Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 26 juni 2018 - torsdag 28 juni 2018

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 3, lång

D21

8 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22Catherine TaylorOK Södertörn10:39:00
8Fredrika VångellLinköpings OK10:47:26
10Myrra CarlssonOK Orion10:48:20
7Lisa RisbyOK Kåre10:49:43
6Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK10:50:50
15Elin ClassonOK Orinto10:53:12
12Stina GranefeltOK Tyr10:54:08
23Anna HåkanssonOK Kolmården10:57:27
9Lisa WesterbergOK Milan10:58:26
13Jessica TullieDomnarvets GOIF11:00:01
20Moa GustafssonUddevalla OK11:01:34
nullLinda LindkvistLeksands OK11:01:36
21Maria Von SchmalenséeAttunda OK11:03:48
11Lina NilssonUlricehamns OK11:08:04
19Josefin ErlandssonOK Milan11:10:00
14Nina HallorOK Tisaren11:11:00
18Vendula SramkovaHemsedal IL11:12:00
17Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK11:13:00
4Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro11:14:00
nullCharlotte LindkvistLeksands OK11:15:00
3Josephine RegnellVäxjö OK11:16:00
16Kajsa SpetzUlricehamns OK11:17:00

H21

10 900 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering10:12:00
45Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna10:17:41
30Oskar AndrénOK Tisaren10:18:14
56Daniel AttåsOK Tisaren10:18:45
52Robbin KantarpÄrla IF10:19:07
35Per EklöfOK Milan10:23:20
39Mikael AnderssonOK Kolmården10:27:17
31Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK10:27:55
41Johan OlssonHjobygdens OK10:33:06
34Pelle EngstrandStora Tuna OK10:33:21
60Nils SpetzUlricehamns OK10:37:36
42Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna10:40:41
55Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:41:38
44Måns SandgrenOK Orion10:43:00
27Oscar VångellÄrla IF10:44:00
50Johan HallgrenBjursås OK10:45:00
29Ola AnderssonOK Orion10:46:00
26Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna10:47:00
61Adam GeorgssonKarlskrona SOK10:48:00
33Johan KarlssonOK Kåre10:50:00
nullEmil AlexanderssonStora Tuna OK10:51:00
47Lukas OlssonVäsby OK10:52:00
53Simon BörjesonRyda SK10:53:00
36Joakim OlssonVäsby OK10:54:00
37Erik FernlundOK Tisaren10:55:00
32Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:56:00
43Philip PerssonGöteborg-Majorna OK10:57:00
51Gustav HindérOK Tisaren10:58:00
59Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering10:59:00
57Erik AnderssonOK Orion11:00:00
49Christoffer AndersénVästerås SOK11:01:00
62Zdenek LiscinskyTullinge SK11:35:00

D21 Kort

4 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
67Susanne ErikssonOK Milan10:01:00
63Lenka ZatloukalovaTullinge SK10:05:42
64Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården10:28:14
69Hanna MikkolainenValkeakosken Haka10:31:00
66Embla MorastHaninge SOK10:32:00

D20

4 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
72Mirjam DalénSala OK10:10
73Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:11

H20

7 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
83Nils Hammaräng GripOK Orion10:01:00
80Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK10:02:36
84Johan EdenhamnLänna IF10:05:16
76Hugo LillieströmOK Roxen10:07:38
77Andreas JonssonOK Orion10:21:35
86Egil MorastHaninge SOK10:31:00
85Anton KällströmSala OK10:32:00
79Albin AlsiöIF Hagen10:33:00
78Erik HerneOK Ravinen10:34:00

D18

4 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
88Tindra JernströmAvesta OK10:41:00
89Moa AlsiöIF Hagen10:47:05
87Tindra HjortFalköpings AIK OK10:59:02
91Sofia JohanssonOK Skärmen11:06:36
90Johanna SärnbrinkOK Tisaren11:11:00

H18

6 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
92Carl JosefssonSävedalens AIK11:03:00
99Hugo SetthagenOK Tranan11:03:10
93Gustav OlssonOK Orion11:03:14
100Jesper JohanssonOK Löftan11:06:05
96Valter PetterssonOK Tisaren11:09:30
95Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:09:51
101Eric BerlinTrollhättans SOK11:26:55
98Andreas NäslundVästerås SOK11:33:00
97Adrian VartiaOK Löftan11:34:00

D17-20 Kort

4 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
103Karin JäderbergAttunda OK10:00
496Lisa HallménOK Tisaren10:30

H17-20 Kort

4 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
104Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK10:03

D16

4 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
111Lisa ÅkessonMarkbygdens OK10:20:00
108Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK10:37:00
105Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:45:40
107Clara JohanssonOK Skärmen10:50:00
110Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK10:51:00
112Emilia KraftIK Uven10:52:00
106Maja SandvikAttunda OK10:53:00
114Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:54:00
113Agnes MalmgrenOckelbo OK10:55:00
109Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:56:00

H16

5 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
120Aron ÖstangårdGamleby OK11:00:00
118Nils GrimbeckSävedalens AIK11:04:32
117Eric HallnerOckelbo OK11:11:04
119Tore PalmgrenSundsvalls OK11:14:20
116Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK11:23:42
115Pontus GustafssonOK Linné11:30:00

H16 Kort

4 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121Linus BacklundTrollhättans SOK10:06

D14

4 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
128Tuva ÖstangårdGamleby OK10:36:00
130Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:51:57
123Lisa SwartzOK Orion11:03:02
122Olga RindeskogVästerbergslagens OL11:06:00
127Alicia BergkvistVästerbergslagens OL11:07:00
126Elin JonhedKFUM Örebro OK11:08:00
129Elsa KaipeOK Kåre11:09:00
125Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF11:10:00
124Karolina AnderssonDalaportens OL11:11:00

H14

4 100 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
150Victor HanssonOK Löftan10:07:00
141Tobias JohanssonOK Löftan10:09:09
137Alfred HallqvistUlricehamns OK10:09:51
140Anton KruseKFUM Örebro OK10:15:50
132Simon CorneliussonOK Löftan10:19:42
136Markus LjungqvistKexholms SK10:23:35
139Joel HolmbergUlricehamns OK10:37:00
142Nils SwartzOK Orion10:38:00
146Samuel StokkelandÅlgård Orientering10:39:00
151Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:40:00
144Jon HanssonOK Kåre10:41:00
133Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK10:42:00
135Olle HallnerOckelbo OK10:43:00
134Fredrik WestlundKils OK10:44:00
143Jakob OlssonOckelbo OK10:45:00
148Oskar HanssonAskersunds OK10:46:00
145Malte AlbinssonOK Österåker10:47:00
138Anton ForsHJS-Vansbro OK10:48:00
149Olle DalinOK Kåre10:49:00
147Albin MalmgrenOckelbo OK10:50:00

H14 Kort

3 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
153Axel GrimbeckSävedalens AIK10:22
152Lukas GustafssonOK Linné10:52

D12

3 400 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
161Liv PaulerSkogslöparna10:00:00
164Signe ForsbergSkogslöparna10:00:45
159Julia GustafssonKFUM Örebro OK10:03:00
163Ella KruseKFUM Örebro OK10:04:16
167Alice RökenTäby OK10:04:27
158Ylva HanssonOK Kåre10:08:02
160Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:08:10
155Nova SahlénVästerås SOK10:08:46
165Tuva HolmströmOK Ravinen10:14:06
156Malin HållHJS-Vansbro OK10:16:29
168Alva EliassonSundsvalls OK10:17:47
157Judit WennblomHagaby GoIF Örebro10:18:58
nullEbba FlodmanOK Hammaren10:26:27
166Ada StokkelandÅlgård Orientering10:27:44
nullSigne WikstenGävle OK10:30:00

H12

3 400 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
176Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:44:00
187Erik NederheimTäby OK10:45:54
182Martin NilssonSkogslöparna10:48:36
186Liam HälldalSkogslöparna10:48:58
180Jens FochsenWaxholms OK10:50:16
181Svante SandvikAttunda OK10:53:07
178Gustav LübckeOK Ravinen10:58:30
185Hugo EkströmOK Tyr11:00:24
169Petter FochsenWaxholms OK11:03:49
183Malte GranefeltOK Tyr11:05:36
175Erik PalmVästerås SOK11:06:44
170Filip HanssonOK Löftan11:11:16
184Olle VillmanHJS-Vansbro OK11:13:38
190Elliott RehnGränna-Bygdens OK11:15:00
172Viktor JonhedKFUM Örebro OK11:16:00
179Albin SvenssonFK Herkules11:17:00
174William OksvoldOK Kåre11:18:00
177André BergkvistVästerbergslagens OL11:19:00
171Axel JohanssonHJS-Vansbro OK11:20:00
173Felix LindOK Tyr11:21:00
188Jacob HolmbergUlricehamns OK11:22:00
189William KraftIK Uven11:23:00

H12 Kort

2 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias JohanssonKlubblös10:45
191Felix SlagbrandVästerås SOK10:48

D10

2 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
194Moa TimbyUmeå OK10:00
204Selma LöfqvistVästerås SOK10:03
208Siri RehnGränna-Bygdens OK10:06
206Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:09
203Lovisa PihelOK Tisaren10:12
205Stina PerssonSkogslöparna10:15
201Elin ForsHJS-Vansbro OK10:18
202Olivia GustafssonTrollhättans SOK10:21
199Frida HerbstVästerås SOK10:24
192Signe AlbinssonOK Österåker10:27
193Ida RökenTäby OK10:30
196Elin PalmVästerås SOK10:33
200Viola HolmströmOK Ravinen10:36
197Greta SandvikAttunda OK10:39
207Hilma DalinOK Kåre10:42
198Ida PaulerSkogslöparna10:45

H10

2 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
217Hugo CorneliussonOK Löftan10:53
211Herman EliassonSundsvalls OK10:56
212Johannes HolmbergUlricehamns OK10:59
214Walter OksvoldOK Kåre11:02
216Ture ForsbergSkogslöparna11:05
213Simon JonhedKFUM Örebro OK11:08
215Vilgot ÅhlundVänersborgs SK11:11
210Oskar KaipeOK Kåre11:14
209Karl EmilssonDomnarvets GOIF11:17

D35

6 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
221Annika ÖstmanDomnarvets GOIF10:09:00
224Eva ElfvingDomnarvets GOIF10:10:17
227Helena ForsbergSkogslöparna10:15:09
220Emma KantarpÄrla IF10:26:03
219Erika JanssonRasbo IK10:39:00
222Emelie HolmströmKamrat och IF KIF10:40:00
218Linda WåhlströmIF Thor10:41:00
223Sofia NydahlOK Motala10:42:00
226Caroline WestbomOK Österåker10:43:00

H35

7 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
230Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK10:57
229Martin KarlssonCentrum OK11:26

D40

4 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234Sara TimnerSundsvalls OK10:05:00
239Åsa PaulerSkogslöparna10:05:17
243Karin ArvidssonSkogslöparna10:06:31
233Eva PalmVästerås SOK10:13:08
240Pernilla SahlénVästerås SOK10:15:11
235Karin PerssonSkogslöparna10:16:32
237Ylva FornanderVästerbergslagens OL10:22:16
245Sofia LundbergOK Renen10:23:20
244Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK10:30:34
236Stina BorängSnättringe SK10:35:00
241Sofia HjortFalköpings AIK OK10:36:00
231Lina JonhedKFUM Örebro OK10:37:00

H40

7 400 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Börje PaulerSkogslöparna10:45:00
256Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK10:50:52
262Jonas HälldalSkogslöparna10:53:51
255Lars JonhedKFUM Örebro OK10:59:50
261Tomas HenrikssonAttunda OK11:00:20
265Mattias PerssonSkogslöparna11:01:30
260Jörgen GranefeltOK Tyr11:03:29
258Anders OksvoldOK Kåre11:04:15
254Oskar ForsbergSkogslöparna11:09:08
264Mattias LöfqvistVästerås SOK11:11:24
252Jan HjortFalköpings AIK OK11:13:01
269Sturla StokkelandÅlgård Orientering11:15:00
247Jonas LundbergOK Renen11:16:00
249Mats GustafssonKFUM Örebro OK11:17:00
266Mattias RehnGränna-Bygdens OK11:18:00
248Per OksvoldCentrum OK11:19:00
267Patrik CorneliussonOK Löftan11:20:00
259Bengt HansskeKils OK11:21:00
268Urban SärnbrinkOK Tisaren11:22:00
250Peter GrimbeckSävedalens AIK11:23:00
263Tobias EliassonSundsvalls OK11:24:00

D45

4 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
282Louise GötforsGöteborg-Majorna OK10:01:00
286Annika LundströmSundbybergs IK10:10:45
279Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK10:14:06
273Anna RökenTäby OK10:28:12
272Johanna HallqvistUlricehamns OK10:31:00
274Marie-louise PerssonFK Herkules10:32:00
271Ann RollerJärfälla OK10:33:00
270Mari KraftIK Uven10:34:00
276Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL10:35:00
278Sofia GustafssonTrollhättans SOK10:36:00
280Erica HållHJS-Vansbro OK10:37:00
284Therese HolmströmOK Ravinen10:38:00
285Magdalena GrunderJärfälla OK10:39:00
275Anna GustafssonKFUM Örebro OK10:40:00
277Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF10:41:00
283Karolina AnderssonLänna IF10:42:00
281Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:43:00

H45

6 600 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
288Lars-Håkan BengtssonOK Tyr10:08:00
291Per HolmbergUlricehamns OK10:21:25
308Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK10:21:59
304Tomas AlbinssonOK Österåker10:27:00
317Magnus HanssonOK Löftan10:27:46
306Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering10:31:07
305Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK10:36:16
296Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL10:38:00
314Andreas GrunderJärfälla OK10:39:00
310Henrik MorastHaninge SOK10:40:00
294Johan PetterssonOK Motala10:41:00
313Ulrik MagnussonHalmstad OK10:42:00
312Peter GustafssonOK Linné10:43:00
302Börje PerssonOK Ravinen10:44:00
289Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:45:00
307Mikael LindOK Tyr10:46:00
311Anders SahlénVästerås SOK10:47:00
292Björn JanssonVäsby OK10:48:00
303Erik BacklundTrollhättans SOK10:49:00
290Fredrik MorastHaninge SOK10:50:00
301Niklas TimbyUmeå OK10:51:00
299Ola TovenKöping-Kolsva OK10:52:00
315John SolbreckLånghundra IF10:53:00
295Johan HanssonOK Löftan10:54:00
293Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:55:00
298Neil MarstonHemsedal IL10:56:00
316Johan SwartzOK Orion10:57:00
300Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna10:58:00

D50

4 200 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
324Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:40:00
322Hana TichovskaSK Praga10:47:37
321Lena RegnellVäxjö OK10:52:32
331Anette PalmHJS-Vansbro OK10:53:05
335Anna Von KrusenstiernaOK Kåre11:01:11
326Maria EngbergKorsnäs IF OK11:04:57
318Agneta BerlinTrollhättans SOK11:10:00
333Åsa AlsiöIF Hagen11:11:00
329Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen11:12:00
323Lottie LindOK Tyr11:13:00
330Annelie JohanssonOK Skärmen11:14:00
319Elisabet ElmertoftNorbergs OK11:15:00
327Berit GummusIFK Mora OK11:16:00
320Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK11:17:00
334Carina NilssonTäby OK11:18:00
332Åsa Marknell DewittLänna IF11:19:00
325Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:20:00

H50

6 000 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344Lars Håkan SandvikAttunda OK10:51:00
351Ola JernströmAvesta OK10:54:46
350Robert PalmVästerås SOK10:59:48
339Magnus JohanssonOK Löftan11:03:32
360Magnus BergmanOK Kåre11:05:31
353Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering11:10:15
336Kennet AnderssonGrycksbo IF OK11:10:50
nullFredrik WikstenGävle OK11:10:59
347Eric RollerJärfälla OK11:15:32
346Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen11:21:00
341Tommy BäckOK Kullingshof11:22:00
342Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb11:23:00
355Mats LjungqvistKexholms SK11:24:00
338Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK11:25:00
352Peter BergkvistVästerbergslagens OL11:26:00
345Torbjörn AnderssonOK Motala11:27:00
359Stefan SpetzUlricehamns OK11:28:00
356Patrik RosénVäxjö OK11:29:00
354Hans JonssonVäsby OK11:30:00
348Ulf K. RaskIFK Mora OK11:31:00
357Oskar NederheimTäby OK11:32:00
340Mikael NilssonSkogslöparna11:33:00
358Mats ErkersLeksands OK11:34:00
343Jörgen DalénSala OK11:35:00

D55

4 200 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
365Inger BergLinköpings OK10:01:00
366Lena SwartzOK Orion10:18:47
371Ingrid KensbyOK Tyr10:20:49
369Annlouise AlmqvistIFK Mora OK10:21:43
368Pia VångellLinköpings OK10:23:11
370Christina BirathStenungsunds OK10:28:10
367Katarina SundqvistOK Kåre10:31:00
372Minna SeirHSOK.dk10:32:00
363Anna GundSkattkärrs SOK10:33:00
361Inger SkantzLänna IF10:34:00
362Ylva GrapeDalaportens OL10:35:00
364Catharina JäderbergAttunda OK10:36:00

H55

5 600 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
378Niklas LöwegrenStora Tuna OK10:14:00
380Anders BergLinköpings OK10:14:21
376Bertil ÅkessonMarkbygdens OK10:21:14
377Anders LundJärfälla OK10:35:56
374Knut EngenRaumar Orientering10:44:00
384Mats KensbyOK Tyr10:45:00
379Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:46:00
387Ingemar MånssonRonneby OK10:47:00
381Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:48:00
385Björn JäderbergAttunda OK10:49:00
386Jan HanssonStenungsunds OK10:50:00
382Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK10:51:00
373Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK10:52:00
375Martin TichovskySK Praga10:53:00

D60

3 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
391Kane AnderssonIFK Mora OK10:50
389Marianne BandixenOLG Pfäffikon11:20
390Mirja MikkolainenValkeakosken Haka11:21
392Yvonne TovenKöping-Kolsva OK11:22
388Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK11:23

H60

4 800 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
394Anders FriesUmeå OK10:57:00
398Anders BjörklundSävedalens AIK11:01:36
396Thom SandvikAvesta OK11:02:12
397Sönke BandixenOLG Pfäffikon11:06:35
395Jörgen KarlssonAttunda OK11:13:13
402Thomas HjertFalköpings AIK OK11:18:43
393Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF11:21:59
403Torben SeirHSOK.dk11:22:43
400Arne HolmerIFK Mora OK11:26:12
399Tomas VångellLinköpings OK11:28:00
401Roland NorellSöders-Tyresö11:29:00

D65

3 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
410Mona ForsbergNyköpings OK10:03:00
409Lena HedmanHallstahammars OK10:17:56
407Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:19:03
404Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:19:21
405Monica SvärdOK Klemmingen10:33:00
406Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:34:00
408Catherine DawsonGafanhori10:35:00

H65

4 500 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
432Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:50:00
430Tomas OlaussonAskersunds OK10:51:57
413Mats AnderssonSelånger SOK10:54:46
422Per ErikssonLinköpings OK10:55:04
418Anders Stefan VestlundOK Kåre10:55:20
428Göran LarssonSala OK10:55:25
411Per Erik FogelVästerås SOK10:56:08
427Harry BreilandÅlgård Orientering11:03:47
429Inge HultmanKovlands IF11:08:17
419Stig AnderssonOK Linné11:10:53
426Jan ÅsbergHäverödals SK11:10:54
433Ove ÅbergStorviks IF11:13:10
424Dan WesterbergOK Kåre11:13:25
425Lars-Erik OlssonOK Tyr11:20:00
421Matts BjörkeSöders-Tyresö11:21:00
417Ulf KjellinOK Hedströmmen11:22:00
431Juergen ZiescheLOK Berlin11:23:00
414Michael FrenzelLOK Berlin11:24:00
416Göran SvärdOK Klemmingen11:25:00
420Jens TörnmarckAskersunds OK11:26:00
415Kurt EkbergOK Orinto11:27:00
412Sven LarssonSärna SK11:29:00

D70

3 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439Annie GunnarstorpOK Motala10:32:00
434Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:44:39
437Inga JohanssonNyköpings OK10:58:27
438Ulla LingJönköpings OK11:02:00
nullIngrid TengelandIK Gandvik11:03:00
436Eva Marie GranOK Øst11:04:00
440Margrit EggliFuersten OK Ettingen11:05:00
443Kerstin SpetzNitta IF11:06:00
441Ingrid Rex WallströmOK Landehof11:07:00
435Edla FornanderVästerbergslagens OL11:08:00
442Kerstin ErnvidUlricehamns OK11:09:00

H70

3 900 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
457Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:38:00
459Karl Evert SvenssonIF Hagen10:43:48
452Lars PerssonOK Kompassen10:49:28
446Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:52:16
447Inge PerssonOckelbo OK10:59:25
465Sören AnderssonIK Dran10:59:38
458Göran ForsbergNyköpings OK10:59:43
445Ingemar LindblomOK Orinto11:00:24
453Per-Erik WåhlbergOK Linné11:00:24
460Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK11:01:57
449Per-Olof FernbergIS Skanne11:07:40
464Torbjörn WikströmOK Orinto11:07:50
448Ronald Mc GrailHjärnarps OL11:09:00
444Roland EggliFuersten OK Ettingen11:10:00
450Achim BaderLOK Berlin11:11:00
454Roland NilssonSOK Viljan11:12:00
461Keller WernerBjörnbär OK11:13:00
462Håkan NilssonMalmö OK11:14:00
466Lars SvenssonTibro OK11:15:00
456Øistein HagenOK Øst11:16:00
451Kent OlaussonOK Orinto11:17:00
463Lars TuvessonUlricehamns OK11:18:00
455Stanley HolmerIFK Mora OK11:19:00
467Roy DawsonGafanhori11:20:00

D75

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
472Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:10:00
471Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:15:09
469Gunborg WestinLeksands OK10:18:38
470Ulla NilssonSOK Viljan10:40:00
468Mariann KjellbergBredareds IF10:41:00

H75

3 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
481Harald WibyeOK Moss09:27:18
482Olle JohanssonIFK Hedemora OK10:37:00
485Ragnar ErikssonOK Hedströmmen10:45:20
476Erland LingJönköpings OK10:53:03
473Johnny BrandtHällefors OK11:04:11
479Runo JohanssonKristinehamns OK11:07:00
474Uno BergOK Motala11:08:00
477Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik11:09:00
475Enar PerssonOckelbo OK11:10:00
480Ivan ErnvidUlricehamns OK11:11:00
478Sverre JonssonOK Ravinen11:12:00
484Amund HerrebrødenOK Øst11:14:00
483Hans L AnderssonVästerbergslagens OL11:15:00

D80

2 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
486Barbro VallinKungälvs OK10:31

H80

3 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
490Rune AhlanderJönköpings OK10:23:00
489Janne MånssonLeksands OK10:26:30
487John VallinOK Hedströmmen10:31:20
488Arne YngströmHagaby GoIF Örebro10:40:44
493Bo LöwegrenVästerås SOK10:49:55
494Åke SundbergFagersta OK10:53:00
491Holger PerssonOK Eken10:54:00
492Arvo HyvönenSkattkärrs SOK10:55:00

U1

2 000 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noel ÖstmanSmedjebackens OK09:18:56
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK09:24:19
Anton LundbergOK Renen09:25:55
Svante LindbergIFK Göteborg09:37:45
Julius DahlbergIK Jarl Rättvik09:37:59
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK09:38:00
Agnes LübckeOK Ravinen09:38:25
Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg09:41:44
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF09:49:29
Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OK09:53:29
Leonid RyapolovIFK Mora OK09:54:12
Olle GranefeltOK Tyr09:55:32
Lucas Bagge AnlindLeksands OK10:02:26
Rasmus KruseKFUM Örebro OK10:03:03
Lea StokkelandÅlgård Orientering10:09:13
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK10:12:41
Jamie RollerJärfälla OK10:14:44
Emil Li EklundStora Tuna OK10:14:58
Erik LundbackStora Tuna OK10:15:01
Amelia Li EklundStora Tuna OK10:16:47
Felix HerbstVästerås SOK10:26:39
Tea StokkelandÅlgård Orientering10:27:09
Sally ArvidssonSkogslöparna10:38:17
Finn HansskeKils OK10:39:25
Lotta HansskeKils OK10:39:27
Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:40:17
Olav BratteliOK Øst10:51:05
Jakob WåhlströmIF Thor11:05:29
Hanna WåhlströmIF Thor11:05:49
Markus KantarpÄrla IF11:45:20
Leo MikkolainenValkeakosken Haka11:48:29

U2

2 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emmy PerssonOckelbo OK09:27:09
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK09:36:53
Vera LindbergIFK Göteborg Orientering09:36:54
Elin BrolinOckelbo OK09:44:35
Alma CarlssonKFUM Örebro OK09:45:27
Alfred PihelOK Tisaren09:53:25
Oskar GustafssonTrollhättans SOK09:57:23
Oskar PihelOK Tisaren09:58:10
Felix LindbergKlubblös10:00:25
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK10:08:51
Ture CarlssonKFUM Örebro OK10:26:02
Lovisa NederheimTäby OK
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna

Öppen motion 1

2 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika BurlingFredrikshofs IF Skid & OK09:53:26
Tor SimonsenOK Øst09:53:57
Liv SimonsenOK Øst10:23:29
Alfred SjödinOK Tisaren10:30:26
Unni HerrebrødenOK Øst10:37:13

Öppen motion 3

3 400 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica LöfqvistVästerås SOK09:31:52
Kjell AnderssonSkattkärrs SOK09:31:59
Annika SolbreckLånghundra IF09:36:08
Elisabeth ErikssonOK Milan09:38:32
Laila VillmanHJS-Vansbro OK09:41:02
Pia WiklundVästerås SOK09:43:33
Olle RingRonneby OK09:46:02
Pär WiklundVästerås SOK09:47:44
Anna LarssonHJS-Vansbro OK09:51:54
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF09:56:17
Nils UllbergAvesta OK09:57:16
Stig-Olof StålAvesta OK09:57:54
Hans AnderssonIK Gandvik09:58:24
Linda SlagbrandVästerås SOK10:01:45
Magnus HallqvistUlricehamns OK10:02:11
Lisa JonassonÄlvdalens IF OK10:03:57
Martina GabrielssonTrollhättans SOK10:04:07
Ann-Sofi SandvikAvesta OK10:08:40
Sofia HärdvallAskersunds OK10:09:26
162Hanna HanssonAskersunds OK10:09:27
Øivind EriksenOK Øst10:09:51
Andreas HanssonAskersunds OK10:10:41
Maja ÅkessonKlubblös10:11:07
Rebecca RickardssonIFK Mora OK10:15:04
Rolf NorinTjällmo-Godegårds OK10:17:02
Annelie JohanssonOckelbo OK10:19:57
Anna PerssonOckelbo OK10:23:37
Filip PerssonOckelbo OK10:23:38
Britt-Marie EkbergOK Orinto10:39:12
Kristina TellqvistIK Dran10:39:31
Susanne AlmqvistSträngnäs-Malmby OL10:44:03
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK10:47:50
Mats SporreStora Tuna OK10:56:49
Kaspar GustafssonLimbköping10:57:06
Anders EklundStora Tuna OK10:58:19
Magnus NilssonOK Kontinent11:05:54
Anna OksvoldOK Kåre11:08:58
Annika GustafssonCentrum OK11:09:52
Anna AnåkerDomnarvets GOIF11:16:59
Helena LindbergIFK Göteborg Orientering11:21:30
Inger LindblomOK Orinto
Per NikkolaisenOK Øst
Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarna

Öppen motion 4

5 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina ÅhlundVänersborgs SK09:41:16
Sarah VikerOK Kåre09:42:54
Erika TimbyUmeå OK09:45:32
Peter ErikssonKFUM Örebro OK09:51:44
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK09:55:14
Andreas BergLinköpings OK10:02:00
Philip EdvardssonEksjö SOK10:05:40
Lennart MyrehedVandrarringen10:07:25
Arne BerlinTrollhättans SOK10:08:11
Magda JanssonSisu Forshaga SK10:14:38
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre10:17:20
Kristina PetersonIFK Umeå10:28:11
Louise RegnellVäxjö OK10:36:15
Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL10:39:38
Tomas VikerOK Kåre10:42:20
Anton UllerKils OK10:43:27
Lina LindbergKlubblös10:47:20
Marcus ArnoldssonVästerås SOK10:48:37
Linn NilssonOK Tyr10:49:11
Johan ÅhlundVänersborgs SK11:13:14
Stefan HogartKamrat och IF KIF11:24:45
Helena FalkTäby OK

Öppen motion 7

3 100 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK09:26:12
Lotta LarssonVästerbergslagens OL09:26:42
Nils-Erik BondessonFrosta OK09:26:59
Andreas MaxénTimrå SOK09:27:02
Johan HerbstVästerås SOK09:28:47
Bengt SöderqvistHorndals IF09:31:47
Olov SöderqvistHorndals IF09:40:31
Tommy HallménVingåkers OK09:41:20
Karin JohanssonKlubblös09:41:39
Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro09:42:26
Fredrik LiljegrenHorndals IF09:44:34
Lennart PerssonHorndals IF09:49:43
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK09:50:05
Erik LindgrenOK Tisaren09:51:59
Bengt HolmIFK Mora OK09:52:18
Peter ThörnEksjö Garnisons IF09:53:08
Ellinor ErikssonOK Tisaren09:53:32
Anne ErikssonKFUM Örebro OK09:54:03
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:54:11
Kerstin MorastHaninge SOK09:55:34
Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro09:56:01
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:56:09
Tomas SundqvistOK Kåre09:57:39
Niclas KjellmanLidköpings VSK09:59:13
Sören AnderssonJärbo OK09:59:58
Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:00:39
Britt LindbergViking Orientering10:02:17
Frida KjellmanLidköpings VSK10:06:32
Gunnel RaskIFK Mora OK10:07:50
Boel NybergOK Kåre10:08:42
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:09:15
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:09:29
Anders NilssonTäby OK10:14:21
Andreas AllerhedIFK Mora OK10:18:18
Linda CorneliussonOK Löftan10:20:07
Eva PålssonIFK Mora OK10:20:39
Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering10:22:19
Niclas RökenTäby OK10:23:45
Nicklas EnlundGamleby OK10:25:12
Annica LübckeOK Ravinen10:30:30
Joerg SchifferleOLV ZUG10:31:04
Monika SchifferleOLV ZUG10:31:06
Tina LindgrenLinköpings OK10:33:09
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:33:12
Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF10:40:16
Jenny Bagge AnlindLeksands OK10:40:23
Ove PetterssonIdrefjällens OK10:41:10
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK10:48:21
Leif LindgrenLinköpings OK10:48:54
Karin SärnbrinkOK Tisaren10:58:33
Göran AnlindLeksands OK10:59:01
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK10:59:21
Rune SpetzNitta IF11:00:24
Robert KruseKFUM Örebro OK11:11:16
Camilla KruseKFUM Örebro OK11:16:51
Axel NiklassonIK Uven11:24:10

Öppen motion 9

7 700 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin BondessonFrosta OK09:27:16
Michael WennblomHagaby GoIF Örebro09:35:11
Patrik GustafssonSmedjebackens OK09:37:34
Einar ErikssonAttunda OK09:38:29
Martin JönssonFK Friskus-Varberg09:45:47
Olle WindeliusFrosta OK09:47:23
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK09:55:12
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering10:10:56
Emil LarssonDomnarvets GOIF10:15:13
Per HolmIFK Mora OK10:18:17
Mats HainkeSnättringe SK10:25:50
Jonas PetersonIFK Umeå10:27:52
Einar JohanssonLinköpings OK10:30:18
Jonas HjertFalköpings AIK OK10:35:35
Jonas GustafssonTrollhättans SOK10:56:43
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK11:01:25
Helena AnderssonFK Friskus-Varberg11:02:25

Annonser