Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Morokulien 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisation: Åmotfors OK
Datum: lördag 7 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21

4 960 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21Elin ErikssonVästvärmlands OK11:25:00
22Linda EngenRaumar Orientering11:32:45
23Heidi VogtØstmarka OK11:33:25
24Lene Margrethe SætabergetLunderseter IL11:37:36
25Stine AustadRaumar Orientering11:37:43

H21

6 080 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121Jan OlmKils OK11:50:00
122Peder Gjølstad RøhnebækBrandval/Kongsvinger OK11:53:52
123Thomas RuudOppsal Orientering11:54:38
124Erik HaareKonnerud IL11:55:52
125Tor Andreas AndersenOppsal Orientering11:58:43
126Marcus SteneboAttunda OK11:59:56
127Anders Gjølstad RøhnebækBrandval/Kongsvinger OK12:00:04
128Jesper ÅkessonJärfälla OK12:07:23
129Linus LännhultEds SK12:10:00
130Philip FøyenEidskog OL12:10:00
Michael ForslundKristinehamns OK12:10:00

D21 Kort

2 700 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
90Kristin JanssonVästvärmlands OK11:22:00
91Kjersti RuudØstmarka OK11:37:48

H21 Kort

3 960 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
195Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro11:10:00
196Elis NordströmKils OK11:15:49
197Kay Arne NyhusBrandval/Kongsvinger OK11:26:02

D17-20

4 530 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16Ane Sofie KroghOppsal Orientering11:01:00
17Karoline BjørnerødOK Moss11:02:37
18Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering11:16:07
19Elise StørenBø OL11:20:23
20Ida PaananenOK Hedströmmen11:21:00

H17-20

4 960 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
116Sondre SkytterenOdal OL11:40:00
117Henrik Åserud SørensenOdal OL11:51:56

D16

3 960 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11Tora Briskerud HasselvoldGrue IL11:05
12Rebecka WestlundKils OK11:25

H16

3 960 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
111Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK11:02

D14

3 280 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6Julia ForsgrenOK Tyr11:00:00
7Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna11:11:05
8Emelie ForslundKristinehamns OK11:12:26

H14

3 280 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
106Alfred BjørnerødOK Moss11:55:00
107Måns BergqvistGarphyttans IF12:02:07
108Linus NilssonOK Tyr12:06:58
109David HermanssonÅmåls OK12:07:38
110Jakob A. GjedeboOppsal Orientering12:08:46
Fredrik WestlundKils OK12:09:32
Ragnar LandeEidskog OL12:10:00
Tobias LiumKoll12:10:31
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:11:14
Emil SkytterenOdal OL12:15:00

D12

2 410 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Izabella LjungbergOK Tyr11:56:00
2Elsa MoqvistLerums SOK12:00:27
3Lina UllerKils OK12:01:50
4Klara PetterssonÅmåls OK12:04:05
5Tuva HenricssonOK Tyr12:11:53
Emma ChristianssonUddevalla OK12:13:19
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb12:14:00
Oda Marissa BergersenEidskog OL12:16:00
Erika GjedeboOppsal Orientering12:16:00
Emma Ailin SkårbøRaumar Orientering12:16:00
Sara Storm-AnderssonOK Tyr12:16:00
Ida VatlandFossum IF12:16:00

H12

2 410 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Asbjørn LandeEidskog OL11:30:00
102Emil Husebye AamodtFredrikstad SK11:30:25
103Danilo MobergOK Tyr11:31:58
104Adam StråleOK Tyr11:35:55
105Fabian BergqvistGarphyttans IF11:37:48
Anton Brefält CajdellVästvärmlands OK11:40:06
Alexander LännhultEds SK11:42:03
Mikkel AasnesOdal OL11:42:21
Matteo MobergOK Tyr11:44:50
Alexander FedjeFrölunda OL11:50:00
Lauritz Niklas StolpeEidskog OL11:50:00

D10

1 760 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida Mariann BergersenEidskog OL11:10
Freja IvermarkVästerås SOK11:12
Elin AlmgrenSöders-Tyresö11:14
Elina ChristianssonUddevalla OK11:16
Malin Husebye AamodtFredrikstad SK11:18

H10

1 760 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amund Kortner VogtØstmarka OK11:00
Elias Brefält CajdellVästvärmlands OK11:02
Henry NordströmKils OK11:04
William LännhultEds SK11:08
Aleksander Tangen HoltetEidskog OL11:10

D40

3 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
40Kristin JohanssonVästvärmlands OK11:30:00
41Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr11:32:08
42Heidi TronbølFet OL11:32:09
43Anna NordströmKils OK11:32:32
44Audrun UtskarpenOSI Orientering11:33:42
Maria IvermarkVästerås SOK11:37:14
Anne Kjersti BriskerudGrue IL11:40:07
Karin AlmgrenSöders-Tyresö11:41:01
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL11:42:40
Vibeke JullumBrandval/Kongsvinger OK11:50:00

H40

4 960 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
140Björn BeckiusLinköpings OK11:00:00
141Martin LjungbergOK Tyr11:00:37
142Magnus StråleOK Tyr11:06:08
143Martin Koppfeldt FogelbergVästvärmlands OK11:07:54
144Filip IvermarkVästerås SOK11:08:10
Tommy SkårbøRaumar Orientering11:11:59
Magnus JonssonVästvärmlands OK11:15:01

D40 Kort

2 410 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
95Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK12:15:00
96Marie ÅsbergOK Hedströmmen12:17:40
97Elin BergsengLøten o-lag12:19:50
98Anne-Grete AustadRaumar Orientering12:22:45

H40 Kort

2 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
195Bent Ove Barmoen RindenLøten o-lag11:10:00
196Martin SkytterenOdal OL11:13:17
197Kjetil JacobsenHamar OK11:16:27
198Trond FrøvollOdal OL11:17:44

D45

3 280 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
45Arnhild KroghOppsal Orientering11:45:00
46Heidi ØstliRaumar Orientering12:00:29

H45

4 530 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145Bent Olav AamodtFredrikstad SK11:15:00
146Bjørn Idar SætranIF Trauma11:18:18
147Andreas MobergOK Tyr11:18:36
148Magnus NordströmKils OK11:18:50
149Mats KarlfeldtSävedalens AIK11:20:20
Mats ChristianssonUddevalla OK11:20:40
Asgeir LiumFet OL11:21:25
Jonas SamuelssonLustens OK11:22:38
Niklas OlssonFagersta OK11:26:36
Mats VesterbergOK Tyr11:29:02
Magnus KällmingOK Tyr11:29:52
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb11:33:26
Øyvind StørenBø OL11:33:57

D50

2 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50Lena GrandinOK Linné11:25:00
51Heli MarjomaaStigsökarna11:25:17
52Ida Vår DirdalLarvik OK11:31:18
53Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna11:31:34
54Karin SteneboAttunda OK11:33:30
Astrid BjørnerødOK Moss11:35:03
Eva KappelOK Tyr11:43:58

H50

4 530 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
150Tore BjørnerødOK Moss11:40:00
151Fredrik SteneboAttunda OK11:43:16
152Mats LiljaOK Älgen11:43:21
153Anders JohanssonVästvärmlands OK11:43:22
154Guttorm L EggeOSI Orientering11:44:31
Tomas HermanssonÅmåls OK11:44:54
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna11:47:30
Peter PetterssonÅmåls OK11:48:41
Anders PetterssonStigsökarna11:48:46
Trond HolterMåren OK11:51:54
Johan LilljeqvistStigsökarna11:58:02
Mikael ErikssonOK Tyr12:00:00

D55

2 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55Nina BejbomUddevalla OK11:45:00
56Ida EngenRaumar Orientering11:45:13
57Christina GabrielssonVästvärmlands OK11:48:55
58Ann-Sofie HultsvedOK Tyr11:52:23
59Mette SolbergseterAustmarka IL11:53:54
Lena GottfridssonNittedal OL12:05:00
Ingrid RoosMotala AIF OL12:05:00

H55

3 960 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
155Yngvar ChristiansenBækkelagets SK11:00:00
156Thomas ÖstlundVästvärmlands OK11:06:36
157Roger ÅsbergOK Hedströmmen11:07:15
158Knut EngenRaumar Orientering11:08:04
159Jan-Ove BråthenOK Øst11:08:26
Roy JohanssonOK Skogsvargarna11:09:17
Björn EngströmLustens OK11:10:39
Thomas GabrielssonVästvärmlands OK11:12:19
Bjarte LindstadOL Toten-Troll11:14:02
Magnus WideFrölunda OL11:15:58
Lars AnderssonOK Tyr11:20:00
Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:20:00
Roar PedersenOppsal Orientering11:20:00

D60

2 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
60Maria ErikssonÅmåls OK11:55:00
61Emma Grete HaareKonnerud IL11:57:04
62Elisabeth ÖströmOK Tyr11:57:52
63Wenche HultgreenIL Tyrving11:59:01
64Marit AxelssonVästvärmlands OK12:03:23
Kristin SwärdHadeland OL12:15:00

H60

3 280 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
160Olov ÖströmOK Tyr11:05:00
161Kay Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK11:08:28
162Karl Aasmund ErøyOK Moss11:08:35
163Tor SolbergseterAustmarka IL11:08:58
164Bengt NilssonVästvärmlands OK11:09:22
Christer ErikssonÅmåls OK11:10:18
Åke KappelOK Tyr11:11:23
Tord JanssonVästvärmlands OK11:12:53
Christer FranssonMotala AIF OL11:15:24
Bosse EngborgHällefors OK11:15:38
Roy GjerdingOK Moss11:17:06
Gunnar BejbomUddevalla OK11:25:00

H65

3 280 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
165Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK11:20:00
166Johan SwärdHadeland OL11:30:01
167Eystein WeltzienIL Tyrving11:32:24
168Hans Lyder HaareKonnerud IL11:39:57

D70

2 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
70Inger DøhlenRaumar Orientering11:20:00
71Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen11:21:38
72Elise JevanordRingsaker OK11:26:07

H70

2 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
170Åke GustavssonOK Älgen12:06:00
171Hasse BergstrømIL Tyrving12:10:19
172Kåre ThorbjørnsenLarvik OK12:16:14
173Hans Petter JevanordRingsaker OK12:17:32
Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK12:26:00
Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK12:26:00

D75

1 760 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
75Torunn Hege FrøvollIF Sturla11:35:00
76Mariann NilssonLustens OK11:36:23

H75

2 410 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
175Lennart MattssonLustens OK11:02:00
176Elling FrøvollIF Sturla11:06:06
177Leif LindhIK Vikings OK11:14:38
178Kjell BrinkmanOK Älgen11:20:04

H80

1 760 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
180Melvin NilssonLustens OK11:20:00
181Helge HalvorsenLarvik OK11:30:25
182Göran BarremyrOK Fryksdalen11:40:00

Inskolning

1 410 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav BeckiusLinköpings AIK10:10:31
Petter BergqvistGarphyttans IF10:12:24
Sara AlmgrenSöders-Tyresö10:30:53
Solveig Ruud TednesØstmarka OK10:40:00
Jonas Kortner VogtØstmarka OK10:40:02
Sofia ForslundKristinehamns OK10:40:04
Filip HenricssonOK Tyr10:47:33
Leo ÖstlundVästvärmlands OK10:55:47
Klara Langbrumoen RindenEidskog OL11:07:32
Selma Bergseng RindenLøten o-lag11:07:39
Eskil Bergseng RindenLøten o-lag11:07:45
Henrik VatlandFossum IF11:15:12
Marie FøyenKlubblös11:22:40
Lene FøyenKlubblös11:22:42
Rut BjurdammRobertsfors IK11:33:49
Anton BjurdammRobertsfors IK11:35:28
Sixten SandHalden SK11:39:48
Assar SandHalden SK11:39:53
Sebastian Tangen HoltetEidskog OL11:50:02
Erlend Sørli GrandeEidskog OL11:50:04
Elin IvermarkVästerås SOK12:09:01
Synne SørliEidskog OL

U1

1 410 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias ChristianssonUddevalla OK10:31:48
Tim ÖstlundVästvärmlands OK10:32:45
Vincent LjungbergOK Tyr10:37:27
Emil JohanssonVästvärmlands OK10:53:12
Christopher David EriksenLarvik OK11:22:13
Irma BjurdammRobertsfors IK11:35:26
Bo JullumBrandval/Kongsvinger OK
Erik JullumBrandval/Kongsvinger OK

U2

1 760 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
William FedjeFrölunda OL10:27:50
Edvin BerggrenOK Hedströmmen11:19:31
Alfred Holtan SanderudLillomarka OL11:19:41
Noah Nilsson-DagEds SK12:11:32

Öppen motion 1

1 750 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik GrandeEidskog OL10:30:00
Hanna LiljaOK Älgen10:30:27
Alma KappelOK Tyr10:35:11
Anton HenricssonOK Tyr10:46:35
Maia Langbrumoen RindenKlubblös11:06:51
Sören AnderssonOK Tyr11:17:56
Karin BeckiusLinköpings AIK11:49:44

Öppen motion 3

2 380 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristin VatlandFossum IF10:29:18
Mona BergqvistGarphyttans IF10:31:46
Stig CarlsonVästvärmlands OK10:32:53
Egil SolbergseterAustmarka IL10:58:31
Jonas KroghOppsal Orientering11:05:12
Noah OlssonStigsökarna11:11:51
Staffan OlssonStigsökarna11:11:52
Didrik BredesenRaumar Orientering11:13:13
Heidi EriksenLarvik OK11:22:32
Stig FøyenKlubblös11:22:38
Trond LinnesOdal OL11:25:51
Øyvind EriksenOK Øst11:30:39
Maria HenricssonOK Tyr11:41:56
Charlotta Edquist MobergOK Tyr11:45:06
Petter Kristoffer HusåsOdal OL11:52:29
Øystein VatlandFossum IF11:59:36
Kaia GjedeboOppsal Orientering12:17:08
Ulrika OlssonLustens OK12:35:00

Öppen motion 5

3 180 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf LarssonDegerfors OK10:36:44
Ingvar OskarssonKlubblös10:42:55
Malin ChristianssonUddevalla OK10:45:26
Nina PetterssonÅmåls OK10:47:15
Annika LännhultEds SK10:56:06
Oddvar GravingenOK Hierne11:01:59
Bjorn NordvikKolbotn o Skimt OL11:15:35
Per  NikolaisenOK Øst11:34:03
Björn BergqvistGarphyttans IF11:37:56
Staffan OlssonStigsökarna12:01:54
Elin LerudEidskog OL12:10:14
David ÅkerlindLustens OK

Öppen motion 7

3 930 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin SandHalden SK10:30:46
Lars BroströmDegerfors OK10:34:55
Martin GranlyLillomarka OL11:02:50
Eva TrangiusOK Tyr11:07:57
Ulf GrandinOK Linné11:08:10
Leif SalinOK Tyr11:13:19
Karin MoodhOK Tyr11:14:14
Torbjörn JohanssonOK Älgen11:15:27
Anders WestlundKils OK11:32:19
Johan HenricssonOK Tyr11:42:00
Niklas KarlssonLustens OK

Öppen motion 8

4 990 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer AnderssonKlubblös10:37:47
Peter AnderssonSöders-Tyresö10:39:17
Vetle ChristiansenBækkelagets SK11:02:25
Per Ole DahlsrudNydalens SK11:07:44
Lars Audun HadlandOddersjaa11:26:00
Anna UllerKils OK11:40:37
Linus IsebornFrämmestads IK11:52:02
Linda LarssonFrämmestads IK11:54:57
Jonas SandHalden SK12:16:35
Christer PerssonOK Djerf

Annonser