Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för VPT final

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: VPT final
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: tisdag 30 maj 2017

D20

2 520 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
457Kajsa JanssonKöping-Kolsva OK18:37
450Johanna BreivoldVästerås SOK18:39
451Emma JanssonKöping-Kolsva OK18:41
452Tindra JernströmAvesta OK18:43
453Tua WigforssArboga OK18:45
454Elin DahlmarkVästerås SOK18:47
455Agnes JanssonKöping-Kolsva OK18:49
456Elin NallgårdVästerås SOK18:51

H20

2 870 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
475Isak WadmanVästerås SOK19:03
476Axel OlssonHallstahammars OK19:05
477Daniel CarlgrenSala OK19:07
478Dan ÖsterlundVästerås SOK19:09
479Anton KällströmSala OK19:11
480Rasmus MöllerArboga OK19:13
481John GunnarssonSurahammars SOK19:15

D16

2 180 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
412Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK18:51
400Maja HolmgrenVästerås SOK18:53
401Iris van LoenhoutOK Hedströmmen18:55
402Ida HallinSurahammars SOK18:57
403Emilia BrangefältVästerås SOK18:59
404Ida PetterssonSurahammars SOK19:01
405Hanna ErikssonNorbergs OK19:03
406Ida LarssonVästerås SOK19:05
407Jasmine TindervikSurahammars SOK19:07
408Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK19:09
409Tilda WigforssArboga OK19:11
410Jennifer SvenssonVästerås SOK19:13
411Agnes KällströmSala OK19:15

H16

2 260 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK18:46
425Emil AhlströmVästerås SOK18:48
426Emil TörnqvistFagersta OK18:50
427Tamás SzütsVästerås SOK18:52
428Andreas NäslundVästerås SOK18:54
429Gustav GöranssonArboga OK18:56
430Markus ÖsterlundVästerås SOK18:58
431Martin SandqvistVästerås SOK19:00
432Jesper JanssonVästerås SOK19:02
433Noa SjöstrandVästerås SOK19:04
434Johannes RybySurahammars SOK19:06
435Hugo FriskVästerås SOK19:08
436Filip BäckArboga OK19:10
437Théo PetersonVästerås SOK19:12
438Oscar ThornellSurahammars SOK19:14
439Pontus LindgrenVästerås SOK19:16

D14

2 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300My VelanderSurahammars SOK18:31
301Hanna ThulinVästerås SOK18:33
302Ella WilhelmssonOK Hedströmmen18:35
303Hanna HermannVästerås SOK18:37
304Clara SvenssonSurahammars SOK18:39
305Karin AnderssonVästerås SOK18:41
306Rebecka HaslerSurahammars SOK18:43
307Emelie EngvallSala OK18:45
308Sofie ThornellVästerås SOK18:47
309Jonna SandbergKöping-Kolsva OK18:49
310Maja AhlströmVästerås SOK18:51
311Wilma ThornellSurahammars SOK18:53
312Amanda HallVästerås SOK18:55
313Elin LindbergVandrarringen18:57
314Kristina LindgrenVästerås SOK18:59
315Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK19:01
316Ida WilhelmssonOK Hedströmmen19:03
317Fanny AnderssonVästerås SOK19:05
318Sofie EhnbergSala OK19:07
319Frida AnderssonNorbergs OK19:09
320Felicia SahlénVästerås SOK19:11

H14

2 080 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350Oscar LindblomVästerås SOK18:30
351Arvid ErikssonNorbergs OK18:32
352Lucas AhlströmVästerås SOK18:34
353Anders AnderssonOK Hedströmmen18:36
354Edvin VareVästerås SOK18:38
355Lucas WannerAvesta OK18:40
356Noah AndertoftVästerås SOK18:42
357Ludvig BylundFagersta OK18:44
358Kristoffer KlarinVästerås SOK18:46
359Tobias DahlmarkVästerås SOK18:48
360Eric BäckArboga OK18:50
361Erik AnderssonVästerås SOK18:52
362Albin ÅkerströmVästerås SOK18:54
363Elias Jeb BergrothVästerås SOK18:56
364Edvin BerggrenFagersta OK18:58
365Sixten SlagbrandVästerås SOK19:00
366Oliwer SillénSala OK19:02
367Dennis AspVästerås SOK19:04

D12

1 900 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Ellen ThorsénSurahammars SOK18:32
201Kajsa HallVästerås SOK18:33
202Malva EnlundSala OK18:35
203Smilla AndertoftVästerås SOK18:37
204Linnea EhnbergSala OK18:39
205Vilma ThulinVästerås SOK18:41
206Moa WilhelmssonOK Hedströmmen18:43
207Alva SkoogVästerås SOK18:45
208Alva WickströmArboga OK18:47
209Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK18:49
210Elvira BjörnbergVästerås SOK18:51
211Amanda BäckArboga OK18:53
212Nova SahlénVästerås SOK18:55
213Lovisa BylundFagersta OK18:57
214Ebba ThenanderVästerås SOK18:59
215Tova GrönbergArboga OK19:01

H12

1 880 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
274Vidar NettelmarkSurahammars SOK18:28
250Dennis BjurstedtSurahammars SOK18:30
251Robin BergrothVästerås SOK18:32
252Samuel ResmalmOK Hedströmmen18:34
253Gustav ThenanderVästerås SOK18:36
254Max NellbergSurahammars SOK18:38
255Erik PalmVästerås SOK18:40
256Edwin AsplundSurahammars SOK18:42
257Samuel LindqvistVästerås SOK18:44
258Linus HallinSurahammars SOK18:46
259Ville SjöblomKöping-Kolsva OK18:48
260Felix SlagbrandVästerås SOK18:50
261Arvid GunérusSurahammars SOK18:52
262Josiah BergrothVästerås SOK18:54
263Arvid JonforsenHallstahammars OK18:56
264Filip GalinSurahammars SOK18:58
265Theo ErikssonSala OK19:00
266Albin VelanderSurahammars SOK19:02
267Filip AnderssonVästerås SOK19:04
268Melker ThornellSurahammars SOK19:06
269Elis WiklundVästerås SOK19:08
270Kalle AnderssonOK Hedströmmen19:10
271Carl SandqvistVästerås SOK19:12
272Calle BengtssonSala OK19:14
273Anton VelanderSurahammars SOK19:16

D10

1 280 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
108Elsa NettelmarkSurahammars SOK18:27
107Frida HerbstVästerås SOK18:29
100Emilie ÖsterbergSurahammars SOK18:31
101Elin PalmVästerås SOK18:33
102Freja ForsVästerås SOK18:35
103Josefin SandbergKöping-Kolsva OK18:37
104Lovisa BjörnbergVästerås SOK18:39
105Selma WickströmArboga OK18:41
106Kajsa BergrothVästerås SOK18:43

H10

1 280 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
163Albin AnderssonArboga OK18:46
150Castor RådbergKöping-Kolsva OK18:48
151Erik EldeenVandrarringen18:50
152Ludvig JuhlinVästerås SOK18:52
153Elias KarénSala OK18:54
154Alexander ThulinVästerås SOK18:56
155Filip ÅkervallKöping-Kolsva OK18:58
156David ThapperVästerås SOK19:00
157Jakob SandbergKöping-Kolsva OK19:02
158Albin SvenssonSurahammars SOK19:04
159Gustav JuhlinVästerås SOK19:06
160Noah LanderSala OK19:08
161Hugo ZetterbergVästerås SOK19:10
162Isak NellbergSurahammars SOK19:12

Inskolning

860 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13Nova BrunnbergKöping-Kolsva OK18:29:32
1Ida LindbergKöping-Kolsva OK18:29:33
10Felix HerbstVästerås SOK18:30:04
8Emma KlarinVästerås SOK18:30:21
Felix SigurdssonVästerås SOK18:30:42
Wilmer SigurdssonVästerås SOK18:30:43
Arvid ErikssonVästerås SOK18:31:57
7Hilda GunérusSurahammars SOK18:33:11
11Freja MattilaHallstahammars OK18:33:39
12Heli ForsVästerås SOK18:33:51
5Ida SelaröSurahammars SOK18:35:47
6Linnea SelaröSurahammars SOK18:36:02
9Alice AlsingSurahammars SOK18:41:50
2Elly SandbergSala OK18:43:47
4Noel GalinSurahammars SOK18:44:44
14Alexander ÅkervallKöping-Kolsva OK18:58:37
Olle ZetterbergVästerås SOK19:08:24
3Fabian Holm FagerströmSala OK

Prova på

1 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK18:29:37
Agnes AnderssonVästerås SOK18:39:03
Ebba RåbackVandrarringen18:39:14
Leni AnderssonArboga OK18:46:45
Jarkko RåbackVandrarringen

Annonser