Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Nyköpings OK Veterantävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpings OK Veterantävling
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: tisdag 14 november 2017

A

3 990 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
540306Per MolinSödertälje-Nykvarn OF09:02:40
9490910Ove JohanssonOK Kolmården09:05:21
7531212Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF09:06:13
355814Stig PedersonSödertälje IF09:14:04
7520707Bengt ÖstlundOK Roxen09:15:12
2104203Weine WolterÅkers IF09:22:07
442312Britt-Marie AldénOK Kolmården09:26:37
2048646Runar AldénOK Kolmården09:28:30
1431025Bengt JönssonÅkers IF09:31:07
2078098Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL09:34:27
2119346Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF09:36:34
510106Knut-Åke HallebroOK Klemmingen09:40:55
444617Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL09:42:04
302275Kurt Håkan AnderssonOK Tor09:44:32
302298Stig LandstorpOK Tor09:48:52
7201151Per WirénOK Kolmården09:53:53
240259Kurt ErikssonVandrarringen09:54:58
27652Hans ÖbergOK Hällen09:56:00
9470928Hans HolgerssonOK Måsen10:07:46
248882Kajsa HolgerssonOK Måsen10:07:47
9490730Göran SvärdOK Klemmingen10:09:20
435960Kjell BlombergIK Standard10:19:42
403552Lennart OlssonIK Standard10:20:39
355887Rolf LindIK Standard10:22:22
2078213Henrik OlssonHallstahammars OK10:43:56

B

3 290 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2087043Tomas KjellbergOK Klemmingen08:58:16
2066575Åke ErikssonOK Grip09:07:10
500303Leif ThorssonOK Grip09:09:30
444082Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF09:11:30
433453Bo MalmkvistOK Grip09:12:05
355825Jan EnesvedSödertälje IF09:13:15
7490715Per GustavssonOK Roxen09:14:13
7520120Barbro ÖstlundOK Roxen09:15:10
28479Bendy WallinTrosabygdens OK09:16:24
47104Rolf HedlundEskilstuna OL09:17:25
520822Lennart LundquistOK Nalle09:18:13
16694Johnny WallingeOK Kolmården09:19:21
7082642Carina LindmanFinspångs SOK09:20:15
350712Leif JanssonEskilstuna OL09:21:53
351002Ingemar GustafssonOK Tjärnen09:22:46
912142Erik HallgrenFinspångs SOK09:23:41
36091Per-Erik CarleniusKatrineholms OK09:24:41
9520605Titti BergendahlOK Måsen09:25:36
405527Lars PerssonFinspångs SOK09:26:34
202413Tage HagmanOK Hällen09:27:54
439596Anders MobergKatrineholms OK09:29:03
36011Alf MattssonOK Kolmården09:29:53
405800Esko RaitaÄrla IF09:31:06
38585Berit GustavssonSödertälje IF09:31:53
262441Jan-Olof GustKatrineholms OK09:33:05
433699Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF09:33:58
409813Sonja JedarÅkers IF09:34:36
1948010Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF09:35:31
259120Stig Arne BorgÄrla IF09:36:32
1395944Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL09:37:34
355807Stig GustavssonSödertälje IF09:38:26
450872Jarl Erik PalmKjula IF09:39:40
777805Anders RymanSträngnäs-Malmby OL09:40:53
654082Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF09:42:02
259207Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF09:45:37
7003127Lars HammarströmOK Kolmården09:54:43
1415672Lars Åke SvenskOK Hällen09:57:37
16931Sune LindellOK Hällen09:58:35
428872Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK09:59:59
9519278Evy NordSödertälje IF10:01:02
355809Sixten WesterlundSödertälje IF10:02:08
248881Kurt ZanderVästerås SOK10:03:27
245974Nils SjödinGOIF Tjalve10:05:01
7205947Vivianne HolgerssonOK Måsen10:05:56
330972Peter HagströmGOIF Tjalve10:06:48
9595877Lars NordSödertälje IF10:08:02
9520326Monica SvärdOK Klemmingen10:09:18
9460327Gunnar CarlénOK Måsen10:13:29
2093291Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:40:06
417620Jan LindgrenOK Södertörn10:46:08

C

2 440 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38183Harriet KarlssonOK Grip09:08:51
449141Gun SundbergEskilstuna OL09:10:09
341598Göran KarlssonOK Grip09:11:13
36965Lennart KarlssonOK Grip09:12:01
440126Lars-Olof StenströmEskilstuna OL09:13:16
1093579Erland KarlssonOK Tjärnen09:14:09
216409Nils JohanssonOK Tjärnen09:15:08
28478Birgitta WallinTrosabygdens OK09:16:26
208433Stig LundinEskilstuna OL09:18:20
418096Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6509:21:19
36655Olof ThorssellOK Måsen09:22:33
7003123Britten PerssonFinspångs SOK09:23:39
304061Rolf LindblomKjula IF09:29:55
409815Margareta JönssonÅkers IF09:31:10
304082Anders JohanssonKjula IF09:34:00
431499Ann-Britt FlodinOK Nalle09:34:29
431500Jan FlodinOK Nalle09:35:35
36797Christer LiwellÄrla IF09:36:36
435897Bengt LindkvistÅkers IF09:38:50
405787Lennart LundhÄrla IF09:39:44
1592Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen09:42:06
33882Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL09:43:28
302302Karl-Robert MoqvistOK Tor09:45:46
36218Christer ArevångOK Måsen09:49:23
441958Jan BurellOK Enen09:58:37
362074Ingemar GreisOK Måsen10:16:56
25316Lars SöderlundHallstahammars OK10:44:02
405400Martin ErikssonOK Södertörn10:44:54

E

1 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403066Rolf JohanssonSödertälje IF09:14:54
208189Ingrid LundinEskilstuna OL09:18:21
351005Dagny AnderssonOK Tjärnen09:20:17
409440Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF09:28:20
345297Erik PetterssonKatrineholms OK09:30:32
262440Harry AxelssonKatrineholms OK09:32:19
428873Bertil EngmanIFK Norrköpings OK09:48:20
330923Gerd HagströmGOIF Tjalve10:07:01
212525Gunnar EricsonNyköpings OK10:23:11

Annonser