Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 3 maj 2017

Herrar Lång

3 200 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402649Patrik NyströmKristinehamns OK17:58:09
260736Leif SalinOK Tyr18:09:14
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf18:10:52
9732327Anton HolmOK Djerf18:11:17
452896Sven-Åke ErikssonKristinehamns OK18:12:00
1991116Marcus NylénDegerfors OK18:13:53
7000823Anton HanssonOK Djerf18:14:45
9741114Mattias PerssonOK Tyr18:18:08
7680112Jan HanssonOK Djerf18:19:01
1561208Ulf NordzellOK Djerf18:19:33
355879Thord SalenbäckKristinehamns OK18:20:08
260681Fredrik BarrulfOK Tyr18:20:49
2065324Mikael AlfredssonOK Tyr18:21:30
262868Bengt CarlssonSkattkärrs SOK18:22:40
260667Börje RåbergOK Tyr18:23:15
8540022Tim DalheimerIK Vikings OK18:25:05
9581002Jan-Olof BäckOK Djerf18:25:34
1000032Per FredbergKristinehamns OK18:26:07
8700527Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK18:26:45
511800Lars NordströmKils OK18:29:28
7000624Viktor AlfredssonOK Tyr18:30:44
701016Mikael RööhsSkattkärrs SOK18:32:04
8010164Lars HolmgårdKils OK18:34:07
8010615Gustav PermanOK Tyr18:34:46
963369Mattias HaneOK Tyr18:35:43
8050263Örjan BeckiusOK Tyr18:36:51
9020605Niclas MobergOK Tyr18:39:45
902984Björn SvenssonOK Djerf18:40:18
28397Albin SigbyIK Vista18:42:07
1541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK18:42:50
248475Bo WinqvistOK Djerf18:43:25
970302Marcus BeckiusOK Tyr18:44:08
560312Sixten WestlundOK Tyr18:44:42
1991105Olof SkoglundKils OK18:45:42
418040Ulf MellerdalKils OK18:46:42
1973921Jonas LarssonKristinehamns OK18:51:04
1560129Sven-Erik BrodinKristinehamns OK18:52:44
8303030Daniel BrohedeOK Tyr18:54:43
981210Viktor SkoogKils OK18:56:22
9590119Christer SkoogKils OK18:57:42
260628Lars AnderssonOK Tyr
1810706Mikael NybergSkattkärrs SOK
1995123Johan SöderlundLeksands OK

Damer Lång

3 200 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9872298Thea BadKils OK18:07:25
9810317Marie SandgrenKristinehamns OK18:08:15
1830402Jenny NybergSkattkärrs SOK18:09:59
1991026Amanda NylénDegerfors OK18:12:44
940203Sofie GustavssonOK Tyr18:13:15
28934Margareta PerssonKristinehamns OK18:15:19
7590331Elisabet FalemoKristinehamns OK18:16:08
7670613Eva Thorsell HanssonOK Djerf18:16:58
262865Elin AhremarkSkattkärrs SOK18:22:05
9710521Charlotte FlansbjerOK Djerf18:23:39
730914Linda TakeOK Tyr18:24:13
1721217Marie LindbladOK Djerf18:27:18
21278Anna UllerKils OK18:28:12
38294Carolina AnderssonOK Roslagen18:28:47
610926Anna Weckner WestlundOK Tyr18:31:23
711108Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr18:32:45
920929Marie SpångmyrLeksands OK18:33:37
910622My WestlundOK Tyr18:37:27
727106Amanda JanssonOK Djerf18:38:05
227210Anna JanssonOK Djerf18:38:39
8020716Nora HolmgårdKils OK18:39:09
578680Elin LindbladOK Djerf18:40:59
8020605Nicolina MobergOK Tyr18:41:40
810428Jenny GullqvistVästvärmlands OK18:47:34
259393Tove OrdqvistKils OK18:49:34
259157Mona OrdqvistKils OK18:51:51
7807130Lottis BrohedeOK Tyr18:53:59
9670905Helen SkoogKils OK18:55:32
780211Lina RööhsSkattkärrs SOK18:56:58
701212Sofia HolmgårdKils OK
9000506Amanda MellerdalKils OK

Herrar Kort

2 400 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17012Samuel ErikssonOK Letstigen18:10:25
36795Christer NälemarkOK Djerf18:11:35
1690320Patrik NylénDegerfors OK18:12:19
10654Lennart MikaelssonKristinehamns OK18:15:01
354354Bengt FalemoKristinehamns OK18:16:34
7030215Mattias HanssonOK Djerf18:17:35
441135Fredrik WestlundKils OK18:19:59
441107Anders WestlundKils OK18:21:12
747272Erik ErikssonOK Älgen18:33:23
970088Stefan ErikssonOK Älgen18:35:24
602303Anton UllerKils OK18:40:27
746803Alexander JanssonOK Djerf18:41:10
258538Ulf SkoglundKils OK18:53:10
9030802Fredrik HaneOK Tyr

Damer Kort

2 400 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260660Karin MoodhOK Tyr18:06:49
260606Monica DjurbergOK Tyr18:07:18
2104126Emma LiliegrenOK Djerf18:07:55
342544Elsa BadLustens OK18:08:50
208897Eva TrangiusOK Tyr18:09:32
2800700Magdalena SalenbäckKristinehamns OK18:13:00
402657Anna SalenbäckKristinehamns OK18:14:05
354375Emelie ForslundKristinehamns OK18:14:29
9040809Linn AnderssonOK Tyr18:15:45
452886Kristin EricssonKristinehamns OK18:18:39
452701Emma AlfredssonOK Tyr18:20:28
747284Anna ErikssonOK Älgen18:22:43
8030424Lova PermanOK Tyr18:24:37
866399Klara NordströmKils OK18:30:01
657868Jonna LindbladOK Djerf18:30:57
441137Rebecka WestlundKils OK18:31:41
436046Ellen PelanderOK Djerf18:32:23
9030308Rebecca TakeOK Tyr18:33:57
441291Amanda AlfredssonOK Tyr18:34:29
1410869Therése AnderssonOK Tyr18:36:29
7050331Julia ForsgrenOK Tyr18:43:58
259353Pille KustovKils OK18:49:52
258542Charlotte SkoglundKils OK18:55:53

Upp till 12

2 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1080524Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf18:06:57
2095115Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf18:07:44
2089328Matteo MobergOK Tyr18:08:30
1080522Ella NybergSkattkärrs SOK18:10:15
1060224Alfred NybergSkattkärrs SOK18:11:05
2101841Sara Storm-AnderssonOK Tyr18:11:50
36023Maja JohanssonKils OK18:12:31
9061012Oscar AnderssonOK Tyr18:13:35
1080310Axel LindbladOK Djerf18:23:17
436047Edvard PelanderOK Djerf18:23:49
9050815Arvid ErikssonOK Tyr18:26:20
262838Felicia RööhsSkattkärrs SOK18:26:53
417538Lina UllerKils OK18:27:45
550803Arvid JohanssonOK Djerf18:33:05
14488Maja JosefssonVästvärmlands OK18:46:05
429881Lovisa GullqvistVästvärmlands OK18:46:54
14428Elias JosefssonVästvärmlands OK18:47:47
8060520Danilo MobergOK Tyr18:50:15
1050604Isak HolmgårdKils OK18:51:08
9051012Albert BrohedeOK Tyr18:52:30
1051011Linus NilssonOK Tyr18:54:11
9080305Joel HolmgårdKils OK

Prova På

1 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
435793Robin PerssonOK Djerf18:09:40
402651Sofia ForslundKristinehamns OK18:10:45
1100609Lin PelanderOK Djerf18:24:47
2083177Elin IngvarssonOK Djerf18:24:50
262848Alva RööhsSkattkärrs SOK18:25:08
354365Arvid AndergrahnKristinehamns OK18:40:38

Annonser