Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Loffelunken

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Loffelunken
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 15 september 2018

Bjursås OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1411868Maria DanielssonD21 (7)5 050 m11:08

Brobyggarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
403932Emma RastebyÖppen motion 3 (12)2 220 m11:05:03

Brobyggarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
444548Adina KreijÖppen motion 3 (12)2 220 m11:12:09

Brunflo IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
343324Eivor LindgrenD70 (2)2 040 m11:08
1510208Ove HemmingssonH60 (8)3 260 m11:27
1580108Maria AndersdotterD60 (4)2 470 m11:39

Byåsen IL

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
587537753Malin Nordgård LeirenD14 (33)3 410 m11:14
1022050928Maren VikenD16 (18)4 110 m11:23
143670007Vebjørn Bergh-HansenH12 (25)2 220 m11:24
667547754Åsa BullD14 (33)3 410 m11:30
171970006Ådne StordalH14 (28)3 330 m11:30
1767557755Jørgen AuneH14 (28)3 330 m11:40
181341529Kasper LodgaardH14 (28)3 330 m11:50
211206472Einar EideH16 (30)4 500 m11:51
1862083951Aksel Aalmen VikenH14 (28)3 330 m12:00
1912083954Herman Bruchmüller SundtH14 (28)3 330 m12:10
2237997799Erlend AuneH16 (30)4 500 m12:15
196343481Sander Male jensen JensenH14 (28)3 330 m12:20
343720Trond BenumH50 (16)5 050 m12:22
27710316Ingrid Wollan BenumD12 (24)2 220 m12:30
2351304055Håkon SæternesH16 (30)4 500 m12:39
7777750Torgeir AuneH40 (21)5 430 m12:53
391304044Nora HanssenD12 (24)2 220 m12:54
43990600Marie Wollan BenumD12 (24)2 220 m13:02

Duveds IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2122041Anne AnderssonD60 (4)2 470 m11:37

Finspångs SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
912142Erik HallgrenÖppen motion 7 (7)2 470 m11:14:39

Freidig

28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
521428386Mathea Spets StorhovD14 (33)3 410 m11:02
56451884Ella SandstadD14 (33)3 410 m11:10
98418284Ane Malene KolstadD16 (18)4 110 m11:15
607031005Maria Strømdal WikD14 (33)3 410 m11:18
64345933Lina SnøfuglD14 (33)3 410 m11:26
1067130403Mari EidsmoD16 (18)4 110 m11:31
1729000070Tristan HalvorsenH14 (28)3 330 m11:32
689160205Una KittilsenD14 (33)3 410 m11:34
729050216Tora KittilsenD14 (33)3 410 m11:42
1777777060Vegard Leriem StorliH14 (28)3 330 m11:42
7640720Marita AskeD14 (33)3 410 m11:50
1821009692Sverre HellevikH14 (28)3 330 m11:52
807211419Solveig Louise NissenD14 (33)3 410 m11:58
7407740Tina Strømdal WikD40 (14)4 110 m11:59
2167777500Brage AsplemH16 (30)4 500 m12:01
1871009693Emil Reinertsen LeroyerH14 (28)3 330 m12:02
842083976Vilde Talgø-KristiansenD14 (33)3 410 m12:06
852096730Anna NolteD14 (33)3 410 m12:08
1921709241Emil GrønliH14 (28)3 330 m12:12
2222083998Antonius AmundsenH16 (30)4 500 m12:13
1977051003Kristoffer WikH14 (28)3 330 m12:22
2282085406Vetle Grønvik EkraH16 (30)4 500 m12:25
1400000Pål KittilsenH40 (21)5 430 m12:29
2011045402Iver Dalsaune ThunH14 (28)3 330 m12:30
23440731August MaskeH16 (30)4 500 m12:37
44635Johan IvarssonH40 (21)5 430 m12:45
2409030330Vegard Ulseth SylteH16 (30)4 500 m12:49
243421883Kasper Sæterhaug KnudsenH16 (30)4 500 m12:55

Frol IL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
962085462Linnea MunkebyD16 (18)4 110 m11:11
1042085461June MunkebyD16 (18)4 110 m11:27

Frösö IF

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2081594Håkan CarnlandÖppen motion 8 (19)5 050 m11:02:33
860416Stina AndreassonD21 (7)5 050 m11:10
127262354Nils RönnestrandH10 (18)1 380 m11:13
1352085464Hugo EnelandH10 (18)1 380 m11:29
2081765Kristina ErikssonÖppen motion 4 (8)4 210 m11:35:48
1512081910Vidar EnelandH12 (25)2 220 m11:40
2732068977Embla SjölundU1 (28)1 730 m11:44:08
2135397Matts SundbergÖppen motion 5 (22)3 330 m11:47:20
2081814Charlotta NilssonD40 (14)4 110 m11:51
2122081796Vidar BäckmanH16 (30)4 500 m11:53
1842087148Oskar NowénH14 (28)3 330 m11:56
1958668Ylva NowénÖppen motion 7 (7)2 470 m11:57:22
102085463Maja MossbergD10 (16)1 380 m11:59
1942081806Joar BäckmanH14 (28)3 330 m12:16
2242081807Tor RönnestrandH16 (30)4 500 m12:17
2081664Torbjörn RostH50 (16)5 050 m12:24
1992085514Björn RönnestrandH14 (28)3 330 m12:26
2081666Torulf BäckmanH50 (16)5 050 m12:32
8407142Magnus MattssonH40 (21)5 430 m12:37
1409851Niclas LidströmH50 (16)5 050 m12:40
26174Karl EnelandH50 (16)5 050 m12:44
355665Johan AndreassonH21 (15)5 700 m12:49
138Loa NordströmH10 (18)1 380 m

Fältjägarnas IF

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2058205Lars-Åke KarlssonH60 (8)3 260 m11:19
261593Anna KrohnÖppen motion 5 (22)3 330 m11:20:55
2087081Seth PerssonH60 (8)3 260 m11:25
2058202Bernt ÅkerlundH60 (8)3 260 m11:31
2087098Agneta SamuelssonD50 (6)3 260 m12:25
2085522Bertil NordqvistH50 (16)5 050 m12:30
245251Roger KrohnH50 (16)5 050 m12:38

Hagaby GoIF Örebro

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
29751Gunilla Hvatz-LarssonÖppen motion 5 (22)3 330 m11:55:34
13843Stig LarssonÖppen motion 5 (22)3 330 m11:55:36

Hudiksvalls OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1418113Rolf KrohnH70 (8)2 470 m11:05

Härnösands OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
232436065Arvid HenningH16 (30)4 500 m12:33

IFK Umeå

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
581018Jonas PetersonÖppen motion 8 (19)5 050 m11:37:41
590513Kristina PeterssonD50 (6)3 260 m12:11

Järpens SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
114202544Sofia PedersenD14 Kort (2)2 220 m11:37:26
208828Kristin Hvatz PedersenD40 (14)4 110 m11:47

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
299444522Viggo Ernback BergmanInskolning (10) 980 m10:54:26

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
298444503Love Ernback BergmanU1 (28)1 730 m10:54:16

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
277444591Alise AdstenU1 (28)1 730 m10:59:50

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
352770Sofie ÖhrmanÖppen motion 4 (8)4 210 m11:08:16

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2087121Jan-Ove HenrikssonÖppen motion 5 (22)3 330 m12:10:00

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2135396Göran ErikssonÖppen motion 7 (7)2 470 m12:07:06

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2085481Anton KjellssonÖppen motion 8 (19)5 050 m12:12:21

Kovlands IF

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
637203838Olivia KarlssonD14 (33)3 410 m11:24
263920Viktoria KarlssonÖppen motion 5 (22)3 330 m11:25:21
791667145Karin ViklundD14 (33)3 410 m11:56
889212Mattias EdströmH40 (21)5 430 m12:21
237071011Elin KarlssonD12 (24)2 220 m12:22
352119837Teresia YtterbomD12 (24)2 220 m12:46

Kungälvs OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
940819Pontus JanssonH21 (15)5 700 m12:43

Litsbygdens SK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2781417461Gunnar BodénU1 (28)1 730 m11:02:43
1418106Pär BodénÖppen motion 8 (19)5 050 m11:10:57
1418103Stina BodénÖppen motion 4 (8)4 210 m11:45:32

Melhus IL

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2612085475Erik TofteH16 Kort (3)3 330 m11:27:58
2622085476Martin AuneH16 Kort (3)3 330 m11:28:58
1742085467Kristoffer LerliH14 (28)3 330 m11:36
2132085468Andreas AagesenH16 (30)4 500 m11:55
2192085469Håkon Wærnes ØfstiH16 (30)4 500 m12:07
2085480Atle PedersenH50 (16)5 050 m12:10
2252085473Ørjan SæterH16 (30)4 500 m12:19
2312085471Peter Prytz JensenH16 (30)4 500 m12:31
2372085470Oskar StorlerH16 (30)4 500 m12:43
2412085472Sander SandmoH16 (30)4 500 m12:51
2632085477Michael OlsenH16 Kort (3)3 330 m

Nidarøst OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
941304070Stine AuneD16 (18)4 110 m11:07
1801304077Tord RomundstadH14 (28)3 330 m11:48
31287Björn LövåsÖppen motion 8 (19)5 050 m12:00:43

OK Djerf

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
444587Elias HaglundÖppen motion 8 (19)5 050 m11:09:43

OK Linné

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
33558Henrik BergmanH70 (8)2 470 m11:17

OK Nipan

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452679Ingmar HolmerH18 (3)5 050 m11:18

OK Nolaskogsarna

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
567726Josefin MikaelssonD21 (7)5 050 m11:04
8313131Adrian JohanssonH18 (3)5 050 m11:24
2201961111Samuel JohanssonH16 (30)4 500 m12:09

OK Storsjön

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2081792Fanny IsraelssonD14 (33)3 410 m11:00
2932079669Sigrid OhlssonU1 (28)1 730 m11:02:28
295354931Meja BarkeredU1 (28)1 730 m11:02:30
2942107142Natalie IversenU1 (28)1 730 m11:02:32
296441779Wilhelm YriU1 (28)1 730 m11:03:40
1002801086Ester OlofssonD16 (18)4 110 m11:19
1471426999Wille LarssonH12 (25)2 220 m11:32
2077365Björn OlofssonH50 (16)5 050 m12:14

OK Tisaren

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2131909Evert JohanssonH60 (8)3 260 m11:23

OK Vildhussen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417790Linnea SahlinÖppen motion 7 (7)2 470 m11:09:45
351261Eva BohmÖppen motion 4 (8)4 210 m11:10:24
262370Kjell-Erik SahlinÖppen motion 8 (19)5 050 m11:15:19

OL Trollelg

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2812085499Leonora B. RønningU1 (28)1 730 m10:58:18
297444551Samuel Knudsen OlavsbyeU1 (28)1 730 m10:59:13
2802085495Fredrik Hals StensrudU1 (28)1 730 m10:59:18
92445889Frida HaugskottD16 (18)4 110 m11:03
1152085486Anna Heksem LeraandD14 Kort (2)2 220 m11:07:00
552123815Astrid Berge MjølhusD14 (33)3 410 m11:08
1412123817Anders Berge MjølhusH12 (25)2 220 m11:20
2522085494Mathias Årbogen DahlH12 Kort (2)1 380 m11:36:43
2512085487Emil Braa HolmH12 Kort (2)1 380 m11:36:45
71445884Sigrid HaugskottD14 (33)3 410 m11:40
1400542Kirsti Næss OlsenD40 (14)4 110 m11:41
2123811Marianne Berge MjølhusD40 (14)4 110 m11:53
9005289Kristian StensrudÖppen motion 8 (19)5 050 m11:57:04
2085500Kari HeksemÖppen motion 5 (22)3 330 m12:01:30
445890Kristin HaugskottD40 (14)4 110 m12:05
2123808Thomas Berge MjølhusÖppen motion 8 (19)5 050 m12:28:59

Robertsfors IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
259202Eva WalheimD50 (6)3 260 m12:21

Selånger SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
449576Olle NäslundÖppen motion 3 (12)2 220 m11:03:06
42000Laila NäslundD70 (2)2 040 m11:04
218205Lars-Peter JohnssonH60 (8)3 260 m11:35

Skogslöparna

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
122262951Ture ForsbergH10 (18)1 380 m11:03
9770221Helena ForsbergD21 (7)5 050 m11:16
1781050204Sixten PerssonH14 (28)3 330 m11:44
1770620Karin PerssonD40 (14)4 110 m11:45
67100607Elsa WoxlinD10 (16)1 380 m11:51
147090722Stina PerssonD10 (16)1 380 m12:07
13946Louise WoxlinÖppen motion 7 (7)2 470 m12:11:26
18261561Ida PaulerD10 (16)1 380 m12:15
24205460Liv PaulerD12 (24)2 220 m12:24
9990111Oskar ForsbergH40 (21)5 430 m12:25
780804Börje PaulerH21 (15)5 700 m12:35
329070907Signe ForsbergD12 (24)2 220 m12:40
1976021Mattias PerssonH40 (21)5 430 m12:41
407070430Hanna WoxlinD12 (24)2 220 m12:56

Stjørdals-Blink Orientering

28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2652135352Guro SævikInskolning (10) 980 m10:51:42
1302087104Jonatan AarnesU1 (28)1 730 m10:51:49
2135357Terje RianÖppen motion 5 (22)3 330 m10:58:42
2822135353Einar SævikU1 (28)1 730 m11:01:54
2562087121Halvard LivikU1 (28)1 730 m11:05:19
279444534Alexander StridU1 (28)1 730 m11:05:21
1262087103Gustav StandalH10 (18)1 380 m11:11
972085511Marie Nielsen SolbergD16 (18)4 110 m11:13
1342087105Petter SkulbørstadH10 (18)1 380 m11:27
1372087107Sigurd SævikH10 (18)1 380 m11:33
1492087118Konrad EstilH12 (25)2 220 m11:36
2135355Ingvild SkulbørstadÖppen motion 5 (22)3 330 m11:40:49
32085504Nora Sofie AarnesD10 (16)1 380 m11:45
1592087117Even BjørgumH12 (25)2 220 m11:56
2112501Monica HægstadD40 (14)4 110 m11:57
112085503Malin RianD10 (16)1 380 m12:01
2085512Ingvild KjesbuD40 (14)4 110 m12:09
1672087120Lars BjørgumH12 (25)2 220 m12:12
2085513Ellen NielsenÖppen motion 5 (22)3 330 m12:14:33
2135351Rune BjørgumH50 (16)5 050 m12:16
2087123Espen AarnesH40 (21)5 430 m12:19
2135356Rune SævikÖppen motion 5 (22)3 330 m12:19:45
282085507Emilie StandalD12 (24)2 220 m12:32
2087122Asle SkulbørstadH40 (21)5 430 m12:35
362112514Idun AaenD12 (24)2 220 m12:48
2087125Frode EstilH40 (21)5 430 m12:51
2087131Håvard KjesbuH40 (21)5 430 m12:57
442085505Ane SkulbørstadD12 (24)2 220 m13:04

Sundsvalls OK

80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
271248540Alfred DevallU1 (28)1 730 m10:54:04
2662135693Klemens OpelInskolning (10) 980 m10:55:34
912050776Tyra KarlssonD16 (18)4 110 m11:01
532077261Lovisa DufvaD14 (33)3 410 m11:04
2135655Anne OpelÖppen motion 3 (12)2 220 m11:04:07
1242119996Tobias OpelH10 (18)1 380 m11:07
2063829Adrian CarlssonÖppen motion 5 (22)3 330 m11:07:07
952077278Lisa JakobssonD16 (18)4 110 m11:09
2842104400Linnea DufvaU1 (28)1 730 m11:11:09
285431064Sofie LindU1 (28)1 730 m11:11:26
283448385Ida-Marie TuvessonU1 (28)1 730 m11:11:28
572060816Ebba AnderssonD14 (33)3 410 m11:12
428850Fredrik GranholmÖppen motion 8 (19)5 050 m11:13:41
12841920Alexander DufvaH10 (18)1 380 m11:15
99429723Amanda SchönfeldtD16 (18)4 110 m11:17
248510Hans DevallÖppen motion 4 (8)4 210 m11:18:53
619041006Alice LarssonD14 (33)3 410 m11:20
2063880Robin EdlundH18 (3)5 050 m11:22
1329090421Herman EliassonH10 (18)1 380 m11:23
1039030928Astrid RexD16 (18)4 110 m11:25
652078093Elsa GranholmD14 (33)3 410 m11:28
1367207279Jonas LindH10 (18)1 380 m11:31
1072050778Julia NordlanderD16 (18)4 110 m11:33
1482060775Emil LundgrenH12 (25)2 220 m11:34
69443464Stina LindholmD14 (33)3 410 m11:36
1392135666Axel DanielssonH10 (18)1 380 m11:37
1751050905Olov NorinH14 (28)3 330 m11:38
1109021227Alva LarssonD16 (18)4 110 m11:39
1402089150Albin TuvessonH10 (18)1 380 m11:39
17080508Linnea HellqvistD10 (16)1 380 m11:41
449498Karin LarssonD40 (14)4 110 m11:43
732063895Wilma LarssonD14 (33)3 410 m11:44
1532063827Alex AnderssonH12 (25)2 220 m11:44
52088427Freja LoréD10 (16)1 380 m11:49
1410885Malin TuvessonD40 (14)4 110 m11:49
77445068Ebba LindholmD14 (33)3 410 m11:52
1582120007Linus OpelH12 (25)2 220 m11:54
2119981Hans OpelÖppen motion 5 (22)3 330 m11:57:00
185903038Elis LiukkonenH14 (28)3 330 m11:58
1771213Irené LarssonÖppen motion 5 (22)3 330 m11:59:53
812078275Ylva SandströmD14 (33)3 410 m12:00
228049Lena AnderssonD40 (14)4 110 m12:01
1631001492Andrei KuzminH12 (25)2 220 m12:04
132104419Selma YtterströmD10 (16)1 380 m12:05
2187919223Petter ErlandssonH16 (30)4 500 m12:05
757677Sara TimnerD40 (14)4 110 m12:07
1909050528Wilmer RexH14 (28)3 330 m12:08
17362378Agnes VågbergD10 (16)1 380 m12:13
2104368Daniel YtterströmÖppen motion 5 (22)3 330 m12:13:53
2104365Anna DufvaÖppen motion 5 (22)3 330 m12:15:29
21403813Nora UddmanD12 (24)2 220 m12:18
1951051126Mattias LarssonH14 (28)3 330 m12:18
222060777Signe FeilD12 (24)2 220 m12:20
7720108Henrik LundgrenH40 (21)5 430 m12:23
614184Pessi LiukkonenH21 (15)5 700 m12:27
2078255Caroline YtterströmÖppen motion 3 (12)2 220 m12:27:38
200449492Oskar ErlandssonH14 (28)3 330 m12:28
2309911991Jonne LiukkonenH16 (30)4 500 m12:29
1411379Ola TuvessonH40 (21)5 430 m12:31
730321Magnus JonssonH21 (15)5 700 m12:33
302077279Ella YtterströmD12 (24)2 220 m12:36
7005080Håkan StoltH21 (15)5 700 m12:39
7660620Erik NorinH40 (21)5 430 m12:39
2368444002Oskar VikströmH16 (30)4 500 m12:41
342121904Wilma LindströmD12 (24)2 220 m12:44
8030771Janne NäätänenH21 (15)5 700 m12:45
245883Ola LindströmH40 (21)5 430 m12:47
234871Thomas RexH21 (15)5 700 m12:51
382050777Moa KarlssonD12 (24)2 220 m12:52
2063873Torbjörn AnderssonH40 (21)5 430 m12:55
771118Tobias EliassonH21 (15)5 700 m12:57
362359Josef AnderssonH40 (21)5 430 m12:59
422119672Klara EdströmD12 (24)2 220 m13:00
459060123Alva EliassonD12 (24)2 220 m13:06
9Sara JakobssonD10 (16)1 380 m
26Emma JakobssonD12 (24)2 220 m
166Ivar GranholmH12 (25)2 220 m
Elin SvenssonD40 (14)4 110 m
Erik JakobssonH40 (21)5 430 m
2060773Helena KarlssonÖppen motion 1 (1)1 730 m

Söderhamns OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8625730Martin SundströmH21 (15)5 700 m12:29
8625750David SundströmH21 (15)5 700 m12:47

Timrå SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
259156Åke HöglundH70 (8)2 470 m11:03

Umeå OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9129243Gunnar TigerH60 (8)3 260 m11:33
19787Agneta FriesD50 (6)3 260 m12:19

Verdal OK

44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2682135379Even Ydse SivertsenInskolning (10) 980 m10:41:39
2902135385Torje Eggen VatneU1 (28)1 730 m10:45:22
2672135378Brage Eggen VatneInskolning (10) 980 m10:46:28
300441767Matilde Tanem IversenInskolning (10) 980 m10:46:53
2692135380Siri Ydse SivertsenInskolning (10) 980 m10:47:11
2882135384Mads Stensland MelbyeU1 (28)1 730 m10:47:39
2862135382Edvard Skoknes WollU1 (28)1 730 m10:53:24
2702135381Åsa Skoknes WollInskolning (10) 980 m10:53:31
1212135370Ovid Baglo BjørkengH10 (18)1 380 m11:01
1426977Jon Marius Vaag IversenÖppen motion 8 (19)5 050 m11:03:29
225415Sverre KristoffersenH70 (8)2 470 m11:09
2135369Elin SikkelandÖppen motion 5 (22)3 330 m11:09:02
2135393Åge SivertsenÖppen motion 8 (19)5 050 m11:12:26
2135390Trond IversenÖppen motion 3 (12)2 220 m11:14:50
592135368Mathea Baglo BjørkengD14 (33)3 410 m11:16
1291426974William IversenH10 (18)1 380 m11:17
2135391Otto BrustadÖppen motion 8 (19)5 050 m11:17:10
1003281Karl Arne MelbyeH60 (8)3 260 m11:21
2872135383Hanna SkjerveU1 (28)1 730 m11:23:37
2891519652Martine Nubdal FrøsethU1 (28)1 730 m11:23:41
1461426998Filip IversenH12 (25)2 220 m11:30
108662610Trude MarkhusD16 (18)4 110 m11:35
1004050Kari Halvorsen MelbyeD60 (4)2 470 m11:45
752135367Fredrikke Baglo BjørkengD14 (33)3 410 m11:48
2135388Ketil VatneÖppen motion 3 (12)2 220 m11:49:13
1562135372Vinjar Eggen VatneH12 (25)2 220 m11:50
82135365Mia Stensland MelbyeD10 (16)1 380 m11:55
2152135374Martin Vehus SkjerveH16 (30)4 500 m11:59
1612135371Ludvig GrindbergH12 (25)2 220 m12:00
121239489Emilie Nubdal FrøsethD10 (16)1 380 m12:03
1354584Ole Morten FrøsethÖppen motion 8 (19)5 050 m12:05:12
162135364Helmine GrindbergD10 (16)1 380 m12:11
449904Stein MarkhusH50 (16)5 050 m12:12
2135386Guro Laksholm GrindbergÖppen motion 3 (12)2 220 m12:13:29
1932135373Aleksander Tanem IversenH14 (28)3 330 m12:14
2135387Ingrid TanemÖppen motion 3 (12)2 220 m12:15:33
2135376Inge HafstadH50 (16)5 050 m12:20
2135389Olav Einar HegstadÖppen motion 5 (22)3 330 m12:22:34
9649196Gunhild BredesenD50 (6)3 260 m12:23
2135375Kurt Ove MelbyeH40 (21)5 430 m12:27
2135377Vidar SkjerveH50 (16)5 050 m12:28
7770603Tor Ove HallemH50 (16)5 050 m12:36
312135366Anne Eline Vehus SkjerveD12 (24)2 220 m12:38
9804966Arne OkkenhaugH50 (16)5 050 m12:42

Wing OK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1422083996Jakob Jøsang WithH12 (25)2 220 m11:22
152441297Alfred HøysæterH12 (25)2 220 m11:42
2441267Maia Ruano StrandD10 (16)1 380 m11:43
179441765Magne GutvikH14 (28)3 330 m11:46
157441718Sofus LindH10 (18)1 380 m11:52
162441714Loke Strøm HaugsnesH12 (25)2 220 m12:02
189441763Borgar StavrumH14 (28)3 330 m12:06
2217498475Nikolai RenolenH16 (30)4 500 m12:11
2139024Eivind LonaH40 (21)5 430 m12:17
227441770Petter Andreas LonaH16 (30)4 500 m12:23
441774Morten StrandH50 (16)5 050 m12:26
2332085511Erling Eide HustvedtH16 (30)4 500 m12:35
239441766August NykvistH16 (30)4 500 m12:47
242441768Gabriel CallananH16 (30)4 500 m12:53

Vittjärvs IK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452982Roland SalomonssonH70 (8)2 470 m11:01
8045618David LundstenH21 (15)5 700 m12:31

VK Uvarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
15411Thomas EngbergÖppen motion 7 (7)2 470 m11:15:06

Åre OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
41715Magnus JohanssonH21 (15)5 700 m11:00
2131945Gunnar HedbergH70 (8)2 470 m11:13

Åsarna IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2081834Josefina SundmanD21 (7)5 050 m11:02

Älvsby IF OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2135398Kristina NordeboÖppen motion 7 (7)2 470 m12:08:11

Östersunds OK

57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2104246Johan BeiersenÖppen motion 5 (22)3 330 m11:00:12
2922119927Stella BoströmU1 (28)1 730 m11:00:25
932081809Flisa RavaldD16 (18)4 110 m11:05
542085541Gry DahlgrenD14 (33)3 410 m11:06
26912Maria Dovåker LissD21 (7)5 050 m11:06
8460419Åke BengtssonH70 (8)2 470 m11:07
125345028Arvid HedmanH10 (18)1 380 m11:09
275451249Selma LindblomInskolning (10) 980 m11:13:57
891216Helen HanstockD21 (7)5 050 m11:14
276451244Alvar LindblomU1 (28)1 730 m11:14:07
2085531Lars SahlénH70 (8)2 470 m11:15
451240Kajsa WickenbergÖppen motion 3 (12)2 220 m11:18:50
2119957Isa WickenbergÖppen motion 4 (8)4 210 m11:20:28
622085491Elsa ArnessonD14 (33)3 410 m11:22
1332075286Arvid BerggrenH10 (18)1 380 m11:25
1452119917Oskar BoströmH12 (25)2 220 m11:28
1052081801Greta BlücherD16 (18)4 110 m11:29
2135399Katarina LindblomÖppen motion 8 (19)5 050 m11:31:19
2135400Sixten LindblomÖppen motion 4 (8)4 210 m11:31:24
2742139022Emelie HalvarssonU1 (28)1 730 m11:33:18
2085524Ola RavaldÖppen motion 8 (19)5 050 m11:33:50
702085490Hanna LindqvistD14 (33)3 410 m11:38
1507203450Elias HalvarssonH12 (25)2 220 m11:38
2085501Ingeborg DanielssonD60 (4)2 470 m11:41
742085553Alva ErikssonD14 (33)3 410 m11:46
4243254Emilie ErikssonD10 (16)1 380 m11:47
1552085489Simon LindqvistH12 (25)2 220 m11:48
452684Anders DanielssonÖppen motion 8 (19)5 050 m11:52:58
782081856Filippa BernstenD14 (33)3 410 m11:54
1832085492Axel ArnessonH14 (28)3 330 m11:54
2139018Pär LindblomÖppen motion 8 (19)5 050 m11:54:07
1602081874Jonatan GreenH12 (25)2 220 m11:58
1418105Hans GreenÖppen motion 5 (22)3 330 m12:00:36
822075287Frida BerggrenD14 (33)3 410 m12:02
2172085510Axel HedströmH16 (30)4 500 m12:03
24797Kristina LarssonÖppen motion 4 (8)4 210 m12:03:03
26352Johan NilssonÖppen motion 8 (19)5 050 m12:03:07
2081742Elma RoosÖppen motion 3 (12)2 220 m12:04:36
1182081748Klara RoosD16 Kort (1)3 410 m12:04:57
1657721207Olle SjöblomH12 (25)2 220 m12:08
2722085496Emil Schjødt MyranInskolning (10) 980 m12:08:20
2087104Viktor TimrénÖppen motion 3 (12)2 220 m12:08:37
1428351Camilla GillströmD50 (6)3 260 m12:13
1682081838Måns RavaldH12 (25)2 220 m12:14
1692085526Olle HambergH12 (25)2 220 m12:16
2104205Bengt JonssonÖppen motion 5 (22)3 330 m12:17:07
252081919Kajsa BernstenD12 (24)2 220 m12:26
2292119939Jakob WickenbergH16 (30)4 500 m12:27
9102164Maria HalvarssonÖppen motion 5 (22)3 330 m12:34:55
1950612James TurtonH21 (15)5 700 m12:37
332135395Hilde OscarssonD12 (24)2 220 m12:42
2081617Olof RoosH40 (21)5 430 m12:43
372081837Greta HedmanD12 (24)2 220 m12:50
2075240Daniel BerggrenH21 (15)5 700 m12:55
412135697Ellen ÖstbergD12 (24)2 220 m12:58
2912085521Erik HedströmU1 (28)1 730 m
2119929Gösta NilssonH80 (1)2 040 m

Annonser