Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Hälsingland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Hälsingland
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: lördag 22 september 2018

D21

2 610 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna LindbergRehns BK10:09
Katarina SvahnIFK Mora OK10:10
Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK10:11
Hanna KjellinForsa OK10:12

H21

3 070 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olov EricsonAlfta-Ösa OK10:00
Walter LagerhällRehns BK10:01
Axel BengtssonSol Tranås10:02
Tobias EliassonSundsvalls OK10:03
Viktor LadängesAlfta-Ösa OK10:04
Erik MemmiHalmstad OK10:05
David SundströmSöderhamns OK10:06
Fredrik JuhlinForsa OK10:07
Robert PetterssonIF Thor10:08

H16

2 340 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton HenrikssonSöderhamns OK10:04
Elis SandbergAlfta-Ösa OK10:05
Albin BlombergSegersta OK10:06
Wille LångbergHudiksvalls OK10:07
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK10:08

D14

2 080 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella SandbergAlfta-Ösa OK10:09
Klara JonssonOK Dellen10:10
Leija MagnussonAlfta-Ösa OK10:11
Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:12

H14

2 080 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjalmar WennbergHudiksvalls OK10:13
Alfred PerssonOK Dellen10:14
Aron SidenvallHudiksvalls OK10:15
Nils BlombergSegersta OK10:16
Olle LångbergHudiksvalls OK10:17

D12

1 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rut SidenvallHudiksvalls OK10:20
Oline HanssonAlfta-Ösa OK10:21
Emma WallinLjusne-Ala OK10:22
Lydia PerssonAlfta-Ösa OK10:23

H12

1 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David NordströmForsa OK10:12
Martti JokiForsa OK10:13
Wilmer WennbergHudiksvalls OK10:14
Linus HanssonAlfta-Ösa OK10:15
Max ZetterbergHudiksvalls OK10:16
Leo MagnussonAlfta-Ösa OK10:17
Erik JonssonOK Dellen10:18
Walter KazmierczakHudiksvalls OK10:19

D10

1 310 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes PetterssonForsa OK10:08
Hanna RydesäterRehns BK10:09
Siri ForslinForsa OK10:10
Linnea UnborgAlfta-Ösa OK10:11
Lina HolmstenForsa OK10:12

H10

1 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred LarssonAlfta-Ösa OK10:13
Herman EliassonSundsvalls OK10:14
Marcus UnborgAlfta-Ösa OK10:15
Filip ZetterbergHudiksvalls OK10:16
Herman LarssonAlfta-Ösa OK10:17
Einar BlombergSegersta OK10:18
Frank SidenvallHudiksvalls OK10:19

D35

2 130 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela RydesäterRehns BK10:18
Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK10:19
Kajsa WinderLjusdals OK10:20

H35

2 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Claes JohanssonSöderhamns OK10:19
Joakim LarssonAlfta-Ösa OK10:20
Robert BlomSöderhamns OK10:21

H40

2 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK10:00
Johan SidenvallHudiksvalls OK10:01
Magnus UnborgAlfta-Ösa OK10:02

D45

2 130 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK10:21
Åsa ErikssonForsa OK10:22
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK10:23

H45

2 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas LindgrenHudiksvalls OK10:03
Mikael WallinLjusne-Ala OK10:04
Jonas BlombergSegersta OK10:05
Jonas LångbergHudiksvalls OK10:06
Peter RydesäterRehns BK10:07
Stefan GunnarssonHudiksvalls OK10:08

D50

2 130 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa BobergSöderhamns OK10:09
Monica SandbergLjusne-Ala OK10:10
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK10:11

H50

2 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart WahlgrenRehns BK10:21
Sören CallebergSöderhamns OK10:22
Sveke JonssonOK Dellen10:23

D60

2 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne EricsonAlfta-Ösa OK10:00
Birgitta WinbladRehns BK10:01

H60

2 130 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart WinbergHudiksvalls OK10:07
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK10:08

D65

2 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica HåbergSöderhamns OK10:13
Ann-Britt ErikssonRehns BK10:14

H65

2 130 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK10:05
Bertil AnderssonLjusdals OK10:06

D70

1 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina WestmanHudiksvalls OK10:16
Gun SvenssonRehns BK10:17

H70

1 620 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:00
Rolf LindbergSöderhamns OK10:01
Rune JonssonLjusdals OK10:02
Lars-Ivar SvenssonRehns BK10:03

H80

1 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf KrohnHudiksvalls OK10:05
John BerglundAlfta-Ösa OK10:06

U1

1 310 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eskil SöderkvistForsa OK10:00:29
Tuva LindbergForsa OK10:01:12
Werner Kazmierczak Hudiksvalls OK10:02:08
William KazmierczakHudiksvalls OK10:02:15
Maja DanielssonAlfta-Ösa OK10:03:03
Axel DanielssonAlfta-Ösa OK10:03:04
Elis Kaislaniemi Alfta-Ösa OK10:04:11
Amanda HenrikssonSöderhamns OK10:15:57
My HolmstenForsa OK10:26:41
Linnea NordströmForsa OK10:33:50
Hugo RydesäterRehns BK10:37:41

Öppen motion 1

1 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie PavloskaSöderhamns OK10:10:48
Connie BolinSöderhamns OK10:10:49
Samuel SvenssonSöderhamns OK10:10:52
Axel JonssonHudiksvalls OK10:19:41
Elin JonssonHudiksvalls OK10:21:13
Irma JonssonHudiksvalls OK10:27:17
Amilia RileyHudiksvalls OK10:27:20

Öppen motion 3

2 080 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina SidenvallHudiksvalls OK10:20:17

Annonser