Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserie 4 Blekinge Västra

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie 4 Blekinge Västra
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: onsdag 31 maj 2017

D16 Kort

3 870 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella SöderbergOK Skogsfalken18:01
Elin EmilssonOK Skogsfalken18:03

H16 Kort

4 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johannes ConradssonStigmännen Karlshamns OK18:00
Emil ViktorssonOK Skogsfalken18:02
Gustav ÅmanOK Vilse 8718:04
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK18:06
Herman AlbinssonOK Skogsfalken18:08

D14 Kort

3 050 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ina ÅmanOK Vilse 8718:00
Julia KarlssonOK Skogsfalken18:02
Tilda SvenssonOK Vilse 8718:04
Elvira LjungbergOK Skogsfalken18:06
Vilmalee SuwanOK Vilse 8718:08
Emma EmilssonOK Skogsfalken18:10
Ellinor RosenbergOK Vilse 8718:12

H14 Kort

3 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max PerssonOK Skogsfalken18:01
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK18:03
Erik ErikssonOK Skogsfalken18:05
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK18:07

D12 Kort

2 530 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siri KleinOK Vilse 8718:01
Agnes OlssonOK Skogsfalken18:03
Thea LewisOK Vilse 8718:05
Tindra FohlinOK Skogsfalken18:07
Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK18:09
Josefina AndraeOK Vilse 8718:11
Anna ViktorssonOK Skogsfalken18:13
Isabell RosenbergOK Vilse 8718:15

H12 Kort

2 530 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo DuvbornOK Vilse 8718:00
Axel KjellvågOK Skogsfalken18:02
Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK18:04
Vilmer LindströmOK Skogsfalken18:06
Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK18:08
Victor JosefssonOK Skogsfalken18:10
Noah MulariOK Vilse 8718:12
Leon PagelsOK Skogsfalken18:14
Malte RobértStigmännen Karlshamns OK18:16
Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:18
Eddie KarlssonOK Vilse 8718:20
Svante BohlinOK Skogsfalken18:22
Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK18:24

D10

2 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:00
Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:02
Hilma PaulinOK Vilse 8718:04
Elin RydströmOK Skogsfalken18:06
Inez OlssonOK Skogsfalken18:08
Tuva BohlinOK Skogsfalken18:10

H10

2 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin EmilssonOK Skogsfalken18:01
Olof OlssonOK Skogsfalken18:03
Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK18:05
Eric KjellvågOK Skogsfalken18:07
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK18:09
Erik KarlssonOK Skogsfalken18:11

Inskolning

2 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK17:44:00
Malin HäggströmStigmännen Karlshamns OK17:47:18
Olle SchybergOK Skogsfalken17:52:00
Maja NevanrantaOK Vilse 8717:52:46
Millie MulariOK Vilse 8717:52:48
Herman SchybergOK Skogsfalken17:53:00
Arvid KleinOK Vilse 8717:55:46
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK17:56:52
Albin SöderbergOK Skogsfalken17:59:03
Alma MolinStigmännen Karlshamns OK18:05:13
Viktor AxellStigmännen Karlshamns OK18:13:25
Henry AxellStigmännen Karlshamns OK18:13:29
Gustav AxellStigmännen Karlshamns OK18:13:34
Ivan RobértStigmännen Karlshamns OK

U1

2 260 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filippa KarkulehtoOK Vilse 8717:52:44
Isak KarlssonStigmännen Karlshamns OK17:56:12
Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK17:56:15
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK17:56:34
Molly DuvbornOK Vilse 8717:58:48
Oskar SöderbergOK Skogsfalken17:59:22
Vivi OhlsonStigmännen Karlshamns OK18:00:17
Emil JohanssonOK Skogsfalken18:00:41
Oscar MolinStigmännen Karlshamns OK18:00:53
Inez KjellvågOK Skogsfalken18:09:44
Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK
Charlie MulariOK Vilse 87
Viola OlssonOK Skogsfalken
Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK
Oscar RydströmOK Skogsfalken
Wilgot SvenssonOK Skogsfalken

U2

2 530 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David HäggströmStigmännen Karlshamns OK17:46:44
Hillevi ErikssonStigmännen Karlshamns OK17:52:13
Liam LindahlStigmännen Karlshamns OK17:52:18
Oliver ArnellOK Vilse 8717:55:33
Viggo LewisOK Vilse 8717:55:34
Elin KarlssonStigmännen Karlshamns OK17:56:45
Sigrid JohanssonStigmännen Karlshamns OK17:57:59
William MulariOK Vilse 8717:58:23
Filip PaulinOK Vilse 8718:02:57
Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK
Malte AxelssonOK Vilse 87
Ellen EinarssonOK Vilse 87
Linus SvenssonOK Vilse 87

Öppen motion 3

3 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen NilssonStigmännen Karlshamns OK17:39:22
Helena SvenssonOK Vilse 8717:48:01
Christina Andersson SkogStigmännen Karlshamns OK18:03:55
Mikael BohlinOK Skogsfalken18:24:04
Oskar SchybergOK Skogsfalken18:24:06

Öppen motion 5

3 370 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlotte ViktorssonOK Skogsfalken17:44:47
Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK17:56:32

Öppen motion 6

5 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paul OlssonOK Skogsfalken17:46:36
Henrik ViktorssonOK Skogsfalken17:53:39
Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK17:55:31
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:00:49
Ola OlssonOK Skogsfalken18:08:26

Öppen motion 7

3 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK17:50:59
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK18:22:53

Öppen motion 8

5 010 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak BergmanOK Skogsfalken17:27:23
Lina BergmanOK Skogsfalken17:27:56
Jonas K JohanssonOK Skogsfalken17:45:38
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK17:50:47
Magnus EmilssonOK Skogsfalken18:01:31
Ola AnderssonOK Orion18:07:30
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK18:34:33

Annonser