Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för VOL 9

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 9
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 10 augusti 2017

Damer Lång

3 320 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263933Ingrid PeterssonSundsvalls OK10:02:53
362533Inger LorentzsonSundsvalls OK10:04:50
362377Ulla HellmanSundsvalls OK10:08:50
30982Margareta NobornSundsvalls OK10:12:54
15486Elvy PeterssonSundsvalls OK10:18:51
449500Elisabet LundgrenSundsvalls OK10:24:50
501030Christina FlordalLjusdals OK10:28:47
306090Heléne CardellTimrå SOK10:30:49

Herrar Lång

3 320 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15459Peter LorentzsonSundsvalls OK10:06:53
443490Håkan EnerudTimrå SOK10:10:50
426809Gunnar MellinTimrå SOK10:14:46
306035Kjell ErikssonVK Uvarna10:16:53
228096Sören JanssonSundsvalls OK10:20:54
234570Ingmar SöderströmSundsvalls OK10:22:46
827400Jon FlordalLjusdals OK10:26:51
306093Christer MöllenbergTimrå SOK10:32:46
506022Sten Åke VedinSelånger SOK10:34:47
9510428Mats AnderssonSelånger SOK10:38:42
15448Björn AbelssonSundsvalls OK10:40:46
443219Ove JanssonSundsvalls OK10:43:47

Damer Kort

2 090 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22624Berith LindvallSundsvalls OK10:07:52
2063808Kerstin BrunnSundsvalls OK10:21:52
7203732Maja-Lisa BergströmSelånger SOK10:23:50

Herrar Kort

2 090 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451381Tomas KyrkTimrå SOK10:00:51
259389Clas-Åke NybergTimrå SOK10:03:52
259497Roland LundqvistTimrå SOK10:06:03
409672Bengt LarssonKovlands IF10:09:57
15485Ove PeterssonSundsvalls OK10:11:45
209855Jan Erik LindvallSundsvalls OK10:13:51
452607Nils Erik HellgrenKovlands IF10:16:38
351889Gunnar NorénNjurunda OK10:17:50
443458Lars-Göran ForsTimrå SOK10:20:00
15419Tore LundgrenSundsvalls OK10:25:55
15490Lars AgåsSundsvalls OK10:27:49
15472Kjell AnderssonSundsvalls OK10:31:00
452669Göte BengtssonIF Strategen10:31:52
451375Henning BohlinNjurunda OK10:34:01
448676Bernt NordinVK Uvarna10:35:58
452663Age JonssonKovlands IF10:36:52
203996Jan WallgrenSelånger SOK10:39:45

Promenad

1 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451385Siv EngströmKovlands IF10:01:52
451378Ulla GabrielssonTimrå SOK10:01:54
451373Gunilla EnerudTimrå SOK10:02:21
1330727Gunnar JonssonKovlands IF10:03:14
306667Gun NybergTimrå SOK10:05:36
351890Anita NorénNjurunda OK10:18:46
243793Olle GustafssonNjurunda OK10:21:28

Annonser