Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Gästrikland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Gästrikland
Arrangörsorganisation: Storviks IF
Datum: torsdag 17 maj 2018

D21

3 110 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Ingela ErikssonGävle OK18:45
2Moa KarlssonStorviks IF18:46
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre18:47
5Frida VikströmSundsvalls OK18:49
7Hanna KjellinForsa OK18:51
8Ellen SkoogOK Hammaren18:52
9Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF18:53
10Signe NilssonNyköpings OK18:54
11Tindra JernströmAvesta OK18:55
12Sabina BäckOK Hammaren18:56
13Anna BerggrenGävle OK18:57
6Helena BacklundGävle OK18:58
14Ronja JungåkerOK Kåre18:58
15Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF18:59
16Emilia EngelOK Ravinen19:00
17Annika BjörkOK Linné19:01
18Elisabet EnmarkGävle OK19:02
4Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK19:03
20Emma HållströmGävle OK19:04
21Ella OlssonGrycksbo IF OK19:05
22Hanna HugossonSundsvalls OK19:06
23Emma BlixtOK Hammaren19:07
19Petrina CostermansJärla Orientering19:20

H21

3 610 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Erik HerneOK Ravinen18:30
102Erik HannrupIF Thor18:31
103Torbjörn BlomValbo AIF18:32
104Lasse JanssonGävle OK18:33
105Viktor DahlqvistStorviks IF18:34
106Björn LjunggrenOK Hammaren18:35
107Erik BomanGävle OK18:36
108Ola JernströmAvesta OK18:37
109Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna18:38
110Joel Börjesson ErikssonStorviks IF18:39
111Noel WaldenfjordJärfälla OK18:40
112Isac von KrusenstiernaOK Kåre18:41
113Oskar PerssonÅrsunda IF18:42
114Patrik SvedbergGävle OK18:43
115Joakim IngelssonOK Hammaren18:44
116Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK18:45
117Erik FlodmanOK Hammaren18:46
118Fredrik HamreforsVästerås SOK18:47
119Viktor SvenskStora Tuna OK18:48
120Jonatan SöderbergGävle OK18:49
121Olle GrywenzOK Linné18:50
122Walter LagerhällRehns BK18:51
123Joakim StåhlJärbo OK18:52
124David BjörkValbo AIF18:53
125Erik HanssonGävle OK18:54
126Anton KällströmSala OK18:55
127Magnus FlodmanOK Hammaren18:56
128Erik OlssonGävle OK18:57
129Johan LangerakJärfälla OK18:58
130Mattias EklundOckelbo OK18:59
131Emil KarlssonHestra IF19:00
132Daniel StåhlOK Hammaren19:01
133Carl CarlssonNyköpings OK19:02
134Simon DahlbergOK Nolaskogsarna19:03
135Philip CarlssonNyköpings OK19:04
136Lars KarlssonValbo AIF19:05
137Mårten OlssonGävle OK19:06
138Jesper SvenskStora Tuna OK19:07
139Rasmus TäckOK Hammaren19:08
140Benjamin NäslundSkogslöparna19:09
141Richard HejdenbergGävle OK19:10
142Stefan StridValbo AIF19:11
143Elias TidevallSkogsluffarnas OK19:12

D16

2 180 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna OlssonOckelbo OK18:43
Cornelia IvarssonOK Hammaren18:44
Mathilda KarlssonValbo AIF18:45
Julia NäslundOK Hammaren18:46
Linnea PerssonValbo AIF18:48

H16

2 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noa StenälvValbo AIF18:48
Rasmus SöderbergGävle OK18:49
Albin BjörkOK Hammaren18:51
Isak BerggrenGävle OK18:52
Malte JohanssonOK Hammaren18:54
Eric HallnerOckelbo OK18:55
Erik NilssonDalaportens OL18:57
Alfred LiljeströmGävle OK18:58

D14

1 920 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
702Elise EdlerOK Hammaren18:39
703Karolina AnderssonDalaportens OL18:40
704Elma WikströmOK Hammaren18:41
705Ebba OttossonGävle OK18:42
706Agnes WallinKorsnäs IF OK18:43
707Alma NordkvistStorviks IF18:44
708Elin BryggarGrycksbo IF OK18:45
710Elsa PalmbergOK Hammaren18:47
712Sara ÅbomGävle OK18:49
713Selma IvarssonOK Hammaren18:50

H14

1 920 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
721Ivar StenälvValbo AIF18:53
722Oskar BjörkOK Hammaren18:54
723Lucas SöderbergGävle OK18:55
724Edvin MäkinenOK Hammaren18:56
725Joar MorénGävle OK18:57
726Jakob OlssonOckelbo OK18:58
728Fabian SundOK Hammaren19:00
729Viktor KarlssonStorviks IF19:01
731Elias DanielssonOK Hammaren19:03
732Anton EngstrandStorviks IF19:04
733Hampus KarlssonOK Hammaren19:05
735Oskar EureniusOK Hammaren19:07
736Albin MalmgrenOckelbo OK19:08
737Vigor KjellmanStorviks IF19:09
738Olle HallnerOckelbo OK19:10
739Alfred JeppssonOK Hammaren19:11
740Axel HejdenbergGävle OK19:12
741Loke HolmgrenOK Hammaren19:13

D12

1 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba FlodmanOK Hammaren18:37
Svea ForsslundGävle OK18:38
Selma PartanenOK Hammaren18:39
Linnéa WestlinValbo AIF18:41
Stina Bredin  LindholmOK Hammaren18:42

H12

1 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker SundOK Hammaren18:48
Albin MöllerbergValbo AIF18:49
Max AlfredssonGävle OK18:51
Malte KlassonOK Hammaren18:52
Isak BjörkOK Hammaren18:54
Jacob LiljeGävle OK18:55
Leo WikströmOK Hammaren18:56
Morgan AlfredssonGävle OK18:57
Axel SvenskOK Hammaren18:58
Adam EngstrandStorviks IF18:59
Samuel AspforsOK Hammaren19:00
Hugo LavigneGävle OK19:01
Gustav LjunggrenOK Hammaren19:02

D10

1 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
751Ester KlassonOK Hammaren18:41
752Alma WestlinValbo AIF18:42
753Vera JeppssonOK Hammaren18:43
755Alicia IvarssonOK Hammaren18:45
757Tilde VikblomOK Hammaren18:47
759Siri HejdenbergGävle OK18:49
760Iris WikströmOK Hammaren18:50

H10

1 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
771Oskar WennbergStorviks IF18:30
773Gustav MattssonValbo AIF18:32
775Arvid KjellmanStorviks IF18:34

D40

2 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anette EngströmValbo AIF18:38
Karin JohanssonOK Hammaren18:39
Christina LiljeGävle OK18:40
Ann-Sofie TäckOK Hammaren18:41
Maria HållströmGävle OK18:42
Maria WikströmOK Hammaren18:43
Karin MöllerbergValbo AIF18:44

H40

3 110 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael PerssonGävle OK18:34
Nicolas LavigneGävle OK18:35
Mathias VestinOK Kåre18:36
Martin ForsslundGävle OK18:37

D50

2 180 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla NäslundOK Hammaren18:52
Lena LarssonSala OK18:53
Monica BomanGävle OK18:54
Ann LyrbergValbo AIF18:55
Mia GustafssonOK Kåre18:56

H50

2 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BygrenGävle OK19:00
Mikael IngelssonOckelbo OK19:01
Thomas AnderssonDalaportens OL19:02
Jonas NäslundOK Hammaren19:03
Lars LindgrenOK Ödmården19:04
Lars GustafssonOK Kåre19:05
Lennarth KarlssonValbo AIF19:06
Anders L OlssonGävle OK19:07
Anders RönnlundJärbo OK19:08
Bo BörjessonStorviks IF19:09
Sven PerssonÅrsunda IF19:10
Patrik OttossonGävle OK19:11
Mikael BacklundDalaportens OL19:12

D60

1 920 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena HemströmGävle OK18:30

H60

2 180 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats LundbergDalaportens OL18:30
Mats MattssonKungsgårdens SK18:31
Svante LindgrenKorsnäs IF OK18:32
Ulf KjellinOK Hedströmmen18:33
Ragnar OskarssonGävle OK18:34
Thom SandvikAvesta OK18:35
Mats HemströmGävle OK18:36
Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF18:37
Göran LarssonSala OK18:38
Staffan WestbomOckelbo OK18:39

H70

1 920 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran NilssonValbo AIF18:31
Inge PerssonOckelbo OK18:32
Gunnar EricssonGävle OK18:33
Per-Erik WåhlbergOK Linné18:34
Hans-Erik ErikssonGävle OK18:35
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden18:36
Stig OvelandValbo AIF18:37

U1

1 400 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma MattssonValbo AIF18:30:13
Alex RinnströmOK Hammaren18:33:31
Meja VikblomOK Hammaren18:42:04
Oskar SisellGävle OK19:07:12

U2

1 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia RinnströmOK Hammaren18:32:07
Ludvig LjunggrenOK Hammaren18:35:04
Nova HelmOK Hammaren18:37:44
Ida OlssonOckelbo OK18:51:47

Öppen motion 3

1 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena WestbomOckelbo OK18:30:20

Öppen motion 5

2 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christine SisellGävle OK18:30:07
Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK18:31:26
Niklas BlomValbo AIF18:32:03
Anna-Lena TynongGävle OK18:32:56
Anna HernellKlubblös18:38:50
Jenny Nilsson BerglundOK Hammaren18:40:24
Andreas J. WikströmOK Hammaren18:49:42
Lena MorénGävle OK18:56:55
Henrik SvenskOK Hammaren18:58:38

Öppen motion 7

3 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mårten KällströmSala OK18:32:22
Jonas IvarssonOK Hammaren18:37:07
Peter ViréhnAvesta OK18:46:33
Måns HolmgrenOK Hammaren18:54:49
Jonas HolmgrenOK Hammaren18:56:24
Erik SisellGävle OK19:05:12

Annonser