Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gotlands 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 7 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21 Elit

11 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
454Frida ForsbergOK Ravinen10:56
455Louise LundgrenVäxjö OK10:59
456Mariya KhimochkinaSnättringe SK11:02
457Sofia LönnkvistTullinge SK11:05
458Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad11:08
459Annie ForsbergOK Ravinen11:11
460Sanna BatzSkarpnäcks OL11:14
461Kristina AnelandOK Ravinen11:17
462Kate MorrisonOK Linné11:20

H21 Elit

12 840 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:02
402Markus MartinelleSöders-Tyresö10:05
403Rassmus AnderssonOK Linné10:08
404Lars Håkan SandvikAttunda OK10:11
405Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK10:14
406Alexander NilssonGotlands Bro OK10:17
407Martin LindskogOK Ravinen10:20
408Jonas MerzGöteborg-Majorna OK10:23
409Leon HanssonVisborgs OK10:26
410Niklas WraneSöders-Tyresö10:29
411Brent KeyGotlands Bro OK10:32
412Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK10:35
413Viktor AntonssonEksjö SOK10:38
414Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:41
415Mattias KallhaugeSnättringe SK10:44
416Erik PetterssonOK Linné10:47
417Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:50
418Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:53
419Andreas NikolaussonVisborgs OK10:56
420Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK10:59
421Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna11:02
422Pontus PeterssonOK Orion11:05
423Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna11:08
424Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK11:11

D20 Elit

8 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
463Sarah PerssonOK Denseln11:12
464Moa WestbladOK Ravinen11:15
465Kristina TedhamreSnättringe SK11:18
466Tone AlbrektssonOK Ravinen11:21
467Wilma JanssonVänersborgs SK11:24

H20 Elit

10 740 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
425Egil MorastHaninge SOK11:23
426Johan EdenhamnLänna IF11:26

D18 Elit

7 850 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
468Katarina NorrbyOK Södertörn10:02
469Erika Källvik LeufvénÅmåls OK10:05
470Frida HectorSnättringe SK10:08
471Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:11
472Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:14
473Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK10:17
474Emilia EngelOK Ravinen10:20
475Lotten SandénOK Södertörn10:23
476Elin DahlVisborgs OK10:26
477Vendela LönkvistOK Vivill10:29
478Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK10:32
479Ylva SandénOK Södertörn10:35
480Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb10:38
481Elin BergOK Ravinen10:41
482Ella AnderssonOK Södertörn10:44
483Ella SjöbergTullinge SK10:47
484Anna LithellOK Linné10:50
485Hanna LagerbergOK Södertörn10:53

H18 Elit

9 110 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427Björn JohanssonSundsvalls OK10:30
428Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:33
429Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:36
430Leo JohanssonOK Kolmården10:39
431Alexander SchandlOK Södertörn10:42
432Johan CallebergSnättringe SK10:45
433Morten Örnhagen JørgensenOK Snab10:48
434Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:51
435Jesper LidmarSnättringe SK10:54
436Edvin NilssonGotlands Bro OK10:57
437Filip MöllerOK Södertörn11:00
438Albin LindgrenVisborgs OK11:03
439Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:06
440Arvid WesterbergOK Kolmården11:09

D21

7 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:00
Anna LööfOK Pan-Kristianstad10:03
Sabina BäckOK Hammaren10:06
Lina BerglundJärfälla OK10:09

H21

10 520 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL10:12
Arvid JohnsonDegerfors OK10:15
Erik SkärbergVänersborgs SK10:18
Simon EngelHässleholms OK10:21
Olof GardellGotlands Bro OK10:24
Anders TarandiIFK Lidingö SOK10:27

D21 Kort

5 290 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin AnderssonSvaide Roma SOK10:30
Stina AndreassonGustavsbergs OK10:33
Caroline JohanssonSundsvalls OK10:36
Lisa RönnolsOK Linné10:39
Emma RosénOK Njudung10:42
Catharina AlmFK Göingarna10:45

D20

5 810 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tine DalgaardKolding OK10:43
Olivia LönkvistOK Vivill10:46

H20

7 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Georg EklöwOK Södertörn10:40

D16

4 850 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
486Alicia SchandlOK Södertörn10:02
487Clara SamuelssonOK Vivill10:05
488Klara JohanssonVästvärmlands OK10:08
489Isabella JoonsLeksands OK10:11
490Maja SandvikAttunda OK10:14
491Cornelia KrafftLänna IF10:17
492Emma LingIK Hakarpspojkarna10:20
493Tova JanssonVänersborgs SK10:23
494Tove FrænellSundsvalls OK10:26
495Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:29
496Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK10:32
497Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:35

H16

5 850 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441Edvin HenryssonTibro OK09:58
442Erik ThoressonAndrarums IF10:01
443Felix BäckstädeVisborgs OK10:04
444Albin LindskogOK Ravinen10:07
445Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:10
446Jens DalgaardKolding OK10:13
447Svante SirviöUmeå OK10:16
448Christoffer LindgrenOK Kåre10:19
449Johan BergiusVisborgs OK10:22
450Folke SvangrenGotlands Bro OK10:25
451Martin RinnbäckOK Ravinen10:28
452Jakob Gadefors NauHaninge SOK10:31
453Teodor ÄlvegranVästerås SOK10:34
454Erik LingIK Hakarpspojkarna10:37

D16 Kort

4 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara HöglindIFK Enskede10:25

H16 Kort

4 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav LidmanTibro OK11:13

D14

4 240 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sandra LingIK Hakarpspojkarna10:01
Angelina ÄlvegranVästerås SOK10:04
Sanna RinnbäckOK Ravinen10:07
Natalie GardelinGotlands Bro OK10:10
Klara BäckstädeVisborgs OK10:13
Eline EricssonFalkenbergs OK10:16
Ellen PelanderOK Djerf10:19
Olivia EngelOK Ravinen10:22

H14

4 240 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David WestfältGotlands Bro OK10:28
Axel BalckTäby OK10:31
Niels DalgaardKolding OK10:34
John KinnanderMatteus SI10:37
Ludwig AnderssonAndrarums IF10:40
Peder PerssonGotlands Bro OK10:43
Simon StridhSkogsluffarnas OK10:46
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:49
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:52
Albin SamuelssonOK Vivill10:55
Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:58
Malte AlbinssonOK Österåker11:01
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK11:04
Hugo LindskogOK Ravinen11:07
Albin Lindh SporreVisborgs OK11:10

D14 Kort

3 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda LindholmSkogsluffarnas OK10:43

D12

3 010 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felice GardelinGotlands Bro OK10:00
Svea ForsslundGävle OK10:03
Linnéa WestlinValbo AIF10:06
Nilla EnquistOK Hammaren10:09
Ida WestfältGotlands Bro OK10:12
Isabelle AndreiOK Linné10:15
Ulrika PerssonGotlands Bro OK10:18
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL10:21
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:24
Moa GöhlFinspångs SOK10:27
Tuva SirviöUmeå OK10:30
Felicia KrafftLänna IF10:33
Alice ReintzGotlands Bro OK10:36
Ellen AnelandOK Ravinen10:39
Stella ÄlvegranVästerås SOK10:42
Emelie HolmströmTäby OK10:45

H12

3 010 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid MyrbergerTullinge SK10:48
Hugo ThoressonAndrarums IF10:51
Tor NylundOK Linné10:54
Gustav LübckeOK Ravinen10:57
Neo CederqvistVisborgs OK11:00
Svante SandvikAttunda OK11:03
Elias SamuelssonOK Vivill11:06
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna11:09
Emil LingIK Hakarpspojkarna11:12
Oscar KoertgeVisborgs OK11:15
Joakim GustafssonGotlands Bro OK11:18
Alvin LönkvistOK Vivill11:21
Gustav MyrbergerTullinge SK11:24
Edvard PelanderOK Djerf11:27
Olof LevinSvaide Roma SOK11:30
Nils JohanssonVästvärmlands OK11:33
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:36

D12 Kort

2 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb10:21

D10

2 050 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia HolmströmTäby OK10:00
Malin GöhlFinspångs SOK10:03
Signe AlbinssonOK Österåker10:06
Greta SandvikAttunda OK10:09
Betty PerssonSundbybergs IK10:12
Alva Lindh SporreVisborgs OK10:15
Alma WestlinValbo AIF10:18

H10

2 050 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan DalgaardKolding OK10:24
Max BoströmJärfälla OK10:27
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL10:30
Eskil MyrbergerTullinge SK10:33
Algot RymanGrycksbo IF OK10:36
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:39
Erik BalckTäby OK10:42
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL10:45
Emil DalgaardKolding OK10:48
Viggo LindgrenOK Kåre10:51
Enar LöfstedtGotlands Bro OK10:54
Ture LindskogOK Ravinen10:57

D35

6 760 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma MartinelleSöders-Tyresö11:25
Caroline WestbomOK Österåker11:28
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg11:31
Maria JalmelidFrölunda OL11:34

H35

8 350 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens LeibigerPost SV Dresden10:01
Jonas HallmanAttunda OK10:04
Pär RymanGrycksbo IF OK10:07
Andreas ClaessonOK Kullingshof10:10
Johan MickelåkerAndrarums IF10:13
Stefan WahlgrenVisborgs OK10:16

D40

5 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sandra AndreiOK Linné11:04
Malin LindskogOK Ravinen11:07
Lena WesterlundOK Djerf11:10
Linda LönnebergTäby OK11:13
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb11:16
Katja KinnunenTäby OK11:19
Anna BäckstädeVisborgs OK11:22
Eva GöhlFinspångs SOK11:25

H40

7 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik PerssonSundbybergs IK10:19
Oskar ArleboKFUM Örebro OK10:22
Martin TerryIFK Lidingö SOK10:25
Mattias WhiteGarda OK10:28
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK10:31
Niclas KinnanderMatteus SI10:34
Anders DalgaardKolding OK10:37
Henrik GöhlFinspångs SOK10:40

D45

4 900 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:39
Malin PerssonOK Denseln10:42
Susanne AldénOK Roxen10:45
Jenny KoertgeVisborgs OK10:48
Ewa AlbrektssonOK Ravinen10:51
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:54
Maria EnquistOK Hammaren10:57
Ylva LorentssonOK Kåre11:00
Paula JakobssonGarda OK11:03
Camilla EngelOK Ravinen11:06
Annika IvarssonLinköpings OK11:09
Jessica SjöbergTullinge SK11:12
Camilla DalgaardKolding OK11:15
Annika LeufvénÅmåls OK11:18
Josefine NordströmOK Triangeln11:21
Marina DickforsDalaportens OL11:24
Kerstin FrænellSundsvalls OK11:27
Jenny BergOK Ravinen11:30
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK11:33
Anna SchandlOK Södertörn11:36
Anna SameliusVisborgs OK11:39

H45

6 740 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik ErlandssonOK Södertörn10:02
Patrik RönnbäckVisborgs OK10:05
Fredric HöglindIFK Enskede10:08
Henrik MorastHaninge SOK10:11
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:14
Göran GustafssonGotlands Bro OK10:17
Stefan PerssonVisborgs OK10:20
Håkan JanssonVänersborgs SK10:23
Mattias WestfältGotlands Bro OK10:26
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL10:29
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK10:32
Max TholénOK Skogshjortarna10:35
Torbjörn LönkvistOK Vivill10:38
Ulf IsakssonHässleby SOK10:41
Robert HjelmVimmerby OK10:44
Fredrik MorastHaninge SOK10:47
Tomas AlbinssonOK Österåker10:50
Atakilte BeyeneOK Gränsen10:53
Armin SchollerVisborgs OK10:56
Anders LingIK Hakarpspojkarna10:59
Andreas KrafftLänna IF11:02
Göran KimellGotlands Bro OK11:05
Lars SjöbergTullinge SK11:08
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg11:11

D50

4 830 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF10:01
Ingela ThoressonAndrarums IF10:04
Lena ErlandssonOK Södertörn10:07
Carin KihlströmTäby OK10:10
Catrin JohanssonSundsvalls OK10:13
Camilla ÄlvegranVästerås SOK10:16
Anna AlbinssonIFK Mora OK10:19
Lena StrömbäckLinköpings OK10:22
Hillevi ErikssonOK Linné10:25
Åsa BergströmTäby OK10:28
Annica TholénOK Skogshjortarna10:31
Annika EngelHässleholms OK10:34
Helena LindmanOK Gränsen10:37
Anette ThoressonAndrarums IF10:40
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:43
Annika ÖsterdahlVisborgs OK10:46
Helena SvenssonFK Boken10:49
Katarina LindbärgOK Södertörn10:52
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK10:55
Eva MartinssonOK Tyr10:58
Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb11:01

H50

6 760 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas RothLinköpings OK10:00
Stefan WångbergOK Ravinen10:03
Jan StridhSkogsluffarnas OK10:06
Jan HansenGöteborg-Majorna OK10:09
Kent SkärbergVänersborgs SK10:12
Hans ÄlvegranAvesta OK10:15
Gustaf SameliusVisborgs OK10:18
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:21
Ulf JanssonOK Triangeln10:24
Tomas NilssonHässleholms OK10:27
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:30
Tomas BäckTrosabygdens OK10:33
Henning WernøeHamar OK10:36
Ove RinnbäckOK Ravinen10:39
Johan JacobssonOK Orion10:42
Per KällvikÅmåls OK10:45
Göran ModinBromma-Vällingby SOK10:48
Niklas GustafssonGarda OK10:51
Mattias VejlensVisborgs OK10:57
Mikael WesterbergOK Kolmården11:00
Ulf NilssonGotlands Bro OK11:03
Joakim MarmelidSundsvalls OK11:06
Peter AlbrektssonOK Ravinen11:09
Mattias LundbladOK Linné11:12
Martin EricssonFalkenbergs OK11:15
Pelle HedlundNynäshamns OK11:18
Tore JuvikIL Gular11:21
Erik BerggrenTullinge SK11:24
Rolf JohanssonSundsvalls OK11:27
Håkan MattssonGotlands Bro OK11:30
Johan BalckTäby OK11:33
Ola WallinderGöteborg-Majorna OK11:36

D55

4 170 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sussie BjörkmanDalaportens OL10:02
Ann-Marie AnderssonTenhults SOK10:05
Ann NilssonMarkaryds FK10:08
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:11
Karin BengtssonVisborgs OK10:14
Anne UddEslövs FK10:17
Annika SvenssonSolna OK10:20
Gunilla KallhaugeSnättringe SK10:23
Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna10:26
Agneta KarlssonRånäs OK10:29

H55

5 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan PalmgrenTäby OK09:58
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:01
Per WinteråsVästerbergslagens OL10:04
Anders WinaldHellas Orientering10:07
Olof FrænellSundsvalls OK10:10
Lars-Åke DickforsDalaportens OL10:13
Erik BengtssonSala OK10:16
Per-Olof SvenssonLänna IF10:19
Stefan LundOK Linné10:22
Per KallhaugeSnättringe SK10:25
Klas ThybeckLindebygdens OK10:28
Peter JuthbergSöders-Tyresö10:31
David OxenstiernaHudson Valley Orienteering10:34
Reino ÖrnMarkaryds FK10:37
Pär DahlströmTullinge SK10:40
Jan NylundOK Linné10:43
Bengt PetterssonNyköpings OK10:46
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:49
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:52

D60

3 930 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena NyströmVisborgs OK10:32
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK10:35
Marie SvernestamLinköpings OK10:38
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna10:41
Riggan FrändénJärla Orientering10:44
Elisabeth BybergerSolna OK10:47
Stina RymanGrycksbo IF OK10:50
Pia-Lena PutkonenTullinge SK10:53
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:56
Gittel KarlssonAttunda OK10:59
Lena JanssonJärla Orientering11:02
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad11:05

H60

5 160 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif SvangrenGotlands Bro OK10:21
Anders ÖbergIFK Mora OK10:24
Mats LundbergDalaportens OL10:27
Gunnar HallströmVisborgs OK10:30
Kjell GustafssonOK Järnbärarna10:33
Kjell BomanSöderhamns OK10:36
Reinhold LenneboIF Thor10:39
Peter AxelssonOK Ravinen10:42
Hans SöderbergGamleby OK10:45
Jan-Ola KarlssonOK Njudung10:48
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna10:51
Tor UddEslövs FK10:54
Tommy RoosFalköpings AIK OK10:57
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK11:00
Lars OhlinRånäs OK11:03
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna11:06
Pierre KarlssonOK Alehof11:09
Tom WickströmGarda OK11:12
Hans TarandiIFK Lidingö SOK11:15
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF11:18
Kari TallqvistTimrå SOK11:21
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK11:24
Jan GottfridssonNorbergs OK11:27
Carl-Erik BerglövFagersta OK11:30

D65

3 950 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunlis LarssonOK Enen10:00
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro10:03
Maud AnderssonGotlands Bro OK10:06
Lena LindgrenOK Järnbärarna10:09
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg10:12
Brita AugustssonVisborgs OK10:15
Miriam NorénIK Uven10:18
Ulla ClevnertSpårvägens OK10:21
Margaretha NylundOK Södertörn10:24
Lena AlshedenIFK Enskede10:27
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK10:30
Christina NilssonAndrarums IF10:33
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg10:36

H65

4 610 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg10:02
Anders BlomérGotlands Bro OK10:05
Kenneth LarssonOK Enen10:08
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL10:11
Måns ÖhmanVisborgs OK10:14
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF10:17
Hans OhlinRånäs OK10:20
Lennart SvernestamLinköpings OK10:23
Anders KarlssonTullinge SK10:26
Olle BlomgrenOK Södertörn10:29
Gerhard LilliestiernaOK Roslagen10:32
Stanley MattssonIK Uven10:35
Mats SandewallUmeå OK10:38
Yngve PetterssonLinköpings OK10:41
Bo MagnussonVisborgs OK10:44
Leif Erik KarlssonRånäs OK10:47
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL10:50
Lennart GustafssonJönköpings OK10:53
Staffan WestbomOckelbo OK10:56
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg10:59
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK11:02
Kjell SkalbergGotlands Bro OK11:05
Robert LarssonHagaby GoIF Örebro11:08

D70

3 350 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK10:53
Inga JohanssonNyköpings OK10:56
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK10:59
Siv JohanssonVisborgs OK11:02
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF11:05
Carin RunqvistJärfälla OK11:08
Kerstin RosengrenAttunda OK11:11
Ing-Marie BergmanVisborgs OK11:14
Solbritt GustafssonOK Virdarna11:17
Maud MossbergOK Järnbärarna11:20
Ingrid DanielssonVisborgs OK11:23
Inga-Lill PetterssonLinköpings OK11:26
Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK11:29

H70

4 350 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna10:01
Anders NilssonGotlands Bro OK10:04
Roland AlsénOK Roxen10:07
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg10:10
Sven PihlEnköpings AIF10:13
Håkan MossbergOK Järnbärarna10:16
Kurt Håkan AnderssonOK Tor10:19
Ingemar JohnssonOK Södertörn10:22
Roger DanielssonLinköpings OK10:25
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:28
Staffan StålbergOckelbo OK10:31
Björn AnderssonGotlands Bro OK10:34
Bertil HolmgrenGävle OK10:37
Ingemar PetterssonGarda OK10:40
Johnny GustafssonGamleby OK10:43
Jan BojlingSolna OK10:46
Leif AnderssonVisborgs OK10:49
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK10:52
Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:55
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:58
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK11:01
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg11:04
Erland GardellGotlands Bro OK11:07
Tommie OlssonVisborgs OK11:10
Ulf SvedestamEskilstuna OL11:13
Jan FlansbjerKinnaströms SK11:16

D75

3 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF11:14
Inger LundSala OK11:17
Monica LindgrenLinköpings OK11:20
Lena JacobssonVisborgs OK11:23
Elisabeth KimellGotlands Bro OK11:26
Sonja PernebyTullinge SK11:29
Edith BergvallVisby IF Gute SOK11:32

H75

3 720 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders JohanssonNyköpings OK10:02
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg10:05
Gunnar BrystHjobygdens OK10:08
Rolf MalmrosVisborgs OK10:11
Bo HedlundIFK Enskede10:14
Bengt KarlssonLinköpings AIK10:17
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK10:20
Thord RådbergOK Roslagen10:23
Sören JohanssonSala OK10:26
Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:29
Sture NilssonStockholmspolisens IF OF10:32
Roland JohanssonVisborgs OK10:35
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:38
Torbjörn TirénHellas Orientering10:41
Stig ÖstKorsnäs IF OK10:44
Stellan FehrnströmEnebybergs IF10:47
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK10:50

D80

2 660 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK10:55
Edda NilssonStockholmspolisens IF OF10:58
Britt LarssonVästerås SOK11:01
Gudrun ThigerLinköpings AIK11:04
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna11:07
Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo11:10
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK11:13
Birgitta BergGarda OK11:16

H80

3 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:00
Folke LindgrenVisborgs OK10:03
Åke JohanssonSundsvalls OK10:06
Per LarssonJönköpings OK10:09
Mats ErikssonSala OK10:12
Nils HallgrenVisborgs OK10:15
Bo LöwegrenVästerås SOK10:18

H85

2 670 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen AxelssonIF Thor11:11

Inskolning

2 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina MartinelleSöders-Tyresö09:47:17
Signe MartinelleSöders-Tyresö09:47:24
Melker HallmanAttunda OK10:23:38
Clara JakobssonOK Skogshjortarna10:28:51
Malte TallqvistTimrå SOK10:35:25
Stig WilsonLunds OK10:45:50

U1

2 100 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia BoströmOK Linné09:35:37
Agnes BoströmOK Linné09:35:39
Nils Andersson RollJärfälla OK09:41:28
Ellen StadigOK Ravinen09:41:42
Nellie LeveauGotlands Bro OK09:46:03
Agnes LübckeOK Ravinen10:13:37
Joar PerssonSundbybergs IK10:14:14
Signe LindelavOK Roslagen10:17:19
Aksel ForsKungälvs OK10:22:46
Emma AnderssonOK Virdarna10:23:23
Alma HöglindIFK Enskede10:31:26
Ester HöglindIFK Enskede10:31:28
Hanna EklundGotlands Bro OK10:34:57
David RondahlVisborgs OK10:58:22
Dante PimmeshoferVisborgs OK11:02:08
Märta LindellKlubblös11:02:30
Inez LindellKlubblös11:02:58
Bianca PimmeshoferVisborgs OK11:02:59
Edvin AnderssonOK Virdarna11:07:33
Martin Svensson EknäsSvaide Roma SOK11:09:29
Ida Svensson EkenäsSvaide Roma SOK11:09:58
Lin PelanderOK Djerf11:27:00
Sara BergOK Ravinen

U2

2 050 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa RollJärfälla OK09:41:05
Astrid RollJärfälla OK09:41:33
Emil BjörksvedGotlands Bro OK09:42:29
Rasmus DalgaardKolding OK09:55:00
Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg09:55:21
Malin GöhlFinspångs SOK10:13:43
Rasmus GunnarssonVisborgs OK10:20:22
Malte HallmanAttunda OK10:21:04
Emma BergOK Ravinen10:23:16
Liv JakobssonOK Skogshjortarna10:28:26
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:35:59
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK10:39:21
Liv LöfstedtGotlands Bro OK10:54:26
Alva NilssonGotlands Bro OK11:09:27
Teo PalmérUlricehamns OK11:10:46
Svante GustafssonGotlands Bro OK11:11:11
Samuel EklundGotlands Bro OK11:39:26
Eva HällgrenKlubblös11:49:36
Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK12:04:13

Öppen motion 1

2 050 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth ArvidssonKlubblös09:59:39
Brigitte AlsénOK Roxen10:05:59
Jan DahlgrenGustavsbergs OK10:09:04
Christina VernerssonOK Orinto10:12:16
Gunnar WahlströmTenhults SOK10:26:24
Åsa BäckstrandUmeå OK10:32:36
Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg10:40:52
Margareta NilssonSöders-Tyresö11:41:16

Öppen motion 2

3 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL09:52:35
Josefin MossingerNyköpings OK10:16:25
Stig HultgrenOK Bävern10:18:09
Linn JuthbergSöders-Tyresö10:39:13
Leo JuthbergSöders-Tyresö10:39:14
Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF10:43:43
Lovisa AsplundKlubblös11:33:29

Öppen motion 3

3 010 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna PerssonOckelbo OK09:50:21
Christina WahlgrenGotlands Bro OK10:03:06
Enar PerssonOckelbo OK10:04:47
Henrik LarssonKlubblös10:04:54
Lena WestbomOckelbo OK10:07:06
Eva StenströmGotlands Bro OK10:08:47
UllaKarin HolmbergOK Måsen10:16:38
Lisen BäckTrosabygdens OK10:18:25
Mira BäckTrosabygdens OK10:18:26
Fabian AnderssonAndrarums IF10:18:34
Gerhard HåkanssonVisborgs OK10:23:28
Amanda ÄlvegranKlubblös10:23:42
Kristina LindholmSkogsluffarnas OK10:25:19
Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:26:45
Görel SvedestamEskilstuna OL10:27:38
Linus NybergJärla Orientering10:29:15
Johnny LindholmOK Ravinen10:30:51
Dag RambergKlubblös10:31:08
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK10:39:23
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK10:42:28
Ingegerd OlssonOK Alehof10:43:40
Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg10:44:22
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:51:34
Anna PramborgIFK Lidingö SOK10:53:42
Lars-Åke HolmLinköpings OK10:57:39
Kerstin KempeLinköpings OK11:02:46
Ann-Sofie LönkvistOK Vivill11:17:21
Helene AsplundKlubblös11:31:26
Elvira AsplundKlubblös11:34:32
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:36:43
Anders PerssonSvaide Roma SOK11:44:28

Öppen motion 4

4 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan TallhageKlubblös09:34:31
Viktor BlomroosAndrarums IF09:58:13
Therese BoströmJärfälla OK10:03:03
Kristina HedinSöders-Tyresö10:11:24
Åsa WallersKlubblös10:13:02
Weronica BäckTrosabygdens OK10:18:24
Per Oskar LithellKlubblös10:37:19
Arvid SvenssonBjörkfors GOIF10:43:37
Moyra LawsScottish Junior Squad11:32:40
Karin SeigerlundSvaide Roma SOK11:55:43

Öppen motion 5

3 770 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica HenryssonTibro OK09:50:36
Thomas HellströmKlubblös09:56:00
Helen AhlstrandOK Vivill09:59:22
Ola SamuelssonOK Vivill10:02:41
Anna Karin SkärbergVänersborgs SK10:06:26
Elin BölskeRotebro IS OK10:13:38
Gabriel BölskeKlubblös10:13:40
Anita ArneforsOK Södertörn10:16:33
Marie HedarOK Tor10:20:02
Rasmus HedarOK Tor10:20:02
Agneta JonzonSöderhamns OK10:23:26
Annica LübckeOK Ravinen10:23:33
Therese GustafssonOK Virdarna10:26:07
Lars TingsborgKlubblös10:29:40
Erik KlavebäckSvaide Roma SOK10:30:00
Karin TallqvistTimrå SOK10:35:29
Johan EinarssonKlubblös10:35:34
Karin HemmingsVimmerby OK10:37:56
Helena RollJärfälla OK10:38:53
Oskar HandmarkKlubblös10:39:15
Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg10:40:54
Lotta FischerströmSol Tranås10:41:36
Johan BjörksvedGotlands Bro OK10:50:25
Kerry KempeLinköpings OK11:02:18
Katarina WåhlinTullinge SK11:13:03
Matthew GoochScottish Junior Squad11:13:32
Peter LübckeOK Ravinen11:26:18
Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna11:30:39
Anna SonnentheilVisborgs OK11:50:49
Anne WimanTäby OK

Öppen motion 6

5 850 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK10:13:10
Ludvig ForslundLinköpings OK10:13:47
Maria ZetterströmGrycksbo IF OK10:14:18
Filip StrömbäckLinköpings OK10:19:14
Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOK12:01:38
Åsa GunnarssonVisborgs OK
Filip HanssonGotlands Bro OK

Öppen motion 7

3 300 m, 90 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf ErikssonOK Linné09:35:13
Britt ÅkessonHässleholms OK09:36:32
Sara RosengrenKlubblös09:41:16
Monica OhlinRånäs OK09:44:49
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK09:45:16
Thomas HenryssonTibro OK09:46:58
Thomas HenryssonTibro OK09:46:58
Lina PalmérUlricehamns OK09:51:24
Lars-Gösta NilssonSträngnäs-Malmby OL09:54:51
Peter EkbergGarda OK09:55:58
Bo KarlssonTrollhättans SOK09:59:06
Jan BurellOK Enen09:59:30
Rolf NilssonAndrarums IF10:01:27
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad10:02:56
Maria WestlinValbo AIF10:03:32
Sofia KrafftLänna IF10:03:44
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK10:05:00
Mikael HolmströmTäby OK10:05:15
Bo EkströmKlubblös10:12:14
Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro10:12:24
Catarina BoströmEnebybergs IF10:12:35
Conny VernerssonOK Orinto10:12:39
Dag KarlssonGustavsbergs OK10:13:29
Erik PetterssonNyköpings OK10:16:27
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg10:16:42
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK10:17:00
Carola KarlssonOK Tyr10:17:43
Stefan HellströmVisborgs OK10:18:04
Alf LundkvistOK Tor10:19:05
Inger FjelstreniusVästerviks OK10:19:16
Ulf CarnbyTäby OK10:20:27
Helge GardelinGotlands Bro OK10:20:30
Stefan FjelstreniusVästerviks OK10:20:48
Måns PerssonVisborgs OK10:23:05
Christina OhlinRånäs OK10:24:57
Karin ClaessonOK Tyr10:25:13
Henrik NybergJärla Orientering10:29:16
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:34:43
Annelie AllmungsIF Hansa-Hoburg10:35:57
Anton AlverbäckCentrum OK10:38:42
Conny AnderssonJärfälla OK10:38:55
Conny ThoressonAndrarums IF10:39:33
Sten OlssonOK Alehof10:39:50
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK10:39:59
Kenneth JanssonSala OK10:40:35
Helena LundinAvesta OK10:42:02
Gun JanssonSala OK10:43:27
Gunnel FranssonVisborgs OK10:44:03
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK10:47:39
Anders LavforsCentrum OK10:50:10
Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK10:50:54
Peppa CarcasScottish Junior Squad10:51:28
Bo AdolfssonIK Ymer10:52:11
Jonas PetterssonGotlands Bro OK10:52:20
Rachel BrownScottish Junior Squad10:53:55
Barbro FyrmanVäxjö OK10:54:22
Hannah KinghamScottish Junior Squad10:55:32
Anna MyrbergerTullinge SK10:58:08
Maria PollMölndal Outdoor IF10:58:39
Ezzy CoxScottish Junior Squad10:59:15
Linda RennerOK Södertörn11:06:21
Sofia ZillingOK Södertörn11:06:23
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF11:06:35
Elisabeth FurnessScottish Junior Squad11:08:22
Anna CoxScottish Junior Squad11:12:14
Rona ShearerScottish Junior Squad11:14:21
Robert AlmLänna IF11:15:09
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK11:15:32
Philip ForngrenTäby OK11:15:53
Anna-Lena JacobssonDegerfors OK11:16:47
Elin GustafssonGotlands Bro OK11:17:48
Katarina BerggrenTullinge SK11:22:06
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK11:24:20
Elin WåhlinTullinge SK11:26:50
Alison MathesonScottish Junior Squad11:31:33
Erik MyrbergerTullinge SK11:33:01
Per LjungStockholms OK11:33:09
Rona LindsayScottish Junior Squad11:33:45
Nils HildorGöteborg-Majorna OK11:36:51
Ella WallinderGöteborg-Majorna OK11:36:53
Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:37:12
Stefan OlssonKlubblös11:38:12
Torbjörn ErikssonOK Linné11:39:40
Kristin OlssonOK Alehof11:42:00
Eva AdolfssonIK Ymer11:43:57
Linda ÖsterdahlVisborgs OK11:44:35
Lena PetterssonNyköpings OK11:46:22
Johan LundbergVisborgs OK11:50:39
Helene LindelavOK Roslagen
Åke OlssonHässleholms OK

Öppen motion 8

4 590 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patricia EdgarssonAndrarums IF09:57:06
Jan GradinAndrarums IF10:00:42
Arvid JohnsonDegerfors OK10:10:34
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK10:10:59
Anders NauHaninge SOK10:12:58
Riiku BölskeKlubblös10:19:08
Ann-Charlotte DahlVisborgs OK10:22:39
Erik LöfgrenGotlands Bro OK10:28:15
Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:30:24
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:39:54
Magnus LundinAvesta OK10:42:05
Robert SvenssonBjörkfors GOIF10:42:17
Olle SvangrenGotlands Bro OK10:43:30
Torbjörn BergstrandSurahammars SOK10:46:08
Anders JohanssonSol Tranås10:48:20
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:50:59
Mia HillerhagIFK Lidingö SOK10:52:07
Lovisa MartinssonOK Tyr10:52:14
Alice WilsonScottish Junior Squad10:52:30
Joel GoochScottish Junior Squad10:52:40
Ewan MusgraveScottish Junior Squad10:53:51
Lizzie StansfieldScottish Junior Squad10:56:33
Oskar LundbergDalaportens OL10:57:24
Julius IsingTrosabygdens OK10:59:58
Jura MacMillanScottish Junior Squad11:00:06
Finlay RaynorScottish Junior Squad11:01:21
Jamie GoochScottish Junior Squad11:04:34
Konrad NilssonVisborgs OK11:05:37
Kat McGouganScottish Junior Squad11:05:47
Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OL11:13:57
kirsty CampbellScottish Junior Squad11:14:09
Lars ForngrenTäby OK11:16:32
Jonas EklundVallentuna-Össeby OL11:18:43
Lars JacobssonDegerfors OK11:19:12
Jonathan BerglindOK Södertörn11:27:13
Bernt-Olof GustafssonTäby OK11:27:32
Felix WilsonScottish Junior Squad11:31:31
Seth WimanTäby OK11:32:13
Erik WåhlinOK Södertörn11:36:03

Öppen motion 9

4 590 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL10:10:21
Alexander HansenSöders-Tyresö10:11:50
Casper HedarOK Tor10:19:00
Kjell AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb10:20:25
Stefan WittmannGotlands Bro OK10:31:46
Erik EinarssonLerums SOK10:35:55
David EinarssonKlubblös10:36:47
Joakim LönnkvistTullinge SK10:40:50
Johan WallinSträngnäs-Malmby OL10:47:49
Louis MacMillanScottish Junior Squad10:49:40
Louis MacMillanScottish Junior Squad10:49:40
Einar EngströmSvaide Roma SOK10:56:52
Eilidh CampbellScottish Junior Squad11:12:33
John GetliffScottish Junior Squad11:14:13
Alistair ChapmanScottish Junior Squad11:15:14
Max CarcasScottish Junior Squad11:17:01
Philip VokesScottish Junior Squad11:21:54
Anders PelanderOK Djerf11:25:11
Daniel CampbellScottish Junior Squad11:28:42
Calum McLeodScottish Junior Squad11:34:20

Annonser