Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SAKO ungdomstävling etapp 4

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO ungdomstävling etapp 4
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 23 maj 2017

Brattås CK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2075419Thomas BergstrandÖppen violett (25)4 490 m18:28:23
2075333Molly BergstrandD12 (5)2 230 m18:39
2075306Lovis BergstrandD14 (8)2 950 m18:51

Göteborg-Majorna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
601602Torbjörn AronssonÖppen violett (25)4 490 m18:45:28

Ljungskile FK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
442222Celia KlingbergD10 (16)1 580 m18:38
440102Elsa ForsengD10 (16)1 580 m18:44
244130Julian KlingbergU2 (37)1 670 m18:46:20
442259Vide KlingbergU2 (37)1 670 m18:46:23
442241Vera KlingbergD10 (16)1 580 m18:48
440120Ebba ForsengInskolning (25)1 250 m18:48:06

OK Flundrehof

45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433652Karin LaurellÖppen violett (25)4 490 m18:10:18
1710328Carl HallU2 (37)1 670 m18:21:19
433654Nora JohanssonInskolning (25)1 250 m18:26:11
9101910Karin ThörnbladÖppen orange/röd (17)2 940 m18:28:17
9750420Daniel ÅngeforsÖppen orange/röd (17)2 940 m18:28:45
433658Erik JohannessonU2 (37)1 670 m18:29:09
2073312Maria PaulssonÖppen orange/röd (17)2 940 m18:29:50
448681Ellen JohanssonInskolning (25)1 250 m18:30:00
7777777August SävhageInskolning (25)1 250 m18:30:00
448689Filippa RosellU2 (37)1 670 m18:30:00
448685Millie SkarholmU2 (37)1 670 m18:30:00
1433667Elias PerssonH12 (14)2 060 m18:32
448682Victor ErikssonU2 (37)1 670 m18:33:42
1070330Tilda SåbyD10 (16)1 580 m18:34
9101532Simon ThörnbladH12 (14)2 060 m18:36
2073359Loei HashemiU2 (37)1 670 m18:36:37
9101524Isak ThörnbladH14 (9)3 020 m18:39
2073329Algot TersingH10 (13)1 750 m18:39
2104484Arvid HögnertU2 (37)1 670 m18:39:04
433662Axel HallstenssonU2 (37)1 670 m18:39:54
433656Frida ErikssonD12 Kort (5)1 750 m18:40
448688Evelina RosellD12 Kort (5)1 750 m18:40
433668Viggo PetterssonInskolning (25)1 250 m18:40:14
433669Linnea GladhD12 (5)2 230 m18:41
448686Felix PetterssonInskolning (25)1 250 m18:41:07
352928William AlfredssonU2 (37)1 670 m18:41:43
433655Carina SåbyÖppen orange/röd (17)2 940 m18:42:20
2104106Ingrid HögnertInskolning (25)1 250 m18:42:48
2073381Alvin GladhU2 (37)1 670 m18:42:53
2101817Edvin HögnertH10 (13)1 750 m18:43
448683Vilgot HögnertU2 (37)1 670 m18:43:57
9041230Alfred ÅngeforsH14 Kort (4)2 230 m18:46
433663Agnes FriskU2 (37)1 670 m18:46:09
1070812William SmithU2 (37)1 670 m18:46:12
2073307Ludvig FriskInskolning (25)1 250 m18:46:14
448690Alfred TersingU2 (37)1 670 m18:46:51
2073335Alice TersingD14 (8)2 950 m18:47
448687Måns KoivistoH10 (13)1 750 m18:47
433659Emil ErikssonH14 Kort (4)2 230 m18:48
9030531Hampus HellqvistH14 Kort (4)2 230 m18:50
2073355Alina ÅngeforsD10 (16)1 580 m18:50
1820102Adrian PerssonH10 (13)1 750 m18:51
433666Rasmus PerssonH14 Kort (4)2 230 m18:52
26315Milia OlofssonD10 (16)1 580 m18:58
7030748Stefan HellqvistÖppen orange/röd (17)2 940 m19:00:03

OK Gipen

26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2095544Johan NymanÖppen violett (25)4 490 m18:27:25
451125Monica BrönnestamÖppen orange/röd (17)2 940 m18:27:42
440910Ester FogsgaardInskolning (25)1 250 m18:30:00
435811Douglas LindkvistInskolning (25)1 250 m18:30:00
435805Harry SjöbergInskolning (25)1 250 m18:30:00
435816Svea WallInskolning (25)1 250 m18:30:00
440904Hampus LindmanU2 (37)1 670 m18:30:00
2067163Benjamin VinkInskolning (25)1 250 m18:30:40
2067118Hjalmar SturkInskolning (25)1 250 m18:31:52
435814Ebba FogsgaardD10 (16)1 580 m18:32
26608Hanna LarssonInskolning (25)1 250 m18:32:04
2095577Johanna RonnedeÖppen orange/röd (17)2 940 m18:32:09
26616Max NymanH12 (14)2 060 m18:34
364855Sophie StridhÖppen orange/röd (17)2 940 m18:35:01
451123Axel BrönnestamH16 (11)3 760 m18:36
244087Hugo LindmanH10 (13)1 750 m18:37
9550226Urban LarssonÖppen violett (25)4 490 m18:39:52
435813Lilly JorehedD10 (16)1 580 m18:42
244044Sofia SamuelssonÖppen orange/röd (17)2 940 m18:43:29
351128Eva LingegårdÖppen orange/röd (17)2 940 m18:45:14
2067112Wilma WallD10 (16)1 580 m18:46
435818Christopher AndrénH12 Kort (1)1 580 m18:47
33569Oscar NymanH14 (9)3 020 m18:51
435809Sebastian StoreyH12 (14)2 060 m18:52
302279Lola NymanD10 (16)1 580 m18:54
435810Gustav SjöbergH10 (13)1 750 m18:55

OK Kroppefjäll

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1033065Christina HalvarssonÖppen violett (25)4 490 m18:00:00
1020312Arvid AronssonH16 (11)3 760 m18:44

OK Skogsvargarna

25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2054925Anton HernvallInskolning (25)1 250 m18:00:00
7670628Ann-Charlotte SolvangÖppen violett (25)4 490 m18:02:41
7660612Magnus EmanuelssonÖppen violett (25)4 490 m18:04:08
7886688Berkley StaggÖppen orange/röd (17)2 940 m18:10:49
2054927Ella PackalenU2 (37)1 670 m18:11:56
2054973Ida HallqvistU2 (37)1 670 m18:13:09
1560006Hilma NordinU2 (37)1 670 m18:13:54
2063320Lowa ElliotU2 (37)1 670 m18:14:59
2054945Axel TenggrenU2 (37)1 670 m18:15:05
2054960Kasper PalmestålU2 (37)1 670 m18:21:31
2054936Nils Karlsson KinbergH10 (13)1 750 m18:33
1518105Sofia NygrenInskolning (25)1 250 m18:33:45
1240737Henrik KarlssonÖppen gul (5)2 390 m18:34:17
2093556Elin HelmerssonD16 (6)3 480 m18:35
2054906Axel RamnU2 (37)1 670 m18:35:10
1919672Melvin RamnU2 (37)1 670 m18:35:12
15892Rebecca AhlbergD12 Kort (5)1 750 m18:38
2054958Elsa WilhelmssonD12 Kort (5)1 750 m18:38
2054934Elisabet WilhelmssonÖppen gul (5)2 390 m18:38:12
7050329Johan ErikssonH12 (14)2 060 m18:40
2093654Sara HelmerssonD14 (8)2 950 m18:41
7041117Linnea Solvang StaggD14 (8)2 950 m18:45
1180514Malena KinbergÖppen gul (5)2 390 m18:45:44
2054955Aina Karlsson KinbergD12 Kort (5)1 750 m18:46
2093557Malin HelmerssonD10 (16)1 580 m18:52

OK Skärmen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9020220Ebba LindD16 (6)3 480 m18:39
14014Christina LindÖppen orange/röd (17)2 940 m18:41:31

Stenungsunds OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2081986David HolménH16 (11)3 760 m18:32
2077202Willy FjällborgH16 (11)3 760 m18:42

Trollhättans SOK

48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
26625Peter LarssonÖppen violett (25)4 490 m18:01:37
26612Lena AnderssonÖppen violett (25)4 490 m18:11:19
36087Karolina KnutsU2 (37)1 670 m18:14:31
351094Selma MartanderU2 (37)1 670 m18:19:59
9620926Stefan HornebrantÖppen violett (25)4 490 m18:26:37
7601026Håkan SörenssonÖppen orange/röd (17)2 940 m18:28:01
448911Oskar GustafssonU2 (37)1 670 m18:28:20
9080401Melker OckbornU2 (37)1 670 m18:30:00
7030717Ronja AnderssonD16 (6)3 480 m18:31
452123Agnes ErikssonD14 Kort (1)2 060 m18:31
208684Lovisa KristianssonU2 (37)1 670 m18:31:12
26611Per-Fredrik AnderssonÖppen violett (25)4 490 m18:31:22
452157Elisabeth ErikssonÖppen orange/röd (17)2 940 m18:31:57
9030126Moa ErikssonD16 (6)3 480 m18:33
8030205Arvid BjörkH16 (11)3 760 m18:34
439925Jennifer StigssonD12 (5)2 230 m18:35
452149Nils MelénH10 (13)1 750 m18:35
2106206Anders AxelssonÖppen violett (25)4 490 m18:35:07
1081273Fredrik LeonÖppen gul (5)2 390 m18:35:42
7080516Olivia GustafssonD10 (16)1 580 m18:36
9030210Alma AppelgrenD16 (6)3 480 m18:37
9910060Olle MelénH14 (9)3 020 m18:37
7207655Martina StigssonÖppen violett (25)4 490 m18:37:43
7110305Jesper SörenssonH12 (14)2 060 m18:38
452131Lina ÖrbergU2 (37)1 670 m18:38:06
1091112Selma LeonU2 (37)1 670 m18:38:52
572002Linus BacklundH16 (11)3 760 m18:40
443722Hilda MartanderD16 (6)3 480 m18:41
1030723Alfred LeonH14 (9)3 020 m18:41
9577765Viggo AnderssonH12 (14)2 060 m18:42
8051024Alva BjörkD14 (8)2 950 m18:43
9601465Malte AnderssonU2 (37)1 670 m18:43:45
452162Ida ÖrbergInskolning (25)1 250 m18:44:00
550121Linus KristianssonÖppen violett (25)4 490 m18:44:17
452138Erik HasselqvistH14 (9)3 020 m18:45
1770226Magnus VedinÖppen violett (25)4 490 m18:45:07
7050916Robin AnderssonH12 (14)2 060 m18:46
2063308Elvira BjörklundÖppen violett (25)4 490 m18:46:59
8020820Hugo MandingerH16 (11)3 760 m18:48
2075465Valter DecorteH14 (9)3 020 m18:49
990304Ida KristianssonÖppen violett (25)4 490 m18:49:35
1060409Eskil LeonH12 (14)2 060 m18:50
920121Malin KristianssonÖppen violett (25)4 490 m18:51:10
9030415David AlménH14 (9)3 020 m18:53
9050222Edvin OckbornH12 (14)2 060 m18:54
444213Elsa MartanderD14 (8)2 950 m18:55
439928Oskar WesterbergH12 (14)2 060 m18:56
9701102Johan OckbornÖppen violett (25)4 490 m18:56:09

Uddevalla OK

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2115589Olivia BjelkeU2 (37)1 670 m18:11:15
343520Marianne WasseniusÖppen orange/röd (17)2 940 m18:23:11
2063319Eva KarlssonÖppen orange/röd (17)2 940 m18:26:30
2095570Fredrik OlssonÖppen violett (25)4 490 m18:29:05
241828William WasseniusH16 (11)3 760 m18:30
2062726Tor LindénH12 (14)2 060 m18:30
449151Håkan LindénÖppen violett (25)4 490 m18:30:43
2089090Hjalmar OlssonH14 (9)3 020 m18:43
2089094Felix PernefalkH16 (11)3 760 m18:46
2074545Sebastian KorpiH14 (9)3 020 m18:47

Vänersborgs SK

32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2063314Erik IvarssonInskolning (25)1 250 m18:00:00
531203Gurjaat SinghÖppen orange/röd (17)2 940 m18:02:43
438003Oliver LarssonInskolning (25)1 250 m18:06:06
610126Britta SahlinÖppen violett (25)4 490 m18:07:27
807547Ivar DalengInskolning (25)1 250 m18:10:45
26609Edvard DalengInskolning (25)1 250 m18:10:47
9070622Olga DrapellaD10 (16)1 580 m18:30
2063315Tomaz DrapellaÖppen violett (25)4 490 m18:30:11
448915Nore ModénH10 (13)1 750 m18:31
264607Kristin Back FriskÖppen violett (25)4 490 m18:32:01
341385Elvira ÅhlundU2 (37)1 670 m18:34:19
2063317Ester Balazs-BaloghInskolning (25)1 250 m18:36:09
2063309Sigrid SamuelssonInskolning (25)1 250 m18:36:10
9060323Maja NymanD12 (5)2 230 m18:37
520702Jacob ÖstermanH16 (11)3 760 m18:38
9070512Ida AnderssonD10 (16)1 580 m18:40
1080722Gabriel HogedalH10 (13)1 750 m18:41
2063318Alvin RösehagU2 (37)1 670 m18:41:25
9709121Linn EnbomD12 (5)2 230 m18:43
1061008Liam HogedalH12 (14)2 060 m18:44
448906Vilgot ÅhlundH10 (13)1 750 m18:45
2101803Joel IsakssonH12 (14)2 060 m18:48
2107171Daniel IsakssonÖppen gul (5)2 390 m18:48:09
421646Matilda CederbergD14 (8)2 950 m18:49
438002Olle HillebrandH10 (13)1 750 m18:49
438017Emil HillebrandInskolning (25)1 250 m18:49:14
1047027Max SylvanU2 (37)1 670 m18:49:21
448914Edvin SamuelssonH16 (11)3 760 m18:50
9030919Tova JanssonD14 (8)2 950 m18:53
9090312Johannes AnderssonH10 (13)1 750 m18:53
9709122Andrea EnbomD10 (16)1 580 m18:56
1660626Ida SylvanD10 (16)1 580 m19:00

Annonser