Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vårträffen, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vårträffen, Gotland
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: söndag 22 april 2018

D21

7 440 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg10:09
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK10:12
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg10:15

H21

10 220 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas NikolaussonVisborgs OK10:00
Håkan MattssonGotlands Bro OK10:03
Mattias WestfältGotlands Bro OK10:06
Olof PerssonSvaide Roma SOK10:09
Albin LarssonGotlands Bro OK10:12
Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:15
Leon HanssonVisborgs OK10:18
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:21
Erik RankinVisborgs OK10:24
Brent GodmanGotlands Bro OK10:27

D20

5 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin DahlVisborgs OK10:00

H20

10 220 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias LevinSvaide Roma SOK09:57

D16

4 440 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna WallinSvaide Roma SOK10:01

H16

5 580 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:12
Folke SvangrenGotlands Bro OK10:15
Johan BergiusVisborgs OK10:18

D14

4 070 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BäckstädeVisborgs OK10:09

H14

4 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peder PerssonGotlands Bro OK10:06
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK10:12
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:15
Albin Lindh SporreVisborgs OK10:18
Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:21

D12

3 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felice GardelinGotlands Bro OK10:02
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:05
Alice ReintzGotlands Bro OK10:08

H12

3 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Neo CederqvistVisborgs OK10:14
Olof LevinSvaide Roma SOK10:17
Oscar KoertgeVisborgs OK10:20

D10

2 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva Lindh SporreVisborgs OK10:01

H10

2 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav HellminVisborgs OK10:10
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:13

D40

2 780 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:05:00
Jenny KoertgeVisborgs OK10:08:00
Paula JakobssonGarda OK10:11:00
Pernilla MellinSvaide Roma SOK10:17:00
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:27:21

H40

7 120 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:08
Stefan PerssonVisborgs OK10:11
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:14
Andreas PherssonGotlands Bro OK10:17
Anders EklundSvaide Roma SOK10:20
Göran GustafssonGotlands Bro OK10:23
Greger WesterlundSvaide Roma SOK10:26
Ulf NilssonGotlands Bro OK10:29
Anders HellminVisborgs OK10:32
Göran KimellGotlands Bro OK10:35

D50

4 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monika JonssonSvaide Roma SOK10:07
Ann-Britt LevinGarda OK10:10
Annika ÖsterdahlVisborgs OK10:13
Birgitta HjerthénGotlands Bro OK10:16

H50

5 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BergGarda OK10:22
Anders LevinSvaide Roma SOK10:25
Niklas GustafssonGarda OK10:28

D60

3 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina JakobssonGarda OK10:01
Lena NyströmVisborgs OK10:04

H60

4 780 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif SvangrenGotlands Bro OK10:24
Anders ÖbergIFK Mora OK10:27

D65

3 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK10:02
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg10:05
Brita AugustssonVisborgs OK10:08
Ingrid DanielssonVisborgs OK10:11

H65

4 440 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BlomérGotlands Bro OK10:19
Måns ÖhmanVisborgs OK10:22
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK10:25
Bo MagnussonVisborgs OK10:28
Gert LundquistGotlands Bro OK10:31

H70

3 560 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle GardellVisborgs OK10:10
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg10:13
Erland GardellGotlands Bro OK10:16
Tommie OlssonVisborgs OK10:19

D75

2 650 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena JacobssonVisborgs OK10:09
Edith BergvallVisby IF Gute SOK10:12
Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:15

H75

3 360 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leo LövdahlVisby IF Gute SOK10:14
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:17

H80

2 780 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berndt BergGarda OK10:11
Folke LindgrenVisborgs OK10:14
Birgitta BergGarda OK10:17

Inskolning

1 810 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lewis KeyGotlands Bro OK09:33:45
Martin SvenssonSvaide Roma SOK09:33:47
Emmett KeyGotlands Bro OK09:33:49
Bianca JakobssonGarda OK09:34:58
Lovis KnutasSvaide Roma SOK09:52:27
Alvar KnutasSvaide Roma SOK10:04:18
Agnes SandgrenGotlands Bro OK10:21:38
Alice SamuelssonGotlands Bro OK10:21:40

U1

2 300 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josef NygrenVisborgs OK09:30:22
Oscar BromanVisborgs OK09:30:25
Ellen EklundGotlands Bro OK09:51:43
Hanna EklundGotlands Bro OK09:51:45
Liv LöfstedtGotlands Bro OK10:10:21
Nellie LeveauGotlands Bro OK10:10:23
Ida SvenssonSvaide Roma SOK10:14:06
Gunilla AsklanderGotlands Bro OK10:22:24
Erik WesterlundGotlands Bro OK10:25:26
William BobergGotlands Bro OK10:37:19
Mira EkengrenVisborgs OK10:46:44
Lea FarnelidKlubblös10:46:46

U2

2 260 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil BjörksvedGotlands Bro OK09:31:23
Ebba AppelgrenKlubblös09:36:30
Truls AppelgrenKlubblös09:36:37
Samuel EklundGotlands Bro OK09:50:59
Svante GustafssonGotlands Bro OK10:13:46
Enar LöfstedtGotlands Bro OK10:13:59
Ebba SamuelssonGotlands Bro OK10:19:47
Svante SamuelssonGotlands Bro OK10:19:48
Evelina SandgrenGotlands Bro OK10:19:50
Viktor WesterlundGotlands Bro OK10:24:25

Öppen motion 1

2 260 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Norah Söderholm GardellGotlands Bro OK10:06:10
Rasmus GunnarssonVisborgs OK10:36:44
Wilmer EkengrenKlubblös10:46:52

Öppen motion 3

3 160 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Marie LarssonVisborgs OK09:49:15
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK09:54:10
Sture LarssonVisborgs OK10:02:02
Henrik ReintzGotlands Bro OK10:10:30
Henning NiklassonIF Hansa-Hoburg10:15:23
Karin AnderssonLjusdals OK10:17:10
Åsa MårtenssonKlubblös10:20:43
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:32:02
Marie NilssonGotlands Bro OK10:45:39
Karin LöfstedtGotlands Bro OK10:47:26

Öppen motion 4

3 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Åke HolmgrenKlubblös09:31:05
Susann HanssonGotlands Bro OK09:55:43
Anita ArneforsOK Södertörn10:04:35

Öppen motion 5

3 810 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia KeyGotlands Bro OK09:42:07
Robert GustafssonVisborgs OK09:50:37
Anna-Karin BergiusVisborgs OK10:01:41
Anders PerssonSvaide Roma SOK10:03:01
Anna SonnentheilVisborgs OK10:22:08
Johan BjörksvedGotlands Bro OK10:28:55
Tobias RöösGotlands Bro OK10:35:18

Öppen motion 6

6 190 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip HanssonGotlands Bro OK09:55:40
Lisa LindVisborgs OK10:00:00
Karin BengtssonVisborgs OK10:10:46
Björn FlodmanGotlands Bro OK10:12:09

Öppen motion 7

2 780 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan ErlandssonGarda OK09:32:12
Anders NilssonGotlands Bro OK09:51:21
Annika ErikssonGotlands Bro OK09:51:51
Helge GardelinGotlands Bro OK10:00:45
Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK10:01:49
Per LindskogGotlands Bro OK10:03:09
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK10:05:37
Magnus ThomssonGotlands Bro OK10:08:07
Albin Lindh SporreVisborgs OK10:11:59
Johan LundbergVisborgs OK10:22:12
Lars WesterlundGotlands Bro OK10:51:57
Ellen BodströmKamrat och IF KIF11:00:32
Rickard OlssonKamrat och IF KIF11:04:37

Öppen motion 8

4 440 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg09:55:12
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:05:18
Tommy UllbergSvaide Roma SOK10:15:15
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:16:46
Bertil AnderssonLjusdals OK10:17:37
Christina GustavssonSvaide Roma SOK10:19:06
Erik LöfgrenGotlands Bro OK10:28:18
Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK10:35:30

Öppen motion 9

7 440 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan WittmannGotlands Bro OK10:08:32

Annonser