOK Tor18:31:18
Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK18:32:06
Marcus RamströmOK Kåre18:32:33
Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL18:32:41
Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL18:34:51
Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OL18:35:08
Hans AnderssonIK Gandvik18:35:13
Mikael AnderssonOK Tor18:37:01
Alice HelmerssonVandrarringen18:37:44
Petra HelmerssonVandrarringen18:37:45
Karin SärnbrinkOK Tisaren18:39:10
Klas BringertKatrineholms OK18:41:49
Maria HjorthDomnarvets GOIF18:41:56
Elin RimhagenLinköpings OK18:43:22
Maria FredrikssonNyköpings OK18:44:19
Johan KruskopfKorsnäs IF OK18:44:46
Jenny OlssonStigsökarna18:46:31
Anders MagnussonNyköpings OK18:46:37
Beatrice HuhtaOK Måsen18:48:51
Petronella EnströmSundsvalls OK18:49:07
Johan HerbstVästerås SOK18:49:08
Cecilia JanzonOK Måsen18:52:25
Gitte JutvikTrosabygdens OK18:54:44
Arne KlintbergEksjö SOK18:55:14
Anna RökenTäby OK18:57:08
Helene NilssonIF Start18:58:05
Hans ÖbergOK Hällen18:59:05
Carin RosénGustavsbergs OK19:05:34
Sofie YngströmKFUM Örebro OK19:07:11
Mats LiljaOK Enen19:17:27
Lotta LindbergGymmix Huddinge19:17:59
Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL19:24:37

Öppen 8

3 540 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan AnderssonIFK Mora OK17:48:25
Kristofer WesterSkogslöparna17:55:11
Johan HammarströmOK Måsen17:55:53
Patrik GustafssonSmedjebackens OK18:01:38
Ian McKenzieUringa Orienteers18:08:34
Casper HedarOK Tor18:08:44
Richard NilssonGustavsbergs OK18:11:06
Jesper MelinGarphyttans IF18:11:54
Anders MelinGarphyttans IF18:12:45
Emma ÖstbergStora Tuna OK18:13:35
Patrik LanderOK Enen18:17:00
Erika JedarOK Tor18:17:41
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK18:21:45
Lars HenrikssonOK Älme18:22:23
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF18:22:41
Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan18:28:15
Daniel NorwaldOK Tor18:29:12
Marie LindbladOK Djerf18:32:18
Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK18:33:40
Per HåstlundAlmby IK18:34:06
Pia BirkebækStora Tuna OK18:34:24
Tomas DömstedtOK Letstigen18:35:11
Maria MagnussonKFUM Örebro OK18:37:17
Per-Olov SjöströmVästerås SOK18:37:43
Joel Aristondo MagnussonOK Tor18:38:37
Helen MagnussonOK Tor18:38:38
Sten SvanbergOK Södertörn18:40:20
Fredrik ÖstbergStora Tuna OK18:40:43
Lisa WesterSkogslöparna18:44:27
Ann-sofie SvanbergOK Södertörn18:44:35
Mattias ZeijlonOK Hällen18:45:25
Henrik OlssonHallstahammars OK18:45:49
Ellinor FranssonSundsvalls OK18:46:34
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK18:46:48
Pär NymanOK Tyr18:46:51
Ingela AlnessLånghundra IF18:49:13
Niklas DoeringGarphyttans IF18:49:44
Camilla LarssonOK Hällen18:50:47
Niclas RökenTäby OK18:50:50
Maria ZeijlonOK Hällen18:51:44
Sven EdvardssonSundbybergs IK18:52:11
Jörgen OlaussonVingåkers OK18:54:05
Mikael LarssonOK Hällen18:54:23
Andreas ZeijlonOK Hällen18:57:39
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK18:58:49
Emeli PetterssonTullinge SK19:04:39
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK19:04:55
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering19:05:25
Andreas YngströmHagaby GoIF Örebro19:05:54
Torben MalmGarphyttans IF19:08:28
Ivar NäsholmÄrla IF19:11:23
Clas CaspárÄrla IF19:16:30

Öppen 9

4 550 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas WansölinOK Ravinen17:47:53
Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL17:48:59
Björn AxelssonTullinge SK17:53:44
Oskar NilssonVästerås SOK17:57:45
Andreas BergLinköpings OK17:59:41
Tobias EliassonSundsvalls OK18:04:32
Henrik NettelmarkSurahammars SOK18:06:17
Johan KarlssonOK Tor18:09:26
Anna ZetterbergVästerås SOK18:16:50
Henrik SöderqvistLinköpings OK18:17:43
Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF18:19:29
Claes AnderssonKlubblös18:21:17
Wilma ArrakoskiSK Trim/Virsbo18:21:24
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF18:22:19
Andreas UllerKils OK18:23:58
Anna HallménOK Tisaren18:24:11
Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro18:24:57
Nina HallorOK Tisaren18:26:51
Viktor GranströmVingåkers OK18:28:46
Jerker BomanGävle OK18:28:53
Nils LinderOK Hällen18:29:15
Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL18:33:46
Jonas KarlssonKovlands IF18:35:19
Roger HaapaniemiOK Tor18:36:16
Håkan LindqvistOK Måsen18:39:07
Martin FagerlundKFUM Örebro OK18:39:31
Anders KällTumba-Mälarhöjden OK18:40:25
Kari TalltjärnVästerås SOK18:55:11
Josefine KlintbergOK Ravinen18:55:14
Linus TalltjärnKlubblös18:55:17
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK18:55:59
Mattias ÖstbergStora Tuna OK18:57:50
Andreas FischerOK Linné18:59:14
Johan HydenKlubblös19:05:02
Martin JohnssonSnättringe SK19:19:52

Annonser