Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gotland 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 9 juli 2019 - torsdag 11 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 3, lång, jaktstart

D21 Elit

5 100 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13Moa GustafssonUddevalla OK10:00
17Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK10:02
16Matilda AnderssonOK Kåre10:04
14Josephine RegnellVäxjö OK10:06
22Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna10:08
18Tone AlbrektssonOK Ravinen10:10
21Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:12
19Rebecka HeinrupTullinge SK10:14
20Emma LindgrenVisborgs OK10:16
15Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:18
12Laura AngeloAttunda OK10:20
11Linda ByströmOK Kåre10:22
4Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF10:24
9Frida ForsbergOK Ravinen10:26
8Junia BirgerssonVisborgs OK10:28
2Benita MånssonHagaby GoIF Örebro10:30
5Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK10:32
7Magdalena OlssonStora Tuna OK10:34
6Mikaela RönnbäckVisborgs OK10:36
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK10:38
10Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:40
3Tilda AnderssonOK Ravinen10:42

H21 Elit

5 760 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
53Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna10:01
64Andreas AnderssonStora Tuna OK10:03
52Niklas WraneSöders-Tyresö10:05
57Per BrolundOK Denseln10:07
49Sverre Turter SandvoldNydalens SK10:09
54Oskar SjöbergOK Linné10:11
55David ErikssonHagaby GoIF Örebro10:13
46Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering10:15
50Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna10:17
47Kalle BergmanOK Ravinen10:19
56Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:21
51Øystein SørensenEiker OL10:23
62Arvid VågIFK Göteborg Orientering10:25
58Jonas RinnbäckOK Ravinen10:27
67Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro10:29
66Lucas SundbladEksjö SOK10:31
65Ulf TroengOK Linné10:33
59Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö10:35
60David HectorSnättringe SK10:37
63Filip GrahnHestra IF10:39
61Johan EdenhamnLänna IF10:41
48Brent KeyGotlands Bro OK10:43
32Markus MartinelleSöders-Tyresö10:45
43Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:47
29Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:49
23Olav Schmitt GranNTNUI10:51
30Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering10:53
44Erik BerzellJärla Orientering10:55
28Fredrik LevinSvaide Roma SOK10:57
24Erik ThorssonTyrving IL10:59
42Erik PetterssonVisborgs OK11:01
26Josef NordlundOK Linné11:03
41Tintin KarlbergTullinge SK11:05
25Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna11:07
45Simon EngelHässleholms OK11:09
40Fredric JohanssonSnättringe SK11:11
27Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:13
33Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna11:15
34Mikael JaneråsOK Linné11:17
31Mathias WilhelmssonOK Kåre11:19
36Erik GustafssonNTNUI11:21
37Håkan MattssonGotlands Bro OK11:23
38Albin AnderssonOK Ravinen11:25
39Emil WingstedtHalden SK11:27
35Oliver PetersenSöders-Tyresö11:29

D20 Elit

4 460 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
73Fanny SundbladEksjö SOK10:43
74Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL10:45
72Hanna LagerbergOK Södertörn10:47
69Moa WestbladOK Ravinen10:49
70Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK10:51
68Anna HallménOK Tisaren10:53
71Frida VikströmSundsvalls OK10:55

H20 Elit

5 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
85Mattias IvaresOK Södertörn10:46
84Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK10:48
82Hannes SvahnOK Ravinen10:50
81Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna10:52
78Mattias KallhaugeSnättringe SK10:54
76Simon HardenFK Boken10:56
77Georg EklöwOK Södertörn10:58
80Viktor BergLeksands OK11:00
86Albin AnderssonTullinge SK11:02
79Filip MöllerOK Södertörn11:04
75Hugo EkingeOK Motala11:06

D18 Elit

3 990 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
88Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:33
103Annick MeisterOK Södertörn10:35
102Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK10:37
105Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:39
104Alice MarmelidOK Roxen10:41
106Maja TenghagenHärlövs IF10:43
101Hilda AxelssonFK Göingarna10:45
100Amelie JosefssonSkogslöparna10:47
99Elin DahlVisborgs OK10:49
107Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:51
94Ida HofstedtTäby OK10:53
93Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:55
91Amelie RajanIFK Lidingö SOK10:57
97Emilia EngelOK Ravinen10:59
89Elin RindstigSOK Viljan11:01
95Agnes BromanOK Roslagen11:03
92Lovisa WigertzLånghundra IF11:05
90Clara SpikLeksands OK11:07
96Ylva SandénOK Södertörn11:09
98Beata PetterssonGotlands Bro OK11:11

H18 Elit

4 460 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
130Oscar AnelandSnättringe SK10:58
121Lukas WernerIFK Lidingö SOK11:00
119Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby11:02
128Albin LindgrenVisborgs OK11:04
123Martin RinnbäckOK Ravinen11:06
129Alexander SchandlOK Södertörn11:08
126Albin LindskogOK Ravinen11:10
125Johan CallebergSnättringe SK11:12
127Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby11:14
122Mattias HaneOK Tyr11:16
120Hugo SetthagenOK Tranan11:18
124Mattias ÖsterdahlVisborgs OK11:20
114Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:22
109Jesper LidmarSnättringe SK11:24
110Johan BergiusVisborgs OK11:26
115David BorgSödertälje-Nykvarn OF11:28
108Edvin NilssonGotlands Bro OK11:30
113Victor SadaranganiJärla Orientering11:32
117Erik NilssonGotlands Bro OK11:34
112Albin PerssonHalmstad OK11:36
111Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:38
116Jakob Gadefors-NauHaninge SOK11:40
118Felix BäckstädeVisborgs OK11:42

D21

3 610 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna FrantzKungälvs OK10:01
Frida AnsinSvaide Roma SOK10:03
Jennie Malm BlomqvistCentrum OK10:05
Karin NordlundOK Linné10:07
Karoline AndersenTyrving IL10:09
Jenny PalmgrenSundsvalls OK10:11
Ronja ArvidssonIK Uven10:13
Malin DahlströmTullinge SK10:15
Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK10:17

H21

4 520 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas EkKöping-Kolsva OK10:01
Simon LindbergIK Uven10:03
Johan SpångIFK Hedemora OK10:05
Niklas KarlssonMälarö SOK10:07
Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK10:09
Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna10:11
Pontus WessmanLinköpings OK10:13
Daniel JönssonAttunda OK10:15
Erik BoströmEnebybergs IF10:17
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL10:19
Christian FoleySigtuna OK10:21
Linus LandergrenHestra IF10:23
Bertil CarlsonIFK Hedemora OK10:25
Jan NylundOK Linné10:27

D21 Kort

3 340 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sølvi Helene FossøyEiker OL10:01
Ebba PegestamOK Ravinen10:03
Johanna SanderiIFK Lidingö SOK10:05
Tilda MarmelidOK Roxen10:07
Audrey FoleySigtuna OK10:09
Sara NilssonOK Tranan10:11
Carolina OlssonÄlvdalens IF OK10:13
Marie OlssonOK Rodhen10:15
Malin SørensenEiker OL10:17
Carita ThorénGotlands Bro OK10:19

D20

3 610 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida HectorSnättringe SK10:25
Tine DalgaardKolding OK10:27

H20

3 610 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix PerssonHaninge SOK10:21

D18

3 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja SandvikAttunda OK10:35
Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:37
Malin HanssonTäby OK10:39

H18

3 610 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teodor ÄlvegranVästerås SOK10:31

D17-20 Kort

3 660 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen EkingeOK Motala10:02

D16

3 660 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma LarssonOK Milan10:48
Alicia SchandlOK Södertörn10:50
Wiola MagnussonGöteborgs SK10:52
Emma RindstigSOK Viljan10:54
Klara BäckstädeVisborgs OK10:56
Ellen PelanderOK Djerf10:58
Tilda BergLeksands OK11:00
Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK11:02
Natalie GardelinGotlands Bro OK11:04
Nora EngströmOK Nolaskogsarna11:06
Agnes DjurstedtEksjö SOK11:08
Ida HjortOK Roxen11:10
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK11:12
Eleonora AlinderSjövalla FK11:14
Angelina ÄlvegranVästerås SOK11:16
Ella SöderbergOK Skogsfalken11:18
Klara PerssonHalmstad OK11:20

H16

3 660 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kasper LagerströmNyköpings OK10:06
Oskar VikströmSundsvalls OK10:08
Peder PerssonGotlands Bro OK10:10
Fredrik HaneOK Tyr10:12
Jens DalgaardKolding OK10:14
Uno BjörklundOK Ravinen10:16
Svante SirviöUmeå OK10:18
Peder BryggenHalden SK10:20
David WestfältGotlands Bro OK10:22
Axel FribergerJärla Orientering10:24
Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:26
Oscar OlinIK Hakarpspojkarna10:28
Erik BovalliusJärfälla OK10:30
Linus AhlénIF Hagen10:32
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK10:34
John KinnanderMatteus SI10:38
Herman Lien BackstrømHalden SK10:40
Hugo UnossonKalmar OK10:42
Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK10:44
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK10:46

D16 Kort

3 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin EylertsenHalden SK10:16

H16 Kort

3 110 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus KarlssonAskersunds OK10:00
Jonathan EylertsenHalden SK10:02
Oskar HanssonAskersunds OK10:04
Gordon GustafsonLunds OK10:06
Axel TenghagenHärlövs IF10:08

D14

3 110 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigrid Schmitt GranHalden SK11:14
Emmy RoosIF Thor11:16
Emma OlinIK Hakarpspojkarna11:18
Maren HenriksenVang OL11:20
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF11:22
Ulrika PerssonGotlands Bro OK11:24
Stella ÄlvegranVästerås SOK11:26
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF11:28
Ellen AnelandOK Ravinen11:30
Stina SöderqvistLinköpings OK11:32
Clara LövgärdOK Alehof11:34
Linnéa WestlinValbo AIF11:36
Pauline HaglundIFK Hedemora OK11:38
Ida WestfältGotlands Bro OK11:40
Audrey HanssonFrölunda OL11:42
Alma PetterssonGotlands Bro OK11:44
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:46
Sara Storm-AnderssonOK Tyr11:48
Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK11:50
Tova RangertIK Hakarpspojkarna11:52

H14

3 110 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix LindOK Tyr10:22
Niels DalgaardKolding OK10:24
Tim MartnerFrölunda OL10:26
Gustav LübckeOK Ravinen10:28
Liam WingstedtHalden SK10:30
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:32
Elis HanssonIF Thor10:34
William OksvoldOK Kåre10:36
Linus AlinderSjövalla FK10:38
Hjalmar AxelssonFK Göingarna10:40
Tor NylundOK Linné10:42
August EkingeOK Motala10:44
Martin BryggenHalden SK10:46
Edwin FalkstrandTormestorps IF10:48
Oskar BoströmÖstersunds OK10:50
Morris BjörklundOK Ravinen10:52
Eddie KarlssonOK Vilse 8710:54
Rasmus HedarOK Tor10:56
Fabian AlinderSjövalla FK10:58
Svante SandvikAttunda OK11:00
Simon StridhSkogsluffarnas OK11:02
Albert BrohedeOK Tyr11:04
Albin Lindh SporreVisborgs OK11:06
Albin WraneHestra IF11:08
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg11:10

H14 Kort

2 520 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob EylertsenHalden SK10:01

D12

2 520 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes ErlandssonVimmerby OK10:51
Felice GardelinGotlands Bro OK10:53
Tora BjörklundOK Ravinen10:55
Tilde LampinenSödertälje-Nykvarn OF10:57
Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:59
Hanna HanssonAskersunds OK11:01
Ebba LövgärdOK Alehof11:03
Alice ReintzGotlands Bro OK11:05
Lovisa ThybeckLindebygdens OK11:07
Nilla EnquistOK Hammaren11:09
Alma WesselLänna IF11:11
Emmy EllbringFK Finn11:13
Tindra KarlssonAskersunds OK11:15
Emma PerssonHalmstad OK11:17
Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK11:19
Minna WingstedtHalden SK11:21
Alva Lindh SporreVisborgs OK11:23
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK11:25
Wera BjörklundOK Ravinen11:27
Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:29
Frida SöderqvistLinköpings OK11:31

H12

2 520 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav HellminVisborgs OK10:05
Enar LöfstedtGotlands Bro OK10:07
Axel ThybeckLindebygdens OK10:09
Ture LindskogOK Ravinen10:11
Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK10:13
Harald MartnerFrölunda OL10:15
Walter OksvoldOK Kåre10:17
Neo CederqvistVisborgs OK10:19
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:21
Edvard PelanderOK Djerf10:23
Jarvis HanssonFrölunda OL10:25
Johan DalgaardKolding OK10:27
Arvid FalkstrandTormestorps IF10:29
Lukas NyströmGotlands Bro OK10:31
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK10:33
Linus NybergJärla Orientering10:35
Olof LevinSvaide Roma SOK10:37
Fabian LarssonOK Milan10:39
Max BoströmJärfälla OK10:41
Valle LarssonIF Thor10:43
Joakim GustafssonGotlands Bro OK10:45
Emil DalgaardKolding OK10:47

D10

2 030 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stella BoströmÖstersunds OK10:48
Lisen MobergSundsvalls OK10:50
Ellen StadigOK Ravinen10:52
Greta SandvikAttunda OK10:54
Alma WestlinValbo AIF10:56
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK10:58
Liv LöfstedtGotlands Bro OK11:00
Agnes LübckeOK Ravinen11:02
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK11:04
Isabella SjögrenOK Ravinen11:06
Olga Bertilsson SkogOK Linné11:08
Stella Näsman LandhSundbybergs IK11:10

H10

2 030 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ted NömmIFK Göteborg Orientering10:04
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF10:06
Mio ErikssonOK Milan10:08
Håkon BryggenHalden SK10:10
Svante GustafssonGotlands Bro OK10:12
Nils StåbiOK Kåre10:14
Malte HallmanAttunda OK10:16
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:18
Aksel ForsKungälvs OK10:20
Jacob TynnvallGotlands Bro OK10:22
Ville WingstedtHalden SK10:24
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:26
Axel FalkstrandTormestorps IF10:28
Alfred WesselLänna IF10:30
Rasmus DalgaardKolding OK10:32
Calle MobergSundsvalls OK10:34
Samuel EklundGotlands Bro OK10:36
Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SK10:38
Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:40
Vidar LarssonIF Thor10:42
Arvid BomanLinköpings OK10:44

D35

3 690 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida Pihl SkogOK Linné10:59
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg11:01
Malin SundebyCentrum OK11:03
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK11:05
Marie OhlinOK Linné11:07
Linda SjögrenKamrat och IF KIF11:09
Emma Pihl SkoogOK Linné11:11
Jennie AxinHagaby GoIF Örebro11:13
Karin LundbergTullinge SK11:15

H35

4 720 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF10:00
Mikael AxinHagaby GoIF Örebro10:02
Henrik AnderssonOK Tylöskog10:04
Jonas HallmanAttunda OK10:06
Karl LarssonUddevalla OK10:08
Joel SanderiIFK Lidingö SOK10:10
Jonas HalaiKamrat och IF KIF10:12

D40

3 690 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria SjögrenOK Ravinen11:34
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:36
Sandra AndreiOK Linné11:38
Anna RosnäsIK Stern11:40
Lena WesterlundOK Djerf11:42
Sofia CarlssonLindebygdens OK11:44
Emma LundberghKamrat och IF KIF11:46
Guro BryggenHalden SK11:48
Lina LindbergBackwoods Orienteering Klub11:50
Lena KaskOK Linné11:52
Sara RosengrenOK Gränsen11:54
Emma VictorinKFUM Örebro OK11:56
Sandra HanssonFrölunda OL11:58
Ingrid AlinderSjövalla FK12:00
Anna MartnerFrölunda OL12:02
Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF12:04
Ida WesselLänna IF12:06
Malin LindskogOK Ravinen12:08
Anja WingstedtHalden SK12:10

H40

4 470 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Greger WesterlundSvaide Roma SOK10:01
Christian StiernstedtKungälvs OK10:03
Olle TyrlandCentrum OK10:05
Staffan BerglundIFK Umeå10:07
Jens StåbiOK Kåre10:09
Martin TerryIFK Lidingö SOK10:11
Mathias SundbäckSävedalens AIK10:13
Anders DalgaardKolding OK10:15
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:17
Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF10:19
Anders PelanderOK Djerf10:21
Jonas MartnerFrölunda OL10:23
Jörgen OhlinTullinge SK10:25
Ove OksvoldCentrum OK10:27
Robert WallsténSnättringe SK10:29
Axel ÅkerblomOK Linné10:31
Fredrik PerssonHalmstad OK10:33
Magnus AlinderSjövalla FK10:35
Henrik SöderqvistLinköpings OK10:37
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK10:39
Per GöthssonTäby OK10:41
Klas LarssonOK Milan10:43

D45

3 730 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina AnelandOK Ravinen11:06
Petra HellbergOK Södertörn11:08
Ellen Kathrine SvendsbyHalden SK11:10
Maria Von SchmalenséeAttunda OK11:12
Catarina HardenFK Boken11:14
Eva CedstedtLånghundra IF11:16
Martina KarlssonOK Vilse 8711:18
Nina BjersanderSvaide Roma SOK11:20
Anna HaneOK Tyr11:22
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK11:24
Charlotte FlansbjerOK Djerf11:26
Nina AhlénIF Hagen11:28
Malin WraneHestra IF11:30
Malin AlbinssonIFK Enskede11:32
Ewa PerssonTormestorps IF11:34
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK11:36
Åsa BäckstrandUmeå OK11:38
Charlotte VikströmSundsvalls OK11:40
Tina Näsman LandhSundbybergs IK11:42
Anna LövgärdOK Alehof11:44
Camilla DalgaardKolding OK11:46
Gunilla KallhaugeSnättringe SK11:48
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:50
Marina DickforsDalaportens OL11:52
Camilla EngelOK Ravinen11:54
Anna SchandlOK Södertörn11:56
Louise AxelssonFK Göingarna11:58
Sofie BergendahlIF Thor12:00
Maria WestlinValbo AIF12:02
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK12:04
Runa Lien BackstrømHalden SK12:06
Christina JosefssonSkogslöparna12:08
Anna OlinIK Hakarpspojkarna12:10
Ylva SvangrenGotlands Bro OK12:12
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF12:14
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK12:16
Ewa AlbrektssonOK Ravinen12:18

H45

4 320 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per Olav AndersenVang OL11:11
Casper GidingKamrat och IF KIF11:13
Per ErlandssonVimmerby OK11:15
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK11:17
Henrik MarmelidOK Roxen11:19
Håkan MagnussonGöteborgs SK11:21
Anders LarssonOK Milan11:23
Trond BjergeTistedalen Friluftslag11:25
Mattias WestfältGotlands Bro OK11:27
Anders OksvoldOK Kåre11:29
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:31
Anders EklundSvaide Roma SOK11:33
Greger AhlénIF Hagen11:35
Marcus HanssonFrölunda OL11:37
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK11:39
Anders LövgärdOK Alehof11:41
Fredrik DelåsHalden SK11:43
Martin LindskogOK Ravinen11:45
Göran GustafssonGotlands Bro OK11:47
Daniel BrohedeOK Tyr11:49
Markus OlinIK Hakarpspojkarna11:51
Henrik ErlandssonOK Södertörn11:53
Robert HjelmVimmerby OK11:55
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:57
Tomas BomanLinköpings OK11:59
Ola SöderbergOK Skogsfalken12:01
Magnus JohanssonNyköpings OK12:03
Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF12:05
Patrik FriskGustavsbergs OK12:07
Christer LarssonSala OK12:09
Pål BackstrømHalden SK12:11
Martin StenbackJärfälla OK12:13
Göran KimellGotlands Bro OK12:15
Niclas KinnanderMatteus SI12:17

D50

3 340 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanna DjurstedtEksjö SOK10:31
Camilla CarlssonHärlövs IF10:33
Anna-Lena JacobssonDegerfors OK10:35
Lotta BorgLinköpings OK10:37
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:39
Helena LindmanOK Gränsen10:41
Lotta SundbladEksjö SOK10:43
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna10:45
Åshild FlatebakkenTyrving IL10:47
Åsa SpikLeksands OK10:49
Lina BerggrenTullinge SK10:51
Annette WigertzLånghundra IF10:53
Marianne NjåsteinTyrving IL10:55
Britt FossøyNotodden OL10:57
Susanne BovalliusJärfälla OK10:59
Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL11:01
Evonne StrandOK Linné11:03
Gunn Jorunn TveitenKongsberg OL11:05
Nina KarlssonIFK Lidingö SOK11:07
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna11:09
Annika EngelHässleholms OK11:11
Katarina LindbärgOK Södertörn11:13
Anna OlssonIF Thor11:15
Carin KihlströmTäby OK11:17
Hege FeiringTyrving IL11:19

H50

3 800 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen HjortOK Roxen11:10
Per NilssonJärfälla OK11:12
Staffan BromanOK Roslagen11:14
Stefan DjurstedtEksjö SOK11:16
Magnus LarssonFK Göingarna11:18
Martin BjörklundOK Ravinen11:20
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg11:22
Tommy LindgrenSigtuna OK11:24
Kalle WraneSävedalens AIK11:26
Ulf IsakssonHässleby SOK11:28
Anders ÄlvegranVästerås SOK11:30
Johan JacobssonOK Orion11:32
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK11:34
Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna11:36
Per-Johan JosefssonSkogslöparna11:38
Thomas RoosIF Thor11:40
Bjørn Axel GranHalden SK11:42
Lars Håkan SandvikAttunda OK11:44
Anders EkingeOK Motala11:46
Erik BerggrenTullinge SK11:48
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:50
Magnus RajanIFK Lidingö SOK11:52
Per Öivind BraarudHalden SK11:54
Magnus TenghagenHärlövs IF11:56
Niklas GustafsonLunds OK11:58
Peter AlbinssonIFK Enskede12:00
Lars JacobssonDegerfors OK12:02
Ola BovalliusJärfälla OK12:04
Jan StridhSkogsluffarnas OK12:06
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK12:08
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK12:10
Olov VikströmSundsvalls OK12:12
Nils EklöwOK Södertörn12:14
Clas EngströmOK Nolaskogsarna12:16
Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna12:18

D55

3 340 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet EnmarkGävle OK11:35
Anna AlbinssonIFK Mora OK11:37
Siw SolstadTyrving IL11:39
Kristina BergstrandSöders-Tyresö11:41
Ann-Marie AnderssonTenhults SOK11:43
Kirsti Grundnes BergTyrving IL11:45
Annika SvenssonSolna OK11:47
Marie MalmborgSöders-Tyresö11:49
Monika JonssonSvaide Roma SOK11:51
Carina JacobssonOK Rodhen11:53
Eva SvanbergJärfälla OK11:55
Katarina SundqvistOK Kåre11:57
Anna GöhlmanTyrving IL11:59
Marita AxelssonOK Ravinen12:01
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF12:03
Birgitte BachViborg Orienteringsklub12:05
Sussie BjörkmanDalaportens OL12:07
Helle NikkelViborg Orienteringsklub12:09
Else GrandalTyrving IL12:11
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK12:13
Britta SahlinVänersborgs SK12:15
Ulrike KorffSC Achmer12:17

H55

3 740 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven WigertzLånghundra IF10:39
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:41
Carl-Johan ThorellOK Ravinen10:43
Anders WinbladSöders-Tyresö10:45
Anders LevinSvaide Roma SOK10:47
Torkjel NesheimTyrving IL10:49
Tomas SundqvistOK Kåre10:51
Jonas NylundCentrum OK10:53
Tomas NilssonHässleholms OK10:55
Bjørn Henning GrandalTyrving IL10:57
Lars-Åke DickforsDalaportens OL10:59
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:01
Börge BrubäkKongsberg OL11:03
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna11:05
Kent BergmanOK Ravinen11:07
Göran KarlssonOK Hällen11:09
Klaus HorneTyrving IL11:11
Rikard BorgLinköpings OK11:13
Kent BerggrenTullinge SK11:15
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:17
Bo StrandOK Linné11:19
Anders FossøyNotodden OL11:21
Pär WestbladOK Ravinen11:23
Jörgen HallénTrollhättans SOK11:25
Ulf NilssonGotlands Bro OK11:27
Are NjåsteinTyrving IL11:29
Per KallhaugeSnättringe SK11:31
Erik WadmanIFK Mora OK11:33
Hans SundqvistTullinge SK11:35
Peter ZetterströmSöders-Tyresö11:37
Ulf NyströmTrollhättans SOK11:39
Tom RådahlTyrving IL11:41
Lars HallabroHässleholms OK11:43
Patrik ThybeckLindebygdens OK11:45
Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:47
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK11:49
Christer BorgGöteborg-Majorna OK11:51
Thorbjörn LagerströmNyköpings OK11:53
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK11:55
Jan GranstedtHalden SK11:57
Johan PalmgrenTäby OK11:59
Hallvard BergTyrving IL12:01
Anders EnmarkGävle OK12:03
Per-Olof SvenssonLänna IF12:05
Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OK12:07
Egil EideTyrving IL12:09
Pär DahlströmTullinge SK12:11
Anders WinaldHellas Orientering12:13
David SöderströmSala OK12:15
Håkan LundbergSvaide Roma SOK12:17
Göran HanssonTäby OK12:19

D60

2 660 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann SvärmOK Gisle10:00
Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro10:02
Fiona HanstockBOK10:04
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik10:06
Pia StålhandskeBjörkfors GOIF10:08
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK10:10
Ann LeesmentMälarö SOK10:12
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK10:16
Inga-Britt PetterssonSala OK10:18
Ingela SvenssonOK Tyr10:20
Elisabeth BybergerSolna OK10:22
Lotta FischerströmSol Tranås10:24
Tanja-Birgit SöderströmSala OK10:26
Katarina JakobssonGarda OK10:28
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK10:30
Kirsti Aas OlsenEiker OL10:32
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:34

H60

3 950 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell GustafssonOK Järnbärarna11:12
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik11:14
David HanstockBOK11:16
Tommy RoosFalköpings AIK OK11:18
Mats LundbergDalaportens OL11:20
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK11:22
Mats LandquistKöping-Kolsva OK11:24
Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub11:26
Carl-Erik BerglövFagersta OK11:28
Leif SvangrenGotlands Bro OK11:30
Jan SvenssonOK Tyr11:32
Per WinteråsVästerbergslagens OL11:34
Lennart MalmbergSvaide Roma SOK11:36
Jan-Olof BäckOK Djerf11:38
Lars OhlinRånäs OK11:40
Klas ThybeckLindebygdens OK11:42
Peter AxelssonOK Ravinen11:44
Sven-Erik BrodinKristinehamns OK11:46
Håkan KarlssonMälarö SOK11:48
Dag SundinSträngnäs-Malmby OL11:50
Göran IvarezOK Södertörn11:52
Stig BarrettViborg Orienteringsklub11:54
Gunnar SvanbergJärfälla OK11:56
Matts AnderssonOK Ravinen11:58
Lars-Erik FiskumTyrving IL12:00
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK12:02
Bo PetterssonKFUM Örebro OK12:04
Anders LavforsCentrum OK12:06
Hans TarandiIFK Lidingö SOK12:08
Jan GottfridssonNorbergs OK12:10
Conny SahlinVänersborgs SK12:12
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK12:14
Peter JoelssonÅlems OK12:16
Pierre KarlssonOK Alehof12:18

D65

2 660 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ing-Marie BackEksjö SOK11:35
Karen LachanceGVOC11:37
Lena JansonArboga OK11:39
Karin AnderssonLjusdals OK11:41
Solvej CarlsonIFK Hedemora OK11:45
Doris KläyOLG Huttwil11:47
Titti BergendahlOK Måsen11:49
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna11:51
Britt GunnarssonKristinehamns OK11:53
Inger OnsbringEskilstuna OL11:55
Riggan FrändénJärla Orientering11:57
Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK11:59
Gunlis LarssonOK Enen12:01
Karin MårtenssonGotlands Bro OK12:03
Lena LindgrenOK Järnbärarna12:05
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg12:07
Gullan AnderssonVästerås SOK12:09
Ulla MohlinLjusdals OK12:11

H65

3 090 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif JonssonGustavsbergs OK10:02
Jens TörnmarckAskersunds OK10:04
Lennart HävrénTullinge SK10:06
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK10:08
Olle BlomgrenOK Södertörn10:10
Arne SvärmOK Gisle10:12
Bo AnderssonVästerås SOK10:14
Göran LarssonVänersborgs SK10:16
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF10:18
Leif CarlssonSOK Viljan10:20
Hans OhlinRånäs OK10:22
Peder WickströmArboga OK10:24
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL10:26
Lars-Erik OlssonOK Tyr10:28
Arne BackEksjö SOK10:30
Mats SandewallUmeå OK10:32
Tomas OlaussonAskersunds OK10:34
Anders JohanssonSol Tranås10:36
Birger ByströmAlfta-Ösa OK10:38
Staffan VestbomOckelbo OK10:40
Ivan SöderqvistLjusdals OK10:42
Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:44
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK10:46
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL10:48
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna10:50
Bengt CarlssonSkattkärrs SOK10:52
Jan ÅsbergHäverödals SK10:54
Kari TallqvistTimrå SOK10:56
Anders ÖbergIFK Mora OK10:58

D70

2 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina FranssonOK Virdarna11:18
Inger JanssonNynäshamns OK11:20
Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK11:22
Birgitta NorlinRimbo SOK11:24
Birgitta BillstamJärfälla OK11:26
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:30
Lotta BörjessonSävedalens AIK11:32
Lena StenbergIFK Umeå11:34
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK11:36
Kerstin RosengrenAttunda OK11:38
Barbro MartinssonOK Tyringe11:40
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF11:42
Margareta WikströmVäxjö AIS11:44
Ewa NordlundLänna IF11:46

H70

3 230 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn AhrlingSvaide Roma SOK09:59
Bo LindkvistKöping-Kolsva OK10:01
Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:03
Kurt Håkan AnderssonOK Tor10:05
Lars ÖsterbergSävedalens AIK10:07
Kjell SkalbergGotlands Bro OK10:09
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:11
Sven PihlEnköpings AIF10:13
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:15
Jan BojlingSolna OK10:17
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna10:19
Bertil AnderssonLjusdals OK10:21
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:23
Lars ArleboKFUM Örebro OK10:25
Anders StenbackBromma-Vällingby SOK10:27
John RanceGVOC10:29
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg10:31
Lennart MartinssonOK Tyringe10:33
Thorwald FranssonOK Virdarna10:35
Per EngkvistRonneby OK10:37
Gert LundquistGotlands Bro OK10:39
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg10:41
Bo ErikssonKöping-Kolsva OK10:43
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:45
Göran AnderssonOK Tylöskog10:47
Ernst KläyOLG Huttwil10:49
John ÖstlundSundbybergs IK10:51
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg10:53
Claes AnderssonSnättringe SK10:55
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:57
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:59
Jerry MartinssonOK Motala11:01
Leif NordlundLänna IF11:03
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg11:05
Staffan StålbergOckelbo OK11:07
Berndt StenbergIFK Umeå11:09
Christer JanssonHagaby GoIF Örebro11:11
Björn AnderssonGotlands Bro OK11:13

D75

2 130 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun EdströmOK Nipan11:14
Birgitta ArleboKFUM Örebro OK11:16
Sonja PernebyTullinge SK11:18
Inger LundSala OK11:20
Elisabeth KimellGotlands Bro OK11:22
Anita ErikssonGränna-Bygdens OK11:24
Monica KrigOK Nipan11:26
Barbro MelvingerOK Enen11:28

H75

2 510 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK11:17
Bo OrtmanVandrarringen11:19
Sven-Olov NorlinRimbo SOK11:21
Leo LövdahlVisby IF Gute SOK11:23
Sören JohanssonSala OK11:25
Arne AnderssonOK Motala11:27
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK11:29
P-O SandquistGävle OK11:31
Gustav KrighOK Nipan11:33
Ulf SvedestamEskilstuna OL11:35
Bo HedlundIFK Enskede11:37
Bengt KarlssonLinköpings AIK11:39
Ingemar AnderssonOK Orion11:41
Allan OlofssonSvaide Roma SOK11:43
Göran ErikssonGränna-Bygdens OK11:45
Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:47
Lars EdströmOK Nipan11:49
Torgny JonssonVäxjö AIS11:51
Jan RehdinKöping-Kolsva OK11:53
Ingemar JohnssonOK Södertörn11:55
Lars JonassonJärfälla OK11:59
Bo GustafssonOK Gränsen12:01
Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK12:03
Bo HanssonArboga OK12:05
Ingemar LindblomOK Orinto12:07

D80

2 130 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun ThigerLinköpings AIK10:19
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:21
Göta KåbergKöping-Kolsva OK10:23
Birgitta BergGarda OK10:25

H80

2 210 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:00
Mats ErikssonSala OK10:02
Kjell MjöbergHallstahammars OK10:04

H85

2 210 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen AxelssonIF Thor10:08
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:10
Jan JesslénVisby IF Gute SOK10:12
Alf LundkvistOK Tor10:14

Inskolning

1 540 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriel AndreiOK Linné09:30:00
Sixten SundbäckSävedalens AIK09:30:00
Arthur HöögUddevalla OK09:39:55
Ebbe TroppIFK Lidingö SOK09:40:37
Tyra KarlssonAskersunds OK09:41:09
Alfred JanssonEksjö SOK10:14:02
Stine SjögrenKamrat och IF KIF10:20:01
Linnéa BrohedeOK Tyr10:24:24
Linnea PalmérJönköpings OK10:30:35
Filip FrantzKungälvs OK10:52:05
Lucas HalvardssonKFUM Örebro OK11:00:46
Karin PorsöIK Hakarpspojkarna11:10:33
Ville W LampinenSödertälje-Nykvarn OF11:14:03
Astrid OhlinTullinge SK11:17:14
Kasper Ohlin-BoströmOK Linné11:17:15
Wilma OhlinTullinge SK11:17:16
Liv SanderinIFK Lidingö SOK11:26:18
Stellan LindahlLjungskile FK11:26:24
Malte ViberthKlubblös12:02:04

U1

1 540 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna EklundGotlands Bro OK09:30:00
Liam RosenOK Ravinen09:30:00
Agnes ÅkerblomOK Linné09:30:00
Ebba JaneråsOK Linné09:35:34
Alva JaneråsOK Linné09:36:40
Julia ForsbergAskersunds OK09:41:10
Lovis ErikssonOK Milan09:57:21
Lin PelanderOK Djerf10:03:58
Henry GrundellGotlands Bro OK10:08:12
Signe MartinelleSöders-Tyresö10:16:51
Stina MartinelleSöders-Tyresö10:17:00
Melker HallmanAttunda OK10:19:06
Sixten RuthIK Jarl Rättvik10:19:15
Arvid KjellströmLänna IF10:20:54
Tove KjellströmLänna IF10:24:01
Stig WilsonKlubblös10:29:50
Benias PerssonFritsla VIK10:31:27
Gustav BomanLinköpings OK10:39:35
Thure SundbäckSävedalens AIK10:39:42
Teo VictorinKFUM Örebro OK10:42:23
Emil OlinIK Hakarpspojkarna10:42:34
Nikki KorsbergSöders-Tyresö10:45:07
Oliver JohanssonNyköpings OK10:45:25
Isabella StiernstedtKungälvs OK10:50:51
Olle WindevallSjövalla FK11:06:47
Selma MuthasOK Enen11:12:05
Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK11:13:08
Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF11:14:11
Julia Ohlin BoströmOK Linné11:14:25
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:27:06
Victor HaglundIFK Hedemora OK11:40:50
Vega DackmoKlubblös11:45:07
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF12:01:17
Emma KinnanderMatteus SI12:01:40

U2

2 030 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David Rondahl ÅströmVisborgs OK09:35:17
Oliver StiernstedtKungälvs OK09:49:58
Wilmer BergvallKlubblös09:52:47
Didrik BergvallKlubblös09:53:01
Ellen ÅkerblomOK Linné10:12:30
Emil WindevallSjövalla FK10:21:15
Nathalie WerlinSimlångsdalens IF10:21:40
Selma KaskOK Linné10:24:16
Edith PalmérJönköpings OK10:27:15
Hanna PalmérJönköpings OK10:30:20
Didrik StrömJönköpings OK10:37:13
Felicia WraneHestra IF10:38:16
Ronja HermanssonHansa Hoburg IF10:54:08
Agnes Ohlin BoströmOK Linné10:58:21
Wilma LarssonSala OK11:01:10
Fanny VikströmSundsvalls OK11:03:46
Leah EhrstedtIF Thor11:06:07
Ludvig StåbiOK Kåre11:06:24
Tuva NybergJärla Orientering11:13:02
Stella JakobssonAlfta-Ösa OK11:13:04
Hugo BromanVisborgs OK11:13:45
Oscar BromanVisborgs OK11:13:52
Ella MuthasOK Enen11:14:20
Alva NilssonGotlands Bro OK11:17:34
Nina HenriksenVang OL11:22:25
Marie Lien-BackströmHalden SK11:22:28
Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslag11:22:30
Freddy Lidebjer BrolundOK Denseln11:25:59
Eve LloydBackwoods Orienteering Klub11:28:25
Rasmus GunnarssonVisborgs OK11:38:22
August Santos AnderssonVisborgs OK11:38:23
Sixten DackmoKlubblös11:41:05
Valter MuthasOK Enen11:49:15
Einar WästlundKlubblös11:55:41

Öppen motion 1

2 030 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlgrenGustavsbergs OK09:59:02
Kajsa SandewallUmeå OK10:04:18
Christer LundinOK Renen10:21:45
Eliva PerssonGällstadbygdens SOK10:31:25
Klabbe ÖsterdahlAnonyma atleter10:36:33
Cecilia BomanLinköpings OK10:49:45
Emilia AhlkvistKlubblös11:18:16
Linnea AhlkvistKlubblös11:18:20
Sixten RauseusKlubblös11:18:21
Alfred RauseusKlubblös11:18:23
Isabelle AndreiOK Linné11:28:13
Hugo WilsonKlubblös11:36:06
Mille SelanderOK Kåre11:39:43
Vincent OhlsteniusOK Kåre11:39:44

Öppen motion 3

3 080 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia HärdvallAskersunds OK09:30:00
Inger LindblomOK Orinto09:30:00
Klara StenbackSkarpnäcks OL09:30:00
Klas SundbergOK Ravinen09:30:00
Martin EmanuelssonGöteborgs SK09:38:43
Åsa MårtenssonKlubblös09:49:44
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK09:49:53
Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK09:52:35
Lena VestbomOckelbo OK09:54:12
Gustaf AnderssonKlubblös09:59:31
Agneta CarlssonSOK Viljan10:06:38
Karolina EliassonKlubblös10:10:15
Bo RockJärfälla OK10:12:38
Lisa StåbiOK Kåre10:14:06
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK10:15:03
Lise-Lotte Mattsson JanssonEksjö SOK10:15:09
Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK10:17:09
Emma AhlénIF Hagen10:17:32
Stina  StenbackOK Kåre10:20:50
Elin SvanbergKlubblös10:21:34
Ola KarlssonKlubblös10:21:37
Annsofi PetterssonSimlångsdalens IF10:21:39
Annette NilssonTormestorps IF10:23:35
Lennart WilhelmssonForsa OK10:31:32
Martin KarlssonHestra IF10:32:04
Ylva GribornGotlands Bro OK10:32:35
Gunilla KarlssonHestra IF10:36:25
Malin PerssonHelsingborgs SOK10:39:39
Elias PerssonHelsingborgs SOK10:40:59
Moa AlexanderssonGotlands Bro OK10:41:32
Calle SpikLeksands OK10:41:41
Eva SundbäckSävedalens AIK10:42:01
Chatarina LarssonIF Thor10:43:19
Jan BurellOK Enen10:45:28
Erica BergLeksands OK10:46:02
Sandra ErikssonOK Milan10:46:41
Cornelia StenbackJärfälla OK10:50:02
Tilda StenbackJärfälla OK10:50:04
Gustav StenbackSkarpnäcks OL10:50:06
Axel StenbackSkarpnäcks OL10:50:08
Markus SalmelaTenhults SOK10:51:14
Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag10:54:41
Margaretha NylundOK Södertörn10:55:18
Rickard StrömKlubblös10:56:15
Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslag10:56:45
Eva StenbackSkarpnäcks OL10:57:07
Camilla ThorellJärfälla OK10:57:12
27768Eva StenströmGotlands Bro OK10:58:30
Joline PetriOK Djerf10:58:40
Isac WadmanIFK Mora OK10:59:02
Anna WadmanIFK Mora OK10:59:04
Görel SvedestamEskilstuna OL11:04:52
Gustav EllbringJönköpings OK11:08:24
Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL11:08:48
Erik HöglundTurebergs IF SOK11:09:19
Lars-Åke HolmgrenSvaide Roma SOK11:16:55
Emma PalmérJönköpings OK11:18:27
Cecilia HenrikssonSvaide Roma SOK11:19:07
Kristina NyströmTrollhättans SOK11:21:02
Annika HallénTrollhättans SOK11:21:05
Oscar KoertgeVisborgs OK11:24:30
Susann HanssonGotlands Bro OK11:35:20
Pontus DackmoKlubblös11:41:06
Patrik WästlundKlubblös11:49:51
Hilma Wästlund OlssonKlubblös11:54:52

Öppen motion 5

2 990 m, 90 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna WallinSvaide Roma SOK09:30:00
Kristina PerssonHalmstad OK09:30:09
Malene ThomsenOK Snab09:37:52
Helmut Hansen09:39:36
Henrik NilssonKlubblös09:41:54
Johan BjörksvedGotlands Bro OK09:48:17
Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK09:52:11
Jonas AhlkvistKlubblös09:55:01
Oscar NybergKlubblös09:58:45
Stig LarssonRävetofta OK10:01:29
Martin Malm BlomqvistKlubblös10:01:55
Anita ArneforsOK Södertörn10:04:57
Mikael NömmIFK Göteborg Orientering10:05:44
Anders HargebyBjörkfors GOIF10:05:46
Martin FlinkOK Kåre10:07:11
Linda Stenberg10:10:11
Linda Kraft UnossonKalmar OK10:14:13
Stefan LaageGudhems IF10:14:20
Anna RidderstråleCentrum OK10:15:11
Stefan UnossonKalmar OK10:17:11
Britt-Marie ErikssonGävle OK10:17:12
Tom André AlstadsætherEiker OL10:18:09
Emma LarssonOK Milan10:20:36
Monica LaageGudhems IF10:21:49
Arvid StenbackOK Stenback10:22:15
Jan LundOK Kåre10:22:44
Elias NilssonHässleholms OK10:23:37
Therese BoströmJärfälla OK10:23:42
Tuva HenricssonOK Tyr10:24:21
Malin BorgLinköpings OK10:26:05
Lina BoströmÖstersunds OK10:27:30
Anne WimanTäby OK10:32:28
Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK10:32:50
Viviann AnderssonSnättringe SK10:33:22
Henrik ThomsenOK Snab10:37:10
Karin ReimertzGällstadbygdens SOK10:38:24
Per ArnessonSkarpnäcks OL10:39:04
Karin WinbladSkogsluffarnas OK10:39:19
Lars JoverKlubblös10:39:58
Marie HeinrupTullinge SK10:40:01
Wilma AlmJärla Orientering10:40:06
Karolina ErikssonKlubblös10:44:46
Camilla JoverKlubblös10:44:48
Ingela BengtssonSala OK10:45:33
Ola OlofssonHalmstad Garnison10:46:22
Lisa AhlkvistKlubblös10:46:27
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:48:35
Johan EinarssonKlubblös10:48:37
Gunlis SamuelsonGotlands Bro OK10:50:14
Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik10:50:53
Göran HultIF Hansa-Hoburg10:51:24
Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK10:52:54
Sara StiernstedtKungälvs OK10:53:22
Göran BerggrenLjungskile FK10:54:02
Cecilia BjörklundOK Ravinen10:54:59
Magnus StenbackSkarpnäcks OL10:55:40
Ylva KinnanderMatteus SI10:56:42
Peter JanssonIK Jarl Rättvik10:58:06
Arvid HultIF Hansa-Hoburg10:58:14
Emma MartinelleSöders-Tyresö11:00:02
Dennis LarssonSala OK11:01:26
Malin HedbergSala OK11:01:35
Cecilia JanzonOK Måsen11:02:02
Evelina RuthIK Jarl Rättvik11:03:02
Tina ReintzGotlands Bro OK11:04:24
Klara StrandOK Linné11:05:14
Mia HallabroHässleholms OK11:06:17
Annica LübckeOK Ravinen11:10:05
Simon KjellinKFUM Örebro OK11:10:12
Karin KjellströmLänna IF11:11:30
Jonas KjellströmLänna IF11:11:42
Camilla ÄlvegranVästerås SOK11:11:44
Åsa EllbringFK Finn11:12:13
Mattias ÅkerblomGotlands Bro OK11:17:59
Beata HenrikssonSvaide Roma SOK11:19:05
Åsa HallanderCentrum OK11:25:25
Lovisa AsplundKlubblös11:26:14
Katarina BerggrenTullinge SK11:26:29
Elisabeth StålhammarTullinge SK11:28:20
Pär JonssonGävle OK11:35:08
Sara StenbackOK Kåre11:36:16
Kajsa GuterstamTrosabygdens OK11:38:29
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:39:21
Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna11:45:11
Lina MalmborgSkogsluffarnas OK11:46:17
Elisabeth LångströmAttunda OK11:48:52
Marie HalvorsenOK Södertörn11:51:22
Karin HemmingsVimmerby OK11:51:25
Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK11:53:38
Lars-Erik AnderssonHagaby Örebro IF12:04:16

Öppen motion 7

3 570 m, 88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny HallmanAttunda OK09:30:00
Sara SöderqvistLinköpings OK09:30:00
Sofie HagbergNyköpings OK09:30:50
Johanne Kaysen ThomsenOK Snab09:31:55
Anna ÅgrenCentrum OK09:33:38
Elisabeth HöögUddevalla OK09:36:22
Carl-Gustav LenassonKlubblös09:38:05
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering09:43:04
Andrea BalakovaNyköpings OK09:47:27
Monica OhlinRånäs OK09:49:18
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:02:27
Inger VikströmOK Linné10:03:23
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:04:12
Mats KåbergKöping-Kolsva OK10:09:02
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF10:11:03
Elin GustafssonGotlands Bro OK10:14:00
Eva HamplinCentrum OK10:15:13
Bo AdolfssonIK Ymer10:15:23
Anki HallströmSvaide Roma SOK10:16:05
Erika HedbergLänna IF10:18:05
Ulf ErikssonGävle OK10:19:05
Andreas WerlinSimlångsdalens IF10:21:43
Henrik NybergJärla Orientering10:23:20
Christina OhlinRånäs OK10:23:54
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK10:24:27
Ola HedbergOK Linné10:24:29
Tommy UllbergSvaide Roma SOK10:25:42
Frida BomanGotlands Bro OK10:29:00
Karl-Göran CarlssonHylte OK10:34:05
Ann BergmanOK Ravinen10:34:41
Sandra HaneOK Tyr10:35:03
Anders NilssonGotlands Bro OK10:36:00
Pär GustafssonSvaide Roma SOK10:36:39
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:37:02
Lars WassénVänersborgs SK10:37:30
Robert AlmLänna IF10:38:21
Fredrik AlmJärla Orientering10:39:25
Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL10:41:50
Fanny CedstedtLånghundra IF10:41:51
Anders HaneOK Tyr10:43:10
Björn BoströmJärfälla OK10:47:04
Håkan SvahnOK Ravinen10:47:06
Bo EkströmDalaportens OL10:48:42
Karin ElfvingIK Jarl Rättvik10:50:25
Peo BergLeksands OK10:52:36
Pia LarssonFK Göingarna10:53:01
Tobias WestrinTimrå SOK10:53:04
Karin StadigIFK Enskede10:53:28
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:54:19
Kristine Hjellup HorneTyrving IL10:54:24
Lasse JanssonEksjö SOK10:56:10
Jens TirickeSvaide Roma SOK10:56:28
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:58:36
Johan PetriOK Djerf10:58:44
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK11:00:56
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK11:04:01
Ulf CarnbyTäby OK11:08:33
Maria EnquistOK Hammaren11:08:51
Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OL11:09:12
Weronica MorellOK Kåre11:10:02
Rickard OlssonKamrat och IF KIF11:10:03
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg11:10:15
901156Hanna JohanssonOK Kåre11:11:23
Marie GreenSträngnäs-Malmby OL11:12:10
Ulrika JakobssonAlfta-Ösa OK11:13:09
Magnus JanssonOK Roslagen11:15:07
Anna JanssonOK Roslagen11:15:48
Dag KarlssonGustavsbergs OK11:17:34
Jenny AnderssonGotlands Bro OK11:17:35
Helene LarssonUddevalla OK11:20:35
Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK11:21:28
Erika TroengOK Linné11:23:39
Jan EkmanK 3 IF11:24:11
Per StålhammarTullinge SK11:26:32
Mathias PerssonHelsingborgs SOK11:26:59
Stefan OlssonKlubblös11:28:10
Anna LundemoKlubblös11:28:12
Ellen BodströmKamrat och IF KIF11:29:41
Per NäslundKlubblös11:35:09
Birgitta ThorssonTullinge SK11:35:52
Jonas WilanderEksport OL11:42:12
Gunilla KjellanderEksport OL11:44:56
Anna M WindevallSjövalla FK11:46:20
Caroline NälsundKlubblös11:48:10
Monika PerssonOK Södertörn11:52:06
Odd-Einar NervikKlubblös12:02:16
Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro12:05:04
Sören AnderssonCentrum OK12:08:58

Öppen motion 8

4 720 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas FrantzKungälvs OK09:30:00
Per WallinSvaide Roma SOK09:30:00
Peter SjödinOK Tisaren09:35:54
Claes SetthagenOK Tranan09:41:01
Lena RauséusKFUM Örebro OK09:49:37
Thomas FalkstrandTormestorps IF09:52:08
Peter SkalbergGotlands Bro OK09:59:36
Mats LövdahlVisby IF Gute SOK09:59:41
Christina LarssonKFUM Örebro OK10:01:07
Cecilia LundOK Renen10:01:39
Annika BillstamOK Linné10:03:03
Mikael LindOK Tyr10:05:19
Sofia AdolfssonKlubblös10:12:25
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:17:49
Rolf AnderssonSvaide Roma SOK10:23:18
Johan HenricssonOK Tyr10:24:31
Catarina BoströmEnebybergs IF10:26:52
Håkan RichterKlubblös10:27:47
Niklas VernerssonKlubblös10:28:02
Jan RisingerLånghundra IF10:28:56
Seth WimanTäby OK10:30:28
Oskar LindqvistSävedalens AIK10:31:12
Julia KeyGotlands Bro OK10:32:32
Henrik ErikssonCentrum OK10:40:17
Birgitta HjerthénGotlands Bro OK10:45:49
355920Björn FlodmanGotlands Bro OK10:46:25
Erik EinarssonLerums SOK10:47:48
David EinarssonKlubblös10:48:26
Frej HeggSvaide Roma SOK10:49:05
Lars ForsbergOK Ravinen10:49:20
Martin SedströmKFUM Örebro OK10:49:27
Torgny UndinKlubblös10:50:12
Björn AlpbergAlmby IK10:52:02
Emil AlpbergAlmby IK10:52:08
Marie HedarOK Tor10:54:16
Anders NauHaninge SOK11:02:09
Josefine KristianssonTrollhättans SOK11:03:24
Igor EngströmKlubblös11:06:21
Måns ErikssonSundsvalls OK11:07:03
Emma ZetterströmSkarpnäcks OL11:09:27
Anders DanielssonÖstersunds OK11:10:19
Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK11:11:29
Stefan WångbergOK Ravinen11:12:37
Fredrik MattssonOK Kåre11:12:50
Anton NilssonGotlands Bro OK11:13:17
Bert-Ove LarssonUddevalla OK11:16:45
Kalle ZetterströmSöders-Tyresö11:17:05
Sebastian WimanKlubblös11:18:57
Christer MorellOK Kåre11:20:04
Mårten KorallGotlands Bro OK11:20:11
Lottie LindOK Tyr11:23:29
Martin BoströmGotlands Bro OK11:29:05
David HäggSävedalens AIK11:31:49
Niklas SundqvistTullinge SK11:33:13
Jan WilsonKlubblös11:35:16
Adam HallströmSvaide Roma SOK11:37:46
Erik LindblomKlubblös11:44:45
Einar BodströmKamrat och IF KIF11:51:48

Öppen motion 9

4 720 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter LindbergOK Linné11:09:16

Annonser