Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för AdventOrient etapp 4

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: AdventOrient etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: söndag 17 december 2017

D21

6 270 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina EkelundMalmö OK09:59:50
Thea BökmanHelsingborgs SOK10:00:00
Selma LarssonLunds OK10:16:16
Alva NystedtSkåneslättens OL10:18:47
Åsa EricssonLunds OK10:22:32
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:28:38
Christina SternerTockarps IK10:33:46
Emma LindbergEslövs FK10:37:39
Anja MinörLunds OK10:43:20
Pia OlssonOK Pan-Kristianstad10:54:11
Hannah PetersonOK Torfinn11:00:52
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:02:08
Mathilda JägrydSkåneslättens OL11:06:14
Christina OlssonSkåneslättens OL11:20:37
Annie LennartssonSkåneslättens OL11:23:09
Angelica EngströmSkåneslättens OL11:34:10

H21

8 180 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik SchultzLunds OK10:07:46
Anders EricssonLunds OK10:21:53
Petra EklundLunds OK10:23:51
Mikael NilssonLunds OK10:28:14
Andreas NilssonTetra Pak IF10:30:48
Rasmus AnderbergMalmö OK10:36:54
Daniel LindbergEslövs FK10:37:40
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:39:01
Bengt OlssonEslövs FK10:39:23
Felix GustafssonLunds OK10:43:43
Anders LarssonKlubblös10:43:56
Sara Snogerup LinseLunds OK10:44:47
Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK10:48:36
Daniel HellbergLunds OK10:50:25
Martin WendtLunds OK10:54:54
Johan SvärdLunds OK10:56:16
Ronny LiljenbergEslövs FK10:57:32
Emanuel StridOK Torfinn11:00:36
Mathias PerssonHelsingborgs SOK11:01:09
Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken11:08:17
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:12:32
Stefan AdolfssonEslövs FK11:22:14
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:28:39
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad11:30:17
Rasmus GrönlundLunds OK11:32:41

D13

3 020 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa NilssonLödde Kanotklubb09:53:10
Rebecka LindulfSkåneslättens OL09:57:36
Elsa WibergHelsingborgs SOK10:00:00
Hedda ÅbergLunds OK10:17:00
Anna BenattiSkåneslättens OL10:53:41
Ida BenattiSkåneslättens OL10:57:17
Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:03:52

D16

4 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna GersneSkåneslättens OL10:56:36
Agnes LindblomMalmö OK11:14:33

D40

4 320 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva-Lotta BengtslinLunds OK09:43:49
Kerstin JensenSkåneslättens OL09:46:15
Malin MalmbergMalmö OK09:50:09
Marie WibergHelsingborgs SOK10:00:00
Anna LjungqvistLunds OK10:08:36
Gunilla PerssonMalmö OK10:28:50
Karin WikforssLunds OK10:32:35
Kerstin OlssonEslövs FK10:39:28
Maria LenningSkåneslättens OL10:47:03
Lotta LinseforsLunds OK11:00:16
Karin JägrydSkåneslättens OL11:03:15
Jeanette HenningssonLunds OK11:04:45
Ing-Britt SwedenborgLunds OK11:10:18
Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK11:15:21
Marika HusbySkåneslättens OL11:21:16

D55

3 700 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena OlssonSkåneslättens OL09:53:58
Ann-Kristin SjöströmLunds OK10:00:00
Anita OlssonOK Silva10:06:52
Karin NilssonKlubblös10:10:13
Gunvor ArbinAnnebergs GIF10:10:41
Eva WildmarkFK Boken10:20:16
Margareta SjöbergLunds OK10:21:02
Kristina LandgrenMalmö OK10:27:55
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:28:12
Eva TykessonRävetofta OK10:45:12
Christina NilssonAndrarums IF10:48:13
Margareta KristenssonMalmö OK10:49:20
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK11:15:00
Maj-Britt ByströmRävetofta OK11:29:41
Tina HagårdRävetofta OK11:32:07

H13

3 020 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hannes DahlbergSkåneslättens OL10:41:42
Edvin SanderSkåneslättens OL10:55:39
Elias PerssonHelsingborgs SOK11:07:09
Atle KulstadSkåneslättens OL11:23:42
Viktor AhltinMalmö OK11:29:19
Valter SanderSkåneslättens OL11:29:52

H16

5 390 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas LjungqvistLunds OK09:58:49
Felix BrorssonOK Silva10:50:55
Lucas TreldalLunds OK11:10:58
Alfred AhltinMalmö OK11:29:37
Pontus ThuressonSkåneslättens OL11:30:37

H40

6 270 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan SanderSkåneslättens OL09:50:26
Erik AhlströmHelsingborgs SOK10:00:00
Johan BökmanHelsingborgs SOK10:00:00
Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:00:54
Fabian LjungqvistLunds OK10:02:24
Bo-Arne OlssonEslövs FK10:05:04
Jens SörvikLunds OK10:06:17
Mats SjöbergFrosta OK10:06:40
Martin RidderstedtSkåneslättens OL10:22:00
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:27:08
Anders NilssonMalmö OK10:29:45
Anders NelvingTetra Pak IF10:33:22
Mats HildingssonLunds OK10:45:32
Edo DrenthHelsingborgs SOK10:46:04
Mikael BrorssonOK Silva10:50:06
Lennart MorénHjärnarps OL10:51:22
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:58:33
Christer NilssonLunds OK11:01:58
Marcus HenningssonLunds OK11:05:12
Pontus GustavssonLunds OK11:10:46
Anders JägrydSkåneslättens OL11:13:10
Linus MalmstenMalmö OK11:28:00
Staffan AhltinMalmö OK11:30:29

H55

5 390 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf NilssonFrosta OK09:54:34
Gert OlssonSkåneslättens OL10:00:00
Christer EngmanLunds OK10:02:03
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:02:35
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:05:35
Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK10:06:09
Gert NilssonLunds OK10:06:23
Sven-Erik PerssonFrosta OK10:09:12
Åke PerssonHjärnarps OL10:09:53
Stefan ArbinAnnebergs GIF10:10:39
Urban JanssonLunds OK10:16:45
Gert PetterssonLunds OK10:17:57
Leif KarlssonFrosta OK10:18:34
Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:22:36
Sverker ErikssonOK Gynge10:23:29
Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:27:15
Mats OlssonSkåneslättens OL10:28:18
Jörgen AnderssonMalmö OK10:29:31
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:34:46
Olle BohmanHjärnarps OL10:35:39
Kaare HanssonMalmö OK10:36:15
Lars PerssonOK Kompassen10:37:21
Tor HellbergLunds OK10:41:39
Richard BengtssonLunds OK10:43:17
Rolf NilssonAndrarums IF10:43:23
Magnus BerghMalmö OK10:45:01
Bert-Uno NilssonTetra Pak IF10:45:24
Agne BengtssonOK Kompassen10:46:50
Claes LinseforsLunds OK10:47:17
Ulf MinörLunds OK10:48:17
Lars-Göran NilssonMalmö OK10:48:50
Willie OlssonRävetofta OK10:49:04
Ingemar MånssonRonneby OK10:52:48
Bengt HanssonAndrarums IF10:53:29
Kyrre ThalbergLunds OK10:59:56
Patrick AdlercreutzLunds OK11:02:38
Lars JohanssonMalmö OK11:08:03
Kenth SundgrenSkåneslättens OL11:19:13

H70

3 700 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas TykessonSkåneslättens OL09:53:21
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK09:56:56
Lars Åke SvenssonMalmö OK09:59:09
Allan HammarOK Kompassen10:00:00
Kjell LindauOK Kompassen10:00:00
Sven ThelanderssonLunds OK10:01:57
Sten Åke KvistIS Kullen10:12:48
Nils PerssonIS Skanne10:15:22
Leif SandgrenFrosta OK10:20:27
Bengt LundhHelsingborgs SOK10:20:59
Roland AkselssonLunds OK10:21:35
Jan-Erik GlansTetra Pak IF10:22:04
Stig LarssonRävetofta OK10:23:46
Bertil KollenTetra Pak IF10:24:01
Krister LindebergMalmö OK10:27:37
Ingemar TuressonMalmö OK10:28:59
Rune BergTetra Pak IF10:29:18
Jan PerssonYstads OK10:30:58
Håkan BrostMalmö OK10:32:20
Bo BülowMalmö OK10:34:07
Håkan JonssonOK Silva10:40:30
Christer LjungquistLunds OK10:43:31
Inge PerssonFK Boken10:44:15
Claes-Göran GrenMalmö OK10:46:44
Lars AdolfssonEslövs FK10:50:18
Sven-Erik ForsellOK Silva10:53:47
Bertil OlofssonAndrarums IF10:54:16
Håkan NilssonMalmö OK10:56:48
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK11:14:39
Arne GustafssonMalmö OK11:21:43

ÖM Kort

3 020 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie LarsenMalmö OK09:47:38
Kerstin GlantzAndrarums IF09:50:47
Andreas BachKlubblös10:00:00
Sonja HammarOK Kompassen10:00:00
Margit GlansTetra Pak IF10:04:59
Lena StrömKlubblös10:05:01
Elsa WesterlundOK Vilse 8710:16:33
Collin BarkerHäljarp10:19:48
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK10:19:50
Sven-Otto JönssonEslövs FK10:19:55
Viktor HenmyrOK Vilse 8710:21:27
Anette BohmanHjärnarps OL10:23:14
Elinor ForströmKlubblös10:24:59
Eva ErrestadKlubblös10:25:01
Hanna MorénHjärnarps OL10:28:48
Malin Sangberg MinörLunds OK10:29:59
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK10:37:48
Freja GustafsonLunds OK10:37:50
Ida HusbySkåneslättens OL10:38:07
Gustav KlotzKlubblös11:07:19
Rikard SwedenborgLunds OK11:10:42
Ebbe FlisbäckSkåneslättens OL

ÖM Medel

4 320 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stein ØstbyMalmö OK09:38:41
Peter SkoogKils OK09:49:09
Caroline LindulfSkåneslättens OL09:58:59
Max LindeKlubblös10:04:10
Mia ÅbergEslövs FK10:20:30
Oskar AronssonTetra Pak IF10:21:16
Johan Larsson WallinRävetofta OK10:22:10
Lotta GyllenstenSkåneslättens OL10:25:40
Anna LindqvistOK Stigen10:29:38
David MorénHjärnarps OL10:30:13
Arvid AlbinssonHjärnarps OL10:33:21
Erik AlbinssonHjärnarps OL10:34:27
Marie AlbinssonHjärnarps OL10:35:08
Martin BillströmOK Silva10:36:01
Niklas GustafsonLunds OK10:36:57
Gordon GustafsonLunds OK10:36:59
Roger BillströmTetra Pak IF10:37:29
Lotta MorénHjärnarps OL10:42:50
Annika FlisbäckSkåneslättens OL10:45:21
Anette BerglundKlubblös10:48:41
Rasmus PerssonSkåneslättens OL10:49:59
Per GersneOK Silva10:54:36
Roger KlotzMalmö OK11:05:46
Peter LincolnFK Snapphanarna11:11:26
Alia ÖstvallLunds OK11:22:16

ÖM Lång

5 390 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HerrströmKlubblös09:50:00
Eric LarsonKanotklubben09:54:59
Annika NilssonLödde Kanotklubb09:55:02
Eric LarssonLödde Kanotklubb10:00:00
Roelf PostemaTetra Pak IF10:00:00
Mats HolgerssonKlubblös10:04:13
Pontus LuedtkeOK Silva10:07:12
Johan BorgOK Silva10:07:14
Johan LarssonTetra Pak IF10:10:51
Kersin HolgerssonKlubblös10:11:38
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad10:23:11
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:25:27
Mikael SöderströmOK Stigen10:29:47
Sara BengtssonMalmö OK10:39:11
Åsa JentschKlubblös10:40:18
Tom DahlbergSkåneslättens OL10:43:25
Jenny GustafssonLunds OK10:44:52
Ola FlisbäckSkåneslättens OL10:45:15
Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL10:52:00
Emil PetterssonKlubblös10:52:35
Mårten SpanneMalmö OK10:55:52
Matti ÅgrenLunds OK10:57:27
Pär RingströmMalmö OK10:59:39
Ann-Louise JohanssonMalmö OK11:02:32
Jesper ÅgrenLunds OK11:04:04
Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK11:06:45
Hampus ÅgrenLunds OK11:15:05
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK11:16:17
Mattias ÅbergLunds OK11:18:46
Per RydbergKlubblös11:20:25
Emma HolgerssonKlubblös11:21:35
Daniel LarssonKlubblös11:21:47
Joel RydbergKlubblös11:24:02

D70

3 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laila PerssonIS Skanne10:14:28
Gun HanssonYstads OK10:22:16
Barbro HugossonLunds OK10:24:37
Karin BengtssonOK Kompassen10:36:23
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:39:13
Inga LjungquistLunds OK10:59:13
Britt Forsell PirozziOK Silva11:05:05

Barn

1 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea LindulfOK Silva09:57:33
Vera ÅbergLunds OK10:17:03
Emma NelvingKlubblös10:41:46
Rasmus MårtenssonEslövs FK10:42:58
Bill SalomonssonOK Silva10:43:09
Jack SalomonssonOK Silva10:43:11
Vanja FlisbäckSkåneslättens OL10:45:17
Nils NygrenKlubblös11:21:52
Isak GrönlundLunds OK11:27:15
Ebba GrönlundLunds OK11:27:17

Annonser