Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, medel, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Gotland
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 25 augusti 2018

D21

3 670 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja PalmHJS-Vansbro OK10:28
Anna SameliusVisborgs OK10:30
Mikaela RönnbäckVisborgs OK10:32
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK10:34
Emma LindgrenVisborgs OK10:36
Nina BjersanderSvaide Roma SOK10:38
Junia BirgerssonVisborgs OK10:40

H21

4 510 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:00
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:02
Felix BäckstädeVisborgs OK10:04
Håkan MattssonGotlands Bro OK10:06
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK10:08
Marcus TimgrenGotlands Bro OK10:10
Leon HanssonVisborgs OK10:12
Mattias WestfältGotlands Bro OK10:14
Olof PerssonSvaide Roma SOK10:16
Amadeus HanssonGotlands Bro OK10:18
Ludvig WaktelSvaide Roma SOK10:20
Alexander NilssonGotlands Bro OK10:22
Andreas NikolaussonVisborgs OK10:24
Brent KeyGotlands Bro OK10:26

D18

3 550 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Beata PetterssonGotlands Bro OK10:17

H18

3 470 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin NilssonGotlands Bro OK10:23
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:25
Mattias LevinSvaide Roma SOK10:27
Albin LindgrenVisborgs OK10:29

D16

3 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna WallinSvaide Roma SOK10:15

H16

3 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan BergiusVisborgs OK10:15
Folke SvangrenGotlands Bro OK10:17
Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:19

D14

3 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BäckstädeVisborgs OK10:09
Natalie GardelinGotlands Bro OK10:11

H14

3 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peder PerssonGotlands Bro OK10:01
David WestfältGotlands Bro OK10:03
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:05
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK10:07
Albin Lindh SporreVisborgs OK10:09
Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:11

D12

2 670 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida WestfältGotlands Bro OK10:01
Felice GardelinGotlands Bro OK10:03
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:05
Ulrika PerssonGotlands Bro OK10:07

H12

2 640 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Neo CederqvistVisborgs OK10:11
Olof LevinSvaide Roma SOK10:13
Joakim GustafssonGotlands Bro OK10:15

D10

2 080 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva Lindh SporreVisborgs OK10:25

H10

2 090 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:19
Gustav HellminVisborgs OK10:21

D35

3 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:00
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg10:02

H35

4 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HellminVisborgs OK10:44
Mattias WhiteGarda OK10:46
Daniel SeestrandVisborgs OK10:48
Mårten KorallGotlands Bro OK10:50
Stefan WahlgrenVisborgs OK10:52
Andreas PherssonGotlands Bro OK10:54

D45

3 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK10:06
Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:08
Paula JakobssonGarda OK10:10
Annika ÖsterdahlVisborgs OK10:12
Pernilla MellinSvaide Roma SOK10:14

H45

3 950 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg10:23
Göran GustafssonGotlands Bro OK10:25
Patrik RönnbäckVisborgs OK10:27
Göran KimellGotlands Bro OK10:29
Armin SchollerVisborgs OK10:31
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:33
Stefan PerssonVisborgs OK10:35
Ulf NilssonGotlands Bro OK10:37
Anders EklundSvaide Roma SOK10:39
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:41

D55

2 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena JanssonJärla Orientering10:16
Anki HallströmSvaide Roma SOK10:18
Katarina JakobssonGarda OK10:20
Lena NyströmVisborgs OK10:22
Ann-Britt LevinGarda OK10:24
Ingela UddinVisborgs OK10:26
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK10:28
Karin BengtssonVisborgs OK10:30

H55

3 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats EnglundSvaide Roma SOK09:59
Sven UddinVisborgs OK10:01
Leif SvangrenGotlands Bro OK10:03
Gunnar HallströmVisborgs OK10:05
Kurt LillroGarda OK10:07
Robert GustafssonVisborgs OK10:09

D65

2 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg10:34
Annika ErikssonGotlands Bro OK10:36
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg10:38
Karin MårtenssonGotlands Bro OK10:40

H65

3 240 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gert LundquistGotlands Bro OK10:13
Bo MagnussonVisborgs OK10:15
Kjell SkalbergGotlands Bro OK10:17

D70

2 590 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid DanielssonVisborgs OK10:44
Ingrid EnekvistVisborgs OK10:46
Ing-Marie BergmanVisborgs OK10:48

H70

3 070 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan ErlandssonGarda OK10:20
Leif AnderssonVisborgs OK10:22
Erland GardellGotlands Bro OK10:24
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg10:26
Anders NilssonGotlands Bro OK10:28
Tommie OlssonVisborgs OK10:30

D75

2 270 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edith BergvallVisby IF Gute SOK10:04
Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:06

H75

3 230 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leo LövdahlVisby IF Gute SOK10:34
Allan OlofssonSvaide Roma SOK10:36
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:38

H80

2 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke LindgrenVisborgs OK10:00
Jan JesslénVisby IF Gute SOK10:02
Nils HallgrenVisborgs OK10:04
Bille WidellVisby IF Gute SOK10:06
Berndt BergGarda OK10:08
Sture LarssonVisborgs OK10:10
Birgitta BergGarda OK10:12

Inskolning

1 460 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vera TimgrenGotlands Bro OK10:12:34
Lewis KeyGotlands Bro OK10:12:58
Emmett KeyGotlands Bro OK10:13:05
Ines TimgrenGotlands Bro OK10:13:25
Edvin BäckstädeVisborgs OK10:30:53

U1

1 770 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK09:49:05
Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK09:49:27
Ellen EklundGotlands Bro OK09:53:22
Hanna EklundGotlands Bro OK09:53:31
Nellie LeveauGotlands Bro OK10:09:22

U2

2 430 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel EklundGotlands Bro OK09:39:52
Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:08:13
Svante GustafssonGotlands Bro OK10:11:43
Alva NilssonGotlands Bro OK10:19:10

Öppen motion 1

2 250 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK09:30:15

Öppen motion 3

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar WahlströmTenhults SOK09:52:09
Anders PerssonSvaide Roma SOK10:02:19
Eva StenströmGotlands Bro OK10:04:35
Göran HultIF Hansa-Hoburg10:06:22
Arvid HultIF Hansa-Hoburg10:10:59

Öppen motion 5

3 490 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika StrömbäckAnkarsrums OK09:30:24
Anna-Karin BergiusVisborgs OK09:55:25
Anders BirgerssonVisborgs OK10:05:40
Gerhard HåkanssonVisborgs OK10:09:27
Hans MellquistVisborgs OK10:09:50
Linnéa UddinVisborgs OK10:17:05

Öppen motion 7

3 150 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK09:47:37
Måns PerssonVisborgs OK10:02:42
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK10:04:28
Olle SvangrenGotlands Bro OK10:16:49
Ann-Charlotte DahlVisborgs OK10:19:01
Bo SandahlGotlands Bro OK10:27:07

Öppen motion 8

4 390 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders StrömbäckAnkarsrums OK09:30:22
Elin JohnssonSvaide Roma SOK09:55:01
Erik RankinVisborgs OK10:05:46
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:06:56
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:11:51
Rolf AnderssonSvaide Roma SOK10:11:56

Annonser