Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Loffelunken

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Loffelunken
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 15 september 2018

D21

5 050 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081834Josefina SundmanÅsarna IK11:02
567726Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna11:04
26912Maria Dovåker LissÖstersunds OK11:06
1411868Maria DanielssonBjursås OK11:08
860416Stina AndreassonFrösö IF11:10
891216Helen HanstockÖstersunds OK11:14
9770221Helena ForsbergSkogslöparna11:16

H21

5 700 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41715Magnus JohanssonÅre OK11:00
614184Pessi LiukkonenSundsvalls OK12:27
8625730Martin SundströmSöderhamns OK12:29
8045618David LundstenVittjärvs IK12:31
730321Magnus JonssonSundsvalls OK12:33
780804Börje PaulerSkogslöparna12:35
1950612James TurtonÖstersunds OK12:37
7005080Håkan StoltSundsvalls OK12:39
940819Pontus JanssonKungälvs OK12:43
8030771Janne NäätänenSundsvalls OK12:45
8625750David SundströmSöderhamns OK12:47
355665Johan AndreassonFrösö IF12:49
234871Thomas RexSundsvalls OK12:51
2075240Daniel BerggrenÖstersunds OK12:55
771118Tobias EliassonSundsvalls OK12:57

H18

5 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452679Ingmar HolmerOK Nipan11:18
2063880Robin EdlundSundsvalls OK11:22
8313131Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna11:24

D16

4 110 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
912050776Tyra KarlssonSundsvalls OK11:01
92445889Frida HaugskottOL Trollelg11:03
932081809Flisa RavaldÖstersunds OK11:05
941304070Stine AuneNidarøst OK11:07
952077278Lisa JakobssonSundsvalls OK11:09
962085462Linnea MunkebyFrol IL11:11
972085511Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering11:13
98418284Ane Malene KolstadFreidig11:15
99429723Amanda SchönfeldtSundsvalls OK11:17
1002801086Ester OlofssonOK Storsjön11:19
1022050928Maren VikenByåsen IL11:23
1039030928Astrid RexSundsvalls OK11:25
1042085461June MunkebyFrol IL11:27
1052081801Greta BlücherÖstersunds OK11:29
1067130403Mari EidsmoFreidig11:31
1072050778Julia NordlanderSundsvalls OK11:33
108662610Trude MarkhusVerdal OK11:35
1109021227Alva LarssonSundsvalls OK11:39

H16

4 500 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
211206472Einar EideByåsen IL11:51
2122081796Vidar BäckmanFrösö IF11:53
2132085468Andreas AagesenMelhus IL11:55
2152135374Martin Vehus SkjerveVerdal OK11:59
2167777500Brage AsplemFreidig12:01
2172085510Axel HedströmÖstersunds OK12:03
2187919223Petter ErlandssonSundsvalls OK12:05
2192085469Håkon Wærnes ØfstiMelhus IL12:07
2201961111Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna12:09
2217498475Nikolai RenolenWing OK12:11
2222083998Antonius AmundsenFreidig12:13
2237997799Erlend AuneByåsen IL12:15
2242081807Tor RönnestrandFrösö IF12:17
2252085473Ørjan SæterMelhus IL12:19
227441770Petter Andreas LonaWing OK12:23
2282085406Vetle Grønvik EkraFreidig12:25
2292119939Jakob WickenbergÖstersunds OK12:27
2309911991Jonne LiukkonenSundsvalls OK12:29
2312085471Peter Prytz JensenMelhus IL12:31
232436065Arvid HenningHärnösands OK12:33
2332085511Erling Eide HustvedtWing OK12:35
23440731August MaskeFreidig12:37
2351304055Håkon SæternesByåsen IL12:39
2368444002Oskar VikströmSundsvalls OK12:41
2372085470Oskar StorlerMelhus IL12:43
239441766August NykvistWing OK12:47
2409030330Vegard Ulseth SylteFreidig12:49
2412085472Sander SandmoMelhus IL12:51
242441768Gabriel CallananWing OK12:53
243421883Kasper Sæterhaug KnudsenFreidig12:55

D16 Kort

3 410 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1182081748Klara RoosÖstersunds OK12:04:57

H16 Kort

3 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2612085475Erik TofteMelhus IL11:27:58
2622085476Martin AuneMelhus IL11:28:58
2632085477Michael OlsenMelhus IL

D14

3 410 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081792Fanny IsraelssonOK Storsjön11:00
521428386Mathea Spets StorhovFreidig11:02
532077261Lovisa DufvaSundsvalls OK11:04
542085541Gry DahlgrenÖstersunds OK11:06
552123815Astrid Berge MjølhusOL Trollelg11:08
56451884Ella SandstadFreidig11:10
572060816Ebba AnderssonSundsvalls OK11:12
587537753Malin Nordgård LeirenByåsen IL11:14
592135368Mathea Baglo BjørkengVerdal OK11:16
607031005Maria Strømdal WikFreidig11:18
619041006Alice LarssonSundsvalls OK11:20
622085491Elsa ArnessonÖstersunds OK11:22
637203838Olivia KarlssonKovlands IF11:24
64345933Lina SnøfuglFreidig11:26
652078093Elsa GranholmSundsvalls OK11:28
667547754Åsa BullByåsen IL11:30
689160205Una KittilsenFreidig11:34
69443464Stina LindholmSundsvalls OK11:36
702085490Hanna LindqvistÖstersunds OK11:38
71445884Sigrid HaugskottOL Trollelg11:40
729050216Tora KittilsenFreidig11:42
732063895Wilma LarssonSundsvalls OK11:44
742085553Alva ErikssonÖstersunds OK11:46
752135367Fredrikke Baglo BjørkengVerdal OK11:48
7640720Marita AskeFreidig11:50
77445068Ebba LindholmSundsvalls OK11:52
782081856Filippa BernstenÖstersunds OK11:54
791667145Karin ViklundKovlands IF11:56
807211419Solveig Louise NissenFreidig11:58
812078275Ylva SandströmSundsvalls OK12:00
822075287Frida BerggrenÖstersunds OK12:02
842083976Vilde Talgø-KristiansenFreidig12:06
852096730Anna NolteFreidig12:08

H14

3 330 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
171970006Ådne StordalByåsen IL11:30
1729000070Tristan HalvorsenFreidig11:32
1742085467Kristoffer LerliMelhus IL11:36
1751050905Olov NorinSundsvalls OK11:38
1767557755Jørgen AuneByåsen IL11:40
1777777060Vegard Leriem StorliFreidig11:42
1781050204Sixten PerssonSkogslöparna11:44
179441765Magne GutvikWing OK11:46
1801304077Tord RomundstadNidarøst OK11:48
181341529Kasper LodgaardByåsen IL11:50
1821009692Sverre HellevikFreidig11:52
1832085492Axel ArnessonÖstersunds OK11:54
1842087148Oskar NowénFrösö IF11:56
185903038Elis LiukkonenSundsvalls OK11:58
1862083951Aksel Aalmen VikenByåsen IL12:00
1871009693Emil Reinertsen LeroyerFreidig12:02
189441763Borgar StavrumWing OK12:06
1909050528Wilmer RexSundsvalls OK12:08
1912083954Herman Bruchmüller SundtByåsen IL12:10
1921709241Emil GrønliFreidig12:12
1932135373Aleksander Tanem IversenVerdal OK12:14
1942081806Joar BäckmanFrösö IF12:16
1951051126Mattias LarssonSundsvalls OK12:18
196343481Sander Male jensen JensenByåsen IL12:20
1977051003Kristoffer WikFreidig12:22
1992085514Björn RönnestrandFrösö IF12:26
200449492Oskar ErlandssonSundsvalls OK12:28
2011045402Iver Dalsaune ThunFreidig12:30

D14 Kort

2 220 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1152085486Anna Heksem LeraandOL Trollelg11:07:00
114202544Sofia PedersenJärpens SK11:37:26

D12

2 220 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21403813Nora UddmanSundsvalls OK12:18
222060777Signe FeilSundsvalls OK12:20
237071011Elin KarlssonKovlands IF12:22
24205460Liv PaulerSkogslöparna12:24
252081919Kajsa BernstenÖstersunds OK12:26
27710316Ingrid Wollan BenumByåsen IL12:30
282085507Emilie StandalStjørdals-Blink Orientering12:32
302077279Ella YtterströmSundsvalls OK12:36
312135366Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK12:38
329070907Signe ForsbergSkogslöparna12:40
332135395Hilde OscarssonÖstersunds OK12:42
342121904Wilma LindströmSundsvalls OK12:44
352119837Teresia YtterbomKovlands IF12:46
362112514Idun AaenStjørdals-Blink Orientering12:48
372081837Greta HedmanÖstersunds OK12:50
382050777Moa KarlssonSundsvalls OK12:52
391304044Nora HanssenByåsen IL12:54
407070430Hanna WoxlinSkogslöparna12:56
412135697Ellen ÖstbergÖstersunds OK12:58
422119672Klara EdströmSundsvalls OK13:00
43990600Marie Wollan BenumByåsen IL13:02
442085505Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering13:04
459060123Alva EliassonSundsvalls OK13:06
26Emma JakobssonSundsvalls OK

H12

2 220 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1412123817Anders Berge MjølhusOL Trollelg11:20
1422083996Jakob Jøsang WithWing OK11:22
143670007Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL11:24
1452119917Oskar BoströmÖstersunds OK11:28
1461426998Filip IversenVerdal OK11:30
1471426999Wille LarssonOK Storsjön11:32
1482060775Emil LundgrenSundsvalls OK11:34
1492087118Konrad EstilStjørdals-Blink Orientering11:36
1507203450Elias HalvarssonÖstersunds OK11:38
1512081910Vidar EnelandFrösö IF11:40
152441297Alfred HøysæterWing OK11:42
1532063827Alex AnderssonSundsvalls OK11:44
1552085489Simon LindqvistÖstersunds OK11:48
1562135372Vinjar Eggen VatneVerdal OK11:50
1582120007Linus OpelSundsvalls OK11:54
1592087117Even BjørgumStjørdals-Blink Orientering11:56
1602081874Jonatan GreenÖstersunds OK11:58
1612135371Ludvig GrindbergVerdal OK12:00
162441714Loke Strøm HaugsnesWing OK12:02
1631001492Andrei KuzminSundsvalls OK12:04
1657721207Olle SjöblomÖstersunds OK12:08
1672087120Lars BjørgumStjørdals-Blink Orientering12:12
1682081838Måns RavaldÖstersunds OK12:14
1692085526Olle HambergÖstersunds OK12:16
166Ivar GranholmSundsvalls OK

H12 Kort

1 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2522085494Mathias Årbogen DahlOL Trollelg11:36:43
2512085487Emil Braa HolmOL Trollelg11:36:45

D10

1 380 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17080508Linnea HellqvistSundsvalls OK11:41
2441267Maia Ruano StrandWing OK11:43
32085504Nora Sofie AarnesStjørdals-Blink Orientering11:45
4243254Emilie ErikssonÖstersunds OK11:47
52088427Freja LoréSundsvalls OK11:49
67100607Elsa WoxlinSkogslöparna11:51
82135365Mia Stensland MelbyeVerdal OK11:55
102085463Maja MossbergFrösö IF11:59
112085503Malin RianStjørdals-Blink Orientering12:01
121239489Emilie Nubdal FrøsethVerdal OK12:03
132104419Selma YtterströmSundsvalls OK12:05
147090722Stina PerssonSkogslöparna12:07
162135364Helmine GrindbergVerdal OK12:11
17362378Agnes VågbergSundsvalls OK12:13
18261561Ida PaulerSkogslöparna12:15
9Sara JakobssonSundsvalls OK

H10

1 380 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1212135370Ovid Baglo BjørkengVerdal OK11:01
122262951Ture ForsbergSkogslöparna11:03
1242119996Tobias OpelSundsvalls OK11:07
125345028Arvid HedmanÖstersunds OK11:09
1262087103Gustav StandalStjørdals-Blink Orientering11:11
127262354Nils RönnestrandFrösö IF11:13
12841920Alexander DufvaSundsvalls OK11:15
1291426974William IversenVerdal OK11:17
1329090421Herman EliassonSundsvalls OK11:23
1332075286Arvid BerggrenÖstersunds OK11:25
1342087105Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering11:27
1352085464Hugo EnelandFrösö IF11:29
1367207279Jonas LindSundsvalls OK11:31
1372087107Sigurd SævikStjørdals-Blink Orientering11:33
1392135666Axel DanielssonSundsvalls OK11:37
1402089150Albin TuvessonSundsvalls OK11:39
157441718Sofus LindWing OK11:52
138Loa NordströmFrösö IF

D40

4 110 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1400542Kirsti Næss OlsenOL Trollelg11:41
449498Karin LarssonSundsvalls OK11:43
1770620Karin PerssonSkogslöparna11:45
208828Kristin Hvatz PedersenJärpens SK11:47
1410885Malin TuvessonSundsvalls OK11:49
2081814Charlotta NilssonFrösö IF11:51
2123811Marianne Berge MjølhusOL Trollelg11:53
2112501Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering11:57
7407740Tina Strømdal WikFreidig11:59
228049Lena AnderssonSundsvalls OK12:01
445890Kristin HaugskottOL Trollelg12:05
757677Sara TimnerSundsvalls OK12:07
2085512Ingvild KjesbuStjørdals-Blink Orientering12:09
Elin SvenssonSundsvalls OK

H40

5 430 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2139024Eivind LonaWing OK12:17
2087123Espen AarnesStjørdals-Blink Orientering12:19
889212Mattias EdströmKovlands IF12:21
7720108Henrik LundgrenSundsvalls OK12:23
9990111Oskar ForsbergSkogslöparna12:25
2135375Kurt Ove MelbyeVerdal OK12:27
1400000Pål KittilsenFreidig12:29
1411379Ola TuvessonSundsvalls OK12:31
2087122Asle SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering12:35
8407142Magnus MattssonFrösö IF12:37
7660620Erik NorinSundsvalls OK12:39
1976021Mattias PerssonSkogslöparna12:41
2081617Olof RoosÖstersunds OK12:43
44635Johan IvarssonFreidig12:45
245883Ola LindströmSundsvalls OK12:47
2087125Frode EstilStjørdals-Blink Orientering12:51
7777750Torgeir AuneByåsen IL12:53
2063873Torbjörn AnderssonSundsvalls OK12:55
2087131Håvard KjesbuStjørdals-Blink Orientering12:57
362359Josef AnderssonSundsvalls OK12:59
Erik JakobssonSundsvalls OK

D50

3 260 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
590513Kristina PeterssonIFK Umeå12:11
1428351Camilla GillströmÖstersunds OK12:13
19787Agneta FriesUmeå OK12:19
259202Eva WalheimRobertsfors IK12:21
9649196Gunhild BredesenVerdal OK12:23
2087098Agneta SamuelssonFältjägarnas IF12:25

H50

5 050 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085480Atle PedersenMelhus IL12:10
449904Stein MarkhusVerdal OK12:12
2077365Björn OlofssonOK Storsjön12:14
2135351Rune BjørgumStjørdals-Blink Orientering12:16
2135376Inge HafstadVerdal OK12:20
343720Trond BenumByåsen IL12:22
2081664Torbjörn RostFrösö IF12:24
441774Morten StrandWing OK12:26
2135377Vidar SkjerveVerdal OK12:28
2085522Bertil NordqvistFältjägarnas IF12:30
2081666Torulf BäckmanFrösö IF12:32
7770603Tor Ove HallemVerdal OK12:36
245251Roger KrohnFältjägarnas IF12:38
1409851Niclas LidströmFrösö IF12:40
9804966Arne OkkenhaugVerdal OK12:42
26174Karl EnelandFrösö IF12:44

D60

2 470 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2122041Anne AnderssonDuveds IF11:37
1580108Maria AndersdotterBrunflo IF11:39
2085501Ingeborg DanielssonÖstersunds OK11:41
1004050Kari Halvorsen MelbyeVerdal OK11:45

H60

3 260 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058205Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF11:19
1003281Karl Arne MelbyeVerdal OK11:21
2131909Evert JohanssonOK Tisaren11:23
2087081Seth PerssonFältjägarnas IF11:25
1510208Ove HemmingssonBrunflo IF11:27
2058202Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF11:31
9129243Gunnar TigerUmeå OK11:33
218205Lars-Peter JohnssonSelånger SOK11:35

D70

2 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42000Laila NäslundSelånger SOK11:04
343324Eivor LindgrenBrunflo IF11:08

H70

2 470 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452982Roland SalomonssonVittjärvs IK11:01
259156Åke HöglundTimrå SOK11:03
1418113Rolf KrohnHudiksvalls OK11:05
8460419Åke BengtssonÖstersunds OK11:07
225415Sverre KristoffersenVerdal OK11:09
2131945Gunnar HedbergÅre OK11:13
2085531Lars SahlénÖstersunds OK11:15
33558Henrik BergmanOK Linné11:17

H80

2 040 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119929Gösta NilssonÖstersunds OK

Inskolning

980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2682135379Even Ydse SivertsenVerdal OK10:41:39
2672135378Brage Eggen VatneVerdal OK10:46:28
300441767Matilde Tanem IversenVerdal OK10:46:53
2692135380Siri Ydse SivertsenVerdal OK10:47:11
2652135352Guro SævikStjørdals-Blink Orientering10:51:42
2702135381Åsa Skoknes WollVerdal OK10:53:31
299444522Viggo Ernback BergmanKlubblös10:54:26
2662135693Klemens OpelSundsvalls OK10:55:34
275451249Selma LindblomÖstersunds OK11:13:57
2722085496Emil Schjødt MyranÖstersunds OK12:08:20

U1

1 730 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2902135385Torje Eggen VatneVerdal OK10:45:22
2882135384Mads Stensland MelbyeVerdal OK10:47:39
1302087104Jonatan AarnesStjørdals-Blink Orientering10:51:49
2862135382Edvard Skoknes WollVerdal OK10:53:24
271248540Alfred DevallSundsvalls OK10:54:04
298444503Love Ernback BergmanKlubblös10:54:16
2812085499Leonora B. RønningOL Trollelg10:58:18
297444551Samuel Knudsen OlavsbyeOL Trollelg10:59:13
2802085495Fredrik Hals StensrudOL Trollelg10:59:18
277444591Alise AdstenKlubblös10:59:50
2922119927Stella BoströmÖstersunds OK11:00:25
2822135353Einar SævikStjørdals-Blink Orientering11:01:54
2932079669Sigrid OhlssonOK Storsjön11:02:28
295354931Meja BarkeredOK Storsjön11:02:30
2942107142Natalie IversenOK Storsjön11:02:32
2781417461Gunnar BodénLitsbygdens SK11:02:43
296441779Wilhelm YriOK Storsjön11:03:40
2562087121Halvard LivikStjørdals-Blink Orientering11:05:19
279444534Alexander StridStjørdals-Blink Orientering11:05:21
2842104400Linnea DufvaSundsvalls OK11:11:09
285431064Sofie LindSundsvalls OK11:11:26
283448385Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK11:11:28
276451244Alvar LindblomÖstersunds OK11:14:07
2872135383Hanna SkjerveVerdal OK11:23:37
2891519652Martine Nubdal FrøsethVerdal OK11:23:41
2742139022Emelie HalvarssonÖstersunds OK11:33:18
2732068977Embla SjölundFrösö IF11:44:08
2912085521Erik HedströmÖstersunds OK

Öppen motion 1

1 730 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2060773Helena KarlssonSundsvalls OK

Öppen motion 3

2 220 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449576Olle NäslundSelånger SOK11:03:06
2135655Anne OpelSundsvalls OK11:04:07
403932Emma RastebyBrobyggarna11:05:03
444548Adina KreijBrobyggarna11:12:09
2135390Trond IversenVerdal OK11:14:50
451240Kajsa WickenbergÖstersunds OK11:18:50
2135388Ketil VatneVerdal OK11:49:13
2081742Elma RoosÖstersunds OK12:04:36
2087104Viktor TimrénÖstersunds OK12:08:37
2135386Guro Laksholm GrindbergVerdal OK12:13:29
2135387Ingrid TanemVerdal OK12:15:33
2078255Caroline YtterströmSundsvalls OK12:27:38

Öppen motion 4

4 210 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352770Sofie ÖhrmanKlubblös11:08:16
351261Eva BohmOK Vildhussen11:10:24
248510Hans DevallSundsvalls OK11:18:53
2119957Isa WickenbergÖstersunds OK11:20:28
2135400Sixten LindblomÖstersunds OK11:31:24
2081765Kristina ErikssonFrösö IF11:35:48
1418103Stina BodénLitsbygdens SK11:45:32
24797Kristina LarssonÖstersunds OK12:03:03

Öppen motion 5

3 330 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135357Terje RianStjørdals-Blink Orientering10:58:42
2104246Johan BeiersenÖstersunds OK11:00:12
2063829Adrian CarlssonSundsvalls OK11:07:07
2135369Elin SikkelandVerdal OK11:09:02
261593Anna KrohnFältjägarnas IF11:20:55
263920Viktoria KarlssonKovlands IF11:25:21
2135355Ingvild SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering11:40:49
2135397Matts SundbergFrösö IF11:47:20
29751Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro11:55:34
13843Stig LarssonHagaby GoIF Örebro11:55:36
2119981Hans OpelSundsvalls OK11:57:00
1771213Irené LarssonSundsvalls OK11:59:53
1418105Hans GreenÖstersunds OK12:00:36
2085500Kari HeksemOL Trollelg12:01:30
2087121Jan-Ove HenrikssonKlubblös12:10:00
2104368Daniel YtterströmSundsvalls OK12:13:53
2085513Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering12:14:33
2104365Anna DufvaSundsvalls OK12:15:29
2104205Bengt JonssonÖstersunds OK12:17:07
2135356Rune SævikStjørdals-Blink Orientering12:19:45
2135389Olav Einar HegstadVerdal OK12:22:34
9102164Maria HalvarssonÖstersunds OK12:34:55

Öppen motion 7

2 470 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417790Linnea SahlinOK Vildhussen11:09:45
912142Erik HallgrenFinspångs SOK11:14:39
15411Thomas EngbergVK Uvarna11:15:06
1958668Ylva NowénFrösö IF11:57:22
2135396Göran ErikssonKlubblös12:07:06
2135398Kristina NordeboÄlvsby IF OK12:08:11
13946Louise WoxlinSkogslöparna12:11:26

Öppen motion 8

5 050 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081594Håkan CarnlandFrösö IF11:02:33
1426977Jon Marius Vaag IversenVerdal OK11:03:29
444587Elias HaglundOK Djerf11:09:43
1418106Pär BodénLitsbygdens SK11:10:57
2135393Åge SivertsenVerdal OK11:12:26
428850Fredrik GranholmSundsvalls OK11:13:41
262370Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen11:15:19
2135391Otto BrustadVerdal OK11:17:10
2135399Katarina LindblomÖstersunds OK11:31:19
2085524Ola RavaldÖstersunds OK11:33:50
581018Jonas PetersonIFK Umeå11:37:41
452684Anders DanielssonÖstersunds OK11:52:58
2139018Pär LindblomÖstersunds OK11:54:07
9005289Kristian StensrudOL Trollelg11:57:04
31287Björn LövåsNidarøst OK12:00:43
26352Johan NilssonÖstersunds OK12:03:07
1354584Ole Morten FrøsethVerdal OK12:05:12
2085481Anton KjellssonKlubblös12:12:21
2123808Thomas Berge MjølhusOL Trollelg12:28:59

Annonser