Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Novembertävlingarna, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, medel
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 11 november 2018

D21

3 800 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina TedhamreSnättringe SK10:00
Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:02
Filipa RodriguesJärla Orientering10:04
Irina NybergAlfta-Ösa OK10:06
Galina RibediucHellas Orientering10:08
Lena ÖhmanCentrum OK10:10
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK10:12
Lina DahlbergHaninge SOK10:14
Boel SundbergOK Södertörn10:16
Caroline PigerreIFK Lidingö SOK10:18
Louise BeechOK Södertörn10:20
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK10:22
Maria JanssonOK Linné10:24
Nadja RutzSundbybergs IK10:26
Anna LindmarkSkarpnäcks OL10:28
Sara NylénBromma-Vällingby SOK10:30
Marie HerrnholdAttunda OK10:32
Karin HagwallLunds OK10:34
Maria PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH10:36
Sara SjökvistJärla Orientering10:38
Anna EkOK Ravinen10:40
Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:42
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF10:44
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:46
Barbora PijákováIFK Lidingö SOK10:48
Sanna BatzSkarpnäcks OL10:50
Sofie RedtzerAttunda OK10:52
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:54
Anna GranathTjällmo-Godegårds OK10:56

H21

5 100 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josh BeechEspoon Suunta10:00
Kalle BergmanOK Ravinen10:02
Niklas WraneSöders-Tyresö10:04
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:06
Simon FriskJärla Orientering10:08
Gustaf PeterssonCentrum OK10:10
Marcus SteneboAttunda OK10:12
Mårten WaldenfjordJärfälla OK10:14
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:16
Henrik BrusSävedalens AIK10:18
Dan WesterJärla Orientering10:20
Mattias HenrikssonCentrum OK10:22
Alvar MelinHaninge SOK10:24
Henrik LundgrenCentrum OK10:26
Chamuel ZbindenJärla Orientering10:28
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF10:30
Tomas LiljaSöders-Tyresö10:32
Daniel SeestrandVisborgs OK10:34
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:36
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:38
Anders LagerwallOK Linné10:40
Robert JohanssonTäby OK10:42
Christoffer SchönningJärfälla OK10:44
Niclas SjögrenHaninge SOK10:46
Harri AndréeJärla Orientering10:48
Isak GeliusSnättringe SK10:50
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö10:52
Olle BoströmJärla Orientering10:54
Magnus KarlssonCentrum OK10:56
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:58
Andreas LundstenVittjärvs IK11:00
Hannes SvahnOK Ravinen11:02
Martin SkärlénHaninge SOK11:04
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL11:06
Mattias HovmöllerSöders-Tyresö11:08
Anders BoströmJärfälla OK11:10
David BejbomJärla Orientering11:12
Sergiu FalaDinamo OLD11:14
Kristoffer EdshageCentrum OK11:16
David HectorSnättringe SK11:18
Viktor AntonssonEksjö SOK11:20

H20

4 430 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian LindhSundbybergs IK10:23

D18

3 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:49
Tilde BacklundOK Södertörn10:51
Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:53
Hanna LagerbergOK Södertörn10:55
Lovisa WigertzLånghundra IF10:57
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK10:59
Katarina NorrbyOK Södertörn11:01

H18

3 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias IvaresOK Södertörn11:02
Manne HammarbergJärfälla OK11:04
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK11:06
Erik Lidström LauriSnättringe SK11:08
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:10
Filip MöllerOK Södertörn11:12
Oskar SundblomRånäs OK11:14
Pontus AxellIFK Enskede11:16
Alexander SchandlOK Södertörn11:18
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK11:20

D16

3 460 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia IversAttunda OK10:29
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL10:31
Sofia LindhagenIFK Enskede10:33
Sofia EdvardssonJärfälla OK10:35
Katja LeicktTullinge SK10:37
Lisa WadenbrantSundbybergs IK10:39
Tilda MårtenssonOK Ravinen10:41
Sigrid CarlssonSundbybergs IK10:43
Alva BladhTullinge SK10:45
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:47
Kristina LindgrenVästerås SOK10:49
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK10:51
Jana AmacherTullinge SK10:53
Åsa SundströmJärla Orientering10:55
Clara HöglindIFK Enskede10:57
Alicia SchandlOK Södertörn10:59
Matilda LindhSundbybergs IK11:01
Nina PerssonHaninge SOK11:03
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF11:05
Amanda HallVästerås SOK11:07
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:09
Annick MeisterOK Södertörn11:11
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL11:13

H16

3 460 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:00
Henrik LundforsIFK Enskede10:02
William GrunderJärfälla OK10:04
Linus HalvorsenSkarpnäcks OL10:06
Wilhelm BergmanTullinge SK10:08
Gustaf HofstedtTäby OK10:10
Erik BovalliusJärfälla OK10:12
Martin RinnbäckOK Ravinen10:14
Hugo BacklundTullinge SK10:16
Maximilian OlofssonVästerås SOK10:18
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:20
Linus HalvorsenSkarpnäcks OL10:22
Jakob TedhamreSnättringe SK10:24
Justus ArenanderSkarpnäcks OL10:26
Kristoffer KlarinVästerås SOK10:28
Alfred LängheimTullinge SK10:30
Björn RennerOK Södertörn10:32
Viktor SoneAttunda OK10:34
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK10:36
John WolgastSnättringe SK10:38
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:40
Filip LindqvistTäby OK10:42
Melker PalmJärfälla OK10:44
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL10:46
Hampus HatlenTullinge SK10:48
Andreas BorängSnättringe SK10:50

D14

2 960 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bella PedersenJärfälla OK10:00
Maja AhlströmVästerås SOK10:02
Elisabeth LarssonOK Södertörn10:04
Emilia BergmanTullinge SK10:06
Lilly ChristieSnättringe SK10:08
Emma HallendalIFK Enskede10:10
Miia RollerJärfälla OK10:12
Klara JunegardTullinge SK10:14
Lovisa LindqvistIFK Enskede10:16
Fanny SundbergTullinge SK10:18
Doris IkoTäby OK10:20
Ida ÖsterbergGustavsbergs OK10:22
Elin WolgastSnättringe SK10:24
Fanny AnderssonVästerås SOK10:26
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK10:30
Fredrika NordquistTäby OK10:32
Louise ByströmBromma-Vällingby SOK10:34
Nova MatthewsTullinge SK10:36
Tuva HolmströmOK Ravinen10:38
Nova SahlénVästerås SOK10:40
Märta WigleOK Södertörn10:42
Wilma LeicktTullinge SK10:44
Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK10:46
Lena PerssonTullinge SK10:48
Tilda DalekantIFK Enskede10:50
Alice RökenTäby OK10:52
Jennifer SandTullinge SK10:54
Wilma MårtenssonOK Ravinen10:56
Alva Lidström LauriSnättringe SK10:58
Nellie BolinTullinge SK11:00

H14

2 960 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig FerdmanTullinge SK10:35
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede10:37
Max ÖsterlingOK Södertörn10:39
Harald Barck-HolstSnättringe SK10:41
Carl SandqvistVästerås SOK10:43
Arvid MyrbergerTullinge SK10:45
Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:47
Erik PalmVästerås SOK10:49
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK10:51
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK10:53
Felix ArkängTullinge SK10:55
Filip DryseliusSkarpnäcks OL10:57
Svante SandvikAttunda OK10:59
Max ÖsterbergGustavsbergs OK11:01
Elis WiklundVästerås SOK11:03
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL11:05
Simon StridhSkogsluffarnas OK11:07
Axel TrofastTullinge SK11:09
Tore AhlinHellas Orientering11:11
Albin ÅkerströmVästerås SOK11:13
Emil HelanderTullinge SK11:15
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK11:17
Hannes LindqvistIFK Enskede11:19
Marcus GrunderJärfälla OK11:21
Elis IversAttunda OK11:23

D12

2 560 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin ChristieSnättringe SK10:00
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:02
Hilda TrofastTullinge SK10:04
Julia EkOK Ravinen10:06
Fanny BergmanTullinge SK10:08
Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK10:10
Majken JanssonSkarpnäcks OL10:12
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK10:14
Linnea SandTullinge SK10:16
Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK10:18
Viola HolmströmOK Ravinen10:20
Miranda StrandTullinge SK10:22
Elina HåstadBromma-Vällingby SOK10:24
Frida DäckforsTullinge SK10:26

H12

2 560 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture JohanssonSkogsluffarnas OK10:27
Ludvig Sjöberg-SvedborgBromma-Vällingby SOK10:29
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:31
Leo SvenreHellas Orientering10:33
Joel AhlbergOK Linné10:35
Abraham BaylanTullinge SK10:37
Rasmus ÖbergOK Hällen10:39
Wilmer HagrotTäby OK10:43
Johannes NorrbyOK Södertörn10:45
Magnus Barck-HolstSnättringe SK10:47
Ruben HårdSkogsluffarnas OK10:49
Oliver LiwångIFK Lidingö SOK10:51
Elias BladhTullinge SK10:53
Botvid SimonssonSundbybergs IK10:55
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:57
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK10:59
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:01

D10

2 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nora AhlströmIFK Enskede10:00
Signe HåstadBromma-Vällingby SOK10:02
Alma WesselLänna IF10:04
Vilja StangeTullinge SK10:06
Frida EkOK Ravinen10:08
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:10
Greta SandvikAttunda OK10:12

H10

2 400 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel ÅhgrenTullinge SK10:14
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:16
Felix AhlströmIFK Enskede10:18
Marius HovmöllerSöders-Tyresö10:20
Deniz BasolTäby OK10:22
Alfred WesselLänna IF10:24
Max LindqvistTäby OK10:26
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:28
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede10:30
Leopold OlofssonVästerås SOK10:32
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby10:34
Kuzey BasolTäby OK10:36
Eskil MyrbergerTullinge SK10:38
Simon AhlströmIFK Enskede10:40

D35

3 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara ÖbergOK Hällen10:58
Nayara GillsparrOK Österåker11:00

H35

5 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen10:15
Martin AhlströmIFK Enskede10:17

D40

3 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina BorängSnättringe SK11:06
Pernilla SahlénVästerås SOK11:08
Elin AhlströmIFK Enskede11:10
Daniela RennerOK Södertörn11:12
Linda LönnebergTäby OK11:14
Carina HallendalIFK Enskede11:16
Marianne HenkeAttunda OK11:18
Anna BenderiusIF Hallby SOK11:20

H40

4 430 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik BoströmSnättringe SK10:00
Ove OksvoldCentrum OK10:02
Torbjörn GillsparrOK Österåker10:04
Gustav MelanderTumba-Mälarhöjden OK10:06
Hans LiwångIFK Lidingö SOK10:08
Christian RotvikerCentrum OK10:10
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:12
Henrik BladhTullinge SK10:14
Emil AnderssonLänna IF10:16
Niclas PeterssonCentrum OK10:18
Henrik SjögrenHaninge SOK10:20
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:22

D45

3 630 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna StrandAttunda OK10:01
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK10:03
Sara ThörnOK Södertörn10:05
Ann RollerJärfälla OK10:07
Therese HolmströmOK Ravinen10:09
Malena AhlströmVästerås SOK10:11
Kristina AnderssonOK Södertörn10:13
Nina IversAttunda OK10:15
Camilla GöstasSöders-Tyresö10:17
Magdalena GrunderJärfälla OK10:19
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:21
Malin KvarnefalkJärfälla OK10:23
Katarina RundströmIFK Enskede10:25
Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK10:27
Lisa ÖsterlingOK Södertörn10:29
Karolina AnderssonLänna IF10:31
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF10:33
Anna SchandlOK Södertörn10:35
Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK10:37
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL10:39
Åsa Rimsjö SandTullinge SK10:41
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK10:43

H45

4 430 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:24
Ulrik IversAttunda OK10:26
Svante Barck-HolstSnättringe SK10:28
Christopher LindqvistIFK Enskede10:30
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL10:32
Lars SegermanSkarpnäcks OL10:34
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:36
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:38
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK10:40
Fredrik AnderssonOK Södertörn10:42
Fredrik TarbergBromma-Vällingby SOK10:44
Per EdvallSkarpnäcks OL10:46
Peter BergmanTullinge SK10:48
Henrik MorastHaninge SOK10:50
Jonas HellströmAttunda OK10:52
Magnus ElwinIFK Enskede10:54
Robert CederholmLänna IF10:56
Johan LindqvistTäby OK10:58
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK11:00
Nils EdvardssonJärfälla OK11:02
Fredric HöglindIFK Enskede11:04
Andreas GrunderJärfälla OK11:06
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK11:08
Tomas EklundSkogsluffarnas OK11:10
Stefan NorinSöders-Tyresö11:12
Christoffer NorrmanAttunda OK11:14
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK11:16
Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK11:18
Lars OlofssonVästerås SOK11:20
Christophe HerlyOK Södertörn11:22

D50

3 630 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina LindbärgOK Södertörn10:45
Lina BerggrenTullinge SK10:47
Anna EngquistHaninge SOK10:51
Sara HektorJärla Orientering10:53
Susanne BovalliusJärfälla OK10:55
Anna SundbergOK Södertörn10:57
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:59
Monica RoosAttunda OK11:00
Cecilia WestströmSundbybergs IK11:01
Charlotta GibergHellas Orientering11:03
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK11:05
Tove HammarbergJärfälla OK11:07
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:09
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL11:11
Åsa LindhSundbybergs IK11:13
Madeleine LimparAttunda OK11:15
Annette WigertzLånghundra IF11:17
Ann FranzénOK Södertörn11:19
Anna LarssonSöders-Tyresö11:21
Åsa Marknell DewittLänna IF11:23
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK11:25
Karin BjörklundIFK Enskede11:27
Lena ErlandssonOK Södertörn11:29
Louise NilssonJärfälla OK11:31
Anette BrunanderAttunda OK11:33

H50

3 800 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove RinnbäckOK Ravinen10:01
Göran JonssonSundbybergs IK10:03
Per WolgastSnättringe SK10:05
David MelinHaninge SOK10:07
Mattias SkepplingOK Södertörn10:09
Arne JanssonOK Klemmingen10:11
Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti10:13
Per MårtenssonOK Ravinen10:15
Robert PalmVästerås SOK10:17
Ulf K. RaskIFK Mora OK10:19
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK10:21
Nils EklöwOK Södertörn10:23
Fredrik MorastHaninge SOK10:25
Anders HolmqvistSnättringe SK10:27
Jan CarlssonSöders-Tyresö10:29
Ola BovalliusJärfälla OK10:31
Joakim PerssonHaninge SOK10:33
Stefan LundOK Linné10:35
Jesper LagerbergOK Södertörn10:37
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK10:39
Joakim SkantzeSundbybergs IK10:41
Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu10:43
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK10:45
Staffan ZillingOK Södertörn10:47
Fredrik SoneAttunda OK10:49
Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL10:51
Stefan HenrikssonIFK Enskede10:53
Mats GunnemyrSöders-Tyresö10:55
Lars Håkan SandvikAttunda OK10:57
Håkan BerglundIF Thor10:59
Peter HambäckLånghundra IF11:01
Mats CarlssonSundbybergs IK11:03
Göran HellgrenOK Södertörn11:05
Mats SandinHaninge SOK11:07
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK11:09
Peter StahreGVOC11:11
Hans JonssonVäsby OK11:13
Per FranzénOK Södertörn11:15
Lennart SwahnSundbybergs IK11:17
Anders BjörklundIFK Enskede11:19

D55

3 400 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tone HollowellOK Tyr10:00
Lena LundstenVittjärvs IK10:02
Johanna SundströmJärla Orientering10:04
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK10:06
Christel NilssonHaninge SOK10:08
Eva MolénSkarpnäcks OL10:10
Kristina BergstrandSöders-Tyresö10:12
Carina DoyleSundbybergs IK10:14
Catharina JäderbergAttunda OK10:16
Åsa SundbergOK Södertörn10:18
Gunnel RaskIFK Mora OK10:20
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:22
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:24
Marianne RosgrenOK Njudung10:26
Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:28
Kerstin OhlssonHaninge SOK10:30
Eva SvanbergJärfälla OK10:32
Ingrid KensbyOK Tyr10:34
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik10:36
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:38
Katarina RingelsOK Klemmingen10:40

H55

3 630 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas HollowellOK Tyr10:00
Torbjörn OhlssonHaninge SOK10:02
Lars-Olof JanssonOK Linné10:04
Janne NilssonCentrum OK10:06
Jan NettelbjerJärfälla OK10:08
Sven WigertzLånghundra IF10:10
Jan LavénGustavsbergs OK10:12
Jörgen BatzSkarpnäcks OL10:14
Johan PalmgrenTäby OK10:16
Roger TinglöfVäsby OK10:18
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:20
Mats KensbyOK Tyr10:22
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:24
Mats LundinLånghundra IF10:26
Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:28
Thomas JanssonOK Roslagen10:30
Björn JakobssonTäby OK10:32
Peter LundbergJärfälla OK10:34
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:36
Johan KarlssonNorbergs OK10:38
Jan LindhSundbybergs IK10:40
Jan DahlbergHaninge SOK10:42
Magnus ThorOK Linné10:44
Anders S NybergSäterbygdens OK10:46
Håkan RolfssonSkarpnäcks OL10:48
Björn LundstenVittjärvs IK10:50
Hans OlsénSundbybergs IK10:52
Anders LundJärfälla OK10:54
Claes RennerOK Södertörn10:56
Anders WinaldHellas Orientering10:58
Lars GerhardssonAttunda OK11:00
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF11:02
Erik AnderssonOK Österåker11:04

D60

2 760 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monika LarssonSkarpnäcks OL10:24
My RönnolsTäby OK10:26
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK10:28
EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF10:30
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:32
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:34
Gunilla KreissJärla Orientering10:36
Susanne HolmbergOK Södertörn10:38

H60

3 400 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:42
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:44
Kenneth PetterssonJärfälla OK10:46
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK10:48
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:50
Lars RönnolsTäby OK10:52
Arne BackOK Södertörn10:54
Jan GottfridssonNorbergs OK10:56
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:58
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL11:00
Harald BauerIFK Lidingö SOK11:02
Stefan SundeliusJärfälla OK11:04
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik11:06
Roland JanssonOK Linné11:08
Lars HagrotTäby OK11:10
Gunnar SvanbergJärfälla OK11:12
Göran DoyleSundbybergs IK11:14
Jan LindgrenOK Södertörn11:16
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK11:18
Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:20
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL11:22
Christer HördellStockholms OK11:24

D65

2 760 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid GraneliHaninge SOK10:00
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:02
Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF10:04
Anne LundmarkJärfälla OK10:06
Margareta HallménAttunda OK10:08
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:10
Helena KorhonenHaninge SOK10:12
Ing-Marie BackOK Södertörn10:14
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:16
Inger OnsbringEskilstuna OL10:18
Ulla GummesonVäsby OK10:20
Titti BergendahlOK Måsen10:22

H65

3 400 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats HemströmGävle OK10:01
Mats GärlingStjärnhovs OK 6510:03
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:05
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:07
Matz LarssonGustavsbergs OK10:09
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:11
Knut-Åke HallebroOK Klemmingen10:13
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn10:15
Thomas WesterGustavsbergs OK10:17
Anders HallménAttunda OK10:19
Matts BjörkeSöders-Tyresö10:21
Robert DredgeWalton Chasers10:23
Anders LarssonSkarpnäcks OL10:25
Per ÖhlundGustavsbergs OK10:27
Lars WestinVallentuna-Össeby OL10:29
Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:31
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn10:33
Rolf KarlssonOK Hällen10:35
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF10:37
Urban BoströmSolna OK10:39
Christer NälemarkOK Djerf10:41
Kjell HolmbergOK Södertörn10:43
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:45
Bo DavidssonSolna OK10:47

D70

2 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vivianne HolgerssonOK Måsen10:23
Marianne SellgrenSigtuna OK10:25
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:27
Birgitta BillstamJärfälla OK10:29
Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK10:31

H70

3 280 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:05
Per-Åke CarlenstamVäsby OK10:07
Hans HolgerssonOK Måsen10:09
Ebbe AdolfssonSundbybergs IK10:11
Johnny GustafssonGamleby OK10:13
Anders StenbackBromma-Vällingby SOK10:15
Lars JonassonJärfälla OK10:17
Åke WansölinSöders-Tyresö10:19
Mats TörngrenOK Linné10:21
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:23
Anders SellgrenSigtuna OK10:25
Lars NordinSolna OK10:27
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:29
Bo WinanderJärfälla OK10:31
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:33
Ingvar SvenssonBjursås OK10:35
Christer HedinIFK Enskede10:37
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:39
Anders GärderudIFK Lidingö SOK10:41
John ÖstlundSundbybergs IK10:43
Leif NordinAttunda OK10:45
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:47
Börje LenasSkogsluffarnas OK10:49

D75

2 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit LindungerHaninge SOK10:01
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:03
Yvonne RoosAttunda OK10:05
Barbro CedérusSnättringe SK10:07
Britt ErikssonHammarby IF OF10:09

H75

3 280 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö10:00
Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK10:02
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK10:04
Torbjörn TirénHellas Orientering10:06
Leif MagnussonSkogsluffarnas OK10:08
Lars RoosAttunda OK10:10
Lars CedérusSnättringe SK10:12
Bo RomsonHellas Orientering10:14
Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:16
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:18
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF10:20
Rune RådeströmSnättringe SK10:22
Bo HedlundIFK Enskede10:24
Henrik BergmanOK Linné10:26
Hugo IsgrenIFK Enskede10:28
Rune GunnarssonNässjö OK10:30
Ronny HedlundOK Södertörn10:32
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:34
Leif HermundstadSnättringe SK10:36

D80

2 350 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel JunegardOK Södertörn10:12

H80

2 800 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:01
Lars PerssonVäsby OK10:03
Roland LöwgrenSpårvägens OK10:05
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:07
Kurt ZanderVästerås SOK10:09
Stig LindskogVisborgs OK10:11
Bo LöwegrenVästerås SOK10:13
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK10:15
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:17
Rune CarlssonSundbybergs IK10:19
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:21

U1

1 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke Barck-HolstSnättringe SK10:24:47
Josefina BaylanTullinge SK10:41:24
Nora StällbergTullinge SK11:00:25
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK11:41:02
John FlodmarkTullinge SK

U2

2 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida AnderssonTullinge SK10:47:28
Maximilian AnderssonTullinge SK10:58:44
Stella Huang SjöbergTullinge SK

Öppen motion 1

2 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margit MelinHaninge SOK10:20:12
Alma OlssonTullinge SK10:27:36
Vera RevenySkarpnäcks OL10:30:56
Eva Widmarkklubblös10:48:32
Amelie DryseliusSkarpnäcks OL11:16:55
Anita OlssonSkarpnäcks OL11:16:58
Liv StällbergTullinge SK11:20:55
Vera StällbergTullinge SK11:20:58
Mats Ryttherklubblös

Öppen motion 3

2 560 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK10:01:53
Maria HessleTullinge SK10:13:20
Olof ThorssellOK Måsen10:13:27
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL10:18:17
Carina RongeTullinge SK10:18:36
Lisa SundbergTullinge SK10:19:39
Christoffer LindelavOK Roslagen10:32:58
Rickard HallvorsenSkarpnäcks OL10:33:08
Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby10:39:02
Sonja PernebyTullinge SK10:43:17
Daniel Fogelmarkklubblös10:48:42
Ida RökenTäby OK10:59:34
Anna RökenTäby OK10:59:36
Vilma BenderiusIF Hallby SOK11:00:49
Ella MatthewsTullinge SK11:00:49
Bo WinaldHellas Orientering11:08:11
John DryseliusSkarpnäcks OL11:16:52
Love PalmgrenSkogsluffarnas OK11:18:33

Öppen motion 5

2 960 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK10:01:21
Pasi ValjusIFK Lidingö SOK10:03:50
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK10:05:49
Felicia Majbyklubblös10:07:13
Sandra ValjusIFK Lidingö SOK10:07:15
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro10:08:24
Daniel PerssonCentrum OK10:11:26
Carolina DelgadoAlfta-Ösa OK10:16:56
Martin KvarnefalkJärfälla OK10:18:43
Anders EjewallSnättringe SK10:19:59
Monica MildSödertälje-Nykvarn OF10:22:02
Jonny BobergBromma-Vällingby SOK10:24:22
Nora TydalOK Österåker10:24:26
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK10:32:13
Daniel EkenstedtTullinge SK10:32:41
Kimberly EkenstedtTullinge SK10:32:42
Saima Kivimäkiklubblös10:34:46
Elisabet EdvardssonOK Tyr10:39:08
Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK10:39:14
Per ArnessonSkarpnäcks OL10:41:10
Heinrich Josef WöbelOK Kolmården10:42:29
Noa HelgarsTäby OK10:44:09
Gustaf KimbladJärfälla OK10:44:50
Joakim AnderssonSkarpnäcks OL10:45:55
Kim Westinklubblös10:47:40
Jenny KimbladJärfälla OK10:48:11
Emelie RökenTäby OK10:51:07
Åsa HanssonTullinge SK10:53:45
Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL11:02:19
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK11:18:48
Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK11:22:39
Kristin KarlssonCentrum OK11:23:54
Elias Buskeklubblös11:50:33

Öppen motion 7

3 280 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Peter Kullinklubblös10:00:16
Henrik TrofastTullinge SK10:01:28
Elisabeth ErikssonNyköpings OK10:02:16
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:04:21
Malin StrandbergGustavsbergs OK10:05:31
Erica StrandbergGustavsbergs OK10:05:33
Anneli ChristieSnättringe SK10:06:18
Inge SundströmNyköpings OK10:07:08
Kerstin GunnarssonNässjö OK10:07:11
James ChristieSnättringe SK10:10:13
Gabriella FriskGustavsbergs OK10:16:59
Roland PerssonIFK Enskede10:18:32
Eva GustavssonHellas Orientering10:20:15
Kerstin SjökvistOK Österåker10:20:31
Kristina TinglöfDegerfors OK10:21:51
Kristin KensbyOK Tyr10:22:13
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:24:13
Peter WippJärla Orientering10:29:11
Stefan FerdmanTullinge SK10:31:16
Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF10:31:34
Emil WippJärla Orientering10:32:11
Helene LindelavOK Roslagen10:32:56
Jan LarssonTullinge SK10:34:17
Aron HöglundTullinge SK10:34:41
Lovisa HöglundTullinge SK10:34:43
Maria AhlbergNorbergs OK10:35:29
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK10:36:11
Albin JohanssonSkogsluffarnas OK10:36:31
Åke AndreassonGustavsbergs OK10:37:18
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK10:38:16
Torbjörn HellquistTullinge SK10:39:00
Margareta BerghSkarpnäcks OL10:40:21
Per DalekantIFK Enskede10:40:33
Johan TirénSkogsluffarnas OK10:42:59
Dejan IlicParacin Ok10:44:11
Joakim WigertzLånghundra IF10:47:05
Carin RosénGustavsbergs OK10:47:25
Fredrik BjörkstedtIFK Lidingö SOK10:50:57
Lars NordSödertälje IF10:50:59
Martin ErikssonOK Södertörn10:51:19
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK10:52:20
Per LjungCentrum OK10:53:11
Carin HomannJärfälla OK10:53:16
Sofia ZillingOK Södertörn10:55:00
Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK10:56:38
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK11:01:14
Erland SimonssonSundbybergs IK11:02:21
Donald StaudteJärla Orientering11:03:50
Björn SandénOK Södertörn11:07:01
Inger Sörlenklubblös11:12:16
Moa KjellstrandCentrum OK11:12:36
Marie GreenSträngnäs-Malmby OL11:15:23
Ulf Hjalmarssonklubblös11:15:25
Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK11:17:25
Emma RosénOK Njudung11:20:35
Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby11:22:14
Sven-Erik AmrénSnättringe SK11:27:41
Lennart HävrénTullinge SK11:36:37
Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK11:42:45
Tommy HolmérVäsby OK11:46:48
Edvin WollbrandOK Ravinen11:46:53
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK11:47:50
Gunnar BramstenSundbybergs IK11:48:45
Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:49:32

Öppen motion 8

5 100 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael NybergHellas Orientering10:00:12
Simon TeikeForsa OK10:00:50
Rickard RosgrenOK Njudung10:02:39
Jan StridhSkogsluffarnas OK10:08:11
Ingela ArenanderSkarpnäcks OL10:10:14
Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK10:12:57
Patrik LeicktTullinge SK10:15:20
Hanna BrusSnättringe SK10:16:51
Mats NordTumba-Mälarhöjden OK10:17:02
Olof LethagenCentrum OK10:18:10
Joachim WansölinOK Ravinen10:18:15
Anders ThuresonHellas Orientering10:19:25
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:19:36
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:20:22
Niklas WansölinOK Ravinen10:21:39
Jenny Ekströmklubblös10:21:42
Ellinor LangeOK Ravinen10:23:56
Tina JunegardTullinge SK10:24:20
Thomas EdwallOK Österåker10:24:28
Lars AnderssonOK Södertörn10:26:26
Tomas SjökvistOK Österåker10:27:47
Håkan KleijnSödertäje-Nykvarn10:28:43
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK10:28:55
Moa WestbladOK Ravinen10:36:20
Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF10:36:41
Emeli GrafströmAttunda OK10:37:29
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby10:39:27
Björn FredmanOK Älvsjö-Örby10:39:44
Anders ÖnerudOK Ravinen10:45:17
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:45:25
Mattias MillingerJärla Orientering10:45:30
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK10:45:35
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:53:49
Johan AnderssonSundbybergs IK10:53:58
Jim Stengarnklubblös10:53:59
Peter ZetterströmSöders-Tyresö10:58:39
Frida HectorSnättringe SK11:00:09
Daniel HelanderTullinge SK11:01:32
Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK11:05:00
Maria CarlströmCentrum OK11:13:25
Arvid RudbergCentrum OK11:16:15
Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK11:17:10
Johan StrandbergStockholm multisport11:20:18
Sverker LenasCentrum OK11:24:24
Erik Vallgårdaklubblös11:24:57
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK11:47:26
Per WollbrandOK Ravinen11:47:45
David SpetzTullinge SK11:55:35

D12 Kort

2 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ester HöglindIFK Enskede10:01
Julia PetterssonJärfälla OK10:03

H12 Kort

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin HessleTullinge SK10:13

H16 Kort

2 960 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK10:27

Annonser