Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Poängtävling 7

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 7
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 10 juli 2018

Klass 1

6 800 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501835Anders KallinKFUM Örebro OK16:09:22
791114Erik HarlénKFUM Örebro OK16:12:08
7701112Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK16:18:35
910630John OskarssonHagaby GoIF Örebro16:32:24
2065364Patrik ThybeckLindebygdens OK16:44:30
245981Jan-Åke IsraelssonOK Milan16:54:08
770611Oskar ArleboKFUM Örebro OK16:56:30
890403Rebecka NylinOK Tisaren17:03:06
663688Emil NylinOK Tisaren17:05:03
9201441Anders LarssonOK Milan17:06:04
7206850Örjan VelletKFUM Örebro OK17:13:33
780630Anette CarlssonKFUM Örebro OK17:14:29
9740212Anders HaglundOK Milan17:24:28
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK17:31:15
8078854Emil AnderssonÄrla IF17:32:40
2065391Elisabeth AhlgrenLinköpings OK17:37:29
340983Hans LibergOK Milan17:39:43
2075335Andreas MogrenOK Milan17:44:09
43551Calle OlssonKFUM Örebro OK18:09:55
30345Evelina EricssonSöders-Tyresö18:11:51
448815Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro18:11:56
9001117Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro18:11:57
890304Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro18:14:15
975346Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK18:15:17
9040305Karl KylbornAlmby IK18:18:10
8375000Martin LarboIFK Lidingö SOK18:22:20
501708Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro18:24:44
791020Magnus PalmKFUM Örebro OK18:25:23
9102012Per EklöfOK Milan18:27:19
888720Valter PetterssonOK Tisaren18:49:51
8011229Nils KylbornAlmby IK18:50:29
2060722Martin FagerlundKFUM Örebro OK19:01:31

Klass 2

5 000 m, 67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
786708Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK16:08:51
830518Kristin JacobsonKFUM Örebro OK16:23:51
16007Oskar JacobsonOK Milan16:25:18
7203724Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro16:27:15
9731223Per HåstlundAlmby IK16:31:09
19145Malin WiklundAlmby IK16:31:32
682416Tomas OlaussonAskersunds OK16:32:44
259235Sven-Olov WiklundArboga OK16:33:54
344195Filip ÖrnKFUM Örebro OK16:40:04
530729Mats HastadFellingsbro GOIF16:40:50
9590419Håkan SvenssonAlmby IK16:44:51
9040914Hugo ÖrnKFUM Örebro OK16:45:25
540216Nils-Olof BodinAlmby IK16:46:49
9031009Sofie BodinAlmby IK16:46:54
840309Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK16:47:48
7870118Susanne ErikssonOK Milan16:52:41
578680Elin LindbladOK Djerf16:54:46
27364Therese KorkeakoskiOK Milan17:00:34
888712Erik HöglundKlubblös17:01:31
404346Håkan FührOrica17:01:56
7030215Mattias HanssonOK Djerf17:04:02
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf17:04:14
304830Ulf LarssonGarphyttans IF17:06:54
8040720Mickael GöranssonAlmby IK17:12:18
13891Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro17:13:48
9031215Henrik FranzénAlmby IK17:14:15
431490Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro17:14:48
1828282Erik ÖjeboKFUM Örebro OK17:15:00
441705Henrik HellborgCentrum OK17:15:11
451335Anders LarssonAlmby IK17:15:55
710430Pontus HalldinKFUM Örebro OK17:16:28
2077378Lage JonssonLindebygdens OK17:17:04
560601Lars PerssonHagaby GoIF Örebro17:18:02
43553Peter ErikssonKFUM Örebro OK17:18:52
13925Cristoffer StockmanOK Tisaren17:19:48
537853Karin FägerlindCentrum OK17:19:51
451747Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK17:22:19
451720Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK17:25:28
9670712Yvonne FranzénAlmby IK17:27:30
9020511Sofie FranzénAlmby IK17:27:39
260630Erik HögkvistOK Tyr17:27:48
611012Johan AlpbergAlmby IK17:31:12
7933820Anton KruseKFUM Örebro OK17:31:40
2112233Kenneth HagströmOK Letstigen17:34:17
9611012Björn AlpbergAlmby IK17:34:53
264954Fredrik MalmKFUM Örebro OK17:38:43
9050207Olle MalmKFUM Örebro OK17:40:18
246045Håkan LibergOK Milan17:40:59
982008Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro17:46:24
1414497Jonas JanegrenKFUM Örebro OK17:50:33
1181174Mattias GustafssonIF Start17:52:22
449700Leif KrügerGarphyttans IF17:54:03
502905Joakim DahlbergAlmby IK17:54:56
2065360Annika BrodinLindebygdens OK17:58:22
7640219Martin RisbergGarphyttans IF18:03:42
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK18:08:03
446020Erik GöthlinKFUM Örebro OK18:08:51
9020325Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK18:11:42
8652909Per CarlborgLinköpings OK18:14:06
1470508David MårtenssonGarphyttans IF18:18:51
7501261Niklas DoeringGarphyttans IF18:22:37
630826Tomas VidfeltLindebygdens OK18:28:44
39838Gunnar JonssonHallstahammars OK18:29:29
2078213Henrik OlssonHallstahammars OK18:36:33
245975Niklas SanderOK Milan18:42:34
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro18:49:11
670202Jonas PetterssonOK Tisaren18:59:38

Klass 3

3 570 m, 85 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
510821Anders RobertssonAlmby IK15:48:05
41855Johan LindhagenIFK Brattfors16:01:24
9191509Karl-Göran WahlströmAlmby IK16:09:14
999903Lars KarlssonAlmby IK16:09:27
16002Gunnar HaglundOK Milan16:10:39
306598Leif HjulströmOK Milan16:12:40
426094Anders ElofssonOK Djerf16:12:47
8319707Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro16:13:01
2112212Lars Domstedt DalénOK Letstigen16:14:13
341296Pär EvsellOK Letstigen16:16:54
13834Tord LidströmHagaby GoIF Örebro16:18:03
21307Kjell BlomkvistHagaby GoIF Örebro16:21:33
888710Per HöglundOK Milan16:22:57
259507Tommy HaglundKFUM Örebro OK16:23:03
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK16:24:15
16117Bo PetterssonKFUM Örebro OK16:25:24
2065303Rolf HelmerssonLindebygdens OK16:25:37
2065344Anders HolmbergLindebygdens OK16:27:59
16034Kenneth IsraelssonOK Milan16:30:13
682420Jens TörnmarckAskersunds OK16:33:03
1430827Runo JohanssonKristinehamns OK16:36:12
13831Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro16:36:49
1430704Birgitta JohanssonKristinehamns OK16:38:01
560119Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro16:39:21
18921Toni AnderssonVästerås SOK16:41:15
2059004Agneta HasselkvistOK Milan16:43:39
1470458Jonas ÖrnKFUM Örebro OK16:44:11
8154620Fredrik NilssonKFUM Örebro OK16:44:48
640200Anne BodinAlmby IK16:46:55
8414059Jessica NilssonOK Milan16:48:33
42982Jessica KorkeakoskiOK Milan16:55:25
41727Erik LisselKlubblös17:00:17
2058761Vilma LarssonOK Milan17:06:14
43818Per SundbergGävle OK17:06:43
17306Barbro IsakssonOK Tisaren17:07:34
443244Morgan SvenssonOK Tisaren17:09:27
16107Lars ArleboKFUM Örebro OK17:10:44
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK17:12:02
246718Karin JohanssonKFUM Örebro OK17:17:37
1660512Anders WahlströmOK Djerf17:17:44
9030418Emma WahlströmOK Djerf17:17:45
888713Åsa GustafssonOK Milan17:18:26
1947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK17:20:20
7950523Ellinor ErikssonOK Tisaren17:20:41
940226Erik LindgrenOK Tisaren17:21:02
351498Leif JohanssonOK Milan17:21:33
9050406Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK17:25:21
1571208Mikael MelinOK Milan17:28:03
521005Mats NylinOK Tisaren17:30:21
43533Caroline NKFUM Örebro OK17:33:31
43530Emile NicolasKFUM Örebro OK17:34:56
43531Inger NicolasKFUM Örebro OK17:35:03
9412075Camilla KruseKFUM Örebro OK17:41:21
888715Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro17:42:32
248475Bo WinqvistOK Djerf17:43:00
44079Anders LarssonHagaby GoIF Örebro17:46:32
7475251Robert KruseKFUM Örebro OK17:46:37
888716Ingela PetterssonOK Milan17:48:23
1399757Åke MossbergOK Milan17:50:19
560801Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro17:50:28
452683David BergHagaby GoIF Örebro17:50:34
43998Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro17:51:31
962012Linda HarlénKFUM Örebro OK17:51:52
343591Henry VestergårdAlmby IK17:55:27
519155Per-Åke HullAlmby IK17:55:52
630206Marit ÄngHagaby GoIF Örebro17:57:10
7970402Niclas RisbergGarphyttans IF18:01:49
2065304Bengt WisénLindebygdens OK18:02:34
9030124Jonatan KraftAlmby IK18:03:51
2065367Eddie IsraelssonLindebygdens OK18:08:18
8001126Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK18:09:00
8491106Ingemar ZiljatKristinehamns OK18:10:39
9060713Julia GustafssonKFUM Örebro OK18:14:20
9590227Mats CarlsvärdAlmby IK18:15:30
421705Larseric LarssonDegerfors OK18:16:19
2075499Stefan ÖbergOK Milan18:23:46
9581204Christer TapperOK Milan18:27:04
1415350Christian DjerfGarphyttans IF18:30:22
2075200Axel OlssonHallstahammars OK18:34:41
2101523Nicklas GrythOK Milan18:35:39
304823Torben MalmGarphyttans IF18:40:36
42887Ulrika SanderOK Milan18:43:30
700910Anna GustafssonKFUM Örebro OK18:53:59
29254Maria MagnussonKFUM Örebro OK19:01:12
1960503Gunilla SandströmAlmby IK

Klass 4

2 700 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402940Catrine StoltOK Milan15:39:15
570907Bengt RobertssonAlmby IK15:50:26
25821Roger GustafssonOK Tisaren15:58:45
18459Karl EkströmOK Alferna16:01:53
18473Evy EkströmOK Alferna16:02:05
16025Jan-Olof SandellOK Milan16:10:31
353033Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen16:14:59
2075411Cecilia GestssonOK Milan16:15:32
8050831Måns BergqvistGarphyttans IF16:15:59
449669Mona BergqvistGarphyttans IF16:16:31
449664Fabian BergqvistGarphyttans IF16:16:32
9480417Lars AlbertssonOK Tylöskog16:18:59
246708Bengt KammerlandOK Milan16:20:03
16120Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK16:24:43
42879Lennart ErikssonOK Milan16:28:03
870118Elisabeth ErikssonOK Milan16:28:40
888711Marie GustafssonOK Milan16:29:08
36335Åke IvanssonDegerfors OK16:29:42
449655Katarina MelinGarphyttans IF16:36:28
1420428Johnny ErixonFellingsbro GOIF16:36:57
8080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK16:40:19
228034Torsten BergstenGarphyttans IF16:43:10
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK16:45:34
16010Östen EklöfOK Milan16:50:58
810522Britt-Marie EklöfOK Milan16:53:08
306595Eva KorkeakoskiOK Milan16:53:57
657868Jonna LindbladOK Djerf16:55:37
1080310Axel LindbladOK Djerf17:01:33
1721217Marie LindbladOK Djerf17:01:35
1155621Annika KärkkäinenOK Djerf17:02:44
242559Bo PetterssonOK Djerf17:02:45
43817Anna-Lena LundellGävle OK17:04:43
2058762Fabian LarssonOK Milan17:08:37
2075401Emma LarssonOK Milan17:08:38
7086563Arvid LarssonOK Milan17:09:03
8040004Bruno GöranssonAlmby IK17:16:10
9672008Melker CarlssonKFUM Örebro OK17:18:13
27032Harald CarlssonKFUM Örebro OK17:18:17
16116Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK17:19:59
2109219Ann-Sofie BergOK Tisaren17:25:49
888714Lennart SilvénHällefors OK17:27:55
228028Axel NilssonGarphyttans IF17:34:43
402965Karin NilssonGarphyttans IF17:36:19
417695Anna NilssonGarphyttans IF17:37:15
402937Erik NilssonGarphyttans IF17:38:00
2101539Henning JanegrenKFUM Örebro OK17:45:36
7675057Ella KruseKFUM Örebro OK17:45:38
2065306Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK17:47:12
2059030Anna JanegrenKFUM Örebro OK17:48:08
7510903Mona HullAlmby IK17:50:39
9051027Daniel KraftAlmby IK18:00:47
8070611Karin KraftAlmby IK18:01:06
2048684Astrid KraftAlmby IK18:01:07
340694Jonathan WikströmKlubblös18:11:25
435837Oliver ArnessonLindebygdens OK18:12:48
9060925Axel KylbornAlmby IK18:18:12
1090925Erik KylbornAlmby IK18:18:17
1791117Ylva DoeringGarphyttans IF18:24:05
2067111Elin DoeringGarphyttans IF18:24:06
450677Rasmus DoeringGarphyttans IF18:26:11
449692Matthias DahlbergGarphyttans IF18:26:31
2067181Karuna DahlbergGarphyttans IF18:26:32
1426993Emelie DjerfGarphyttans IF18:28:02
7207635Nelly MårtenssonGarphyttans IF18:40:44
306005Kaisa MårtenssonGarphyttans IF18:43:39

Annonser

Mila