Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Broruset, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Broruset, Gotland
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: söndag 8 april 2018

Fagersta OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Carl-Erik BerglöwÖppen motion 8 (4)4 770 m10:58:12

Garda OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mikael JakobssonÖppen motion 3 (13)3 130 m09:55:08
Mattias WhiteH35 (2)3 710 m10:01
Stefan ErlandssonH70 (7)3 130 m10:17
Paula JakobssonD45 (6)3 070 m10:22
Niklas GustafssonH45 (18)4 050 m10:24
Katarina JakobssonD55 (7)3 070 m10:38

Gotlands Bro OK

55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Samuel EklundU1 (8)2 200 m09:30:04
Hanna EklundInskolning (8)1 840 m09:30:13
Emil BjörksvedU2 (3)2 640 m09:32:30
Norah GardellInskolning (8)1 840 m09:34:10
Engla ErikssonInskolning (8)1 840 m09:34:12
Jonas PetterssonÖppen motion 7 (21)3 130 m09:43:04
Anne-Marie LundquistÖppen motion 3 (13)3 130 m09:53:11
Olle TornellU1 (8)2 200 m09:54:15
Susann HanssonÖppen motion 7 (21)3 130 m09:56:26
Eva GustafssonÖppen motion 5 (11)3 540 m09:58:03
Magnus GustafssonÖppen motion 5 (11)3 540 m09:58:05
Edvard PetterssonH14 (6)3 150 m10:00
Svante GustafssonU1 (8)2 200 m10:01:49
David WestfältH14 (6)3 150 m10:02
Ida WestfältD12 (3)2 660 m10:02
Felice GardelinD12 (3)2 660 m10:04
Ronny LiljegrenH45 (18)4 050 m10:04
Peder PerssonH14 (6)3 150 m10:06
Ulrika PerssonD12 (3)2 660 m10:06
Kjell SkalbergH65 (3)3 070 m10:07
Göran KimellH45 (18)4 050 m10:08
Jonathan FlodmanH14 (6)3 150 m10:10
Gabriella HammarskjöldD35 (4)3 710 m10:11
Gert LundquistH65 (3)3 070 m10:11
Natalie GardelinD16 (2)3 540 m10:14:00
Ylva SvangrenD45 (6)3 070 m10:14
Ulf NilssonH45 (18)4 050 m10:18
Edvin NilssonH21 (18)5 280 m10:19
Tilde WestermarkU1 (8)2 200 m10:19:36
Joakim GustafssonH12 (3)2 660 m10:22
Göran GustafssonH45 (18)4 050 m10:22
Alva NilssonU1 (8)2 200 m10:22:40
Albin LarssonH21 (18)5 280 m10:23
Beata PetterssonD18 (2)3 710 m10:25
Anders NilssonH70 (7)3 130 m10:27
Erik NilssonH16 (4)3 770 m10:29
Magnus IhreskogH45 (18)4 050 m10:30
Elisabeth KimellD70 (5)2 520 m10:30
Emmett KeyInskolning (8)1 840 m10:31:24
Lewis KeyInskolning (8)1 840 m10:31:25
Göran PerssonÖppen motion 5 (11)3 540 m10:31:46
Birgitta HjerthénD55 (7)3 070 m10:32
Anders BlomérÖppen motion 5 (11)3 540 m10:32:10
Joakim BjörkegrenH21 (18)5 280 m10:33
Folke SvangrenH16 (4)3 770 m10:33
Leif SvangrenH55 (3)3 710 m10:33
Håkan MattssonH21 (18)5 280 m10:39
Julia KeyÖppen motion 3 (13)3 130 m10:41:48
Johan BjörksvedÖppen motion 5 (11)3 540 m10:41:57
Olof GardellÖppen motion 5 (11)3 540 m10:42:00
Olle SvangrenH21 (18)5 280 m10:43
Mattias WestfältH21 (18)5 280 m10:47
Karin MårtenssonÖppen motion 3 (13)3 130 m10:47:41
Enar LöfstedtU2 (3)2 640 m10:49:30
Andreas LiljegrenH21 (18)5 280 m10:51

Hagaby GoIF Örebro

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Benita MånssonÖppen motion 7 (21)3 130 m09:56:27
Sebastian MånssonH21 (18)5 280 m10:27

Hestra IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lisa WallinD21 (7)4 050 m10:44

IF Hansa-Hoburg

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stefan FunkquistÖppen motion 7 (21)3 130 m09:53:17
Lennart GardeliusÖppen motion 7 (21)3 130 m09:54:46
Eric JohanssonÖppen motion 7 (21)3 130 m09:57:39
Ann-Christin SöderbergD65 (4)2 640 m10:03
Herman FunkquistH14 (6)3 150 m10:04
Katarina FunkquistÖppen motion 7 (21)3 130 m10:04:22
Maj-Britt GardeliusD65 (4)2 640 m10:07
Jerker EnekvistH70 (7)3 130 m10:23
Ulf AhlquistÖppen motion 5 (11)3 540 m10:27:39
Viktoria OlssonD21 (7)4 050 m10:50
Petter AllmungsÖppen motion 3 (13)3 130 m10:53:06
Anneli AllmungsÖppen motion 3 (13)3 130 m10:53:09
Elmer AllmungsU1 (8)2 200 m10:54:21

IFK Lidingö SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Gunnel BalckD70 (5)2 520 m10:26

IFK Mora OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anna AlbinssonD45 (6)3 070 m10:18
Björn AlbinssonH45 (18)4 050 m10:32

Järla Orientering

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lena JanssonÖppen motion 7 (21)3 130 m10:47:05

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kian JanssonU2 (3)2 640 m10:47:12

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anna LarssonÖppen motion 7 (21)3 130 m10:31:14

Markbygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Magnus WallinH55 (3)3 710 m10:31
Erik WallinH21 (18)5 280 m10:35

OK Orinto

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Inger LindblomD65 (4)2 640 m10:09
Ingemar LindblomH70 (7)3 130 m10:21

OK Ravinen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lukas HellgrenH21 (18)5 280 m10:49

Svaide Roma SOK

40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Martin SvenssonInskolning (8)1 840 m09:43:08
Eva BuskasÖppen motion 7 (21)3 130 m09:45:19
Mats EnglundÖppen motion 7 (21)3 130 m09:46:02
Gunnar WallquistÖppen motion 7 (21)3 130 m09:47:43
Martin LöfblomÖppen motion 8 (4)4 770 m09:49:19
Rolf AnderssonÖppen motion 7 (21)3 130 m09:49:44
Pär GustafssonÖppen motion 7 (21)3 130 m09:51:50
Adam UllbergH10 (1)2 490 m10:01
Lennart MalmbergH45 (18)4 050 m10:02
Tommy UllbergÖppen motion 5 (11)3 540 m10:04:08
Hanna WallinD16 (2)3 540 m10:04:16
Allan OlofssonH75 (4)3 130 m10:05
Ian RobertsonÖppen motion 3 (13)3 130 m10:05:21
Anders EklundH45 (18)4 050 m10:06
Per WallinH45 (18)4 050 m10:14
Christina GustavssonD35 (4)3 710 m10:15
Alvar KnutasInskolning (8)1 840 m10:15:15
Monika JonssonD45 (6)3 070 m10:16
Anna LevinÖppen motion 7 (21)3 130 m10:19:11
Olof LevinH12 (3)2 660 m10:20
Saga ÖforsÖppen motion 7 (21)3 130 m10:21:03
Pernilla MellinD45 (6)3 070 m10:24
Anders LevinH45 (18)4 050 m10:26
Meja WestergaardU1 (8)2 200 m10:28:30
Elias WestergaardÖppen motion 3 (13)3 130 m10:28:38
Niklas WaktelÖppen motion 5 (11)3 540 m10:28:52
Duncan RobertsonH21 (18)5 280 m10:29
Isak WestergaardÖppen motion 3 (13)3 130 m10:29:39
Anki HallströmD55 (7)3 070 m10:30
Håkan LundbergÖppen motion 5 (11)3 540 m10:33:30
Pontus GustafssonH45 (18)4 050 m10:34
Anne-Marie KarlssonD55 (7)3 070 m10:34
Ludvig WaktelH21 (18)5 280 m10:37
Ida SvenssonU1 (8)2 200 m10:38:37
Nina BjersanderD21 (7)4 050 m10:40
Mattias LevinH21 (18)5 280 m10:45
Ulrika NikolaussonD21 (7)4 050 m10:46
Vilde Lind Inskolning (8)1 840 m10:49:05
Mia GrönqvistÖppen motion 8 (4)4 770 m10:49:21
Olof PerssonH21 (18)5 280 m10:53

Tumba-Mälarhöjden OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ulrik EnglundH45 (18)4 050 m10:10

Visborgs OK

46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lisa LindÖppen motion 5 (11)3 540 m09:30:00
Hans MatthingÖppen motion 7 (21)3 130 m09:45:23
Nils HallgrenÖppen motion 7 (21)3 130 m09:45:31
Sven UddinÖppen motion 7 (21)3 130 m09:47:03
Sture LarssonÖppen motion 3 (13)3 130 m09:48:46
Peter ÖsterdahlH45 (18)4 050 m10:00
Anders HellminH35 (2)3 710 m10:03
Rolf MalmrosH75 (4)3 130 m10:03
Annelie AnderssonD65 (4)2 640 m10:05
Albin Lindh SporreH14 (6)3 150 m10:08
Måns ÖhmanH65 (3)3 070 m10:09
Örjan Hallgren BäckstädeÖppen motion 7 (21)3 130 m10:10:44
Alva Lindh SporreD10 (1)2 490 m10:12
Armin SchollerH45 (18)4 050 m10:12
Anna BäckstädeD35 (4)3 710 m10:13
Olle GardellH70 (7)3 130 m10:15
Klara BäckstädeD14 (1)3 150 m10:16
Joakim AhrlingH45 (18)4 050 m10:16
Åsa GunnarssonD35 (4)3 710 m10:17
Neo CederqvistH12 (3)2 660 m10:18
Leif AnderssonH70 (7)3 130 m10:19
Annika ÖsterdahlD45 (6)3 070 m10:20
Stefan PerssonH45 (18)4 050 m10:20
Felix BäckstädeH21 (18)5 280 m10:21
Elin DahlD18 (2)3 710 m10:23
Ing-Marie BergmanD70 (5)2 520 m10:24
Andreas NikolaussonH21 (18)5 280 m10:25
Tommie OlssonH70 (7)3 130 m10:25
Adam ÖsterdahlH16 (4)3 770 m10:27
Mattias VejlensH45 (18)4 050 m10:28
Lena NyströmD55 (7)3 070 m10:28
Ingrid EnekvistD70 (5)2 520 m10:28
Albin LindgrenH21 (18)5 280 m10:31
Johan BergiusH16 (4)3 770 m10:31
Ingrid DanielssonD70 (5)2 520 m10:32
Ann-Charlotte DahlÖppen motion 7 (21)3 130 m10:32:33
Gunnar HallströmH55 (3)3 710 m10:35
Aina ÖsterdahlD55 (7)3 070 m10:36
Karin BengtssonD55 (7)3 070 m10:40
Leon HanssonH21 (18)5 280 m10:41
Mikaela RönnbäckD21 (7)4 050 m10:42
Ester MüllerÖppen motion 3 (13)3 130 m10:43:52
Pia MüllerÖppen motion 3 (13)3 130 m10:44:50
Patrik RönnbäckÖppen motion 8 (4)4 770 m10:46:52
Anna SameliusD21 (7)4 050 m10:48
Linn MöllerD21 (7)4 050 m10:52

Visby IF Gute SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Leo LövdahlH75 (4)3 130 m10:01
Bille WidellÖppen motion 3 (13)3 130 m10:01:57
Svenerik JohanssonH75 (4)3 130 m10:07

Annonser