Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, medel, Småland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Småland
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: lördag 25 augusti 2018

D21

3 680 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
91870303Cecilia BerganderEksjö SOK11:01
92930129Elin SvenssonNässjö OK11:03
93919396Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna11:05
94920406Anna ArvidssonKalmar OK11:07
95430053Anna JohanssonAnkarsrums OK11:09
968094052Josephine RegnellVäxjö OK11:11
97680124Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna11:13
98950530Moa SvenssonNässjö OK11:15
992077555Karin HåkanssonOK Gränsen11:17
100720714Hanna PalmIK Hakarpspojkarna11:19
1019960807Hedwig HaasSundsvalls OK11:21
102870317Maria ArvidssonKalmar OK11:23
1038483848Louise LundgrenVäxjö OK11:25
1042125984Kristin E KarlssonKexholms SK11:27
10533490Lovisa JohanssonVästerviks OK11:29
1062048230Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:31
107810722Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad11:33

H21

4 670 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1970502Lucas SundbladEksjö SOK11:31
218027Filip NilssonGotlands Bro OK11:33
326819Martin LindströmSOK Viljan11:35
4871104Mattias JonssonNybro OK11:37
5961313Henrik EklundVäxjö OK11:39
6964021Albin BergkvistOK Kåre11:41
79107180Markus HederskogIK Hakarpspojkarna11:43
8828487Niklas KarlssonVäxjö OK11:45
9730111Thomas E ErikssonKexholms SK11:47
10911200Viktor AntonssonEksjö SOK11:49
111940513Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna11:51
127961231Arne LindströmTorsås OK11:53
132077543Daniel HåkanssonOK Gränsen11:55
149512197Johan LöfströmJönköpings OK11:57
157631227Håkan SvenssonBredaryds SOK11:59
168183392Andreas BerganderEksjö SOK12:01
17961810Johan EklundVäxjö OK12:03
18860303Simon NilssonEksjö SOK12:05
19940103Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna12:07
207871223Patrik KarlssonVäxjö OK12:09
21551220Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna12:11
22850402Isac Åkerberg HallbergSOK Viljan12:13
23820519Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna12:15

D20

3 620 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1119912212Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad11:02
112992121Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:04
1139201726Fanny SundbladEksjö SOK11:06
114980213Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna11:08

H20

3 710 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
419999092Benjamin SturekSOK Viljan11:20
42344223Rasmus SvenssonVärend GN OL11:22
432053499Francesco MagnesVäxjö OK11:24
448230199Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna11:26
458383407Lukas LundgrenVäxjö OK11:28
469901058Adam LöfströmJönköpings OK11:30

D18

3 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121551414Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna11:05
1228010616Alicia LundgrenVäxjö OK11:07
1239000718Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna11:09
1248261101Nora AeglerEksjö SOK11:11
125680329Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:13
1268000523Lovisa BlomgrenSOK Aneby11:15
127810515Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:17
1289000202Stina JohanssonOK Bävern11:19
129600227Ella PalmIK Hakarpspojkarna11:21
1308110701Sarina ZülligEksjö SOK11:23
131991911Julia RangertIK Hakarpspojkarna11:25
1327429479Klara HöglundEksjö SOK11:27
1337010702Linnea SkalbergBredaryds SOK11:29
134848888Maja PorleVäxjö OK11:31

H18

3 400 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51344411Simon FreylandEksjö SOK11:06
521000524Simon BjörnehällOK Gränsen11:08
532101805Edvin StrandbergKalmar OK11:10
547000611Gustav RuneforsVäxjö OK11:12
55801110Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna11:14
562088520Adrian SkobeKalmar OK11:16
578200121Joar HertinIK Hakarpspojkarna11:18
589010528Hugo DjurstedtEksjö SOK11:20
597543288Albin TollOK Njudung11:22
608010829Linus LundbergOK Bävern11:24
619000723Gustav OlssonOK Orion11:26
628011021Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:28
63838408Mattis PerssonEksjö SOK11:30
64719000Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:32
659000707Isac EricssonVäxjö OK11:34
667010606David NeroNässjö OK11:36
679016916Hugo JakobssonEksjö SOK11:38
689000516Emil AuseliusBredaryds SOK11:40

D16

3 400 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2052081953Bella PalmqvistIFK Sävsjö11:15
2069020523Lisa OlssonTorsås OK11:17
207930108Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:19
2082083990Tuva LövdahlSOK Viljan11:21
2098030418Ellen OlovssonGamleby OK11:23
2107020224Elin RindstigSOK Viljan11:25
2118021228Emma ErikssonEksjö SOK11:27
2127030214Stina LindSOK Viljan11:29
2131030329Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna11:31
2149021008Alma GustafssonSOK Aneby11:33
2151020927Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:35
2169030425Agnes DjurstedtEksjö SOK11:37
217991303Eira HertinIK Hakarpspojkarna11:39
2188021010Clara SamuelssonOK Vivill11:41
2199193710Emma LingIK Hakarpspojkarna11:43
2208120102Martina RizziEksjö SOK11:45
221600927Tilda PalmIK Hakarpspojkarna11:47
2221426461Filippa SöderbergKalmar OK11:49
2237021126Amanda KarmetunOK Njudung11:51
224443511Emma IsidorssonOK Vivill11:53

H16

3 620 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2752089022Linus BägebyOK Vivill11:32
2768021109Aron ÖstangårdGamleby OK11:34
277448431Filip JennerstrandOK Njudung11:36
2789020812Simon FogelströmTorsås OK11:38
2799001224Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:40
2808200206Axel ElmbladBredaryds SOK11:42
2819101918Oscar OlinIK Hakarpspojkarna11:44
2828448722Fabian ValleriusGamleby OK11:46
2839480525Sixten EkbladhSol Tranås11:48
2848423070Oscar HultgrenOK Njudung11:50
2851396453Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:52
2869085619Hugo EricssonVäxjö OK11:54
2878030306Isak LiljeholmGamleby OK11:56
2881906003Johan HanssonSOK Viljan11:58
2899116257Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna12:00
2907020210Karl PetersénOK Njudung12:02
2919005268Erik LingIK Hakarpspojkarna12:04
292519094Anton GunnarssonBredaryds SOK12:06
2937030109Axel EvebornSOK Viljan12:08
294433964Philip MartinssonFK Finn12:10
2959979904Olle ErlandssonSOK Viljan12:12
2962107428Hugo UnossonKalmar OK12:14
2972062777Hannes DegermanGamleby OK12:16
298439618Olle KallerbäckVäxjö OK12:18
2998021021Isak HagbergKalmar OK12:20

H16 Kort

2 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9030209Hugo AuseliusBredaryds SOK11:00
2059141Linus NorénOK Njudung11:02
2106053Gustaf JohanssonOK Njudung11:04

D14

2 910 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1707783709Tova RangertIK Hakarpspojkarna11:04
1712059968Hanna StalebrantGamleby OK11:06
1721470571Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK11:08
1732075322Smilla LennartssonNässjö OK11:10
1749619427Ellen TollOK Njudung11:12
175451078Emma RindstigSOK Viljan11:14
1762107443Linnea SkobeKalmar OK11:16
1771050506Hilda PeterssonVäxjö OK11:18
1789050814Emma OlinIK Hakarpspojkarna11:20
1792093602Meja BergerAnkarsrums OK11:22
1801040808Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna11:24
1812122075Moa SälebyNässjö OK11:26
1821040802Stella RangertIK Hakarpspojkarna11:28
1838040331Tilda HagelbergEksjö SOK11:30
1849040605Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna11:32
1859040321Felicia FyhrSOK Aneby11:34
186443508Lea FribergOK Vivill11:36
1878040629Hanna ÖbergGamleby OK11:38
1887203843Tuva NylundBredaryds SOK11:40
1892104231Linn BjörneldKalmar OK11:42
1909050730Sandra LingIK Hakarpspojkarna11:44
1911453214Anja SvenssonGamleby OK11:46
1927960602Linda SahlinNässjö OK11:48
1938040601Tove ValleriusGamleby OK11:50
1941050223Klara HultbergSOK Viljan11:52
1958050326Tuva ÖstangårdGamleby OK11:54
196997036Vendela SturekSOK Viljan11:56
197347157Mikaela JohanssonVästerviks OK11:58
198451134Maja LindénVäxjö OK12:00
1999010404Enni LindskogOK Älme12:02
2009050510Alice HallOK Bävern12:04

H14

3 040 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2552062795Alfred TyrbergSOK Viljan11:13
2567171104Gustav EvebornSOK Viljan11:15
2579202076Rasmus EjermarkTorsås OK11:17
2582054903Emil KreutnerSOK Viljan11:19
2599415729Alexander GustafssonOK Njudung11:21
2607050627Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna11:23
2618040717Albin SamuelssonOK Vivill11:25
2629050517Olle PetersénOK Njudung11:27
2638001712Lukas HagbergKalmar OK11:29
264643216Markus LjungqvistKexholms SK11:31
2652088526Theo LövdahlSOK Viljan11:33
2661050708Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:35
267451930Anton KarlssonFK Finn11:37
2689050504Hugo HedströmOK Bävern11:39
269451925Hugo MartinssonFK Finn11:41
2708051738Filip BrolingBredaryds SOK11:43
2711504169Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna11:45
2721470449Hampus HolgerssonTorsås OK11:47
273660555Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna11:49

D14 Kort

2 480 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095452Tuva JohanssonNässjö OK11:01

H14 Kort

2 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341676Edvin SandqvistSOK Viljan10:58
262638William ElfstrandSOK Viljan11:00
2106075Alvin JohanssonOK Njudung11:02
39786Biskop AdamÅlems OK11:04

D12

2 490 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1402078090Ebba StenhagNässjö OK11:05
1412075312Tilde LennartssonNässjö OK11:07
1422075447Emma LindénVäxjö OK11:09
1439060606Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:11
1442112435Agnes OlovssonGamleby OK11:13
145345050Felicia GustafssonOK Njudung11:15
146441095Molly WirefeldtNybro OK11:17
1471396405Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:19
1482059917Alice DegermanGamleby OK11:21
1492079773Hilda LindénVäxjö OK11:23
1508060208Alva HagelbergEksjö SOK11:25
1512075318Frida LindénVäxjö OK11:27
1529454776Linnéa EdvardssonEksjö SOK11:29
1531361375Wilma KroksmyrVäxjö OK11:31
15418654Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna11:33
1557060517Evanna JohanssonOK Njudung11:35
1561410900Ida SälebyNässjö OK11:37
1572112445Tyra StalebrantGamleby OK11:39
1581484367Lovisa KroksmyrVäxjö OK11:41
159441627Tilda SundkvistOK Gränsen11:43
1601060223Filippa BraunVäxjö OK11:45

H12

2 480 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2311555011Elliott RehnGränna-Bygdens OK11:10
2321160626Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna11:12
2337760520Wilhelm KarmetunOK Njudung11:14
234433821Filip GummessonNybro OK11:16
2358297890Viggo WulffOK Gränsen11:18
236443504Oskar Andrén SkoglundOK Vivill11:20
2371352641Isac ElingforsVäxjö OK11:22
2389071009Axel ErikssonKexholms SK11:24
2399201713Emil LingIK Hakarpspojkarna11:26
24019693Arvid JosefssonOK Vivill11:28
2411200706Ville LindskogOK Älme11:30
2428170517Matti JohanssonOK Njudung11:32
243435254Emil KarlssonOK Bävern11:34
2442075370Rasmus SternerOK Gränsen11:36
2458160406Carl ÖbergGamleby OK11:38
246660902Adam NeroNässjö OK11:40
2471060426Valter RoothVäxjö OK11:42
2482801115Vidar PihlGamleby OK11:44
2498170925Elias SamuelssonOK Vivill11:46
250341696Linus HanssonSOK Viljan11:48
2517138777Måns SandahlIK Hakarpspojkarna11:50
2529070920Elias HedHultsfreds OK11:52

D12 Kort

1 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9672818Amalia ErlandssonSOK Viljan11:03

H12 Kort

1 980 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
362431Emrik EvebornSOK Viljan11:05

D10

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2801217Matilda BjörneldKalmar OK11:40
9080623Elsa HallOK Bävern11:42
1496586Siri RehnGränna-Bygdens OK11:44
452374Molly ValleriusGamleby OK11:46

H10

1 990 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347473Oscar AnderssonKalmar OK10:58
9000403Rufus HedströmOK Bävern11:00
435257Elias KarlssonOK Bävern11:02
2088549Linus LindénVäxjö OK11:04
2072727Hannes HolmbergOK Gränsen11:06
510616Alvin LundgrenVäxjö OK11:08
1531827Arvid StarkVästerviks OK11:10
7907255Joar AnderssonVäxjö OK11:12
2062796Filip HultbergSOK Viljan11:14
2132779David MatanovicVästerviks OK11:16
1080312Vilgot TyrbergSOK Viljan11:18
29311Erik OlastuenNybro OK11:20
2106058Daniel KarlssonOK Njudung11:22
8090728Vilmer HagelbergEksjö SOK11:24
2106056Gustaf KarlssonOK Njudung11:26
9090307Olof HertinIK Hakarpspojkarna11:28
1110511Anton KroksmyrVäxjö OK11:30

D35

3 570 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2132783Camilla MatanovicVästerviks OK11:01
821208Elisabet LarssonVästerviks OK11:03
9810614Marika HallOK Bävern11:05
17799Charlotte JosefssonOK Vivill11:07
7912134Eva GustafssonVäxjö OK11:09

H35

4 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28210Per SternerOK Gränsen11:40
7902114Albin AnderssonVäxjö OK11:42
442231Rolf E JohanssonVästerviks OK11:44
2119815Niclas SylvanVäxjö OK11:46
9800222Mikael HallOK Bävern11:48
9790715Marcus JosefssonOK Vivill11:50
2120008Jesper DanielssonKalmar OK11:52

D40

3 550 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7504140Helena SandahlIK Hakarpspojkarna11:00
9740509Anna OlinIK Hakarpspojkarna11:02
9750225Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK11:04
8070912Elisabeth HagelbergEksjö SOK11:06
2075452Sara WulffOK Gränsen11:08
449503Anneli ArvidssonVimmerby OK11:10
434131Eva PerssonVäxjö OK11:12
2107437Karin Rahm BjörneldKalmar OK11:14
2077916Anna LennartssonNässjö OK11:16
7750915Cecilia KarmetunOK Njudung11:18
7805266Jennie GustavssonVäxjö OK11:20

H40

4 150 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760125Daniel EvaldssonVäxjö OK11:26
1197408Jon LindskogOK Älme11:28
244655Peter JohanssonVäxjö OK11:30
9200677Petter ValleriusGamleby OK11:32
9770517Henrik KroksmyrVäxjö OK11:34
9740727Magnus ErikssonKexholms SK11:36
559911Tord HultbergSOK Viljan11:38
8265224Richard OlovssonGamleby OK11:40
9112608Arne ErlandssonSOK Viljan11:42
41433Andreas EkbladhSol Tranås11:44
1046428Johan StarkVästerviks OK11:46
450615Daniel JohanssonNässjö OK11:48
7203833Daniel AxelssonMålilla OK11:50

D45

3 080 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
988150Jessica ElmerssonOK Bävern11:26
9690724Susanna DjurstedtEksjö SOK11:28
343015Susanne LundgrenVäxjö OK11:30
345270Maria SundbergOK Njudung11:32
28626Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:34
9070569Monika HjellströmGränna-Bygdens OK11:36
710623Anna SvenssonSOK Viljan11:38
18683Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna11:40
9101405Marina JohanssonOK Njudung11:42
8091269Annika EricssonVäxjö OK11:44
2059172Ulrika RibbholmOK Njudung11:46
710331Karolina KarlssonNybro OK11:48
2050942Kristina AreskougAnderstorps OK11:50
452364Susanne GranGamleby OK11:52
29295Magdalena JonssonNybro OK11:54

H45

4 010 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048217Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:15
2088543Viktor SkobeKalmar OK11:17
9005266Anders LingIK Hakarpspojkarna11:19
1700509Anders PeterssonOK Njudung11:21
720811Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna11:23
9731013Mikael M KarlssonOK Bävern11:25
1010031Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna11:27
29332Michael AdamssonNybro OK11:29
908561Magnus EricssonVäxjö OK11:31
29322Våge RindstigSOK Viljan11:33
7701006Henrik PeterssonNybro OK11:35
452579Pär SvenssonVärend GN OL11:37
7210176Björn KarlssonKexholms SK11:39
2104243Olle BjörneldKalmar OK11:41
8400048Tobias Den BraverOK Gränsen11:43
452366Christer ÖbergGamleby OK11:45
8160269Magnus TrofastBredaryds SOK11:47
691026Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna11:49
1700416Peter BraunVäxjö OK11:51
9690111Thomas JohanssonGamleby OK11:53
7110251Fredrik KarlssonNybro OK11:55
7730821Joakim KarmetunOK Njudung11:57
433433Håkan AuseliusBredaryds SOK11:59
443330Johan EvebornSOK Viljan12:01
440949Patrik ArvidssonVimmerby OK12:03
9200662Markus OlinIK Hakarpspojkarna12:05

D50

3 070 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1396308Kerstin KarlssonMålilla OK11:00
2093498Helena KarlssonNässjö OK11:02
670419Anna EkbringKexholms SK11:04
8006006Judith HoferOLG Thun11:06
44543Helen AhlstrandOK Vivill11:08
17222Anna RosénOK Njudung11:10
343186Anneli KarlssonFK Finn11:12
680720Anna Nero NordmarkNässjö OK11:14
960005Åsa BergforsSOK Viljan11:16
670701Lena RegnellVäxjö OK11:18
9009693Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK11:20
815538Caroline LiljebjörnNybro OK11:22
1660819Anne LindellKalmar OK11:24
9650327Karin ÖhlinSOK Aneby11:26
7650308Ina SkalbergBredaryds SOK11:28
7989593Åsa Flink-SvenssonNässjö OK11:30
1178107Kristina JohanssonBredaryds SOK11:32

H50

3 570 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
680309Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna11:19
24428Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna11:21
9101429Dennis TollOK Njudung11:23
9609592Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna11:25
7671026Tomas KarlssonKexholms SK11:27
9660611Philip HjellströmGränna-Bygdens OK11:29
9670123Jonas PerssonTorsås OK11:31
10011Michael HertinIK Hakarpspojkarna11:33
670418Patrik RosénVäxjö OK11:35
225165Jimmy NicklassonKexholms SK11:37
8060800Lars HagelbergEksjö SOK11:39
670821Kristian PalmIK Hakarpspojkarna11:41
651007Mats LjungqvistKexholms SK11:43
670108Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna11:45
1178104Stefan JohanssonBredaryds SOK11:47
421468Mats HolmbergOK Gränsen11:49
777929Magnus PorleVäxjö OK11:51
436156Fredrik SturekSOK Viljan11:53
17247Bo HultgrenOK Njudung11:55
641204Mats SöderbergKalmar OK11:57
9102157Håkan KarlssonFK Finn11:59
17231Per FranssonOK Njudung12:01
2054914Lars KreutnerSOK Viljan12:03
229486Pontus LöfströmJönköpings OK12:05

D55

3 070 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9590223Yvonne JohanssonGamleby OK11:35
610601Mariann JohanssonKexholms SK11:37
2021312Agneta OlivestamVimmerby OK11:39
8130161Eva EklundVäxjö OK11:41
27736Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF11:43
26759Ingrid JohanssonGamleby OK11:45
27747Camilla RosénAnnebergs GIF11:47
600325Kristina JohanssonKalmar OK11:49
41697Maritha HenrikssonJönköpings OK11:51
25585Eva TollsternVäxjö AIS11:53
33485Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK11:55

H55

3 550 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
249534Mikael HanssonBredaryds SOK11:37
7630921Stefan SvenssonBredaryds SOK11:39
2104226Stefan UnossonKalmar OK11:41
620419Elis BengtssonOK Norrvirdarna11:43
951028Glen HåkanssonVäxjö OK11:45
600419Gunnar KarlssonMålilla OK11:47
630504Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna11:49
10341John KarlssonOK Norrvirdarna11:51
600524Ove LernåKalmar OK11:53
9590321Jan KarlssonVäxjö OK11:55
890706Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna11:57
2050950Peter ValterssonAnderstorps OK11:59

D60

2 720 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15943Berit RuneforsVäxjö OK11:02
1396215Anne-Marie RobertssonMålilla OK11:04
409705Maria AnderssonBredaryds SOK11:06
17547Mona PalmLessebo OK11:08
9560113Bente KällVäxjö OK11:10
1954011Anna-Karin ArgusSol Tranås11:12
16756Lena PerssonGamleby OK11:14

H60

3 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8023045Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:02
1561110Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna11:04
16848Lars EklundVäxjö OK11:06
241510Stefan CarlssonSOK Viljan11:08
541106Kjell NeroNässjö OK11:10
842650Manfred OlejnikSOK Viljan11:12
421589Leif AsplundJönköpings OK11:14
2094500Kenneth AntonssonVimmerby OK11:16
262641Stefan OlhedenSOK Viljan11:18
9541208Jan JohanssonGamleby OK11:20
2052786Lennart KalénSOK Viljan11:22
580812Arne KlintbergEksjö SOK11:24
1560511Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna11:26
560531Bo SalomonsonKalmar OK11:28

D65

2 720 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
858890Majvie AnnegårdSOK Viljan11:11
26777Margareta SvenssonAnkarsrums OK11:13
9521016Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:15
430052Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK11:17
507049Marie-Louise KarlssonNybro OK11:19
2068980Irene KäckSol Tranås11:21
15924Lisa KumlinVäxjö OK11:23
7530718Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK11:25

H65

3 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7015986Krister NilssonVäxjö OK11:01
263771Kjell JohanssonAnkarsrums OK11:03
2048741Tommy OlaussonSOK Aneby11:05
530318Ingemar PerssonGamleby OK11:07
520101Göran SvensonSOK Viljan11:09
520922Thomas AlbinssonBredaryds SOK11:11
1530218Leif JohanssonKexholms SK11:13
25444Kenneth WalterssonBredaryds SOK11:15
27135Bertil KalénSOK Viljan11:17
536373Ulf SvenssonOK Njudung11:19
439790Sven KäckSol Tranås11:21
15077Hans GottfridssonTorsås OK11:23
8460264Leif CarlssonSOK Viljan11:25
9525487Kalle LindqvistVäxjö OK11:27

D70

2 280 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1026137Laila ErlandssonMålilla OK11:18
18609Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna11:20
27159Britt-Mari KarlssonVäxjö OK11:22
409766Margareta WikströmVäxjö AIS11:24
2088984Barbro NilssonAlvesta SOK11:26
29382Kerstin GunnarssonNässjö OK11:28
2078062Ulla LingJönköpings OK11:30
1572001Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:32
350747Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK11:34
444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:36
776222Ros-Mari KarlssonNybro OK11:38
351034Eivor PetterssonGamleby OK11:40
727645Margareta LarssonOK Njudung11:42
9002070Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK11:44
13913Solbritt GustafssonOK Virdarna11:46
16698Lena SandahlGamleby OK11:48
19668Britt-Marie BjörklundVästerviks OK11:50
16000Ann-Mari PerssonVäxjö OK11:52

H70

2 810 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7203832Leif AxelssonMålilla OK11:12
887106Nils-Birger JohanssonSol Tranås11:14
9471101Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:16
27739Roland SandahlAnnebergs GIF11:18
9450325Stefan G LarssonOK Njudung11:20
2800695Johnny GustafssonGamleby OK11:22
27174Kenneth LindblomVäxjö OK11:24
15704Kent EkdahlEmmaboda Verda OK11:26
426900Nils KarlssonVäxjö AIS11:28
9016699Lars KarlssonGamleby OK11:30
7471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan11:32
26782Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK11:34
17581Göran KarlssonLessebo OK11:36
9460113Roland NilssonSOK Viljan11:38
9440831Jan-Ulf KarlssonMålilla OK11:40
26826Karl-Erik PetterssonSOK Viljan11:42
8470220Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:44

D75

1 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29335Britt NybergNybro OK11:11
7430315Berit ByströmOK Virdarna11:13
426277Ulla NilssonSOK Viljan11:15
10316Eva BergstrandVärend GN OL11:17
15950Laila MalmqvistVäxjö OK11:19

H75

2 910 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33683Jan-Ove HedstigVäxjö OK10:58
699098Rolf JonssonNybro OK11:00
2057367Erland LingJönköpings OK11:02
10315John-Erik BergstrandVärend GN OL11:04
7430119Waste ByströmOK Virdarna11:06
44394Hans FalkVärend GN OL11:08
17587Kurt BergstrandLessebo OK11:10
26780Anders SvenssonAnkarsrums OK11:12
263097Göran ThourVärend GN OL11:14
19653Arne LarsenVästerviks OK11:16
438795Torgny JonssonVäxjö AIS11:18
1396333Leif LindströmNybro OK11:20
19652Åke BjörklundVästerviks OK11:22
245832Rune GunnarssonNässjö OK11:24
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK11:26
15998Hagbert PerssonVäxjö OK11:28
341095Stig KarlssonTorsås OK11:30
448423Ingemar ErlandssonVäxjö OK11:32
9420318Lennart SturessonVästerviks OK11:34
17227Allan OlovssonOK Njudung11:36
9420921Anders BuhréNybro OK11:38
10312Erling EkelöfVärend GN OL11:40
26812Tom LindströmSOK Viljan11:42
17565Stig KarlssonLessebo OK11:44

H80

2 280 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7061028Bernt PeterssonAlvesta SOK11:11
409290Lennart KammenhedJönköpings OK11:13
27167Johan JanssonVäxjö OK11:15
36419Sivert AxelssonKalmar OK11:17
26810Göran GabrielssonSOK Viljan11:19
440052Lars PerssonVäsby OK11:21
435992Olof HjortvidVästerviks OK11:23
37302Bertil StåhlKalmar OK11:25
15927Gillis AlmVäxjö OK11:27
15593Sigvard RudolfssonOK Gisle11:29
2058133Werner TörnblomVäxjö OK11:31
7750921Torild BornetunSkillingaryds FK11:33

H85

1 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15960Lars-erik MalmqvistVäxjö OK11:34
428957Allan HåkanssonSOK Viljan11:36
443786Arne EdgrenKexholms SK11:38

Inskolning

1 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441005Frode SylvanVäxjö OK10:53:47
441003Love SylvanVäxjö OK10:53:48

U1

2 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2132777Alice MatanovicVästerviks OK10:51:13
341695Ida HanssonSOK Viljan11:19:48
7110421Felix SandahlIK Hakarpspojkarna11:52:49
14637Emil OlinIK Hakarpspojkarna12:03:36

U2

2 610 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2132771Nora StarkVästerviks OK10:29:00
1091014Elsa PeterssonVäxjö OK10:48:05
341685Hanna ElfstrandSOK Viljan10:53:23
343019Amanda FyhrSOK Aneby11:02:20
341679Ester SandqvistSOK Viljan11:06:16
341678Ida AxelssonSOK Viljan11:10:48
8100513Ellen HedHultsfreds OK11:44:45
9100712Agnes ErikssonKexholms SK12:31:53

Öppen motion 1

2 610 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43563Sabina HedHultsfreds OK10:55:58
449278Kristina JennerstrandOK Njudung11:26:08

Öppen motion 3

3 020 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
506656Emma OlssonTorsås OK10:29:04
47166Sara RosénOK Njudung10:29:20
26778Åke KarlssonAnkarsrums OK10:35:37
2119383Anna GustavssonKalmar OK10:41:54
244653Johanna LindénVäxjö OK10:45:43
1126813Milton LöfgrenSOK Viljan10:46:05
9770128Linda HedströmOK Bävern10:51:00
9161161Sarah EjermarkTorsås OK10:51:47
344312Anneli BlomgrenSOK Aneby10:52:02
26757PER HÅKAN PetterssonGamleby OK10:52:06
15069Harriet KarlssonTorsås OK11:00:53
29563Ulrika LjungqvistKexholms SK11:01:12
341691Emmelie TyrbergSOK Viljan11:02:53
341700Christina EvebornSOK Viljan11:07:11
2115596Britt AxelssonNybro OK11:09:07
18677Frida KarlssonIK Hakarpspojkarna11:10:11
2107440Carolina BoreliusKalmar OK11:13:06
44542Ola SamuelssonOK Vivill11:18:35
344905Maria PetterssonOK Njudung11:21:41
1671219Marie BerlinNässjö OK12:08:07

Öppen motion 5

3 510 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
581130Heino OtsKalmar OK10:28:15
428839Ida OlssonTorsås OK10:29:43
229781Tommy OlssonTorsås OK10:32:31
16909Frida TörnbladSala OK10:35:41
225774Annika IsidorssonOK Vivill10:46:43
441069Åke PeterssonKlubblös10:47:14
2119586Petra LundgrenKalmar OK10:48:48
449296Tomas PetersénOK Njudung10:49:31
1670507Anders LarssonHammarby IF OF10:53:47
43997Martin HedHultsfreds OK10:55:53
263378Anders ErikssonKexholms SK11:03:45
1352642Fredrik ElingforsVäxjö OK11:08:03
341690Andreas GabrielssonSOK Viljan11:15:38
245887Veronica SahlinNässjö OK11:17:10
419688Jesper RundbäckVaggeryds SOK11:20:25
1721729Martin HagbergKalmar OK11:20:57
1197710Anna-Moa LindskogOK Älme11:21:33
262640Kent PeterssonSOK Viljan11:23:25
26834Tomas PeterssonSOK Viljan11:24:57
7900410Karin TideliusKlubblös11:25:54
1780329Maria KroksmyrVäxjö OK11:31:37
2132785Mario MatanovicVästerviks OK11:32:34
9792414Therese FribergOK Vivill11:37:08
1565656Ulf CarlssonVäxjö OK12:04:53
1781222Per RoothVäxjö OK12:15:07

Öppen motion 7

2 910 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
794342Helena LindénVäxjö OK10:27:18
9770417Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK10:28:05
433435Maria AuseliusBredaryds SOK10:29:02
441094Erik NybergNybro OK10:29:27
1970212Anna HenrikssonTorsås OK10:43:11
18590Ulf LundbergKalmar OK10:43:47
2048658Jerry SvenssonSOK Viljan10:46:24
30539Kenneth ArvidssonAlvesta SOK10:49:19
213780Eva ArvidssonAlvesta SOK10:55:56
41890Anna AnderssonKlubblös10:58:07
350683Elin AnderssonKalmar OK10:58:07
18650Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna11:01:18
341694Magnus TyrbergSOK Viljan11:03:09
26845Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan11:08:05
209020Lars ErikssonKalmar OK11:08:44
2106059Magnus JohanssonOK Njudung11:08:59
16071Kerstin SegerLaholms IF OK11:10:44
24042Ingela KlintbergEksjö SOK11:15:19
229485Helene LöfströmJönköpings OK11:19:45
17546Björn PalmLessebo OK11:20:57
403062Anna HanssonSOK Viljan11:21:00
423241Anna HertinIK Hakarpspojkarna11:25:00
2059938Pia ÖstangårdGamleby OK11:31:26
202571Peter SahlinNässjö OK11:38:47
27165Maria HåkanssonVäxjö OK11:40:02
256475Jonas PerssonSOK Viljan11:41:02
26860Mathias HanssonSOK Viljan11:48:28
341636Mikael FyhrSOK Aneby12:02:29

Öppen motion 8

4 530 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9690507Stefan DjurstedtEksjö SOK10:44:14
9930428Maria JohanssonTorsås OK10:54:30
620504Per SandlundOK Njudung10:55:23
29337Håkan AlmqvistNybro OK11:01:24
7201367Ulf PerssonBottnaryds IF11:04:04
214256Andreas GranfloKexholms SK11:07:22
720731Tony LövdahlSOK Viljan11:10:04
9761225Niklas PetterssonSOK Viljan11:15:23
29338Sonja HaasNybro OK11:16:33
24763Ophelia Almqvist HaasNybro OK11:23:48
1931828Johan SjödinIK Hakarpspojkarna11:29:22

Annonser