Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 17 maj 2017

D16

3 470 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1020930Hanna OlssonIFK Sävsjö18:32
7021126Amanda KarmetunOK Njudung18:35
2081953Bella PalmqvistIFK Sävsjö18:38

H16

4 170 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7020210Karl PetersénOK Njudung18:30
8010829Linus LundbergOK Bävern18:33
9010306Melker ElofssonOK Njudung18:36
1020525Lucas RostedtBodafors OK18:39
7543288Albin TollOK Njudung18:42
448444Oscar HultgrenOK Njudung18:45

D14

2 920 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9619427Ellen TollOK Njudung18:31
435256Lizen BergströmOK Bävern18:34

H14

2 920 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106071Wiliam StormOK Njudung18:37
9040104Aron RudbergOK Bävern18:40
448431Filip JennerstrandOK Njudung18:43
2106051Linus NorénOK Njudung18:46
9415729Alexander GustafssonOK Njudung18:49
2106053Gustaf JohanssonOK Njudung18:52
9050517Olle PetersénOK Njudung18:55

D12

2 460 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25211Lovisa SalomonssonIFK Stockaryd18:31
417334Alice HallOK Bävern18:33
2057308Tilde ElmerssonIFK Sävsjö18:35
345050Felicia GustafssonOK Njudung18:37
451805Elsa ClaessonIFK Stockaryd18:39
435252Vera GerhardssonOK Bävern18:41
437369Ebba Svanberg MörbergBodafors OK18:43
2059146Evanna JohanssonOK Njudung18:45
17241Ida HenrikssonIFK Stockaryd18:47
417332Linnéa SigfridssonOK Bävern18:49

H12

2 460 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048685Noel RostedtBodafors OK18:30
2059192Matti JohanssonOK Njudung18:32
2057338Nils LinderIFK Sävsjö18:34
9050504Hugo HedströmOK Bävern18:36
2059141Eric AnderssonOK Njudung18:38
2081975Theo ElmerssonIFK Sävsjö18:40
204672Emil Svanberg MörbergBodafors OK18:42
2059175Edwin SundlingOK Njudung18:44
2081947Max OlssonIFK Sävsjö18:46
435254Emil KarlssonOK Bävern18:48
441023Albin StormOK Njudung18:50
7760520Wilhelm KarmetunOK Njudung18:52

D10

2 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17684Elsa HallOK Bävern18:39
344675Emma SigfridssonOK Bävern18:42
9994000Tindra DavidssonOK Bävern18:45
2041802Loviza KarlssonOK Bävern18:48

H10

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2041833Hampus KarlssonOK Bävern18:30
219950Karl HenrikssonIFK Stockaryd18:33
330935Melvin HannoBodafors OK18:36

Inskolning

1 880 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441045Joel KarlssonOK Njudung18:33:04
231361Elin KvarnstrandOK Bävern18:35:09
451806Märta ClaessonIFK Stockaryd18:36:23
204437Meja EhrnborgOK Bävern
344674Rasmus WigstrandOK Bävern

U1

2 070 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2057309Tilda AdolfssonIFK Sävsjö18:29:09
344450Gustav SalomonssonIFK Stockaryd18:30:18
2081959Carin CedermarkIFK Sävsjö18:31:25
448434Ronja SkebergOK Njudung18:31:37
2048690Anton LindstrandBodafors OK18:33:12
2057328Lexie LundgrenIFK Sävsjö18:36:25
2081978Ester ÖhstlinIFK Sävsjö18:36:27
2048638Neo HannoBodafors OK18:37:38
344678Elias KarlssonOK Bävern18:40:03
36251Elisa Ljungqvist-StarkmanIFK Sävsjö18:41:22
2048609Agnes LindstrandBodafors OK18:41:32
36249Liam PeterssonIFK Sävsjö18:42:14
217205Nova HultinIFK Sävsjö18:44:52
2106058Daniel KarlssonOK Njudung18:45:09
225331Elsa GerhardssonOK Bävern18:46:01
36297Adina FranssonIFK Stockaryd18:46:41
2106055Ebba SundlingOK Njudung18:47:38
36208Oscar AdolfssonIFK Sävsjö18:48:59
36292Sara CedermarkIFK Sävsjö18:53:04
204438Benjamin BlixtOK Bävern
344673Birgit BlixtOK Bävern
17688Albin EhrnborgOK Bävern
217208Elias NimmersjöIFK Sävsjö
435251Hilma SigfridssonOK Bävern

U2

2 470 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36250Kasper ArvedalIFK Sävsjö18:29:06
225339Ebba KvarnstrandOK Bävern18:32:51
36233Lucas ÖhstlinIFK Sävsjö18:34:08
441062Alvin JohanssonOK Njudung18:34:53
2081983Lukas SvenssonIFK Sävsjö18:36:10
2057343Agnes MelinIFK Sävsjö18:39:00
2081961Alma VibergIFK Sävsjö18:39:02
2081976Ludvig GunnarIFK Sävsjö18:40:51
435259Nova MagnussonOK Bävern18:44:08
217214Agnes SjöstrandIFK Sävsjö

Öppen motion 2

2 750 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081990Åsa ElmerssonIFK Sävsjö18:25:38
344441Elin HenrikssonIFK Stockaryd18:34:40
435255Frida KvarnstrandOK Bävern18:35:34
2106061Caroline AnderssonOK Njudung18:38:06
2106075Christian StormOK Njudung18:44:39
2106067Maria StormOK Njudung18:44:42

Öppen motion 4

3 970 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9995000Björn DavidssonOK Bävern18:28:59
417331Robin ÖrnOK Bävern18:34:01
441036Magnus JohanssonOK Njudung18:35:50
449216Dennis GustafssonOK Njudung18:36:00
9800222Mikael HallOK Bävern18:37:04
7730821Joakim KarmetunOK Njudung18:51:21

Annonser

Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr