Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Krestmästerskap natt, SV kretsen

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Krestmästerskap natt, SV kretsen
Arrangörsorganisation: Eslövs FK
Datum: torsdag 28 september 2017

Eslövs FK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anneli PerssonÖppen motion 2 (12)3 070 m20:03:12
Bengt PerssonÖppen motion 2 (12)3 070 m20:03:13

Frosta OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Linnéa BjärbyÖppen motion 2 (12)3 070 m20:03:16
Alexander BjärbyÖppen motion 2 (12)3 070 m20:03:17
Amalia AnderssonÖppen motion 2 (12)3 070 m20:03:19
Anna BjärbyD35 (3)5 430 m20:07:22
André BjärbyH21 (6)8 390 m20:07:54
Mats SjöbergH45 (14)6 030 m20:15:37
Linda WesterlundD45 (6)4 850 m20:16:17
Leif KarlssonH65 (16)4 980 m20:18:14
Nils-Erik BondessonH65 (16)4 980 m20:18:55
Leif SandgrenH65 (16)4 980 m20:31:23
Janne LindholmH65 (16)4 980 m20:36:29

Helsingborgs SOK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonas NorénH35 (5)7 100 m20:06:12
Felix AlnervikH35 (5)7 100 m20:08:58
Kurt SjöbergH12 (4)3 070 m20:09:35
Tor-Eve BengtssonH65 (16)4 980 m20:13:33
Lennart CarlsenH45 (14)6 030 m20:30:56

Lunds OK

37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Christer LjungquistH65 (16)4 980 m19:58:10
Per SvenningssonH55 (9)5 430 m19:59:16
Fabian LjungqvistH45 (14)6 030 m19:59:24
Elin HugossonD16 (4)4 850 m20:00:00
Kristina SpångbergD45 (6)4 850 m20:00:00
Raul HindovH45 (14)6 030 m20:00:00
Gert PetterssonH55 (9)5 430 m20:00:24
Richard BengtssonH55 (9)5 430 m20:03:01
Selma LarssonD16 (4)4 850 m20:03:05
Lotta LinseforsD45 (6)4 850 m20:04:34
Örjan LarssonH45 (14)6 030 m20:05:26
Ingemar SvenssonH65 (16)4 980 m20:05:30
Carl ÅsH16 (4)4 850 m20:05:39
Sara Snogerup LinseD21 (4)7 100 m20:05:46
Ulf MinörH55 (9)5 430 m20:06:30
Mikael NilssonH21 (6)8 390 m20:06:36
Rune BergH75 (3)4 080 m20:07:39
Anna LjungqvistD45 (6)4 850 m20:09:06
Petra EklundD21 (4)7 100 m20:09:41
Klas LjungqvistH16 (4)4 850 m20:11:19
Tina LjungqvistD16 (4)4 850 m20:13:15
Gudrun NilssonD65 (2)3 680 m20:13:51
Bo Anders NilssonH65 (16)4 980 m20:14:11
Kyrre ThalbergH55 (9)5 430 m20:14:26
Robert BertilssonH45 (14)6 030 m20:14:42
Jenny GustafssonÖppen motion 5 (7)4 430 m20:16:26
Per-Erik BengtssonH55 (9)5 430 m20:16:51
Felix GustafssonÖppen motion 5 (7)4 430 m20:18:10
Patrick AdlercreutzH55 (9)5 430 m20:18:19
Daniel HellbergH21 (6)8 390 m20:18:31
Tor HellbergH55 (9)5 430 m20:21:19
Roland AkselssonH75 (3)4 080 m20:22:55
Fredrik HugossonH45 (14)6 030 m20:24:23
Jeanette HenningssonD35 (3)5 430 m20:24:36
Isak AnderssonH14 (3)4 430 m20:33:39
Rasmus GrönlundH21 (6)8 390 m20:37:02
Jens SörvikH45 (14)6 030 m20:40:04

Malmö OK

19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Adam LindblomÖppen motion 2 (12)3 070 m19:57:09
Krister LindebergH65 (16)4 980 m19:59:49
Olof BergvallH21 (6)8 390 m20:01:06
Agnes LindblomD16 (4)4 850 m20:01:14
Åsa AxénD21 (4)7 100 m20:01:57
Jan JönssonH65 (16)4 980 m20:03:32
Håkan BrostH75 (3)4 080 m20:03:54
Mats HåkanssonH65 (16)4 980 m20:04:22
Sara BengtssonÖppen motion 5 (7)4 430 m20:04:38
Ted GustavssonH35 (5)7 100 m20:04:50
Kaare HanssonH65 (16)4 980 m20:06:23
Britt BülowD65 (2)3 680 m20:06:31
Bo BülowH65 (16)4 980 m20:07:59
Håkan GrubbH45 (14)6 030 m20:08:12
Alfred AhltinH14 (3)4 430 m20:08:42
Viktor AhltinH12 (4)3 070 m20:09:02
Håkan NilssonH65 (16)4 980 m20:10:16
Pär RingströmÖppen motion 8 (3)5 430 m20:18:25
Magnus JonassonH35 (5)7 100 m20:24:08

OK Kontinent

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Urban SchmidtH45 (14)6 030 m20:09:04
Oliver SchmidtÖppen motion 5 (7)4 430 m20:09:21
Moa WallenborgD14 (2)4 430 m20:21:51
Magnus WallenborgH45 (14)6 030 m21:00:00

OK Pan-Kristianstad

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Pia OlssonD21 (4)7 100 m20:20:52

OK Silva

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Caroline LindulfÖppen motion 5 (7)4 430 m20:06:45
Lovisa FarmanÖppen motion 2 (12)3 070 m20:13:42

Rävetofta OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Eva TykessonD45 (6)4 850 m20:10:54
Willie OlssonH65 (16)4 980 m20:28:22

Skåneslättens OL

28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jan JohanssonH45 (14)6 030 m19:57:56
Gustav ÅkessonÖppen motion 2 (12)3 070 m20:00:00
Jakob ÅkessonÖppen motion 2 (12)3 070 m20:00:48
Helén ÅkessonÖppen motion 2 (12)3 070 m20:00:49
Rebecka LindulfD12 (4)3 070 m20:02:24
Björn ÅkessonÖppen motion 5 (7)4 430 m20:02:44
Viggo JohanssonH16 (4)4 850 m20:04:58
Adam JohanssonH14 (3)4 430 m20:05:37
Ola MarkholmÖppen motion 8 (3)5 430 m20:05:44
Robert TiensuuH35 (5)7 100 m20:05:48
Hannes DahlbergH12 (4)3 070 m20:07:57
Martin SällbergÖppen motion 5 (7)4 430 m20:11:57
Ellen UllmanD12 (4)3 070 m20:13:06
Fredrik UllmanH45 (14)6 030 m20:13:13
Johan JensenH45 (14)6 030 m20:16:03
Kenth SundgrenH65 (16)4 980 m20:16:22
Ida BenattiD12 (4)3 070 m20:18:08
Johanna GersneÖppen motion 2 (12)3 070 m20:18:12
Per GersneÖppen motion 2 (12)3 070 m20:18:23
Kajsa BenattiD35 (3)5 430 m20:18:39
Alva NystedtD14 (2)4 430 m20:19:28
Anna BenattiD12 (4)3 070 m20:19:31
Pontus ThuressonH16 (4)4 850 m20:23:33
Christina SegerslättD45 (6)4 850 m20:38:16
Magnus ThuressonÖppen motion 8 (3)5 430 m20:40:48
Adam SegerslättH21 (6)8 390 m20:44:46
Sten SegerslättH55 (9)5 430 m20:46:47
Edvin SanderH12 (4)3 070 m

Annonser