Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Österåkerskavlen

TävlingsinformationVisa startlista per klassDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Österåkerskavlen
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: lördag 15 september 2018

Attunda OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
1Attunda OK 1D15-2011:00
11. Lovisa Nilsson
12. Maja Sandvik
12. Alma Hellström
13. Sofia Ivers
301Attunda OK 1H1411:00
3011. Viktor Sone
3012. Elis Ivers
3012. Marcus Barboza
3012. Joel Wallner
3013. Marcus Stenebo
401Attunda OK 1D1211:20
4011. Sara Strömqvist
4012. Greta Sandvik
4012. Emily Blyth
4013. Linda Strömqvist
201Attunda OK 1D1411:40
2011. Ida Hellström
2012. Malin Strömqvist
2013. Vilma Nilsson
801Attunda OK 1Inskolning11:40
8011. Malte Hallman
8012. Maximilian Mazya
8012. Saga Wallner
8013. Adrian Antonsson
501Attunda OK 1H1212:00
5011. Svante Sandvik
5012. Edvin Wallner
5012. Mose Grafström
5012. Fabian Törnqvist
5013. Ted Lagerström

Bromma-Vällingby SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
2Bromma-Vällingby SOK 1D15-2011:00
21. Elin Bjessmo
22. Sofia Damne
23. Karin Modin

Gustavsbergs OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
302Gustavsbergs OK 1H1411:00
3021. Arvid Westman
3022. Teo Beinhoff
3023. Ida Österberg
402Gustavsbergs OK 1D1211:20
4021. Saga Beinhoff
4022. Paulina Alzén
4023. Sofie Lindell
502Gustavsbergs OK 1H1212:00
5021. Jonathan Nilsson
5022. Malte Bellander
5022. Tore Westman
5022. Sebastian Lindblom
5023. Max Österberg

IF Thor

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
303IF Thor 1H1411:00
3031. Love Bylund
3032. David Berglund
3032. Axel Andersson
3032. Miro Mårtensson
3033. Viktor Jemth

IFK Enskede

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
101IFK Enskede 1H15-2011:20
1011. Elis Forsberg Rundström
1012. Henrik Lundfors
1013. Nils Forsberg Rundström
102IFK Enskede 2H15-2011:20
1021. Pontus Axell
1022. Hannes Lindqvist
1023. Ludde Blom
202IFK Enskede 1D1411:40
2021. Linn De Boussard
2022. Emma Hallendal
2022. Felicia Strindér
2023. Lovisa Lindqvist
802IFK Enskede 1Inskolning11:40
8021. Emil Norlin
8022. Jon Forsberg Rundström
8023. Sigge Fröberg Wilhelm

IFK Lidingö SOK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
3IFK Lidingö SOK 1D15-2011:00
31. Amelie Rajan
32. Ella Broquist
32. Lisa Thunell
33. Agnes Damberg
103IFK Lidingö SOK 1H15-2011:20
1031. Olof Melcherson
1032. Simon Lilja
1032. Ludvig Jarlemark
1033. Robert Olsson Kihlborg
403IFK Lidingö SOK 1D1211:20
4031. Anna Frankling
4032. Vera Skantze
4032. Isabel Carlsson
4032. Ebba Planting-Bergloo
4033. Alice Hedin
203IFK Lidingö SOK 1D1411:40
2031. Sandra Valjus
2032. Emma Höök
2033. Maja Lilja
803IFK Lidingö SOK 1Inskolning11:40
8031. Wilmer Carlstein
8032. Greta Larsson
8032. Simon Amblie Tarandi
8033. Lukas Tarandi
804IFK Lidingö SOK 2Inskolning11:40
8041. Tilde Jansson
8042. Isabelle Dahlerus
8042. Elsa Wanek Terry
8042. Leja Jansson
8043. Edvin Carlstein
503IFK Lidingö SOK 1H1212:00
5031. Oliver Liwång
5032. Adrian Werner
5032. Theodor Norrby
5032. Alva Gawell
5033. Nils Samrud

IFK Umeå

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
420Umeå OK / IFK Umeå 1D1211:20
4201. Tuva Sirviö
4202. Tyra Larsson
4203. Maja Lundholm

Järfälla OK

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
4Järfälla OK 1D15-2011:00
41. Alice Hallmén
42. Bella Pedersen
43. vacant
304Järfälla OK 1H1411:00
3041. Jesper Åkesson
3042. Melker Palm
3042. Anton Mörkfors
3043. Jonatan Anderson
105Långhundra IF 1H15-2011:20
1051. Albin Warvelin
1052. Agnes Weiss
1053. vacant
119Järfälla OK / Sundbybergs IK / Växjö OK 1337H15-2011:20
1191. William Grunder
1192. Eskil Widehag
1192. Erik Bovallius
1193. Olle Kallerbäck
405Järfälla OK 1D1211:20
4051. Elsa Forsberg
4052. Amanda Mörkfors
4052. Ida Pettersson
4052. Julia Pettersson
4053. Stina Pedersen
801Attunda OK 1Inskolning11:40
8011. Malte Hallman
8012. Maximilian Mazya
8012. Saga Wallner
8013. Adrian Antonsson
805Järfälla OK 1Inskolning11:40
8051. Benjamin Hjertén
8052. Isak Anderson
8053. Edvin Björklund
806Järfälla OK 2Inskolning11:40
8061. Samuel Andersson
8062. Arthur Lindquist
8063. Walter Lindquist
504Järfälla OK 1H1212:00
5041. Simon Anderson
5042. Max Boström
5042. Leo Uvhagen
5042. Viktor Tofte
5043. Noah Mehreteab
519Väsby OK 1H1212:00
5191. Edvin Johansson
5192. Erik Lidén
5192. Gustav Åkerlund
5192. Victor Granath
5193. vacant

Järla Orientering

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
505Järla Orientering 1H1212:00
5051. Britta Börjesson
5052. Olof Hagwall
5052. Linus Nyberg
5053. Ludvig Hagwall
506Järla Orientering 2H1212:00
5061. Gustav Netz
5062. Sven Börjesson
5063. Märta Ahlquist

Långhundra IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
105Långhundra IF 1H15-2011:20
1051. Albin Warvelin
1052. Agnes Weiss
1053. vacant
406Långhundra IF 1D1211:20
4061. Ida Warvelin
4062. Nora Svedin Jakobsson
4063. Olivia Unnerud
207Rånäs OK / Långhundra IF 1D1411:40
2071. Isabel Unnerud
2072. Ella Servin
2072. Alva Olá
2073. Sara Sundqvist

Mälarö SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
407Mälarö SOK 1D1211:20
4071. Elsa Tunblad
4072. Molly Boman
4073. Alva Widegren
408Mälarö SOK 2D1211:20
4081. Wilda Lundqvist
4082. Hedda Tunblad
4083. Ida Zeffer
807Mälarö SOK 1Inskolning11:40
8071. Emilia Nilsson
8072. Nora Tunblad
8072. Alexander Nilsson
8073. Max Leire

Nyköpings OK

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
5Nyköpings OK 1D15-2011:00
51. Emma Westerlund
52. Meja Alenius
53. Frida Jarding
305Nyköpings OK 1H1411:00
3051. Oscar Ekenborg
3052. Isak Söderblom
3052. Emanuel Eriksson
3052. Albin Stensson
3053. Odin Ek
106Nyköpings OK 1H15-2011:20
1061. Kasper Lagerström
1062. Andreas Holmqvist
1063. Axel Lindgren
409Nyköpings OK 1D1211:20
4091. Molly Eliasson
4092. Elma Strauss
4092. Evelina Petersson
4093. Cajsa Alenius
410Nyköpings OK 2D1211:20
4101. Elsa Brunberg
4102. My Tullberg
4103. Filippa Guttke
411Nyköpings OK 3D1211:20
4111. Miriam Gustafsson
4112. Elvira Lindsten
4113. Adele Palmqvist
205Nyköpings OK 1D1411:40
2051. Hanna Anängen
2052. Miranda Fredriksson
2052. Ylva Lidehn
2052. Liana Lagervik
2053. Katja Gustafsson
808Nyköpings OK 1Inskolning11:40
8081. Tage Lindsten
8082. Algot Stensson
8082. Hedvig Davidsson
8082. Maja Dahlgren
8083. Anna Friberg
809Nyköpings OK 2Inskolning11:40
8091. Astrid Hamilton
8092. Theo Alenius
8092. Märta Strauss
8092. Loh Lagervik
8093. Axel Gustafsson
507Nyköpings OK 1H1212:00
5071. Ludvig Hedin
5072. August Hedin
5072. Jonathan Petersson
5073. Emil Clashammar
508Nyköpings OK 2H1212:00
5081. Valdemar Hamilton
5082. Valter Hedin
5082. Melker Clashammar
5082. Victor Palmqvist
5083. Anders Petersson
509Nyköpings OK 3H1212:00
5091. Isac Lidehn
5092. Tryggve Strauss
5092. Birk Lagervik
5093. Vilgot Hellsten

OK Linné

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
306OK Linné 1H1411:00
3061. Mathias Nordlinder
3062. Emil Åberg
3063. Axel Gidlund
107OK Linné 1H15-2011:20
1071. Pelle Nilsson
1072. Elliot Angelsiöö
1072. Simon Wahlnäs
1073. Emil Boström
412OK Linné 1D1211:20
4121. Ida Palm
4122. Signe Palm
4122. Ellen Hedin
4123. Sara Roos
206OK Linné 1D1411:40
2061. Moa Lundin
2062. Elsa Hedin
2062. Nadine Huss Landström
2063. Johanna Roos

OK Ravinen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
307OK Ravinen 1H1411:00
3071. Hannes Mogensen
3072. Hugo Lindskog
3073. Henrik Svensson
308OK Ravinen 2H1411:00
3081. Erik Lundquist
3082. Olle Sandström
3082. Edvin Wollbrand
3083. Edvin Forsberg
510OK Ravinen 1H1212:00
5101. Oscar Lundquist
5102. Ture Lindskog
5102. Morris Björklund
5102. Viola Holmström
5103. Gustav Lübcke

OK Södertörn

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
6OK Södertörn 1D15-2011:00
61. Elisabeth Larsson
62. Sanna Hedberg
63. Sara Möller
309OK Södertörn 1H1411:00
3091. Björn Renner
3092. Max Österling
3092. Märta Wigle
3093. Niklas Erlandsson
213Väsby OK 1D1411:40
2131. Moa Johansson
2132. Madeleine Granath
2132. Tilde Brederman
2133. Wilma Josefsson
511OK Södertörn 1H1212:00
5111. Johannes Norrby
5112. Albin Franzén
5113. Simon Wenzin

OK Österåker

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
310OK Österåker 1H1411:00
3101. Malte Albinsson
3102. Linus Nilsson
3103. Axel Wikner

Rånäs OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
207Rånäs OK / Långhundra IF 1D1411:40
2071. Isabel Unnerud
2072. Ella Servin
2072. Alva Olá
2073. Sara Sundqvist
810Rånäs OK 1Inskolning11:40
8101. Wilgot Dalsätt
8102. Albin Dalsätt
8102. Casper Holtling
8103. Ossian Olá
512Rånäs OK 1H1212:00
5121. Hugo Örtlund
5122. Isac Holtling
5123. Gustav Svensson

Skogsluffarnas OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
311Skogsluffarnas OK 1H1411:00
3111. Simon Stridh
3112. Åke Falkenström
3112. Arvid Hammarbäck
3112. Olle Synnermark
3113. Sixten Lindqvist
513Skogsluffarnas OK 1H1212:00
5131. Sandro Pruth
5132. Caio Pruth
5132. Telma Pruth
5132. Märta Falkenström
5133. Simon Palmgren
514Skogsluffarnas OK 2H1212:00
5141. Ture Johansson
5142. Janne Synnermark
5142. Hjalmar Holmström
5143. Henning Falkenström

Snättringe SK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
108Snättringe SK 1H15-2011:20
1081. Albin Hainke
1082. John Wolgast
1082. Cecilia Hector
1082. Oskar Ekner
1083. Isak Gelius
413Snättringe SK 1D1211:20
4131. Molly Gelius
4132. Thea Gelius
4133. Kerstin Christie
208Snättringe SK 1D1411:40
2081. Elin Wolgast
2082. Lilly Christie
2083. Alva Lidström Lauri

Sundbybergs IK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
7Sundbybergs IK 1D15-2011:00
71. Ronja Ståhl
72. Clea Wallnäs
72. Tuva Falk
72. Lisa Wadenbrant
73. Vilde Jonsson Wold
312Sundbybergs IK 1H1411:00
3121. Birger Norman
3122. Ebba Hörling
3123.
110Sundbybergs IK 1H15-2011:20
1101. Tobias Abrahamsson
1102.
1103.
414Sundbybergs IK 1D1211:20
4141. Alice Hellberg
4142. Bodil Johansson
4142. Irma Widehag
4143. Maja Falk
415Sundbybergs IK 2D1211:20
4151. Ingrid Johansson
4152. Stella Näsman Landh
4152. Betty Persson
4153. Ingrid Tillegård
811Sundbybergs IK 1Inskolning11:40
8111. Heimer Junkka
8112. Cornelia Näsman Landh
8113. Joar Persson
812Sundbybergs IK 2Inskolning11:40
8121. Ida Hellberg
8122. Nova Falk
8123. Saga Hellberg
515Sundbybergs IK 1H1212:00
5151. Botvid Simonsson
5152. Egon Wistedt
5152. Folke Johansson
5152. Alve Wistedt
5153. Noel Hellberg

Söders-Tyresö

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
313Söders-Tyresö 1H1411:00
3131. Elmin Hovmöller
3132. Mattias Hedin
3132. Emma Norin
3132. Anton Hedström
3133. Erik Norin
112Söders-Tyresö 1H15-2011:20
1121. Lovisa Göstas Källman
1122. Olle Thimberg
1122. Lucas Chavda
1123. Ivo Cousins Clarhäll
813Söders-Tyresö 1Inskolning11:40
8131. Elin Almgren
8132. Nova Dahlstedt
8133. Alvin Chavda

Södertälje-Nykvarn OF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
314Södertälje-Nykvarn OF 1H1411:00
3141. Erik Månsson
3142. Axel Rystedt
3143. Alexander Ahlsén
113Södertälje-Nykvarn OF 1H15-2011:20
1131. Martin Bygdén
1132. Sara Hede
1132. Lisa Heldt
1133. Viktor Löfgren
209Södertälje-Nykvarn OF 1D1411:40
2091. Stina Bygdén
2092. Lovisa Borg
2092. Klara Strind
2092. Matilda Marjakaj
2093. Klara Borg

Tullinge SK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
8Tullinge SK 1D15-2011:00
81. Alva Bladh
82. Jana Amacher
83. Tove Sjöberg
114Tullinge SK 1H15-2011:20
1141. Johannes Bladh
1142. Wilhelm Bergman
1142. Hugo Backlund
1142. Ludvig Ferdman
1143. Alfred Längheim
416Tullinge SK 1D1211:20
4161. Linnea Sand
4162. Miranda Strand
4162. Ellen Nybäck
4163. Fanny Bergman
210Tullinge SK 1D1411:40
2101. Klara Junegard
2102. Emilia Bergman
2102. Kimberly Ekenstedt
2102. Nova Matthews
2103. Wilma Leickt
516Tullinge SK 1H1212:00
5161. Viktor Wistrand
5162. Olof Arevång
5162. Elias Bladh
5162. Eskil Myrberger
5163. Arvid Myrberger

Tumba-Mälarhöjden OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
115Tumba-Mälarhöjden OK 1H15-2011:20
1151. Elias Adebrant
1152. Viggo Hjerne
1153. Alexander Käll
417Tumba-Mälarhöjden OK 1D1211:20
4171. Freja Hjerne
4172. Filippa Hjerne
4172. Hilda Mårsell
4173. Alice Ljungberg
211Tumba-Mälarhöjden OK 1D1411:40
2111. Ebba Kolmodin
2112. Liv Herne
2112. Alva Björklund Boljang
2112. Elsa Käll
2113. Ingrid André

Täby OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
315Täby OK 1H1411:00
3151. Noa Helgars
3152. Axel Balck
3153. Filip Lindqvist
116Täby OK 1H15-2011:20
1161. Ida Hänström
1162. Marcus Ekman
1163. Otto Balck
418Täby OK 1D1211:20
4181. Alma Barkstedt
4182. Elin Javehed
4182. Dagny Iko
4182. Lovisa Nederheim
4183. Alma Hallsten
212Täby OK 1D1411:40
2121. Doris Iko
2122. Alice Röken
2122. Ella Lindqvist
2123. Emelie Röken
814Täby OK 1Inskolning11:40
8141. Ella Hallsten
8142. Moa Persson
8142. Vilhelm Askehed
8143. Erik Ljungquist
517Täby OK 1H1212:00
5171. Villehart Frölid
5172. Elias Trossing
5172. Max Lindqvist
5173. Wilmer Hagrot
518Täby OK 2H1212:00
5181. Simon Trossing
5182. Erik Balck
5182. Axel Högberg
5183. Petter Ljungquist

Umeå OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
420Umeå OK / IFK Umeå 1D1211:20
4201. Tuva Sirviö
4202. Tyra Larsson
4203. Maja Lundholm

Vallentuna-Össeby OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
815Vallentuna-Össeby OL 1Inskolning11:40
8151. Tim Jansson
8152. Carl Falck
8153. Dan Tirén

Waxholms OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
10Waxholms OK 1D15-2011:00
101. Sara Sundin
102. Saga Jonsson
102. Sofia Sundin
103. Selma Gumaelius
318Waxholms OK 1H1411:00
3181. Jens Fochsen
3182. David Ryderås
3183. Johan Fochsen
120Waxholms OK 1H15-2011:20
1201. Max Hoppe
1202. Rut Johnsson Thomelius
1202. Rasmus Rilegård
1202. Maja Hoppe
1203. Wilhelm Nordqvist
818Waxholms OK 1Inskolning11:40
8181. Livia Quas
8182. Albin Sandeberg
8182. Elias Sandeberg
8183. Märta Nilsson
819Waxholms OK 2Inskolning11:40
8191. Sigrid Mellberg
8192. Vilmer Ljungqvist
8193. Torun Berneklint Rhedin
521Waxholms OK 1H1212:00
5211. Petter Fochsen
5212. Gustav Rilegård
5212. Sofia Quas
5213. Axel Nordqvist

Väsby OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
316Väsby OK 1H1411:00
3161. Noah Santalius
3162. Rasmus Lundström
3163. Emil Anterud
117Väsby OK 1H15-2011:20
1171. Samuel Kyletoft
1172. Emil Karlsson
1173. Robert Cole
421Väsby OK 1D1211:20
4211. Maja Rundlöf
4212. Alice Eriksson
4212. Alva Smeds
4213. Matilda Modig
213Väsby OK 1D1411:40
2131. Moa Johansson
2132. Madeleine Granath
2132. Tilde Brederman
2133. Wilma Josefsson
816Väsby OK 1Inskolning11:40
8161. Iben Stattin
8162. Elin Smeds
8163. Nestor Blomqvist
519Väsby OK 1H1212:00
5191. Edvin Johansson
5192. Erik Lidén
5192. Gustav Åkerlund
5192. Victor Granath
5193. vacant

Västerås SOK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
317Västerås SOK 1H1411:00
3171. Elis Wiklund
3172. Carl Sandqvist
3172. Elvira Björnberg
3173. Sixten Slagbrand
118Västerås SOK 1H15-2011:20
1181. Felicia Sahlén
1182. Kristina Lindgren
1183. Pontus Lindgren
422Västerås SOK 1D1211:20
4221. Nova Sahlén
4222. Elin Palm
4222. Frida Herbst
4222. Irma Malmström
4223. Lovisa Björnberg
817Västerås SOK 1Inskolning11:40
8171. Dag Andersson
8172. Felix Herbst
8172. Rasmus Noring
8173. Thelise Härd Olsson
520Västerås SOK 1H1212:00
5201. Erik Palm
5202. Olle Oldaeus
5202. Oscar Noring
5202. Felix Slagbrand
5203. Hugo Zetterberg

Växjö OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassStarttid
119Järfälla OK / Sundbybergs IK / Växjö OK 1337H15-2011:20
1191. William Grunder
1192. Eskil Widehag
1192. Erik Bovallius
1193. Olle Kallerbäck

Annonser