Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Gotland
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: söndag 27 maj 2018

Attunda OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Malte HallmanU2 (4)1 250 m10:18:55
Anne-Christine SchunnessonÖppen motion 5 (12)2 470 m10:53:01

Garda OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Berndt BergH80 (2)1 250 m10:35
Birgitta BergH80 (2)1 250 m10:36
Ann-Britt LevinD55 (5)1 730 m10:50
Katarina JakobssonD55 (5)1 730 m10:52
Erik BergH45 (15)2 470 m10:55

Gotlands Bro OK

41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Nellie LeveauU1 (5)1 000 m09:56:01
Emil BjörksvedU2 (4)1 250 m10:01:01
Ellen EklundU1 (5)1 000 m10:23:27
Hanna EklundU1 (5)1 000 m10:23:28
Samuel EklundU2 (4)1 250 m10:23:38
Johan BjörksvedÖppen motion 5 (12)2 470 m10:27:48
Ann-Louise BjörksvedÖppen motion 3 (3)1 420 m10:28:58
Jan NorrbyH75 (4)1 250 m10:31
Edvin NilssonH18 (4)2 470 m10:34
Joakim GustafssonH12 (3)1 420 m10:36
Erland GardellH70 (4)1 470 m10:36
Magnus IhreskogH45 (15)2 470 m10:38
Anne-Marie LundquistÖppen motion 3 (3)1 420 m10:38:20
Göran GustafssonH45 (15)2 470 m10:40
Kjell SkalbergH65 (4)1 730 m10:40
Ronny LiljegrenH45 (15)2 470 m10:42
Sven-Åke AsklanderH65 (4)1 730 m10:42
Ulf NilssonH45 (15)2 470 m10:44
Ida WestfältD12 (4)1 420 m10:45
Lewis KeyInskolning (2)1 000 m10:45:50
Emmett KeyInskolning (2)1 000 m10:45:54
Ulrika PerssonD12 (4)1 420 m10:46
Gert LundquistH45 (15)2 470 m10:46
Linnea Kimell TynnvallD12 (4)1 420 m10:47
Felice GardelinD12 (4)1 420 m10:48
Göran KimellH45 (15)2 470 m10:48
Folke SvangrenH16 (4)2 030 m10:50
Stefan WittmannH45 (15)2 470 m10:51
Olle SvangrenH21 (15)3 240 m10:52
Mattias WestfältH21 (15)3 240 m10:54
Leif SvangrenH55 (2)2 260 m10:54
Amadeus HanssonH21 (15)3 240 m10:56
Natalie GardelinD14 (2)1 760 m10:57
Brent GodmanH21 (15)3 240 m10:58
Andreas LiljegrenH21 (15)3 240 m11:00
Filip HanssonH21 (15)3 240 m11:02
David WestfältH14 (5)1 760 m11:02
Håkan MattssonH21 (15)3 240 m11:04
Peder PerssonH14 (5)1 760 m11:04
Alexander NilssonH21 (15)3 240 m11:06
Edvard PetterssonH14 (5)1 760 m11:06

IF Hansa-Hoburg

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jerker EnekvistH70 (4)1 470 m10:35
Ulf AhlquistH70 (4)1 470 m10:37
Viktoria OlssonD21 (5)2 560 m10:39
Eric JohanssonH65 (4)1 730 m10:41
Ann-Christin SöderbergD65 (4)1 470 m10:45
Maj-Britt GardeliusD65 (4)1 470 m10:47
Vidar FunkquistH21 (15)3 240 m10:55
Stefan FunkquistÖppen motion 5 (12)2 470 m10:57:03
Herman FunkquistH14 (5)1 760 m11:03
Katarina FunkquistÖppen motion 5 (12)2 470 m11:04:07

Långhundra IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Conny ForsbergH21 (15)3 240 m10:59

Strängnäs-Malmby OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johan WallinH45 (15)2 470 m10:49

Svaide Roma SOK

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Gunnar WallquistÖppen motion 5 (12)2 470 m10:11:00
Martin SvenssonU1 (5)1 000 m10:20:49
Ida SvenssonU1 (5)1 000 m10:20:51
Allan OlofssonH75 (4)1 250 m10:32
Mattias LevinH18 (4)2 470 m10:33
Olof LevinH12 (3)1 420 m10:38
Hanna WallinD16 (1)2 030 m10:39
Nina BjersanderD21 (5)2 560 m10:40
Anders LevinH45 (15)2 470 m10:41
Tuva NikolaussonD21 (5)2 560 m10:42
Lennart MalmbergH45 (15)2 470 m10:47
Pontus GustafssonH45 (15)2 470 m10:50
Adam UllbergH10 (2)1 210 m10:53
Ulrika NikolaussonD35 (4)2 260 m10:59
Olof PerssonH21 (15)3 240 m11:01
Pernilla MellinD35 (4)2 260 m11:01
Duncan RobertsonH21 (15)3 240 m11:03

Tullinge SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jörgen AxelssonH45 (15)2 470 m10:39

Viborg Orienteringsklub

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Rasmus GunnarssonU2 (4)1 250 m10:29:46

Visborgs OK

39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Annelie AnderssonÖppen motion 3 (3)1 420 m10:14:34
Alva Lindh SporreD10 (1)1 210 m10:30
Anders HellminH35 (2)2 560 m10:30
Rolf MalmrosH75 (4)1 250 m10:30
Anna-Karin BergiusÖppen motion 5 (12)2 470 m10:30:12
Elin DahlD18 (1)2 260 m10:31
Stefan WahlgrenH35 (2)2 560 m10:31
Gunnar HallströmÖppen motion 5 (12)2 470 m10:31:40
Albin LindgrenH18 (4)2 470 m10:32
Daniel SeestrandÖppen motion 5 (12)2 470 m10:32:01
Leif AnderssonH70 (4)1 470 m10:34
David DahlÖppen motion 5 (12)2 470 m10:34:07
Mattias ÖsterdahlH18 (4)2 470 m10:35
Neo CederqvistH12 (3)1 420 m10:37
Stefan PerssonH45 (15)2 470 m10:37
Aina ÖsterdahlÖppen motion 5 (12)2 470 m10:37:55
Junia BirgerssonD21 (5)2 560 m10:41
Peter ÖsterdahlÖppen motion 5 (12)2 470 m10:41:10
Anna SameliusD21 (5)2 560 m10:43
Måns ÖhmanH65 (4)1 730 m10:43
Ingrid DanielssonD65 (4)1 470 m10:44
Bo MagnussonÖppen motion 5 (12)2 470 m10:44:18
Armin SchollerH45 (15)2 470 m10:45
Brita AugustssonD65 (4)1 470 m10:46
Adam ÖsterdahlH16 (4)2 030 m10:48
Felix BäckstädeH16 (4)2 030 m10:49
Lena NyströmD55 (5)1 730 m10:49
Johan BergiusH16 (4)2 030 m10:51
Karin BengtssonD55 (5)1 730 m10:51
Gustav HellminH10 (2)1 210 m10:52
Andreas NikolaussonH21 (15)3 240 m10:53
Ingela UddinD55 (5)1 730 m10:53
Sven UddinH55 (2)2 260 m10:55
Klara BäckstädeD14 (2)1 760 m10:56
Leon HanssonH21 (15)3 240 m10:57
Anna BäckstädeD35 (4)2 260 m10:58
Annika ÖsterdahlD35 (4)2 260 m11:00
Nils AhlqvistH21 (15)3 240 m11:05
Albin Lindh SporreH14 (5)1 760 m11:05

Visby IF Gute SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Svenerik JohanssonH75 (4)1 250 m10:33

Annonser