Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Havs-OL, dag 2, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Havs-OL, dag 2, sprint
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: torsdag 5 juli 2018

D21

2 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin WidénUddevalla OK10:15:03
Stina PerssonEmmaboda Verda OK10:57:56
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK11:21:00
Caroline LindelöwHärlövs IF11:30:00
Anna BondesonLunds OK11:40:01
Marie RubérLinköpings OK
Yevheniia ShcherbakovaRonneby OK

H21

2 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Denys ShcherbakovRonneby OK10:05:01
Krzysztof WolowczykOK Denseln10:40:03
Fredrik WennermarkSävedalens AIK10:46:02
Sturle NordeideGneist10:50:05
Björn AnderssonKarlskrona SOK11:45:00
Adam SegerslättSkåneslättens OL

H20

2 650 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wiktor RydlundHässleholms OK11:10

D18

2 490 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martina SundelinOK Orion10:20:05
Linn LindblomMalmö OK10:26:02
Louise RamebäckUmeå OK11:20:03
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK11:34:04
Julia MianowskaKalmar OK

H18

2 650 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo OskarssonHalmstad OK11:00:02
Simon GiselssonRonneby OK11:20:00

D16

2 380 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna RingRonneby OK10:02:01
Elin NilssonAndrarums IF10:05:03
Emma ErikssonEksjö SOK10:35:02
Aleksandra NitschKalmar OK10:45:02
Agnes LindblomMalmö OK10:46:04
Sofia PalmFK Boken10:52:00
Hilma HolmströmHärlövs IF11:00:03
Embla CinthioSkåneslättens OL11:15:01
Nellie RydlundHässleholms OK11:17:02
Klara AnderssonOK Orion11:58:01

H16

2 540 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilmer HolmqvistSjövalla FK10:08:00
Mārcis ZariņšMona OK10:10:02
Simon FogelströmTorsås OK10:15:01
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK10:16:02
Leo EnerothLunds OK10:41:01
Adam LindblomMalmö OK10:45:00
Bartlomiej OlszewskiKalmar OK10:46:03
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna10:56:28
Arvid BlomsterRonneby OK11:20:01
Jesper RamebäckUmeå OK11:25:02
Anton TörnqvistKarlskrona SOK11:36:00
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK11:38:03
Erik SundelinOK Orion

D14

2 020 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Enni LindskogOK Älme10:02:02
Maja BäcklundRonneby OK10:34:02
Emma EmilssonOK Skogsfalken10:36:00
Emmy PalmFK Boken10:40:03
Hedda SvenssonOK Orion10:47:02
Viola HolmströmHärlövs IF11:06:02
Sandra WiduchKarlskrona SOK11:15:00
Linnea RydlundHässleholms OK11:15:59
Alma SvennerudKarlskrona SOK11:52:00
Linn BjörneldKalmar OK11:53:01
Emma ZettervallKarlskrona SOK11:57:03

H14

2 020 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lucas BoströmOK Alehof10:10:01
Johan Wall JungbjerGöteborgs SK10:11:02
Ebbe HolmqvistSjövalla FK10:20:01
Alvin OllanderOK Landehof10:30:02
Rasmus EjermarkTorsås OK10:35:01
Linus VernströmRonneby OK10:37:00
Stanislaw WolekKalmar OK10:54:01
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK11:12:00
Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:20:05
Elia KämpeÖrkelljunga FK11:23:00
Jan AntonowiczKarlskrona SOK11:35:07
Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK11:51:01
Erik ErikssonOK Skogsfalken
Victor JosefssonOK Skogsfalken
Melker LarssonOK Orion
Vilmer LindströmOK Skogsfalken

D12

1 930 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelina HolmqvistSjövalla FK10:07:02
Emy HjertströmFK Friskus-Varberg10:25:03
Hannah JosefssonOK Skogsfalken10:26:01
Elin SaleskogRonneby OK10:33:00
Hanna BäcklundRonneby OK10:37:01
Frida LindénVäxjö OK11:08:04
Emma LindénVäxjö OK11:10:03
Elsa GustafssonOK Tylöskog11:11:00
Aprilia CinthioSkåneslättens OL11:17:00
Ronja GlanshedVäxjö OK11:32:00
Märta SvennerudKarlskrona SOK11:55:00
Malva LarssonOK Orion

H12

1 930 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ville LindskogOK Älme10:00:01
Elliott RehnGränna-Bygdens OK10:08:59
Noah MulariOK Vilse 8710:10:00
David ArvmyrenOK Orion10:23:02
Wille VernströmRonneby OK10:29:00
Emil RingRonneby OK10:30:01
Eddie KarlssonOK Vilse 8710:40:00

D10

1 270 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siri RehnGränna-Bygdens OK10:01:03
Klara PalmFK Boken10:18:03
Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:20:01
Elin NilssonKarlskrona SOK11:27:03
Disa LundbergKarlskrona SOK11:33:07
Matilda BjörneldKalmar OK11:40:00

H10

1 270 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SaleskogRonneby OK10:03:03
Hugo BäcklundRonneby OK10:06:03
Atle KulstadSkåneslättens OL10:15:03
Albin EmilssonOK Skogsfalken10:17:03
Axel GustafssonOK Tylöskog10:49:03
Oskar SöderbergOK Skogsfalken11:07:04
Erik ZettervallKarlskrona SOK11:43:03

D40

2 380 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof10:04:03
Jenny LindblomMalmö OK10:17:06
Maria HolmqvistSjövalla FK10:18:02
Martina KarlssonOK Vilse 8710:20:06
Johanna HärwellAndrarums IF10:23:04
Åsa EnerothLunds OK10:44:05
Camilla HaglundÖrkelljunga FK10:56:23
Maria PeterssonHalmstad OK11:05:03
Lotta EkbergÖrkelljunga FK11:10:02
Carina RydlundHässleholms OK11:16:03
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK11:21:02
Anette LinnersjöGustavsbergs OK11:51:03
Karin Rahm BjörneldKalmar OK11:54:00
Malin SvenssonOK Orion

H40

2 520 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jon LindskogOK Älme10:00:03
Mattias RehnGränna-Bygdens OK10:10:05
Gustav BäcklundRonneby OK10:38:03
Henrik LindblomMalmö OK10:45:03
Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK10:58:02
Erik AndréIF Marin Väst10:59:00
Torgny HolmströmHärlövs IF11:00:04
Martin JohanssonHalmstad OK11:03:02
Magnus CinthioSkåneslättens OL11:18:02
Magnus HärwellAndrarums IF11:19:02
Jörgen GlanshedVäxjö OK11:32:02
Niklas NilssonHärlövs IF11:52:01
Kalle BjörkmanIFK Mora OK11:53:03
Olle BjörneldKalmar OK11:59:37
Kjell ErikssonOK Skogsfalken
Anders SundelinOK Orion

D50

2 150 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina GöranssonYstads OK10:00:07
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK10:01:03
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:03:03
Eva PålssonIFK Mora OK10:05:04
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:10:03
Lena PeterssonOK Alehof10:11:03
Berit GummusIFK Mora OK10:12:00
Nina OlssonFalköpings AIK OK10:13:01
Katarina SundelinOK Orion10:20:08
Anki GustafssonSäterbygdens OK10:28:06
Camilla RosénAnnebergs GIF10:30:03
Annika BerntssonVäsby OK10:32:04
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF10:36:01
Ingela ThoressonAndrarums IF10:39:06
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:50:09
Annika JosefssonKarlskrona SOK11:08:06
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog11:09:01
Karin JägrydSkåneslättens OL11:30:01
Ewa RoosHelsingborgs SOK11:31:00
Ann NilssonMarkaryds FK11:36:04

H50

2 540 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Atis ZariņšMona OK10:09:02
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK10:13:03
Erik LösethFalköpings AIK OK10:14:05
Jan GradinAndrarums IF10:28:02
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:57:07
Christer OskarssonHalmstad OK11:00:06
Bo GustafssonOK Tylöskog11:10:05
Gert WildheimFK Friskus-Varberg11:23:02
Anders JägrydSkåneslättens OL11:49:02
Lars-Ola LarssonOK Orion

D60

2 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:17:05
Monica KnutssonSävedalens AIK10:34:04
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad10:41:13
Eva PetterssonVäxjö OK10:42:08
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:48:03
Eva NordahlOK Pan-Kristianstad11:02:01
Birgitta WinbladRehns BK11:22:03
Ann-Helen LinnersjöOK Orion11:36:05
Gunnel MånssonOK Vilse 8711:43:01
Maria BerglundOK Vilse 87

H60

2 380 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gert OlssonTockarps IK10:00:04
Bror WidénUddevalla OK10:10:07
Tommy OlaussonSOK Aneby10:16:04
Bengt StrindhagenOK Orion10:19:03
Lennart HävrénTullinge SK10:21:03
Thomas AlmqvistKarlskrona SOK10:26:11
Lars ForsstedtSöders-Tyresö10:27:08
Leif GustafssonSäterbygdens OK10:28:04
Jan KarlssonOK Virdarna10:29:11
Lars GustafssonOK Gränsen10:36:03
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:39:09
Kenneth FagerKarlskrona SOK10:45:04
Arne LundStenungsunds OK10:47:03
Lars SvenssonOK Vilse 8710:50:07
Carl-Johan RoubertFK Finn10:51:01
Karl-Gunnar OlssonLunds OK11:18:03
Kent TörnqvistKarlskrona SOK11:34:01
Stefan MillegårdSävedalens AIK11:36:59
Håkan ForsmanRonneby OK
Per-Arne HöögOK Vilse 87

D70

1 780 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina JohanssonMullsjö SOK10:02:07
Ros-Mari KarlssonNybro OK10:05:06
Gunnel NilssonMalmö OK10:14:58
Berit ByströmOK Virdarna10:17:14
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:55:17
Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:57:51
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad11:06:01
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL11:14:12
Valerie RobinsonNya Zeeland11:35:08
Inger AxelssonOK Orion11:38:12
Kristina FranssonOK Virdarna

H70

2 000 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Knud Erik ThomsenSvendborg OK10:02:04
Herluf JensenSvendborg OK10:09:01
Paul SchannongMalmö OK10:20:09
Lennart NilssonMalmö OK10:22:06
Åke WansölinSöders-Tyresö10:25:07
Gert OlssonSkåneslättens OL10:31:02
Lars PerssonOK Kompassen10:32:02
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:33:03
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK10:52:02
Jørn ThomsenKolding OK10:53:01
Waste ByströmOK Virdarna10:56:20
Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:00:07
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:05:01
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:18:06
John RobinsonNya Zeeland11:26:01
Håkan NilssonMalmö OK11:30:03
Ross BrighouseNya Zeeland11:31:01
Roland OffrellFrosta OK11:32:04
Kjell MånssonRonneby OK

H80

1 780 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt PeterssonAlvesta SOK10:11:05
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:40:04
Johan JanssonVäxjö OK

Inskolning

880 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattis TenglinKlubblös10:04:07
Hilmer AndréIF Marin Väst10:04:09
Hannes TenglinKlubblös10:06:08
Melker AndréIF Marin Väst10:06:12
Hilma KaboIFK Mora OK11:12:00

U1

1 180 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja EdénVäxjö AIS10:05:04
Gustaf ArvmyrenOK Orion10:06:51
Martin ErikssonAnnebergs GIF10:31:00
Elsa BohlinKarlskrona SOK10:34:46
Alvin CaesarHärlövs IF10:36:03
Hjalmar HärwellAndrarums IF10:46:03
Anton NilssonOK Gynge11:10:05
Albin NilssonOK Gynge11:10:06
Cazper GlanshedVäxjö OK11:14:04
Albin SöderbergOK Skogsfalken11:16:54

U2

1 180 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba EdénVäxjö AIS10:00:04
Love EnerothLunds OK10:22:36
August HärwellAndrarums IF10:46:02
Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK11:35:40

Öppen motion 1

1 270 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune JungbjerGöteborgs SK10:00:06
Elias NilssonAndrarums IF10:01:05
Lena ErikssonAndrarums IF10:08:03
Emily ArvmyrenOK Orion10:39:05
Mattias ArvmyrenOK Orion10:41:03

Öppen motion 4

2 020 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malene ThomsenOK Snab10:00:09
Olga NormanStigmännen Karlshamns OK10:08:06
Maria StrindhagenOK Orion10:09:05
Barbro NilssonAlvesta SOK10:26:41
Kajsa BäcklundRonneby OK10:27:06
Olle RingRonneby OK10:29:04
Margareta RingRonneby OK10:29:06
Robin KarlssonVäxjö OK10:40:01
Sara CarlssonKlubblös10:40:05
Isak OllanderOK Landehof10:48:00
Kerstin GustafssonOK Gränsen10:49:03
Henrik ThomsenOK Snab10:51:02
Anette HolmströmHärlövs IF11:07:07
Arne PerssonOK Gynge11:08:08
Annica SolbreckLånghundra IF11:17:57
Ulf ArvidssonVäxjö OK11:36:02

Öppen motion 7

2 540 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Moa LindskogOK Älme10:00:14
Ulf LundbergKalmar OK10:01:00
Lena StrandMarkaryds FK10:01:12
Anna LarssonÖrkelljunga FK10:04:02
Anders HenrikssonIS Skanne10:07:07
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:13:06
Christina OlssonSkåneslättens OL10:16:56
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:17:00
Johan HjertströmFK Friskus-Varberg10:21:28
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:24:28
John SolbreckLånghundra IF10:25:02
Roland BernhardssonIFK Stockaryd10:25:10
Pia HjertströmFK Friskus-Varberg10:25:54
Björn EdénVäxjö AIS10:36:07
Hans KulstadSkåneslättens OL10:49:01
Björn NordströmHässleholms OK10:52:58
Håkan CaesarHärlövs IF10:53:58
Rolf HaglundÖrkelljunga FK10:55:29
Conny BerggrenVäxjö AIS10:58:12
Sven GiselssonRonneby OK11:05:05
Malin FuhrNorbergs OK11:31:33
Richard BengtssonLunds OK11:39:01
Klaus MikkelsenHerlufsholm OK11:42:02
Helena GummessonKarlskrona SOK11:57:41
Dan FuhrNorbergs OK12:03:57

Annonser