Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: tisdag 23 maj 2017

- -

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450012Bengt-Olof SamuelssonMellan (27)3 800 m08:49:57

Enebybergs IF

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
895433Kurt AnderssonLång (10)4 500 m09:21:52
227349Leif LundquistLång (10)4 500 m09:24:40
895434Ann-Marie Rees-AnderssonMellan (27)3 800 m09:28:21
204956Carl-Gunnar BoströmMellan (27)3 800 m09:29:38

Häverödals SK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
44054Conny OlssonKort (27)2 900 m08:30:47
422403Ragnar AnderssonKort (27)2 900 m08:33:53
2101623Lennart JanssonKort (27)2 900 m08:35:08
44053Olov JanssonKort (27)2 900 m08:38:40
38963Bo WestlingKort (27)2 900 m08:42:01
44041Roine MattssonKort (27)2 900 m08:44:01

Järfälla OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42396Bengt FribergMellan (27)3 800 m09:14:02

Långhundra IF

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2062149Birgitta KlangMellan (27)3 800 m09:06:58
29526Hans SahlbergKort (27)2 900 m09:09:37
448637Tommy HöglundMellan (27)3 800 m09:10:28
655655Gun-Inger SahlbergLång (10)4 500 m09:16:53

Länna IF

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37740Stig LarssonMellan (27)3 800 m08:36:04
2062088Torbjörn KlangKort (27)2 900 m08:36:28
36933Gunnar KvarnerudMellan (27)3 800 m08:37:18
36280Margaretha NyströmKort (27)2 900 m08:39:54
37314Sören ErikssonMellan (27)3 800 m08:42:58
36528Ewa NordlundMellan (27)3 800 m08:44:38
600914Leif NordlundMellan (27)3 800 m08:48:32

OK Enen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8232429Kenneth LarssonMellan (27)3 800 m08:40:38
8092848Gunlis LarssonMellan (27)3 800 m08:46:57

OK Linné

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2065357Anders EdlingMellan (27)3 800 m08:31:45
503538Ulf SkogtjärnMellan (27)3 800 m08:41:08
1470541Bertil KarlssonKort (27)2 900 m08:47:58
7207651Kurt BoströmKort (27)2 900 m09:41:12

OK Rodhen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
500604Göran FredbergLång (10)4 500 m08:53:37

OK Roslagen

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
246733Sivert SöderbärgMellan (27)3 800 m08:54:38
25535Curt LindgrenKort (27)2 900 m09:04:06
253786Thord RådbergMellan (27)3 800 m09:11:26
2083840Ulf ÅströmMellan (27)3 800 m09:12:39
25521Sven ErikssonKort (27)2 900 m

OK Österåker

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
208890Uno KarlssonKort (27)2 900 m08:39:28
429947Per-Johan VikforsLång (10)4 500 m09:14:58
2078189Leif ÅkerblomLång (10)4 500 m09:18:40
42490Sven-Erik WidinMellan (27)3 800 m09:23:20

Rasbo IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2107334Lars-Erik KarlssonMellan (27)3 800 m08:56:07

Rimbo SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7516043Rolf AndrerssonMellan (27)3 800 m08:54:09

Rånäs OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1075419Tage AbrahamssonKort (27)2 900 m08:48:47
1500618Lena JohnssonKort (27)2 900 m08:51:58
780715Boris AnderssonKort (27)2 900 m09:02:15
354171Else-Britt AnderssonKort (27)2 900 m09:03:21
8636985Eddie BjärrenholtLång (10)4 500 m09:09:03

Sigtuna OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9887353Leif BergMellan (27)3 800 m08:46:06
441511Bengt-Olov TörnqvistMellan (27)3 800 m08:51:04
25200Lars-Olov AnderssonKort (27)2 900 m08:51:07
10560Dagny GustavssonKort (27)2 900 m09:05:36

Turebergs IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9102615Leif NordinMellan (27)3 800 m08:42:09

Täby OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2115480Margaretha WallénKort (27)2 900 m09:25:58
2048771Sigurd WallénKort (27)2 900 m09:27:44

Upsala IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
209603Martin EngqvistMellan (27)3 800 m08:33:13
29656Leif JanssonKort (27)2 900 m08:45:23
352789Sören WingeKort (27)2 900 m09:17:40

Vallentuna-Össeby OL

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9010911Stig JaremalmMellan (27)3 800 m09:15:31
38201Kjell JanssonKort (27)2 900 m09:19:16
42247Hans HolmbergMellan (27)3 800 m09:19:44
36744Rune ThurénKort (27)2 900 m09:20:42

Väsby OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
640116Per-Åke CarlenstamLång (10)4 500 m08:42:54
41614Lars-Erik LindellKort (27)2 900 m08:52:49
9791688Leif WallenbroLång (10)4 500 m09:16:26
9201729Tommy HolmérLång (10)4 500 m09:56:16

Annonser

Mila