Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: torsdag 15 juni 2017

Lång

4 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per WirénOK Kolmården09:42:49
Anders HedinMotala AIF OL09:48:00
Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK09:49:03
Leif SamorTjällmo-Godegårds OK09:50:02
Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL09:51:33
Inga-Lill PetterssonLinköpings OK09:52:21
Runar AldénOK Kolmården09:55:07
Peter JakobssonLinköpings OK09:57:32
Leif HasselströmMotala AIF OL10:01:32
Britt-Marie AldénOK Kolmården10:03:32
Yngve PetterssonLinköpings OK10:07:34
Roger DanielssonLinköpings OK10:13:22
Christer JohanssonOK Motala10:15:34
Pär ForsströmStjärnorps SK10:22:27

Mellan

2 800 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Motala09:36:45
Tom HelgessonTjällmo-Godegårds OK09:37:59
Bengt LindqvistOK Kolmården09:38:13
Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL09:41:19
Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL09:43:36
Bengt AnderssonTjällmo-Godegårds OK09:45:20
Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK09:48:04
Arne AnderssonOK Motala09:49:06
Kjell WalleringOK Roxen09:50:21
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL09:51:31
Olle ArmanNyköpings OK09:55:16
Gösta LindmanFinspångs SOK09:57:29
Britten PerssonFinspångs SOK09:58:30
Ola NordströmOK Roxen09:59:31
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK10:00:31
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL10:01:29
Hans GustavssonNyköpings OK10:02:32
Erik HallgrenFinspångs SOK10:03:30
Christer SvenssonNyköpings OK10:04:29
Stephan SvenssonLinköpings OK10:06:38
Gustaf OlssonLinköpings OK10:07:38
Roland AlsénOK Roxen10:10:14
Ulf WaldenfjordLinköpings OK10:11:52
Bo JernbergOK Roxen10:15:31
Jerry MartinssonOK Motala10:34:33

Kort

2 300 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita EricsonLinköpings OK09:38:47
Lennart LarssonÖdeshögs SK09:40:54
Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OL09:42:57
Sture AhlOK Motala09:46:50
Ann-Cathrine SundqvistOK Motala09:48:02
Sven JonssonOK Roxen09:50:18
Göran SjögrenIFK Norrköpings OK09:54:50
Åke EfraimssonMotala AIF OL09:56:50
Ulf KorallMotala AIF OL09:57:36
Ann-Charlotte NedforsKarlskrona SOK09:59:40
Sven NedforsKarlskrona SOK09:59:45
Stina KorallMotala AIF OL10:00:35
Kerstin BengtssonMotala AIF OL10:02:44
Ola KleistBoxholm-Mjölby OL10:05:41
Stig BengtssonMotala AIF OL10:06:40
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL10:08:24
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:14:34
Ulf KleistBoxholm-Mjölby OL10:15:38
Ove PetterssonOK Motala10:18:27

Promenad

1 900 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Claes-Owe SvärdLinköpings OK09:44:45
Harriet SvärdLinköpings OK09:44:48
Sture JohanssonOK Motala09:48:39
Gunilla TengwallBoxholm-Mjölby OL09:50:58
Ann-Margret SamorTjällmo-Godegårds OK09:52:33
Inga JohanssonTjällmo-Godegårds OK09:52:40
Hansi FridströmFinspångs SOK09:52:55
Ellert ThunholmOK Roxen09:56:39
Curt TillmanLinköpings OK10:12:33
Arne BergStjärnorps SK10:35:02

Annonser