Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Novembertävlingarna, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, lång
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: lördag 10 november 2018

D21

7 580 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susen LöschÄrla IF10:01
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK10:03
Irina NybergAlfta-Ösa OK10:05
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:07
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK10:09
Diana SoldaggOK Klemmingen10:11
Filipa RodriguesJärla Orientering10:13
Anna GranathTjällmo-Godegårds OK10:15
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK10:17
Julia DavidssonÄrla IF10:19
Lena ÖhmanCentrum OK10:21
Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK10:23
Maria JanssonOK Linné10:25
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:27
Louise BeechOK Södertörn10:29
Barbora PijákováIFK Lidingö SOK10:31
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF10:35
Marie HerrnholdAttunda OK10:37
Rebecca WaldenfjordOK Ravinen10:39
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF10:41
Carolin SvenssonHaninge SOK10:43
Kristina TedhamreSnättringe SK10:45
Boel SundbergOK Södertörn10:47
Galina RibediucHellas Orientering10:49
Caroline PigerreIFK Lidingö SOK10:51
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK10:53

H21

9 190 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sergiu FalaDinamo OLD10:00
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:02
Gustaf PeterssonCentrum OK10:04
Anton GumaeliusWaxholms OK10:06
Jan TroengOK Linné10:08
Hannes SvahnOK Ravinen10:10
Niklas WraneSöders-Tyresö10:12
Olof LethagenCentrum OK10:14
Martin SkärlénHaninge SOK10:16
Olle BoströmJärla Orientering10:18
Joakim OlssonVäsby OK10:20
Fredrik WigertzLånghundra IF10:22
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK10:24
Mårten WaldenfjordJärfälla OK10:26
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:28
David BejbomJärla Orientering10:30
Henrik BrusSävedalens AIK10:32
Magnus KarlssonCentrum OK10:34
David HectorSnättringe SK10:36
Anders BoströmJärfälla OK10:38
Josh BeechEspoon Suunta10:40
Christoffer SchönningJärfälla OK10:42
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby10:44
Johan HöijOK Linné10:46
Love BerzellOK Ravinen10:48
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF10:50
Jonas KjällCentrum OK10:52
Felix SpäthIFK Lidingö SOK10:54
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:56
Henrik LundgrenCentrum OK10:58
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF11:00
Daniel SeestrandVisborgs OK11:02
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK11:04
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad11:06

D20

5 820 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK10:55

H20

7 640 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter BodingIFK Lidingö SOK10:00
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK10:02

D18

4 790 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa WigertzLånghundra IF10:29
Vera RolfssonSkarpnäcks OL10:31
Katarina NorrbyOK Södertörn10:33
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:35
Tilde BacklundOK Södertörn10:37
Selma GumaeliusWaxholms OK10:39

H18

6 750 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK10:01
Filip MöllerOK Södertörn10:03
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:05
Mattias IvaresOK Södertörn10:07

D16

4 620 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva BladhTullinge SK10:01
Ella BroquistIFK Lidingö SOK10:03
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:05
Agnes DambergIFK Lidingö SOK10:07
Katja LeicktTullinge SK10:09
Åsa SundströmJärla Orientering10:11
Amelie RajanIFK Lidingö SOK10:13
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF10:15
Jana AmacherTullinge SK10:17
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:19

H16

5 820 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK10:01
Oskar HaglundHaninge SOK10:03
Henrik LundforsIFK Enskede10:05
Albin HainkeSnättringe SK10:07
Lukas WallhedJärla Orientering10:09
Isak GeliusSnättringe SK10:11
Martin RinnbäckOK Ravinen10:13
David TörnqvistTullinge SK10:15
Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK10:17
Hugo BacklundTullinge SK10:19
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK10:21
Andreas BorängSnättringe SK10:23
William MöllerSkarpnäcks OL10:25
Carl HedegårdOK Kolmården10:27
Lukas WernerIFK Lidingö SOK10:29
Alfred LängheimTullinge SK10:31
Oscar AnelandOK Ravinen10:33
Mattis SandénOK Södertörn10:35
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:37
Olof MelchersonIFK Lidingö SOK10:39
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:41
John WolgastSnättringe SK10:43
Björn RennerOK Södertörn10:45
Wilhelm BergmanTullinge SK10:47
Pontus AxellIFK Enskede10:49
Alvar MelinHaninge SOK10:51
Simon LiljaIFK Lidingö SOK10:53

D14

3 920 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda DalekantIFK Enskede10:10
Fanny SundbergTullinge SK10:12
Maja LiljaIFK Lidingö SOK10:14
Selina HåkanssonJärla Orientering10:16
Ida ÖsterbergGustavsbergs OK10:18
Emma HöökIFK Lidingö SOK10:20
Klara JunegardTullinge SK10:22
Sandra ValjusIFK Lidingö SOK10:24
Emilia BergmanTullinge SK10:26
Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF10:28
Kimberly EkenstedtTullinge SK10:30
Tilde MansénSkarpnäcks OL10:32
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF10:34
Wilma LeicktTullinge SK10:36
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK10:38
Elisabeth LarssonOK Södertörn10:40
Vendela RundströmOK Ravinen10:42
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:44
Linn De BoussardIFK Enskede10:46
Nova MatthewsTullinge SK10:48
Elin WolgastSnättringe SK10:50
Märta SödervallTullinge SK10:52
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK10:54
Sonja AhlquistJärla Orientering10:56

H14

3 920 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel FribergerJärla Orientering10:03
Emil HelanderTullinge SK10:05
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede10:07
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK10:09
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö10:11
Calle JohanssonOK Ravinen10:13
Axel TrofastTullinge SK10:15
Alexander DybergIFK Lidingö SOK10:17
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL10:19
Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:21
Ivar GentzJärla Orientering10:23
Erik FranklingIFK Lidingö SOK10:25
Filip WidénHellas Orientering10:27
Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:29
Filip DryseliusSkarpnäcks OL10:31

D12

2 750 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie BolinTullinge SK10:03
Ellen AnelandOK Ravinen10:05
Anna FranklingIFK Lidingö SOK10:07
Britta BörjessonJärla Orientering10:09
Tilda MattssonOK Södertörn10:11
Hilda BohmanHellas Orientering10:13
Cajsa AleniusNyköpings OK10:15
Rut LundinOK Södertörn10:17
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK10:19
Linnea SandTullinge SK10:21
Alice HedinIFK Lidingö SOK10:23
Ella MatthewsTullinge SK10:25
Vera SkantzeIFK Lidingö SOK10:27
Sofie LindellGustavsbergs OK10:29
Miriam GustafssonNyköpings OK10:31
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:33
Blenda SandénOK Södertörn10:35
Viola HolmströmOK Ravinen10:37
Fanny BergmanTullinge SK10:39
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:41
Märta AhlquistJärla Orientering10:43

H12

2 750 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor WistrandTullinge SK10:00
Adrian WernerIFK Lidingö SOK10:02
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:04
Theodor NorrbyIFK Lidingö SOK10:06
Arvid MyrbergerTullinge SK10:08
Jerker RuthströmJärla Orientering10:10
Lucas JohanssonTullinge SK10:12
Gustav NetzJärla Orientering10:14
Nils SamrudIFK Lidingö SOK10:16
Ludvig HagwallJärla Orientering10:18
Gustav MyrbergerTullinge SK10:20
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK10:22
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:24
Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK10:26
Elias BladhTullinge SK10:28
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:30
Aron HöglundTullinge SK10:32
Oliver LiwångIFK Lidingö SOK10:34
Gustav LübckeOK Ravinen10:36
Samuel SylvanTullinge SK10:38
Ruben HårdSkogsluffarnas OK10:40

D10

2 740 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK10:01
Ellen NybäckTullinge SK10:03
Sara LiwångIFK Lidingö SOK10:05
Alma WesselLänna IF10:07
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK10:09
Mirjam CostermansJärla Orientering10:11
Nora AhlströmIFK Enskede10:13
Alice RuthströmJärla Orientering10:15
Alva GawellIFK Lidingö SOK10:17
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK10:21
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:23
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK10:25

H10

2 740 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix AhlströmIFK Enskede10:00
Olof HagwallJärla Orientering10:02
Isac NoblingTullinge SK10:04
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby10:06
Alvin ChavdaSöders-Tyresö10:08
Sven BörjessonJärla Orientering10:10
Åke EngmanIFK Lidingö SOK10:12
Simon AhlströmIFK Enskede10:14
Arvid RundströmOK Ravinen10:16
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede10:18
Eskil MyrbergerTullinge SK10:20
Alfred WesselLänna IF10:22
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK10:24

H35

8 460 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LagerwallOK Linné10:19
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen10:21
Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK10:23
Martin AhlströmIFK Enskede10:25

D40

4 790 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK10:01
Daniela RennerOK Södertörn10:03
Stina BorängSnättringe SK10:05
Linda LönnebergTäby OK10:07
Elin AhlströmIFK Enskede10:09

H40

7 640 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn GillsparrOK Österåker10:04
Mats GustafssonNyköpings OK10:06
Per DambergIFK Lidingö SOK10:08
Linus RisplingCentrum OK10:10
Emil AnderssonLänna IF10:12
Henrik SjögrenHaninge SOK10:14
Ove OksvoldCentrum OK10:16
Niclas SjögrenHaninge SOK10:18
Christian RotvikerCentrum OK10:20
Henrik BladhTullinge SK10:22
Lars SoldaggOK Klemmingen10:24
Hans LiwångIFK Lidingö SOK10:26
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK10:28
Niclas PeterssonCentrum OK10:30
Tomas HenrikssonAttunda OK10:32

D45

4 620 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia FochsenWaxholms OK10:19:00
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK10:21:00
Åsa Rimsjö SandTullinge SK10:21:44
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK10:23:00
Katarina RundströmIFK Enskede10:25:00
Ammie BerglundIF Thor10:27:00
Therese HolmströmOK Ravinen10:29:00
Camilla GöstasSöders-Tyresö10:31:00
Kristina AnderssonOK Södertörn10:33:00
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL10:35:00
Kristina AnelandOK Ravinen10:37:00
Anethe MansénSkarpnäcks OL10:41:00
Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:43:00
Nadja DahlströmSnättringe SK10:45:00

H45

6 750 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK10:06:00
Peter BergmanTullinge SK10:08:00
Tomas EklundSkogsluffarnas OK10:10:00
Mats HainkeSnättringe SK10:12:00
Christophe HerlyOK Södertörn10:14:30
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK10:16:00
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK10:18:00
Niclas LarssonAttunda OK10:20:00
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK10:22:00
Fredrik HedinIFK Enskede10:24:00
Mattias HovmöllerSöders-Tyresö10:26:00
Lars LindbomMälarö SOK10:28:00
Henrik MorastHaninge SOK10:30:00
Patric De BoussardIFK Enskede10:32:00
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL10:34:00
Lars SegermanSkarpnäcks OL10:36:00
Anders KällTumba-Mälarhöjden OK10:38:00
Peder PederssonCentrum OK10:40:00
Peter HaglundHaninge SOK10:42:00
Mattias HolmbergCentrum OK10:44:00
Calle BohmanHellas Orientering10:46:00
Bo SegermanIF Thor10:48:00
Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:50:00
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:52:00
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK10:54:00
Casper GidingKamrat och IF KIF10:56:00
Christoffer NorrmanAttunda OK10:58:00
Ola CarlénBromma-Vällingby SOK11:00:00
Fredrik AnderssonOK Södertörn11:02:00
Magnus LennartssonJärfälla OK11:04:00
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK11:06:00

D50

4 590 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Madeleine LimparAttunda OK10:01
Christina PernebyIFK Lidingö SOK10:03
Annette WigertzLånghundra IF10:05
Lena BrobergSnättringe SK10:07
Ebba HedegårdOK Kolmården10:09
Sara HektorJärla Orientering10:11
Anna EngquistHaninge SOK10:13
Ann JärplingOK Klemmingen10:15
Liselott KihlSundbybergs IK10:17
Mia LiljaIFK Lidingö SOK10:19
Anna TedhamreSnättringe SK10:21
Nina KarlssonIFK Lidingö SOK10:23
Anna SundbergOK Södertörn10:25
Charlotta GibergHellas Orientering10:27
Louise NilssonJärfälla OK10:29
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:31
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:33
Elisabeth HectorSnättringe SK10:35
Kristina ZillingOK Södertörn10:37
Ann GranqvistOK Ravinen10:39
Lena GumaeliusWaxholms OK10:41

H50

5 780 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik MorastHaninge SOK10:00
Joakim SkantzeSundbybergs IK10:02
Eric HuijsersHammarby IF OF10:04
Stig ThunellIFK Lidingö SOK10:06
Olle SandénOK Södertörn10:08
Thomas CallebergSnättringe SK10:10
Arne JanssonOK Klemmingen10:12
Mats GunnemyrSöders-Tyresö10:14
Ove RinnbäckOK Ravinen10:16
Ulf K. RaskIFK Mora OK10:18
Jan CarlssonSöders-Tyresö10:20
Håkan BerglundIF Thor10:22
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:24
Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti10:26
David MelinHaninge SOK10:28
Nils EklöwOK Södertörn10:30
Peter HambäckLånghundra IF10:32
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK10:34
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK10:36
Martin JohanssonOK Ravinen10:38
Dan NorinGävle OK10:40
Hans JonssonVäsby OK10:42
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL10:44
Tomas MattssonOK Södertörn10:46
Jonatan LindellGustavsbergs OK10:48
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:50
Magnus RajanIFK Lidingö SOK10:52
Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu10:54
Lars KarlssonValbo AIF10:56
Jesper LagerbergOK Södertörn10:58
Lennart SwahnSundbybergs IK11:00
Michael GranqvistOK Ravinen11:02
Juha LoenbergSkarpnäcks OL11:04
Kjell ObergerIFK Lidingö SOK11:06
Nils LiliedahlEnebybergs IF11:08
Staffan ZillingOK Södertörn11:10
Mats SandinHaninge SOK11:12
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:14
Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK11:16

D55

4 590 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna SundströmJärla Orientering10:02
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:04
Tone HollowellOK Tyr10:06
Gunnel RaskIFK Mora OK10:08
Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:10
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:12
Christel NilssonHaninge SOK10:14
Kristina BergstrandSöders-Tyresö10:16
Kerstin OhlssonHaninge SOK10:18
Carina DoyleSundbybergs IK10:20
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:22
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik10:24
Ingrid KensbyOK Tyr10:26

H55

5 820 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlbergHaninge SOK10:00
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:02
Henrik HagwallJärla Orientering10:04
Janne NilssonCentrum OK10:06
Sven EdvardssonSundbybergs IK10:08
Jan NettelbjerJärfälla OK10:10
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK10:12
Carl-Johan ThorellOK Ravinen10:14
Claes RennerOK Södertörn10:16
Sven WigertzLånghundra IF10:18
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:20
Ronny NordgrenSundbybergs IK10:22
Anders WinaldHellas Orientering10:24
Lars-Olof JanssonOK Linné10:26
Anders MattssonOK Älvsjö-Örby10:28
Anders LundJärfälla OK10:30
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:32
Mats KensbyOK Tyr10:34
Björn JakobssonTäby OK10:36
Lars GerhardssonAttunda OK10:38
Torbjörn JohanssonOK Södertörn10:40
Håkan RolfssonSkarpnäcks OL10:42
Henrik BodingIFK Lidingö SOK10:44
Torbjörn OhlssonHaninge SOK10:46
Jörgen HectorSnättringe SK10:48
Thomas HollowellOK Tyr10:50
Peter LundbergJärfälla OK10:52
Hans OlsénSundbybergs IK10:54
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:56
Johan PalmgrenTäby OK10:58

D60

3 060 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika DavidssonOK Klemmingen10:17
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:19
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:21
Gunilla KreissJärla Orientering10:23

H60

4 790 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Krister GumaeliusWaxholms OK10:00
Kurt MaxéSundbybergs IK10:02
Jörgen KarlssonAttunda OK10:04
Per-Olof OlofssonSigtuna OK10:06
Bo NeidenströmFrölunda OL10:08
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL10:10
Göran IvarezOK Södertörn10:12
Jan GottfridssonNorbergs OK10:14
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:16
Jan KihlSundbybergs IK10:18
Roland JanssonOK Linné10:20
Ove ErikssonNyköpings OK10:22
Christer HördellStockholms OK10:24
Tapani MattusIFK Lidingö SOK10:26
Arne BackOK Södertörn10:28
Lars HagrotTäby OK10:30
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:32
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:34
Hans TarandiIFK Lidingö SOK10:36
Sven-Anders OlssonAttunda OK10:38
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik10:40
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:42
Dan SjöholmHalmstad OK10:44
Jan LindgrenOK Södertörn10:46
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL10:48
Harald BauerIFK Lidingö SOK10:50
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK10:52
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF10:54
Lars AnderssonOK Södertörn10:56
Lars ForsstedtSöders-Tyresö10:58
Kenneth PetterssonJärfälla OK11:00
Sten-Olof MatssonLeksands OK11:02

D65

3 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena HemströmGävle OK10:26
Margareta HallménAttunda OK10:28
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:30
Titti BergendahlOK Måsen10:32
Ingrid GraneliHaninge SOK10:34
Ing-Marie BackOK Södertörn10:36
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:38
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:40
Anne LundmarkJärfälla OK10:42
Helena KorhonenHaninge SOK10:44
Inger OnsbringEskilstuna OL10:46

H65

4 620 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Reijo KorhonenHaninge SOK10:00
Arne JohanssonOK Ravinen10:02
Leif JonssonGustavsbergs OK10:04
Rolf MathisenEskilstuna OL10:06
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF10:08
Lars GrankvistTäby OK10:10
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn10:12
Hans GustavssonNyköpings OK10:14
Urban BoströmSolna OK10:16
Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:18
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:20
Sten ÅhlinOK Måsen10:22
Olle ArmanNyköpings OK10:24
Lars MongårdSkogsluffarnas OK10:26
Per ÖhlundGustavsbergs OK10:28
Göran DavidssonOK Klemmingen10:30
Bo DavidssonSolna OK10:32
Tommy HöglundLånghundra IF10:34
Tommy LindbergHaninge SOK10:36
Kurt ErikssonVandrarringen10:38
Robert DredgeWalton Chasers10:40
Kjell JanssonLånghundra IF10:42
Christer NälemarkOK Djerf10:44
Thomas WesterGustavsbergs OK10:46
Eidar LindgrenOK Ravinen10:48
Matz LarssonGustavsbergs OK10:50
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:52
Anders HallménAttunda OK10:54
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn10:56
Mats HemströmGävle OK10:58
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:00

D70

2 920 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carin RunqvistJärfälla OK10:06
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:08
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK10:10
Marianne SellgrenSigtuna OK10:12
Inga JohanssonNyköpings OK10:14
Ulla LindellOK Hällen10:16
Birgitta BillstamJärfälla OK10:18
Vivianne HolgerssonOK Måsen10:20
Gunnel BalckIFK Lidingö SOK10:22

H70

3 230 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars NordinSolna OK10:07
Åke WansölinSöders-Tyresö10:09
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:11
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:13
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:15
Torsten PetterssonLånghundra IF10:17
Willy LjungdellTäby OK10:19
Johnny GustafssonGamleby OK10:21
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF10:23
Åke LewanderSkarpnäcks OL10:25
Mats TörngrenOK Linné10:27
Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK10:29
Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:31
Per-Åke CarlenstamVäsby OK10:33
John ÖstlundSundbybergs IK10:35
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:37
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:39
Anders GärderudIFK Lidingö SOK10:41
Hans HolgerssonOK Måsen10:43
Lars JonassonJärfälla OK10:45
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:47
Bo WinanderJärfälla OK10:49
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:51
Ebbe AdolfssonSundbybergs IK10:53
Anders SellgrenSigtuna OK10:55
Bjarne BlomsterIF Åland10:57

D75

2 920 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro MelvingerOK Enen10:01
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:03
Britt ErikssonHammarby IF OF10:05

H75

3 230 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:00
Kenneth BerglundHellas Orientering10:02
Jerry HolmEskilstuna OL10:04
Bertil RydgrenIFK Enskede10:06
Rune RådeströmSnättringe SK10:08
Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:10
Sune LindellOK Hällen10:12
Leif MagnussonSkogsluffarnas OK10:14
Hugo IsgrenIFK Enskede10:16
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK10:18
Sören JohanssonSala OK10:20
Torbjörn TirénHellas Orientering10:22
Göran JohanssonSnättringe SK10:24
Henrik BergmanOK Linné10:26
Leif LundquistEnebybergs IF10:28
Ronny HedlundOK Södertörn10:30
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:32
Kurt AnderssonEnebybergs IF10:34
Rune GunnarssonNässjö OK10:36
Bo HedlundIFK Enskede10:38
Lars CedérusSnättringe SK10:40
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:42

D80

2 530 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel JunegardOK Södertörn10:01

H80

2 920 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars PerssonVäsby OK10:09
Rune CarlssonSundbybergs IK10:11
Roland LöwgrenSpårvägens OK10:13
Stig LindskogVisborgs OK10:15
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:17
Bo LöwegrenVästerås SOK10:19
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:21
Curt ThorénNyköpings OK10:23
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:25
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK10:27
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:29
Lennart ErikssonOK Enen10:31

U1

1 770 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK10:03:04
John FlodmarkTullinge SK10:08:30
Melker HagwallJärla Orientering10:10:32
Nora DecknerSkarpnäcks OL10:17:53
Axel GustafssonNyköpings OK10:22:23
Theo AleniusNyköpings OK10:22:25
Nora StällbergTullinge SK10:30:30
Ida AnderssonTullinge SK10:35:28
Viola AnderssonTullinge SK10:35:33
Inez Fred SmithSkarpnäcks OL
Isak NetzJärla Orientering

U2

2 740 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik NybäckTullinge SK10:04:14
Franz EngmanIFK Lidingö SOK10:10:35
Melvin KullJärla Orientering10:11:42
Cloe MatthewsTullinge SK10:15:48
Henry DecknerSkarpnäcks OL10:20:24
Sixten SjölanderTullinge SK10:37:08
Per NicanderJärla Orientering10:40:45
Stella Huang SjöbergTullinge SK10:42:30
Billie JunkerSkarpnäcks OL11:06:14
Rebecka DrevinOK Rodhen11:08:57
Maximilian AnderssonTullinge SK
Dikte JunkerSkarpnäcks OL

Öppen motion 1

2 740 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper LimparSolna OK10:11:31
Josefin LimparSolna OK10:22:20
Ebbe TroppIFK Lidingö SOK10:30:56
Holger PerssonTullinge SK10:43:53
Margit MelinHaninge SOK10:45:09
Gusten HerstadTullinge SK11:16:57
Loa MattilaTullinge SK11:19:45
Oliver JohanssonNyköpings OK11:44:35
Peter MattilaTullinge SK

Öppen motion 3

2 750 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny MagnvallOK Södertörn10:07:21
Mari DybergIFK Lidingö SOK10:09:24
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL10:10:22
Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL10:14:19
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK10:17:13
Linda BergmanTullinge SK10:19:14
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK10:19:21
Maria HessleTullinge SK10:27:10
Mattias Lundqvistklubblös10:29:43
John DryseliusSkarpnäcks OL10:31:17
Linda Heimanklubblös10:31:37
Daniel EkenstedtTullinge SK10:33:21
Anna-Klara karlssonKiF10:45:16
Daniel Fogelmarkklubblös10:54:10
Birgitta NybergAttunda OK10:54:56
Anna WirénLinköpings Skidklubb11:09:04
Olle ÖbergSkogsluffarnas OK11:31:52
Anna GustafssonNyköpings OK

Öppen motion 5

3 920 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Caroline LiwångIFK Lidingö SOK10:08:51
Per FranklingIFK Lidingö SOK10:09:01
Thomas SundbergTullinge SK10:11:23
Sofia LindhagenIFK Enskede10:12:21
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:12:24
Pasi ValjusIFK Lidingö SOK10:14:14
Tindra ÅhlinJärla Orientering10:15:38
Lisa JanssonLånghundra IF10:17:29
Anders EjewallSnättringe SK10:18:29
Linda RuthströmJärla Orientering10:19:36
Thomas LundinSundbybergs IK10:20:11
Marina Simoklubblös10:22:03
Alberto Parrillaklubblös10:22:05
Robert HagströmEskilstuna OL10:23:21
Per ArnessonSkarpnäcks OL10:25:10
Chi-Wei Hsiehklubblös10:29:41
Louise LindellGustavsbergs OK10:29:51
Peter EdelsvärdCentrum OK10:31:04
Torbjörn ThufvessonCentrum OK10:31:07
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö10:31:11
Anna Maria SandénOK Södertörn10:31:20
Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF10:32:49
Samuel MurrayIFK Lidingö SOK10:38:08
Erik SylvanTullinge SK10:38:29
Lisa Lindbergklubblös10:38:59
Ulf LundinOK Södertörn10:39:44
Per LjungCentrum OK10:42:05
Lennart HävrénTullinge SK10:46:25
Yngve TedhamreSnättringe SK10:52:49
Ture JohanssonSkogsluffarnas OK10:53:43
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK10:59:05
Leo Glasklubblös11:01:14
Örjan AhnoffCentrum OK11:12:19
Håkan FalkOK Ravinen11:21:47
Janne Kokkalaklubblös11:23:59
Elias Buskeklubblös11:31:05
Annica LübckeOK Ravinen
Elisa TallecJärla Orientering

Öppen motion 7

2 920 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena JanssonJärla Orientering09:59:07
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF09:59:46
Lars  Kullinklubblös10:01:15
Margaretha NylundOK Södertörn10:04:55
Anders JohanssonNyköpings OK10:05:03
Maria FranklingIFK Lidingö SOK10:08:53
Louise-Marie NilssonOK Klemmingen10:10:30
Jan LarssonTullinge SK10:14:17
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:20:51
Nina WallanderJärla Orientering10:21:54
Bengt HanssonSäterbygdens OK10:21:56
Irene GustafssonOK Måsen10:23:40
Kristin KensbyOK Tyr10:24:13
Anders S NybergSäterbygdens OK10:25:17
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK10:25:59
Elisabeth Gentileklubblös10:26:38
Mikael Jakobsonklubblös10:26:39
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK10:27:37
Heidi BjerkhaugOK Ravinen10:27:51
Sonja PernebyTullinge SK10:28:42
Anna LindellGustavsbergs OK10:30:34
Bendy WallinTrosabygdens OK10:31:16
Hans SöderbergGamleby OK10:31:24
Birgitta WallinTrosabygdens OK10:32:03
Lovisa HöglundTullinge SK10:32:27
Bo Landarvklubblös10:33:10
Anki Landarvklubblös10:33:14
Ingela AlnessLånghundra IF10:33:31
Johanna RaukolaOK Södertörn10:38:26
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:39:27
Viviann AnderssonSnättringe SK10:39:46
Tomas MöllerOK Södertörn10:39:58
Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro10:44:44
Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL10:45:20
Lars NordSödertälje IF10:46:41
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK10:48:54
Pille HedströmSöders-Tyresö10:49:25
Göran ReinholdssonJärfälla OK10:52:25
Carin RosénGustavsbergs OK10:53:31
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:57:22
Martin ErikssonOK Södertörn10:59:28
Åsa SundbergOK Södertörn11:00:11
Sven HedmanAttunda OK11:05:34
Bo WinaldHellas Orientering11:07:23
Moa KjellstrandCentrum OK11:09:18
Stina AndreassonGustavsbergs OK11:10:07
Sara JonassonCentrum OK11:11:06
Ingvar Oskarssonklubblös11:11:15
Åsa BörjessonJärla Orientering11:11:52

Öppen motion 8

4 620 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:01:18
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:03:25
Isabella TapperIFK Lidingö SOK10:06:08
Kjell Bengtssonklubblös10:08:24
Elin TörnqvistTullinge SK10:11:21
Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK10:13:18
Matilda AhlquistJärla Orientering10:14:11
Sofia ForsgrenOK Skogsfalken10:15:52
Björn SvedinSidensjö IK10:16:12
Hanna BrusSnättringe SK10:16:19
Fanny DecknerSkarpnäcks OL10:19:16
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:20:16
Nayara GillsparrOK Österåker10:20:55
Sören AnderssonFK Boken10:21:25
Kenneth AlnessLånghundra IF10:21:59
Lena ErlandssonOK Södertörn10:22:01
Peder KockJärfälla OK10:22:13
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:23:06
Anders Meurk10:24:18
Ellinor LangeOK Ravinen10:25:41
Mattias SpångmyrIK Jarl Rättvik10:27:14
Tomas GlanshedHaninge SOK10:27:41
Gustaf GergeCentrum OK10:29:28
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:31:48
Tomas MovinSnättringe SK10:33:19
Therese BergstedtCentrum OK10:33:29
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL10:35:00
Henny SamuelssonCentrum OK10:35:21
Moa WestbladOK Ravinen10:35:43
Alexander AlnessLånghundra IF10:36:07
Lars BrickstadCentrum OK10:38:19
Claes AnderssonSnättringe SK10:39:35
Jonathan BerglindOK Södertörn10:39:37
Ruhdi KarlssonVästerås SOK10:40:59
Tove LagerbergOK Södertörn10:45:12
Einar BodströmKiF10:46:05
Petter SkantzeIFK Lidingö SOK10:46:20
Håkan SandbergTullinge SK10:46:43
Michael WennblomHagaby GoIF Örebro10:48:25
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK10:53:56
Eva HagwallJärla Orientering10:56:30
Staffan KjellmanOK Ravinen10:57:04
Lars ForsbergOK Ravinen10:58:29
Erik Vallgårdaklubblös11:04:44
Johan HydénKamrat och IF KIF11:07:55
Hans PetterssonLinköpings Skidklubb11:09:09
Michael HolmgrenIF Thor11:10:11
Erik AnderssonOK Österåker11:11:26
Mattias LiljedahlFK Boken11:11:49
Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF11:15:53
Johan Classonklubblös11:17:55
Donald StaudteJärla Orientering11:20:19
Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF11:21:08
Carl HeimanTullinge SK11:23:47
Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK11:24:57
Audrey FoleySigtuna OK11:36:56
Magnus SneitzJärfälla OK11:40:24
Michael AhlquistJärla Orientering
Anna ChavdaSöders-Tyresö

H12 Kort

2 740 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin HessleTullinge SK10:26

Öppen motion 9

7 640 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Piero SannicoloTullinge SK10:02:57
Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK10:13:56
Asbjörn GrøvlenJärfälla OK10:14:53
Magnus JohanssonNyköpings OK10:16:32
Christian FoleySigtuna OK10:18:45
Pär LiljaIFK Lidingö SOK10:20:53
Niklas WansölinOK Ravinen10:22:32
Simon TeikeForsa OK10:25:13
Daniel BergstenForsa OK10:25:14
Per ForsbergIFK Enskede10:28:19
Linus HolmqvistOK Österåker10:32:21
Matthias HallJärla Orientering10:32:52
Oskar HermanssonCentrum OK10:38:09
Mattias MillingerJärla Orientering10:39:33
Fredric JohanssonSnättringe SK10:40:51
Julian DentIFK Lidingö SOK10:51:13
Mats FryxellTullinge SK11:11:11
Martin JohnssonHellas Orientering11:26:46

D21 Kort

4 790 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:21
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK10:23
Linnea BörjarsCentrum OK10:25

H21 Kort

7 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn PerssonNässjö OK10:08

Annonser