Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tiomilarepet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomilarepet
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: torsdag 12 april 2018

H21 lång

30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Centrum OK 119:40
11. Jonas Kjäll
12. Lukas Gustavsson
3IFK Lidingö SOK 119:40
31. Hector Haines
32. Andreas Hall
4IFK Lidingö SOK 219:40
41. Bryan Russel-Keely
42. Erik Ivarsson Sandberg
5Järla Orientering 119:40
51. Espen Hultgreen Weltzien
52. Michael Refors
6Järla Orientering 219:40
61. Oscar Björck
62. David Bejbom
7Kamrat och IF KIF 119:40
71. Martin Holth Johannessen
72. Martin Johnsson
8Kamrat och IF KIF 219:40
81. Tobias Freak
82. Emil Lauri
9Kamrat och IF KIF 319:40
91. Casper Giding
92. Mattias Johansson
10Kamrat och IF KIF 419:40
101. Haakon Ingvaldsen
102. Mårten Frendelius
11Kamrat och IF KIF 519:40
111. Emil Lauri
112. Jonas Halai
12Nydalens Skiklub 119:40
121. Bojan Blumenstein
122. Elias Jonsson
13Nydalens Skiklub 219:40
131. Anders Vister
132. Eirik Langedal Breivik
14Nydalens Skiklub 319:40
141. Eirik Kamstrup Hovind
142. Sindre Rønning
15Nydalens Skiklub 419:40
151. Alan Cherry
152. Lukas Liland
16Nydalens Skiklub 519:40
161. Anders Nordberg
162. Henrik Eijsink
17Nydalens Skiklub 619:40
171. Sverre Waaler Kaas
172. Isak Jonsson
18Nydalens Skiklub 719:40
181. Sverre Turter Sandvold
182. Jørgen Wulfsberg
19Nydalens Skiklub 819:40
191. Jan Sháněl
192. Oskar Jensen
20Nydalens Skiklub 919:40
201. Håvard Haga
202. Jon Aukrust Osmoen
21OK Linné 119:40
211. vacant
212. vacant
23OK Södertörn / Espoon Suunta 219:40
231. Josh Beech
232. vacant
24OK Södertörn 119:40
241. Fredrik Larsson
242. John Svanberg
25Snättringe SK 119:40
251. Robert Wallsten
252. Anders Hedman
26Snättringe SK 219:40
261. Jesper Andersson
262. David Hector
27Snättringe SK 319:40
271. Martin Nilsson
272. Peter Granath
28Snättringe SK 419:40
281. Patrik Äppelgran
282. Björn Salomonsson
29Söders-Tyresö 119:40
291. Tomas Lilja
292. Göran Thimberg
30Tullinge SK 119:40
301. Johan Ställberg
302. Anders Ställberg
31Tumba-Mälarhöjden OK 119:40
311. Alexander Käll
312. Anders Englid
32Ärla IF 119:40
321. Oscar Vångell
322. Halvor Eid Nielsen

H21 kort

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
39Centrum OK 119:30
391. Jonas Lindholm
392. Jerk Rönnols
40Centrum OK 219:30
401. Martin Karlsson
402. Linus Rispling
41Centrum OK 319:30
411. Mattias Ågren
412. Oskar Hermansson
43OK Ravinen 119:30
431. Pär Westblad
432. Niklas Westblad
44Falkenbergs OK / OK Ravinen 1119:30
441. Matilda Martinsson
442. Kalle Bergman
45Skogsluffarnas OK 119:30
451. Magnus Falkenström
452. Jan Stridh
46Söders-Tyresö 119:30
461. Johan Hedman
462. Niklas Wrane
47Söders-Tyresö 219:30
471. Mikael Wilhelmsson
472. Stefan Norin

H90

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
64Gustavsbergs OK 119:20
641. Jens Werner
642. Jonatan Lindell
65Gustavsbergs OK 219:20
651. Magnus Lindblom
652. Peter Landén
67IFK Enskede 119:20
671. Ove Hedlund
672. Fredrik Hedin
68Skarpnäcks OL / IF Thor 119:20
681. Bo Segerman
682. Lars Segerman
69Södertälje-Nykvarn OF 119:20
691. Lars Bygdén
692. Mats Liwell
70Tumba-Mälarhöjden OK 119:20
701. Dan Giberg
702. Mattias Boman
71Tumba-Mälarhöjden OK 219:20
711. Mikael Tjernberg
712. Jerker Åberg

H110

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
75Centrum OK 119:20
751. Janne Nilsson
752. Jonas Nylund
76Gustavsbergs OK 119:20
761. Ulf Burman
762. Jan Lavén
77OK Södertörn 119:20
771. Johan Markstedt
772. Anders Jakobsson
78Skarpnäcks OL 119:20
781. Gunnar Langs
782. Nicklas Doyle
79Söders-Tyresö / Attunda OK 119:20
791. Björn-Ove Pettersson
792. Björn Reger

H125

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
82IFK Lidingö SOK 119:20
821. Mikael Tarandi
822. Hans Tarandi
83Tullinge SK 119:20
831. Anders Kärrström
832. Lennart Hävrén

H16

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
54IFK Enskede 119:20
541. Nils Forsberg Rundström
542. Gustav Björklund
55Järfälla OK / OK Ravinen 119:20
551. Jesper Åkesson
552. Olle Kallur
56OK Älvsjö-Örby 119:20
561. Hjalmar Sandberg
562. Malte Berggren
57Södertälje-Nykvarn OF 119:20
571. Martin Bygdén
572. Viktor Löfgren
58Tullinge SK 119:20
581. Wilhelm Bergman
582. Hampus Hatlen
59Tumba-Mälarhöjden OK 119:20
591. Elias Adebrant
592. Kim Örnberg
60Tumba-Mälarhöjden OK 219:20
601. Mikael Alm
602. vacant

D21 lång

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
108Järla Orientering 119:00
1081. Gunilla Kreiss
1082. Johanna Sundström
109Järla Orientering 219:00
1091. Signe Klinting
1092. Sara Sjökvist
110OK Södertörn 119:00
1101. Tove Lagerberg
1102. Louise Markstedt
111Snättringe SK 119:00
1111. Sofia Persson
1112. Anna Tiderman
112Snättringe SK 219:00
1121. Nadja Dahlström
1122. Karin Wimmer

D21 kort

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
121Centrum OK 119:00
1211. Sara Jonasson
1212. Mette Brolinson
122Centrum OK 219:00
1221. Linnea Börjars
1222. Moa Kjellstrand
124Kamrat och IF KIF 119:00
1241. Maria Andersson
1242. Emelie Holmström
126Söders-Tyresö 219:00
1261. Camilla Göstas
1262. Lovisa Göstas Källman
127Söders-Tyresö 119:00
1271. Nina Thörnqvist
1272. Karin Almgren
128Tullinge SK / Snättringe SK 119:00
1281. Lina Matthews
1282. Lin Normark
129Tumba-Mälarhöjden OK 119:00
1291. Sanna Steen
1292. Karin Skogholm
130Tumba-Mälarhöjden OK 219:00
1301. Jennifer Warg
1302. vacant
131IFK Lidingö SOK / Ärla IF 119:00
1311. Linnea Claesdotter
1312. Julia Davidsson

D90

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
140Södertälje-Nykvarn OF 119:00
1401. Annika Bygdén
1402. Susanne Stål
141Tumba-Mälarhöjden OK 119:00
1411. Helena Adebrant
1412. Charlotta Östervall

D16

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
133Skarpnäcks OL 119:00
1331. Karolina Bergh Papasikas
1332. Tove Svedell
134Södertälje-Nykvarn OF 119:00
1341. Sara Hede
1342. Sofia Wigle
135Tullinge SK 119:00
1351. Alva Bladh
1352. Tove Sjöberg
136Tumba-Mälarhöjden OK 119:00
1361. Kajsa Ljungberg
1362. Emelie Lilja

HD14

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
88IFK Enskede 219:00
881. Hannes Lindqvist
882. Elis Forsberg Rundström
89Skarpnäcks OL 119:00
891. Filip Dryselius
892. Mathias Dryselius
90Skarpnäcks OL 219:00
901. Tilde Mansén
902. Leo Ljungberg
91Skarpnäcks OL 319:00
911. Tindra Jonsson
912. Justus Arenander
92Skogsluffarnas OK 119:00
921. Sixten Lindqvist
922. Åke Falkenström
93Söders-Tyresö 119:00
931. Erik Norin
932. Olle Thimberg
94Södertälje-Nykvarn OF 119:00
941. Erik Månsson
942. vacant
95Södertälje-Nykvarn OF 219:00
951. Axel Rystedt
952. Stina Bygdén
96Södertälje-Nykvarn OF 319:00
961. Lisa Edén
962. Alexander Ahlsén
97Tullinge SK / IFK Enskede 119:00
971. Nova Matthews
972. Lovisa Lindqvist
98Tullinge SK 219:00
981. Klara Junegard
982. Emilia Bergman
99Tullinge SK 319:00
991. Kimberly Ekenstedt
992. Ludvig Ferdman
100Tullinge SK 419:00
1001. vacant
1002. vacant
101Tumba-Mälarhöjden OK 119:00
1011. Kerstin Åberg
1012. Ingrid André
102Tumba-Mälarhöjden OK 219:00
1021. Ebba Kolmodin
1022. Elsa Käll
103Tumba-Mälarhöjden OK 319:00
1031. Lydia Hylander
1032. Leo Kajanus
104Tumba-Mälarhöjden OK 419:00
1041. Ludvig Lange
1042. Ludvig Svahn Lind
105Tumba-Mälarhöjden OK 519:00
1051. Alva Björklund Boljang
1052. vacant

H21 Lång TSK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
35Tullinge SK 119:40
351. Tintin Karlberg
352. Emil Andersson
36Tullinge SK 219:40
361. Per Berg
362. Jörgen Ohlin

H21 Kort TSK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
50Tullinge SK 119:30
501. Christoffer Eskilsson
502. Markus Fredlund

D21 Lång TSK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
116Tullinge SK 119:00
1161. Anna Ställberg
1162. Sofia Lönnkvist
117Tullinge SK 219:00
1171. Frida Junegard
1172. Amanda Berggren

Annonser