Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gotlands 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 7 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21 Elit

4 830 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
140Sanna BatzSkarpnäcks OL14:00
141Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad14:02
142Annie ForsbergOK Ravinen14:04
143Kate MorrisonOK Linné14:06
144Kristina AnelandOK Ravinen14:08
145Mariya KhimochkinaSnättringe SK14:10
146Louise LundgrenVäxjö OK14:12
147Sofia LönnkvistTullinge SK14:14
148Frida ForsbergOK Ravinen14:16

H21 Elit

5 380 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK13:58
302Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna14:00
303Markus MartinelleSöders-Tyresö14:02
304Mattias KallhaugeSnättringe SK14:04
305Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK14:06
306Andreas LiljegrenGotlands Bro OK14:08
307Viktor AntonssonEksjö SOK14:10
308Andreas NikolaussonVisborgs OK14:12
309Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK14:14
310Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna14:16
311Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK14:18
312Erik PetterssonOK Linné14:20
313Pontus PeterssonOK Orion14:22
314Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK14:24
315Leon HanssonVisborgs OK14:26
316Jonas MerzGöteborg-Majorna OK14:28
317Aleksandr ManoilovJärfälla OK14:30
318Brent KeyGotlands Bro OK14:32
319Niklas WraneSöders-Tyresö14:34
320Alexander NilssonGotlands Bro OK14:36
321Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK14:38
322Rassmus AnderssonOK Linné14:40
323Martin LindskogOK Ravinen14:42
324Lars Håkan SandvikAttunda OK14:44

D20 Elit

4 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
149Tone AlbrektssonOK Ravinen14:29
150Kristina TedhamreSnättringe SK14:31
151Wilma JanssonVänersborgs SK14:33
152Sarah PerssonOK Denseln14:35
153Moa WestbladOK Ravinen14:37

H20 Elit

4 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
325Johan EdenhamnLänna IF14:49
326Egil MorastHaninge SOK14:51

D18 Elit

3 600 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
154Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK14:00
155Anna LithellOK Linné14:02
156Hanna LagerbergOK Södertörn14:04
157Elin BergOK Ravinen14:06
158Ella AnderssonOK Södertörn14:08
159Vendela LönkvistOK Vivill14:10
160Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb14:12
161Ella SjöbergTullinge SK14:14
162Ylva SandénOK Södertörn14:16
163Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK14:18
164Frida HectorSnättringe SK14:20
165Erika Källvik LeufvénÅmåls OK14:22
166Lotten SandénOK Södertörn14:24
167Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:26
168Elin DahlVisborgs OK14:28
169Katarina NorrbyOK Södertörn14:30
170Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna14:32
171Emilia EngelOK Ravinen14:34

H18 Elit

4 350 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
327Filip MöllerOK Södertörn14:01
328Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:03
329Albin LindgrenVisborgs OK14:05
330Duncan RobertsonSvaide Roma SOK14:07
331Arvid WesterbergOK Kolmården14:09
332Jesper LidmarSnättringe SK14:11
333Edvin NilssonGotlands Bro OK14:13
334Morten Örnhagen JørgensenOK Snab14:15
335Alexander SchandlOK Södertörn14:17
336Leo JohanssonOK Kolmården14:19
337Emanuel HerberthsonLinköpings OK14:21
338Mattias ÖsterdahlVisborgs OK14:23
339Björn JohanssonSundsvalls OK14:25
340Johan CallebergSnättringe SK14:27

D21

3 650 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lina BerglundJärfälla OK14:39
Sabina BäckOK Hammaren14:41
Anna LööfOK Pan-Kristianstad14:43
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK14:45

H21

4 570 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders TarandiIFK Lidingö SOK14:13
Simon EngelHässleholms OK14:15
Olof GardellGotlands Bro OK14:17
Arvid JohnsonDegerfors OK14:19
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL14:21
Erik SkärbergVänersborgs SK14:23

D21 Kort

3 130 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma RosénOK Njudung14:01
Lisa RönnolsOK Linné14:03
Catharina AlmFK Göingarna14:05
Karin AnderssonSvaide Roma SOK14:07
Stina AndreassonGustavsbergs OK14:09
Caroline JohanssonSundsvalls OK14:11

D20

3 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia LönkvistOK Vivill14:43
Tine DalgaardKolding OK14:45

H20

3 740 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Georg EklöwOK Södertörn14:01

D16

3 540 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
172Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:01
173Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK14:03
174Emma LingIK Hakarpspojkarna14:05
175Tove FrænellSundsvalls OK14:07
176Tova JanssonVänersborgs SK14:09
177Tuva-Cajsa SpikLeksands OK14:11
178Cornelia KrafftLänna IF14:13
179Maja SandvikAttunda OK14:15
180Klara JohanssonVästvärmlands OK14:17
181Isabella JoonsLeksands OK14:19
182Clara SamuelssonOK Vivill14:21
183Alicia SchandlOK Södertörn14:23

H16

3 620 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341Erik LingIK Hakarpspojkarna14:20
342Christoffer LindgrenOK Kåre14:22
343Folke SvangrenGotlands Bro OK14:24
344Jakob Gadefors NauHaninge SOK14:26
345Johan BergiusVisborgs OK14:28
346Martin RinnbäckOK Ravinen14:30
347Teodor ÄlvegranVästerås SOK14:32
348Adam ÖsterdahlVisborgs OK14:34
349Svante SirviöUmeå OK14:36
350Albin LindskogOK Ravinen14:38
351Felix BäckstädeVisborgs OK14:40
352Jens DalgaardKolding OK14:42
353Erik ThoressonAndrarums IF14:44
354Edvin HenryssonTibro OK14:46

D16 Kort

3 200 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara HöglindIFK Enskede14:00

H16 Kort

3 200 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav LidmanTibro OK14:02

D14

3 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eline EricssonFalkenbergs OK14:34
Olivia EngelOK Ravinen14:36
Klara BäckstädeVisborgs OK14:38
Ellen PelanderOK Djerf14:40
Natalie GardelinGotlands Bro OK14:42
Sandra LingIK Hakarpspojkarna14:44
Sanna RinnbäckOK Ravinen14:46
Angelina ÄlvegranVästerås SOK14:48

H14

3 200 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte AlbinssonOK Österåker14:04
Albin Lindh SporreVisborgs OK14:06
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK14:08
Hugo LindskogOK Ravinen14:10
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg14:12
Niklas ErlandssonOK Södertörn14:14
Edvard PetterssonGotlands Bro OK14:16
Albin SamuelssonOK Vivill14:18
Simon StridhSkogsluffarnas OK14:20
Ludwig AnderssonAndrarums IF14:22
David WestfältGotlands Bro OK14:24
John KinnanderMatteus SI14:26
Peder PerssonGotlands Bro OK14:28
Niels DalgaardKolding OK14:30
Axel BalckTäby OK14:32

D14 Kort

2 890 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda LindholmSkogsluffarnas OK14:01

D12

2 890 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie HolmströmTäby OK14:03
Ellen AnelandOK Ravinen14:05
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK14:07
Felicia KrafftLänna IF14:09
Alice ReintzGotlands Bro OK14:11
Tuva SirviöUmeå OK14:13
Stella ÄlvegranVästerås SOK14:15
Moa GöhlFinspångs SOK14:17
Felice GardelinGotlands Bro OK14:19
Svea ForsslundGävle OK14:21
Isabelle AndreiOK Linné14:23
Ulrika PerssonGotlands Bro OK14:25
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL14:27
Nilla EnquistOK Hammaren14:29
Ida WestfältGotlands Bro OK14:31
Linnéa WestlinValbo AIF14:33

H12

2 890 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof LevinSvaide Roma SOK14:35
Alvin LönkvistOK Vivill14:37
Emil LingIK Hakarpspojkarna14:39
Joakim GustafssonGotlands Bro OK14:41
Gustav MyrbergerTullinge SK14:43
Nils JohanssonVästvärmlands OK14:45
Oscar KoertgeVisborgs OK14:47
Edvard PelanderOK Djerf14:49
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:51
Hugo ThoressonAndrarums IF14:53
Gustav LübckeOK Ravinen14:55
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna14:57
Arvid MyrbergerTullinge SK14:59
Svante SandvikAttunda OK15:01
Elias SamuelssonOK Vivill15:03
Neo CederqvistVisborgs OK15:05
Tor NylundOK Linné15:07

D12 Kort

2 070 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb14:18

D10

2 070 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin GöhlFinspångs SOK13:59
Alva Lindh SporreVisborgs OK14:49
Greta SandvikAttunda OK14:51
Betty PerssonSundbybergs IK14:53
Alma WestlinValbo AIF14:55
Julia HolmströmTäby OK14:59
Signe AlbinssonOK Österåker15:01

H10

2 070 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BalckTäby OK14:25
Viggo LindgrenOK Kåre14:27
Enar LöfstedtGotlands Bro OK14:29
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL14:31
Emil DalgaardKolding OK14:33
Ture LindskogOK Ravinen14:35
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL14:37
Adam UllbergSvaide Roma SOK14:39
Algot RymanGrycksbo IF OK14:41
Eskil MyrbergerTullinge SK14:43
Max BoströmJärfälla OK14:45
Johan DalgaardKolding OK14:47

D35

3 650 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria JalmelidFrölunda OL14:47
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg14:49
Caroline WestbomOK Österåker14:51
Emma MartinelleSöders-Tyresö14:53

H35

4 570 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan WahlgrenVisborgs OK14:01
Andreas ClaessonOK Kullingshof14:03
Johan MickelåkerAndrarums IF14:05
Jens LeibigerPost SV Dresden14:07
Pär RymanGrycksbo IF OK14:09
Jonas HallmanAttunda OK14:11

D40

3 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva GöhlFinspångs SOK14:29
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb14:31
Katja KinnunenTäby OK14:33
Anna BäckstädeVisborgs OK14:35
Linda LönnebergTäby OK14:37
Sandra AndreiOK Linné14:39
Malin LindskogOK Ravinen14:41
Lena WesterlundOK Djerf14:43

H40

4 390 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK14:13
Niclas KinnanderMatteus SI14:15
Henrik GöhlFinspångs SOK14:17
Anders DalgaardKolding OK14:19
Martin TerryIFK Lidingö SOK14:21
Henrik PerssonSundbybergs IK14:23
Mattias WhiteGarda OK14:25
Oskar ArleboKFUM Örebro OK14:27

D45

3 130 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna SameliusVisborgs OK14:00
Camilla DalgaardKolding OK14:02
Kerstin FrænellSundsvalls OK14:04
Jenny BergOK Ravinen14:06
Annika LeufvénÅmåls OK14:08
Anna SchandlOK Södertörn14:10
Annika IvarssonLinköpings OK14:12
Jessica SjöbergTullinge SK14:14
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK14:16
Josefine NordströmOK Triangeln14:18
Marina DickforsDalaportens OL14:20
Ewa AlbrektssonOK Ravinen14:22
Jenny KoertgeVisborgs OK14:24
Ylva LorentssonOK Kåre14:26
Maria EnquistOK Hammaren14:28
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:30
Camilla EngelOK Ravinen14:32
Malin PerssonOK Denseln14:34
Ylva SvangrenGotlands Bro OK14:36
Susanne AldénOK Roxen14:38
Paula JakobssonGarda OK14:40

H45

4 080 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran KimellGotlands Bro OK14:00
Anders LingIK Hakarpspojkarna14:02
Andreas KrafftLänna IF14:04
Armin SchollerVisborgs OK14:06
Atakilte BeyeneOK Gränsen14:08
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg14:10
Lars SjöbergTullinge SK14:12
Tomas AlbinssonOK Österåker14:14
Robert HjelmVimmerby OK14:16
Fredrik MorastHaninge SOK14:18
Torbjörn LönkvistOK Vivill14:20
Ulf IsakssonHässleby SOK14:22
Fredric HöglindIFK Enskede14:24
Göran GustafssonGotlands Bro OK14:26
Stefan PerssonVisborgs OK14:28
Håkan JanssonVänersborgs SK14:30
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK14:32
Max TholénOK Skogshjortarna14:34
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL14:36
Henrik MorastHaninge SOK14:38
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:40
Patrik RönnbäckVisborgs OK14:42
Henrik ErlandssonOK Södertörn14:44
Mattias WestfältGotlands Bro OK14:46

D50

3 100 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK14:28
Annika EngelHässleholms OK14:30
Katarina LindbärgOK Södertörn14:32
Eva MartinssonOK Tyr14:34
Annica TholénOK Skogshjortarna14:36
Annika ÖsterdahlVisborgs OK14:38
Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb14:40
Anette ThoressonAndrarums IF14:42
Helena SvenssonFK Boken14:44
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:46
Helena LindmanOK Gränsen14:48
Åsa BergströmTäby OK14:50
Anna AlbinssonIFK Mora OK14:52
Ingela ThoressonAndrarums IF14:54
Lena StrömbäckLinköpings OK14:56
Carin KihlströmTäby OK14:58
Hillevi ErikssonOK Linné15:00
Lena ErlandssonOK Södertörn15:02
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF15:04
Catrin JohanssonSundsvalls OK15:06
Camilla ÄlvegranVästerås SOK15:08

H50

3 740 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael WesterbergOK Kolmården14:03
Ola WallinderGöteborg-Majorna OK14:05
Tore JuvikIL Gular14:07
Johan BalckTäby OK14:09
Rolf JohanssonSundsvalls OK14:11
Håkan MattssonGotlands Bro OK14:13
Niklas GustafssonGarda OK14:15
Peter AlbrektssonOK Ravinen14:19
Göran ModinBromma-Vällingby SOK14:21
Mattias LundbladOK Linné14:23
Martin EricssonFalkenbergs OK14:25
Joakim MarmelidSundsvalls OK14:27
Ulf NilssonGotlands Bro OK14:29
Mattias VejlensVisborgs OK14:31
Pelle HedlundNynäshamns OK14:33
Erik BerggrenTullinge SK14:35
Jan StridhSkogsluffarnas OK14:37
Kent SkärbergVänersborgs SK14:39
Per KällvikÅmåls OK14:41
Ove RinnbäckOK Ravinen14:43
Johan JacobssonOK Orion14:45
Ulf JanssonOK Triangeln14:47
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF14:49
Stefan WångbergOK Ravinen14:51
Tomas BäckTrosabygdens OK14:53
Jonas RothLinköpings OK14:55
Hans ÄlvegranAvesta OK14:57
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK14:59
Gustaf SameliusVisborgs OK15:01
Tomas NilssonHässleholms OK15:03
Henning WernøeHamar OK15:05
Jan HansenGöteborg-Majorna OK15:07

D55

3 080 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla KallhaugeSnättringe SK14:37
Anne UddEslövs FK14:39
Annika SvenssonSolna OK14:41
Agneta KarlssonRånäs OK14:43
Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna14:45
Karin BengtssonVisborgs OK14:47
Sussie BjörkmanDalaportens OL14:49
Ann-Marie AnderssonTenhults SOK14:51
Ann NilssonMarkaryds FK14:53
Marie MalmborgSöders-Tyresö14:55

H55

3 640 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan NylundOK Linné14:46
Magnus IhreskogGotlands Bro OK14:48
Reino ÖrnMarkaryds FK14:50
Peter JuthbergSöders-Tyresö14:52
David OxenstiernaHudson Valley Orienteering14:54
Bengt PetterssonNyköpings OK14:56
Klas ThybeckLindebygdens OK14:58
Björn AlbinssonIFK Mora OK15:00
Pär DahlströmTullinge SK15:02
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK15:04
Per-Olof SvenssonLänna IF15:06
Olof FrænellSundsvalls OK15:08
Per KallhaugeSnättringe SK15:10
Erik BengtssonSala OK15:12
Stefan LundOK Linné15:14
Anders WinaldHellas Orientering15:16
Lars-Åke DickforsDalaportens OL15:18
Per WinteråsVästerbergslagens OL15:20
Johan PalmgrenTäby OK15:22

D60

2 650 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK14:35
Gittel KarlssonAttunda OK14:37
Pia-Lena PutkonenTullinge SK14:39
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad14:41
Lena JanssonJärla Orientering14:43
Stina RymanGrycksbo IF OK14:45
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK14:47
Riggan FrändénJärla Orientering14:49
Elisabeth BybergerSolna OK14:51
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna14:53
Lena NyströmVisborgs OK14:55
Marie SvernestamLinköpings OK14:57

H60

3 540 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars OhlinRånäs OK14:01
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF14:03
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK14:05
Tom WickströmGarda OK14:07
Pierre KarlssonOK Alehof14:09
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna14:11
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK14:13
Carl-Erik BerglövFagersta OK14:15
Kari TallqvistTimrå SOK14:17
Hans TarandiIFK Lidingö SOK14:19
Jan GottfridssonNorbergs OK14:21
Tommy RoosFalköpings AIK OK14:23
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna14:25
Kjell BomanSöderhamns OK14:27
Kjell GustafssonOK Järnbärarna14:29
Tor UddEslövs FK14:31
Peter AxelssonOK Ravinen14:33
Mats LundbergDalaportens OL14:35
Anders ÖbergIFK Mora OK14:37
Hans SöderbergGamleby OK14:39
Leif SvangrenGotlands Bro OK14:41
Jan-Ola KarlssonOK Njudung14:43
Gunnar HallströmVisborgs OK14:45
Reinhold LenneboIF Thor14:47

D65

2 640 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina NilssonAndrarums IF14:15
Margaretha NylundOK Södertörn14:17
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK14:19
Ulla ClevnertSpårvägens OK14:21
Lena AlshedenIFK Enskede14:23
Miriam NorénIK Uven14:25
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg14:27
Lena LindgrenOK Järnbärarna14:29
Gunlis LarssonOK Enen14:31
Brita AugustssonVisborgs OK14:33
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro14:35
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg14:37
Maud AnderssonGotlands Bro OK14:39

H65

3 260 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif Erik KarlssonRånäs OK14:00
Lennart GustafssonJönköpings OK14:02
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg14:04
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK14:06
Staffan WestbomOckelbo OK14:08
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL14:10
Mats SandewallUmeå OK14:12
Bo MagnussonVisborgs OK14:14
Stanley MattssonIK Uven14:16
Yngve PetterssonLinköpings OK14:18
Robert LarssonHagaby GoIF Örebro14:20
Kjell SkalbergGotlands Bro OK14:22
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF14:24
Lennart SvernestamLinköpings OK14:26
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL14:28
Gerhard LilliestiernaOK Roslagen14:30
Kenneth LarssonOK Enen14:32
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg14:34
Anders BlomérGotlands Bro OK14:36
Anders KarlssonTullinge SK14:38
Måns ÖhmanVisborgs OK14:40
Hans OhlinRånäs OK14:42
Olle BlomgrenOK Södertörn14:44

D70

2 580 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid DanielssonVisborgs OK14:02
Kerstin RosengrenAttunda OK14:04
Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK14:06
Ing-Marie BergmanVisborgs OK14:08
Maud MossbergOK Järnbärarna14:10
Solbritt GustafssonOK Virdarna14:12
Inga-Lill PetterssonLinköpings OK14:14
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF14:16
Ingrid EnekvistVisborgs OK14:18
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK14:20
Carin RunqvistJärfälla OK14:22
Inga JohanssonNyköpings OK14:24
Siv JohanssonVisborgs OK14:26

H70

3 200 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart LindgrenOK Järnbärarna14:00
Jan FlansbjerKinnaströms SK14:02
Johnny GustafssonGamleby OK14:04
Erland GardellGotlands Bro OK14:06
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK14:08
Ulf SvedestamEskilstuna OL14:10
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK14:12
Leif AnderssonVisborgs OK14:14
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK14:16
Jan BojlingSolna OK14:18
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg14:20
Tommie OlssonVisborgs OK14:22
Ingemar PetterssonGarda OK14:24
Björn AnderssonGotlands Bro OK14:26
Kurt Håkan AnderssonOK Tor14:28
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF14:30
Ingemar JohnssonOK Södertörn14:32
Roland AlsénOK Roxen14:34
Anders NilssonGotlands Bro OK14:36
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna14:38
Bertil HolmgrenGävle OK14:40
Roger DanielssonLinköpings OK14:42
Staffan StålbergOckelbo OK14:44
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg14:46
Håkan MossbergOK Järnbärarna14:48
Sven PihlEnköpings AIF14:50

D75

2 290 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edith BergvallVisby IF Gute SOK14:23
Lena JacobssonVisborgs OK14:25
Sonja PernebyTullinge SK14:27
Elisabeth KimellGotlands Bro OK14:29
Monica LindgrenLinköpings OK14:31
Inger LundSala OK14:33
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF14:35

H75

3 110 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stellan FehrnströmEnebybergs IF14:01
Stig ÖstKorsnäs IF OK14:03
Torbjörn TirénHellas Orientering14:05
Sören JohanssonSala OK14:07
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK14:09
Sture NilssonStockholmspolisens IF OF14:11
Roland JohanssonVisborgs OK14:13
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK14:15
Lars JohanssonOK Skogshjortarna14:17
Anders JohanssonNyköpings OK14:19
Rolf MalmrosVisborgs OK14:21
Gunnar BrystHjobygdens OK14:23
Bengt KarlssonLinköpings AIK14:25
Bo HedlundIFK Enskede14:27
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg14:29
Thord RådbergOK Roslagen14:31
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK14:33

D80

2 290 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK14:36
Birgitta BergGarda OK14:38
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna14:40
Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo14:42
Gudrun ThigerLinköpings AIK14:44
Britt LarssonVästerås SOK14:46
Edda NilssonStockholmspolisens IF OF14:48
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK14:50

H80

2 640 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats ErikssonSala OK14:01
Bo LöwegrenVästerås SOK14:03
Nils HallgrenVisborgs OK14:05
Per LarssonJönköpings OK14:07
Folke LindgrenVisborgs OK14:09
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF14:11
Åke JohanssonSundsvalls OK14:13

H85

2 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen AxelssonIF Thor14:00

Inskolning

1 650 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte TallqvistTimrå SOK13:42:59
Ebba AppelgrenVisborgs OK14:24:45
Truls AppelgrenVisborgs OK14:24:48
Ebba BäckstädeVisborgs OK14:47:51
Hedvig RådenmanGotlands Bro OK14:52:02
Edvin AnderssonOK Virdarna14:58:00
Emma AnderssonOK Virdarna14:58:03
Stina MartinelleSöders-Tyresö15:07:28
Signe MartinelleSöders-Tyresö15:07:29

U1

2 170 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna EklundGotlands Bro OK13:30:15
Agnes BoströmOK Linné13:33:18
Julia BoströmOK Linné13:33:18
Signe LindelavOK Roslagen13:37:02
Ellen StadigOK Ravinen13:37:11
Martin SvenssonSvaide Roma SOK13:42:54
Ida SvenssonSvaide Roma SOK13:43:20
Nils Andersson RollJärfälla OK13:50:15
Aksel ForsKungälvs OK13:54:12
Agnes LübckeOK Ravinen14:04:30
Alma HöglindIFK Enskede14:08:05
Ester HöglindIFK Enskede14:08:12
Elsa WahlgrenVisborgs OK14:26:13
Gustav WahlgrenVisborgs OK14:26:14
Alva NilssonGotlands Bro OK14:40:38
Sara BergOK Ravinen14:43:55
Joar PerssonSundbybergs IK14:45:23
Nellie LeveauGotlands Bro OK14:58:54
Lin PelanderOK Djerf15:00:39
Vidar SundbergGarda OK15:31:33

U2

2 590 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel EklundGotlands Bro OK13:30:11
Emil BjörksvedGotlands Bro OK13:33:34
Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK13:34:20
Rasmus DalgaardKolding OK13:40:47
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF13:49:45
Moa RollJärfälla OK13:52:30
Astrid RollJärfälla OK13:52:59
Svante GustafssonGotlands Bro OK14:20:03
Liv JakobssonOK Skogshjortarna14:22:42
Malte HallmanAttunda OK14:23:32
Rasmus GunnarssonVisborgs OK14:29:20
Liv LöfstedtGotlands Bro OK14:31:17
Emma BergOK Ravinen14:42:13

Öppen motion 1

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil AnderssonOK Virdarna13:34:40
Jan DahlgrenGustavsbergs OK14:13:06
Brigitte AlsénOK Roxen14:14:23
Elisabeth ArvidssonKlubblös14:39:14

Öppen motion 2

3 040 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Inge KarlssonKlubblös13:34:46
Leo JuthbergSöders-Tyresö13:52:18
Linn JuthbergSöders-Tyresö13:52:20
Stig HultgrenOK Bävern14:17:04
Josefin MossingerNyköpings OK14:41:21
Jenny KoertgeVisborgs OK14:53:04

Öppen motion 3

2 930 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK13:30:50
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK13:31:10
Lars-Åke HolmLinköpings OK13:37:44
UllaKarin HolmbergOK Måsen13:39:04
Kerstin KempeLinköpings OK13:43:28
Wilma AlmJärla Orientering13:43:58
Peroskar LithellKlubblös13:45:04
Ann-Sofie LönkvistOK Vivill13:52:27
Annelie AnderssonVisborgs OK13:56:18
Lisen BäckTrosabygdens OK13:57:14
Mira BäckTrosabygdens OK13:57:16
Lena WestbomOckelbo OK13:57:43
Torbjörn AnderssonAndrarums IF14:01:44
Ulla RagnarssonMarkbygdens OK14:03:08
Kamilla KjellOK Hällen14:05:29
Amanda ÄlvegranKlubblös14:09:24
Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF14:10:13
Arvid HultIF Hansa-Hoburg14:14:18
Gerhard HåkanssonVisborgs OK14:17:37
Henrik LarssonKlubblös14:21:14
Susann HanssonGotlands Bro OK14:22:41
Eva WåhlinOK Södertörn14:47:24

Öppen motion 4

3 320 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina HedinSöders-Tyresö13:55:13
Hale FalsafiKlubblös14:06:13
Göran HultIF Hansa-Hoburg14:07:24
Arvid SvenssonBjörkfors GOIF14:17:21
Anna Karin SkärbergVänersborgs SK14:24:11

Öppen motion 5

3 550 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerry KempeLinköpings OK13:30:17
Katarina WåhlinTullinge SK13:30:56
Oskar HandmarkKlubblös13:31:45
Anne WimanTäby OK13:32:54
Therese GustafssonOK Virdarna13:34:38
Pär JonssonGävle OK13:47:06
Sofia KrafftLänna IF13:47:40
Erik KlavebäckSvaide Roma SOK13:54:59
Weronica BäckTrosabygdens OK13:57:12
Agneta JonzonSöderhamns OK14:02:04
Annica LübckeOK Ravinen14:02:09
Johan EinarssonKlubblös14:05:50
Karin HemmingsVimmerby OK14:08:38
Hannah KinghamScottish Junior Squad14:09:35
Anna CoxScottish Junior Squad14:09:37
David KovaelffKlubblös14:11:54
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK14:13:11
Helen AhlstrandOK Vivill14:16:25
Anita ArneforsOK Södertörn14:20:10
Thomas HellströmKlubblös14:22:57
Ola SamuelssonOK Vivill14:34:37
Johan BjörksvedGotlands Bro OK14:35:47
Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna14:41:41
Helena RollJärfälla OK14:59:55
Peter LübckeOK Ravinen15:01:50
Anna SonnentheilVisborgs OK

Öppen motion 6

4 060 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Love AlmJärla Orientering13:44:06
Maria ZetterströmGrycksbo IF OK13:56:21
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK14:00:22
Filip HanssonGotlands Bro OK14:22:34
Åsa GunnarssonVisborgs OK14:32:50
Ludvig ForslundLinköpings OK14:34:25
Bernt-Olof GustafssonTäby OK15:07:06

Öppen motion 7

3 300 m, 70 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola WallinderGöteborg-Majorna OK13:30:04
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK13:30:06
Lena PetterssonNyköpings OK13:30:07
Bengt PetterssonNyköpings OK13:30:08
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad13:30:13
Ella WallinderGöteborg-Majorna OK13:30:19
Nils HildorGöteborg-Majorna OK13:30:20
Maria PollMölndal Outdoor IF13:30:25
Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro13:32:24
Elin WåhlinTullinge SK13:34:35
Monica OhlinRånäs OK13:35:28
Gurli RondahlVisborgs OK13:35:43
Bo EkströmKlubblös13:36:38
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK13:37:34
Inger FjelstreniusVästerviks OK13:38:03
Stefan FjelstreniusVästerviks OK13:38:07
Helene LindelavOK Roslagen13:41:06
Annika ErikssonGotlands Bro OK13:42:38
Lena SundqvistTullinge SK13:45:42
Jamie GoddardScottish Junior Squad13:46:37
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK13:47:26
Christina OhlinRånäs OK13:47:58
Britt ÅkessonHässleholms OK13:49:36
Åke OlssonHässleholms OK13:49:39
Jan BurellOK Enen13:49:41
Sofia WesterbergOK Kolmården13:52:32
Evelin MagnussonOK Kåre13:56:51
Anna HolmströmTäby OK13:57:02
Anton AlverbäckCentrum OK13:58:50
Thomas HenryssonTibro OK13:59:05
Rolf NilssonAndrarums IF14:00:16
Catarina BoströmEnebybergs IF14:02:38
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK14:02:51
Elisabeth FurnessScottish Junior Squad14:05:54
Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF14:06:41
Linda RennerOK Södertörn14:08:53
Sofia ZillingOK Södertörn14:08:54
John WilsonLunds OK14:09:07
Pippa CarcasScottish Junior Squad14:10:18
Rona LindsayScottish Junior Squad14:12:12
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK14:12:45
Lizzie StansfieldScottish Junior Squad14:15:08
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK14:16:20
Alice WilsonScottish Junior Squad14:17:33
Rachel BrownScottish Junior Squad14:19:18
Katarina BerggrenTullinge SK14:19:25
Conny ThoressonAndrarums IF14:23:18
Marie GreenSträngnäs-Malmby OL14:23:23
Eva AdolfssonIK Ymer14:23:50
Stefan HellströmVisborgs OK14:24:09
My MartinssonKlubblös14:24:51
Maria WestlinValbo AIF14:25:14
Bo AdolfssonIK Ymer14:28:21
Ann-Charlotte DahlVisborgs OK14:29:25
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF14:36:08
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK14:42:30
Elin GustafssonGotlands Bro OK14:42:43
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK14:43:24
Martin EnglundOK Södertörn14:47:31
Robert AlmLänna IF14:47:43
Per LjungStockholms OK14:55:42
Conny AnderssonJärfälla OK14:59:57
Sofia AdolfssonLunds OK15:00:01
Andreas PherssonGotlands Bro OK15:21:34
Sara RosengrenKlubblös15:22:10
Lars MagnussonOK Kåre15:22:19
Kristin JacobsonKFUM Örebro OK15:28:00
Philip ForngrenTäby OK
Johan LundbergVisborgs OK
Måns PerssonVisborgs OK

Öppen motion 8

4 360 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan BerglindOK Södertörn13:34:32
Seth WimanTäby OK13:34:42
Matts BjörkeSöders-Tyresö13:36:00
Erik WåhlinOK Södertörn13:41:19
Tyra AlmJärla Orientering13:45:14
Joel GoochScottish Junior Squad13:46:33
Ewan MusgraveScottish Junior Squad13:46:52
Finlay RaynorScottish Junior Squad13:47:14
Oskar LundbergDalaportens OL13:50:03
Kjell AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb13:51:29
Elsa JanssonJärla Orientering13:53:57
Joakim RonstenKlubblös13:54:24
Einar EngströmSvaide Roma SOK13:54:27
Alexander HansenSöders-Tyresö13:56:14
Maria PerssonVisborgs OK13:57:09
Jonas EklundVallentuna-Össeby OL14:00:09
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg14:07:39
Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OL14:07:52
Izzy CoxScottish Junior Squad14:09:17
Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF14:09:22
Lena KovaleffOK Linné14:11:53
Jan GradinAndrarums IF14:14:26
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg14:14:46
Robert SvenssonBjörkfors GOIF14:16:36
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg14:17:35
Louis MacMillanScottish Junior Squad14:18:44
Anders NauHaninge SOK14:22:46
Daniel CampbellScottish Junior Squad14:24:24
Lovisa MartinssonOK Tyr14:24:55
Kat McGouganScottish Junior Squad14:26:30
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK14:27:47
kirsty CampbellScottish Junior Squad14:28:16
Filip StrömbäckLinköpings OK14:34:23
Olle SvangrenGotlands Bro OK14:37:12
Johan WallinSträngnäs-Malmby OL14:37:22
Pär WestbladOK Ravinen14:45:00
Julius IsingTrosabygdens OK14:50:57
Tobias KjellOK Hällen15:00:08

Öppen motion 9

5 140 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL13:30:10
Anders PelanderOK Djerf13:35:16
Hans SundqvistTullinge SK13:55:54
Erik EinarssonLerums SOK14:07:42
David EinarssonKlubblös14:08:26
Matthew GoochScottish Junior Squad14:17:07
Max CarcasScottish Junior Squad14:18:08
Alistair ChapmanScottish Junior Squad14:18:53
Eidith CampbellScottish Junior Squad14:19:50
John GetliffScottish Junior Squad14:21:08
Philip VokesScottish Junior Squad14:22:15
Jura MacMillanScottish Junior Squad14:24:27
Callim McLeodScottish Junior Squad14:27:40
Joakim LönnkvistTullinge SK14:30:49

Annonser