Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, Leksands orienteringssöndag

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Leksands orienteringssöndag
Arrangörsorganisation: Leksands OK
Datum: söndag 5 augusti 2018

Alfta-Ösa OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Adrian Hansson BångaH16 (5)10 110 m10:49

Centrum OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Henrik LundgrenH21 (6)11 080 m10:17

Dalaportens OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Karolina AnderssonD14 (9)6 110 m10:50

Domnarvets GOIF

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kjell EmanuelssonH50 (16)8 010 m10:09
Elias HörnellH12 (4)4 750 m10:15
Magnus EliassonH40 (11)10 110 m10:16
Per LeidevallH50 (16)8 010 m10:24
Anders BergH50 (16)8 010 m10:30
Emma EliassonD16 (5)8 280 m10:31
Mats HörnellH40 (11)10 110 m10:34
Sanna HörnellD14 (9)6 110 m10:38
Jesper BergH16 (5)10 110 m10:46
Maria EmanuelssonD50 (6)6 200 m10:59
Irma BergD14 (9)6 110 m11:05

Edsbyns OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hans OlevikH70 (8)5 020 m10:13

Finspångs SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ellinor SundbergÖppen motion 6 (11)8 010 m10:05:21

FK Herkules

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Albin SvenssonH12 (4)4 750 m10:00
Mikael SvenssonH40 (11)10 110 m10:01
Marie-louise PerssonD40 (5)8 010 m11:00

Grycksbo IF OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Erik GräfningsÖppen motion 1 (7)4 750 m10:00:02
Axel GräfningsH12 (4)4 750 m10:09
Anders JanssonH40 (11)10 110 m10:22
Mari FläckÖppen motion 6 (11)8 010 m10:26:04
Engla FläckÖppen motion 6 (11)8 010 m10:26:09

Haninge SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ronnie PetterssonH40 (11)10 110 m10:04
Joakim SkärlénH21 (6)11 080 m10:08

HJS-Vansbro OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Elin ForsÖppen motion 1 (7)4 750 m09:58:13
Anton ForsH14 (6)6 110 m10:12

IFK Enskede

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Peter AlbinssonH40 (11)10 110 m10:19

IFK Lidingö SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonn Are MyhrenH21 (6)11 080 m10:11

IFK Mora OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Filip ÅkärbjärH12 (4)4 750 m10:03
Sebastian ÅkärbjärH14 (6)6 110 m10:21
Sofie Karlsson HolmerD14 (9)6 110 m10:41
Mats JohanssonH50 (16)8 010 m10:42
Conny ErikssonÖppen motion 3 (1)6 110 m10:49:20
Siv BrodinÖppen motion 1 (7)4 750 m10:51:44
Simon Karlsson HolmerH16 (5)10 110 m11:01

IK Omega

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bertil KonradsonH70 (8)5 020 m10:01

Insjöns IF OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kjell ErikssonH70 (8)5 020 m10:10

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders NilssonÖppen motion 6 (11)8 010 m10:13:39

Korsnäs IF OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hans KruskopfH70 (8)5 020 m10:07
Maja BergqvistD16 (5)8 280 m10:28
Tilda GolsäterD16 (5)8 280 m10:34
Moa BergqvistD14 (9)6 110 m10:35
Agnes WallinD14 (9)6 110 m11:02

Kristinehamns OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Leif CelanderH50 (16)8 010 m10:36
Lisbeth CelanderD50 (6)6 200 m11:05

Kvarnsvedens GOIF OK

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Karin HalvarssonÖppen motion 1 (7)4 750 m09:58:22
David NolåkersH50 (16)8 010 m10:03
Rune NolåkersH60 (11)6 200 m10:05
Ola ErikssonH40 (11)10 110 m10:13
Dan ErikssonH50 (16)8 010 m10:15
Axel ErikssonH21 (6)11 080 m10:23
Stefan KillbergH50 (16)8 010 m10:33
Mikael NolåkersH40 (11)10 110 m10:37
Per ErikssonH50 (16)8 010 m10:39
Ulrika NolåkersD40 (5)8 010 m11:09

Köping-Kolsva OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Göran WelénH60 (11)6 200 m10:32
Susanne WelénD50 (6)6 200 m10:50

Leksands OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Alice FunkeD12 (1)4 750 m10:23
Tuva-Cajsa SpikD16 (5)8 280 m10:25
Lars-Arne ForsbergH70 (8)5 020 m10:25
Klockar-Eskil NääsH16 (5)10 110 m10:55
Ellen FunkeD14 (9)6 110 m10:56
Magdalena EngesÖppen motion 1 (7)4 750 m11:16:56
Linnea JunevikÖppen motion 1 (7)4 750 m11:27:36

Ljusdals OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders ThorstenssonH50 (16)8 010 m10:12

Långhundra IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jean-marcell LademoÖppen motion 6 (11)8 010 m10:49:34
Kristina KarlssonÖppen motion 6 (11)8 010 m10:56:18

Malungs OK Skogsmårdarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mats GustafssonH60 (11)6 200 m10:26

Modum O-lag

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ingvar BraatenH60 (11)6 200 m10:35

Norbergs OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Arvid ErikssonH14 (6)6 110 m10:00
Henrik HellgrenÖppen motion 6 (11)8 010 m10:01:36

Ockelbo OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Karl-Olof BorgH70 (8)5 020 m10:16

OK Hammaren

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonas HolmgrenH50 (16)8 010 m10:06

OK Kåre

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Annika EngströmD50 (6)6 200 m10:53
Marie-Louise KaipeD40 (5)8 010 m10:57
Elsa KaipeD14 (9)6 110 m10:59
Johanna EdbäckD40 (5)8 010 m11:12

OK Ravinen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Pär WestbladH50 (16)8 010 m10:27

OK Södertörn

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ronny HedlundH70 (8)5 020 m10:19

OK Tor

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Rasmus HedarH14 (6)6 110 m10:06
Marie HedarD50 (6)6 200 m10:56

OK Österåker

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tomas AlbinssonH40 (11)10 110 m10:25

Stjärnhovs OK 65

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mats GärlingH60 (11)6 200 m10:29

Stockholm Multisport Klubb

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders SundellH50 (16)8 010 m10:48

Stora Tuna OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Axel ErikssonH14 (6)6 110 m10:03
Björn NorbergH40 (11)10 110 m10:10
Torbjörn LarssonH60 (11)6 200 m10:11
Viktor NorbergH14 (6)6 110 m10:18
Ulf ErikssonH60 (11)6 200 m10:23
Staffan ErikssonH40 (11)10 110 m10:31
Johan AlfredssonÖppen motion 6 (11)8 010 m10:39:59
Moa BirkebækD14 (9)6 110 m10:47
Torbjörn OttossonÖppen motion 8 (2)11 080 m10:56:11

Surahammars SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ingrid Munktelius ÖhlénÖppen motion 1 (7)4 750 m09:56:27
Gunnar MunkteliusH60 (11)6 200 m10:20

Säterbygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kjell KlarH50 (16)8 010 m10:18
Anita KlarÖppen motion 6 (11)8 010 m10:25:03

Söders-Tyresö

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Felix TidermanH21 (6)11 080 m10:20
Patrik TidermanH50 (16)8 010 m10:21

Södertälje-Nykvarn OF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars-Gunnar AndénH60 (11)6 200 m10:08

Tjällmo-Godegårds OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mikael RolkerÖppen motion 6 (11)8 010 m10:01:58
Johanna GranathÖppen motion 6 (11)8 010 m10:04:08
Sten GranathH60 (11)6 200 m10:14

Trollhättans SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Radka KühnelD60 (2)5 020 m10:41
Hans KööhlerH50 (16)8 010 m10:51

Täby OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars RönnolsH60 (11)6 200 m10:17
My RönnolsD60 (2)5 020 m10:38
Linda LönnebergD40 (5)8 010 m11:06

Valbo AIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Torbjörn BlomH21 (6)11 080 m10:26

Värend GN OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars-Åke SjökvistH70 (8)5 020 m10:28

Västerbergslagens OL

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tyra DernfalkD16 (5)8 280 m10:22
Andreas DernfalkÖppen motion 8 (2)11 080 m10:22:08
Henry SvensH16 (5)10 110 m10:43
Ragnhild SvensD50 (6)6 200 m11:02

Annonser