Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, lång, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Gotland
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: söndag 30 september 2018

Garda OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Paula JakobssonD45 (4)4 590 m10:17
Katarina JakobssonD55 (5)4 000 m10:29
Niklas GustafssonH45 (13)6 620 m10:33
Ann-Britt LevinD55 (5)4 000 m10:35

Gotlands Bro OK

45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Norah GardellInskolning (2)1 420 m09:27:49
Emil GardellÖppen motion 3 (8)2 800 m09:43:37
Stefan WittmannH45 (13)6 620 m10:00
Elisabeth KimellD75 (2)2 480 m10:02
Erland GardellH70 (5)4 000 m10:07
Nellie LeveauU2 (5)2 380 m10:10:12
Alva NilssonU2 (5)2 380 m10:11:04
Helge GardelinÖppen motion 7 (14)3 340 m10:11:19
Erik NilssonH16 (2)5 540 m10:12
Ida WestfältD12 (2)2 600 m10:12
Ulf NilssonH45 (13)6 620 m10:12
Anders NilssonH70 (5)4 000 m10:13
Felice GardelinD12 (2)2 600 m10:15
Olof GardellÖppen motion 7 (14)3 340 m10:16:12
Mattias WestfältH21 (8)11 940 m10:18
Ronny LiljegrenH45 (13)6 620 m10:18
Anne-Marie LundquistÖppen motion 3 (8)2 800 m10:19:39
Håkan MattssonH21 (8)11 940 m10:21
Natalie GardelinD14 (3)3 890 m10:22
Ylva SvangrenD45 (4)4 590 m10:23
Svante GustafssonU2 (5)2 380 m10:23:06
Joakim GustafssonH12 (3)2 600 m10:24
Magnus IhreskogH45 (13)6 620 m10:24
Birgitta HjerthénD55 (5)4 000 m10:26
Andreas PherssonH21 (8)11 940 m10:27
Alma PetterssonD14 (3)3 890 m10:28
David WestfältH14 (5)3 890 m10:28
Jonas PetterssonÖppen motion 7 (14)3 340 m10:28:16
Karin MårtenssonD65 (2)3 530 m10:29
Göran GustafssonH45 (13)6 620 m10:30
Bo SandahlÖppen motion 7 (14)3 340 m10:30:00
Gert LundquistH65 (7)4 590 m10:32
Andreas LiljegrenH21 (8)11 940 m10:33
Edvard PetterssonH14 (5)3 890 m10:34
Olle SvangrenÖppen motion 5 (4)3 480 m10:37:53
Sven-Åke AsklanderH65 (7)4 590 m10:38
Brent GodmanH21 (8)11 940 m10:39
Jonathan FlodmanH14 (5)3 890 m10:40
Leif SvangrenH55 (3)5 630 m10:41
Kjell SkalbergH65 (7)4 590 m10:41
Edvin NilssonH18 (4)6 620 m10:42
Anders BlomérH65 (7)4 590 m10:47
Vida FalkÖppen motion 3 (8)2 800 m10:51:22
Maja FlodmanÖppen motion 3 (8)2 800 m10:51:23
Björn FlodmanÖppen motion 8 (5)4 550 m10:51:33

IF Hansa-Hoburg

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Niklas HermanssonH45 (13)6 620 m10:06
Jerker EnekvistH70 (5)4 000 m10:10
Lennart GardeliusÖppen motion 7 (14)3 340 m10:13:51
Ulf AhlquistH70 (5)4 000 m10:16
Stefan FunkquistÖppen motion 7 (14)3 340 m10:25:48
Eric JohanssonH65 (7)4 590 m10:29
Maj-Britt GardeliusD65 (2)3 530 m10:32
Viktoria OlssonD21 (6)8 080 m10:37
Herman FunkquistH14 (5)3 890 m10:37
Katarina FunkquistÖppen motion 7 (14)3 340 m10:37:18

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Miranda LokrigeU2 (5)2 380 m10:21:09

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ingrid NygrenU2 (5)2 380 m10:21:32

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Wilda LöfÖppen motion 3 (8)2 800 m10:50:38

OK Södertörn

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anita ArneforsÖppen motion 5 (4)3 480 m10:00:47
Olle BlomgrenH65 (7)4 590 m10:44

Svaide Roma SOK

29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hanna WallinD16 (1)4 620 m10:01
Anders EklundH45 (13)6 620 m10:03
Pär GustafssonÖppen motion 7 (14)3 340 m10:03:19
Saga ÖforsÖppen motion 5 (4)3 480 m10:03:37
Tyra ÖforsD10 (2)2 400 m10:05
Tommy UllbergÖppen motion 8 (5)4 550 m10:06:38
Adam UllbergH10 (2)2 400 m10:08
Per WallinH45 (13)6 620 m10:09
Allan OlofssonÖppen motion 7 (14)3 340 m10:10:27
Iain RobertssonÖppen motion 3 (8)2 800 m10:12:50
Greger WesterlundH35 (7)8 080 m10:13
Alvar KnutasInskolning (2)1 420 m10:16:19
Elin JohnssonÖppen motion 8 (5)4 550 m10:16:45
Olof PerssonH35 (7)8 080 m10:19
Nina BjersanderD45 (4)4 590 m10:20
Olof LevinH12 (3)2 600 m10:21
Anders LevinH45 (13)6 620 m10:21
Anne-Marie KarlssonD55 (5)4 000 m10:23
Duncan RobertsonH21 (8)11 940 m10:24
Monika JonssonD45 (4)4 590 m10:26
Lennart MalmbergH45 (13)6 620 m10:27
Tuva NikolaussonD21 (6)8 080 m10:31
Anki HallströmD55 (5)4 000 m10:32
Gunnar WallquistH65 (7)4 590 m10:35
Pontus GustafssonH45 (13)6 620 m10:36
Ulrika NikolaussonD21 (6)8 080 m10:43
Mats EnglundH55 (3)5 630 m10:44
Mattias LevinH18 (4)6 620 m10:45
Eva BuskasÖppen motion 8 (5)4 550 m10:48:30

Visborgs OK

35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Måns PerssonÖppen motion 7 (14)3 340 m09:31:23
Anna BäckstädeÖppen motion 7 (14)3 340 m09:43:36
Nils HallgrenH80 (3)3 010 m10:00
Alva Lindh SporreD10 (2)2 400 m10:02
Stefan WahlgrenH35 (7)8 080 m10:04
Tommie OlssonH70 (5)4 000 m10:04
Folke LindgrenH80 (3)3 010 m10:06
Stefan ForsgrenH35 (7)8 080 m10:07
Johan BergiusH16 (2)5 540 m10:09
Anders HellminH35 (7)8 080 m10:10
Gustav HellminH10 (2)2 400 m10:11
Stefan PerssonH45 (13)6 620 m10:15
Erik RankinH35 (7)8 080 m10:16
Daniel SeestrandH35 (7)8 080 m10:22
Henrik JohanssonÖppen motion 7 (14)3 340 m10:24:11
Vincent SchollerU1 (4)1 670 m10:24:34
Armand NygrenU1 (4)1 670 m10:24:35
Marit SchollerU1 (4)1 670 m10:24:38
Klara BäckstädeD14 (3)3 890 m10:25
Sofia SchollerÖppen motion 7 (14)3 340 m10:25:41
Andreas NikolaussonH21 (8)11 940 m10:30
Albin Lindh SporreH14 (5)3 890 m10:31
Junia BirgerssonD21 (6)8 080 m10:34
Leon HanssonH21 (8)11 940 m10:36
Ingrid DanielssonÖppen motion 7 (14)3 340 m10:36:02
Albin LindgrenH18 (4)6 620 m10:39
Neo CederqvistH12 (3)2 600 m10:39
Anna SameliusD21 (6)8 080 m10:40
Ann-Charlotte DahlÖppen motion 8 (5)4 550 m10:40:19
Annika ÖsterdahlÖppen motion 5 (4)3 480 m10:44:58
Alice OlssonD21 (6)8 080 m10:46
Förnamn EfternamnU1 (4)1 670 m10:46:31
Mattias ÖsterdahlH18 (4)6 620 m10:48
Trulls AppelgrenÖppen motion 3 (8)2 800 m10:50:36
Ebba AppelgrenÖppen motion 3 (8)2 800 m10:50:37

Visby IF Gute SOK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jan JesslénH80 (3)3 010 m10:03
Edith BergvallD75 (2)2 480 m10:05
Leo LövdahlH75 (2)3 530 m10:08
Svenerik JohanssonH75 (2)3 530 m10:11
Torsten FlemmingH55 (3)5 630 m10:47

Annonser