Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sumpnatta

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sumpnatta
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: fredag 16 mars 2018

D16

4 830 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK19:45
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:47
Åsa SundströmJärla Orientering19:49
Lisa ThunellIFK Lidingö SOK19:51
Tuva FalkSundbybergs IK19:53
Amelie RajanIFK Lidingö SOK19:55
Matilda LindhSundbybergs IK19:57
Nina PerssonHaninge SOK19:59
Hedda RöstinOK Ravinen20:01
Ronja StåhlSundbybergs IK20:03
Agnes DambergIFK Lidingö SOK20:05
Lovisa HambäckLånghundra IF20:07
Kajsa BogrenSundbybergs IK20:09
Sofia EdvardssonJärfälla OK20:11
Lisa WadenbrantSundbybergs IK20:13
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL20:15
Sigrid CarlssonSundbybergs IK20:17
Amanda GranqvistOK Ravinen20:19

H16

5 940 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilhelm BergmanTullinge SK19:30
Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK19:32
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK19:34
Albin HainkeSnättringe SK19:36
Samuel LindénAttunda OK19:38
Axel MålargårdTäby OK19:40
Oskar SundblomRånäs OK19:42
Jakob Gadefors NauHaninge SOK19:44
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK19:46
Erik BovalliusJärfälla OK19:48
Otto BalckTäby OK19:50
Eskil WidehagSundbybergs IK19:52
Isak GeliusSnättringe SK19:54
Olle KallurOK Ravinen19:56
Lukas WernerIFK Lidingö SOK19:58
Gustav BjörklundIFK Enskede20:00
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:02
Manne HammarbergJärfälla OK20:04
Erik Lidström LauriSnättringe SK20:06
William GrunderJärfälla OK20:08
Hampus HatlenTullinge SK20:10
Philip ForngrenTäby OK20:12
Andreas BorängSnättringe SK20:14
Pontus AxellIFK Enskede20:16
Ludvig SigrandOK Södertörn20:18

D14

4 030 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja AhlquistJärla Orientering19:42
Moa FröstadiusSundbybergs IK19:44
Linn De BoussardIFK Enskede19:46
Elisabeth LarssonOK Södertörn19:48
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK19:50
Thea LennartssonJärfälla OK19:52
Klara HartOK Linné19:54
Fredrika NordquistTäby OK19:56
Alva Lidström LauriSnättringe SK19:58
Ebba HörlingSundbybergs IK20:00
Lovisa LindqvistIFK Enskede20:02
Tindra JonssonSkarpnäcks OL20:04
Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK20:06
Ida ÖsterbergGustavsbergs OK20:08

H14

4 050 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK19:41
Johan FochsenWaxholms OK19:43
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK19:45
Birger NormanSundbybergs IK19:47
Emil HelanderTullinge SK19:49
Marcus SteneboAttunda OK19:51
Jesper ÅkessonJärfälla OK19:53
Emil FranzénSundbybergs IK19:55
Hannes LindqvistIFK Enskede19:57
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK19:59
Niklas ErlandssonOK Södertörn20:01
Erik LundquistOK Ravinen20:03
Mikael KökeritzSundbybergs IK20:05
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK20:07
Axel FribergerJärla Orientering20:09
Jonatan AndersonJärfälla OK20:11
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK20:13

D14 Kort

2 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia BergmanTullinge SK19:37
Emelie RökenTäby OK19:39

H14 Kort

2 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilhelm GrönquistSundbybergs IK19:31
Melvin EkbergSundbybergs IK19:33

D12

2 690 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:41
Ingrid JohanssonSundbybergs IK19:43
Ella LindqvistTäby OK19:45
Märta AhlquistJärla Orientering19:47
Maja FalkSundbybergs IK19:49
Alice RökenTäby OK19:51
Ingrid TillegårdSundbybergs IK19:53

H12

2 700 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik NorinSöders-Tyresö19:41
Johannes NorrbyOK Södertörn19:43
Adam Gustavsson EvredSundbybergs IK19:45
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK19:47
Manfred LevinSundbybergs IK19:49
Jens FochsenWaxholms OK19:51
Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:55
Adrian WernerIFK Lidingö SOK19:57
Noel HellbergSundbybergs IK19:59
Petter FochsenWaxholms OK20:01
Egon WistedtSundbybergs IK20:03

D10

2 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bodil JohanssonSundbybergs IK19:42
Fanny BergmanTullinge SK19:44
Irma WidehagSundbybergs IK19:46
Alice HellbergSundbybergs IK19:48

H10

2 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max LindqvistTäby OK19:30
Folke JohanssonSundbybergs IK19:32
Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK19:34
David EideforsSundbybergs IK19:36

D40

4 620 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda LönnebergTäby OK19:37
Cecilia FochsenWaxholms OK19:39
Stina BorängSnättringe SK19:41
Maria EdvardssonJärfälla OK19:43

H40

7 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan StenbergIF Thor19:31
Björn LundquistOK Ravinen19:33
Magnus LindblomGustavsbergs OK19:35
Johan HedmanSöders-Tyresö19:37

H45

7 360 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik ErlandssonOK Södertörn19:44
Stefan Svensson GeliusSnättringe SK19:46
Magnus LennartssonJärfälla OK19:48
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK19:50
Bo SegermanIF Thor19:52
Eric BrassartOrientation Caennaise19:54
Lars SegermanSkarpnäcks OL19:56
Tomas EklundSkogsluffarnas OK19:58
Martin SigrandOK Södertörn20:00
Patric De BoussardIFK Enskede20:02
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK20:06
Stefan NorinSöders-Tyresö20:08
Stefan LundOK Linné20:10
Per DambergIFK Lidingö SOK20:12
Johan LindqvistTäby OK20:14
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK20:16
Thierry ReignierJärfälla OK20:18

D50

3 770 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:30
Camilla AdlertegOK Enen19:32
Linda Spjut-AsplundJärla Orientering19:34
Annika SvenssonSolna OK19:36
Johanna SundströmJärla Orientering19:38
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL19:40
Louise NilssonJärfälla OK19:42

H50

5 610 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter RosénAlfta-Ösa OK19:43
Eric MaglioneVALENCE SPORTS ORIENTATION19:45
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL19:47
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK19:49
Jonatan LindellGustavsbergs OK19:51
Fredrik SteneboAttunda OK19:53
Patrik SteenOK Enen19:55
Peter HambäckLånghundra IF19:57
Nils EklöwOK Södertörn19:59
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL20:01
Anders BjörklundIFK Enskede20:03
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK20:05
Anders BrinkmanVandrarringen20:07
Joakim PerssonHaninge SOK20:09
Peter LandénGustavsbergs OK20:11

H55

5 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars GerhardssonAttunda OK19:30
Erik AnderssonOK Österåker19:32
Bo LauriSnättringe SK19:34
Jörgen BatzSkarpnäcks OL19:36
Janne NilssonCentrum OK19:38

H60

4 620 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars LandströmLånghundra IF19:31
Gunnar LangsSkarpnäcks OL19:33
Ulf BurmanGustavsbergs OK19:35

D65

3 720 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL19:31
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK19:33

H65

4 620 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif WallenbroVäsby OK19:50
Matz LarssonGustavsbergs OK19:52
Göran LarssonSala OK19:54
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK19:56
Lennart HävrénTullinge SK19:58

H70

3 940 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BojlingSolna OK19:42
Ingvar SvenssonBjursås OK19:44
Lars NordinSolna OK19:46

H75

3 940 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sören JohanssonSala OK19:30
Rune RådeströmSnättringe SK19:32
Torbjörn TirénHellas Orientering19:34
Bo SundénKarlsbyhedens OK19:36
Leif HermundstadSnättringe SK19:38
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö19:40

U2

1 990 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida RökenTäby OK19:30:00
Alve WistedtSundbybergs IK19:30:03
Stella Näsman LandhSundbybergs IK19:35:31
Alice Slars PaulssonSundbybergs IK19:42:05
Botvid SimonssonSundbybergs IK20:03:48

Öppen motion 3

2 750 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Heidi BjerkhaugOK Ravinen19:31:20
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:41:48
Lena WilmoSundbybergs IK19:54:56
Nina WallanderJärla Orientering19:58:40
Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK20:05:13

Öppen motion 5

3 640 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl TiemerSundbybergs IK19:30:00
Axel WiknerOK Österåker19:35:43
Malte AlbinssonOK Österåker19:35:45
Simon LundellOK Österåker19:35:46
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:36:22
Nayara GillsparrOK Österåker19:42:45
David EngstedtOK Linné19:49:33
Rasa EngstedtOK Linné19:49:35
Sebastian BolleSundbybergs IK19:54:23
Britta AlsdalKlubblös19:55:51
Anders KökeritzSundbybergs IK20:06:07

Öppen motion 6

5 610 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nina KarlssonIFK Lidingö SOK19:30

Öppen motion 8

4 620 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus SteenOK Enen19:30:00
Daniel HelanderTullinge SK19:33:43
Ville FontellOK Enen19:37:17
Jonas KarlssonVäsby OK19:40:44
Anna EideforsSundbybergs IK19:51:27
Felix SpäthIFK Lidingö SOK19:51:39
Lars ForsbergOK Ravinen19:52:20
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:04:01

Öppen motion 9

7 360 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malva SteenOK Enen19:30:01
Mattias OlofssonOK Enen19:30:02
Aleksandr ManoilovJärfälla OK19:30:53
Michael AhlquistJärla Orientering19:31:09
Niklas WansölinOK Ravinen19:31:58
Matilda AhlquistJärla Orientering19:32:37
Martin LarboIFK Lidingö SOK19:39:14
Stefan AbrahamssonSundbybergs IK19:41:46
Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK19:58:55

Annonser