Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 3, medelEtapp 4, långEtapp 5, lång, jaktstart

D21 Elit

10 090 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11Johanka ŠimkováIFK Mora OK10:00
47Aislinn PrendergastAustralia10:02
29Annika BillstamOK Linné10:04
7Sonja MellbergNtnui10:06
21Josefine KlintbergOK Ravinen10:08
16Elin PetterssonIFK Göteborg10:10
6Tanja HäfeliNWK Be/So10:12
54Sandrine MuellerOLK Argus10:14
19Maria BjörklundStora Tuna OK10:16
9Marita HotzOLK Argus10:18
15Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro10:20
41Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF10:22
27Sanna SkoogKils OK10:24
24Maiki MaalbergOK Võru10:26
69Elin MånssonIFK Göteborg10:28
34Kristin OlovssonOK Linné10:30
13Lisa AnderssonÄrla IF10:32
31Noora HyyrynenKouvolan Suunnistajat10:34
3Josefin ErlandssonOK Milan10:36
26Vanessa FrickerStora Tuna OK10:38
12Vilde MalmeiNtnui10:40
18Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:42
43Susanna TervoIFK Lidingö SOK10:44
14Julia DavidssonÄrla IF10:46
37Marthe GløersenBækkelagets SK10:48
42Kate MorrisonOK Linné10:50
5Stina NeroMullsjö SOK10:52
23Hedwig HaasSundsvalls OK10:54
10Kajsa RisbyOK Kåre10:56
17Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna10:58
25Anna Dahlgren RosenJärla Orientering11:00
36Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad11:02
33Alexandra EnlundIF Femman11:04
22Louise LundgrenVäxjö OK11:06
65Helena KarlssonIFK Lidingö SOK11:08
32Deborah StadlerIFK Göteborg11:10
44Tiia IstolahtiMS Parma11:12
30Rebecka HeinrupTullinge SK11:14
40Katrin MuellerIFK Lidingö SOK11:16
56Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad11:18
59Marttiina JoensuuSK Pohjantähti11:20
60Lovisa PerssonOK Tisaren11:22
35Magdalena OlssonStora Tuna OK11:24
52Enni JalavaTurun Suunnistajat11:26
4Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF11:28
20Elin ClassonOK Orinto11:30
58Siri UlvestadNydalens SK11:32
28Kristin HylanderNyköpings OK11:34
45Matleena BoströmIFK Lidingö SOK11:36
48Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna11:38
38Louise MarkstedtOK Södertörn11:40
39Frida SandbergStora Tuna OK11:42
51Tilda JohanssonOK Orion11:44
2Jessica HallidayDomnarvets GoIF11:46
1Ida HylanderNyköpings OK11:48
49Agnes LeoHalden SK11:50
46Eveliina HirvonenPaimion Rasti11:52
61Sara EskilssonAlfta-Ösa OK11:54
71Simone NiggliOl Norska11:56
75Sara HagströmIFK Göteborg11:58
57Heini WennmanSK Pohjantähti12:00
55Ellinor TjernlundOK Tisaren12:02
8Linda LindkvistLeksands OK12:04
62Kine Hallan SteiwerHalden SK12:06
72Lilian ForsgrenOK Tisaren12:08
70Emma BjessmoIFK Lidingö SOK12:10
77Alva OlssonLinköpings OK12:12
64Anna NärhiIFK Göteborg12:14
74Anna HaatajaSK Pohjantähti12:16
53Ingrid GulbrandsenNtnui12:18
78Emma JohanssonDomnarvets GoIF12:20
73Josefin TjernlundOK Tisaren12:22
63Johanna ÖbergOK Linné12:24
66Anna BachmanIFK Lidingö SOK12:26
76Lisa RisbyOK Kåre12:28
67Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK12:30
50Andrea SvenssonOK Tisaren12:32
68Kirsi NurmiIFK Göteborg12:34

H21 Elit

11 870 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
160Olav LundanesPaimion Rasti10:00
117Oskar DanielsAttunda OK10:02
157Eskil KinnebergIFK Göteborg10:04
110Niklas AldénOK Linné10:06
122Elias T. MølnvikNtnui10:08
111Johan TörnrothHestra IF10:10
108Ollipekka HeikkiläHelsingin Suunnistajat10:12
106Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering10:14
82Henrik JonssonÄrla IF10:16
120Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:18
100Oskar AndrénOK Tisaren10:20
113Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK10:22
87Jonas GustafssonOK Kåre10:24
107Ville JohanssonOK Kolmården10:26
93Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK10:28
114Erik ClassonOK Orinto10:30
104Andreas BerganderEksjö SOK10:32
136Jere PajunenIFK Lidingö SOK10:34
99Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:36
86David LingforsOK Linné10:38
103Anton ForsbergStora Tuna OK10:40
158Johan RunessonTampereen Pyrintö10:42
150Fredrik BakkmanIFK Göteborg10:44
96Mathias HallménOK Denseln10:46
94Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF10:48
84Emil AnderssonÄrla IF10:50
90Daniel AttåsOK Tisaren10:52
116Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:54
105Flavio PoltéraSnättringe SK10:56
133Anders VisterNydalens SK10:58
109Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro11:00
139Sven AschwandenStora Tuna OK11:02
88Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna11:04
135Santeri SilvennoinenKalevan Rasti11:06
126Mårten BoströmIFK Lidingö SOK11:08
146Max Peter BejmerIFK Göteborg11:10
131Hans Petter MathisenFredrikstad SK11:12
81Johan HöijOK Linné11:14
148Jo Forseth IndgaardFrol IL11:16
124Filip GrahnHestra IF11:18
121Andreas SølbergIFK Göteborg11:20
140Alexander ChepelinHalden SK11:22
119Jakob AnderssonOK Linné11:24
130Olai Stensland LillevoldNtnui11:26
102Erik AnderssonOK Orion11:28
98Albin LillieströmOK Roxen11:30
145Hector HainesIFK Lidingö SOK11:32
118Juha SorvistoVaajakosken Terä11:34
125Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat11:36
127Audun HeimdalNtnui11:38
134Karl WalheimÄrla IF11:40
137Jens WängdahlIFK Göteborg11:42
115Daniel RoosAttunda OK11:44
95Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:46
85Kalle BergmanOK Ravinen11:48
91Marcus MillegårdSävedalens AIK11:50
89Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK11:52
128Pascal BuchsANCO / Tampereen Pyrintö11:54
129Anton KuukkaTampereen Pyrintö11:56
101Johan HögstrandIFK Göteborg11:58
83Anton JohanssonOK Orion12:00
155Emil SvenskStora Tuna OK12:02
92Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro12:04
151Leonid NovikovHiidenkiertäjät12:06
153Ruslan GlebovOK Ravinen12:08
144Anton SjökvistStora Tuna OK12:10
152Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat12:12
138Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF12:14
154Albin RidefeltOK Linné12:16
147Rudolfs ZernisÄrla IF12:18
143Ola MartnerOK PAN-Kristianstad12:20
159Magne DæhliHalden SK12:22
141Torgeir NørbechIL Tyrving12:24
97Olle KaleredStora Tuna OK12:26
156William LindMalungs OK Skogsmårdarna12:28
149Rassmus AnderssonOK Linné12:30
123Jens RönnolsJärla Orientering12:32
142Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg12:34
112Simon HectorSnättringe SK12:36
132Joakim SvenskStora Tuna OK12:38

D20 Elit

7 550 m, 111 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229Ronja JungåkerOK Kåre09:01
270Laura KingScottish Junior Squad09:03
178Riina JordiOLG Hondrich09:05
239Elsa HolmgårdKils OK09:07
163Moa HanssonBredaryds SOK09:09
194Flavia LehmannOLG Murten09:11
233Johanna RundqvistOK Nackhe09:13
198Saskia BuchmüllerOLG Kakowa09:15
241Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK09:17
226Johanna HagströmFalköpings AIK OK09:19
171Agnethe HasliGjø-Vard OL09:21
168Jael WältiNWK Be/So09:23
238Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmark09:25
210Caroline PigerreUgly Gully Orienteers09:27
166Sofia WestinVittjärvs IK09:29
269Sanna FasthEksjö SOK09:31
176Lea StäubleOLG Galgenen09:33
197Alli HaavistoTurun Suunnistajat09:35
162Amanda KarlssonOK Ravinen09:37
184Karine VestølVegårshei IL09:39
170Line SølbergOK Tisaren09:41
224Céline GuillandOLG Murten09:43
263Amy NymalmPargas IF09:45
193Andrea SchulerOLG Goldau09:47
257Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat09:49
223Anna ChelnovaNorthern Wind09:51
199Sunniva OmdalSandnes IL09:53
196Hannah MalmeiNtnui09:55
245Elin LundgrenVittjärvs IK09:57
237Vera MelkildFreidig09:59
181Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:01
187Johanna GuståsLinköpings OK10:03
244Stina ErikssonJönköpings OK10:05
201Wilma JanssonVänersborgs SK10:07
165Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering10:09
213Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Club10:11
248Ellen SkoogOK Hammaren10:13
188Maria PrestbøenSandefjord OK10:15
173Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK10:17
271Lise TermansenOK Pan Århus10:21
190Ingvild FleisjeLillomarka OL10:23
175Amanda StrandvallIF Minken10:25
169Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:27
192Mara BrüggerNWK Be/So10:29
217Kristina TedhamreSnättringe SK10:31
240Amelia SkalbergBredaryds SOK10:33
264Lara MolloyWellington Orienteering Club10:35
243Jonna JungåkerSundsvalls OK10:37
189Sophie GraberOLK Argus10:39
167Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK10:41
247Emma PetterssonOK Roxen10:43
202Jenny WegebroSundsvalls OK10:45
255Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna10:47
204Tonje Aasheim NymarkNtnui10:49
258Saga SanderOK Milan10:51
232Hanna KjellinForsa OK10:53
214Malin SandstadFreidig10:55
253Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat10:57
261Sanni NorrbackaLynx10:59
216Tilla Farnes HennumAsker SK11:01
236Lisa BerggrenOK Kolmården11:03
251Moa WestbladOK Ravinen11:05
231Thea Sildnes BaklidKonnerud IL11:07
172Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad11:09
174Emma BlixtOK Hammaren11:11
256Stina NordinSundsvalls OK11:13
222Sara NivaSK Pohjantähti11:15
225Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss11:17
250Heidi PlitEspoon Suunta11:19
182Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:21
206Tara MelhuishAustralia11:23
185Karoline AuneHalden SK11:25
254Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering11:27
268Ragnhild EideByåsen IL11:29
234Tova OlssonIK Hakarpspojkarna11:31
219Satu TuomistoVaasan Suunnistajat11:33
177Heini RintanenTampereen Pyrintö11:35
221Oda J SikkelandIL Tyrving11:37
200Rebecca WaldenfjordOK Ravinen11:39
183Nora Synnøve WoxholthAsker SK11:41
186Janina DonnerOK7711:43
161Fanny SundbladEksjö SOK11:45
203Kim HadornNWK Be/So11:47
259Siri NyfelerOLG Thun11:49
249Julianne BarbenANCO11:51
242Myrra CarlssonOK Orion11:53
218Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL11:55
220Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna11:57
246Klara DjerfLerums SOK11:59
227Margrethe WisløffAsker SK12:01
191Maria ErikssonEds SK12:03
252Synne StrandAsker SK12:05
260Klara AxelssonEksjö SOK12:07
228Hanna HänströmOK Ravinen12:09
208Jasmiina RantalaRasti-Lukko12:11
207Vilma von KrusenstiernaOK Kåre12:13
265Ida ØbroOK Orion12:15
235Anu TuomistoVaasan Suunnistajat12:17
266Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF12:19
215Anni HaanpääTampereen Pyrintö12:21
230Ane DyrkornEiker OL12:23
205Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF12:25
180Ida-Marie CederbergPargas IF12:27
262Hanna HugossonSundsvalls OK12:29
211Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf12:31
164Lisa JohanssonOK Tranan12:33
272Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF12:35
179Emma HagrotTäby OK12:37
212Tuuli HeikkiläLynx12:39
267Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä12:41
195Gabriella S BerganderEksjö SOK12:43

H20 Elit

9 070 m, 121 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
320Viktor WassénHalden SK09:01
309Carl HolmbergIF Hagen09:03
352Andrin BieriOL NWK ZH/SH09:05
651Albin AnderssonOK Ravinen09:07
379Christopher WilestedtAttunda OK09:09
319Adam SegerslättSkåneslättens OL09:11
351Espen Samuelsen SkiriBodø Orientering09:13
301Väinö JohanssonKoovee09:15
375Matias SalonenHelsingin Suunnistajat09:17
334Michael SvobodaFoothills Wanderers O Club09:19
356Emil LjungemyrOK Kolmården09:21
295Emil GrehnOK Rodhen09:23
345Tuve MöllerOK Linné09:25
341Mathias GløersenBækkelagets SK09:27
337Raphael MasliahLOV09:29
293Aapo ViippolaOulun Tarmo09:31
283Even-Johan KaspersenMo o-klubb09:33
380Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK09:35
376Oskar EdvardssonJärfälla OK09:37
321Tom LinesScottish Junior Squad09:39
312Atte NokkaRasti 8809:41
288Isak PrellnerSkåneslättens OL09:43
308Oskar ForsbergTullinge SK09:45
384Hampus NyströmIF Hagen09:47
317Mads Møller SkaugOK Pan Århus09:49
307Tord StrandKongsberg OL09:51
318Gustav ÖhgrenOK Kåre09:53
361Aleks HiidenhoviMS Parma09:55
305Andrin WeyOL NWK ZH/SH09:57
343Johan HagströmerOK Hällen09:59
281Viktor SkoogKils OK10:01
327Georg GröllEksjö SOK10:03
382Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:05
287Erlend BrendstuenHalden SK10:07
353Martin MörsellOK Kåre10:09
378Albin BjörnuddIFK Umeå10:11
294Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK10:13
372Lars SolliMo o-klubb10:15
650Clemens WolframEksjö SOK10:17
342Otso WesterlundKoovee10:19
304Rasmus Møller JessOK Linné10:21
292Alvar PalménEspoon Suunta10:23
373Olav Milian Schmitt GranNtnui10:25
371Simon DahlbergOK Nolaskogsarna10:27
389Mehmet Emin AvcilEONTOURS10:29
310Simon LarssonOK Hällen10:31
348Olle HedmanIF Hagen10:33
388Henrik JohannessonStora Tuna OK10:35
299Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett10:37
323Arvid ClaessonJönköpings OK10:39
383Oskar Spets StorhovFreidig10:41
390Nico KastnerOK Oachkatzlschwoaf10:43
395Patrick JaffeMelbourne Forest Racers10:45
324Simon SchusterIFK Lidingö SOK10:47
289Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna10:49
302Filip TrofastBredaryds SOK10:51
400Eddie NarbettScottish Junior Squad10:53
374Nils Hammaräng GripOK Orion10:55
392Timo SuterEksjö SOK10:57
370Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot10:59
286Oscar LyngenFreidig11:01
297Emil PetterssonKarlskrona SOK11:03
394Martin Borge HeirFossum IF11:05
386Andreas UllerKils OK11:07
347Miika NurmiVaasan Suunnistajat11:09
385Aaro JulkunenMS Parma11:11
354Victor ImarkTullinge SK11:13
284Aaro AhoValkeakosken Haka11:15
365Olle GrywenzOK Linné11:17
330Semen PetrovNord West11:19
298Jonas AnderssonOK Roxen11:21
311August MollénOK Denseln11:23
349Sebastian DalandKristiansand OK11:25
358Styrk KamsvågIL Tyrving11:27
322Johan OlsonIK Uven11:29
316Ludvig EkNyköpings OK11:31
336Csaba GerberBussola OK11:33
291Sandro SchmidOK Linné11:35
313Johan EdenhamnLänna IF11:37
398Mathias BlaiseCA Rosé11:39
303Niklas CarlssonSundbybergs IK11:41
393Nicola MüllerIFK Mora OK11:43
315Hugo LillieströmOK Roxen11:45
368Carl CarlssonNyköpings OK11:47
331Freddie CarcasScottish Junior Squad11:49
381Vegard GulbrandsenAsker SK11:51
300Johan WehlinSkogspojkarnas OK11:53
290Håvard EidsmoIFK Göteborg11:55
396Kacper KucaOK Kolmården11:57
328Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus11:59
314Olof SkoglundKils OK12:01
366Robin SalénBergnäsets AIK12:03
357Fritjof AxelssonFK Göingarna12:05
377Victor HelgessonHestra IF12:07
296Albin AlsiöIF Hagen12:09
360Otto StuhlhoferOK Landehof12:11
285Andreas JonssonOK Orion12:13
306Olle JosarpOK Tisaren12:15
364Axel HalvarssonKarlskrona SOK12:17
325Tarjei HoloFossum IF12:19
363Elias Bäcklund EkvallHalden SK12:21
369Jørgen BaklidKonnerud IL12:23
399Tomas KrivdaTullinge SK12:25
340Reto EggerOL NWK ZH/SH12:27
387Tino PolsiniEksjö SOK12:29
329Axel GranqvistOK Ravinen12:31
391Isac von KrusenstiernaOK Kåre12:33
355Oscar JohanssonKarlskrona SOK12:35
359Lukas LundgrenVäxjö OK12:37
282Henning SjökvistStora Tuna OK12:39
338Elias JonssonNydalens SK12:41
367Erling HjermstadFossum IF12:43
333Mathieu PerrinOK Denseln12:45
346Felix AxelssonMarkbygdens OK12:47
350Erik HerneOK Ravinen12:49
339Simon ImarkTullinge SK12:51
397Akseli RuoholaMS Parma12:53
362Andrin GründlerVaajakosken Terä12:55
332Kasper FosserIFK Göteborg12:57
326Oliwer LundbergOK Bävern12:59
335Jesper SvenskStora Tuna OK13:01

D18 Elit

5 970 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
488Ylva SandénOK Södertörn09:00
517Alva SonessonFalköpings AIK OK09:02
429Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna09:04
441Linnéa GustafssonOK Hällen09:06
426Karen Hoel JomaasFossum IF09:08
403Maja PorleVäxjö OK09:10
444Signe NilssonNyköpings OK09:12
476Emma HedlundOK Renen09:14
489Lene Berg HanssenByåsen IL09:16
406Vera RolfssonSkarpnäcks OL09:18
454Vera ChiusoleEksjö SOK09:20
423Ingvild LangeggenKongsberg OL09:22
485Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø09:24
504Moa KarlssonStorviks IF09:26
483Elina HansonKungälvs OK09:28
448Jenny BaklidKonnerud IL09:30
446Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK09:32
431Malva SteenOK Enen09:34
419Malin KristianssonTrollhättans SOK09:36
435Jenny VirtalaPargas IF09:38
503Anna GomanVesaisen Pojat09:40
420Agnes BromanOK Roslagen09:42
443Tindra HjortFalköpings AIK OK09:44
430Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:46
424Hedda Raadal BjørloHalden SK09:48
500Magdalena NilssonHögåkers OK09:50
501Anniken RanvikKonnerud IL09:52
439Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH09:54
459Tove PetterssonOK Roxen09:56
467Idunn StrandIL BUL-Tromsø09:58
436Ella AnderssonOK Södertörn10:00
474Anna Øfsthus GravirAsker SK10:02
502Anna LuegerSU Schöckl Orienteering10:04
473Flurina BieriOL NWK ZH/SH10:06
477Elin EdströmHärnösands OK10:08
461Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:10
412Tora IndregardIL BUL-Tromsø10:12
464Ellika GrothKungälvs OK10:14
462Linda RennerOK Södertörn10:16
465Stina JohanssonOK Bävern10:18
418Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF10:20
440Elise AusenPorsgrunn OL10:22
470Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:24
506Elvira WildheimFK Friskus-Varberg10:26
466Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering10:28
422Sofia JohanssonOK Skärmen10:30
409Karoline BjørnerødOK Moss10:32
453Erika Källvik Leufv'enÅmåls OK10:34
414Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:36
407Maja MörthLeksands OK10:38
457Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna10:40
411Lovisa LagerHalmstad OK10:42
452Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF10:44
416Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä10:46
402Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima10:48
427Lotta WeyhenmeyerIF Thor10:50
442Elin SchagerströmGarphyttans IF10:52
463Elin SvenssonOK Älme10:54
490Tilde EngbergHärnösands OK10:56
434Alva RingiOK Kåre10:58
449Corina HüniOLG Thun11:00
472Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:02
505Tove EkströmLinköpings OK11:04
455Lea WidmerOL NWK ZH/SH11:06
486Linnea SkalbergBredaryds SOK11:08
491Frida JohanssonOK Djerf11:10
492Ane Sofie KroghOppsal Orientering11:12
471Maja KindlundOK Tranan11:14
496Irmalinn NilssonHärlövs IF11:16
447Tindra JernströmAvesta OK11:18
413Elsa ChristofferssonOK Renen11:20
479Julia RangertIK Hakarpspojkarna11:22
510Anja ProbstOl Norska11:24
428Matilda TorrkullaIF Femman11:26
516Eline GemperleOLK Argus11:28
484Karin ModinBromma-Vällingby SOK11:30
410Elin LindbladOK Djerf11:32
408Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK11:34
469Åsne Naadland HoloFossum IF11:36
482Emilia EngelOK Ravinen11:38
415Hanna JohannessonRonneby OK11:40
480Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti11:42
475Moa AlsiöIF Hagen11:44
445Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK11:46
421Hilda AxelssonFK Göingarna11:48
437Frida HectorSnättringe SK11:50
438Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat11:52
433Ebba HjertbergHestra IF11:54
401Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot11:56
498Johanna NilssonKungälvs OK11:58
499Ebba JensenSkåneslättens OL12:00
508Hanna LindgrenIF Femman12:02
514Marlin HaavengenKongsberg OL12:04
460Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF12:06
456Ella SjöbergTullinge SK12:08
495Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett12:10
405Hanna LagerbergOK Södertörn12:12
425Amanda JanssonOK Djerf12:14
478Sanni HaikonenUlvilan Ura12:16
404Tilda ÖstbergStora Tuna OK12:18
417Isa EnvallIK Hakarpspojkarna12:20
519Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat12:22
515Aurora GjølsjøOK Moss12:24
458Ella OlssonGrycksbo IF OK12:26
487Siri SuterEksjö SOK12:28
451Csilla GárdonyiMOM Budapest12:30
511Katja BrütschOL NWK ZH/SH12:32
513Maria MäättänenEspoon Suunta12:34
518Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat12:36
493Alicia LundgrenVäxjö OK12:38
507Tilde BacklundOK Södertörn12:40
481Tale StrandKongsberg OL12:42
468Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna12:44
432Frida VikströmSundsvalls OK12:46
450Siana SennEspoon Suunta12:48
497Ronja HuggForsa OK12:50
509Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK12:52
512Andrea RanvikKonnerud IL12:54
494Hanna WeyOL NWK ZH/SH12:56
520Siiri SilvennoinenKalevan Rasti12:58

H18 Elit

7 010 m, 118 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
549Gaute Kvittum NytrøenTynset IF09:00
535Morten Krona HaflanOL Tønsberg og Omegn09:02
532William NilssonNyköpings OK09:04
526Otto GripenbergIF Brahe09:06
571Emils ZernisÄrla IF09:08
605Michal BoranekUSK Praha09:10
600Linus KristianssonTrollhättans SOK09:12
551Shahar SheferO-Ringen Academy ( Israel )09:14
574Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus09:16
534Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna09:18
552Mattis PerssonEksjö SOK09:20
610Lasse ViiloTampereen Pyrintö09:22
624Felix PerssonHaninge SOK09:24
550Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF09:26
640Rotem YogevO-Ringen Academy ( Israel )09:28
558Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø09:30
573Jonas SoldiniEksjö SOK09:32
524Corino WyderOLC Kapreolo09:34
539Trym IslandOL Tønsberg og Omegn09:36
547Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna09:38
592Oscar StenbackaOK7709:40
525Jakob SjöbergGävle OK09:42
529Daniel BogrenIF Hagen09:44
583Arvid UmegårdLånghundra IF09:46
579Morten Örnhagen JørgensenOK Snab09:48
541Lukas KatvalaKarlskrona SOK09:50
537Miika TalaHelsingin Suunnistajat09:52
560Mattias IvarezOK Södertörn09:54
561Hugo JakobssonEksjö SOK09:56
618Anton Werner LøhndorfSøllerød OK09:58
635Anton SilierJärfälla OK10:00
533Kristian Fredrik LynumFreidig10:02
590Olof LjunggrenLinköpings OK10:04
540Eirik BlågestadIndre Østfold OK10:06
564Oscar Sig TranbergSilkeborg OK10:08
528Njaal Ellegaard MelbyVang OL10:10
620Petter Liabakk EriksenByåsen IL10:12
586Anton HänströmTäby OK10:14
619William LundstedtMullsjö SOK10:16
553Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK10:18
616Adrian VartiaOK Löftan10:19
630Jo Even KolstadFreidig10:22
609Elias ÖhmanGjø-Vard OL10:24
584Hugo DjurstedtEksjö SOK10:26
615Jostein Svaland DaleVang OL10:28
577Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK10:32
568Cedrik SandellOK Raseborg10:34
614Johan Kristian UndelandIF Sturla 10:36
593Algot NajvikOK PAN-Kristianstad10:38
613Jonny DonnerOK7710:40
607Mats EidsmoFreidig10:42
631Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:44
608Victor HanssonJönköpings OK10:46
531Johannes ÖhgrenOK Kåre10:48
633Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK10:50
545Hugo StrömMullsjö SOK10:52
570Albin TollOK Njudung10:54
594Antton SankeloLapuan Virkiä10:56
567Gabriel SturessonLerums SOK10:58
522Jesper LidmarSnättringe SK11:00
530Silas HutzliOL Regio Wil11:04
589Filip BengtssonOK Orion11:06
629Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:08
562Johan LangerakJärfälla OK11:10
591Simen Spets StorhovFreidig11:12
521Jonatan StåhlSundbybergs IK11:14
559Simon FriskJärla Orientering11:16
587Carl JosefssonSävedalens AIK11:18
601Philip CarlssonNyköpings OK11:20
621Oskar NymanOK Tyr11:22
575Samuel PihlströmOK Landehof11:24
639Henrik Fredriksen AasAsker SK11:26
582Valtteri KankainenSotkamon Jymy11:28
596Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:30
595Alfred PetterssonMullsjö SOK11:32
557Lars SandstadFreidig11:34
538Axel OlssonIF Hagen11:36
625Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:38
612Isac EricssonVäxjö OK11:40
523Simon HardenFK Boken11:42
536Albin KronkvistÖrkelljunga FK11:44
626Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat11:46
628Johan CallebergSnättringe SK11:48
546Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:50
627Even LindaasVang OL11:52
556Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK11:54
554Vegard KittilsenFreidig11:56
588Arvid WesterbergOK Kolmården11:58
602Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikot (jrv)12:00
544Oscar ModigOK PAN-Kristianstad12:02
622Gustav OlssonOK Orion12:04
603Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:06
563Henrik AsklöfTampereen Pyrintö12:08
566Jonathan UllerKils OK12:10
569Eskil FrøislandVang OL12:12
585Fredrik HamreforsVästerås SOK12:14
611Vesa NokkaRasti 8812:16
565Albin FalkNyköpings OK12:18
634Elias TidevallSkogsluffarnas OK12:20
598Benjamin NäslundSkogslöparna12:22
527Oskari SilvennoinenKalevan Rasti12:24
638Søren Thrane ØdumIFK Göteborg12:26
542Mattia GründlerSuunta Jyväskylä12:28
597Juuso ViskariLynx12:30
543Aslak HeimdalKonnerud IL12:32
580Sander ArntzenAsker SK12:34
637Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät12:36
632Isak JonssonNydalens SK12:38
555Erik HannrupIF Thor12:40
617Marcus CarlssonIF Hagen12:42
604Joar HertinIK Hakarpspojkarna12:44
572Niels Christian HellerudHalden SK12:46
623Leo JohanssonOK Kolmården12:48
599Lukas OlmKils OK12:50
576Alastair ThomasWCOC12:52
581Viktor SvenskStora Tuna OK12:54
636Gustav RuneforsVäxjö OK12:56
578Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima12:58

D21 Lång

7 910 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13123Lovisa LarssonOK Linné08:31
13141Pernilla OlssonSkåneslättens OL08:33
13131Véronique RuppenthalOLG Chur08:38
13142Maria SjölanderOK Rodhen08:43
13135Ingrid KurzOL Biel Seeland08:46
13125Eliana KöpfliOLV Luzern08:53
13126Sophie WältiANCO09:01
13132Rebecka LindbergOK Roslagen09:06
13137Annika RidellIF Thor09:08
13127Åshild KolstadNtnui09:13
13138Mari TroengLagan Valley Orienteers09:21
13139Patrizia KöpfliOLV Luzern09:23
13121Karolina BorankovaUSK Praha09:26
13124Heike TorgglerSC Meran Italy09:28
13140Noëmi CernyOLK Argus09:33
13133Martina KyburzThurgorienta09:36
13136Junia BirgerssonVisborgs OK09:38
13130Rebecka OlssonOK Linné09:41
13170Elin HögstrandIFK Göteborg11:01
13177Klara YngvessonUmeå OK11:03
13165Anna GustafssonIFK Göteborg11:06
13179Johanna SjölundSundsvalls OK11:11
13157Frida GustafssonIFK Göteborg11:16
13158Anna StällbergTullinge SK11:19
13161Galina RybediukHellas Orientering11:24
13178Kajsa HammarströmLinköpings OK11:27
13163Sofia LönnkvistTullinge SK11:34
13181Lovisa NilssonSävedalens AIK11:37
13160Maria MagnussonSävedalens AIK11:45
13167Erica PetterssonIFK Göteborg11:53
13168Jenny BengtssonSävedalens AIK11:58
13174Viktoria HelmerssonOK Ravinen12:00
13173Elisabeth AhlgrenLinköpings OK12:03
13176Emma AnderssonSävedalens AIK12:08
24393Frida JunegardTullinge SK12:13
13105Ebba AskeljungOK Klemmingen12:20
13119Jenny LindbergVandrarringen12:24
13114Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF12:28
13103Hanna ErikssonIFK Mora OK12:31
13107Ida WillénFalköpings AIK OK12:39
13111Evelina WickbomVittjärvs IK12:46
13115Linn BrännebyÄrla IF12:54
13101Beata FalkOK Kåre13:01
13109Johanna EngströmOK Hällen13:09
13113Matilda AnderssonOK Kåre13:16
13117Katarina SvahnIFK Mora OK13:24

H21 Lång-1

10 700 m, 161 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13252Niclas TjernlundSkåneslättens OL08:30
13282Florian MoserNWK Be/So08:31
Benjamin WaltiOLK Argus08:32
13275Daniel PekSlavia Hradec Kralove08:33
24099Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL08:36
13288Josh BeechEspoon Suunta08:37
13268Adrian KöpfliOLV Luzern08:38
13274Ola KeiseråsIL Leik08:40
Nick GebertOLK Wiggertal08:41
13245Vojtech NetukaSlavia Hradec Kralove08:42
13270Fabio AlfieriOLK Argus08:43
13255Brais PiñeiroPola Sombra08:44
13297Viljam GrahnIF Femman08:45
25547Simon WikströmOK PAN-Kristianstad08:47
13300Xoel ChamorroPola Sombra08:48
13299Sven KleinGlobi OK08:49
13276Joris HochstetterUSV Jena08:50
13296Viljo OripeltoHauhon Sisu08:51
13266Magnus BjörkOK Rodhen08:52
13294Sebastian FleissBerliner TSC08:55
Lasse KauttoVaajakosken Terä08:57
13280Nicolas MüllerNWK Be/So08:59
26947Sixten WalheimIFK Umeå09:00
13293Jyri UusitaloPellon Ponsi09:01
13269Fredrik LevinSvaide Roma SOK09:02
13285Karsten BlumeBerliner TSC09:03
Kari-Pekka SeppänenRastikarhut09:04
13281Konstantin ZybovMagnytnaya Strelka09:05
Jesper LysellRehns BK09:06
13286Jakob Kalvig SkoganNtnui09:08
13264Samuel HedlundLånghundra IF09:09
13295Gil MeyerGlobi OK09:10
Cyril BucherNWK Be/So09:13
13258Zhuoye LiO-STAR09:14
13243Simon AnderssonOK Rodhen09:15
Øyvind WiggenByåsen IL09:16
13259Dominik HaasGlobi OK09:17
13283Matthias PoellOLC Wienerwald09:19
13250Torbjörn JakobssonOK Rodhen09:20
13290Mark PriorSan Diego Orienteering Club09:22
13271Erik BjörklundOK Linné09:24
Archibald SoguelANCO09:26
13253Patrick HigginsLagan Valley Orienteers09:27
Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät09:29
13249Pascal HaasGlobi OK09:30
13278Ulrik ImbergOK Linné09:31
13240Antti ParjanneLynx09:32
Jarno ParkkinenKoovee09:33
13273Håvard Mo VaadalNtnui09:34
13247Simen Hjalmar WästlundBækkelagets SK09:35
13256Nils EyerNWK Be/So09:37
25234Jarrah DayTampereen Pyrintö09:38
13291Ken PeetersOK Linné09:40
Paul FluckigerANCO09:41
13261Juha HyyryläinenAnttolan Urheilijat09:42
13262Gustaf WennerbergOK PAN-Kristianstad09:43
27363Olle NilssonOK Linné09:44
13311Viktor DahlqvistStorviks IF09:47
13335Johan AronssonOK Tisaren09:54
Erik BomanGävle OK09:56
13321Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK09:58
13323Emil ØbroOK Orion09:59
13331Markus HederskogIK Hakarpspojkarna10:01
Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:03
13338Gustav NordströmGävle OK10:06
13329Martin DjerfIK Hakarpspojkarna10:17
13326Erik DahlqvistStorviks IF10:24
13304Mattias KarlssonVäxjö OK10:27
13302Kevin StåhlOK Hammaren10:31
27553Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:32
13306Håkan AlmqvistNybro OK10:34
Ludvig ErikssonKils OK10:38
13333Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna10:39
13315Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF10:43
13324Nils DahlqvistStorviks IF10:46
Lucas SundbladEksjö SOK10:48
13318Mikael PihelOK Tisaren10:52
Gábor BereczDornyay Salgótarján HUN10:53
13308Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna10:57
13373Henric FröbergTjalve IF Norrköping11:00
24556Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna11:01
13386Martin HederskogIFK Umeå11:03
13393Leonas MockunasHellas Orientering11:06
24579Fredrik WennermarkSävedalens AIK11:08
13364Erik PetterssonOK Denseln11:09
13376Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK11:13
24709Felix SpäthIFK Lidingö SOK11:14
13355Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK11:15
24547Love BerzellOK Ravinen11:17
13391Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK11:20
13349Oscar BjörckJärla Orientering11:23
13359Maxime BonneauLinköpings OK11:26
13369Per LindmanFinspångs SOK11:28
13365Anders AxlingSundsvalls OK11:32
13342Hans PerssonIFK Umeå11:34
13380Victor BergstrandLinköpings OK11:37
13361Magnus GlänneforsTullinge SK11:38
24604Axel WrådheAttunda OK11:40
13357Christian Faruga KarldénKvillebyns SK11:41
24554Oskar LeinonenOK Kolmården11:45
13354Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK11:46
24448Karl EngesAttunda OK11:50
13344Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK11:51
13348Andreas NilssonSävedalens AIK11:52
24536Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK11:54
13389Mikael AnderssonOK Kolmården11:55
13363Joel SjölanderIFK Umeå11:57
13352Johan FröbergTjalve IF Norrköping11:59
13346Niklas OlssonLinköpings OK12:02
13374Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby12:04
13382Sven EngströmLinköpings OK12:06
13367Robert JohanssonTäby OK12:09
24543Heino OllinSävedalens AIK12:10
13384Mikael NilssonSnättringe SK12:11
13395Erik MartinssonLinköpings OK12:13
24606Lukas PetersonIFK Umeå12:14
Oscar VångellÄrla IF12:15
13207Erik GustafssonNtnui12:16
13186Hampus WestmanVästerås SOK12:18
Emil ÅbergOK Kåre12:19
13230Joel JohnssonOK Nackhe12:20
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna12:22
13236Albin BergkvistOK Kåre12:23
13197Adam GeorgssonKarlskrona SOK12:24
13192Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna12:27
Jesper SjögrenHestra IF12:28
13213Erik SkärbergVänersborgs SK12:29
Filip KarlssonIF Hagen12:31
13215Lennart BengtssonFalkenbergs OK12:32
13232Johan HellmanVänersborgs SK12:35
24528Halvor Eid NieslenÄrla IF12:36
13199Linus RappIFK Mora OK12:37
13228Albert AskengrenBergnäsets AIK12:38
13231Fabian WennerbergOK Klyftamo12:40
13211Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna12:41
13189Daniel DuhlboIFK Mora OK12:44
John KumlinIK Ymer12:45
13187Simon AnderssonTrollhättans SOK12:46
Benjamin EdlundHestra IF12:47
13237Daniel NilssonNyköpings OK12:49
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF12:50
13205Erik BlomgrenStora Tuna OK12:51
13222Ola SvahnIFK Mora OK12:54
13219Gustaf SundbüeOK Hällen12:57
13184Viktor SilvemarkÄrla IF12:58
Fredrik PerssonDomnarvets GoIF12:59
13182Erik BäcklundekvallTrollhättans SOK13:00
13234Rasmus GöthbergIFK Mora OK13:03
13217Markus LarssonHestra IF13:04
13203Christoffer JohanssonTrollhättans SOK13:07
26600Jonas AnderssonStora Tuna OK13:08
13193Erik MemmiHalmstad OK13:09
13224Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna13:11
13195Martin LarssonHestra IF13:13
13238Robbin KantarpÄrla IF13:16
13221Markus LangStora Tuna OK13:19
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna13:20
13226Anders ÖsterlundVästerås SOK13:21
13209Kasper WestmanVästerås SOK13:24
13201Jonas EngströmOK Hällen13:26
13191Håkan KarlssonÄlvsby IF OK13:28

D21-1

6 410 m, 98 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2790Alexandra PeterOLG Birseck08:30
2758Camilla NilssonOK Torfinn08:33
2761Seraina MüllerOLG Galgenen08:34
2795Frida HedinHjärnarps OL08:35
2760Elin GidingVallentuna-Össeby OL08:37
2775Pernilla TunisIF Femman08:38
2783Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri08:39
2762Annabarbara BeilsteinOLG Birseck08:41
2799Triin JäädmaaOK Võru08:42
2763Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri08:43
2769Emma JonssonOK Rodhen08:46
2781Cecilia WidénFK Boken08:49
2778Erika JanssonRasbo IK08:50
2749Jenny BredfeltLunds OK08:51
2798Hanna FedosieievaKyivska Rus08:53
2751Mikaela FiskarsOK Raseborg08:54
2786Elinor LindelöwHärlövs IF08:55
2771Maria BengtssonLånghundra IF08:58
2782Lisa JohanssonOK Rodhen08:59
2796Ida HöglandIF Brahe09:00
2756Jaana OlvetRakvere OK09:02
2770Emma ArnesenByåsen IL09:04
2779Petra EklundLunds OK09:07
2773Adela CervenaSlavia Hradec Kralove09:08
2774Liliia NikolaienkoKyivska Rus09:11
2785Pim HedbergOK PAN-Kristianstad09:14
2793Caroline LindelöwHärlövs IF09:15
2801Rahel BussOLG Birseck09:16
2784Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Club09:19
2752Iana MelnykKyivska Rus09:21
2792Ella NurmiVaasan Suunnistajat09:24
2794Isabel EgliNWK Be/So09:25
2766Emilia StåhlbergEspoon Suunta09:27
2768Daria KrasilnikovaNord West09:28
2757Sophie NilssonHjärnarps OL09:31
2788Elin NybergLunds OK09:33
2797Linnea SjölanderOK Gynge09:35
2893Zlata MalishevaNord West09:36
2765Julia DahlHelsingborgs SOK09:37
2800Evelina FolkessonOK Torfinn09:39
2789Jenny BjörkÖrkelljunga FK09:41
2787Rebecca PeterOLG Birseck09:43
2767Karin HagwallLunds OK09:44
2813Nina HallorOK Tisaren09:46
2820Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro09:50
2824Ann-Sofi KarlssonGävle OK09:57
2811Helena AnderssonOK Tisaren10:04
2822Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro10:11
2816Johanna HenrikssonOK Tisaren10:18
2815Maja IngelssonOK Hammaren10:22
2804Kristin BomanGävle OK10:26
2818Joline IngelssonOK Hammaren10:33
2809Linda ErikssonGävle OK10:36
2823Sara BengtssonSävedalens AIK10:40
2808Rebecka NylinOK Tisaren10:43
2805Emma BengtssonÅrsunda IF10:51
2819Pernilla ErikssonGävle OK10:58
2834Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK11:01
2829Sara LundbladTullinge SK11:03
2838Maika Moriya11:08
2851Elina RönnlundIFK Umeå11:13
2827Annie ForsbergOK Ravinen11:15
2842Linnea BörjarsCentrum OK11:18
2843Frida ForsbergOK Ravinen11:20
2850Moa GustafssonUddevalla OK11:22
2840Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK11:27
2848Malin WidénUddevalla OK11:32
2839Magdalena Vande VoordeTullinge SK11:35
2849Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK11:37
2830Julia BirathStenungsunds OK11:39
2844Moa KjellstrandCentrum OK11:42
2828Stina NilssonUmeå OK11:47
2835Ebba PegestamOK Ravinen11:52
2836Charlotte KungUmeå OK11:59
2847Karin FägerlindCentrum OK12:01
2845Tove LagerbergOK Södertörn12:06
2846Julia OhlssonOK Linné12:08
2853Elina GrahnIFK Lidingö SOK12:11
2826Amanda BerggrenTullinge SK12:13
2746Tova StålVästerbergslagens OL12:16
2737Frida AnderssonFalkenbergs OK12:21
2729Matilda ErikssonOK Kåre12:24
2724Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad12:27
2747Julia AdolfssonOK Kåre12:29
2730Terese WängdahlStora Tuna OK12:35
2728Siri JeppsonKatrineholms OK12:37
2740Kajsa MattssonOK Kåre12:40
2726Sofie SöderblomFalkenbergs OK12:43
2742Johanna ClarinIF Rigor12:48
2744Isabel SalénIFK Mora OK12:51
2732Hanna BarkegrenOK Kåre12:56
2734Jenny ErikssonOK Kåre12:59
2748Susanna MårtenssonStora Tuna OK13:04
2741Linnea JohnssonOK Nackhe13:12
2739Sara WadmanIFK Mora OK13:15
2733Linnea MalmbergStora Tuna OK13:23
2738Rebecka AdolfssonOK Kåre13:25
2725Hanna BerglundOK Kåre13:28

D21-2

6 380 m, 100 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2907Johanna LindbergRehns BK08:31
2890Klara VozdovaMagnus Orienteering08:33
2905Venla KinnalaTurun Suunistajat08:35
2904Nicole HitzOLK Argus08:38
2899Fanny Horn BirkelandLillehammer OK08:40
2901Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL08:42
2912Katerina NovakovaOK24 Praha08:45
2909Noora KoskinenMS Parma08:47
2886Erica EdmanRehns BK08:49
2903Nadja RutzGlobi OK08:52
2883Marlies BergerBerger-Clan08:56
2910Heidi SmedsNärpes OK08:59
2889Käthi BurkartOLG Nidwalden+obwalden09:01
2887Anni ValtonenMS Parma09:03
2891Marlene BergerBerger-Clan09:06
2911Viktoriia PlahotnykO-DEAF09:11
2897Elena MironovaMalahit09:13
2908Peichi ChuangMoxina OK09:18
2884Manuela MauchleOLK Argus09:20
2885Minna SaarinenKangasala SK09:22
2892Ellen ForsgrenForsa OK09:25
2898Mariann UlvestadBækkelagets SK09:27
2888Johanna TrummerOK Linné09:32
2896Siri DoblerGlobi OK09:34
2906Henriette NygaardHerning Orienteringsklub09:39
2894Anina SennO-Motion09:41
2902Anja MinörLunds OK09:43
2921Elin SvenssonNässjö OK09:49
2918Irma FridolfssonOK Gränsen09:52
2917Klara HolmgårdKils OK09:55
2925Helen HanstockÖstersunds OK10:03
2915Helena OlssonBrunflo IF10:09
2932Maria ArvidssonKalmar OK10:15
2926Agnes AdolfssonEksjö SOK10:18
2929Linnéa GolsäterEksjö SOK10:21
2916Elin LindbergOK Djerf10:29
2931My WestlundOK Tyr10:35
2923Johanna BeironSkattkärrs SOK10:41
2920Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna10:47
2928Moa SvenssonNässjö OK10:49
2930Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad10:52
2914Cecilia BerganderEksjö SOK10:55
2955Filippa SpånérSävedalens AIK11:00
2963Malin Leijon LindOK Kolmården11:02
2956Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK11:04
2967Emma JohanssonSundsvalls OK11:06
2940Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK11:08
2943Sofia SalomonssonLinköpings OK11:09
2964Sara LundstenSundsvalls OK11:11
2941Agnes WesterbergOK Roxen11:13
2949Hanna NilssonOK Denseln11:15
2962Klara PålssonSävedalens AIK11:16
2953Elin VedinSundsvalls OK11:18
2958Karin SvenssonFinspångs SOK11:22
2959Anna WallinGöteborg-Majorna OK11:24
2960Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK11:25
2950Kadri KalvoSundsvalls OK11:27
2942Anna BrodinSävedalens AIK11:31
2954Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK11:33
2944Amanda ThellsénOK Roxen11:34
2952Anna JohanssonLinköpings OK11:36
2966Fanny AsketunOK Roxen11:38
2957Lisa PalmSävedalens AIK11:40
2937Anna HåkanssonOK Kolmården11:43
2970Anna WehlinSkogspojkarnas OK11:45
2951Amanda ClaessonSävedalens AIK11:47
2948Frida BakkmanIFK Göteborg11:49
2969Sarah TibellLinköpings OK11:52
2936Annika CarlbergSundsvalls OK11:56
2933Lovisa LemanGöteborgs SK11:58
2934Line CederbergGöteborg-Majorna OK11:59
2935Julia TjärnströmLinköpings OK12:01
2946Märta MollénSävedalens AIK12:03
2947Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping12:05
2938Ana MatkovicSundsvalls OK12:06
2961Emma HelmerssonOK Roxen12:10
2971Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-3712:14
2872Sara IvarssonOK Kullingshof12:16
2878Josefine KristianssonTrollhättans SOK12:20
2864Josefine Enesund TuoremaaVittjärvs IK12:22
2860Emilia HenryssonTibro OK12:27
2873Amanda HolmgrenVittjärvs IK12:34
2870Sara KindlundOK Tranan12:36
2875Ellen LarssonIF Hagen12:38
2866Emma BergströmVittjärvs IK12:41
2856Martina JohanssonHestra IF12:45
2862Karin BjörnlingerUlricehamns OK12:47
2863Anna LarssonIF Hagen12:50
2868Maria BrodinFossum IF12:52
2854Amanda BlennowFalköpings AIK OK12:54
2880Andrea WickbomVittjärvs IK13:01
2874Kristin SkaarRyda SK13:03
2857Emma NilssonOK Tranan13:06
2861Martina BarnisinHestra IF13:10
2859Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK13:12
2858Yiching HuangMoxina OK13:15
2881Anna OlssonTibro OK13:17
2867Emma KindbomIF Hagen13:19
2879Johanna LarssonKöping-Kolsva OK13:22
2871Louise BorgTrollhättans SOK13:28

H21-1

8 390 m, 138 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6299Eevert ToivonenKangasala SK08:30
6345Pauli LeinonenSuunta Jyväskylä08:31
6319Anton SundgrenLånghundra IF08:32
6348Noel BoosOLV Luzern08:33
6333Anders KallingsVisborgs OK08:34
6285Joost TalloenOmega08:35
6277Thomas TubbehaugenOK Moss08:36
6284Michael GasserOL Zimmerberg08:37
6346Pontus JohanssonOK Linné08:38
6337Lukas FreiOLK Argus08:39
6271Ryo HottaTodai OLK08:40
6302Mikko HölliKangasala SK08:41
6349Aaro RuoholajMS Parma08:43
6289Simon EklövOK Linné08:44
6295Leon HanssonVisborgs OK08:45
6338Artem TsvetkovMagnytnaya Strelka08:46
6334Jonne LakanenLappeen Riento08:47
6339Anders LindbergForsa OK08:48
6313Viktor JanrikOK Linné08:49
6268Simon BohmanRånäs OK08:50
6406Trygve HeggedalKongsberg OL08:51
6293Simon EngelHässleholms OK08:52
6321Penghsien TsaiMoxina OK08:53
6341Toni HartvikPaimion Rasti08:54
6336Yusuke KijimaTodai OLK08:55
6305Erik HansonGävle OK08:56
6300Michael WildOLK Argus08:57
6276Mattias OlofssonOK Enen08:58
6273Oliver LienhardOLK Argus08:59
6294Tim FranssenOLV Luzern09:00
6303Anders JohanssonRehns BK09:01
6304David ArboreliusHelsingborgs SOK09:02
6335Sverre Turter SandvoldNydalens SK09:03
6309Thomas HoferOLG Huttwil09:04
6308Jonas JernPaimion Rasti09:05
6282Emanuel BraunOK Oachkatzlschwoaf09:06
6323Juho WesterlundKoovee09:07
6296Martin SundströmSöderhamns OK09:08
6325Sven PüntenerOLV Luzern09:09
6328Patrik EugsterOL Zimmerberg09:10
6326Michael MickelLVB Leipzig09:11
6351Johannes ItenOLC Winterthur09:12
6330Johan LindahlLånghundra IF09:13
6322Matthias NiggliOl Norska09:15
6329Joel KristianssonSkåneslättens OL09:16
6298Rasmus SteenOK Enen09:17
6287Anders DahlinOK Sarven09:18
6275Tuomo IstolahtiKangasala SK09:19
6297Remo ThomaOLG Pfäffikon09:20
6332Sturla StokkelandÅlgård Orientering09:21
6270David SundströmSöderhamns OK09:22
6350Rico HübscherOLK Argus09:23
6301Yuta OhigashiTodai OLK09:24
6272Sandro AnderesOL Regio Olten09:25
6310Eero JalliMS Parma09:26
6283Robin PousetteLånghundra IF09:27
6307Shota TanakaTodai OLK09:28
6314Joel LännevallOK Roslagen09:29
6281Fabian SteenOK Enen09:30
6269Philip PålssonSkåneslättens OL09:31
6292Jaroslav TomesKotlarka Praha, CZE09:32
6320Dmytro PlakhotnikO-DEAF09:33
6288Kuan Yu LinMoxina OK09:34
6343Lars WidmerOL NWK ZH/SH09:35
6316Jonas BrütschOL NWK ZH/SH09:37
6315Jon ÅkessonForsa OK09:38
6340Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL09:39
6279Teemu EerolaTampereen Pyrintö09:40
6312Richard SjöholmOK PAN-Kristianstad09:41
6274Libor NovakOK24 Praha09:42
6280Laurin ImholzOLV Luzern09:43
6327Simon PreutzOK Torfinn09:44
6324Taijiro MoriTodai OLK09:45
6331William HultqvistVallentuna-Össeby OL09:46
6290Hans TalloenOmega Belgien09:47
6342Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä09:48
6440Andreas CallebergRehns BK09:49
6306Manuel WalssOLV Luzern09:50
6286Charlie StoltRehns BK09:51
6278Fredrik NilssonOK PAN-Kristianstad09:52
6347Paul PasdaUSV Jena09:53
6317Daniel Carlson BjernaldOK Linné09:54
6291Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF09:55
6362Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro09:57
6365Viktor TovessonOK Orion10:00
6368Emil NylinOK Tisaren10:04
6470Mathias DrageOK Tisaren10:18
6354Jakob FranssonOK Milan10:26
6360Johan PerssonHagaby GoIF Örebro10:35
6357Anton ÖsterbladKarlskrona SOK10:44
6364Pontus PeterssonOK Orion10:53
6376Martin HerbertTäby OK11:02
6382Jonatan AnderssonFalkenbergs OK11:07
6377Victor FlingmarkUddevalla OK12:07
6229Petter SundinSträngnäs-Malmby OL12:15
6225Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg12:18
6237Johan IvarssonOK Kullingshof12:20
6260Jesper LiderudTibro OK12:22
6246Anton KarlssonOK Kullingshof12:24
6253Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF12:25
6250Mattias MårtsStora Tuna OK12:27
6233Andreas MagnussonOK Måsen12:28
6249Kristian DahlströmIFK Mora OK12:30
6243Simon WallmanOK Kullingshof12:31
6227Jonas LundgrenStora Tuna OK12:33
6389Filip BarkestedtOK Kullingshof12:34
6258Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK12:35
6239Didrik HallNyköpings OK12:37
6247Erik WidmarkIF Hagen12:38
6221Simon Jansson JärplingOK Klemmingen12:41
6259Jesper NilssonUlricehamns OK12:43
6254Tobias MattssonTrollhättans SOK12:44
6240Oscar TörnrothHjobygdens OK12:46
6248Rikard TynellGrycksbo IF OK12:47
6235Calle StenbergOK Skogshjortarna12:48
6230Hampus MöllerStora Tuna OK12:50
6238Anton SundinSträngnäs-Malmby OL12:51
6242Fredrik MattssonOK Kåre12:54
6220Fredrik AnderssonIF Rigor12:56
6219Niklas OlofssonOK PAN-Kristianstad12:57
6387William PommerStora Tuna OK12:58
6245Mattihas KjellFrämmestads IK13:00
6228Nils SpetzUlricehamns OK13:01
6244Johan OlssonHjobygdens OK13:03
6232Ludvig DanforsMullsjö SOK13:04
6399Oscar GustafssonIdefjordens SK13:06
6224Pontus JohanssonOK Kullingshof13:07
6256Linus LandergrenHestra IF13:09
6257Oskar LydingHylte OK13:10
6255Erik HanssonBredareds IF13:13
6266Erik ForsHestra IF13:16
6265Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna13:17
6262Mikael AnderssonStora Tuna OK13:19
6236André AnderssonOK Kåre13:22
6267Pelle EngstrandStora Tuna OK13:23
6264Simon BörjesonRyda SK13:26
6251Olov EricsonAlfta-Ösa OK13:27
6222Martin SchagerlindTrollhättans SOK13:29

H21-2

8 410 m, 132 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6411Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn08:30
6435Lars Berge OwrenFreidig08:34
6416Gian-Reto SchaadOLG Chur08:35
6414Tommy ÅbackaIF Brahe08:37
6434Nver SurenianKyivska Rus08:39
6418Mattis HoltFreidig08:40
6429Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot08:42
6432Vetle ChristiansenBækkelagets SK08:45
6445Morten SundliGanddal IL08:50
6421Ville SundelinRastikarhut08:52
6424Nils Ola KvamFreidig08:54
6449Juno KimOLG Chur08:55
6439Benjamin MisteliOLG Kakowa08:57
6428Lukas HoferOLG Thun08:59
6415Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kralove09:00
6474Fredrik JohanssonBredaryds SOK09:02
6441David GrossmannOLG Thun09:04
6419Håvard MyhreBäkkelagets SK09:05
6409Sindre Engzelius GylverNtnui09:07
6420David PustaiTatran Jablonec09:09
6408Pascal BlickleOLG Kakowa09:10
6405Manuel Pereira LopesADFA Portugal09:12
6438Raul FerraKoovee09:17
6437Heikki HaapakoskiRastikarhut09:19
6426Ari-Pekka LassilaKoovee09:20
6436Tomas BorilKOS Tesla BRNO09:22
6433Coni MeiliOLG Chur09:24
6417Caj SnickarsOK7709:27
6404Peter SöderströmOK Raseborg09:29
6442Luzian CaduffOLG Birseck09:32
6412Sindre JohannessenFreidig09:34
6444Peter UranNtnui09:35
6422Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima09:37
6413Ruslan NikolayenkoKyivska Rus09:40
6425Fabian GürtlerOLG Kakowa09:42
6318Engström MattiasSkåneslättens OL09:44
6358Axel BengtsonSol Tranås09:49
6468Johan SöderlundOK Tyr09:51
6466Emil KaleredOK Denseln09:57
6456Erik ErlandssonOK Vivill10:02
6451Erik SöderhjelmLitsbygdens SK10:05
6467Eric HanssonIK Hakarpspojkarna10:07
6453Måns LennermoNässjö OK10:10
6472Håkan PetterssonOK Djerf10:13
6471Erik KarlssonMålilla OK10:18
6475Markus NordmarkNässjö OK10:21
6465Filip Salén10:23
6458Marcus BeckiusOK Tyr10:29
24358Erik BerzellJärla Orientering10:31
6353Patrik JohanssonKexholms SK10:34
6452Anton HanssonIK Hakarpspojkarna10:37
6454Johannes EklöfIF Hallby SOK10:42
6462Oskar LindEksjö SOK10:47
6460Simon LennermoNässjö OK10:53
6459Samuel ÖrnMarkaryds FK10:55
6473Tobias ÖströmOK Tyr10:58
6499Klas JohanssonOK Kolmården11:00
6528Magnus YngvessonRobertsfors IK11:01
6497Filip OlssonVäsby OK11:02
6485Jonas LundbladTullinge SK11:05
6516Martin HunhammarOK Ravinen11:06
6540Peter ErikssonLinköpings OK11:07
6496Dag StridhUmeå OK11:08
6522Mårten LundqvistSundbybergs IK11:09
6491Erik SköldLinköpings OK11:10
6523Timo MähönenIFK Lidingö SOK11:11
6509Andreas JohanssonIFK Göteborg11:12
6527Joakim OlssonVäsby OK11:15
6500Emil NilssonUmeå OK11:16
6478Victor AxbomOK Landehof11:17
6479Mattias MillingerJärla Orientering11:18
6507Joakim BerglundSävedalens AIK11:19
6529Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK11:20
6493Petter LindSkogsluffarnas OK11:21
6482Joel HallbergIFK Hedemora OK11:22
6502Erik ToomingasSundsvalls OK11:24
6503Morgan KarlssonSundbybergs IK11:25
6510Niklas MannbergHögåkers OK11:26
6512Jefta LangerakJärfälla OK11:27
6537Anton GumaeliusWaxholms OK11:28
6534Marcus HanssonLinköpings OK11:29
Simon LundinFinspångs SOK11:30
6519Fredrik NorellFrölunda OL11:31
6501Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL11:33
6526Henrik JohanssonUmeå OK11:34
6508Gustav BoquistIK Uven11:35
6481Hugo DahlbergHaninge SOK11:36
6521Robert PetterssonIF Thor11:37
6483Jonas CarlssonSundbybergs IK11:38
6511David HectorSnättringe SK11:39
6488Takashi Yamada11:40
6498Aleksandr ManoilovJärfälla OK11:41
6477Erik BengtssonSävedalens AIK11:43
6518Joakim BergBromma-Vällingby SOK11:44
6536Isak ForsbergHögåkers OK11:45
6505Thomas PetterssonAttunda OK11:46
6514Martin AnkelOK Alehof11:47
6487Anders VedinSundsvalls OK11:48
6506Fredric JohanssonSnättringe SK11:50
6480Emil AnderssonTullinge SK11:52
6486Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö11:53
6530Anton NilssonJärla Orientering11:54
6504Joakim SkärlénHaninge SOK11:55
6378Fredrik SetterqvistOK Södertörn11:56
6494Love Lindström11:57
6492Andreas BjärkmarSävedalens AIK11:58
6490Karl KarlssonTjalve IF Norrköping11:59
6489Arvid VågIFK Göteborg12:01
6532Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK12:02
6539Isak LangerakJärfälla OK12:03
6515Niklas FriesUmeå OK12:04
6517Pontus JanssonKungälvs OK12:05
6513David MellinSundbybergs IK12:06
6531Fredrik EdénIFK Göteborg12:07
6525Jacob SvenssonSöders-Tyresö12:08
6495Simon MarteliusAttunda OK12:09
6231Jonas LundgrenLinköpings OK12:10
6524Henrik PerssonUmeå OK12:11
6484Lukas OlssonVäsby OK12:12
6538Johan WikströmSävedalens AIK12:13
6533Albin ThunbergSävedalens AIK12:14
6400Oskar ÖqvistBergnäsets AIK12:23
6386Andreas LundstenVittjärvs IK12:29
6398Johan CelanderKöping-Kolsva OK12:36
6397David LundstenVittjärvs IK12:42
6394Bobby BrahmIFK Kiruna12:45
6401Martin NorrbomSala OK13:02
6395Nils HenrikssonBergnäsets AIK13:12
6384Simon NilssonEksjö SOK13:15
6391Thomas EkKöping-Kolsva OK13:21
6402Cristian LarssonKöping-Kolsva OK13:25
6383Joar SvartholmBergnäsets AIK13:28

D21 Kort-1

4 440 m, 148 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8609Karin HermanssonIFK Lidingö SOK08:35:02
8548Veronika NesverovaLunds OK08:36:01
8706Johanna EkströmKlubblös08:40:01
8508Ella JohanssonTibro OK08:45:01
8551Monika LundLitsbygdens SK08:47:01
8600Monika LövsundUmeå OK08:48:00
8636Karin MidestadLinköpings OK08:50:01
8529Ebba AndrénTibro OK08:51:01
8549Sara SöderblomÄtrans IF08:52:01
8603Moa HedegårdOK Kolmården08:53:02
8582Nadine HitzOLK Argus08:55:01
23352Wanru SieMoxina OK08:56:02
8516Anna BondesonLunds OK09:01:01
8589Elin OlssonTibro OK09:08:01
8566Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb09:09:01
8535Sofia AnderssonCentrum OK09:11:01
8546Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb09:14:01
8567Ida NordbergOK Tranan09:15:01
8578Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK09:16:01
8642Malin AndrénTibro OK09:19:02
8550Maria SchmiterlöwHjobygdens OK09:21:01
8585Channa LönneTullinge SK09:22:01
8581Joanna MalmkvistSävedalens AIK09:23:02
8622Julia SmedenmarkRonneby OK09:24:01
8598Anna SchmiterlöwHjobygdens OK09:25:01
8524Sara NilssonOK Tranan09:26:01
8610Amelie EldhLidköpings VSK09:27:02
8612Mirja AnderssonOK Sarven09:28:01
8570Elin GustavssonCentrum OK09:29:01
8613Malin AxFinspångs SOK09:30:00
8601Katarina TallhageCentrum OK09:31:01
8586Sofia LauriKamrat och IF KIF09:32:00
8559Johanna AnderssonLidköpings VSK09:33:02
23052Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK09:34:00
8547Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK09:36:01
8518Elin ThyrCentrum OK09:37:00
8621Mette BrolinsonCentrum OK09:39:01
8577Siri WahlströmMalmö OK09:40:01
8526Fanny DecknerSkarpnäcks OL09:44:01
8557Emelie MalmbergMalmö OK09:45:00
8606Kirsty McIntyreOK Tyr09:46:02
8611Linda SvenssonSkåneslättens OL09:47:01
8509Maja PetterssonKarlskrona SOK09:48:01
8502Frida ErikssonLustens OK09:49:01
8556Anna LundkvistKils OK09:50:01
8521Isabell HåkanssonIK Uven09:51:01
8528Camilla FingerroosMS Parma09:52:01
8522Frida KarlssonLinköpings OK09:53:02
8604Therese LandmarkOK Kroppefjäll09:55:01
8643Julia NilssonTjalve IF Norrköping09:56:01
8533Elise RognsvågUmeå OK09:57:01
8513Elin TörnrothHjobygdens OK09:58:01
8540Sandra BomanLustens OK10:00:01
8536Stina HaraldssonJärla Orientering10:01:01
8638Nina LundkvistOK Österåker10:02:01
8616Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:05:01
8575Fredrika VångellLinköpings OK10:06:01
8572Kristina CanowOK Österåker10:07:00
8530Elin PetterssonSurahammars SOK10:08:02
8614Elin SundqvistOK Tranan10:09:02
8580Sanna GustavssonCentrum OK10:10:03
8505Isabelle SjöbergOK Österåker10:12:01
8544Maja AnderssonOK Orion10:13:01
8634Lisa FolinoKarlskrona SOK10:15:01
8539Anna ÅhlinHelsingborgs SOK10:16:01
8507Lisa WassénVänersborgs SK10:19:01
8623Boel SundbergOK Södertörn10:20:01
8562Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering10:21:00
8525Sandra AnderssonFalkenbergs OK10:23:08
8542Lina NilssonUlricehamns OK10:24:00
8527Frida StrömgårdUddevalla OK10:26:02
8633Malin HedbergLerums SOK10:27:01
8635Emma BrännebyOK Kolmården10:28:09
8619Josefin KarlssonAttunda OK10:30:01
8510Elvira RamleGöteborg-Majorna OK10:32:01
8511Sofia SjögrenOK Kullingshof10:33:00
8515Louise PerlerothHaninge SOK10:35:01
8520Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK10:36:01
8595Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb10:37:01
8569Märta BerggrenOK Kolmården10:38:00
8514Malin LindbergForsa OK10:39:01
8588Jill JohanssonSundsvalls OK10:41:01
8512Karin SkogSkogsluffarnas OK10:42:02
8564Agnes RamleGöteborg-Majorna OK10:43:01
8501Louise HaneUmeå OK10:46:01
8506Isis JernstigVänersborgs SK10:48:01
8534Märta FröjdSnättringe SK10:49:01
8630Malin CarlssonSöders-Tyresö10:52:01
8628Ida StödemanSurahammars SOK10:53:01
8629Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK10:54:01
8574Jennie RunessonOK Vivill10:55:00
8500Johanna IvarezOK Södertörn10:56:02
8563Anniken GustafssonOK Roxen10:57:01
23455Sara SchmidtTrollhättans SOK10:58:01
8599Charlotte NedforsOK Roxen10:59:01
8596Karolina NygrenSkogspojkarnas OK11:00:01
8537Maria GustafssonSävedalens AIK11:01:01
8583Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby11:02:01
8637Anna HallménUmeå OK11:03:01
8592Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping11:04:01
8517Ida LjungkvistHässleholms OK11:05:00
8632Sandra BurénKöping-Kolsva OK11:06:01
8639Lina FredrikssonKorsnäs IF OK11:07:01
8584Maria PollMölndal Outdoor IF11:08:04
8560Monica OlssonUddevalla OK11:09:02
8593Dora KockJärfälla OK11:10:01
8573Julia ErikssonOK Kolmården11:11:00
8571Marielle LarssonOK Södertörn11:12:02
8523Josefine SvenssonIFK Göteborg11:13:01
8541Sofie RedtzerAttunda OK11:14:01
8608Louise KlingstedtOK Södertörn11:15:00
8503Pia-Maria BondessonFrosta OK11:17:02
8640Therese AlfredssonSävedalens AIK11:18:02
8538Anna BirkestålKöping-Kolsva OK11:19:01
8552Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK11:20:01
8543Jenni SimolaFinspångs SOK11:21:00
8568Sofia PerssonSnättringe SK11:22:01
8519Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården11:24:01
8641Frida ForsbergTullinge SK11:28:02
23140Erika LindqvistSävedalens AIK11:34:02
8558Elin KarlssonLycksele IF11:35:01
8602Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK11:36:01
8576Karin KorsmanUmeå OK11:37:02
8553Laura D'angeloAttunda OK11:38:01
8561Malin SundqvistTullinge SK11:41:01
8594Matilda MartinssonFalkenbergs OK11:43:00
8587Lydia MartinssonOK Tyr11:45:00
8591Linnea GustafssonUddevalla OK11:47:00
8605Lisa HahlinOK Denseln11:48:01
8617Malin NilssonFK Boken11:51:07
8624Elisabet MöllerOK Nackhe11:58:01
8504Carin RosanderFinspångs SOK11:59:02
8532Maija OjanenKangasala SK12:02:01
8531Elvira BjörklundTrollhättans SOK12:07:01
8597Sara JosarpFK Friskus-Varberg12:08:01
8631Marie RönnestrandFrösö IF12:09:02
8579Karin FredrikssonIstrums SK12:13:01
8607Anette ÖnerudOK Ravinen12:18:02
24229Ina WesterlundPaimion Rasti12:29:01
8627Ebba Lindgren HermanssonLunds OK12:40:00
8618Jenny WåhlanderLunds OK13:04:01
8545Anna HolmgrenIFK Umeå13:05:01
8554Emma BergmanOK PAN-Kristianstad13:08:01
8555Veronica NuijaTjalve IF Norrköping
8590Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK
8615Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK
8620Elsa JanssonJärla Orientering
8625Mirjam DagisIF Hagen

D21 Kort-2

4 520 m, 147 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8688Maren KoplandModum O-Lag08:30:01
8686Lisha KimOLG Chur08:31:02
8770Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna08:32:02
8667Lena OttLeksands OK08:34:02
8730Olga LundbäckDomnarvets GoIF08:35:06
8764Michelle RuppenthalOLG Chur08:40:02
8643Linda NorénArvidsjaurs OK08:44:01
8704Pernilla BacklundNärpes OK08:48:02
8733Anna OjapaloLynx08:49:01
8675Malin JacobsonOK Tor08:50:03
8737Elin Falk SörqvistIF Thor08:51:03
8727Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers08:52:02
8714Karin JaneråsOK Linné08:54:01
8723Linda PuntschartOLG Chur08:55:02
8673Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag08:57:01
8741Torun SwenningOK Linné09:00:02
8687Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri09:01:02
8773Rebecka HoppeIF Thor09:02:02
8666Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong09:04:02
8740Sofia PengerPargas IF09:05:01
8708Stina BergSävedalens AIK09:06:05
8679Louise Nordahl09:07:01
8748Therese KorkeakoskiOK Milan09:08:02
8734Sara RudhAvesta OK09:09:02
8746Ebba WesterbergIF Thor09:10:01
8782Fabienne HaasGlobi OK09:11:02
8648Michelle HaasGlobi OK09:12:01
8685Amilia BjörklundSävedalens AIK09:13:01
8715Frida RoosIF Thor09:14:03
8765Johanna CavallinValbo AIF09:15:03
8682Stina GuståsLinköpings OK09:19:03
8674Emma ForsbergOK Kåre09:20:00
8690Adela NovakovaOK24 Praha09:21:02
8785Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat09:22:03
8700Ida JohanssonSundsvalls OK09:23:03
8649Louise PramlidOK Roslagen09:24:03
8696Linnea SundströmVittjärvs IK09:29:02
8751Jenni SabelHiisirasti09:32:02
8739Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri09:33:03
8670Anna CarlbergOK Hammaren09:38:01
8654Marika LindahlOK Milan09:39:02
8684Katarina ÖstbergBredaryds SOK09:41:01
23320Johanna RagvaldOK Linné09:42:01
8710Anne Marthe PeveriEiker OL09:43:01
8760Evelina ChristofferssonOK Roslagen09:44:02
8729Lisa SundströmOK Renen09:45:01
8676Frida DanielssonVimmerby OK09:46:03
8661Erika BlixtOK Hammaren09:47:02
24133Rask AttackMicke Mellbergs SOK09:48:03
8752Jenny DanielssonSundsvalls OK09:49:02
8718Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL09:50:03
8747Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK09:51:02
8775Malin ErikssonTierps SOK09:52:03
8776Johanna TholerudOK Sarven09:53:03
8771Klara SkoogOK Hammaren09:54:02
8695Frida AnsinSvaide Roma SOK09:56:02
23076Johanna SanderiIFK Lidingö SOK09:57:03
8689Sofia LarssonHestra IF09:58:02
8702Karin PerssonHagaby GoIF Örebro09:59:03
8743Elin LindTierps SOK10:00:03
8732Anna ArvidssonKalmar OK10:02:02
8783Linnea NordOK Klemmingen10:03:01
8781Linn MöllerVisborgs OK10:04:02
8683Madlaina SchaadOLG Chur10:05:02
8755Maria JohanssonTorsås OK10:06:03
8663Elin FältmanLeksands OK10:07:02
8758Malin RehnholmOK Linné10:08:03
8703Sofia HägglundOK Hammaren10:09:03
8711Samantha AhlgrenOK Roslagen10:10:05
8705Anna-Karin JonassonHärnösands OK10:11:01
8722Jessica NilssonOK Milan10:13:03
8761Johanna AlmséusIFK Hedemora OK10:14:01
8712Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:15:02
8646Aino LeijonAvesta OK10:16:03
8762Ebba EkmanOK Tyr10:17:00
8660Toril FalkenbergStavanger OK10:18:02
8772Emma LundmanOK Roslagen10:19:02
8754Hanna GustafssonOK Kåre10:20:03
8724Kine GulliksenBækkelagets SK10:21:01
8680Sofia WallinIF Thor10:22:01
8763Lina WestlundTrosabygdens OK10:27:02
8645Agnes WestlundTrosabygdens OK10:28:02
8709Anni KivilaaksoEspoon Suunta10:30:02
8644Rosemary HartmannShado10:32:03
23319Karna ThorssonOK Linné10:34:01
8668Saana OrkolaHiidenkiertäjät10:35:03
8694Andrea Au10:36:02
8769Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering10:37:03
8691Kristin JacobsonKFUM Örebro OK10:38:02
8744Annika HerzogOLG Schaffhausen10:43:03
8713Ladina FeuchtOLG Schaffhausen10:47:02
8669Hanna WesterbergAvdankad OL10:48:03
23061Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK10:49:01
8780Corina RingliOLG Schaffhausen10:50:02
8753Ida KujansuuHiidenkiertäjät10:51:02
24246Linda ByströmOK Kåre10:52:02
8650Ursina CaluoriOLG Schaffhausen10:53:02
8707Heli HartvikPaimion Rasti10:55:01
8665Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL10:56:04
8699Susanne ErikssonOK Milan10:57:03
8728Josephine RegnellVäxjö OK10:58:03
8651Lisa ErikssonIF Thor10:59:18
8717Katrin KröpplHSV Großmittel11:00:02
8656Julia MayerHSV Großmittel11:01:03
8677Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad11:02:02
8662Emilia RantanenMS Parma11:03:03
8681Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri11:04:03
8693Hanna FalkIF Thor11:05:02
8692Emma RosénOK Njudung11:08:02
8778Sara RensgardOK Renen11:10:02
8742Pia WebbCambridge Sports Union11:14:04
8757Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna11:15:02
8653Miranda LeafDrongo11:16:01
8678Martina KarlssonStora Tuna OK11:17:00
8647Ida OlssonHagaby GoIF Örebro11:18:04
23487Alexandra ForssÄrla IF11:19:03
8735Emilia EkIF Minken11:23:01
8659Stina AndreassonGustavsbergs OK11:24:03
8697Rachel CollinsDFOK11:29:02
8759Johanna SellingHärnösands OK11:40:01
8725Julia LauriOK Tisaren11:42:00
8698Malin RylanderStora Tuna OK11:43:01
8745Mari VäänänenKalevan Rasti11:44:02
8768Anna BjörklundBjursås OK11:45:02
8749Josefin AronssonOK Tisaren11:46:00
8721Lina LångStora Tuna OK11:47:02
8767Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro11:48:04
8671Maja BergerByåsen IL11:52:12
23167Caroline ThunbergOK Roslagen11:53:01
8658Marie DahlinKovlands IF11:56:03
8784Sara MagnussonOK Måsen11:57:01
8719Josefin DahlstenEksjö SOK11:58:03
8664Tove Sahl PaavoOK Klemmingen12:05:01
8672Helmi KoliLynx12:07:02
8726Jenny PatanaHiidenkiertäjät12:10:02
23390Betty Ann BjerkreimIL Tyrving12:20:00
8652Erika HammarlindNjurunda OK12:23:01
23829Therese KlintbergLinköpings OK12:41:02
8766Laura ParjanneHiidenkiertäjät12:52:01
8777Lone Malmgren13:22:01
8657Yuqing ZhengOAC
8720Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK
8731Beatrice HuhtaOK Måsen
8736Moa Olsson
8750Ann Forslin
8774Eva Berecz
23379Alice HugossonIFK Lidingö SOK

H21 Kort-1

6 430 m, 155 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9983Odin LingaIL Gular08:30:00
9860Brent GodmanGotlands Bro OK08:31:01
9902Kaspar LiljaModum O-Lag08:32:00
9885Emil JanssonOK Rodhen08:33:02
9937Hermanni SankeloIkaalisten Nouseva-Voima08:34:01
9876Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL08:35:00
9985Lukas WittenbecherLunds OK08:37:01
9901Tobias KonradssonOK Roxen08:40:00
9846Victor ArvesvedTibro OK08:45:01
9863Claes LundströmSkellefteå OK08:48:00
9883Adrien CoulierCS Pertuis08:49:01
9989Johan HagströmFalkenbergs OK08:51:00
9970Maurin FritzOLG Chur08:52:01
9933Daniel ForsellOK Raseborg08:53:00
9859Arno Lilja GrønhovdModum O-Lag08:55:00
9954Jonas SundellUmeå OK08:58:00
9903Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken08:59:00
9973Oskar HöglundMotala AIF OL09:00:00
9856Viktor StridhÖsterfärnebo IF09:02:01
9930Morten Taraldsten BrunesModum O-Lag09:03:00
9843Tobias BladhLunds OK09:04:01
10102Io Pan WongYAOC09:06:01
9968Jens WestinSeskarö IF09:07:06
9955Juan Carlos Bedoya ObandoO-Ringen Academy ( Colombia )09:09:01
9905Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF09:10:00
9942Charles LeungYAOC, Hong Kong09:11:01
9978Chiang Wai MingYAOC, Hong Kong09:12:01
9940Erik StridhÖsterfärnebo IF09:13:01
9878Chi Kin ChauYAOC, Hong Kong09:14:01
9844Bruce LIYAOC, Hong Kong09:15:00
9967Nicolas GürtlerOLG Kakowa09:16:02
9894Anson MUIYAOC, Hong Kong09:20:01
9871Henrik BalaguéFalköpings AIK OK09:23:01
9950Kyongsa RiNydalens SK09:24:00
9924Nils NedforsOK Roxen09:25:00
9956Hjalmar EldhLidköpings VSK09:26:00
9853Joakim GustafssonFinspångs SOK09:28:00
9873Anders YngveIK Hakarpspojkarna09:29:03
9929Gilbert LEEYAOC, Hong Kong09:30:01
9898Filip JounotTjalve IF Norrköping09:33:01
9897Fredric GustafssonJönköpings OK09:34:01
9986Ville SabelHiisirasti09:35:01
9969Tim ZetterbergFalköpings AIK OK09:37:00
9944Daniel NilssonSkåneslättens OL09:38:00
9858Eirik Holth JohannessenRøyken O-Lag09:39:00
9931Mårten RostöRånäs OK09:40:07
9848Sebastian WahlströmMalmö OK09:41:00
9948Adam FredénFalköpings AIK OK09:42:00
9991Robert SandbergOK Roslagen09:43:00
9925Edvin Keller09:44:02
9910Sam ErikssonAndrarums IF09:45:00
9941Kalle JohanssonOK Hammaren09:46:01
9932Tomas GunnarssonOK Nackhe09:47:00
9977Andreas LeijgårdGudhems IF09:48:01
9896Alfred SteindahlStenungsunds OK09:49:00
9886Fredrik TholerudOK Sarven09:50:05
9877Jonatan FridolfssonOK Gränsen09:51:01
9979Axel MatssonHjärnarps OL09:52:01
9865Håkan Richter09:54:01
9889Eirik Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening09:55:00
9870Johan OlofssonOK Skogshjortarna09:56:01
9987Kristofer NilssonHästveda OK09:57:03
9958Martin StrömgrenOK Linné09:59:00
9912Fredrik SörqvistSigtuna OK10:00:00
9882Gabriel LinderssonGamleby OK10:01:01
9953Stuart FellFinnfemfell10:02:01
Jonathan KarlssonOK Tisaren10:03:00
9935Tobias RehnholmOK Linné10:04:00
23633Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna10:05:00
9913Elis NordströmKils OK10:06:00
9875Oskar EklundMålilla OK10:08:00
9895Axel SjöbergOK Hammaren10:09:01
9922Jaakko LiukkalaHauhon Sisu10:11:01
9872Fredrik AhnlénOK Hammaren10:12:00
9862Joona OjapaloLynx10:13:00
9893Henrik TostebergLinköpings OK10:14:00
9852Mikko HulkkonenSK Uusi10:15:00
9906Mikael AxelssonOK Skogshjortarna10:16:01
9926Gustav MagnussonIF Hagen10:17:02
9917Jesper ÅgrenLunds OK10:19:00
9884Antti SainioSK Uusi10:20:00
9949Joel Andersson SkantzeJärla Orientering Och Skidor10:21:00
9845Henrik LidhageIK Ymer10:22:00
9974Andreas BranellRyda SK10:23:00
9850Andreas ÅkerströmSOK Träff10:24:00
9900Aleksi MäenpääSK Uusi10:25:00
9911Christoffer OhlssonUddevalla OK10:26:00
9960Jesper TibellLånghundra IF10:27:00
9849Tobias JohanssonOK Skogshjortarna10:29:00
9869Aleksi PietikäinenSK Uusi10:30:00
9907Jonas EnarssonLunds OK10:32:00
23123Johan SalomonssonVänersborgs SK10:36:00
9868Jon EklundIK Jarl Rättvik10:37:01
9936Alexey ErmachenkovMephl10:38:05
9962Otto LundmanOK Roslagen10:38:59
9946Antti LindqvistSK Uusi10:40:01
9980Johan PhilipssonMarkaryds FK10:41:00
9855Robert LarssonGamleby OK10:42:01
9915August KollbergEksjö SOK10:43:01
9881Olle HanssonOK Roxen10:44:00
9990Olli MalinenSK Uusi10:45:01
9981Philip EdvardssonEksjö SOK10:46:00
9947Jens UddénLjungskile FK10:48:00
9890Sebastian Andersson10:49:00
9972Samuli SaukkonenSK Uusi10:50:00
9971Fredrik PajalaOK Renen10:51:00
23031Patrick DreselSC Klecken10:52:01
9851Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa10:56:01
23453Gustav HindérOK Tisaren11:01:00
9945Anton PetterssonTibro OK11:02:01
9963Anton MarmelidHelsingborgs SOK11:03:00
9939Daniel OlssonUddevalla OK11:08:01
24377Viktor AntonssonEksjö SOK11:10:01
9854Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL11:13:02
9952Henrik AnderssonBredaryds SOK11:15:00
9847Johannes KnutasAttunda OK11:16:00
9887Aleksi SorsaTampereen Pyrintö11:18:00
9861Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri11:20:00
9899Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK11:25:00
9934Jakob IvarssonHaninge SOK11:26:00
23702Johan NordinSundsvalls OK11:29:00
9914Isak EklövOK Linné11:30:00
9957Henrik ÅbergIF Thor11:31:00
9908Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuri11:32:00
9938Adam JohanssonTrollhättans SOK11:33:01
9984Ulf TroengOK Linné11:34:00
23334Samuel JohanssonOK Hammaren11:45:01
9943Mikael JaneråsOK Linné11:47:00
9982Anders OhlssonUddevalla OK11:50:01
9857Oliver HagmanOK Roslagen11:52:00
9880Oskar SjöbergOK Linné11:53:00
9916Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL11:54:00
9888Robin ErikssonOK Roslagen11:55:00
9927Mats NordbrødenHalden SK12:00:00
9920Per AspegrenOK Kontinent12:01:01
9866Viktor LindbergOK Roslagen12:02:00
9923Teemu LehtorantaSK Uusi12:07:00
9988Albin SchurmannHylte OK12:08:00
9961Johan AspegrenOK Kontinent12:09:00
9891Andreas HöyeFredrikstad SK12:17:00
9921Tommy StenkvistRyda SK12:19:00
9966Ville SuntioinenKarkki-Rasti12:33:01
24226Rainer KujalaLynx12:37:03
9909Karl FremstadIL Tyrving12:38:00
9975Anders BennitzOK Renen12:47:01
9928Anders Hermansson12:55:02
9867Andrey LamovStora Tuna OK13:05:01
9874Daniel SöderströmOK Skogsvargarna
9892Erik RamqvistLidköpings VSK
9918Måns WidemarkTjalve IF Norrköping
9919Björn HellrupOK PAN-Kristianstad
9951Johan LarssonOK Skogshjortarna
9959Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna
9964Rasmus RostöRånäs OK
9965Tim OlssonBrattås CK

H21 Kort-2

6 530 m, 153 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10083Filip JacobssonOK Tisaren08:30:02
10113Anders GranbergOK Klemmingen08:31:02
10006Albin Elnerud08:32:02
10012Yngve RahlénOK Ravinen08:36:03
10084Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK08:37:03
10033Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb08:39:01
10013Johan NymanForsa OK08:40:01
10025Rasmus AlenKangasala SK08:42:01
10069Emil FolinoKarlskrona SOK08:44:00
10110Jacob LindstamOK Ravinen08:45:01
10053Abdulkadir KöseoğluEONTOURS08:46:01
10037Joel NilssonIFK Göteborg08:48:01
10070Ken EriksonNärpes OK08:49:03
10008Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb08:50:00
10035Simon SanderiIFK Lidingö SOK08:51:01
10130Emil WippJärla Orientering08:52:03
10032Joel AnderssonIK Gandvik08:56:01
10093Ivan ForsgrenOK Tisaren08:57:00
10064Anders PlattJärla Orientering09:00:01
10026Kieran WoodsAuckland OC09:05:02
10131SUN YIChina DEER-O09:06:02
10054Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb09:07:01
10127Tim GlogauLVB Leipzig09:08:01
10090Oskar ArleboKFUM Örebro OK09:09:02
10104Matthias LeibundgutOLV Hindelbank09:10:01
10123Jens ÖströmOK Tyr09:11:03
10076Erik MattssonJärla Orientering09:12:03
10036Demian GanderOLG Pfäffikon09:13:03
10057Wang Ki YuenHKOC09:14:02
10092Emil HammarströmOK Måsen09:15:02
10134Markus LivingOK Kåre09:17:01
10027Johan GothCentrum OK09:21:00
10040Ole-Kristian KaspersenMo o-klubb09:22:01
10049Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK09:23:02
9976Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna09:24:01
10120Henrik BrusSävedalens AIK09:25:01
10119Kalle LarssonForsa OK09:26:02
9996Andreas NordforsStora Tuna OK09:27:01
10068Lars OlovssonRehns BK09:28:01
10073Markus SvenssonOK PAN-Kristianstad09:30:02
9991Simon SvenssonOK PAN-Kristianstad09:36:01
10089Erik AnderssonIK Gandvik09:42:02
10050Emil HåsteenRånäs OK09:43:01
10021Jan Lennart DalheimerIK Vikings OK09:48:02
10128Joel ForsgrenOK Tisaren09:56:05
10028Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro09:57:01
10099Martin BlomgrenStora Tuna OK09:58:00
10017Johan EngströmOK Orion09:59:01
10016Jonatan AronssonOK Tisaren10:01:02
10137Magnus SellingHärnösands OK10:02:03
10108Johan StrandGöteborg-Majorna OK10:03:01
10048Mårten HolmströmOK Österåker10:04:01
10038Anton DanielsAttunda OK10:05:01
10063Yuxuan ZhaoCrazy Young10:06:02
9999Fang RongrongChina DEER-O10:07:03
10074David WesterlundTäby OK10:07:04
10009Tobias AnderssonOK Österåker10:09:02
10140Zhenyang QiuCrazy Young10:10:02
10111Håvar ØstvikBardu IL10:11:02
10079Anton HemlinIK Uven10:12:01
25198Andreas HallIFK Lidingö SOK10:13:02
10136Jonty OramAuckland OC10:14:01
10082Christofer NäsholmÄrla IF10:15:01
10109Jakob ForsseliusSkellefteå OK10:16:02
10042Carl MagnussonIFK Mora OK10:17:04
10061Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL10:18:00
10034Magnus FranssonÄrla IF10:21:01
10141Måns BrännebyOK Kolmården10:28:00
10023Magnus WilhelmssonForsa OK10:29:02
10019Mathias WilhelmssonOK Kåre10:30:01
10044Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK10:31:00
10133Christopher LambertShado10:32:02
10112Erik HögkvistOK Tyr10:33:01
10060Eddie EdströmSundsvalls OK10:34:01
10124Nils WestlundTrosabygdens OK10:35:01
10103Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK10:36:01
10010Anders HåkanssonOK Kåre10:37:02
10002Linus Talltjärn10:38:02
9998Kalle LiukkonenKummola Racing10:39:01
10097Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro10:40:02
10118Robin Westerlund10:41:02
10105Pyry IlmarinenHiidenkiertäjät10:42:00
10138August RamleGöteborg-Majorna OK10:44:01
10107Niclas LarssonKöping-Kolsva OK10:45:02
10059Jesper MelinGarphyttans IF10:46:01
10018Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK10:47:00
10031Henrik FröjdRehns BK10:48:01
10015Alexander NilssonOK Södertörn10:49:01
10043Andreas HerzogOLG Schaffhausen10:50:02
10024Filip ÖstmanKristinehamns OK10:51:01
10077Christian HedquistOK Tyr10:52:02
10125Oskar HermanssonCentrum OK10:53:00
10005Andreas StenmarkFMTM10:54:01
10056Marcus KempeSävedalens AIK10:55:00
10003Emil ThalinOK Älvsjö-Örby10:57:00
10078Simon TeikeForsa OK10:59:00
9993Peter SvanbergOK Cannes11:00:08
10094Jonas PalmSävedalens AIK11:01:01
10081HEO SeongbeomForest OC11:02:02
10115Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro11:03:01
10014William RiggHalden SK11:04:00
10020Anders HedbergGöteborg-Majorna OK11:07:01
10117Fredrik LarssonOK Södertörn11:09:01
10001Simon HedlundÄrla IF11:10:02
10116Jakob RedtzerAttunda OK11:11:00
10100Julius HakkarainenMS Parma11:12:01
10122Lars DahlströmHJS-Vansbro OK11:15:01
10139Fredrik ForsbergTullinge SK11:16:01
9994Christoffer EskilssonTullinge SK11:21:00
10075Simon HodlerIFK Mora OK11:22:00
10007Mikael AnderssonIK Gandvik11:25:01
10004Johan BlickOK Alehof11:29:02
10098Daniel AnderssonIK Gandvik11:30:02
10039Björn PramlidOK Klemmingen11:31:02
10058Jakob AttåsOK Tisaren11:33:03
10052Mikko PatanaHiidenkiertäjät11:34:01
10045Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK11:35:00
10071Fredrik JohanssonLinköpings OK11:36:00
10106Lukas GustavssonCentrum OK11:38:01
9995Arvid HammarFK Herkules11:39:01
10101Niklas SundqvistTullinge SK11:40:00
10096Niclas HägglundLinköpings OK11:41:00
10129Marcus UllmanOK Alehof11:42:01
10022Andreas HultqvistTullinge SK11:43:00
10029Oscar SturkWaxholms OK11:44:00
23328Assar HellströmOK Ravinen11:45:02
10087Tobias ForsénTullinge SK11:46:01
10000Gustav NäsmanHaninge SOK11:47:01
10062Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF11:48:59
10086Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö11:54:01
24116Oskar EngmanNyköpings OK12:03:02
10088Sindre RønningNydalens SK12:05:00
10132Tomas JohnssonSundsvalls OK12:10:01
10067Mats JohnssonCentrum OK12:13:00
10041Olle BoströmJärla Orientering12:20:00
10030Matti MaajärviLappeen Riento12:33:02
10135Olle PenttinenIFK Hedemora OK12:34:01
10055Emil GranqvistOK Ravinen12:40:02
9992Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK
9997Sebastian RunanderTrosabygdens OK
10011Tobias BeckiusOK Tyr
10046Tintin KarlbergTullinge SK
10047Mattias AnderssonIK Gandvik
10051Jonatan LageOK Hällen
10065Erik EdénWaxholms OK
10066Per SjögrenKFUM Örebro OK
10072Emil AlexanderssonStora Tuna OK
10080William NilssonOK Södertörn
10091Jonas RinnbäckOK Ravinen
10095Dominik WagnerOLG Kakowa
10114Andreas ZeijlonOK Hällen
10121Svante PerssonSöderhamns OK
10126Nils GumaeliusWaxholms OK

D20

5 420 m, 96 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2629Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK08:32
2653Idunn HaavengenNtnui08:33
2649Claudia KantolaLahden Suunnistajat-3708:34
2662Clare StansfieldScottish Junior Squad08:36
2644Franziska HochstetterUSV Jena08:37
2633Ellen BromanOK Roslagen08:40
2640Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat08:41
2664Annalena SchmidOLG Chur08:42
2650Maiken Økern HågårdKonnerud IL08:44
2660Marte Lien JohnsenByåsen IL08:45
2615Emma WilsonScottish Junior Squad08:48
2627Fanni MarkussenAsker SK08:49
2636Roanne LilleyScottish Junior Squad08:51
2621Carolina JonsellTäby OK08:53
2654Apolena MalinovaSlavia Hradec Kralove08:55
2623Michaela ZurynkovaEkonom Praha08:57
2618Hayley SmithAuckland OC08:59
2624Daria PanchenkoNord West09:00
2625Meabh PerkinsIrish Junior Team09:02
2645Anna KarlströmOK Linné09:03
2619Clodagh MoranIrish Junior Team09:04
2626Kaja StalderNWK Be/So09:06
2658Lucie JanouškováTatran Jablonec09:07
2617Michelle AbeniOLG Chur09:10
2651Emma BairdScottish Junior Squad09:11
2656Margarita BacustinaNorthern Wind09:12
2612Tova HermodssonLunds OK09:15
2646Kathryn BarrScottish Junior Squad09:18
2665Andrea VetrickovaSlavia Hradec Kralove09:19
2616Essi RoininenHelsingin Suunnistajat09:21
2631Emmy HelmerssonHässleholms OK09:22
2647Ellen FrostOK Roslagen09:23
2639Lena HöhneLVB Leipzig09:27
2661Synne SkjærsteinIL Tyrving09:30
2630Eadaoin McCavanaIrish Junior Team09:32
2663Anni BergerBerger-Clan09:33
2632Sofia DahlHärlövs IF09:34
2634Ciara SilbyIrish Junior Team09:36
2643Anja ScherrerOLG Chur09:38
2637Beatriz SanguinoCPOC09:40
2613Rosa TrummerOK Oachkatzlschwoaf09:42
2655Emer PerkinsIrish Junior Team09:44
2668Anna HallménOK Tisaren09:49
2678Ida PalmbergOK Hammaren10:02
2684Amanda RangertIK Hakarpspojkarna10:09
2682Malin NymanOK Tyr10:15
2673Rebecka SvenssonVärend GN OL10:22
2680Tua DahlgrenÖstersunds OK10:32
2675Olivia LönkvistOK Vivill10:42
2683Elsa AnderssonBredaryds SOK10:45
2676Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna10:48
2669Stina LindbergOK Djerf10:55
2712Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK11:00
2721Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK11:02
2691Sarah MagnussonLinköpings OK11:06
2693Matilda SkunckeTäby OK11:07
2686Emma DjerfLerums SOK11:09
2711Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK11:13
2703Victoria AsketunOK Roxen11:20
2695Ebba LeicktTullinge SK11:23
2722Moa KjellbergBjörkfors GoIF11:25
2694Anna HerbertTäby OK11:27
2715Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK11:30
2706Ann JohanssonSundsvalls OK11:35
2704Alma LaudonVännäs OK11:37
2719Klara LjunggrenLinköpings OK11:39
2720Hanna RöstinOK Ravinen11:44
2713Tilda AnderssonOK Ravinen11:47
2696Sara ForsbergIK Uven11:49
2702Sarah PerssonOK Denseln11:51
2689Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb11:53
2707Hanna BoquistIK Uven11:54
2692Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK11:56
2701Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK11:58
2718Tilda MarmelidOK Roxen12:00
2699Tora WesterbergOK Kolmården12:01
2717Emelie KarlssonSävedalens AIK12:03
2714Elin BlombergLycksele IF12:05
2698Moa JohanssonVännäs OK12:08
2690Elin HermanssonKungälvs OK12:10
2723Alice BarreforsIK Uven12:12
2600Alice AronengHestra IF12:16
2609Elin NallgårdVästerås SOK12:19
2593Emma NordbergOK Tranan12:25
2592Sofia ErikssonStora Tuna OK12:27
2608Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF12:30
2604Jonna ForsVästerås SOK12:33
2605Sofia KlassonHestra IF12:36
2599Malin JanssonHjobygdens OK12:39
2606Sofia BerglundIFK Mora OK12:45
2596Hanna SundströmVästerås SOK12:48
2610Norna MolinOK Klemmingen12:53
2601Matilda MelénOK Kåre12:59
2597Alice HultinOK Löftan13:02
2590Malin FritzellMullsjö SOK13:19
2595Mirjam DalénSala OK13:25

H20

6 440 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6115Håkon LundKongsberg OL08:30
6127Emil RoosAttunda OK08:31
6090Florian WepferOL NWK ZH/SH08:32
6107Severin MüllerOLG Thun08:33
6146Silas HotzOLK Argus08:34
6142Tim HarrisonScottish Junior Squad08:36
6131Matthias HurschlerOL Zimmerberg08:37
27143Rasmus EkströmMS Parma08:38
6102Hans V PetersenOK Gorm08:40
6110James CondonTorquay Boys OC08:41
Øystein Fruseth ChristiansenNtnui08:42
6101Eoin RiordanIrish Junior Team08:43
Guillaume WyrschANCO08:44
6135Amund Bø KongsbakkBodø Orientering08:45
Maxime WyrschANCO08:47
6089Ruairi LongIrish Junior Team08:48
Waldemar AnderssonLånghundra IF08:49
6094Cameryn Kelly-MorrishIrish Junior Team08:50
6099Mathias VindalFreidig08:51
6112Euan TebbuttTwycross Orienteering Club08:52
Alexander AlnessLånghundra IF08:53
6104Conall WhelanIrish Junior Team08:54
Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuri08:55
6136Henrik André LarsenKongsberg OL08:58
Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura08:59
6124Daniel RönnqvistOK Linné09:00
6097Andrew TurnerIrish Junior Team09:01
Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK09:02
6088James AcklandScottish Junior Squad09:03
Antonin StampbachANCO09:04
6126Morten Rindom KnudsenOK Melfar09:05
6096Jan PuntschartOLG Chur09:06
Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK09:08
6092Zac O'sullivan-HourihanIrish Junior Team09:09
6128Adam LiljaOK Enen09:10
6140Johan Teodor WestlyAsker SK09:11
Romain WältiANCO09:12
6138Rasmus NielsenAllerød OK09:13
Jeremias JoutsensaariKangasala SK09:14
6132Ole ArenthBos Elite09:15
6116Lasse August HelwegFarum Tisvilde OK09:16
6123Ludvig WaktelSvaide Roma SOK09:17
Cyrill FrickerOLK Argus09:20
6122Emil Olander LorenzAllerød OK09:22
6145Lachlan ChavasseScottish Junior Squad09:23
6093Pavel YufanovNord West09:24
6120Sturla FrydenlundNtnui09:25
Adrian Stokdal OpheimFreidig09:26
6113Severin RohrOL Zimmerberg09:27
6149Jørgen WulfsbergNydalens SK09:29
6147Robert PimIrish Junior Team09:30
6143Colas GintzburgerSOS-GO09:31
6105David MichekTatran Jablonec09:32
6134Finn LydonScottish Junior Squad09:33
Albin LarssonGotlands Bro OK09:34
6121Oliver O'brienTorquay Boys OC09:35
6144Marek NovotnyTJ Tatran Jablonec09:36
6091Jostein TandbergNydalens SK09:37
6125Tom SnowTorquay Boys OC09:41
Alasdair PedleyScottish Junior Squad09:42
6118Bjørnar LøvliAsker SK09:43
6095Axel HoveidAsker SK09:44
Finlay ToddScottish Junior Squad09:46
Erik OlssonGävle OK09:53
6151Elias AnderssonOK Norrvirdarna09:55
24354Joar GjerdahlBerger Og Svelvik O-Lag09:57
Bjørn Anders FlågenHeming Orientering10:00
6168Christian Michelsen10:02
26003Andreas PerssonOK Hammaren10:07
24327Carl EkbringKexholms SK10:09
6171Alexander GraadRonneby OK10:14
David RisbergKils OK10:18
6153Marcus NylénDegerfors OK10:26
6156Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna10:33
Erlend Kvittum NytrøenTynset IF10:35
6180Rasmus SvenssonVärend GN OL10:44
6177Mathias BlomsterRonneby OK10:51
6157Rasmus LundbergOK Bävern10:54
24402Isak HertinIK Hakarpspojkarna10:56
Mårten OlssonGävle OK10:58
6192Sixten ElehedLinköpings OK11:04
24350Gustav FrænellSundsvalls OK11:06
6204Josef JohanssonOK Kolmården11:10
6214Benjamin LangerakJärfälla OK11:12
6198Axel ForsmanFK Herkules11:14
6206Olof LissmatsOK Södertörn11:17
6185Simon TörnqvistOK Ravinen11:19
6200Oscar PrytzTjalve IF Norrköping11:21
6188Tobias KarlssonSnättringe SK11:23
6213Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL11:25
24557Vidar PerssonTäby OK11:27
6195Gustaf HedegårdOK Kolmården11:29
6190Christian LindhSundbybergs IK11:32
6208Linus BacklundOK Södertörn11:38
24470Hugo LindbärgOK Södertörn11:44
Oskar EngesAttunda OK11:45
6202Erik BlickOK Alehof11:47
6211Truls LindholmSundsvalls OK11:51
6216Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb11:55
24603Martin StorkampSundsvalls OK11:57
6207Hugo DalhammerOK Roxen11:59
6187Jonas LauriFK Herkules12:00
24810Christian RedtzerAttunda OK12:08
6197Magnus EricsonJärla Orientering12:10
6186Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK12:12
6203Hugo ThunbergOK Alehof12:14
Fredrik JohanssonOK Nackhe12:20
6081Jonathan BjörkLeksands OK12:22
6086Rasmus WickbomBergnäsets AIK12:29
6084Martin GranbergIFK Mora OK12:38
Viktor BarkegrenStora Tuna OK12:43
6056Arvid LinderOK Hällen12:45
Hannes StubbIK Falken12:47
6064Simon ErikssonBergnäsets AIK12:52
6085Andreas KarlssonPiteå IF Orientering12:54
6076Harald LarssonBergnäsets AIK13:01
Olle SörqvistMarkbygdens OK13:03
Gustaf BerglundIFK Mora OK13:06
Jonas TofteredIF Rigor13:10
6059Henrik HamreforsVästerås SOK13:19

D18

4 990 m, 134 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2492Livia GiezendannerOLG Chur08:30
2482Fabienne JakobNWK Be/So08:31
2432Hilda KukonlehtoKangasala SK08:33
2466Jura MacMillanScottish Junior Squad08:35
2438Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL08:36
2511Flurina MüllerOLG Galgenen08:37
2489Clara KilperUSV Jena08:38
2448Sofia HaglundVaasan Suunnistajat08:40
2467Marie KalouskovaKotlarka Praha, CZE08:41
2443Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK08:42
2499Lea Malin TroxlerNWK Be/So08:43
2471Ingeborg KvarmeIF Sturla08:44
2501Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL08:45
24595Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura08:46
2446Johanna NilssonFK Göingarna08:47
2512Elizaveta BotovaKuzmolovo08:49
Roosa LaineEspoon Suunta08:50
2433Anastassia BotovaKuzmolovo08:51
2491Elin DahlVisborgs OK08:52
2441Alma LeijonHärlövs IF08:53
Fia SnickarsSolf IK08:54
2506Thynova NikolaSlavia Hradec Kralove08:55
2456Alva LindellIF Thor08:57
2458Ida SundqvistLahden Suunnistajat-3708:58
2440Ida JussilaTampereen Pyrintö08:59
2462Sarah PedleyWest Yorkshire Orienteers09:00
Celine WellenreiterOLG Thun09:01
2444Johanna StrobelUSV Jena09:02
2454Maja TenghagenHärlövs IF09:03
Mirjam BucherIF Thor09:04
2435Viktorija DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vllnius09:05
2509Michaela ŠklíbováTatran Jablonec09:06
2459Solveig Eline BergIL Tyrving09:08
2507Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular09:09
2472Sandra IsoniemiOK Trian09:10
24636Heini NivaSK Pohjantähti09:11
2450Adéla RýdlováTatran Jablonec09:12
2465Elena SchulerOLG Chur09:13
2481Birka ØhlenschlægerOK Pan Århus09:15
2483Polina ZaytsevaNord West09:16
2474Paulina StrobelUSV Jena09:18
2485Klara MöllerOK Linné09:19
2504Astrid AnderVallentuna-Össeby OL09:20
2453Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK09:22
2469Clara DahlHärlövs IF09:24
2463Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf09:25
2447Niamh HunterWCOC09:27
2442Vera ZüblinOLG Thun09:28
2486Anna PradelUS Primiero09:29
2470Eli KolstadMo o-klubb09:30
2484Hilma HolmbackIF Femman09:31
2487Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf09:32
2493Jannica LindahlOK Trian09:33
2477Anik DoblerGlobi OK09:35
Anna LithellOK Linné09:37
2457Tara Schwarze-ChintapatlaEborienteers09:38
2494Eilidh CampbellScottish Junior Squad09:39
Anu SaarinenRasti 8809:40
2476Lotta SankeloSK Pohjantähti09:41
2434Ida JoensuuIF Brahe09:42
2436Kirsty CampbellScottish Junior Squad09:44
2502Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK09:45
2478Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat09:47
2452Sofia GidingVallentuna-Össeby OL09:48
2479Tina LjungqvistLunds OK09:50
2497Marte Karine LarsenKongsberg OL09:51
2517Ella PalmIK Hakarpspojkarna09:52
2543Vendela LönkvistOK Vivill09:55
2539Lovisa JohanssonKarlskrona SOK09:57
2521Lovisa NordSol Tranås10:00
2545Amanda MellerdalKils OK10:06
Johanna SärnbrinkOK Tisaren10:08
2532Agnes MattssonTandsbyns IF10:10
2513Wilma BerganderEksjö SOK10:14
2540Sarina ZülligEksjö SOK10:16
2529Ella NordströmKils OK10:20
2519Ellen KallerbäckOK Orion10:26
2536Lisa HallménOK Tisaren10:28
Linn LugneKils OK10:36
2526Sara ErlandssonOK Vivill10:38
2525Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK10:54
2579Meja EneljungIFK Göteborg11:02
Claudia WaltiOK Kolmården11:03
2565Matilda HagstrandLerums SOK11:05
2571Tove PerssonMölndal Outdoor IF11:07
24462Louise RamebäckUmeå OK11:10
2559Lovisa LängheimTullinge SK11:11
24578Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK11:13
2577Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK11:14
24523Sofia ZillingOK Södertörn11:16
2581Tilda AnderssonTullinge SK11:17
2564Linnea HanssonOK Roxen11:21
2562Sara SundinWaxholms OK11:24
24472Katarina NorrbyOK Södertörn11:25
2582Tyra AlmJärla Orientering11:27
2567Klara WallinderGöteborg-Majorna OK11:30
24542Lotten SandénOK Södertörn11:32
2588Josefine AnderssonTäby OK11:33
2587Tova LarssonLerums SOK11:36
24466Lisa BörnstedtKungälvs OK11:38
2575Tove JohanssonOK Alehof11:41
2568Julia RajanIFK Lidingö SOK11:42
2569Frida ArnessonSkarpnäcks OL11:44
2584Frida SahlmanLinköpings OK11:47
2556Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK11:50
2573Veronica RedtzerAttunda OK11:53
2574Elin BergOK Ravinen11:55
2549Jonna LundbäckJärfälla OK11:57
2551Kristina FridmanVännäs OK12:00
2561Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK12:03
2553Olivia FröbergOK Roxen12:09
24469Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb12:11
2547Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK12:12
24650Alice PalmgrenSundsvalls OK12:14
2428Paulina JägstedtHalmstad OK12:15
2415Agnes KarlssonÄlvsby IF OK12:19
Nora AronengHestra IF12:21
2403Emelie BrudinIFK Mora OK12:27
2401Astrid NorgrenStora Tuna OK12:30
2417Wilma LarssonOK Tor12:34
2407Tove ErikssonRyda SK12:44
Katrin SjödénÄlvdalens IF OK12:45
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK12:47
2418Anna AnderssonPiteå IF Orientering12:49
2402Hanna SvanbergOK Renen12:53
2411Ida JohnssonOK Kåre12:57
2408Clara SpikLeksands OK12:59
2397Alva RyttherVästerbergslagens OL13:00
2404Elin DahlmarkVästerås SOK13:06
2422Ida HelgessonHestra IF13:17
2399Lovisa RingHalmstad OK13:21
2431Elsa LindeblomHestra IF13:23
Moa HjorthDomnarvets GoIF13:25
2414Adelina FunkeLeksands OK13:27

H18

5 990 m, 180 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias LevinSvaide Roma SOK08:30
5907Edvin NilssonGotlands Bro OK08:31
5937David KlementKotlarka Praha, CZE08:32
Sven WeyOLG Goldau08:33
5939Axel BergströmOK Rodhen08:34
5946Viktor LadängesAlfta-Ösa OK08:35
5954Andri JordiNWK Be/So08:36
5963Jacob MeldgaardIL BUL-Tromsø08:37
5910Albin AnderssonSegersta OK08:38
Pyry WillmanRastikarhut08:39
5882Hugo BäsénIF Thor08:41
5950Ville FontellOK Enen08:42
5911Hugo TwiggerTorquay Boys OC08:43
Daniel Bentien SchmidtOK Pan Århus08:44
5942Reuben VaseyTorquay Boys OC08:45
5929Benjamin TerentForsa OK08:46
5891Florian BlochNWK Be/So08:47
5958Johan Halkjaer DupontOK Pan Århus08:48
5888Karl BrahmLånghundra IF08:49
5897Trygve Bø KongsbakkBodø Orientering08:51
5960Ondřej BudskýTatran Jablonec08:53
5912Krystian PetersburskiBerliner TSC08:54
5914Till GeilerUSV Jena08:56
5913Ben StevensTorquay Boys OC08:57
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK08:58
5923Marko Birk NielsenAalborg OK08:59
5926Ethan TebbuttTwycross Orienteering Club09:00
5925Allan HedbergLunds OK09:01
5951Matthew BirdsallTorquay Boys OC09:02
5903Marius RobinsonOLG Chur09:03
5933Josef NagyTatran Jablonec09:04
Petter Astrup ArnesenHeming Orientering09:05
5941Emil JonsellIF Thor09:06
5916Premysl NovakKotlarka Praha, CZE09:07
5922Joseph GoodwinWCOC09:08
5959Moritz MeierOLG Pfäffikon09:09
Corsin BoosOLV Luzern09:10
5918Will MeadowsTorquay Boys OC09:11
5905Jens Kristan Vangsbjerg PetesenOK Gorm09:12
5927Victor BylundIF Thor09:13
5921Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna09:14
Aaro VirtanenLahden Suunnistajat-3709:15
5906Scott JuvikIL Gular09:16
5928Jiří BekTatran Jablonec09:17
5904Håkon HolstadFreidig09:18
5895Stian RykkjeVaregg Fleridrett09:19
5953Mikkel Lau PetersenAllerød OK09:20
Glauser TristanANCO09:21
5940Arvid RoosOK Linné09:22
5936Jakub BílýTJ Lokomotiva Teplice09:23
Jacob MobergHelsingborgs SOK09:24
5886Elias TikkanenEspoon Suunta09:25
Oskari ArvelaLahden Suunnistajat-3709:26
5930Christian GafnerOLK Wiggertal09:27
5883Olli KoivumäkiKokkolan Suunnistajat09:28
5957Miron RulkaNWK Be/So09:29
5900Harry FoxTorquay Boys OC09:31
5934Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular09:32
5892Even GravningenStokke IL09:33
5944Jonas GrønliFreidig09:34
5962Julius PukeYstads OK09:35
Timo TantaniniOLC Kapreolo09:36
5896Martin AdamecTatran Jablonec09:37
Robin UdellSolf IK09:38
5884Daniel HellbergLunds OK09:39
5931Felix SvenssonRasbo IK09:40
5878Axel ToressonLunds OK09:41
5889Graeme FarrandDon't Get Lost09:43
5885Oskar StenviOK Linné09:44
5901Nikolai NordhaugKonnerud IL09:45
5924Olle SvangrenGotlands Bro OK09:46
5943Ole Johan BråtenVang OL09:47
Pascal SchmidOK Linné09:48
5898Even FossumIK Grane Arendal Orientering09:50
5948Fredrik SveenVang OL09:51
Jonas WepferOL NWK ZH/SH09:52
5893Till HutzliNWK Be/So09:53
5932Matias NissenFreidig09:54
Max BloorInterlopers09:55
5919Albin Rieem LindgrenVisborgs OK09:56
5880Anton SegermanIF Thor09:57
5949Sølve DrageKongsberg OL09:58
Julien SchluchterANCO09:59
5902Lauri NaskaliKoovee10:00
5993Joel DanielsHofors OK10:01
5971Hugo JohanssonOK Reftele10:03
5998Linus LundbergOK Bävern10:04
5991Emil DanielssonOK Hammaren10:05
Erik ErikssonOK Älgen10:06
5975Nils KylbornAlmby IK10:07
6001Simon SvahnEksjö SOK10:09
5978Johannes GreenAlmby IK10:10
5995William SeguraKFUM Örebro OK10:12
5965Johan AlpbergAlmby IK10:14
5997David NeroNässjö OK10:16
24313Tim Fredrik DalheimerIK Vikings OK10:17
6005Gustav ÅmanOK Vilse 8710:18
5977Oscar NilssonAlvesta SOK10:20
5982Melker ElofssonOK Njudung10:22
6007Daniel StåhlOK Hammaren10:25
5967Gustaf NilssonVimmerby OK10:27
5999Edvin StrandbergKalmar OK10:30
6003Oskar SvahnEksjö SOK10:33
Måns ErikssonÖstersunds OK10:35
5989Nils OttossonGävle OK10:36
5987Maxim JohanssonSol Tranås10:40
Simon FreylandEksjö SOK10:41
Adrian SkobeKalmar OK10:43
5994Axel BlomFrölunda OL10:46
5969Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro10:48
5984Anton MäkinenOK Hammaren10:51
5979Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna10:54
5973Simon GiselssonRonneby OK10:57
6036Melvin JakobssonOK Södertörn11:02
6051Robin EdlundSundsvalls OK11:04
6048Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:05
6034Alexander SchandlOK Södertörn11:07
6040Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby11:10
24562Elias RöstinSöders-Tyresö11:13
6053Erik LundStenungsunds OK11:15
6027Victor SadaranganiJärla Orientering11:18
6038Tobias AbrahamssonSundbybergs IK11:22
24550Gunnar EngströmLinköpings OK11:23
6012Johannes BladhTullinge SK11:25
6031Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK11:28
6021Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby11:31
6023Robert ColeVäsby OK11:35
6019Albin KårénSundsvalls OK11:39
6025Filip MöllerOK Södertörn11:43
6042Adam BrattTullinge SK11:46
6022Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby11:49
6029Erik KärrlanderUmedalens IF11:51
6017Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby11:54
24371Niklas SvenssonJärfälla OK11:56
6010Björn JohanssonSundsvalls OK11:57
6046Nils LundgrenSundsvalls OK12:01
24560Fredrik HanssonTäby OK12:02
6043Jonathan JylltorpLinköpings OK12:06
6015Rasmus KihlSundbybergs IK12:07
6044Martin SkärlénHaninge SOK12:12
Simon BjörklundSävedalens AIK12:14
5860Lucas GranbergOK Kåre12:15
Casper HedarOK Tor12:17
5852Charlie EliassonDalaportens OL12:21
5844Tobias ErixonOK Kullingshof12:24
5856Joar TryggöTrollhättans SOK12:27
Ludvig HolmqvistOK Tor12:29
5864Gabriel LarssonGammelstads IF12:30
5850Hugo OskarssonHalmstad OK12:33
Samuel StålnäbbDomnarvets GoIF12:35
5854Joel WiklundSträngnäs-Malmby OL12:36
Zeb PalmHJS-Vansbro OK12:38
5841Albin NorenPiteå IF Orientering12:42
Olle BergstedtMarkbygdens OK12:44
5862Pontus LindgrenVästerås SOK12:45
5832Noa SjöstrandVästerås SOK12:48
Klas JohanssonOK Tranan12:50
5837Gustav ÖstenssonOK Tranan12:51
Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF12:53
5868Axel BerglundUlricehamns OK12:54
24691Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF12:56
5858John GranathOK Kåre12:57
5843Oscar KarlssonTrollhättans SOK12:59
5848Reto GiezendannerIF Hagen13:00
5835Daniel GlimténOK Löftan13:03
5873Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF13:05
5834Markus ÖsterlundVästerås SOK13:06
5866Noah BechtelFK Friskus-Varberg13:09
Sixten TörnqvistVästerås SOK13:11
5846Viktor BergLeksands OK13:12
5872Viktor WallinOK Kåre13:15
Albin BergerDomnarvets GoIF13:17
5876Emil HornlidenUmedalens IF13:18
Emil BybergDomnarvets GoIF13:20
5874Martin DanielssonOK Kåre13:21
Gustav BjörklundIFK Mora OK13:23
5870August AbrahamssonGällstadbygdens SOK13:24
Petter BergstedtMarkbygdens OK13:26
5839Johan HolmbergIF Hagen13:27
Andreas NäslundVästerås SOK13:29

D17-20 Kort

4 590 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2339Elena CoulierCS Pertuis08:31
2353Hedvig SundstedtRasbo IK08:36
2332Linnea NybergSäterbygdens OK08:39
2344Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening08:41
2349Anna WartewigLVB Leipzig08:44
2354Yuehao LiuCrazy Young08:46
2338Kajsa IsidorssonOK Vivill08:51
2341Sophie AttingerOL Zimmerberg08:57
2337Emmi KorhonenSK Uusi08:59
2331Daria CrameriOLG Pfäffikon09:02
2343Anna UneggSU Klagenfurt09:04
2340Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstad09:07
2345Annika AttingerOL Zimmerberg09:10
2348Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä09:12
2351Lujia WangCrazy Young09:17
2330Kårhild NordstadNtnui09:20
2347Natálie ŠtemberováTatran Jablonec09:23
2336Thatsani KhampanyaCA Rosé09:25
2358Petra KollanenLynx09:28
2335Yuman LiCrazy Young09:30
2350Tine DalgaardKolding OK09:33
2333Martine JægtvikKonnerud IL09:35
2356Lovisa FurubackaOK Botnia09:38
2355Gea Øiseth BedinIndre Østfold OK09:41
2359Léna LassalleCO Ambérieu09:51
2364Carolina ErikssonOK Milan09:56
2366Maja WillénÖstersunds OK10:00
2369Vanja JohanssonOK Hammaren10:04
2360Frida ZeijlonOK Hällen10:09
2368Emma NilsssonAlvesta SOK10:13
2367Martina BraunVäxjö OK10:22
2365Matilda GraadRonneby OK10:26
2371Linnea SahlinOK Vildhussen10:31
2372Thea BadKils OK10:35
2361Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK10:48
2386Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb11:01
2395Sofie FröjdSundsvalls OK11:04
2381Lovisa LarssonTullinge SK11:10
2383Isabella NilssonGustavsbergs OK11:13
2378Josefin HersénTullinge SK11:16
2373Sofia BorgLinköpings OK11:19
2394Emma ErikssonOK Kolmården11:22
2379Elin UnanderSundsvalls OK11:25
2384Ottilia AnderssonOK Landehof11:28
2380Alicia GummessonFinspångs SOK11:34
2388Amanda MullinsSjövalla FK11:37
2385Kajsa LindqvistSelånger SOK11:40
2391Malin StrandbergGustavsbergs OK11:46
2390Thea HolmgrenUmeå OK11:49
2389Lina PonténSelånger SOK11:55
2376Therese EkmanFinspångs SOK12:01
2382Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK12:04
2374Kyra JonssonSjövalla FK12:13
2329Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:17
2319Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK12:23
2321Amanda HalvarsonLeksands OK12:29
2325Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK12:35
2323Kristin AnderssonBjursås OK12:40
2327Julia StrömUlricehamns OK12:46
2320Sofia JanssonHjobygdens OK12:58
2328Märtha LindmarkIFK Kiruna13:04
2322Alva RasmussenNyköpings OK13:15
2324Linnéa CarlssonOK Hällen13:21
2326Kristina TholerudSeskarö IF13:27

H17-20 Kort

5 340 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5786Zijie NingCrazy Young08:31
5789Dorian DialerOrienteering Innsbruck Imst08:34
5788Daria CrameriOLG Pfäffikon08:36
5774Tobias MächlerOLG Galgenen08:39
5779Anton HenningssonLunds OK08:42
5792Roman SchuhOrienteering Klosterneuburg08:45
5793Joni HemminkiRasti-Jussit08:48
5790Povel HedbergLunds OK08:50
5783Martin KoflerOrienteering Innsbruck Imst08:53
5778Göran HeinemannSV Robotron Dresden08:56
5791Martin EwerzOrienteering Innsbruck Imst08:59
5780Mikko EerolaTampereen Pyrintö09:01
5794Oskar BütikoferLjusdals OK09:04
5797Jan ErneOLG Cordoba09:07
5796Alexander Skaug YtterbølHalden SK09:13
5798Robin Van StarkenburgFK Göingarna09:15
5777Maximilian EggerOrienteering Innsbruck Imst09:18
5795Lorenz SchneggOrienteering Innsbruck Imst09:24
5775Jesper NyströmIF Thor09:26
5784Elias LarssonOK Enen09:29
5776Yngve AaenStjørdals-Blink Orientering09:32
5772Fabian SchirmerOrienteering Innsbruck Imst09:35
5782Matyáš RůtaTatran Jablonec09:38
5773Rickard DjerfHalden SK09:40
5785Vegard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø09:43
5809Elias NäslundOK Hammaren09:47
5811Anton HanssonOK Djerf09:53
5803Erik FlodmanOK Hammaren10:05
5799Emil AlpbergAlmby IK10:16
5807Emil JohanssonOK Bävern10:28
5804Victor ThörnkvistSol Tranås10:34
5801Simon BjörnehällOK Gränsen10:39
5805Rasmus Täck