Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 3, medelEtapp 4, långEtapp 5, lång, jaktstart

D21 Elit

10 590 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anna NärhiIFK Göteborg11:30:00
2Simone NiggliOl Norska11:34:12
3Anna HaatajaSK Pohjantähti11:39:03
4Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK11:42:24
5Lisa RisbyOK Kåre11:43:07
6Heini WennmanSK Pohjantähti11:43:19
7Emma BjessmoIFK Lidingö SOK11:43:41
8Anna BachmanIFK Lidingö SOK11:43:45
9Emma JohanssonDomnarvets GoIF11:46:44
10Josefin TjernlundOK Tisaren11:47:40
11Lilian ForsgrenOK Tisaren11:49:04
12Kine Hallan SteiwerHalden SK11:51:47
13Johanna ÖbergOK Linné11:52:31
14Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF11:55:46
15Alva OlssonLinköpings OK11:56:57
53Ingrid GulbrandsenNtnui11:58:26
8Linda LindkvistLeksands OK12:00:13
56Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad12:02:06
46Eveliina HirvonenPaimion Rasti12:03:20
58Siri UlvestadNydalens SK12:03:29
33Alexandra EnlundIF Femman12:04:14
55Ellinor TjernlundOK Tisaren12:04:46
39Frida SandbergStora Tuna OK12:05:33
22Louise LundgrenVäxjö OK12:07:03
65Helena KarlssonIFK Lidingö SOK12:10:20
2Jessica HallidayDomnarvets GoIF12:10:25
10Kajsa RisbyOK Kåre12:10:57
30Rebecka HeinrupTullinge SK12:11:39
75Sara HagströmIFK Göteborg12:12:16
59Marttiina JoensuuSK Pohjantähti12:12:47
51Tilda JohanssonOK Orion12:15:10
60Lovisa PerssonOK Tisaren12:16:06
44Tiia IstolahtiMS Parma12:17:09
20Elin ClassonOK Orinto12:18:00
61Sara EskilssonAlfta-Ösa OK12:18:17
45Matleena BoströmIFK Lidingö SOK12:18:18
35Magdalena OlssonStora Tuna OK12:18:36
25Anna Dahlgren RosenJärla Orientering12:19:25
48Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna12:20:45
52Enni JalavaTurun Suunnistajat12:23:44
17Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna12:24:12
32Deborah StadlerIFK Göteborg12:28:28
28Kristin HylanderNyköpings OK12:29:01
1Ida HylanderNyköpings OK12:29:37
38Louise MarkstedtOK Södertörn12:30:12
19Maria BjörklundStora Tuna OK12:30:30
41Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF12:30:37
36Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad12:31:53
54Sandrine MuellerOLK Argus12:33:11
11Johanka ŠimkováIFK Mora OK12:33:52
21Josefine KlintbergOK Ravinen12:36:22
40Katrin MuellerIFK Lidingö SOK12:41:28
43Susanna TervoIFK Lidingö SOK12:44:13
37Marthe GløersenBækkelagets SK12:44:20
18Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF12:47:48
23Hedwig HaasSundsvalls OK12:48:40
27Sanna SkoogKils OK12:50:54
13Lisa AnderssonÄrla IF12:51:44
14Julia DavidssonÄrla IF12:58:15
42Kate MorrisonOK Linné13:00:00
3Josefin ErlandssonOK Milan13:00:15
26Vanessa FrickerStora Tuna OK13:00:30
47Aislinn PrendergastAustralia13:00:45
5Stina NeroMullsjö SOK13:01:00
31Noora HyyrynenKouvolan Suunnistajat13:01:15
24Maiki MaalbergOK Võru13:01:30
68Kirsi NurmiIFK Göteborg13:01:45
6Tanja HäfeliNWK Be/So13:02:00
12Vilde MalmeiNtnui13:02:15
50Andrea SvenssonOK Tisaren13:02:30
9Marita HotzOLK Argus13:02:45
34Kristin OlovssonOK Linné13:03:00
7Sonja MellbergNtnui13:03:15
49Agnes LeoHalden SK13:03:30
16Elin PetterssonIFK Göteborg13:03:45
15Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro13:04:00
69Elin MånssonIFK Göteborg13:04:15
29Annika BillstamOK Linné13:04:30

H21 Elit

12 880 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Magne DæhliHalden SK11:45:00
2Leonid NovikovHiidenkiertäjät11:49:20
3Albin RidefeltOK Linné11:51:15
4Ruslan GlebovOK Ravinen11:52:09
5Emil SvenskStora Tuna OK11:58:56
6Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg11:59:42
7William LindMalungs OK Skogsmårdarna12:00:02
8Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro12:00:36
9Anton JohanssonOK Orion12:01:57
10Olle KaleredStora Tuna OK12:04:02
11Torgeir NørbechIL Tyrving12:04:49
12Anton SjökvistStora Tuna OK12:05:57
13Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF12:06:15
14Jo Forseth IndgaardFrol IL12:09:46
15Ola MartnerOK PAN-Kristianstad12:10:02
123Jens RönnolsJärla Orientering12:10:42
112Simon HectorSnättringe SK12:11:20
149Rassmus AnderssonOK Linné12:11:44
132Joakim SvenskStora Tuna OK12:13:05
127Audun HeimdalNtnui12:13:59
101Johan HögstrandIFK Göteborg12:14:07
135Santeri SilvennoinenKalevan Rasti12:14:44
131Hans Petter MathisenFredrikstad SK12:15:38
121Andreas SølbergIFK Göteborg12:16:00
91Marcus MillegårdSävedalens AIK12:18:52
146Max Peter BejmerIFK Göteborg12:19:10
134Karl WalheimÄrla IF12:19:15
88Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna12:19:16
126Mårten BoströmIFK Lidingö SOK12:19:16
109Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro12:20:32
137Jens WängdahlIFK Göteborg12:21:24
102Erik AnderssonOK Orion12:22:14
145Hector HainesIFK Lidingö SOK12:22:19
125Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat12:22:59
81Johan HöijOK Linné12:23:14
129Anton KuukkaTampereen Pyrintö12:23:24
139Sven AschwandenStora Tuna OK12:24:01
115Daniel RoosAttunda OK12:25:23
89Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK12:26:20
86David LingforsOK Linné12:27:01
128Pascal BuchsANCO / Tampereen Pyrintö12:27:39
130Olai Stensland LillevoldNtnui12:28:25
124Filip GrahnHestra IF12:28:59
140Alexander ChepelinHalden SK12:29:09
85Kalle BergmanOK Ravinen12:30:04
114Erik ClassonOK Orinto12:30:20
82Henrik JonssonÄrla IF12:31:01
87Jonas GustafssonOK Kåre12:31:30
118Juha SorvistoVaajakosken Terä12:32:02
120Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:32:03
110Niklas AldénOK Linné12:34:17
90Daniel AttåsOK Tisaren12:35:13
96Mathias HallménOK Denseln12:35:29
98Albin LillieströmOK Roxen12:38:22
119Jakob AnderssonOK Linné12:39:44
116Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna12:40:53
106Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering12:42:45
93Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK12:43:51
84Emil AnderssonÄrla IF12:45:53
103Anton ForsbergStora Tuna OK12:46:31
133Anders VisterNydalens SK12:47:36
111Johan TörnrothHestra IF12:47:58
113Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK12:50:41
100Oskar AndrénOK Tisaren12:52:44
104Andreas BerganderEksjö SOK12:57:22
105Flavio PoltéraSnättringe SK13:04:37
117Oskar DanielsAttunda OK13:06:41
122Elias T. MølnvikNtnui13:15:00
152Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat13:15:15
108Ollipekka HeikkiläHelsingin Suunnistajat13:15:30
150Fredrik BakkmanIFK Göteborg13:15:45
136Jere PajunenIFK Lidingö SOK13:16:15
94Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF13:16:30
107Ville JohanssonOK Kolmården13:16:45
160Olav LundanesPaimion Rasti13:17:00
95Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF13:17:15
99Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna13:17:30
147Rudolfs ZernisÄrla IF13:17:45
158Johan RunessonTampereen Pyrintö13:18:00
157Eskil KinnebergIFK Göteborg13:18:15

D20 Elit

7 760 m, 112 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229Ronja JungåkerOK Kåre10:01:31
1Anu TuomistoVaasan Suunnistajat10:45:00
2Hanna HugossonSundsvalls OK10:46:11
3Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä10:53:11
4Ane DyrkornEiker OL10:56:27
5Ida ØbroOK Orion10:57:19
6Hanna HänströmOK Ravinen10:58:44
7Anni HaanpääTampereen Pyrintö10:58:58
8Ida-Marie CederbergPargas IF10:59:05
9Vilma von KrusenstiernaOK Kåre11:00:21
10Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF11:02:39
11Synne StrandAsker SK11:03:38
12Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF11:03:57
13Emma HagrotTäby OK11:04:13
14Tuuli HeikkiläLynx11:05:23
15Lisa JohanssonOK Tranan11:05:31
272Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF11:06:57
211Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf11:08:04
260Klara AxelssonEksjö SOK11:09:29
208Jasmiina RantalaRasti-Lukko11:09:50
214Malin SandstadFreidig11:13:16
195Gabriella S BerganderEksjö SOK11:14:58
167Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK11:15:20
175Amanda StrandvallIF Minken11:15:56
200Rebecca WaldenfjordOK Ravinen11:16:20
247Emma PetterssonOK Roxen11:17:12
186Janina DonnerOK7711:18:48
172Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad11:18:56
250Heidi PlitEspoon Suunta11:20:00
202Jenny WegebroSundsvalls OK11:20:18
255Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna11:21:50
227Margrethe WisløffAsker SK11:22:21
222Sara NivaSK Pohjantähti11:22:32
242Myrra CarlssonOK Orion11:23:38
261Sanni NorrbackaLynx11:24:55
259Siri NyfelerOLG Thun11:25:42
268Ragnhild EideByåsen IL11:25:58
232Hanna KjellinForsa OK11:27:56
236Lisa BerggrenOK Kolmården11:28:48
177Heini RintanenTampereen Pyrintö11:29:07
220Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna11:30:05
218Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL11:31:30
234Tova OlssonIK Hakarpspojkarna11:33:48
161Fanny SundbladEksjö SOK11:34:58
219Satu TuomistoVaasan Suunnistajat11:35:23
246Klara DjerfLerums SOK11:36:01
182Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:37:05
256Stina NordinSundsvalls OK11:37:52
203Kim HadornNWK Be/So11:38:00
185Karoline AuneHalden SK11:40:43
221Oda J SikkelandIL Tyrving11:41:13
264Lara MolloyWellington Orienteering Club11:42:49
174Emma BlixtOK Hammaren11:46:13
217Kristina TedhamreSnättringe SK11:48:43
204Tonje Aasheim NymarkNtnui11:49:47
192Mara BrüggerNWK Be/So11:51:16
243Jonna JungåkerSundsvalls OK11:51:43
225Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss11:51:55
169Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna11:53:12
197Alli HaavistoTurun Suunnistajat11:53:20
251Moa WestbladOK Ravinen11:53:41
241Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK11:55:47
191Maria ErikssonEds SK11:56:01
206Tara MelhuishAustralia11:58:06
258Saga SanderOK Milan11:58:27
183Nora Synnøve WoxholthAsker SK12:00:13
270Laura KingScottish Junior Squad12:01:55
189Sophie GraberOLK Argus12:07:14
163Moa HanssonBredaryds SOK12:09:27
166Sofia WestinVittjärvs IK12:13:13
194Flavia LehmannOLG Murten12:15:00
170Line SølbergOK Tisaren12:15:15
223Anna ChelnovaNorthern Wind12:15:30
193Andrea SchulerOLG Goldau12:15:45
257Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat12:16:00
187Johanna GuståsLinköpings OK12:16:15
239Elsa HolmgårdKils OK12:16:30
171Agnethe HasliGjø-Vard OL12:16:45
233Johanna RundqvistOK Nackhe12:17:00
224Céline GuillandOLG Murten12:17:15
201Wilma JanssonVänersborgs SK12:17:30
263Amy NymalmPargas IF12:17:45
178Riina JordiOLG Hondrich12:18:00
190Ingvild FleisjeLillomarka OL12:18:15
198Saskia BuchmüllerOLG Kakowa12:18:30
271Lise TermansenOK Pan Århus12:18:45
168Jael WältiNWK Be/So12:19:00
188Maria PrestbøenSandefjord OK12:19:15
213Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Club12:19:30
254Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering12:19:45
245Elin LundgrenVittjärvs IK12:20:00
231Thea Sildnes BaklidKonnerud IL12:20:15
196Hannah MalmeiNtnui12:20:30
176Lea StäubleOLG Galgenen12:20:45
248Ellen SkoogOK Hammaren12:21:00
240Amelia SkalbergBredaryds SOK12:21:15
238Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmark12:21:30
253Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat12:21:45
199Sunniva OmdalSandnes IL12:22:00
269Sanna FasthEksjö SOK12:22:15
162Amanda KarlssonOK Ravinen12:22:30
181Vilma BlennowFalköpings AIK OK12:22:45
210Caroline PigerreUgly Gully Orienteers12:23:00
244Stina ErikssonJönköpings OK12:23:15
249Julianne BarbenANCO12:23:30
216Tilla Farnes HennumAsker SK12:23:45
209Chloé DudoignonOK Hällen12:24:00
165Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering12:24:15
226Johanna HagströmFalköpings AIK OK12:24:30
184Karine VestølVegårshei IL12:24:45
237Vera MelkildFreidig12:25:00
173Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK12:25:15

H20 Elit

10 120 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre10:00:00
2Simon ImarkTullinge SK10:00:28
3Elias JonssonNydalens SK10:10:36
4Akseli RuoholaMS Parma10:11:09
5Mathieu PerrinOK Denseln10:12:12
6Kasper FosserIFK Göteborg10:14:09
7Tomas KrivdaTullinge SK10:20:29
8Oliwer LundbergOK Bävern10:21:49
9Jørgen BaklidKonnerud IL10:21:51
10Andrin GründlerVaajakosken Terä10:22:06
11Jesper SvenskStora Tuna OK10:22:12
12Erling HjermstadFossum IF10:24:44
13Sebastian DalandKristiansand OK10:26:29
14Erik HerneOK Ravinen10:26:55
15Lukas LundgrenVäxjö OK10:27:06
346Felix AxelssonMarkbygdens OK10:27:56
282Henning SjökvistStora Tuna OK10:28:42
340Reto EggerOL NWK ZH/SH10:28:46
355Oscar JohanssonKarlskrona SOK10:29:44
302Filip TrofastBredaryds SOK10:31:39
316Ludvig EkNyköpings OK10:31:43
363Elias Bäcklund EkvallHalden SK10:32:00
328Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus10:32:07
324Simon SchusterIFK Lidingö SOK10:32:14
354Victor ImarkTullinge SK10:32:30
303Niklas CarlssonSundbybergs IK10:33:51
392Timo SuterEksjö SOK10:33:51
311August MollénOK Denseln10:34:19
366Robin SalénBergnäsets AIK10:34:20
329Axel GranqvistOK Ravinen10:35:12
387Tino PolsiniEksjö SOK10:35:38
289Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna10:35:57
325Tarjei HoloFossum IF10:36:16
285Andreas JonssonOK Orion10:37:03
386Andreas UllerKils OK10:37:25
284Aaro AhoValkeakosken Haka10:38:17
360Otto StuhlhoferOK Landehof10:38:38
315Hugo LillieströmOK Roxen10:39:18
290Håvard EidsmoIFK Göteborg10:41:06
394Martin Borge HeirFossum IF10:42:02
358Styrk KamsvågIL Tyrving10:42:16
286Oscar LyngenFreidig10:42:21
381Vegard GulbrandsenAsker SK10:42:46
368Carl CarlssonNyköpings OK10:42:54
398Mathias BlaiseCA Rosé10:43:22
374Nils Hammaräng GripOK Orion10:43:59
298Jonas AnderssonOK Roxen10:44:15
385Aaro JulkunenMS Parma10:45:30
297Emil PetterssonKarlskrona SOK10:46:02
370Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot10:46:06
322Johan OlsonIK Uven10:49:16
377Victor HelgessonHestra IF10:49:49
296Albin AlsiöIF Hagen10:50:16
395Patrick JaffeMelbourne Forest Racers10:50:17
331Freddie CarcasScottish Junior Squad10:53:02
300Johan WehlinSkogspojkarnas OK10:53:07
365Olle GrywenzOK Linné10:53:13
314Olof SkoglundKils OK10:54:27
313Johan EdenhamnLänna IF10:54:37
306Olle JosarpOK Tisaren10:55:01
347Miika NurmiVaasan Suunnistajat10:55:22
376Oskar EdvardssonJärfälla OK10:55:51
396Kacper KucaOK Kolmården10:56:07
364Axel HalvarssonKarlskrona SOK10:56:30
357Fritjof AxelssonFK Göingarna10:57:19
390Nico KastnerOK Oachkatzlschwoaf11:00:25
400Eddie NarbettScottish Junior Squad11:00:42
330Semen PetrovNord West11:02:24
308Oskar ForsbergTullinge SK11:03:12
650Clemens WolframEksjö SOK11:03:55
375Matias SalonenHelsingin Suunnistajat11:05:28
321Tom LinesScottish Junior Squad11:07:27
393Nicola MüllerIFK Mora OK11:08:44
291Sandro SchmidOK Linné11:09:25
336Csaba GerberBussola OK11:09:28
348Olle HedmanIF Hagen11:10:43
351Espen Samuelsen SkiriBodø Orientering11:10:54
299Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett11:12:48
342Otso WesterlundKoovee11:13:18
281Viktor SkoogKils OK11:14:43
288Isak PrellnerSkåneslättens OL11:15:05
651Albin AnderssonOK Ravinen11:18:05
378Albin BjörnuddIFK Umeå11:20:09
323Arvid ClaessonJönköpings OK11:24:34
343Johan HagströmerOK Hällen11:24:55
312Atte NokkaRasti 8811:26:16
307Tord StrandKongsberg OL11:28:34
382Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna11:28:53
309Carl HolmbergIF Hagen11:30:00
301Väinö JohanssonKoovee11:30:15
283Even-Johan KaspersenMo o-klubb11:30:30
371Simon DahlbergOK Nolaskogsarna11:30:45
384Hampus NyströmIF Hagen11:31:00
361Aleks HiidenhoviMS Parma11:31:15
379Christopher WilestedtAttunda OK11:31:30
295Emil GrehnOK Rodhen11:31:45
389Mehmet Emin AvcilEONTOURS11:32:00
334Michael SvobodaFoothills Wanderers O Club11:32:15
294Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK11:32:30
383Oskar Spets StorhovFreidig11:32:45
320Viktor WassénHalden SK11:33:00
292Alvar PalménEspoon Suunta11:33:15
353Martin MörsellOK Kåre11:33:45
287Erlend BrendstuenHalden SK11:34:00
305Andrin WeyOL NWK ZH/SH11:34:15
345Tuve MöllerOK Linné11:34:30
327Georg GröllEksjö SOK11:34:45
318Gustav ÖhgrenOK Kåre11:35:00
372Lars SolliMo o-klubb11:35:15
341Mathias GløersenBækkelagets SK11:35:30
373Olav Milian Schmitt GranNtnui11:35:45
293Aapo ViippolaOulun Tarmo11:36:00
337Raphael MasliahLOV11:36:15
319Adam SegerslättSkåneslättens OL11:36:30
356Emil LjungemyrOK Kolmården11:36:45
388Henrik JohannessonStora Tuna OK11:37:00
380Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:37:15
317Mads Møller SkaugOK Pan Århus11:37:30
310Simon LarssonOK Hällen11:37:45
352Andrin BieriOL NWK ZH/SH11:38:00

D18 Elit

6 220 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Siiri SilvennoinenKalevan Rasti09:00:00
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna09:06:11
3Maria MäättänenEspoon Suunta09:09:58
4Frida VikströmSundsvalls OK09:10:02
5Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat09:13:41
6Hanna WeyOL NWK ZH/SH09:15:52
7Tilde BacklundOK Södertörn09:16:04
8Csilla GárdonyiMOM Budapest09:19:06
9Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat09:19:33
10Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK09:19:40
11Ella OlssonGrycksbo IF OK09:19:47
12Tilda ÖstbergStora Tuna OK09:19:56
13Aurora GjølsjøOK Moss09:19:58
14Siri SuterEksjö SOK09:20:02
15Katja BrütschOL NWK ZH/SH09:21:52
450Siana SennEspoon Suunta09:23:52
497Ronja HuggForsa OK09:25:10
481Tale StrandKongsberg OL09:25:41
468Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna09:26:59
408Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK09:29:01
493Alicia LundgrenVäxjö OK09:29:40
456Ella SjöbergTullinge SK09:31:24
475Moa AlsiöIF Hagen09:33:32
496Irmalinn NilssonHärlövs IF09:34:04
510Anja ProbstOl Norska09:35:55
457Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna09:36:45
427Lotta WeyhenmeyerIF Thor09:37:47
452Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF09:38:18
469Åsne Naadland HoloFossum IF09:40:03
492Ane Sofie KroghOppsal Orientering09:40:12
401Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot09:43:28
512Andrea RanvikKonnerud IL09:43:28
416Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä09:43:58
491Frida JohanssonOK Djerf09:45:46
498Johanna NilssonKungälvs OK09:46:27
478Sanni HaikonenUlvilan Ura09:47:20
479Julia RangertIK Hakarpspojkarna09:47:31
449Corina HüniOLG Thun09:47:32
516Eline GemperleOLK Argus09:47:36
514Marlin HaavengenKongsberg OL09:48:37
482Emilia EngelOK Ravinen09:49:08
480Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti09:49:12
434Alva RingiOK Kåre09:49:20
442Elin SchagerströmGarphyttans IF09:49:34
472Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF09:49:45
411Lovisa LagerHalmstad OK09:50:35
486Linnea SkalbergBredaryds SOK09:52:04
508Hanna LindgrenIF Femman09:52:15
505Tove EkströmLinköpings OK09:53:36
471Maja KindlundOK Tranan09:53:57
445Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK09:54:01
495Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett09:54:07
410Elin LindbladOK Djerf09:54:46
428Matilda TorrkullaIF Femman09:55:15
490Tilde EngbergHärnösands OK09:56:18
405Hanna LagerbergOK Södertörn09:56:46
460Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF09:56:46
433Ebba HjertbergHestra IF09:58:24
447Tindra JernströmAvesta OK09:58:48
455Lea WidmerOL NWK ZH/SH09:58:55
444Signe NilssonNyköpings OK09:59:16
438Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat10:01:19
421Hilda AxelssonFK Göingarna10:01:54
435Jenny VirtalaPargas IF10:02:01
430Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:02:16
484Karin ModinBromma-Vällingby SOK10:02:26
489Lene Berg HanssenByåsen IL10:03:28
423Ingvild LangeggenKongsberg OL10:03:35
463Elin SvenssonOK Älme10:03:45
419Malin KristianssonTrollhättans SOK10:03:49
425Amanda JanssonOK Djerf10:04:48
409Karoline BjørnerødOK Moss10:05:35
403Maja PorleVäxjö OK10:06:16
422Sofia JohanssonOK Skärmen10:06:26
413Elsa ChristofferssonOK Renen10:07:06
473Flurina BieriOL NWK ZH/SH10:08:38
499Ebba JensenSkåneslättens OL10:09:08
431Malva SteenOK Enen10:10:05
446Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK10:10:24
437Frida HectorSnättringe SK10:10:27
424Hedda Raadal BjørloHalden SK10:11:06
436Ella AnderssonOK Södertörn10:11:15
443Tindra HjortFalköpings AIK OK10:13:08
415Hanna JohannessonRonneby OK10:14:27
414Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:15:10
420Agnes BromanOK Roslagen10:15:46
500Magdalena NilssonHögåkers OK10:15:51
454Vera ChiusoleEksjö SOK10:17:58
402Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima10:18:10
474Anna Øfsthus GravirAsker SK10:21:12
506Elvira WildheimFK Friskus-Varberg10:21:44
412Tora IndregardIL BUL-Tromsø10:22:56
465Stina JohanssonOK Bävern10:23:12
504Moa KarlssonStorviks IF10:28:25
483Elina HansonKungälvs OK10:30:00
464Ellika GrothKungälvs OK10:30:15
439Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH10:30:30
426Karen Hoel JomaasFossum IF10:30:45
476Emma HedlundOK Renen10:31:00
488Ylva SandénOK Södertörn10:31:15
441Linnéa GustafssonOK Hällen10:31:30
418Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF10:31:45
406Vera RolfssonSkarpnäcks OL10:32:00
466Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering10:32:15
467Idunn StrandIL BUL-Tromsø10:32:30
485Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø10:32:45
501Anniken RanvikKonnerud IL10:33:00
461Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:33:15
429Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:33:30
462Linda RennerOK Södertörn10:33:45
470Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:34:00
407Maja MörthLeksands OK10:34:15
503Anna GomanVesaisen Pojat10:34:30
459Tove PetterssonOK Roxen10:34:45
440Elise AusenPorsgrunn OL10:35:00
448Jenny BaklidKonnerud IL10:35:15
502Anna LuegerSU Schöckl Orienteering10:35:30
517Alva SonessonFalköpings AIK OK10:35:45
477Elin EdströmHärnösands OK10:36:00
453Erika Källvik Leufv'enÅmåls OK10:36:15

H18 Elit

7 470 m, 118 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Viktor SvenskStora Tuna OK09:15:00
2Erik HannrupIF Thor09:17:26
3Sander ArntzenAsker SK09:20:14
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK09:21:03
5Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima09:21:56
6Søren Thrane ØdumIFK Göteborg09:22:54
7Gustav RuneforsVäxjö OK09:23:36
8Lukas OlmKils OK09:23:46
9Aslak HeimdalKonnerud IL09:24:23
10Alastair ThomasWCOC09:27:14
11Isak JonssonNydalens SK09:28:50
12Mattia GründlerSuunta Jyväskylä09:28:56
13Oskari SilvennoinenKalevan Rasti09:29:24
14Simon FriskJärla Orientering09:29:42
15Niels Christian HellerudHalden SK09:29:42
623Leo JohanssonOK Kolmården09:31:37
598Benjamin NäslundSkogslöparna09:33:22
569Eskil FrøislandVang OL09:35:12
604Joar HertinIK Hakarpspojkarna09:35:20
637Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät09:35:51
575Samuel PihlströmOK Landehof09:36:00
565Albin FalkNyköpings OK09:36:09
597Juuso ViskariLynx09:36:18
554Vegard KittilsenFreidig09:36:30
587Carl JosefssonSävedalens AIK09:36:54
544Oscar ModigOK PAN-Kristianstad09:38:07
626Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat09:38:09
617Marcus CarlssonIF Hagen09:38:13
628Johan CallebergSnättringe SK09:38:17
601Philip CarlssonNyköpings OK09:40:06
585Fredrik HamreforsVästerås SOK09:40:07
613Jonny DonnerOK7709:40:28
611Vesa NokkaRasti 8809:40:51
622Gustav OlssonOK Orion09:41:02
633Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK09:41:03
603Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb09:41:46
602Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikot (jrv)09:43:29
621Oskar NymanOK Tyr09:43:39
594Antton SankeloLapuan Virkiä09:44:11
530Silas HutzliOL Regio Wil09:44:13
522Jesper LidmarSnättringe SK09:44:15
546Tim JohanssonFK Friskus-Varberg09:46:11
591Simen Spets StorhovFreidig09:46:23
563Henrik AsklöfTampereen Pyrintö09:48:13
612Isac EricssonVäxjö OK09:48:45
589Filip BengtssonOK Orion09:49:11
596Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna09:50:23
582Valtteri KankainenSotkamon Jymy09:51:01
608Victor HanssonJönköpings OK09:51:51
631Emanuel HerberthsonLinköpings OK09:52:07
538Axel OlssonIF Hagen09:52:30
629Duncan RobertsonSvaide Roma SOK09:53:43
567Gabriel SturessonLerums SOK09:54:07
557Lars SandstadFreidig09:54:19
566Jonathan UllerKils OK09:54:47
588Arvid WesterbergOK Kolmården09:54:51
595Alfred PetterssonMullsjö SOK09:55:05
545Hugo StrömMullsjö SOK09:55:06
534Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna09:56:07
550Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF09:57:01
521Jonatan StåhlSundbybergs IK09:57:33
625Melker ForsbergKFUM Örebro OK09:59:36
552Mattis PerssonEksjö SOK10:00:04
627Even LindaasVang OL10:00:09
592Oscar StenbackaOK7710:01:09
570Albin TollOK Njudung10:01:22
547Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna10:01:59
610Lasse ViiloTampereen Pyrintö10:02:56
523Simon HardenFK Boken10:03:05
556Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:03:32
562Johan LangerakJärfälla OK10:03:43
577Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK10:03:48
528Njaal Ellegaard MelbyVang OL10:04:20
600Linus KristianssonTrollhättans SOK10:05:08
531Johannes ÖhgrenOK Kåre10:06:15
635Anton SilierJärfälla OK10:06:44
560Mattias IvarezOK Södertörn10:07:08
584Hugo DjurstedtEksjö SOK10:08:25
639Henrik Fredriksen AasAsker SK10:09:13
561Hugo JakobssonEksjö SOK10:10:00
574Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus10:13:21
568Cedrik SandellOK Raseborg10:13:26
586Anton HänströmTäby OK10:14:09
524Corino WyderOLC Kapreolo10:15:08
541Lukas KatvalaKarlskrona SOK10:15:52
619William LundstedtMullsjö SOK10:18:37
526Otto GripenbergIF Brahe10:19:51
605Michal BoranekUSK Praha10:21:12
525Jakob SjöbergGävle OK10:23:02
536Albin KronkvistÖrkelljunga FK10:24:39
537Miika TalaHelsingin Suunnistajat10:25:23
539Trym IslandOL Tønsberg og Omegn10:26:18
583Arvid UmegårdLånghundra IF10:28:09
620Petter Liabakk EriksenByåsen IL10:35:22
535Morten Krona HaflanOL Tønsberg og Omegn10:36:50
615Jostein Svaland DaleVang OL10:37:47
618Anton Werner LøhndorfSøllerød OK10:38:24
609Elias ÖhmanGjø-Vard OL10:39:18
533Kristian Fredrik LynumFreidig10:45:00
558Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø10:45:15
593Algot NajvikOK PAN-Kristianstad10:45:30
553Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK10:45:45
564Oscar Sig TranbergSilkeborg OK10:46:00
551Shahar SheferO-Ringen Academy ( Israel )10:46:15
616Adrian VartiaOK Löftan10:46:45
571Emils ZernisÄrla IF10:47:00
614Johan Kristian UndelandIF Sturla 10:47:15
640Rotem YogevO-Ringen Academy ( Israel )10:47:30
624Felix PerssonHaninge SOK10:47:45
529Daniel BogrenIF Hagen10:48:00
573Jonas SoldiniEksjö SOK10:48:15
532William NilssonNyköpings OK10:48:30
549Gaute Kvittum NytrøenTynset IF10:48:45
590Olof LjunggrenLinköpings OK10:49:00
607Mats EidsmoFreidig10:49:15
630Jo Even KolstadFreidig10:49:30
579Morten Örnhagen JørgensenOK Snab10:49:45
540Eirik BlågestadIndre Østfold OK10:50:00

D21 Lång

8 290 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Maria MagnussonSävedalens AIK09:30:00
2Beata FalkOK Kåre09:45:54
3Sofia LönnkvistTullinge SK09:47:10
4Evelina WickbomVittjärvs IK09:55:59
5Rebecka LindbergOK Roslagen09:57:46
6Rebecka OlssonOK Linné10:00:18
7Galina RybediukHellas Orientering10:01:31
8Maria SjölanderOK Rodhen10:06:10
9Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF10:16:49
10Anna StällbergTullinge SK10:18:08
11Johanna SjölundSundsvalls OK10:21:30
12Noëmi CernyOLK Argus10:22:05
13Erica PetterssonIFK Göteborg10:24:55
14Linn BrännebyÄrla IF10:27:39
15Ida WillénFalköpings AIK OK10:32:43
13131Véronique RuppenthalOLG Chur10:37:53
13117Katarina SvahnIFK Mora OK10:38:09
13181Lovisa NilssonSävedalens AIK10:38:54
13177Klara YngvessonUmeå OK10:39:41
13127Åshild KolstadNtnui10:39:48
13141Pernilla OlssonSkåneslättens OL10:42:43
13170Elin HögstrandIFK Göteborg10:47:07
13176Emma AnderssonSävedalens AIK10:52:22
13121Karolina BorankovaUSK Praha10:55:20
13178Kajsa HammarströmLinköpings OK10:56:17
13103Hanna ErikssonIFK Mora OK11:00:00
24393Frida JunegardTullinge SK11:00:15
13119Jenny LindbergVandrarringen11:00:30
13157Frida GustafssonIFK Göteborg11:00:45
13173Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:01:00
13174Viktoria HelmerssonOK Ravinen11:01:15
13137Annika RidellIF Thor11:01:30
13126Sophie WältiANCO11:01:45
13138Mari TroengLagan Valley Orienteers11:02:00
13139Patrizia KöpfliOLV Luzern11:02:15
13125Eliana KöpfliOLV Luzern11:02:30
13135Ingrid KurzOL Biel Seeland11:02:45
13109Johanna EngströmOK Hällen11:03:00
13133Martina KyburzThurgorienta11:03:15
13113Matilda AnderssonOK Kåre11:03:30
13136Junia BirgerssonVisborgs OK11:03:45
13124Heike TorgglerSC Meran Italy11:04:00
13165Anna GustafssonIFK Göteborg11:04:15
13123Lovisa LarssonOK Linné11:04:30
13105Ebba AskeljungOK Klemmingen11:04:45
13168Jenny BengtssonSävedalens AIK11:05:00

H21 Lång-1

11 650 m, 161 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:30:00
2Lukas PetersonIFK Umeå11:49:10
3Daniel NilssonNyköpings OK11:50:42
4Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:51:44
5Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna11:51:56
6Antti ParjanneLynx11:57:43
7Jarno ParkkinenKoovee11:59:39
8Erik BlomgrenStora Tuna OK12:00:04
9Heino OllinSävedalens AIK12:01:46
10Robbin KantarpÄrla IF12:02:24
11Oskar LeinonenOK Kolmården12:05:35
12Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna12:05:42
13Erik BomanGävle OK12:06:13
14Hans PerssonIFK Umeå12:06:53
15Ola SvahnIFK Mora OK12:07:00
13201Jonas EngströmOK Hällen12:07:31
Lucas SundbladEksjö SOK12:07:56
13331Markus HederskogIK Hakarpspojkarna12:09:00
13199Linus RappIFK Mora OK12:09:22
13361Magnus GlänneforsTullinge SK12:09:41
13386Martin HederskogIFK Umeå12:09:57
Lasse KauttoVaajakosken Terä12:13:32
13232Johan HellmanVänersborgs SK12:14:15
13308Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna12:14:53
13261Juha HyyryläinenAnttolan Urheilijat12:15:54
Arvid NordIK Hakarpspojkarna12:17:24
Emil ÅbergOK Kåre12:18:13
13395Erik MartinssonLinköpings OK12:20:56
13321Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK12:23:53
13363Joel SjölanderIFK Umeå12:24:32
Oscar VångellÄrla IF12:25:10
13187Simon AnderssonTrollhättans SOK12:25:29
Ludvig ErikssonKils OK12:26:32
13219Gustaf SundbüeOK Hällen12:26:50
13393Leonas MockunasHellas Orientering12:27:21
13293Jyri UusitaloPellon Ponsi12:29:10
13389Mikael AnderssonOK Kolmården12:30:16
24099Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL12:30:51
13376Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK12:30:57
13349Oscar BjörckJärla Orientering12:31:09
25547Simon WikströmOK PAN-Kristianstad12:31:11
24547Love BerzellOK Ravinen12:31:48
24556Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna12:31:48
13256Nils EyerNWK Be/So12:34:59
13291Ken PeetersOK Linné12:35:36
Filip KarlssonIF Hagen12:35:39
13247Simen Hjalmar WästlundBækkelagets SK12:36:28
13344Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK12:37:09
13217Markus LarssonHestra IF12:37:34
13365Anders AxlingSundsvalls OK12:37:46
13329Martin DjerfIK Hakarpspojkarna12:39:09
Benjamin EdlundHestra IF12:39:29
13354Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK12:39:57
24579Fredrik WennermarkSävedalens AIK12:42:55
13304Mattias KarlssonVäxjö OK12:43:32
Cyril BucherNWK Be/So12:43:50
13357Christian Faruga KarldénKvillebyns SK12:45:31
24448Karl EngesAttunda OK12:46:47
27553Jacob ErikssonKFUM Örebro OK12:47:25
13346Niklas OlssonLinköpings OK12:48:12
13226Anders ÖsterlundVästerås SOK12:51:54
13243Simon AnderssonOK Rodhen12:54:50
13333Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna12:57:39
13209Kasper WestmanVästerås SOK12:59:34
13207Erik GustafssonNtnui12:59:36
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna13:00:00
13262Gustaf WennerbergOK PAN-Kristianstad13:00:15
13384Mikael NilssonSnättringe SK13:00:30
13231Fabian WennerbergOK Klyftamo13:00:45
13221Markus LangStora Tuna OK13:01:00
13228Albert AskengrenBergnäsets AIK13:01:15
26600Jonas AnderssonStora Tuna OK13:01:30
13250Torbjörn JakobssonOK Rodhen13:01:45
27363Olle NilssonOK Linné13:02:00
13271Erik BjörklundOK Linné13:02:15
13299Sven KleinGlobi OK13:02:30
Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät13:02:45
13193Erik MemmiHalmstad OK13:03:00
Paul FluckigerANCO13:03:15
13195Martin LarssonHestra IF13:03:30
John KumlinIK Ymer13:03:45
13252Niclas TjernlundSkåneslättens OL13:04:00
13288Josh BeechEspoon Suunta13:04:15
13184Viktor SilvemarkÄrla IF13:04:30
13282Florian MoserNWK Be/So13:04:45
Jesper LysellRehns BK13:05:00
13197Adam GeorgssonKarlskrona SOK13:05:15
13382Sven EngströmLinköpings OK13:05:30
13286Jakob Kalvig SkoganNtnui13:05:45
13203Christoffer JohanssonTrollhättans SOK13:06:00
13359Maxime BonneauLinköpings OK13:06:15
13380Victor BergstrandLinköpings OK13:06:30
13275Daniel PekSlavia Hradec Kralove13:06:45
13367Robert JohanssonTäby OK13:07:00
13264Samuel HedlundLånghundra IF13:07:15
13318Mikael PihelOK Tisaren13:07:30
Øyvind WiggenByåsen IL13:07:45
Jesper SjögrenHestra IF13:08:00
13352Johan FröbergTjalve IF Norrköping13:08:15
13297Viljam GrahnIF Femman13:08:30
13273Håvard Mo VaadalNtnui13:08:45
13213Erik SkärbergVänersborgs SK13:09:00
13278Ulrik ImbergOK Linné13:09:15
Nick GebertOLK Wiggertal13:09:30
25234Jarrah DayTampereen Pyrintö13:09:45
13253Patrick HigginsLagan Valley Orienteers13:10:00
13373Henric FröbergTjalve IF Norrköping13:10:15
Kari-Pekka SeppänenRastikarhut13:10:30
13259Dominik HaasGlobi OK13:10:45
13326Erik DahlqvistStorviks IF13:11:00
13245Vojtech NetukaSlavia Hradec Kralove13:11:15
13230Joel JohnssonOK Nackhe13:11:30
13295Gil MeyerGlobi OK13:11:45
13296Viljo OripeltoHauhon Sisu13:12:00
13274Ola KeiseråsIL Leik13:12:15
13270Fabio AlfieriOLK Argus13:12:30
13269Fredrik LevinSvaide Roma SOK13:12:45
Archibald SoguelANCO13:13:00
13266Magnus BjörkOK Rodhen13:13:15
13374Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby13:13:30
13215Lennart BengtssonFalkenbergs OK13:13:45
13348Andreas NilssonSävedalens AIK13:14:00
13249Pascal HaasGlobi OK13:14:15
13186Hampus WestmanVästerås SOK13:14:30
13324Nils DahlqvistStorviks IF13:14:45
Fredrik PerssonDomnarvets GoIF13:15:00
13315Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF13:15:15
13191Håkan KarlssonÄlvsby IF OK13:15:30
13285Karsten BlumeBerliner TSC13:15:45
13300Xoel ChamorroPola Sombra13:16:00
13311Viktor DahlqvistStorviks IF13:16:15
13258Zhuoye LiO-STAR13:16:30
13283Matthias PoellOLC Wienerwald13:16:45
13306Håkan AlmqvistNybro OK13:17:00
13294Sebastian FleissBerliner TSC13:17:15
Gábor BereczDornyay Salgótarján HUN13:17:30
13281Konstantin ZybovMagnytnaya Strelka13:17:45
Benjamin WaltiOLK Argus13:18:00
13268Adrian KöpfliOLV Luzern13:18:15
13335Johan AronssonOK Tisaren13:18:30
13234Rasmus GöthbergIFK Mora OK13:18:45
24528Halvor Eid NieslenÄrla IF13:19:00
13290Mark PriorSan Diego Orienteering Club13:19:15
13355Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK13:19:30
13369Per LindmanFinspångs SOK13:19:45
13364Erik PetterssonOK Denseln13:20:00
13182Erik BäcklundekvallTrollhättans SOK13:20:15
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF13:20:30
13323Emil ØbroOK Orion13:20:45
24709Felix SpäthIFK Lidingö SOK13:21:00
26947Sixten WalheimIFK Umeå13:21:15
13255Brais PiñeiroPola Sombra13:21:30
13189Daniel DuhlboIFK Mora OK13:21:45
13276Joris HochstetterUSV Jena13:22:00
13280Nicolas MüllerNWK Be/So13:22:15
13391Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK13:22:30
24536Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK13:22:45
13302Kevin StåhlOK Hammaren13:23:00
13236Albin BergkvistOK Kåre13:23:15
24604Axel WrådheAttunda OK13:23:30
13338Gustav NordströmGävle OK13:23:45

D21-1

6 930 m, 98 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Sara BengtssonSävedalens AIK08:50:00
2Sara LundbladTullinge SK09:03:14
3Julia OhlssonOK Linné09:03:37
4Isabel SalénIFK Mora OK09:03:58
5Elina RönnlundIFK Umeå09:05:16
6Emilia StåhlbergEspoon Suunta09:10:45
7Moa GustafssonUddevalla OK09:14:51
8Rebecka NylinOK Tisaren09:15:15
9Jenny ErikssonOK Kåre09:16:38
10Frida AnderssonFalkenbergs OK09:20:53
11Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri09:23:52
12Helena AnderssonOK Tisaren09:23:59
13Malin WidénUddevalla OK09:24:05
14Annie ForsbergOK Ravinen09:24:50
15Jenny BjörkÖrkelljunga FK09:25:06
2844Moa KjellstrandCentrum OK09:26:41
2834Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK09:28:14
2828Stina NilssonUmeå OK09:29:52
2765Julia DahlHelsingborgs SOK09:30:46
2785Pim HedbergOK PAN-Kristianstad09:33:56
2796Ida HöglandIF Brahe09:34:44
2775Pernilla TunisIF Femman09:36:12
2738Rebecka AdolfssonOK Kåre09:40:26
2795Frida HedinHjärnarps OL09:42:24
2739Sara WadmanIFK Mora OK09:48:22
2747Julia AdolfssonOK Kåre09:49:01
2893Zlata MalishevaNord West09:53:04
2783Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri09:53:21
2843Frida ForsbergOK Ravinen09:53:46
2805Emma BengtssonÅrsunda IF09:54:08
2768Daria KrasilnikovaNord West09:54:25
2732Hanna BarkegrenOK Kåre09:59:23
2752Iana MelnykKyivska Rus09:59:24
2842Linnea BörjarsCentrum OK09:59:48
2824Ann-Sofi KarlssonGävle OK10:03:36
2839Magdalena Vande VoordeTullinge SK10:08:30
2782Lisa JohanssonOK Rodhen10:08:42
2748Susanna MårtenssonStora Tuna OK10:08:55
2847Karin FägerlindCentrum OK10:09:45
2813Nina HallorOK Tisaren10:13:34
2740Kajsa MattssonOK Kåre10:17:20
2730Terese WängdahlStora Tuna OK10:20:00
2845Tove LagerbergOK Södertörn10:20:15
2818Joline IngelssonOK Hammaren10:20:30
2819Pernilla ErikssonGävle OK10:20:45
2725Hanna BerglundOK Kåre10:21:00
2778Erika JanssonRasbo IK10:21:15
2726Sofie SöderblomFalkenbergs OK10:21:30
2799Triin JäädmaaOK Võru10:21:45
2749Jenny BredfeltLunds OK10:22:00
2804Kristin BomanGävle OK10:22:15
2835Ebba PegestamOK Ravinen10:22:30
2767Karin HagwallLunds OK10:22:45
2820Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro10:23:00
2798Hanna FedosieievaKyivska Rus10:23:15
2792Ella NurmiVaasan Suunnistajat10:23:30
2756Jaana OlvetRakvere OK10:23:45
2793Caroline LindelöwHärlövs IF10:24:00
2771Maria BengtssonLånghundra IF10:24:15
2787Rebecca PeterOLG Birseck10:24:30
2773Adela CervenaSlavia Hradec Kralove10:24:45
2742Johanna ClarinIF Rigor10:25:00
2801Rahel BussOLG Birseck10:25:15
2769Emma JonssonOK Rodhen10:25:30
2781Cecilia WidénFK Boken10:25:45
2840Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK10:26:00
2761Seraina MüllerOLG Galgenen10:26:15
2849Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK10:26:30
2788Elin NybergLunds OK10:26:45
2758Camilla NilssonOK Torfinn10:27:00
2760Elin GidingVallentuna-Össeby OL10:27:15
2774Liliia NikolaienkoKyivska Rus10:27:30
2836Charlotte KungUmeå OK10:27:45
2762Annabarbara BeilsteinOLG Birseck10:28:00
2809Linda ErikssonGävle OK10:28:15
2800Evelina FolkessonOK Torfinn10:28:30
2786Elinor LindelöwHärlövs IF10:28:45
2797Linnea SjölanderOK Gynge10:29:00
2830Julia BirathStenungsunds OK10:29:15
2746Tova StålVästerbergslagens OL10:29:30
2751Mikaela FiskarsOK Raseborg10:29:45
2784Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Club10:30:00
2724Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad10:30:15
2779Petra EklundLunds OK10:30:30
2794Isabel EgliNWK Be/So10:30:45
2741Linnea JohnssonOK Nackhe10:31:00
2826Amanda BerggrenTullinge SK10:31:15
2822Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro10:31:30
2790Alexandra PeterOLG Birseck10:31:45
2757Sophie NilssonHjärnarps OL10:32:00
2853Elina GrahnIFK Lidingö SOK10:32:15
2770Emma ArnesenByåsen IL10:32:30
2729Matilda ErikssonOK Kåre10:32:45
2838Maika Moriya10:33:00
2815Maja IngelssonOK Hammaren10:33:15
2728Siri JeppsonKatrineholms OK10:33:30
2816Johanna HenrikssonOK Tisaren10:33:45
2733Linnea MalmbergStora Tuna OK10:34:00

D21-2

7 260 m, 98 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2929Linnéa GolsäterEksjö SOK10:04:56
1Josefine KristianssonTrollhättans SOK11:30:00
2Anna WehlinSkogspojkarnas OK11:36:06
3Line CederbergGöteborg-Majorna OK11:36:59
4Fanny Horn BirkelandLillehammer OK11:39:54
5Malin Leijon LindOK Kolmården11:40:52
6Sara KindlundOK Tranan11:46:42
7Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK11:47:44
8Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-3711:49:37
9Johanna LindbergRehns BK11:50:53
10Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad11:52:03
11Noora KoskinenMS Parma11:55:02
12Amanda ThellsénOK Roxen11:58:17
13My WestlundOK Tyr11:58:29
14Johanna LarssonKöping-Kolsva OK11:59:23
15Amanda HolmgrenVittjärvs IK11:59:58
2953Elin VedinSundsvalls OK12:00:04
2959Anna WallinGöteborg-Majorna OK12:00:18
2937Anna HåkanssonOK Kolmården12:03:50
2961Emma HelmerssonOK Roxen12:04:43
2898Mariann UlvestadBækkelagets SK12:06:10
2962Klara PålssonSävedalens AIK12:07:49
2964Sara LundstenSundsvalls OK12:07:51
2966Fanny AsketunOK Roxen12:08:09
2859Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK12:09:10
2874Kristin SkaarRyda SK12:09:51
2862Karin BjörnlingerUlricehamns OK12:11:27
2888Johanna TrummerOK Linné12:13:15
2854Amanda BlennowFalköpings AIK OK12:13:16
2936Annika CarlbergSundsvalls OK12:13:25
2885Minna SaarinenKangasala SK12:14:51
2951Amanda ClaessonSävedalens AIK12:16:31
2887Anni ValtonenMS Parma12:16:34
2866Emma BergströmVittjärvs IK12:20:01
2946Märta MollénSävedalens AIK12:20:59
2957Lisa PalmSävedalens AIK12:25:06
2958Karin SvenssonFinspångs SOK12:26:51
2933Lovisa LemanGöteborgs SK12:28:31
2928Moa SvenssonNässjö OK12:32:37
2940Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK12:33:55
2914Cecilia BerganderEksjö SOK12:35:19
2868Maria BrodinFossum IF12:35:55
2969Sarah TibellLinköpings OK12:36:17
2890Klara VozdovaMagnus Orienteering12:38:32
2886Erica EdmanRehns BK12:40:08
2871Louise BorgTrollhättans SOK12:40:57
2942Anna BrodinSävedalens AIK12:47:56
2892Ellen ForsgrenForsa OK12:48:25
2897Elena MironovaMalahit12:50:52
2920Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna12:52:30
2861Martina BarnisinHestra IF12:52:44
2905Venla KinnalaTurun Suunistajat12:54:01
2941Agnes WesterbergOK Roxen12:54:18
2921Elin SvenssonNässjö OK12:54:40
2955Filippa SpånérSävedalens AIK12:55:49
2864Josefine Enesund TuoremaaVittjärvs IK12:58:12
2902Anja MinörLunds OK12:58:26
2860Emilia HenryssonTibro OK12:59:46
2918Irma FridolfssonOK Gränsen13:00:15
2894Anina SennO-Motion13:00:30
2856Martina JohanssonHestra IF13:00:45
2925Helen HanstockÖstersunds OK13:01:00
2926Agnes AdolfssonEksjö SOK13:01:15
2880Andrea WickbomVittjärvs IK13:01:30
2910Heidi SmedsNärpes OK13:01:45
2949Hanna NilssonOK Denseln13:02:00
2952Anna JohanssonLinköpings OK13:02:15
2950Kadri KalvoSundsvalls OK13:02:30
2872Sara IvarssonOK Kullingshof13:02:45
2916Elin LindbergOK Djerf13:03:00
2911Viktoriia PlahotnykO-DEAF13:03:15
2891Marlene BergerBerger-Clan13:03:30
2915Helena OlssonBrunflo IF13:03:45
2956Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK13:04:00
2912Katerina NovakovaOK24 Praha13:04:15
2935Julia TjärnströmLinköpings OK13:04:30
2875Ellen LarssonIF Hagen13:05:00
2938Ana MatkovicSundsvalls OK13:05:15
2881Anna OlssonTibro OK13:05:30
2903Nadja RutzGlobi OK13:06:00
2967Emma JohanssonSundsvalls OK13:06:15
2906Henriette NygaardHerning Orienteringsklub13:06:30
2889Käthi BurkartOLG Nidwalden+obwalden13:06:45
2901Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL13:07:00
2904Nicole HitzOLK Argus13:07:15
2884Manuela MauchleOLK Argus13:07:30
2896Siri DoblerGlobi OK13:07:45
2923Johanna BeironSkattkärrs SOK13:08:00
2948Frida BakkmanIFK Göteborg13:08:15
2943Sofia SalomonssonLinköpings OK13:08:30
2857Emma NilssonOK Tranan13:08:45
2917Klara HolmgårdKils OK13:09:00
2932Maria ArvidssonKalmar OK13:09:15
2863Anna LarssonIF Hagen13:09:30
2908Peichi ChuangMoxina OK13:09:45
2947Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping13:10:00
2867Emma KindbomIF Hagen13:10:30
2960Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK13:10:45

H21-1

9 010 m, 136 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Jonne LakanenLappeen Riento10:40:00
2Tuomo IstolahtiKangasala SK10:50:30
3Pelle EngstrandStora Tuna OK10:57:50
4Juho WesterlundKoovee10:58:56
5Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro10:59:49
6Matthias NiggliOl Norska11:00:26
7Fredrik MattssonOK Kåre11:01:00
8Eevert ToivonenKangasala SK11:03:25
9Pontus PeterssonOK Orion11:06:41
10Fredrik NilssonOK PAN-Kristianstad11:07:11
11William PommerStora Tuna OK11:07:47
12Nils SpetzUlricehamns OK11:08:22
13Trygve HeggedalKongsberg OL11:10:31
14Richard SjöholmOK PAN-Kristianstad11:12:16
15Mikko HölliKangasala SK11:13:14
6265Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna11:15:56
6345Pauli LeinonenSuunta Jyväskylä11:16:16
6342Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä11:18:44
6262Mikael AnderssonStora Tuna OK11:19:52
6259Jesper NilssonUlricehamns OK11:20:10
6470Mathias DrageOK Tisaren11:20:10
6279Teemu EerolaTampereen Pyrintö11:20:19
6291Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF11:22:59
6348Noel BoosOLV Luzern11:23:10
6270David SundströmSöderhamns OK11:23:19
6285Joost TalloenOmega11:24:15
6349Aaro RuoholajMS Parma11:26:09
6281Fabian SteenOK Enen11:26:40
6347Paul PasdaUSV Jena11:31:13
6251Olov EricsonAlfta-Ösa OK11:33:17
6249Kristian DahlströmIFK Mora OK11:35:06
6310Eero JalliMS Parma11:35:25
6244Johan OlssonHjobygdens OK11:35:52
6377Victor FlingmarkUddevalla OK11:36:57
6236André AnderssonOK Kåre11:39:11
6238Anton SundinSträngnäs-Malmby OL11:39:26
6308Jonas JernPaimion Rasti11:40:08
6250Mattias MårtsStora Tuna OK11:42:21
6282Emanuel BraunOK Oachkatzlschwoaf11:42:40
6314Joel LännevallOK Roslagen11:42:56
6319Anton SundgrenLånghundra IF11:43:15
6296Martin SundströmSöderhamns OK11:43:26
6350Rico HübscherOLK Argus11:46:48
6286Charlie StoltRehns BK11:47:08
6227Jonas LundgrenStora Tuna OK11:47:32
6337Lukas FreiOLK Argus11:48:48
6346Pontus JohanssonOK Linné11:50:58
6237Johan IvarssonOK Kullingshof11:56:08
6320Dmytro PlakhotnikO-DEAF11:57:44
6339Anders LindbergForsa OK11:57:47
6254Tobias MattssonTrollhättans SOK12:00:00
6289Simon EklövOK Linné12:00:48
6360Johan PerssonHagaby GoIF Örebro12:02:47
6365Viktor TovessonOK Orion12:04:29
6258Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK12:05:38
6239Didrik HallNyköpings OK12:06:09
6440Andreas CallebergRehns BK12:06:46
6255Erik HanssonBredareds IF12:07:39
6315Jon ÅkessonForsa OK12:07:59
6305Erik HansonGävle OK12:08:51
6269Philip PålssonSkåneslättens OL12:10:00
6222Martin SchagerlindTrollhättans SOK12:10:15
6276Mattias OlofssonOK Enen12:10:30
6343Lars WidmerOL NWK ZH/SH12:10:45
6309Thomas HoferOLG Huttwil12:11:00
6295Leon HanssonVisborgs OK12:11:15
6382Jonatan AnderssonFalkenbergs OK12:11:30
6266Erik ForsHestra IF12:11:45
6268Simon BohmanRånäs OK12:12:00
6354Jakob FranssonOK Milan12:12:15
6225Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg12:12:30
6220Fredrik AnderssonIF Rigor12:12:45
6230Hampus MöllerStora Tuna OK12:13:00
6245Mattihas KjellFrämmestads IK12:13:15
6340Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL12:13:30
6283Robin PousetteLånghundra IF12:13:45
6316Jonas BrütschOL NWK ZH/SH12:14:00
6338Artem TsvetkovMagnytnaya Strelka12:14:15
6248Rikard TynellGrycksbo IF OK12:14:30
6256Linus LandergrenHestra IF12:14:45
6273Oliver LienhardOLK Argus12:15:00
6351Johannes ItenOLC Winterthur12:15:15
6399Oscar GustafssonIdefjordens SK12:15:30
6271Ryo HottaTodai OLK12:15:45
6240Oscar TörnrothHjobygdens OK12:16:00
6331William HultqvistVallentuna-Össeby OL12:16:15
6329Joel KristianssonSkåneslättens OL12:16:30
6264Simon BörjesonRyda SK12:16:45
6332Sturla StokkelandÅlgård Orientering12:17:00
6300Michael WildOLK Argus12:17:15
6293Simon EngelHässleholms OK12:17:30
6298Rasmus SteenOK Enen12:17:45
6232Ludvig DanforsMullsjö SOK12:18:00
6229Petter SundinSträngnäs-Malmby OL12:18:15
6297Remo ThomaOLG Pfäffikon12:18:30
6233Andreas MagnussonOK Måsen12:18:45
6333Anders KallingsVisborgs OK12:19:00
6247Erik WidmarkIF Hagen12:19:30
6277Thomas TubbehaugenOK Moss12:19:45
6272Sandro AnderesOL Regio Olten12:20:00
6290Hans TalloenOmega Belgien12:20:15
6274Libor NovakOK24 Praha12:20:30
6328Patrik EugsterOL Zimmerberg12:20:45
6324Taijiro MoriTodai OLK12:21:00
6257Oskar LydingHylte OK12:21:15
6389Filip BarkestedtOK Kullingshof12:21:30
6235Calle StenbergOK Skogshjortarna12:21:45
6280Laurin ImholzOLV Luzern12:22:00
6243Simon WallmanOK Kullingshof12:22:15
6326Michael MickelLVB Leipzig12:22:45
6301Yuta OhigashiTodai OLK12:23:00
6224Pontus JohanssonOK Kullingshof12:23:15
6292Jaroslav TomesKotlarka Praha, CZE12:23:30
6253Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF12:23:45
6327Simon PreutzOK Torfinn12:24:00
6313Viktor JanrikOK Linné12:24:15
6330Johan LindahlLånghundra IF12:24:30
6306Manuel WalssOLV Luzern12:24:45
6336Yusuke KijimaTodai OLK12:25:00
6335Sverre Turter SandvoldNydalens SK12:25:15
6307Shota TanakaTodai OLK12:25:30
6325Sven PüntenerOLV Luzern12:25:45
6341Toni HartvikPaimion Rasti12:26:00
6260Jesper LiderudTibro OK12:26:15
6357Anton ÖsterbladKarlskrona SOK12:26:30
6303Anders JohanssonRehns BK12:26:45
6284Michael GasserOL Zimmerberg12:27:00
6221Simon Jansson JärplingOK Klemmingen12:27:15
6368Emil NylinOK Tisaren12:27:30
6294Tim FranssenOLV Luzern12:27:45
6246Anton KarlssonOK Kullingshof12:28:00
6287Anders DahlinOK Sarven12:28:15
6219Niklas OlofssonOK PAN-Kristianstad12:28:30
6376Martin HerbertTäby OK12:28:45
6317Daniel Carlson BjernaldOK Linné12:29:00
6304David ArboreliusHelsingborgs SOK12:29:15

H21-2

8 940 m, 131 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Sindre JohannessenFreidig11:10:00
2Simon LundinFinspångs SOK11:11:31
3Albin ThunbergSävedalens AIK11:21:36
4Mattias MillingerJärla Orientering11:21:59
5Isak LangerakJärfälla OK11:25:03
6Emil KaleredOK Denseln11:29:58
7Anton NilssonJärla Orientering11:33:39
8Tobias ÖströmOK Tyr11:33:46
9Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima11:34:01
10Arvid VågIFK Göteborg11:35:40
11Håvard MyhreBäkkelagets SK11:37:03
12Erik BerzellJärla Orientering11:37:12
13Timo MähönenIFK Lidingö SOK11:37:17
14Joar SvartholmBergnäsets AIK11:39:53
15Ari-Pekka LassilaKoovee11:40:28
6417Caj SnickarsOK7711:46:32
6418Mattis HoltFreidig11:49:13
6487Anders VedinSundsvalls OK11:53:09
6472Håkan PetterssonOK Djerf11:57:28
6532Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK11:59:28
6481Hugo DahlbergHaninge SOK11:59:34
6432Vetle ChristiansenBækkelagets SK12:00:57
6500Emil NilssonUmeå OK12:01:11
6508Gustav BoquistIK Uven12:02:34
6540Peter ErikssonLinköpings OK12:02:55
6513David MellinSundbybergs IK12:05:36
6438Raul FerraKoovee12:09:12
6231Jonas LundgrenLinköpings OK12:10:36
6496Dag StridhUmeå OK12:11:31
6478Victor AxbomOK Landehof12:13:21
6538Johan WikströmSävedalens AIK12:13:22
6397David LundstenVittjärvs IK12:15:06
6517Pontus JanssonKungälvs OK12:15:20
6436Tomas BorilKOS Tesla BRNO12:15:44
6467Eric HanssonIK Hakarpspojkarna12:16:47
6483Jonas CarlssonSundbybergs IK12:18:23
6495Simon MarteliusAttunda OK12:18:35
6435Lars Berge OwrenFreidig12:19:50
6414Tommy ÅbackaIF Brahe12:22:22
6507Joakim BerglundSävedalens AIK12:23:36
6521Robert PetterssonIF Thor12:24:06
6505Thomas PetterssonAttunda OK12:24:09
6353Patrik JohanssonKexholms SK12:24:40
6468Johan SöderlundOK Tyr12:24:44
6519Fredrik NorellFrölunda OL12:24:48
6471Erik KarlssonMålilla OK12:25:35
6449Juno KimOLG Chur12:26:37
6462Oskar LindEksjö SOK12:26:53
6425Fabian GürtlerOLG Kakowa12:28:14
6529Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK12:29:46
6358Axel BengtsonSol Tranås12:29:51
6429Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot12:30:26
6400Oskar ÖqvistBergnäsets AIK12:31:41
6503Morgan KarlssonSundbybergs IK12:31:42
6474Fredrik JohanssonBredaryds SOK12:33:29
6453Måns LennermoNässjö OK12:34:57
6451Erik SöderhjelmLitsbygdens SK12:35:38
6480Emil AnderssonTullinge SK12:37:01
6401Martin NorrbomSala OK12:40:00
6509Andreas JohanssonIFK Göteborg12:40:15
6511David HectorSnättringe SK12:40:30
6395Nils HenrikssonBergnäsets AIK12:40:45
6491Erik SköldLinköpings OK12:41:00
6504Joakim SkärlénHaninge SOK12:41:15
6524Henrik PerssonUmeå OK12:41:30
6514Martin AnkelOK Alehof12:41:45
6518Joakim BergBromma-Vällingby SOK12:42:00
6445Morten SundliGanddal IL12:42:15
6465Filip Salén12:42:30
6386Andreas LundstenVittjärvs IK12:42:45
6510Niklas MannbergHögåkers OK12:43:00
6537Anton GumaeliusWaxholms OK12:43:15
6413Ruslan NikolayenkoKyivska Rus12:43:30
6536Isak ForsbergHögåkers OK12:43:45
6421Ville SundelinRastikarhut12:44:00
6501Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL12:44:15
6477Erik BengtssonSävedalens AIK12:44:30
6411Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn12:44:45
6428Lukas HoferOLG Thun12:45:00
6441David GrossmannOLG Thun12:45:15
6482Joel HallbergIFK Hedemora OK12:45:30
6384Simon NilssonEksjö SOK12:45:45
6485Jonas LundbladTullinge SK12:46:00
6433Coni MeiliOLG Chur12:46:15
6502Erik ToomingasSundsvalls OK12:46:30
6522Mårten LundqvistSundbybergs IK12:46:45
6394Bobby BrahmIFK Kiruna12:47:00
6437Heikki HaapakoskiRastikarhut12:47:15
6434Nver SurenianKyivska Rus12:47:30
6534Marcus HanssonLinköpings OK12:47:45
6404Peter SöderströmOK Raseborg12:48:00
6484Lukas OlssonVäsby OK12:48:15
6439Benjamin MisteliOLG Kakowa12:48:30
6409Sindre Engzelius GylverNtnui12:48:45
6420David PustaiTatran Jablonec12:49:00
6402Cristian LarssonKöping-Kolsva OK12:49:15
6460Simon LennermoNässjö OK12:49:30
6486Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö12:49:45
6515Niklas FriesUmeå OK12:50:00
6488Takashi Yamada12:50:15
6493Petter LindSkogsluffarnas OK12:50:30
6525Jacob SvenssonSöders-Tyresö12:50:45
6416Gian-Reto SchaadOLG Chur12:51:00
6475Markus NordmarkNässjö OK12:51:15
6459Samuel ÖrnMarkaryds FK12:51:30
6490Karl KarlssonTjalve IF Norrköping12:51:45
6527Joakim OlssonVäsby OK12:52:00
6424Nils Ola KvamFreidig12:52:15
6498Aleksandr ManoilovJärfälla OK12:52:30
6494Love Lindström12:52:45
6378Fredrik SetterqvistOK Södertörn12:53:00
6398Johan CelanderKöping-Kolsva OK12:53:15
6506Fredric JohanssonSnättringe SK12:53:30
6497Filip OlssonVäsby OK12:53:45
6444Peter UranNtnui12:54:00
6405Manuel Pereira LopesADFA Portugal12:54:15
6454Johannes EklöfIF Hallby SOK12:54:30
6531Fredrik EdénIFK Göteborg12:55:15
6516Martin HunhammarOK Ravinen12:55:30
6492Andreas BjärkmarSävedalens AIK12:55:45
6408Pascal BlickleOLG Kakowa12:56:00
6499Klas JohanssonOK Kolmården12:56:15
6318Engström MattiasSkåneslättens OL12:56:30
6526Henrik JohanssonUmeå OK12:56:45
6528Magnus YngvessonRobertsfors IK12:57:00
6391Thomas EkKöping-Kolsva OK12:57:15
6452Anton HanssonIK Hakarpspojkarna12:57:30
6442Luzian CaduffOLG Birseck12:57:45
6415Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kralove12:58:00
6512Jefta LangerakJärfälla OK12:58:15
6456Erik ErlandssonOK Vivill12:58:30

D21 Kort-1

4 510 m, 147 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering09:20:00
2Josefine SvenssonIFK Göteborg09:29:39
3Stina HaraldssonJärla Orientering09:30:30
4Emma BergmanOK PAN-Kristianstad09:31:11
5Linnea GustafssonUddevalla OK09:39:21
6Jennie RunessonOK Vivill09:40:01
7Marielle LarssonOK Södertörn09:40:18
8Fredrika VångellLinköpings OK09:41:17
9Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK09:50:09
10Fanny DecknerSkarpnäcks OL09:53:16
11Jenni SimolaFinspångs SOK09:55:58
12Elvira BjörklundTrollhättans SOK09:56:07
13Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK09:56:15
14Carin RosanderFinspångs SOK09:58:14
15Maija OjanenKangasala SK09:58:18
8509Maja PetterssonKarlskrona SOK09:59:04
8524Sara NilssonOK Tranan10:02:58
8597Sara JosarpFK Friskus-Varberg10:03:07
8594Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:05:23
8553Laura D'angeloAttunda OK10:06:07
8545Anna HolmgrenIFK Umeå10:06:58
8573Julia ErikssonOK Kolmården10:11:13
8568Sofia PerssonSnättringe SK10:11:33
8639Lina FredrikssonKorsnäs IF OK10:13:16
8603Moa HedegårdOK Kolmården10:13:22
24229Ina WesterlundPaimion Rasti10:14:22
8511Sofia SjögrenOK Kullingshof10:14:42
8542Lina NilssonUlricehamns OK10:15:34
23140Erika LindqvistSävedalens AIK10:16:01
8513Elin TörnrothHjobygdens OK10:16:14
8539Anna ÅhlinHelsingborgs SOK10:17:51
8580Sanna GustavssonCentrum OK10:18:46
8602Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK10:19:04
8587Lydia MartinssonOK Tyr10:19:07
8527Frida StrömgårdUddevalla OK10:20:07
8589Elin OlssonTibro OK10:20:15
8551Monika LundLitsbygdens SK10:20:51
8544Maja AnderssonOK Orion10:21:30
8588Jill JohanssonSundsvalls OK10:23:50
8550Maria SchmiterlöwHjobygdens OK10:24:14
8634Lisa FolinoKarlskrona SOK10:25:47
8611Linda SvenssonSkåneslättens OL10:28:22
8514Malin LindbergForsa OK10:29:58
8583Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby10:31:22
8598Anna SchmiterlöwHjobygdens OK10:31:24
8557Emelie MalmbergMalmö OK10:31:54
8637Anna HallménUmeå OK10:32:36
8608Louise KlingstedtOK Södertörn10:35:02
8537Maria GustafssonSävedalens AIK10:35:06
8586Sofia LauriKamrat och IF KIF10:36:23
8604Therese LandmarkOK Kroppefjäll10:37:14
8605Lisa HahlinOK Denseln10:37:59
8613Malin AxFinspångs SOK10:38:30
8592Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping10:38:47
8609Karin HermanssonIFK Lidingö SOK10:39:31
8623Boel SundbergOK Södertörn10:40:41
8569Märta BerggrenOK Kolmården10:41:09
8595Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb10:41:42
8596Karolina NygrenSkogspojkarnas OK10:41:49
8612Mirja AnderssonOK Sarven10:42:21
8631Marie RönnestrandFrösö IF10:42:37
8522Frida KarlssonLinköpings OK10:42:58
8643Julia NilssonTjalve IF Norrköping10:43:42
8632Sandra BurénKöping-Kolsva OK10:45:13
8621Mette BrolinsonCentrum OK10:46:29
8585Channa LönneTullinge SK10:47:55
8578Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK10:48:26
8561Malin SundqvistTullinge SK10:48:59
8528Camilla FingerroosMS Parma10:49:24
8517Ida LjungkvistHässleholms OK10:50:00
8560Monica OlssonUddevalla OK10:50:15
8541Sofie RedtzerAttunda OK10:50:30
8599Charlotte NedforsOK Roxen10:50:45
8593Dora KockJärfälla OK10:51:00
8533Elise RognsvågUmeå OK10:51:15
8507Lisa WassénVänersborgs SK10:51:30
8624Elisabet MöllerOK Nackhe10:51:45
8706Johanna EkströmKlubblös10:52:00
23455Sara SchmidtTrollhättans SOK10:52:15
8556Anna LundkvistKils OK10:52:30
8579Karin FredrikssonIstrums SK10:52:45
8607Anette ÖnerudOK Ravinen10:53:00
8601Katarina TallhageCentrum OK10:53:15
8552Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK10:53:30
8638Nina LundkvistOK Österåker10:53:45
8535Sofia AnderssonCentrum OK10:54:00
8500Johanna IvarezOK Södertörn10:54:15
8600Monika LövsundUmeå OK10:54:30
8508Ella JohanssonTibro OK10:54:45
8566Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb10:55:00
8519Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården10:55:15
8633Malin HedbergLerums SOK10:55:30
8564Agnes RamleGöteborg-Majorna OK10:55:45
8520Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK10:56:00
8581Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:56:15
8510Elvira RamleGöteborg-Majorna OK10:56:30
8572Kristina CanowOK Österåker10:56:45
8501Louise HaneUmeå OK10:57:00
8546Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb10:57:15
8505Isabelle SjöbergOK Österåker10:57:30
8547Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK10:57:45
8628Ida StödemanSurahammars SOK10:58:00
8518Elin ThyrCentrum OK10:58:15
8549Sara SöderblomÄtrans IF10:58:30
8570Elin GustavssonCentrum OK10:58:45
8641Frida ForsbergTullinge SK10:59:00
8558Elin KarlssonLycksele IF10:59:15
8640Therese AlfredssonSävedalens AIK10:59:30
8577Siri WahlströmMalmö OK10:59:45
8636Karin MidestadLinköpings OK11:00:00
8538Anna BirkestålKöping-Kolsva OK11:00:15
8617Malin NilssonFK Boken11:00:30
8512Karin SkogSkogsluffarnas OK11:00:45
8503Pia-Maria BondessonFrosta OK11:01:00
8618Jenny WåhlanderLunds OK11:01:15
8567Ida NordbergOK Tranan11:01:30
8530Elin PetterssonSurahammars SOK11:01:45
8606Kirsty McIntyreOK Tyr11:02:00
8622Julia SmedenmarkRonneby OK11:02:15
8619Josefin KarlssonAttunda OK11:02:30
8629Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK11:02:45
8576Karin KorsmanUmeå OK11:03:00
8525Sandra AnderssonFalkenbergs OK11:03:15
8516Anna BondesonLunds OK11:03:30
8610Amelie EldhLidköpings VSK11:03:45
8642Malin AndrénTibro OK11:04:00
8515Louise PerlerothHaninge SOK11:04:15
8502Frida ErikssonLustens OK11:04:30
8582Nadine HitzOLK Argus11:04:45
8563Anniken GustafssonOK Roxen11:05:00
8559Johanna AnderssonLidköpings VSK11:05:15
8548Veronika NesverovaLunds OK11:05:30
8529Ebba AndrénTibro OK11:05:45
8584Maria PollMölndal Outdoor IF11:06:15
8521Isabell HåkanssonIK Uven11:06:30
8625Mirjam DagisIF Hagen11:06:45
8506Isis JernstigVänersborgs SK11:07:00
8534Märta FröjdSnättringe SK11:07:15
8620Elsa JanssonJärla Orientering11:07:30
8630Malin CarlssonSöders-Tyresö11:07:45
8555Veronica NuijaTjalve IF Norrköping11:08:00
8627Ebba Lindgren HermanssonLunds OK11:08:15
8614Elin SundqvistOK Tranan11:08:30
8540Sandra BomanLustens OK11:08:45
8615Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK11:09:00
8635Emma BrännebyOK Kolmården11:09:15
8590Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK11:09:30

D21 Kort-2

4 590 m, 146 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Jenny PatanaHiidenkiertäjät08:45:00
2Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK08:50:54
3Laura ParjanneHiidenkiertäjät08:57:18
4Betty Ann BjerkreimIL Tyrving08:57:23
5Mari VäänänenKalevan Rasti09:03:19
6Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad09:04:25
7Johanna SanderiIFK Lidingö SOK09:05:54
8Karin PerssonHagaby GoIF Örebro09:10:19
9Josefin AronssonOK Tisaren09:13:50
10Julia LauriOK Tisaren09:14:48
11Amilia BjörklundSävedalens AIK09:14:52
12Anna OjapaloLynx09:21:45
13Lone Malmgren09:24:35
14Kine GulliksenBækkelagets SK09:25:34
15Maja BergerByåsen IL09:26:16
8747Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK09:26:28
24246Linda ByströmOK Kåre09:26:35
8678Martina KarlssonStora Tuna OK09:28:55
8728Josephine RegnellVäxjö OK09:32:07
8696Linnea SundströmVittjärvs IK09:33:34
8691Kristin JacobsonKFUM Örebro OK09:33:50
8748Therese KorkeakoskiOK Milan09:36:15
8681Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri09:40:00
8761Johanna AlmséusIFK Hedemora OK09:42:39
8707Heli HartvikPaimion Rasti09:42:57
8732Anna ArvidssonKalmar OK09:43:18
8721Lina LångStora Tuna OK09:43:28
8767Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro09:43:38
8675Malin JacobsonOK Tor09:43:55
8672Helmi KoliLynx09:45:06
8680Sofia WallinIF Thor09:45:53
8684Katarina ÖstbergBredaryds SOK09:47:24
8658Marie DahlinKovlands IF09:48:22
8762Ebba EkmanOK Tyr09:49:01
23829Therese KlintbergLinköpings OK09:49:08
8698Malin RylanderStora Tuna OK09:49:13
8668Saana OrkolaHiidenkiertäjät09:51:30
8699Susanne ErikssonOK Milan09:53:19
8700Ida JohanssonSundsvalls OK09:53:32
8743Elin LindTierps SOK09:54:32
8704Pernilla BacklundNärpes OK09:54:46
8753Ida KujansuuHiidenkiertäjät09:55:33
8778Sara RensgardOK Renen09:55:58
8775Malin ErikssonTierps SOK09:56:17
8757Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna09:56:30
8669Hanna WesterbergAvdankad OL09:59:43
8695Frida AnsinSvaide Roma SOK09:59:59
8776Johanna TholerudOK Sarven10:01:41
8760Evelina ChristofferssonOK Roslagen10:01:54
8654Marika LindahlOK Milan10:01:55
23319Karna ThorssonOK Linné10:02:07
8663Elin FältmanLeksands OK10:02:19
8751Jenni SabelHiisirasti10:03:07
8719Josefin DahlstenEksjö SOK10:04:11
8742Pia WebbCambridge Sports Union10:05:33
8730Olga LundbäckDomnarvets GoIF10:05:57
8662Emilia RantanenMS Parma10:06:03
8783Linnea NordOK Klemmingen10:08:33
8705Anna-Karin JonassonHärnösands OK10:08:39
8689Sofia LarssonHestra IF10:09:12
8692Emma RosénOK Njudung10:10:41
8722Jessica NilssonOK Milan10:10:46
8729Lisa SundströmOK Renen10:12:38
8674Emma ForsbergOK Kåre10:13:53
8693Hanna FalkIF Thor10:14:24
8703Sofia HägglundOK Hammaren10:15:00
23167Caroline ThunbergOK Roslagen10:15:15
8645Agnes WestlundTrosabygdens OK10:15:30
8773Rebecka HoppeIF Thor10:15:45
8709Anni KivilaaksoEspoon Suunta10:16:00
8647Ida OlssonHagaby GoIF Örebro10:16:15
8682Stina GuståsLinköpings OK10:16:30
8710Anne Marthe PeveriEiker OL10:16:45
8652Erika HammarlindNjurunda OK10:17:00
8746Ebba WesterbergIF Thor10:17:15
23320Johanna RagvaldOK Linné10:17:30
8664Tove Sahl PaavoOK Klemmingen10:17:45
8785Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat10:18:00
8784Sara MagnussonOK Måsen10:18:15
8673Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag10:18:30
8713Ladina FeuchtOLG Schaffhausen10:18:45
8686Lisha KimOLG Chur10:19:00
8679Louise Nordahl10:19:15
8759Johanna SellingHärnösands OK10:19:30
8739Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri10:19:45
8661Erika BlixtOK Hammaren10:20:00
8772Emma LundmanOK Roslagen10:20:15
8697Rachel CollinsDFOK10:20:30
8770Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna10:20:45
8653Miranda LeafDrongo10:21:00
8643Linda NorénArvidsjaurs OK10:21:15
8735Emilia EkIF Minken10:21:30
8755Maria JohanssonTorsås OK10:21:45
8764Michelle RuppenthalOLG Chur10:22:00
8781Linn MöllerVisborgs OK10:22:15
8737Elin Falk SörqvistIF Thor10:22:30
8780Corina RingliOLG Schaffhausen10:22:45
8740Sofia PengerPargas IF10:23:00
8718Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL10:23:15
8676Frida DanielssonVimmerby OK10:23:30
8665Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL10:23:45
8687Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri10:24:00
24133Rask AttackMicke Mellbergs SOK10:24:15
8660Toril FalkenbergStavanger OK10:24:30
23487Alexandra ForssÄrla IF10:24:45
8752Jenny DanielssonSundsvalls OK10:25:00
8763Lina WestlundTrosabygdens OK10:25:15
8723Linda PuntschartOLG Chur10:25:30
8765Johanna CavallinValbo AIF10:25:45
8646Aino LeijonAvesta OK10:26:00
8734Sara RudhAvesta OK10:26:15
8714Karin JaneråsOK Linné10:26:30
8656Julia MayerHSV Großmittel10:26:45
8717Katrin KröpplHSV Großmittel10:27:00
8712Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:27:15
8651Lisa ErikssonIF Thor10:27:30
8741Torun SwenningOK Linné10:27:45
8667Lena OttLeksands OK10:28:00
8670Anna CarlbergOK Hammaren10:28:15
8771Klara SkoogOK Hammaren10:28:30
8727Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers10:28:45
8644Rosemary HartmannShado10:29:00
8758Malin RehnholmOK Linné10:29:15
8649Louise PramlidOK Roslagen10:29:30
8768Anna BjörklundBjursås OK10:29:45
8694Andrea Au10:30:00
8715Frida RoosIF Thor10:30:15
8666Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong10:30:30
8690Adela NovakovaOK24 Praha10:30:45
8769Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering10:31:00
8750Ann Forslin10:31:15
23379Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:31:30
8782Fabienne HaasGlobi OK10:32:00
8708Stina BergSävedalens AIK10:32:15
8683Madlaina SchaadOLG Chur10:32:30
8659Stina AndreassonGustavsbergs OK10:32:45
8688Maren KoplandModum O-Lag10:33:00
8731Beatrice HuhtaOK Måsen10:33:15
8720Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK10:33:30
8650Ursina CaluoriOLG Schaffhausen10:33:45
8736Moa Olsson10:34:00
8754Hanna GustafssonOK Kåre10:34:15
8648Michelle HaasGlobi OK10:34:30
8657Yuqing ZhengOAC10:34:45
8744Annika HerzogOLG Schaffhausen10:35:00
8774Eva Berecz10:35:15

H21 Kort-1

6 540 m, 154 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Mats NordbrødenHalden SK09:02:00
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna09:04:04
3Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuri09:04:34
4Aleksi SorsaTampereen Pyrintö09:05:28
5Gustav HindérOK Tisaren09:09:58
6Andreas HöyeFredrikstad SK09:10:15
7Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri09:15:21
8Oskar SjöbergOK Linné09:28:46
9Fredrik AhnlénOK Hammaren09:29:41
10Ulf TroengOK Linné09:29:44
11Karl FremstadIL Tyrving09:32:05
12Henrik AnderssonBredaryds SOK09:32:07
13Viktor AntonssonEksjö SOK09:36:01
14Daniel ForsellOK Raseborg09:40:27
15Henrik TostebergLinköpings OK09:42:00
9975Anders BennitzOK Renen09:42:32
9920Per AspegrenOK Kontinent09:42:51
9860Brent GodmanGotlands Bro OK09:44:50
9973Oskar HöglundMotala AIF OL09:53:32
24226Rainer KujalaLynx09:53:56
9922Jaakko LiukkalaHauhon Sisu09:57:07
9915August KollbergEksjö SOK09:57:21
9847Johannes KnutasAttunda OK10:00:03
9930Morten Taraldsten BrunesModum O-Lag10:00:03
9935Tobias RehnholmOK Linné10:01:42
9962Otto LundmanOK Roslagen10:03:32
9934Jakob IvarssonHaninge SOK10:03:44
9923Teemu LehtorantaSK Uusi10:04:18
9986Ville SabelHiisirasti10:04:35
9924Nils NedforsOK Roxen10:04:48
9939Daniel OlssonUddevalla OK10:05:59
9943Mikael JaneråsOK Linné10:06:07
9903Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken10:06:26
9949Joel Andersson SkantzeJärla Orientering Och Skidor10:07:13
9868Jon EklundIK Jarl Rättvik10:07:33
23123Johan SalomonssonVänersborgs SK10:14:08
9991Robert SandbergOK Roslagen10:14:55
9990Olli MalinenSK Uusi10:18:07
9867Andrey LamovStora Tuna OK10:18:29
9957Henrik ÅbergIF Thor10:21:19
Jonathan KarlssonOK Tisaren10:23:40
9853Joakim GustafssonFinspångs SOK10:25:36
9981Philip EdvardssonEksjö SOK10:26:25
9858Eirik Holth JohannessenRøyken O-Lag10:26:36
9884Antti SainioSK Uusi10:29:06
9869Aleksi PietikäinenSK Uusi10:29:31
9890Sebastian Andersson10:29:33
9871Henrik BalaguéFalköpings AIK OK10:30:36
9914Isak EklövOK Linné10:30:51
9859Arno Lilja GrønhovdModum O-Lag10:30:55
9900Aleksi MäenpääSK Uusi10:32:00
9902Kaspar LiljaModum O-Lag10:32:15
9862Joona OjapaloLynx10:32:30
9937Hermanni SankeloIkaalisten Nouseva-Voima10:32:45
9852Mikko HulkkonenSK Uusi10:33:00
9866Viktor LindbergOK Roslagen10:33:15
9911Christoffer OhlssonUddevalla OK10:33:30
9849Tobias JohanssonOK Skogshjortarna10:33:45
9953Stuart FellFinnfemfell10:34:00
9899Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK10:34:15
9907Jonas EnarssonLunds OK10:34:30
9877Jonatan FridolfssonOK Gränsen10:34:45
23702Johan NordinSundsvalls OK10:35:00
9897Fredric GustafssonJönköpings OK10:35:15
9982Anders OhlssonUddevalla OK10:35:30
9932Tomas GunnarssonOK Nackhe10:35:45
9863Claes LundströmSkellefteå OK10:36:00
9873Anders YngveIK Hakarpspojkarna10:36:15
9944Daniel NilssonSkåneslättens OL10:36:30
9980Johan PhilipssonMarkaryds FK10:36:45
9971Fredrik PajalaOK Renen10:37:15
9845Henrik LidhageIK Ymer10:37:30
9901Tobias KonradssonOK Roxen10:37:45
9848Sebastian WahlströmMalmö OK10:38:00
9989Johan HagströmFalkenbergs OK10:38:15
9936Alexey ErmachenkovMephl10:38:30
9921Tommy StenkvistRyda SK10:38:45
9948Adam FredénFalköpings AIK OK10:39:00
9941Kalle JohanssonOK Hammaren10:39:15
9917Jesper ÅgrenLunds OK10:39:30
9974Andreas BranellRyda SK10:39:45
9946Antti LindqvistSK Uusi10:40:00
9856Viktor StridhÖsterfärnebo IF10:40:15
9912Fredrik SörqvistSigtuna OK10:40:30
9850Andreas ÅkerströmSOK Träff10:40:45
9963Anton MarmelidHelsingborgs SOK10:41:00
9910Sam ErikssonAndrarums IF10:41:15
9977Andreas LeijgårdGudhems IF10:41:30
9906Mikael AxelssonOK Skogshjortarna10:41:45
9865Håkan Richter10:42:00
9875Oskar EklundMålilla OK10:42:15
9938Adam JohanssonTrollhättans SOK10:42:30
23334Samuel JohanssonOK Hammaren10:42:45
9969Tim ZetterbergFalköpings AIK OK10:43:00
9881Olle HanssonOK Roxen10:43:15
9846Victor ArvesvedTibro OK10:43:30
9855Robert LarssonGamleby OK10:43:45
9931Mårten RostöRånäs OK10:44:00
9985Lukas WittenbecherLunds OK10:44:15
9960Jesper TibellLånghundra IF10:44:30
9926Gustav MagnussonIF Hagen10:44:45
9895Axel SjöbergOK Hammaren10:45:00
9954Jonas SundellUmeå OK10:45:15
9913Elis NordströmKils OK10:45:30
9940Erik StridhÖsterfärnebo IF10:45:45
23031Patrick DreselSC Klecken10:46:00
9966Ville SuntioinenKarkki-Rasti10:46:15
9945Anton PetterssonTibro OK10:46:30
9886Fredrik TholerudOK Sarven10:46:45
9882Gabriel LinderssonGamleby OK10:47:00
9916Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL10:47:15
9851Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa10:47:30
9885Emil JanssonOK Rodhen10:47:45
9843Tobias BladhLunds OK10:48:00
9970Maurin FritzOLG Chur10:48:15
9883Adrien CoulierCS Pertuis10:48:30
9870Johan OlofssonOK Skogshjortarna10:48:45
9968Jens WestinSeskarö IF10:49:00
9925Edvin Keller10:49:15
9876Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL10:49:30
9896Alfred SteindahlStenungsunds OK10:49:45
9956Hjalmar EldhLidköpings VSK10:50:00
9983Odin LingaIL Gular10:50:15
9878Chi Kin ChauYAOC, Hong Kong10:50:30
9854Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:50:45
9955Juan Carlos Bedoya ObandoO-Ringen Academy ( Colombia )10:51:00
10102Io Pan WongYAOC10:51:15
9844Bruce LIYAOC, Hong Kong10:51:30
9942Charles LeungYAOC, Hong Kong10:51:45
9929Gilbert LEEYAOC, Hong Kong10:52:00
9959Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna10:52:15
9898Filip JounotTjalve IF Norrköping10:52:30
9951Johan LarssonOK Skogshjortarna10:52:45
9964Rasmus RostöRånäs OK10:53:00
9979Axel MatssonHjärnarps OL10:53:15
9919Björn HellrupOK PAN-Kristianstad10:53:30
9958Martin StrömgrenOK Linné10:53:45
9978Chiang Wai MingYAOC, Hong Kong10:54:00
9892Erik RamqvistLidköpings VSK10:54:15
9988Albin SchurmannHylte OK10:54:30
9918Måns WidemarkTjalve IF Norrköping10:54:45
9888Robin ErikssonOK Roslagen10:55:00
9894Anson MUIYAOC, Hong Kong10:55:15
9987Kristofer NilssonHästveda OK10:55:30
9928Anders Hermansson10:55:45
9961Johan AspegrenOK Kontinent10:56:00
9874Daniel SöderströmOK Skogsvargarna10:56:15
9967Nicolas GürtlerOLG Kakowa10:56:30
9947Jens UddénLjungskile FK10:56:45
9965Tim OlssonBrattås CK10:57:00
9857Oliver HagmanOK Roslagen10:57:15
9889Eirik Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening10:57:30
9972Samuli SaukkonenSK Uusi10:57:45
9905Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF10:58:00

H21 Kort-2

6 490 m, 152 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Olle BoströmJärla Orientering11:05:00
2Emil GranqvistOK Ravinen11:10:49
3Johan StrandGöteborg-Majorna OK11:28:43
4Mikko PatanaHiidenkiertäjät11:31:30
5Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK11:35:05
6Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF11:39:04
7Sindre RønningNydalens SK11:39:59
8Simon HodlerIFK Mora OK11:40:40
9Simon HedlundÄrla IF11:40:43
10Oskar ArleboKFUM Örebro OK11:44:37
11Assar HellströmOK Ravinen11:46:18
12Emil FolinoKarlskrona SOK11:54:11
13Ivan ForsgrenOK Tisaren11:55:09
14William RiggHalden SK11:55:19
15Niklas SundqvistTullinge SK11:56:23
9998Kalle LiukkonenKummola Racing11:56:31
9994Christoffer EskilssonTullinge SK11:57:59
9991Simon SvenssonOK PAN-Kristianstad12:04:15
10083Filip JacobssonOK Tisaren12:04:38
10039Björn PramlidOK Klemmingen12:05:29
10103Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK12:06:52
10010Anders HåkanssonOK Kåre12:07:06
10016Jonatan AronssonOK Tisaren12:07:09
10000Gustav NäsmanHaninge SOK12:08:12
10115Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro12:09:14
10105Pyry IlmarinenHiidenkiertäjät12:11:09
10054Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb12:13:24
10017Johan EngströmOK Orion12:17:36
10035Simon SanderiIFK Lidingö SOK12:17:56
10073Markus SvenssonOK PAN-Kristianstad12:18:25
10110Jacob LindstamOK Ravinen12:19:41
10028Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro12:19:47
10020Anders HedbergGöteborg-Majorna OK12:21:09
10037Joel NilssonIFK Göteborg12:23:16
10078Simon TeikeForsa OK12:23:18
10141Måns BrännebyOK Kolmården12:23:50
10060Eddie EdströmSundsvalls OK12:28:31
10019Mathias WilhelmssonOK Kåre12:28:43
10022Andreas HultqvistTullinge SK12:28:51
10030Matti MaajärviLappeen Riento12:28:57
10098Daniel AnderssonIK Gandvik12:29:00
10106Lukas GustavssonCentrum OK12:29:38
10109Jakob ForsseliusSkellefteå OK12:29:50
10129Marcus UllmanOK Alehof12:32:19
10137Magnus SellingHärnösands OK12:32:27
10076Erik MattssonJärla Orientering12:35:00
10117Fredrik LarssonOK Södertörn12:35:15
10107Niclas LarssonKöping-Kolsva OK12:35:30
10082Christofer NäsholmÄrla IF12:35:45
10094Jonas PalmSävedalens AIK12:36:00
10004Johan BlickOK Alehof12:36:15
10031Henrik FröjdRehns BK12:36:30
10134Markus LivingOK Kåre12:36:45
10056Marcus KempeSävedalens AIK12:37:00
10007Mikael AnderssonIK Gandvik12:37:15
10099Martin BlomgrenStora Tuna OK12:37:30
10092Emil HammarströmOK Måsen12:37:45
10018Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK12:38:00
10084Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK12:38:15
10027Johan GothCentrum OK12:38:30
10087Tobias ForsénTullinge SK12:38:45
10079Anton HemlinIK Uven12:39:00
10097Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro12:39:15
9996Andreas NordforsStora Tuna OK12:39:30
10125Oskar HermanssonCentrum OK12:39:45
10123Jens ÖströmOK Tyr12:40:00
10089Erik AnderssonIK Gandvik12:40:15
10120Henrik BrusSävedalens AIK12:40:30
10008Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb12:40:45
10139Fredrik ForsbergTullinge SK12:41:00
9976Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna12:41:15
10025Rasmus AlenKangasala SK12:41:30
10071Fredrik JohanssonLinköpings OK12:41:45
10033Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb12:42:00
10113Anders GranbergOK Klemmingen12:42:15
24116Oskar EngmanNyköpings OK12:42:30
10100Julius HakkarainenMS Parma12:42:45
10043Andreas HerzogOLG Schaffhausen12:43:00
10132Tomas JohnssonSundsvalls OK12:43:15
10009Tobias AnderssonOK Österåker12:43:30
10122Lars DahlströmHJS-Vansbro OK12:43:45
10021Jan Lennart DalheimerIK Vikings OK12:44:00
10068Lars OlovssonRehns BK12:44:15
10070Ken EriksonNärpes OK12:44:30
10034Magnus FranssonÄrla IF12:44:45
10112Erik HögkvistOK Tyr12:45:00
10023Magnus WilhelmssonForsa OK12:45:15
10038Anton DanielsAttunda OK12:45:30
10059Jesper MelinGarphyttans IF12:45:45
9995Arvid HammarFK Herkules12:46:00
10024Filip ÖstmanKristinehamns OK12:46:15
10064Anders PlattJärla Orientering12:46:30
10118Robin Westerlund12:46:45
10013Johan NymanForsa OK12:47:00
10036Demian GanderOLG Pfäffikon12:47:15
10049Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK12:47:30
10002Linus Talltjärn12:47:45
10003Emil ThalinOK Älvsjö-Örby12:48:00
10050Emil HåsteenRånäs OK12:48:15
10015Alexander NilssonOK Södertörn12:48:30
10048Mårten HolmströmOK Österåker12:48:45
10130Emil WippJärla Orientering12:49:00
10133Christopher LambertShado12:49:15
10032Joel AnderssonIK Gandvik12:49:30
9993Peter SvanbergOK Cannes12:49:45
10124Nils WestlundTrosabygdens OK12:50:00
10128Joel ForsgrenOK Tisaren12:50:15
10005Andreas StenmarkFMTM12:50:30
10053Abdulkadir KöseoğluEONTOURS12:50:45
10044Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK12:51:00
10006Albin Elnerud12:51:15
10040Ole-Kristian KaspersenMo o-klubb12:51:30
10061Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL12:51:45
10057Wang Ki YuenHKOC12:52:00
10131SUN YIChina DEER-O12:52:15
10111Håvar ØstvikBardu IL12:52:30
10127Tim GlogauLVB Leipzig12:52:45
10012Yngve RahlénOK Ravinen12:53:00
10138August RamleGöteborg-Majorna OK12:53:15
10140Zhenyang QiuCrazy Young12:53:30
9999Fang RongrongChina DEER-O12:53:45
10080William NilssonOK Södertörn12:54:00
10058Jakob AttåsOK Tisaren12:54:15
10029Oscar SturkWaxholms OK12:54:30
10095Dominik WagnerOLG Kakowa12:54:45
10074David WesterlundTäby OK12:55:00
25198Andreas HallIFK Lidingö SOK12:55:15
10126Nils GumaeliusWaxholms OK12:55:30
10086Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö12:55:45
10047Mattias AnderssonIK Gandvik12:56:00
9992Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK12:56:15
10065Erik EdénWaxholms OK12:56:30
10104Matthias LeibundgutOLV Hindelbank12:57:00
10066Per SjögrenKFUM Örebro OK12:57:15
9997Sebastian RunanderTrosabygdens OK12:57:30
10114Andreas ZeijlonOK Hällen12:57:45
10091Jonas RinnbäckOK Ravinen12:58:00
10051Jonatan LageOK Hällen12:58:15
10072Emil AlexanderssonStora Tuna OK12:58:30
10116Jakob RedtzerAttunda OK12:58:45
10067Mats JohnssonCentrum OK12:59:00
10063Yuxuan ZhaoCrazy Young12:59:15
10121Svante PerssonSöderhamns OK12:59:45
10096Niclas HägglundLinköpings OK13:00:00
10026Kieran WoodsAuckland OC13:00:15
10135Olle PenttinenIFK Hedemora OK13:00:30
10046Tintin KarlbergTullinge SK13:00:45
10077Christian HedquistOK Tyr13:01:00
10042Carl MagnussonIFK Mora OK13:01:15
10136Jonty OramAuckland OC13:01:30
10119Kalle LarssonForsa OK13:01:45
10081HEO SeongbeomForest OC13:02:00

D20

5 280 m, 96 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK10:20:00
2Maiken Økern HågårdKonnerud IL10:28:21
3Jonna ForsVästerås SOK10:32:14
4Daria PanchenkoNord West10:32:54
5Klara LjunggrenLinköpings OK10:33:07
6Rosa TrummerOK Oachkatzlschwoaf10:33:47
7Emma DjerfLerums SOK10:46:12
8Sarah PerssonOK Denseln10:48:41
9Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK10:52:09
10Anni BergerBerger-Clan10:53:04
11Hanna RöstinOK Ravinen10:53:14
12Emma WilsonScottish Junior Squad10:54:01
13Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK10:55:13
14Ellen BromanOK Roslagen10:58:23
15Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF11:00:22
2717Emelie KarlssonSävedalens AIK11:04:44
2682Malin NymanOK Tyr11:05:52
2646Kathryn BarrScottish Junior Squad11:05:58
2721Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK11:08:13
2665Andrea VetrickovaSlavia Hradec Kralove11:09:50
2600Alice AronengHestra IF11:11:57
2660Marte Lien JohnsenByåsen IL11:12:53
2647Ellen FrostOK Roslagen11:13:55
2645Anna KarlströmOK Linné11:14:39
2683Elsa AnderssonBredaryds SOK11:16:30
2711Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK11:17:27
2658Lucie JanouškováTatran Jablonec11:22:03
2694Anna HerbertTäby OK11:25:07
2593Emma NordbergOK Tranan11:32:06
2696Sara ForsbergIK Uven11:37:18
2631Emmy HelmerssonHässleholms OK11:38:09
2612Tova HermodssonLunds OK11:39:20
2629Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK11:41:15
2621Carolina JonsellTäby OK11:41:31
2606Sofia BerglundIFK Mora OK11:41:58
2653Idunn HaavengenNtnui11:43:15
2632Sofia DahlHärlövs IF11:45:13
2684Amanda RangertIK Hakarpspojkarna11:46:47
2704Alma LaudonVännäs OK11:49:48
2699Tora WesterbergOK Kolmården11:50:15
2707Hanna BoquistIK Uven11:50:30
2599Malin JanssonHjobygdens OK11:50:45
2592Sofia ErikssonStora Tuna OK11:51:00
2703Victoria AsketunOK Roxen11:51:15
2655Emer PerkinsIrish Junior Team11:51:30
2617Michelle AbeniOLG Chur11:51:45
2609Elin NallgårdVästerås SOK11:52:00
2723Alice BarreforsIK Uven11:52:15
2637Beatriz SanguinoCPOC11:52:30
2689Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb11:52:45
2693Matilda SkunckeTäby OK11:53:00
2644Franziska HochstetterUSV Jena11:53:15
2675Olivia LönkvistOK Vivill11:53:30
2695Ebba LeicktTullinge SK11:53:45
2669Stina LindbergOK Djerf11:54:00
2640Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat11:54:15
2627Fanni MarkussenAsker SK11:54:30
2673Rebecka SvenssonVärend GN OL11:54:45
2623Michaela ZurynkovaEkonom Praha11:55:00
2664Annalena SchmidOLG Chur11:55:15
2596Hanna SundströmVästerås SOK11:55:30
2634Ciara SilbyIrish Junior Team11:55:45
2643Anja ScherrerOLG Chur11:56:00
2656Margarita BacustinaNorthern Wind11:56:15
2698Moa JohanssonVännäs OK11:56:30
2639Lena HöhneLVB Leipzig11:56:45
2706Ann JohanssonSundsvalls OK11:57:00
2590Malin FritzellMullsjö SOK11:57:15
2619Clodagh MoranIrish Junior Team11:57:30
2636Roanne LilleyScottish Junior Squad11:57:45
2714Elin BlombergLycksele IF11:58:00
2605Sofia KlassonHestra IF11:58:15
2616Essi RoininenHelsingin Suunnistajat11:58:30
2692Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK11:58:45
2610Norna MolinOK Klemmingen11:59:00
2618Hayley SmithAuckland OC11:59:15
2668Anna HallménOK Tisaren11:59:30
2630Eadaoin McCavanaIrish Junior Team11:59:45
2713Tilda AnderssonOK Ravinen12:00:00
2601Matilda MelénOK Kåre12:00:15
2654Apolena MalinovaSlavia Hradec Kralove12:00:30
2678Ida PalmbergOK Hammaren12:00:45
2680Tua DahlgrenÖstersunds OK12:01:00
2625Meabh PerkinsIrish Junior Team12:01:15
2722Moa KjellbergBjörkfors GoIF12:01:30
2595Mirjam DalénSala OK12:01:45
2691Sarah MagnussonLinköpings OK12:02:00
2662Clare StansfieldScottish Junior Squad12:02:15
2690Elin HermanssonKungälvs OK12:02:30
2676Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna12:02:45
2597Alice HultinOK Löftan12:03:00
2649Claudia KantolaLahden Suunnistajat-3712:03:15
2661Synne SkjærsteinIL Tyrving12:03:30
2626Kaja StalderNWK Be/So12:03:45
2718Tilda MarmelidOK Roxen12:04:00
2651Emma BairdScottish Junior Squad12:04:15

H20

7 060 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Rasmus WickbomBergnäsets AIK11:47:00
2Arvid LinderOK Hällen11:48:52
3Jørgen WulfsbergNydalens SK11:49:01
4Jonas TofteredIF Rigor11:51:35
5Gustaf BerglundIFK Mora OK11:55:37
6Henrik André LarsenKongsberg OL11:57:39
7Alasdair PedleyScottish Junior Squad11:58:50
8Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuri12:01:30
9Waldemar AnderssonLånghundra IF12:05:59
10Bjørn Anders FlågenHeming Orientering12:06:12
11Amund Bø KongsbakkBodø Orientering12:06:30
12Jeremias JoutsensaariKangasala SK12:10:13
13Hugo DalhammerOK Roxen12:10:40
14James AcklandScottish Junior Squad12:10:59
15David RisbergKils OK12:12:36
6145Lachlan ChavasseScottish Junior Squad12:12:51
24350Gustav FrænellSundsvalls OK12:12:51
Olle SörqvistMarkbygdens OK12:13:24
6134Finn LydonScottish Junior Squad12:13:34
6089Ruairi LongIrish Junior Team12:17:22
6186Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK12:17:43
Fredrik JohanssonOK Nackhe12:18:33
6214Benjamin LangerakJärfälla OK12:21:28
Øystein Fruseth ChristiansenNtnui12:21:38
6093Pavel YufanovNord West12:25:13
Guillaume WyrschANCO12:26:12
6099Mathias VindalFreidig12:28:49
6085Andreas KarlssonPiteå IF Orientering12:31:53
6188Tobias KarlssonSnättringe SK12:34:44
Mårten OlssonGävle OK12:34:56
6122Emil Olander LorenzAllerød OK12:35:08
Cyrill FrickerOLK Argus12:35:18
Erik OlssonGävle OK12:38:04
Antonin StampbachANCO12:38:24
6115Håkon LundKongsberg OL12:39:19
24402Isak HertinIK Hakarpspojkarna12:40:40
nullAlbin LarssonGotlands Bro OK12:41:28
6104Conall WhelanIrish Junior Team12:42:01
Adrian Stokdal OpheimFreidig12:42:34
6185Simon TörnqvistOK Ravinen12:45:22
Maxime WyrschANCO12:49:02
6105David MichekTatran Jablonec12:51:53
Romain WältiANCO12:54:30
6151Elias AnderssonOK Norrvirdarna12:54:35
6203Hugo ThunbergOK Alehof12:55:49
6208Linus BacklundOK Södertörn12:56:47
6107Severin MüllerOLG Thun12:57:38
6126Morten Rindom KnudsenOK Melfar13:00:15
6211Truls LindholmSundsvalls OK13:00:29
6200Oscar PrytzTjalve IF Norrköping13:03:54
Viktor BarkegrenStora Tuna OK13:09:02
6192Sixten ElehedLinköpings OK13:11:06
6118Bjørnar LøvliAsker SK13:11:51
6064Simon ErikssonBergnäsets AIK13:13:12
6195Gustaf HedegårdOK Kolmården13:13:57
6138Rasmus NielsenAllerød OK13:17:00
Oskar EngesAttunda OK13:17:15
6198Axel ForsmanFK Herkules13:17:30
6144Marek NovotnyTJ Tatran Jablonec13:17:45
Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK13:18:00
27143Rasmus EkströmMS Parma13:18:15
6059Henrik HamreforsVästerås SOK13:18:30
6168Christian Michelsen13:18:45
Alexander AlnessLånghundra IF13:19:00
Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura13:19:15
6142Tim HarrisonScottish Junior Squad13:19:30
6096Jan PuntschartOLG Chur13:19:45
6187Jonas LauriFK Herkules13:20:00
6190Christian LindhSundbybergs IK13:20:15
6206Olof LissmatsOK Södertörn13:20:30
6180Rasmus SvenssonVärend GN OL13:20:45
6081Jonathan BjörkLeksands OK13:21:00
24557Vidar PerssonTäby OK13:21:15
6132Ole ArenthBos Elite13:21:30
6110James CondonTorquay Boys OC13:21:45
6102Hans V PetersenOK Gorm13:22:00
6076Harald LarssonBergnäsets AIK13:22:15
6092Zac O'sullivan-HourihanIrish Junior Team13:22:30
6156Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna13:22:45
6143Colas GintzburgerSOS-GO13:23:00
6197Magnus EricsonJärla Orientering13:23:15
6131Matthias HurschlerOL Zimmerberg13:23:30
6123Ludvig WaktelSvaide Roma SOK13:23:45
6094Cameryn Kelly-MorrishIrish Junior Team13:24:00
6112Euan TebbuttTwycross Orienteering Club13:24:15
6177Mathias BlomsterRonneby OK13:24:30
6202Erik BlickOK Alehof13:24:45
6097Andrew TurnerIrish Junior Team13:25:00
6216Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb13:25:15
6127Emil RoosAttunda OK13:25:30
Finlay ToddScottish Junior Squad13:25:45
6171Alexander GraadRonneby OK13:26:00
26003Andreas PerssonOK Hammaren13:26:15
6204Josef JohanssonOK Kolmården13:26:30
6084Martin GranbergIFK Mora OK13:26:45
Hannes StubbIK Falken13:27:00
6140Johan Teodor WestlyAsker SK13:27:15
24327Carl EkbringKexholms SK13:27:30
6116Lasse August HelwegFarum Tisvilde OK13:27:45
6125Tom SnowTorquay Boys OC13:28:00
24603Martin StorkampSundsvalls OK13:28:15
6121Oliver O'brienTorquay Boys OC13:28:30
6091Jostein TandbergNydalens SK13:28:45
6146Silas HotzOLK Argus13:29:00
6128Adam LiljaOK Enen13:29:15
6213Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL13:29:30
24810Christian RedtzerAttunda OK13:29:45
6095Axel HoveidAsker SK13:30:00
24470Hugo LindbärgOK Södertörn13:30:15
6120Sturla FrydenlundNtnui13:30:30
6101Eoin RiordanIrish Junior Team13:30:45
24354Joar GjerdahlBerger Og Svelvik O-Lag13:31:00
Erlend Kvittum NytrøenTynset IF13:31:15
6147Robert PimIrish Junior Team13:31:30
6090Florian WepferOL NWK ZH/SH13:31:45
6157Rasmus LundbergOK Bävern13:32:00
Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK13:32:15
6113Severin RohrOL Zimmerberg13:32:30
6153Marcus NylénDegerfors OK13:32:45
6124Daniel RönnqvistOK Linné13:33:00

D18

4 940 m, 134 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anastassia BotovaKuzmolovo08:35:00
2Elizaveta BotovaKuzmolovo08:42:06
3Niamh HunterWCOC08:49:42
4Ella PalmIK Hakarpspojkarna08:53:48
5Julia RajanIFK Lidingö SOK08:55:11
6Elin BergOK Ravinen08:55:52
7Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf08:56:49
8Fabienne JakobNWK Be/So08:57:54
9Sarina ZülligEksjö SOK08:58:28
10Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura09:00:39
11Moa HjorthDomnarvets GoIF09:02:19
12Michaela ŠklíbováTatran Jablonec09:04:51
13Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf09:07:02
14Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK09:08:29
15Fia SnickarsSolf IK09:08:44
2469Clara DahlHärlövs IF09:12:48
2440Ida JussilaTampereen Pyrintö09:13:27
2506Thynova NikolaSlavia Hradec Kralove09:13:44
24636Heini NivaSK Pohjantähti09:14:18
Celine WellenreiterOLG Thun09:15:11
Katrin SjödénÄlvdalens IF OK09:16:22
2529Ella NordströmKils OK09:18:41
24542Lotten SandénOK Södertörn09:19:10
24462Louise RamebäckUmeå OK09:22:08
Claudia WaltiOK Kolmården09:22:50
2450Adéla RýdlováTatran Jablonec09:22:58
2494Eilidh CampbellScottish Junior Squad09:24:46
2456Alva LindellIF Thor09:26:37
2483Polina ZaytsevaNord West09:27:22
2588Josefine AnderssonTäby OK09:28:07
2414Adelina FunkeLeksands OK09:28:24
2513Wilma BerganderEksjö SOK09:32:03
2408Clara SpikLeksands OK09:32:58
2564Linnea HanssonOK Roxen09:33:49
Johanna SärnbrinkOK Tisaren09:36:35
Nora AronengHestra IF09:36:38
2417Wilma LarssonOK Tor09:37:01
2458Ida SundqvistLahden Suunnistajat-3709:37:13
2453Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK09:37:37
2459Solveig Eline BergIL Tyrving09:38:48
2551Kristina FridmanVännäs OK09:39:13
2411Ida JohnssonOK Kåre09:41:14
2432Hilda KukonlehtoKangasala SK09:41:23
2466Jura MacMillanScottish Junior Squad09:41:27
24650Alice PalmgrenSundsvalls OK09:43:11
2457Tara Schwarze-ChintapatlaEborienteers09:43:25
2441Alma LeijonHärlövs IF09:43:37
2435Viktorija DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vllnius09:43:59
24466Lisa BörnstedtKungälvs OK09:44:34
2581Tilda AnderssonTullinge SK09:44:41
2481Birka ØhlenschlægerOK Pan Århus09:45:26
2547Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK09:45:36
2559Lovisa LängheimTullinge SK09:46:34
2543Vendela LönkvistOK Vivill09:46:47
2443Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK09:47:56
2562Sara SundinWaxholms OK09:47:57
2584Frida SahlmanLinköpings OK09:48:36
2478Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat09:48:59
2571Tove PerssonMölndal Outdoor IF09:50:06
2493Jannica LindahlOK Trian09:51:14
Roosa LaineEspoon Suunta09:51:56
2511Flurina MüllerOLG Galgenen09:51:59
2404Elin DahlmarkVästerås SOK09:54:19
24469Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb09:54:51
Anna LithellOK Linné09:55:55
2579Meja EneljungIFK Göteborg09:56:00
2454Maja TenghagenHärlövs IF09:56:21
2448Sofia HaglundVaasan Suunnistajat09:56:22
Mirjam BucherIF Thor09:57:51
2418Anna AnderssonPiteå IF Orientering09:58:00
2472Sandra IsoniemiOK Trian10:00:22
2462Sarah PedleyWest Yorkshire Orienteers10:02:03
2479Tina LjungqvistLunds OK10:02:28
2553Olivia FröbergOK Roxen10:05:00
2465Elena SchulerOLG Chur10:05:15
2470Eli KolstadMo o-klubb10:05:30
2442Vera ZüblinOLG Thun10:05:45
Anu SaarinenRasti 8810:06:00
2577Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK10:06:15
2492Livia GiezendannerOLG Chur10:06:30
2499Lea Malin TroxlerNWK Be/So10:06:45
2567Klara WallinderGöteborg-Majorna OK10:07:00
2565Matilda HagstrandLerums SOK10:07:15
2545Amanda MellerdalKils OK10:07:30
2521Lovisa NordSol Tranås10:07:45
2403Emelie BrudinIFK Mora OK10:08:00
2476Lotta SankeloSK Pohjantähti10:08:15
24472Katarina NorrbyOK Södertörn10:08:30
2497Marte Karine LarsenKongsberg OL10:08:45
2569Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:09:00
2504Astrid AnderVallentuna-Össeby OL10:09:15
2446Johanna NilssonFK Göingarna10:09:30
2471Ingeborg KvarmeIF Sturla10:09:45
2452Sofia GidingVallentuna-Össeby OL10:10:00
2561Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK10:10:15
2397Alva RyttherVästerbergslagens OL10:10:30
2532Agnes MattssonTandsbyns IF10:10:45
2477Anik DoblerGlobi OK10:11:00
2474Paulina StrobelUSV Jena10:11:15
24523Sofia ZillingOK Södertörn10:11:30
2407Tove ErikssonRyda SK10:11:45
2502Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK10:12:00
2438Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL10:12:15
2582Tyra AlmJärla Orientering10:12:30
2525Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK10:12:45
2573Veronica RedtzerAttunda OK10:13:00
2556Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK10:13:15
2526Sara ErlandssonOK Vivill10:13:30
2428Paulina JägstedtHalmstad OK10:13:45
2467Marie KalouskovaKotlarka Praha, CZE10:14:00
2536Lisa HallménOK Tisaren10:14:15
2549Jonna LundbäckJärfälla OK10:14:30
2431Elsa LindeblomHestra IF10:14:45
2575Tove JohanssonOK Alehof10:15:00
2402Hanna SvanbergOK Renen10:15:15
2501Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL10:15:30
2507Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular10:16:00
2491Elin DahlVisborgs OK10:16:15
2484Hilma HolmbackIF Femman10:16:30
2399Lovisa RingHalmstad OK10:17:00
2539Lovisa JohanssonKarlskrona SOK10:17:15
2401Astrid NorgrenStora Tuna OK10:17:30
2485Klara MöllerOK Linné10:18:00
2422Ida HelgessonHestra IF10:18:15
2587Tova LarssonLerums SOK10:18:30
2415Agnes KarlssonÄlvsby IF OK10:18:45
2519Ellen KallerbäckOK Orion10:19:00
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK10:19:15
2436Kirsty CampbellScottish Junior Squad10:19:30
2434Ida JoensuuIF Brahe10:19:45
2444Johanna StrobelUSV Jena10:20:00
Linn LugneKils OK10:20:15
2489Clara KilperUSV Jena10:20:30
2486Anna PradelUS Primiero10:20:45

H18

6 540 m, 180 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Pascal SchmidOK Linné10:20:00
2Corsin BoosOLV Luzern10:23:45
3Timo TantaniniOLC Kapreolo10:24:43
4Jonathan JylltorpLinköpings OK10:29:18
5Filip MöllerOK Södertörn10:31:31
6Victor SadaranganiJärla Orientering10:32:05
7Emil JonsellIF Thor10:35:29
8Petter BergstedtMarkbygdens OK10:36:16
9Olle BergstedtMarkbygdens OK10:38:44
10Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby10:39:55
11Andreas NäslundVästerås SOK10:40:45
12Miron RulkaNWK Be/So10:43:18
13Jakub BílýTJ Lokomotiva Teplice10:44:34
14Josef NagyTatran Jablonec10:47:27
15Olli KoivumäkiKokkolan Suunnistajat10:47:41
5927Victor BylundIF Thor10:47:46
Glauser TristanANCO10:48:18
Emil BybergDomnarvets GoIF10:48:54
5914Till GeilerUSV Jena10:49:15
24371Niklas SvenssonJärfälla OK10:50:11
Adrian SkobeKalmar OK10:50:11
5954Andri JordiNWK Be/So10:51:28
Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF10:55:12
Klas JohanssonOK Tranan10:55:38
Ludvig HolmqvistOK Tor10:57:03
5856Joar TryggöTrollhättans SOK10:58:05
5939Axel BergströmOK Rodhen10:59:39
5884Daniel HellbergLunds OK11:00:04
5930Christian GafnerOLK Wiggertal11:01:45
5998Linus LundbergOK Bävern11:01:58
5895Stian RykkjeVaregg Fleridrett11:02:08
5925Allan HedbergLunds OK11:02:41
Måns ErikssonÖstersunds OK11:02:45
6019Albin KårénSundsvalls OK11:03:15
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:04:07
5882Hugo BäsénIF Thor11:06:34
6034Alexander SchandlOK Södertörn11:08:15
Simon FreylandEksjö SOK11:08:15
5870August AbrahamssonGällstadbygdens SOK11:08:23
Robin UdellSolf IK11:09:00
5864Gabriel LarssonGammelstads IF11:10:26
5982Melker ElofssonOK Njudung11:11:28
5891Florian BlochNWK Be/So11:12:18
Aaro VirtanenLahden Suunnistajat-3711:12:26
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:13:37
5846Viktor BergLeksands OK11:14:26
5932Matias NissenFreidig11:17:21
5994Axel BlomFrölunda OL11:17:41
Erik ErikssonOK Älgen11:20:21
6046Nils LundgrenSundsvalls OK11:21:39
Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:21:39
5873Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF11:21:42
5912Krystian PetersburskiBerliner TSC11:21:53
5897Trygve Bø KongsbakkBodø Orientering11:22:17
5904Håkon HolstadFreidig11:22:22
5893Till HutzliNWK Be/So11:23:29
5949Sølve DrageKongsberg OL11:23:42
Gustav BjörklundIFK Mora OK11:23:58
5848Reto GiezendannerIF Hagen11:23:59
5971Hugo JohanssonOK Reftele11:24:04
5969Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro11:24:12
Oskari ArvelaLahden Suunnistajat-3711:24:35
5910Albin AnderssonSegersta OK11:24:41
Casper HedarOK Tor11:24:44
Albin BergerDomnarvets GoIF11:25:29
24691Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF11:26:29
5892Even GravningenStokke IL11:27:17
6015Rasmus KihlSundbybergs IK11:31:14
5942Reuben VaseyTorquay Boys OC11:31:19
Sixten TörnqvistVästerås SOK11:31:32
Pyry WillmanRastikarhut11:31:50
5923Marko Birk NielsenAalborg OK11:33:21
6012Johannes BladhTullinge SK11:35:24
5999Edvin StrandbergKalmar OK11:36:18
5889Graeme FarrandDon't Get Lost11:37:14
5934Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular11:37:35
5995William SeguraKFUM Örebro OK11:40:54
5928Jiří BekTatran Jablonec11:41:25
5960Ondřej BudskýTatran Jablonec11:43:08
6010Björn JohanssonSundsvalls OK11:43:58
5907Edvin NilssonGotlands Bro OK11:45:59
5860Lucas GranbergOK Kåre11:46:15
24562Elias RöstinSöders-Tyresö11:47:11
5837Gustav ÖstenssonOK Tranan11:49:25
5896Martin AdamecTatran Jablonec11:49:37
5885Oskar StenviOK Linné11:49:55
5922Joseph GoodwinWCOC11:50:15
5832Noa SjöstrandVästerås SOK11:50:30
5946Viktor LadängesAlfta-Ösa OK11:50:45
5978Johannes GreenAlmby IK11:51:00
5862Pontus LindgrenVästerås SOK11:51:15
5950Ville FontellOK Enen11:51:30
5898Even FossumIK Grane Arendal Orientering11:51:45
5991Emil DanielssonOK Hammaren11:52:00
6007Daniel StåhlOK Hammaren11:52:15
6042Adam BrattTullinge SK11:52:30
24560Fredrik HanssonTäby OK11:52:45
6022Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby11:53:00
5900Harry FoxTorquay Boys OC11:53:15
5902Lauri NaskaliKoovee11:53:30
6001Simon SvahnEksjö SOK11:53:45
5967Gustaf NilssonVimmerby OK11:54:00
6053Erik LundStenungsunds OK11:54:15
24313Tim Fredrik DalheimerIK Vikings OK11:54:30
6021Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby11:54:45
5929Benjamin TerentForsa OK11:55:00
5903Marius RobinsonOLG Chur11:55:15
5943Ole Johan BråtenVang OL11:55:30
6036Melvin JakobssonOK Södertörn11:55:45
5841Albin NorenPiteå IF Orientering11:56:00
5905Jens Kristan Vangsbjerg PetesenOK Gorm11:56:15
5839Johan HolmbergIF Hagen11:56:30
5959Moritz MeierOLG Pfäffikon11:56:45
5844Tobias ErixonOK Kullingshof11:57:00
5913Ben StevensTorquay Boys OC11:57:15
5975Nils KylbornAlmby IK11:57:30
5888Karl BrahmLånghundra IF11:57:45
5901Nikolai NordhaugKonnerud IL11:58:00
Max BloorInterlopers11:58:15
5854Joel WiklundSträngnäs-Malmby OL11:58:30
5911Hugo TwiggerTorquay Boys OC11:58:45
5973Simon GiselssonRonneby OK11:59:00
6003Oskar SvahnEksjö SOK11:59:15
6029Erik KärrlanderUmedalens IF11:59:30
5965Johan AlpbergAlmby IK11:59:45
5926Ethan TebbuttTwycross Orienteering Club12:00:00
5919Albin Rieem LindgrenVisborgs OK12:00:15
Samuel StålnäbbDomnarvets GoIF12:00:30
Mattias LevinSvaide Roma SOK12:00:45
5918Will MeadowsTorquay Boys OC12:01:00
5989Nils OttossonGävle OK12:01:15
5878Axel ToressonLunds OK12:01:30
6044Martin SkärlénHaninge SOK12:01:45
5937David KlementKotlarka Praha, CZE12:02:00
5948Fredrik SveenVang OL12:02:15
6005Gustav ÅmanOK Vilse 8712:02:30
5916Premysl NovakKotlarka Praha, CZE12:02:45
5931Felix SvenssonRasbo IK12:03:00
6038Tobias AbrahamssonSundbybergs IK12:03:15
5886Elias TikkanenEspoon Suunta12:03:30
5852Charlie EliassonDalaportens OL12:03:45
5997David NeroNässjö OK12:04:00
5987Maxim JohanssonSol Tranås12:04:15
6051Robin EdlundSundsvalls OK12:04:30
5834Markus ÖsterlundVästerås SOK12:04:45
6040Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby12:05:00
5921Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna12:05:15
5868Axel BerglundUlricehamns OK12:05:30
5958Johan Halkjaer DupontOK Pan Århus12:05:45
5924Olle SvangrenGotlands Bro OK12:06:00
5979Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna12:06:15
5835Daniel GlimténOK Löftan12:06:30
6023Robert ColeVäsby OK12:06:45
6048Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb12:07:00
5940Arvid RoosOK Linné12:07:15
5880Anton SegermanIF Thor12:07:30
5944Jonas GrønliFreidig12:07:45
5858John GranathOK Kåre12:08:00
5951Matthew BirdsallTorquay Boys OC12:08:15
5850Hugo OskarssonHalmstad OK12:08:30
Sven WeyOLG Goldau12:08:45
5993Joel DanielsHofors OK12:09:00
5906Scott JuvikIL Gular12:09:15
5874Martin DanielssonOK Kåre12:09:30
5866Noah BechtelFK Friskus-Varberg12:09:45
5977Oscar NilssonAlvesta SOK12:10:00
5963Jacob MeldgaardIL BUL-Tromsø12:10:15
Julien SchluchterANCO12:10:30
5872Viktor WallinOK Kåre12:10:45
Jonas WepferOL NWK ZH/SH12:11:00
24550Gunnar EngströmLinköpings OK12:11:15
5876Emil HornlidenUmedalens IF12:11:30
Simon BjörklundSävedalens AIK12:11:45
6031Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK12:12:00
5843Oscar KarlssonTrollhättans SOK12:12:15
Petter Astrup ArnesenHeming Orientering12:12:30
5953Mikkel Lau PetersenAllerød OK12:12:45
5984Anton MäkinenOK Hammaren12:13:00
Daniel Bentien SchmidtOK Pan Århus12:13:15
5962Julius PukeYstads OK12:13:30

D17-20 Kort

4 810 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Kårhild NordstadNtnui10:30:00
2Sofia BorgLinköpings OK10:46:30
3Frida ZeijlonOK Hällen10:52:23
4Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK10:53:55
5Tine DalgaardKolding OK10:54:01
6Emma ErikssonOK Kolmården11:02:35
7Maja WillénÖstersunds OK11:10:19
8Emmi KorhonenSK Uusi11:11:03
9Alva RasmussenNyköpings OK11:16:11
10Linnéa CarlssonOK Hällen11:16:54
11Malin StrandbergGustavsbergs OK11:17:16
12Amanda HalvarsonLeksands OK11:17:58
13Emma NilsssonAlvesta SOK11:21:04
14Therese EkmanFinspångs SOK11:30:41
15Petra KollanenLynx11:32:47
2364Carolina ErikssonOK Milan11:40:15
2395Sofie FröjdSundsvalls OK11:44:08
2365Matilda GraadRonneby OK11:46:40
2384Ottilia AnderssonOK Landehof11:55:26
2349Anna WartewigLVB Leipzig12:00:00
2326Kristina TholerudSeskarö IF12:00:15
2327Julia StrömUlricehamns OK12:00:30
2328Märtha LindmarkIFK Kiruna12:00:45
2340Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstad12:01:00
2383Isabella NilssonGustavsbergs OK12:01:15
2347Natálie ŠtemberováTatran Jablonec12:01:30
2380Alicia GummessonFinspångs SOK12:01:45
2372Thea BadKils OK12:02:00
2331Daria CrameriOLG Pfäffikon12:02:15
2353Hedvig SundstedtRasbo IK12:02:30
2333Martine JægtvikKonnerud IL12:02:45
2389Lina PonténSelånger SOK12:03:00
2385Kajsa LindqvistSelånger SOK12:03:15
2356Lovisa FurubackaOK Botnia12:03:30
2386Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb12:03:45
2343Anna UneggSU Klagenfurt12:04:00
2339Elena CoulierCS Pertuis12:04:15
2369Vanja JohanssonOK Hammaren12:04:30
2338Kajsa IsidorssonOK Vivill12:04:45
2345Annika AttingerOL Zimmerberg12:05:00
2348Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä12:05:15
2359Léna LassalleCO Ambérieu12:05:30
2332Linnea NybergSäterbygdens OK12:05:45
2341Sophie AttingerOL Zimmerberg12:06:00
2354Yuehao LiuCrazy Young12:06:15
2335Yuman LiCrazy Young12:06:30
2388Amanda MullinsSjövalla FK12:06:45
2351Lujia WangCrazy Young12:07:00
2361Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK12:07:15
2319Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK12:07:30
2323Kristin AnderssonBjursås OK12:07:45
2382Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK12:08:00
2329Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:08:15
2336Thatsani KhampanyaCA Rosé12:08:30
2379Elin UnanderSundsvalls OK12:08:45
2344Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening12:09:00
2381Lovisa LarssonTullinge SK12:09:15
2320Sofia JanssonHjobygdens OK12:09:30
2355Gea Øiseth BedinIndre Østfold OK12:09:45
2318Matilda LarssonOK Hällen12:10:00
2367Martina BraunVäxjö OK12:10:15
2371Linnea SahlinOK Vildhussen12:10:30
2390Thea HolmgrenUmeå OK12:10:45
2374Kyra JonssonSjövalla FK12:11:00
2378Josefin HersénTullinge SK12:11:15

H17-20 Kort

5 410 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Rickard DjerfHalden SK08:35:00
2Mikko EerolaTampereen Pyrintö08:47:20
3Victor ThörnkvistSol Tranås08:53:21
4Petter BodingIFK Lidingö SOK09:08:04
5Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:08:57
6Rasmus TäckOK Hammaren09:17:21
7Emil JohanssonOK Bävern09:19:23
8Tobias MächlerOLG Galgenen09:41:01
9Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:43:50
10Göran HeinemannSV Robotron Dresden09:49:26
11Lukas WadstenOK Landehof09:51:19
12Simon BjörnehällOK Gränsen10:01:27
13Alfred RehnVästvärmlands OK10:02:46
14Jesper NyströmIF Thor10:05:00
15Vegard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø10:05:15
5790Povel HedbergLunds OK10:05:30
5770Jesper MattiVittjärvs IK10:05:45
5783Martin KoflerOrienteering Innsbruck Imst10:06:00
5792Roman SchuhOrienteering Klosterneuburg10:06:15
5799Emil AlpbergAlmby IK10:06:30
5777Maximilian EggerOrienteering Innsbruck Imst10:06:45
5820Kent StrömbergOK Roxen10:07:00
5793Joni HemminkiRasti-Jussit10:07:15
5815Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK10:07:30
5782Matyáš RůtaTatran Jablonec10:07:45
5795Lorenz SchneggOrienteering Innsbruck Imst10:08:00
5767Ola EklundKatrineholms OK<