Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medel
Arrangörsorganisationer: Kovlands IF / Sundsvalls OK / Timrå SOK / Ångermanlands OF
Datum: fredag 11 maj 2018

D21 Elit

5 300 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Maria BjörklundStora Tuna OK12:01
52Evelina WickbomVittjärvs IK12:03
53Matilda ErikssonOK Kåre12:05
54Stina NordinSundsvalls OK12:07
55Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF12:09
56Erica EdmanRehns BK12:11
57Hanna HugossonSundsvalls OK12:13
58Helena ForsbergSkogslöparna12:15
59Emma BergströmOK Vargen12:17
60Johanna SjölundSundsvalls OK12:19
61Amanda HolmgrenVittjärvs IK12:21
62Rebecka HylanderNyköpings OK12:23
63Isabel SalénIFK Mora OK12:25
64Hedwig HaasSundsvalls OK12:27
65Louise BorgTrollhättans SOK12:29
66Alice HugossonIFK Lidingö SOK12:31
67Charlotte LindkvistLeksands OK12:33
68Jenny WegebroSundsvalls OK12:35
69Karin BjörnlingerUlricehamns OK12:37
70Linnéa GolsäterEksjö SOK12:39
71Elin VedinSundsvalls OK12:41
72Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad12:43
73Malin LindbergForsa OK12:45
74Klara YngvessonUmeå OK12:47
75Stina GranefeltOK Tyr12:49
76Sara KindlundOK Tranan12:51
77Annika CarlbergSundsvalls OK12:53
78Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK12:55
79Kadri KalvoSundsvalls OK12:57
80Linnea GustafssonVisborgs OK12:59

H21 Elit

6 280 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Arvid HenrikssonJärla Orientering11:45
2Erik BlomgrenStora Tuna OK12:28
3Love BerzellOK Ravinen12:30
4Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna12:32
5Anders LindbergForsa OK12:34
6Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK12:36
7Thomas JohannessonRonneby OK12:38
8Erik BjörklundOK Linné12:40
9Jonas AnderssonStora Tuna OK12:42
10Erik HanssonGävle OK12:44
11Halvor Eid NielsenÄrla IF12:46
12Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna12:48
13Olle KaleredStora Tuna OK12:50
14Andreas UllerKils OK12:52
15Andreas NikolaussonVisborgs OK12:54
16Henrik PerssonUmeå OK12:56
17Patrik JohanssonKexholms SK12:58
18Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna13:00
19Marcus BillOK Pan-Kristianstad13:02
20David SundströmSöderhamns OK13:04
21Dag StridhOK Nolaskogsarna13:06
22Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna13:08
23Jesper SvenskStora Tuna OK13:10
24Joakim BergBromma-Vällingby SOK13:12
25Viktor SvenskStora Tuna OK13:14
26Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF13:16
27Oscar VångellÄrla IF13:18
28Albin BergkvistOK Kåre13:20
29Arvid StrandbergSkogslöparna13:22
30Markus NordmarkNässjö OK13:24
31Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna13:26
32Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC13:28
33Anton ForsbergStora Tuna OK13:30
34Jefta LangerakJärfälla OK13:32
35Anders VedinSundsvalls OK13:34
36Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering13:36

D20 Elit

4 130 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Emelie JonassonForsa OK12:48
152Tove FlodmanOK Hammaren12:50
153Emma WibergSkogslöparna12:52
154Jonna ForsVästerås SOK12:54
155Evelina SöderlundSkogslöparna12:56

H20 Elit

5 190 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Rasmus MöllerArboga OK12:00
102Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:02
103Truls LindholmSundsvalls OK12:04
104Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna12:06
105Gustav FrænellSundsvalls OK12:08
106Oskar EdvardssonJärfälla OK12:10
107Martin StorkampSundsvalls OK12:12

D18 Elit

4 130 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Tilde EngbergHärnösands OK12:24
252Alice PalmgrenSundsvalls OK12:26
253Tilda AnderssonTullinge SK12:28
254Emelie WibergSkogslöparna12:30
255Emma HedlundOK Renen12:32
256Smilla SandströmSkogslöparna12:34
257Elin EdströmHärnösands OK12:36

H18 Elit

5 300 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Isac ErikssonOK Nolaskogsarna13:18
202Måns ErikssonÖstersunds OK13:20
203Jonathan UllerKils OK13:22
204Benjamin NäslundSkogslöparna13:24
205Robin EdlundSundsvalls OK13:26
206Sixten TörnqvistVästerås SOK13:28
207Albin KårénSundsvalls OK13:30
208Anton HänströmTäby OK13:32
209Pontus LindgrenVästerås SOK13:34
210Arvid RoosOK Linné13:36
211Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö13:38
212Andreas NäslundVästerås SOK13:40
213Elias TidevallSkogsluffarnas OK13:42
214Viktor LadängesAlfta-Ösa OK13:44
215Gustav BjörklundIFK Mora OK13:46
216Melker ForsbergKFUM Örebro OK13:48
217Niklas SvenssonJärfälla OK13:50

D21

4 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise HaneUmeå OK12:45
Jenny DanielssonSundsvalls OK12:47

H21

5 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip OlssonVäsby OK12:15
Tomas JohnssonSundsvalls OK12:17
Joakim OlssonVäsby OK12:19
Lukas OlssonVäsby OK12:21

D20

3 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes MattssonTandsbyns IF12:12
Tua DahlgrenÖstersunds OK12:14

H18

4 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik KärrlanderUmedalens IF12:24
Adam BrattTullinge SK12:26

D16

3 290 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
271Irmelie EnströmSundsvalls OK13:26
272Katja LeicktTullinge SK13:28
273Ida HänströmTäby OK13:30
274Kristina LindgrenVästerås SOK13:32
275Amanda SchönfeldtSundsvalls OK13:34
276Hanna LundbergOK Renen13:36
277Julia NordlanderSundsvalls OK13:38
278Tilde JonssonOK Österåker13:40
279Tove SjöbergTullinge SK13:42
280Tyra KarlssonSundsvalls OK13:44
281Amanda HallVästerås SOK13:46
282Sofia EdvardssonJärfälla OK13:48
283Lisa JakobssonSundsvalls OK13:50
284Emmie LindbäckOK Renen13:52
285Jennifer SvenssonVästerås SOK13:54
286Amelie JosefssonSkogslöparna13:56
287Tove FrænellSundsvalls OK13:58
288Alva BladhTullinge SK14:00

H16

3 800 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
221Anton TörnqvistKarlskrona SOK12:20
222Tore PalmgrenSundsvalls OK12:22
223Tobias DahlmarkVästerås SOK12:24
224Isak GeliusSnättringe SK12:26
225Seth BorglundHärnösands OK12:28
226Wilhelm BergmanTullinge SK12:30
227William GrunderJärfälla OK12:32
228Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK12:34
229Oskar VikströmSundsvalls OK12:36
230John WolgastSnättringe SK12:38
231Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK12:40
232Tobias SnellOK Renen12:42
233Wille LångbergHudiksvalls OK12:44
234Axel LundgrenSundsvalls OK12:46
235Hugo KindbornOK Hällen12:48
236Lukas JohanssonSundsvalls OK12:50
237Albin HainkeSnättringe SK12:52
238Erik BovalliusJärfälla OK12:54
239Hannes LindahlSundsvalls OK12:56
240Hugo BacklundTullinge SK12:58
241David BernSnättringe SK13:00
242Elis SandbergAlfta-Ösa OK13:02
243Petter ErlandssonSundsvalls OK13:04
244Linus DahlbergOK Nolaskogsarna13:06
245Simon MarkströmOK Renen13:08
246Erik Lidström LauriSnättringe SK13:10

H16 Kort

3 110 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David TörnqvistTullinge SK12:17
Elias LindkvistTullinge SK12:19

D14

3 110 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
158Alma SvennerudKarlskrona SOK11:52
159Hanna LindqvistÖstersunds OK11:54
160Elsa ArnessonÖstersunds OK11:56
161Emmy KärrlanderUmedalens IF11:58
162Maja AhlströmVästerås SOK12:00
163Alice LindqvistSelånger SOK12:02
164Wilma LarssonSundsvalls OK12:04
165Wilma LeicktTullinge SK12:06
166Johanna RoosOK Linné12:08
167Ylva SandströmSundsvalls OK12:10
168Jonna FribäckHärnösands OK12:12
169Elsa GranholmSundsvalls OK12:14
171Gry DahlgrenÖstersunds OK12:18
172Elin LadängesAlfta-Ösa OK12:20
173Klara JunegardTullinge SK12:22
174Alice LarssonUmeå OK12:24
175Klara HartOK Linné12:26
176Ebba AnderssonSundsvalls OK12:28
177Hanny EdströmHärnösands OK12:30
178Emma JohanssonSundsvalls OK12:32
179Klara KivijärviOK Renen12:34
180Elin WolgastSnättringe SK12:36
181Ella SandbergAlfta-Ösa OK12:38
182Fanny SundbergTullinge SK12:40
183Stina LindholmSundsvalls OK12:42
184Ella TuressonOK Renen12:44
185Lovisa DufvaSundsvalls OK12:46
186Elsa LindahlHärnösands OK12:48
187Moa BergqvistKorsnäs IF OK12:50
188Kajsa HallVästerås SOK12:52
189Kimberly EkenstedtTullinge SK12:54
191Vera HallgrenOK Österåker12:58
192Nova MatthewsTullinge SK13:00
193Alva Lidström LauriSnättringe SK13:02
194Tova Grahn-BirveSundsvalls OK13:04
195Alma HedlundOK Renen13:06
196Ebba LindholmSundsvalls OK13:08
197Lena PerssonTullinge SK13:10
198Alva ErikssonÖstersunds OK13:12

H14

3 110 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121Aron SidenvallHudiksvalls OK13:11
122Axel ArnessonÖstersunds OK13:13
123Emil HelanderTullinge SK13:15
124Simon NordlanderSundsvalls OK13:17
125Elias SöderlundSkogslöparna13:19
126Edvin LakeSundsvalls OK13:21
127Felix ArkängTullinge SK13:23
128Nils EngbergHärnösands OK13:25
129Linus NilssonOK Österåker13:27
130Marcus NilssonSkogslöparna13:29
131Arvid CarlssonSundsvalls OK13:31
132Axel TrofastTullinge SK13:33
133Mattias LarssonSundsvalls OK13:35
134Jesper ÅkessonJärfälla OK13:37
135Simon SvenssonVästerås SOK13:39
136Wilmer RexSundsvalls OK13:41
137Marcus GrunderJärfälla OK13:43
138Olov NorinSundsvalls OK13:45
139Viggo ÖstlundKovlands IF13:47
140Ludvig FerdmanTullinge SK13:49
141Oskar ErlandssonSundsvalls OK13:51
142Johan LindénSelånger SOK13:53
143Malte AlbinssonOK Österåker13:55
144Olle LångbergHudiksvalls OK13:57
145Simon LundellOK Österåker13:59
146Hugo NordlanderSundsvalls OK14:01

D14 Kort

2 520 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara JonssonOK Dellen12:06
Lilly ChristieSnättringe SK12:08
Emilia BergmanTullinge SK12:16

H14 Kort

2 520 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil BlidefalkOK Södertörn12:13

D12

2 520 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta SvennerudKarlskrona SOK12:51
Molly GeliusSnättringe SK12:53
Moa KarlssonSundsvalls OK12:55
Greta HedmanÖstersunds OK12:57
Elin AbelSnättringe SK12:59
Alva EliassonSundsvalls OK13:01
Kerstin ChristieSnättringe SK13:03
Jodie FribäckHärnösands OK13:05
Emma JakobssonSundsvalls OK13:07
Ella MatthewsTullinge SK13:09
Nora NordlundOK Kåre13:11
Signe FeilSundsvalls OK13:13
Hilda TrofastTullinge SK13:15
Klara EdströmSundsvalls OK13:17
Signe ForsbergSkogslöparna13:19
Sara RoosOK Linné13:21
Hanna WoxlinSkogslöparna13:23
Wilma LindströmSundsvalls OK13:25

H12

2 520 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik JonssonOK Dellen12:17
Andrei KuzminSundsvalls OK12:19
Ivar GranholmSundsvalls OK12:21
Arvid MyrbergerTullinge SK12:23
Kasper LarssonSundsvalls OK12:25
Jakob EngströmHärnösands OK12:27
Carl ErngrundSelånger SOK12:29
Eskil EngbergHärnösands OK12:31
Emil LundgrenSundsvalls OK12:33
Gustav MyrbergerTullinge SK12:35
Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK12:37
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:39
Elias BladhTullinge SK12:41
Martin NilssonSkogslöparna12:43
Alex AnderssonSundsvalls OK12:45

D10

2 190 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes FeilSundsvalls OK12:34
Thea GeliusSnättringe SK12:36
Klara HedinSundsvalls OK12:38
Fanny BergmanTullinge SK12:40
Agnes VågbergSundsvalls OK12:42
Signe AlbinssonOK Österåker12:44
Maja MaxénStora Tuna OK12:48
Sara JakobssonSundsvalls OK12:50

H10

2 190 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture ForsbergSkogslöparna12:06
Jonathan EngströmHärnösands OK12:08
Albin TuvessonSundsvalls OK12:10
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:12
Herman EliassonSundsvalls OK12:14
Elmer NordlanderHärnösands OK12:16
Eskil MyrbergerTullinge SK12:18
Hugo AbelSnättringe SK12:20
Alexander DufvaSundsvalls OK12:22

D35

4 450 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlotte VikströmSundsvalls OK12:19
Johanna MaxénStora Tuna OK12:21
Kristin BerghTullinge SK12:23
Ellinor FranssonSundsvalls OK12:25
Karin LundbergTullinge SK12:27
Maria DanielssonBjursås OK12:29
Lina MatthewsTullinge SK12:31
Caroline WestbomOK Österåker12:33

H35

5 280 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AbelSnättringe SK12:57
Björn ArvidssonStora Tuna OK12:59
Henrik NorellSnättringe SK13:01

D40

4 180 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annette RoosOK Linné12:10
Sara TimnerSundsvalls OK12:12
Therese BergqvistKorsnäs IF OK12:14
Michaela LundellOK Österåker12:16
Ulrika ForsbergOK Ravinen12:18
Marie-Louise EngbergHärnösands OK12:20

H40

5 120 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik BladhTullinge SK12:25
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:27
Henrik SjögrenHaninge SOK12:29
Anders ErlandssonSundsvalls OK12:31
Torbjörn GillsparrOK Österåker12:33
Oskar ForsbergSkogslöparna12:35
Ola TuvessonSundsvalls OK12:37
Niclas SjögrenHaninge SOK12:39
Peter WoxlinSkogslöparna12:41
Henrik TrofastTullinge SK12:43
Tobias EliassonSundsvalls OK12:45
Torbjörn EngbergHärnösands OK12:47

D45

4 000 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK12:18
Åsa ErikssonForsa OK12:20
Britta BrännströmÖstersunds OK12:22
Lisa LeicktTullinge SK12:24
Lill NallgårdVästerås SOK12:26
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK12:28
Anna HallVästerås SOK12:30
Sofia LindénSelånger SOK12:32
Maria EdvardssonJärfälla OK12:34
Charlotta PalmgrenSundsvalls OK12:36
Anna LindgrenVästerås SOK12:38
Magdalena GrunderJärfälla OK12:40
Jessica SjöbergTullinge SK12:42
Gittan GeliusSnättringe SK12:44
Malena AhlströmVästerås SOK12:46
Ann RollerJärfälla OK12:48
Tina JunegardTullinge SK12:50

H45

4 810 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Håkan BengtssonOK Tyr12:03
Jens AndertoftVästerås SOK12:05
Stefan KärrlanderUmedalens IF12:07
Per-Johan JosefssonSkogslöparna12:09
Per EdströmHärnösands OK12:13
Erik JakobssonSundsvalls OK12:15
Henrik RoosOK Linné12:17
Claes TuressonOK Renen12:19
Lars HallVästerås SOK12:21
Andreas GrunderJärfälla OK12:23
Janne NäätänenSundsvalls OK12:25
Patrik BlidefalkOK Södertörn12:27
Nils EdvardssonJärfälla OK12:29
Jörgen BlästaNjurunda OK12:31
David LindgrenVästerås SOK12:33
James ChristieSnättringe SK12:35
Mikael LindmarkSkellefteå OK12:37
Lars SjöbergTullinge SK12:39
Stefan Svensson GeliusSnättringe SK12:41
Peter BergmanTullinge SK12:43
Mark ÅkessonJärfälla OK12:45
Krister BerglundVittjärvs IK12:47
Magnus EdlundSundsvalls OK12:49
Jonas HedlundOK Renen12:51
Robert LadängesAlfta-Ösa OK12:53
Sven OlssonKorsnäs IF OK12:55

D50

3 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria SibilevaKarlskrona SOK13:15
Kristina ForsOK Grip13:17
Åsa HallgrenOK Österåker13:19
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK13:21
Pia LindholmSundsvalls OK13:23
Inger DahlgrenÖstersunds OK13:25
Jeanette JonssonOK Österåker13:27

H50

4 450 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LidmarSnättringe SK12:11
Sveke JonssonOK Dellen12:57
Ulf LindqvistÖstersunds OK12:59
Björn Stegring OK Ravinen13:01
Fredrik PonténSelånger SOK13:03
Michael HolmgrenIF Thor13:05
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK13:07
Eric RollerJärfälla OK13:09
Pär EricsonNyköpings OK13:11
Joakim AhlströmVästerås SOK13:13
Mats BernSnättringe SK13:15
Lars NordinTullinge SK13:17
Rob HartOK Linné13:19
Niklas MartinNjurunda OK13:21
Mikael NilssonSkogslöparna13:23
Anders DahlgrenÖstersunds OK13:25
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK13:27
Mikael DavidssonVästerås SOK13:29
Hans JonssonVäsby OK13:31
Peter ForsOK Grip13:33
Patrik LeicktTullinge SK13:35
Peter LundbergOK Renen13:37
Conny ForsbergLånghundra IF13:39
Roger KrohnFältjägarnas IF13:41

D55

3 610 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Luise HeermannNjurunda OK12:03
Maria BrattTullinge SK12:05
Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen12:07
Kristina HammarfalkÖstersunds OK12:09
Gunilla BomanVästerås SOK12:11
Agneta SamuelssonFältjägarnas IF12:13
Annika DavidssonVästerås SOK12:15
Kristina KivijärviOK Renen12:17
Siv SvahnIFK Mora OK12:19
Anna-Karin SundqvistTullinge SK12:21
Dorothe SpillmannIF Thor12:23
Lena TörnqvistVästerås SOK12:25
Annika SvenssonSolna OK12:27

H55

4 180 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars PalmqvistJärfälla OK12:42
Per SundströmVästerås SOK12:44
Sven ÖrnerlingOK Renen12:46
Mikael BäckIF Femman12:48
Uno JohanssonSundsvalls OK12:50
Jan NettelbjerJärfälla OK12:52
Johnny JunegardTullinge SK12:54
Anders S NybergSäterbygdens OK12:56
Stefan TörnqvistVästerås SOK12:58
Ingemar MånssonRonneby OK13:00
Mikael KindbornOK Hällen13:02
Jan-Olov BergmanVästerås SOK13:06
Bo LauriSnättringe SK13:08
Inge SöderqvistOK Renen13:10
Mikael SundqvistTullinge SK13:12

D60

3 270 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita GalinHärnösands OK12:06
Katarina KvickSkogslöparna12:08

H60

4 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell BomanSöderhamns OK13:04
Roger GlänneforsSöders-Tyresö13:06
Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF13:08
Stefan SundeliusJärfälla OK13:10
Lennart WinbergHudiksvalls OK13:12
Tommy ÖstLjusdals OK13:14
Leif SellingHärnösands OK13:16
Kenneth PetterssonJärfälla OK13:18
Leif SundlingNjurunda OK13:20
Bengt KärrströmTullinge SK13:22
Göran NilssonSnättringe SK13:24

D65

2 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise MaxénTimrå SOK12:51
Maria KärrströmTullinge SK12:53
Anne LundmarkJärfälla OK12:55

H65

3 610 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan OlofssonVK Uvarna12:47
Sven Erik SundinSelånger SOK12:49
Ivan SöderqvistLjusdals OK12:51
Mats SandewallUmeå OK12:53
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK12:55
Sten Åke VedinSelånger SOK12:57
Inge HultmanKovlands IF12:59
Lars StrinnholmÖstersunds OK13:01
Anders ForsstedtSöders-Tyresö13:03
Göran HällströmOK Nipan13:05
Mats AnderssonSelånger SOK13:07
Seth PerssonFältjägarnas IF13:09
Björn AbelssonSundsvalls OK13:11

D70

2 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin DelinAlfta-Ösa OK12:20
Anna BlomgrenTullinge SK12:22
Christina WestmanHudiksvalls OK12:24

H70

3 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig BlidefalkOK Nipan12:57
Roland SalomonssonVittjärvs IK12:59
Winn BjörklundSundsvalls OK13:01
Gunnar HedbergÅre OK13:03
Jan BojlingSolna OK13:05
Åke HöglundTimrå SOK13:07
Inge PerssonOckelbo OK13:09
Rolf LindbergSöderhamns OK13:11
Sten-Olov HellbergSundsvalls OK13:13

D75

2 090 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun KrohnHudiksvalls OK12:18
Laila NäslundSelånger SOK12:20
Ulla HellmanSundsvalls OK12:22

H75

3 270 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle NäslundSelånger SOK12:33
Gustav KrighOK Nipan12:35
Christer SilfvernagelHärnösands OK12:37
Kurt HalvarssonÖstersunds OK12:39
Gunnar BengtssonSundsvalls OK12:41

H80

2 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland LundqvistTimrå SOK12:05
Gunnar TimnerUmeå OK12:07
Rolf KrohnHudiksvalls OK12:09

Inskolning

1 340 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid FlordalLjusdals OK12:22:41
Charlie KarlssonVittjärvs IK12:57:56
Fanny VikströmSundsvalls OK13:42:54
Linnea DufvaSundsvalls OK13:46:44
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK

U1

1 390 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel ÅhgrenTullinge SK11:43:04
Harry NorellSnättringe SK11:45:29
Agnes WidegrenSundsvalls OK11:47:58
Otilia WidegrenSundsvalls OK11:48:01
Ellen LindqvistSelånger SOK11:52:31
Axel DanielssonSundsvalls OK12:09:12
Elsa WoxlinSkogslöparna12:09:57
Cloe MatthewsTullinge SK12:11:54
Julian SvenssonSundsvalls OK12:14:04
Kalle HedinSundsvalls OK12:21:25
Petter NordlundOK Kåre12:29:15
Lina Grahn-BirveSundsvalls OK12:37:04
Ruben  JensenSundsvalls OK12:41:36
Tova Nilsson BergströnSundsvalls OK13:03:12
Ida Nilsson BerströmSundsvalls OK13:04:07
Siri ForslinForsa OK13:07:44
Hugo LindströmSundsvalls OK13:27:49
Jamie RollerJärfälla OK13:58:21

U2

2 190 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid HedmanÖstersunds OK11:46:53
Emilia EricsonNyköpings OK11:47:28
Ture NordgrenHärnösands OK11:57:51
Hugo Von SicardKlubblös11:58:08
Jakob Van De WalKlubblös11:58:09
Aron CarlssonSundsvalls OK12:00:00
Maria StenbergVästerås SK OK12:07:16
Axel DanielssonSundsvalls OK12:09:12
Freja LoréSundsvalls OK12:17:23
Olle LoréSundsvalls OK12:17:28
Elisabeth EngbergSundsvalls OK12:20:02
Gustav SjödinSundsvalls OK12:20:47
Månia SundinSundsvalls OK12:29:58
Elsa LakeSundsvalls OK12:33:47
Love NorellSnättringe SK12:33:47
Ylva ForslinForsa OK13:10:00
Ylvalie EnströmSundsvalls OK13:33:53
Samuel AnderssonJärfälla OK13:45:17
Sara  JakobssonSundsvalls OK13:47:32
Cornelia SundinSundsvalls OK13:53:23

Öppen motion 1

2 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rosita BlidefalkOK Nipan12:25:28
Åsa NilssonOK Österåker12:45:14
Cathrina Ytterbom-SchönfeldtSundsvalls OK13:01:08

Öppen motion 3

2 520 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo HässlerSundsvalls OK11:46:42
Liuise Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:53:06
Maja JakobssonSundsvalls OK11:58:18
Katharina SandströmSundsvalls OK12:01:03
Christina EngströmHärnösands OK12:05:35
Kerstin BrunnSundsvalls OK12:14:42
Elin DahlmarkVästerås SOK12:16:32
Kjell AnderssonSundsvalls OK12:20:43
Elin KarlssonKovlands IF12:22:21
Alice HögbergKovlands IF12:22:22
Christina ErikssonAlfta-Ösa OK12:25:02
Jenny ErikssonSundsvalls OK12:25:10
Johanna ÖhmanSundsvalls OK12:27:14
Annika PalmgrenSundsvalls OK12:27:26
Ivar LakeSundsvalls OK12:33:01
Anna-Karin PayerlSundsvalls OK12:34:10
Anette PayerlOK Letstigen12:38:05
Maud WestbergSkogslöparna12:46:17
Ulla MohlinLjusdals OK12:51:39
Sara NordinVästerås SOK12:58:05
Mattias BerglundSundsvalls OK13:01:50
Linda BrynolfssonUmeå OK13:26:23

Öppen motion 5

3 110 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AlganderKlubblös11:46:17
Elin HedmanÖstersunds OK11:46:26
Linda ErikssonÖstersunds OK11:49:40
Lisa SundbergTullinge SK11:51:47
Johan SidenvallHudiksvalls OK11:52:57
Ann-Christine LampinenSelånger SOK11:53:59
Mårten LampinenSelånger SOK11:54:04
Karin AbelSnättringe SK11:55:28
Marita LindqvistSelånger SOK11:56:43
Sarah DjärvHärnösands OK11:58:33
Helena AnderssonJärfälla OK12:09:15
Petra SöderlundSkogslöparna12:09:20
Richard EngholmTandsbyns IF12:10:54
Tobias LundquistKlubblös12:14:25
Mattias NordlanderHärnösands OK12:17:34
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK12:17:40
Nayara GillsparrOK Österåker12:20:02
Mona BlombergSkogslöparna12:20:58
Jörgen WibergSkogslöparna12:21:00
Olivia KarlssonKovlands IF12:21:21
Karin ViklundKovlands IF12:21:21
Cim HolmqvistOK Österåker12:32:38
Anita SundlingNjurunda OK12:53:29
Jacob WålgastSnätringe SOK12:53:54
Ingrid UlfstedtJärfälla OK13:00:16
Nicklas LindqvistSelånger SOK13:18:12
Rickard AnderssonSundsvalls OK13:27:23
Peter ErngrundSelånger SOK

Öppen motion 6

3 290 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas SundbergTullinge SK11:50:27
Lena DahlbergOK Nolaskogsarna12:01:06
Johan EngströmHärnösands OK12:09:18
Gustav AnderssonRembo IK12:28:01
Christer LundstedtSundsvalls OK12:42:28
Therese NilssonOK Österåker12:44:19
Annika BerglundVittjärvs IK12:53:05
Louise WoxlinSkogslöparna13:10:17
Anneli LidmarSnättringe SK13:18:25
Irené LarssonSundsvalls OK13:24:13

Öppen motion 7

3 270 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny UnanderSundsvalls OK11:43:24
Anna-Karin JonassonKlubblös11:44:49
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:46:28
Lars MaxénTimrå SOK11:50:10
Ida JohanssonSundsvalls OK11:57:41
Rolf E. NilssonTullinge SK12:00:04
Tommy BomanVästerås SOK12:07:25
Stefan FerdmanTullinge SK12:08:15
Daniel EkenstedtTullinge SK12:08:17
Inger GunnarssonVästerås SOK12:10:31
Helena BångaAlfta-Ösa OK12:12:16
Örjan ArkängTullinge SK12:12:39
Åsa RedinIFK Kiruna12:14:39
Niclas AhlströmVästerås SOK12:16:03
Catharina DahlmarkVästerås SOK12:27:06
Mikael ÅhgrenTullinge SK12:32:43
Christian PayerlArboga OK12:37:15
Erik MyrbergerTullinge SK12:40:22
Lina SöderkvistSäterbygdens OK12:40:33
Karin TidevallSkogsluffarnas OK12:40:49
Petronella EnströmSundsvalls OK12:42:01
Josef AnderssonSundsvalls OK12:43:26
Tomas AlbinssonOK Österåker12:44:01
Lena NilssonOK Österåker12:45:45
Kent TörnqvistKarlskrona SOK12:55:05
Lars SjölanderOK Nipan12:58:59
Anneli ChristieSnättringe SK13:07:16
Malin TuvessonSundsvalls OK13:47:28

Öppen motion 8

4 180 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim MarmelidSundsvalls OK11:57:07
Anton MarmelidHelsingborgs SOK12:00:07
Daniel HelanderTullinge SK12:00:20
Mats JohanssonSundsvalls OK12:09:21
Olov TallqvistTimrå SOK12:09:23
Ingrid StengårdFältjägarnas IF12:13:53
Jenny NääsSundsvalls OK12:19:21
Stefan MellanderKlubblös12:25:01
Johannes BladhTullinge SK12:26:08
Anders PaananenArboga OK12:34:11
Erik WidegrenSundsvalls OK12:37:48
Mats HainkeSnättringe SK12:40:43
Mats JohanssonOK Hällen12:40:49
Arja HannusKlubblös12:42:45
Stefan GullbackVK Uvarna12:44:44
Lena NordlundDomnarvets GOIF13:21:00
Ola LindströmSundsvalls OK13:27:45
Tomas VirtanenSelånger SOK13:35:28

Öppen motion 9

5 280 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen OhlinTullinge SK11:50:55
Lars HolmquistSundsvalls OK11:57:43
Jonas SöderlundSkogslöparna12:04:26
Lars JonssonVK Uvarna12:11:51
Fredrik DahlmarkVästerås SOK12:16:32
Erik BorglundHärnösands OK12:29:07
Niclas NilssonOK Österåker12:34:19
Alexander PerssonFöreningslös12:35:13
Christer NilssonOK Österåker12:45:55
Monika NilssonOK Österåker12:45:55
Erik HedmanÖstersunds OK13:03:22
Linus HolmqvistOK Österåker13:06:19
Richard LindströmNjurunda OK13:08:29
Kajsa LakeSundsvalls OK13:26:30
Erik NorinSundsvalls OK13:33:11
Magnus JonssonSundsvalls OK13:49:06
Per BerghTullinge SK13:53:18

Annonser