Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hammarslaget

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hammarslaget
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

4 150 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
376Christine SisellGävle OK11:24
360Ebba WesterbergIF Thor11:26
361Joline IngelssonOK Hammaren11:28
362Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK11:30
363Jenny WindahlGävle OK11:32
364Ekaterina RyazanovaRehns BK11:34
365Emma HagrotTäby OK11:36
366Julia AdolfssonOK Kåre11:38
367Pernilla ErikssonGävle OK11:40
368Matilda ErikssonOK Kåre11:42
369Ingela ErikssonGävle OK11:44
370Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad11:46
371Alva LindellIF Thor11:48
372Malin AnderssonOK Nolaskogsarna11:50
373Hanna BarkegrenOK Kåre11:52
374Kristin BomanGävle OK11:54
375Caroline WestbomOK Österåker11:56

H21

5 720 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
315Björn LjunggrenOK Hammaren11:00
316Erik OlssonGävle OK11:02
317Johan BjörklundHammarby IF OF11:04
318Jefta LangerakJärfälla OK11:06
319Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna11:08
320Joakim IngelssonOK Hammaren11:10
321Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:12
322Patrik SvedbergGävle OK11:14
324Viktor DahlqvistStorviks IF11:18
325Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:20
326Johan LindbomHellas Orientering11:22
327Richard HejdenbergGävle OK11:24
328David SundströmSöderhamns OK11:26
329Fredrik PerssonDomnarvets GOIF11:28
330Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:30
331Joel Börjesson ErikssonStorviks IF11:32
332Lasse JanssonGävle OK11:34
333Pontus BergströmOK Österåker11:36
334Erik BomanGävle OK11:38
335Peter ViréhnAvesta OK11:40
336Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna11:42
337Daniel RoosAttunda OK11:44
338Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna11:46
339Erik HanssonGävle OK11:48
340Josef NordlundOK Linné11:50
341Björn KarlssonRehns BK11:52
342David HectorSnättringe SK11:54
343Johan HallgrenBjursås OK11:56
344Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna11:58
345Mårten OlssonGävle OK12:00
346Tomas StenströmOK Linné12:02
347Karl WalheimÄrla IF12:04
348Martin MeleckýStora Tuna OK12:06
349Jonatan SöderbergGävle OK12:08
350Joakim StåhlJärbo OK12:10
351Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna12:12
Test TestssonOK Hammaren

D20

4 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronja HuggForsa OK11:00
Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF11:02
Ida PalmbergOK Hammaren11:04
Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF11:06
Hanna KjellinForsa OK11:08
Moa KarlssonStorviks IF11:10

H20

5 470 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LangerakJärfälla OK11:00
Viktor BarkegrenStora Tuna OK11:02
Walter LagerhällRehns BK11:04
Gustav ÖhgrenOK Kåre11:06
Viktor SkoogKils OK11:08
Benjamin LangerakJärfälla OK11:10
Martin MörsellOK Kåre11:12
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna11:14
Anton SilierJärfälla OK11:16
Johannes ÖhgrenOK Kåre11:18
John LarssonRånäs OK11:20
Olof SkoglundKils OK11:22
Erik HerneOK Ravinen11:24

H18

4 350 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus TäckOK Hammaren11:13
Albin AnderssonSegersta OK11:15
Emil DanielssonOK Hammaren11:17
Arvid UmegårdLånghundra IF11:19
Viktor LadängesAlfta-Ösa OK11:21
Elias NäslundOK Hammaren11:23

D16

3 390 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linn RistoOK Linné11:20
Linnea PerssonValbo AIF11:22
Cornelia IvarssonOK Hammaren11:24
Agnes MalmgrenOckelbo OK11:26
Julia NäslundOK Hammaren11:28
Frida AnderssonSegersta OK11:30
Mathilda KarlssonValbo AIF11:32
Johanna OlssonOckelbo OK11:34
Tyra ForsbergValbo AIF11:36
Therese NilssonOK Österåker11:38

H16

3 300 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aron HellgrenIF Thor11:13
Wille LångbergHudiksvalls OK11:15
Albin BlombergSegersta OK11:17
Rasmus SöderbergGävle OK11:19
Joel OwénValbo AIF11:21
Linus TäckOK Hammaren11:23
Noa StenälvValbo AIF11:25
Eric HallnerOckelbo OK11:27
Alfred LiljeströmGävle OK11:29
Elis SandbergAlfta-Ösa OK11:31
Isak BerggrenGävle OK11:33
Albin BjörkOK Hammaren11:35
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:37

H16 Kort

3 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln11:48:18

D14

3 150 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
676Ebba OttossonGävle OK11:00
677Leija MagnussonAlfta-Ösa OK11:02
678Elise EdlerOK Hammaren11:04
679Sara ÅbomGävle OK11:06
680Elma WikströmOK Hammaren11:08
681Ella SandbergAlfta-Ösa OK11:10
682Moa BirkebækStora Tuna OK11:12
683Elsa PalmbergOK Hammaren11:14
684Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:16

H14

3 150 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
646Olle LångbergHudiksvalls OK11:18
647Axel GidlundOK Linné11:20
648Fabian SundOK Hammaren11:22
649Anton EngstrandStorviks IF11:24
650Alfred JeppssonOK Hammaren11:26
651Axel HejdenbergGävle OK11:28
652Linus NilssonOK Österåker11:30
653Albin MalmgrenOckelbo OK11:32
654Edvin MäkinenOK Hammaren11:34
655Lucas SöderbergGävle OK11:36
656Vigor KjellmanStorviks IF11:38
657Ludvig ErikssonForsa OK11:40
658Loke HolmgrenOK Hammaren11:42
659Viktor KarlssonStorviks IF11:44
660Hampus KarlssonOK Hammaren11:46
661Viktor FischerOK Linné11:48
662Edvin NilssonLånghundra IF11:50
663Oskar EureniusOK Hammaren11:52
664Aron SidenvallHudiksvalls OK11:54
665Johannes WengelinSvärdsjö SOK11:56
666Elias DanielssonOK Hammaren11:58
667Malte AlbinssonOK Österåker12:00
668Hjalmar WennbergHudiksvalls OK12:02

D14 Kort

2 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma IvarssonOK Hammaren11:02:44

H14 Kort

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar BjörkOK Hammaren11:09:03
Nils BlombergSegersta OK11:10:23
Axel MäkinenOK Hammaren11:45:50

D12

2 320 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
626Ebba FlodmanOK Hammaren11:01
627Pauline HaglundIFK Hedemora OK11:03
628Signe FeilSundsvalls OK11:05
629Tua OffrellGävle OK11:07
630Tess StrandOK Hammaren11:09
631Signe WikstenGävle OK11:11
632Linnéa WestlinValbo AIF11:13
633Ellen MikaelssonForsa OK11:15
634Klara EdströmSundsvalls OK11:17
635Stella ÖstblomJärfälla OK11:19
636Elsa WengelinSvärdsjö SOK11:21
637Stina Bredin  LindholmOK Hammaren11:23
638Svea ForsslundGävle OK11:25
639Rut SidenvallHudiksvalls OK11:27

H12

2 320 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Theo RistoOK Linné11:29
602Martti JokiForsa OK11:31
603Melker SundOK Hammaren11:33
604Max ZetterbergHudiksvalls OK11:35
605Samuel AspforsOK Hammaren11:37
606Joel AhlbergOK Linné11:39
607Axel SvenskOK Hammaren11:41
608Adam EngstrandStorviks IF11:43
609Wilmer WennbergHudiksvalls OK11:45
610Malte KlassonOK Hammaren11:47
611Morgan AlfredssonGävle OK11:49
612Neo SelbherrValbo AIF11:51
613Isak BjörkOK Hammaren11:53
614Hugo LavigneGävle OK11:55
615Gustav LjunggrenOK Hammaren11:57
616Albin MöllerbergValbo AIF11:59
617Max AlfredssonGävle OK12:01
618Lukas LindIF Thor12:03
619Leo WikströmOK Hammaren12:05

D10

2 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilde VikblomOK Hammaren11:01
Signe AlbinssonOK Österåker11:03
Ester KlassonOK Hammaren11:05
Alma WestlinValbo AIF11:07
Agnes FeilSundsvalls OK11:09
Vera JeppssonOK Hammaren11:11
Linnea UnborgAlfta-Ösa OK11:13
Iris WikströmOK Hammaren11:15
Siri HejdenbergGävle OK11:17
Ida OlssonOckelbo OK11:19
Alicia IvarssonOK Hammaren11:21

H10

2 190 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav MattssonValbo AIF11:23
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK11:25
Frank SidenvallHudiksvalls OK11:27
Oskar WennbergStorviks IF11:29
Einar BlombergSegersta OK11:31
Filip ZetterbergHudiksvalls OK11:33
Simon HälldalGävle OK11:35

D40

3 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK11:01
Jenny JohanssonValbo AIF11:03
Sara LindIF Thor11:05
Karin MöllerbergValbo AIF11:07
Catherine WennbergHudiksvalls OK11:09

H40

4 120 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nicolas LavigneGävle OK11:01
Dan HörnellOK Linné11:03
Henrik SvenskOK Hammaren11:05
Torbjörn BlomValbo AIF11:07
Joakim ÖstblomJärfälla OK11:09
Andreas ForsbergValbo AIF11:11
Magnus UnborgAlfta-Ösa OK11:13

D45

3 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena BacklundGävle OK11:10
Maria WestlinValbo AIF11:12
Monica BomanGävle OK11:14
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK11:16
Linda SvenssonGävle OK11:18
Karin LindellIF Thor11:20
Christina LiljeGävle OK11:22
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:24
Maria HållströmGävle OK11:26
Anette EngströmValbo AIF11:28
Ulrika SilverGävle OK11:30
Åsa ErikssonForsa OK11:32
Elisabet EnmarkGävle OK11:34

H45

3 960 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar StålbergGävle OK11:00
Mattias EdströmKovlands IF11:02
Anders AnderssonSegersta OK11:04
John SolbreckLånghundra IF11:06
Håkan PerssonValbo AIF11:08
Jesper SvedbergOK Kåre11:10
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK11:12
Anders EdquistTäby OK11:14
Jonas EklundOK Rodhen11:16
Martin ForsslundGävle OK11:18
Jonas BlombergSegersta OK11:20
Stefan GunnarssonHudiksvalls OK11:22
Ulf KarlssonStorviks IF11:24
Ola LindIF Thor11:26
Klas BacklundGävle OK11:28
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:30
Fredrik NilssonLånghundra IF11:32

D50

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria AhlbergNorbergs OK11:15
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre11:17
Ann LyrbergValbo AIF11:19

H50

3 700 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK11:35
Per WintherVästerbergslagens OL11:37
Anders BygrenGävle OK11:39
Kjell RistoOK Linné11:41
Jan CarlssonSöders-Tyresö11:43
Lars OlssonOK Linné11:45
Anders L OlssonGävle OK11:47
Johan JakobssonLånghundra IF11:49
Johan AnderssonValbo AIF11:51
Ola JernströmAvesta OK11:53
Peter ZetterströmSöders-Tyresö11:55
Fredrik WikstenGävle OK11:57
Sven PerssonÅrsunda IF11:59
Patrik OttossonGävle OK12:01
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK12:03
Mats GunnemyrSöders-Tyresö12:05
Peter KarsboAlfta-Ösa OK12:07

D55

2 910 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger ZetterströmSkarpnäcks OL11:01
Cathrine JohanssonTierps SOK11:03
Åsa SundbergOK Södertörn11:05
Annika StaafForsa OK11:07
Marie FröjdRehns BK11:09

H55

3 540 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kennet OlanderTullinge SK11:36
Mats KarlssonOK Ödmården11:38
Lars MattssonOK Kåre11:40
Magnus BergströmRånäs OK11:42
Anders RönnlundJärbo OK11:44
Anders EnmarkGävle OK11:46
Curt LandinRehns BK11:48
Jörgen HelmerssonOckelbo OK11:50
Lennarth KarlssonValbo AIF11:52
Tommy ÅhmanLånghundra IF11:54
Johan KarlssonNorbergs OK11:56
Mats HerbertTäby OK11:58
Anders JönssonOK Triangeln12:00
Mikael IngelssonOckelbo OK12:02
Anders LundJärfälla OK12:04
Karl-Erik EngblomValbo AIF12:06
Lars LindgrenOK Ödmården12:08
Göran SvenssonAlfta-Ösa OK12:10

D60

2 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:21
IngMarie ÅsenlundGävle OK11:23
Anki Teike AnderssonForsa OK11:25
Helena HemströmGävle OK11:27
Birgitta WinbladRehns BK11:29

H60

3 320 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante LindgrenKorsnäs IF OK11:20
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK11:22
Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF11:24
Christer SegerquistGävle OK11:26
Nisse JohanssonRehns BK11:28
Sven-Erik LevinTierps SOK11:30
Thom SandvikAvesta OK11:32
Olle RönnolsSäterbygdens OK11:34
Göran HedmanValbo AIF11:36
Göran EngblomRehns BK11:38
Göran LyrbergValbo AIF11:40
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:42
Mats HedbergÅrsunda IF11:44
Rune SundströmSöderhamns OK11:46
Ragnar OskarssonGävle OK11:48
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:50
Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF11:52
Rolf LundbergOK Ödmården11:54

H65

2 850 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell LidholmIFK Hedemora OK11:07
Örjan StahlGrycksbo IF OK11:09
Ove ÅbergStorviks IF11:11
Staffan WestbomOckelbo OK11:13
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK11:15
Olov SöderqvistDalaportens OL11:17
Bengt A PerssonOckelbo OK11:19
Hans JoelssonLinköpings OK11:21
Anders Stefan VestlundOK Kåre11:23
Jan JohanssonIF Thor11:25
Mats HemströmGävle OK11:27

D70

2 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin DelinAlfta-Ösa OK11:01
Elke WilkeTierps SOK11:03
Solveig SvahnOckelbo OK11:05
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK11:07
Eva HalvarsonOK Kåre11:09
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK11:11
Lena WahssAvesta OK11:13

H70

2 680 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar HejdenbergMotala AIF OL11:01
Stig OvelandValbo AIF11:03
Hans NybergGävle OK11:05
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK11:07
Bo SundqvistOckelbo OK11:09
Per ElfströmÅrsunda IF11:11
Roland ForsblomKungsgårdens SK11:13
Göran NilssonValbo AIF11:15
Hans-Erik ErikssonGävle OK11:17
Inge PerssonOckelbo OK11:19
Vilho RokkaLångshyttans AIK OK11:21
Lasse HolmStorviks IF11:23
Karl-Olof BorgOckelbo OK11:25
Matts EngvallBodens Bandyklubb OS11:27
Ingemar NygrenÅrsunda IF11:29
Gunnar EricssonGävle OK11:31
Ola KarlssonStorviks IF11:33
Torbjörn TirénHellas Orientering11:35

D75

1 970 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lillemor ForsbergGävle OK11:00
Anita AspOckelbo OK11:02

H75

2 660 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell WennergrundJärbo OK11:01
Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:03
Åke PerssonOckelbo OK11:05
Ale ThorslingKungsgårdens SK11:07
Christer SolbreckLånghundra IF11:09
Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:11
Kurt AnderssonStorviks IF11:13
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:15
Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:17
Enar PerssonOckelbo OK11:19
Sören JohanssonSala OK11:21
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK11:23

H80

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf KrohnHudiksvalls OK11:00
Olle OlofssonStorviks IF11:02
Börje VestringGävle OK11:04
Evert BergströmHudiksvalls OK11:06
John BerglundAlfta-Ösa OK11:08

Inskolning

1 250 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter MikaelssonForsa OK10:21:04
My HolmstenForsa OK10:32:59
Wilmer IngelssonOckelbo OK10:45:54
John BångOK Hammaren10:47:53
Joel BångOK Hammaren10:47:55
Tua LundinOK Hammaren10:47:57
Siri ForslinForsa OK10:55:38
Simon BjörkOK Hammaren11:09:01
Astrid SvenskOK Hammaren11:43:11

U1

1 730 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisen BacklundGävle OK10:14:43
Irma SahlstedtSöders-Tyresö10:33:05
Nore BacklundGävle OK10:46:05
Ofelia FällgrenValbo AIF11:02:00
Tilde BirkebaekStora Tuna OK11:05:31
Meja VikblomOK Hammaren11:06:42
My OffrellGävle OK11:06:56
Klara ValtonenOK Hammaren11:09:06
Märta OlssonOckelbo OK11:21:37
Victor HaglundIFK Hedemora OK11:24:01
Oskar LindIF Thor11:25:09
Christian Jönsson UlateOK Triangeln11:50:16
Viola ForsbergValbo AIF11:57:50

U2

2 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig LjunggrenOK Hammaren10:03:48
Alexis AndréSvärdsjö SOK10:22:56
Eimy AndréSvärdsjö SOK10:23:59
Tim SundbergForsa OK10:24:25
Lina HolmstenForsa OK10:31:45
Ebba SahlstedtSöders-Tyresö10:37:44
Melker KjellmanStorviks IF10:38:56
Veldela Kettunen-svedbergOK Hammaren10:48:52
Edvin LindbergKungsgårdens SK10:50:45
Alexander GertzénValbo AIF11:01:08
Egil HenerydValbo AIF11:20:13
Maja OwénValbo AIF11:23:21
Emil StålbergGävle OK12:00:22
Casper StålbergGävle OK12:02:45

Öppen motion 1

2 420 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda LagerhällRehns BK10:41:11
Stina SidenvallHudiksvalls OK11:29:33
Sanna IngelssonOckelbo OK

Öppen motion 3

2 520 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny HolmstenForsa OK10:33:30
Erika SvärdEksport OL10:33:48
Elin SvärdEksport OL10:33:51
Lena WestbomOckelbo OK10:43:34
Annelie JohanssonOckelbo OK10:57:05
Ylva ForslinForsa OK10:57:47
Per WistedtTierps SOK11:01:14
Boel SundbergOK Södertörn11:04:05
LINA RENSTRÖMStorviks IF11:14:20
Karin GustavssonForsa OK11:15:25
Sidonie WintherVästerbergslagens OL11:17:39
Anna HernnerKlubblös11:32:16
Elisabeth SkoglundSegersta OK11:33:16
Anna WennbergStorviks IF11:33:21
Sture NykvistGävle OK11:35:07
Karin ÖhlundOckelbo OK11:36:21
Frida StenströmKlubblös11:36:26
Eva HagrotTäby OK11:37:15
Ingela SelbherrValbo AIF11:52:28

Öppen motion 5

3 250 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa DahlqvistStorviks IF10:29:18
Lena DahlbergOK Nolaskogsarna10:31:14
Leif DahlbergOK Nolaskogsarna10:31:21
Ulf HedbergSöders-Tyresö10:32:44
Johanna SahlstedtSöders-Tyresö10:41:26
Lena ÅbomGävle OK10:44:08
Helena LiljeströmGävle OK11:01:22
Erik HållströmGävle OK11:04:31
Lars ÅbomGävle OK11:06:14
Marie Olsson EliassonGävle OK11:06:19
Mats AdolfssonOK Kåre11:06:53
Sören AnderssonJärbo OK11:07:42
Ludvig LarssonOK Kåre11:15:11
Maja ÅströmOK Ödmården11:19:17
Erik FlodmanOK Hammaren11:21:43
Eva SchönquistOK Linné11:22:03
Emma Åhman11:22:11
Jonas LindgrenHudiksvalls OK11:24:34
Anna-Karin AdolfssonOK Kåre11:26:24
Johan SidenvallHudiksvalls OK11:34:20
Karin ForsgrenForsa OK11:49:03

Öppen motion 8

4 790 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael PalmbergOK Hammaren10:03:35
Niklas NorlingOK Ödmården10:05:33
Erika BlixtOK Hammaren10:09:33
Erik SisellGävle OK10:10:15
Joakim GustavssonHofors OK10:38:49
Jerker BomanGävle OK10:40:23
Tomas AlbinssonOK Österåker10:44:17
Per OlofssonStorviks IF10:45:36
Jan BergmanOK Kåre10:47:48
Niclas NilssonOK Österåker10:48:39
Nenne BerglundÖsterfärnebo IF10:51:39
Jonas LångbergHudiksvalls OK11:01:04
Torsten  SvärdEksport OL11:03:31
323Björn JohanssonOK Borgen11:09:01
Torbjörn JohanssonOK Södertörn11:09:07
Jan AnderssonGävle OK11:11:15
Viktor StridÖsterfärnebo IF11:13:14
Mikael BlessbornDomnarvets GOIF11:24:16
Urban AndréSvärdsjö SOK11:31:21
Per BrahmLånghundra IF11:50:18
Gunnar ForsgrenForsa OK11:54:41
Andreas FischerOK Linné

Öppen motion 7

3 650 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:05:20
Anders NilssonTäby OK10:09:27
Sune ÅkessonOckelbo OK10:30:14
Håkan JanssonGävle OK10:41:44
Christer LagerhällRehns BK10:41:51
Mikael LiljeGävle OK10:51:51
Tomas FalkValbo AIF10:57:59
Mats HelgesenJärbo OK10:59:20
Lena NilssonOK Österåker11:01:07
Lars-Erik LiljeströmGävle OK11:01:15
Erik BromanAlfta-Ösa OK11:10:15
Josef AnderssonSundsvalls OK11:11:12
Anette SjöbergGävle OK11:12:37
Katarina GlavocevicStorviks IF11:14:24
Lars-Ivar SvenssonRehns BK11:16:53
Ola JohanssonGävle OK11:21:24
Anette HälldalGävle OK11:35:22
Karin NordlundOK Linné11:36:07
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK11:57:36
Gun SvenssonRehns BK

Annonser